Ruský útok na Ľvov

NAŽIVO

Podľa amerického veľvyslanca v Česku Nicholasa Merricka ČR návrhom rozpočtu riskuje, že bude patriť medzi krajiny s najnižšími výdavkami na obranu v NATO.

16:57

Nawrocki oznámil, že účastníci samitu Bukureštskej deviatky chcú pozvať škandinávske krajiny, aby sa stali súčasťou tejto platformy.

16:47

Starmer oznámil, že Británia pošle štyri stíhačky Typhoon do Kataru.

16:46

Hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí uviedol, že krajiny EÚ zaplatia za to, ak Európa bude mlčať o útokoch USA a Izraela na Irán.

16:40

Rezá Pahlaví uviedol, že ktokoľvek sa stane Chameneího nástupcom, bude nelegitímny.

16:39

Medzinárodná námorná organizácia informovala, že v dôsledku vojny uviazlo v Perzskom zálive približne 20 000 námorníkov a 15 000 pasažierov výletných plavidiel.

16:37

Organizácia Human Rights Watch uviedla, že výzvy izraelskej armády na evakuáciu obyvateľov Libanonu predstavujú vážne riziko porušenia vojnového práva.

16:35

Dva zdroje pre agentúru Reuters uviedli, že izraelské stíhačky budú cieliť na zariadenia balistických rakiet hlboko pod zemou.

16:07

Libanon sa rozhodol zakázať všetky potenciálne vojenské aktivity Iránskych revolučných gárd. Chce tiež zaviesť vízovú povinnosť pre Iráncov vstupujúcich do Libanonu.

15:47

Taliansky minister obrany Guido Crosetto uviedol, že útoky USA a Izraela na Irán sú jasným porušením medzinárodného práva.

15:45

Alexandr Novak uviedol, že ruská vláda bude rokovať o zastavení dodávok zemného plynu do EÚ.

15:33

Podľa Petra Pavla by sa poslanecká imunita mala vzťahovať len na výroky zákonodarcov v Poslaneckej snemovni.

15:27

V Izraeli pristáli prvé dva repatriačné lety od uzavretia izraelského vzdušného priestoru.

15:25

Alijev po tom, čo iránske drony v azerbajdžanskej exkláve Nachičevan zasiahli letisko a budovu školy obvinil Irán z terorizmu.

15:23

Wadephul uviedol, že Nemecko podkytne Ukrajine finančnú pomoc vo výške približne 200 miliónov eur.

14:52
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Ruský útok na Ľvov
Na snímke štátnej pohotovostnej služby Ukrajiny hasič zasahuje po nočnom ruskom útoku na mesto Ľvov na západe Ukrajiny
❚❚
.

17:55 – Vo svojom večernom prejave Zelenskyj poďakoval parlamentu za hlasovanie o výmenách vo vláde.

Podľa neho hlavnou úlohou, ktorú si nový kabinet ministrov stanovil, je poskytnúť väčšiu podporu frontu a zintenzívniť prácu s partnermi.

Prezident tiež vyjadril želanie, aby partneri splnili všetky svoje sľuby týkajúce sa protivzdušnej obrany, ktoré dali na júlovom samite NATO. A uviedol, že ukrajinské orgány sa už pripravili na ďalšie stretnutie „Ramstein“.

.

Zelenskyj sa vyjadril aj k situácii na fronte. Samostatne uviedol, že AFU drží obsadené línie v Kurskej oblasti.

 

17:00 – Po útoku na vojenský komunikačný inštitút v Poltave vyšetruje GBI možný nedbanlivý prístup k vojenskej službe.

Verejnému podpredsedovi výboru Rady pre obranu to povedal zástupca predsedu výboru Rady pre obranu Bezuglaja.

Tajomník výboru Kostenko uviedol, že v inštitúcii študoval personál a počas poplachu ľudia odišli do krytu.

.

„Nebola tam žiadna formácia, vzdelávací proces tam pokračoval – a to potvrdzuje aj GBI. Ale rakety zasiahli evakuačné východy práve vtedy, keď ľudia schádzali dolu,“ povedal.

 

16:20 – Ukrajina je znepokojená správami, že MMF má v úmysle obnoviť spoluprácu s Ruskom a vyslať do Moskvy misiu.

Vo vyhlásení to uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

„Naliehavo žiadame MMF, aby neobnovoval žiadnu spoluprácu s Ruskom a zostal verný cieľom a zásadám Charty OSN,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

.

MMF predtým uviedol, že misia fondu navštívi Rusko, aby diskutovala o „hospodárskom rozvoji a politike“ krajiny.

Misia sa začne online 16. septembra a bude pokračovať návštevou delegácie v Moskve, kde sa stretne s ruskými predstaviteľmi a bude diskutovať o hospodárskom rozvoji a politike krajiny.

Západné médiá poznamenali, že ich vlády po invázii na Ukrajinu nadhodili možnosť vylúčenia Ruska z MMF, čo sa však ukázalo ako ťažké pre neochotu ostatných členov s veľkými hlasovacími kvótami, ako sú Čína a India.

 

15:30 – Rakúsko vyhlásilo, že je pripravené stať sa miestom rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou o ukončení vojny.

„Berieme na vedomie vyhlásenia ruského prezidenta o jeho otvorenosti mierovým rozhovorom s Ukrajinou. Akékoľvek rokovania by sa mali uskutočniť bez predbežných podmienok a osobne. Rakúsko ako sídlo OBSE bude pripravené podporiť spravodlivý a trvalý mier založený na medzinárodnom práve a slúžiť ako miesto rokovaní,“ napísal Karl Nehammer na X.

 

14:55 – Do Inštitútu komunikácie v Poltave, kam padol úder, posielajú na výcvik vojenský personál z celej Ukrajiny a z frontovej línie, informoval Bild s odvolaním sa na svoje zdroje.

Školia sa tam špecialisti v oblasti komunikácie.

Korešpondentom publikácie sa na mieste nepodarilo overiť správy ukrajinských úradov, že nemocnica bola poškodená.

.

Vojak, ktorý sa v inštitúte cvičí a ktorý útok prežil, uviedol, že dve strely jedna po druhej zasiahli to isté miesto pri vchode do inštitútu. Keď zaznel poplach, mnohí ľudia sa tam chceli ukryť, pretože nebol čas hľadať úkryt.

„Keby som utekal rýchlejšie, pravdepodobne by ma zabili,“ povedal mladý vojak.

Povedal, že v regióne chýbala protivzdušná obrana.

 

14:00 – „Boli potrebné chytré nápady. Možno nie sú dokonalé,“ povedal Zelenskyj o invázii AFU do Kurskej oblasti.

.

V rozhovore pre americkú televíziu NBC prezident povedal, že AFU musela urobiť nekonvenčný krok, aby nahradila nedostatky západných dodávok, najmä v oblasti delostreleckých granátov.

„Pretože sme nemali rovnaké balíky zbraní. V jednom bode tejto zásobovacej diery sme mali na delostrelecké granáty použitie zbraní 1 ku 12. Nezáleží na tom, koľko ľudí tam stojí, ak oni majú 12 granátov, vy máte 1, jednoducho tam bude stáť viac ľudí a viac ľudí zomrie. A preto musíte premýšľať nad nejakými inteligentnými nápadmi. Možno nie sú dokonalé (Možno neboli dokonalé – pozn. red.),“ povedal Zelenskyj.

Podľa neho ukrajinská ofenzíva v Kurskej oblasti prinútila Rusko stiahnuť 60 000 vojakov z iných častí frontu.

 

13:08 – Ukrajinský parlament schválil Andrija Sibigu za nového ukrajinského ministra zahraničných vecí.

.

Dmytro Kuleba bol dnes z tejto funkcie odvolaný.

 

12:39 – Pyrotechnici ruského ministerstva pre mimoriadne situácie našli a zničili bojovú hlavicu rakety Patriot v Kurskej oblasti.

Od vyostrenia situácie v regióne bolo zneškodnených celkovo 314 výbušných predmetov, uviedla tlačová služba ruského ministerstva pre mimoriadne situácie.

 

12:20 –  Viac ako 87,6 tisíc obyvateľov Kurskej oblasti dostalo platby v hodnote 1,3 miliardy rubľov, o ktoré požiadalo len viac ako 1 600 ľudí, informovala tlačová služba ruského ministerstva pre mimoriadne situácie.

 

.

12:17 – Rusko je pripravené rokovať s Kyjevom nie na základe „efemérnych požiadaviek“, ale na základe dokumentov, ktoré boli pripravené v Istanbule, povedal Vladimir Putin.

Putin uviedol, že Rusko „sa nevzdáva tranzitu cez Ukrajinu, pretože má v úmysle plniť si svoje záväzky voči zákazníkom, s ktorými má dlhodobé zmluvy“.

A ak chce Ukrajina zastaviť tranzit od budúceho roka, keď sa končí platnosť zmluvy, Rusko ju „nemôže prinútiť“.

Putin zároveň uviedol, že jeden úsek podkopaného plynovodu Nord Stream je stále funkčný a Rusko môže dodávať plyn do Nemecka, ak s tým bude súhlasiť.

Označil za „nezmysel“ a „schizofréniu“, že Európania dostávajú ruský plyn tranzitom cez Ukrajinu a Turecko, ale odmietajú ho priamo.

„Ale ak nechcú – nechcú, postupne zvýšime naše dodávky do iných regiónov sveta. Budúci rok dosiahneme s Čínou kapacitu 38 miliárd metrov kubických,“ povedal Putin.

 

.

12:01 –  Rusko je pripravené rokovať s Kyjevom nie na základe „efemérnych požiadaviek“, ale na základe dokumentov, ktoré boli pripravené v Istanbule, povedal Vladimir Putin.

 

11:33 – V odpovedi na otázku, kto by sa mohol stať sprostredkovateľom rokovaní o Ukrajine, Putin spomenul Čínu, Brazíliu a Indiu.

Povedal, že lídri týchto krajín „úprimne chcú vyriešiť situáciu“ a Moskva je s nimi v tejto otázke v neustálom kontakte.

Pripomenieme, že Zelenskyj ponúkol Módímu zorganizovať druhý mierový summit v Indii, ale ten zatiaľ nesúhlasil.

 

11:01 – V meste Homel narazil zostrelený dron do skladu, čo viedlo k požiaru, informuje bieloruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

.

Minsk zatiaľ neuvádza, čí dron vletel na jeho územie. Kyjev tvrdí, že išlo o ruský šáhid.

 

10:38 – Putin zopakoval, že Kremeľ nepodporuje Trumpa vo voľbách v USA.

Predtým povedal, že Biden je pre Ruskú federáciu výhodnejší.

„Mali sme Bidena za favorita, ale tu ho vyradili z boja. Všetkým svojim priaznivcom odporučil, aby podporili Harrisovú, takže aj my ju podporíme, ona sa tak nákazlivo smeje, že to hovorí, že sa jej darí,“ povedal Putin.

Americkí predstavitelia obviňujú Kremeľ zo zasahovania do amerických volieb s cieľom podporiť Trumpa.

 

.

10:12 – Putin povedal, že sa s Durovom v Baku pred jeho zadržaním nestretol a ani nevedel, že zakladateľ Telegramu tam bol v rovnakom čase ako on.

Podľa jeho slov sa stretli raz „pred mnohými rokmi“ na jednom zo stretnutí s podnikateľmi v Kremli a Durov mu povedal o svojich plánoch.

Tiež povedal, že by sa s ním mohol stretnúť znova, keby ho o to Durov požiadal.

Povedal, že Kremeľ nikdy nemal žiadne sťažnosti na Durova, hoci Telegram „určitým spôsobom využívajú štruktúry, ktoré môžu poškodiť ekonomiku alebo bezpečnosť“, ale „všetky platformy tohto druhu tým trpia“.

Durovovo zadržanie v Paríži označil za „nepochopiteľné“ a „selektívne“.

„Ak to robia Durovovi, potom by mali zavrieť aj ostatných,“ povedal Putin, pričom mal pravdepodobne na mysli Muska a Zuckerberga.

 

.

10:06 – AFU v noci zostrelila 60 zo 78 Šáhidov, hlásia vzdušné sily.

Uvádza sa, že jeden dron letel do Bieloruska, kde bolo predtým oznámené, že bol zostrelený dron.

Protivzdušná obrana pracovala v Kyjevskej, Čerkaskej, Kirovogradskej, Vinnickej, Charkovskej, Dnepropetrovskej, Chersonskej, Poltavskej, Černigovskej, Žitomírskej, Záporožskej a Chersonskej oblasti.

 

09:28 – SBU preveruje verziu o oprave raketového útoku na Inštitút spojov v Poltave.

.

„Zvažujeme verzie korekcie aj možného prieskumného dronu. Nemali sme údaje o prieskumných drónoch a silách protivzdušnej obrany. Taktiež SBU vykonáva súbor kontrarozviednych a protiteroristických opatrení s každou osobou v prostredí tejto výcvikovej akcie, ktorá tam bola“, – povedal vedúci poltavského oddelenia SBU Konstantin Semenjuk.

Orgány činné v trestnom konaní tiež zisťujú, kto zverejnil fotografiu z miesta príchodu.

 

08:48 – Biely dom uviedol, že povolenie diaľkových úderov na ruské územie by Ukrajine neprinieslo veľký vojenský úžitok.

„Predstava, že ak dáme Ukrajine ATACM dlhého doletu, bude schopná zasiahnuť letecké základne a väčšinu lietadiel ostreľujúcich Ukrajinu, je mylná,“ povedal John Kirby, koordinátor strategickej komunikácie Rady pre národnú bezpečnosť USA, počas brífingu.

Podľa neho sa väčšina lietadiel útočiacich na Ukrajinu nachádza mimo 300-kilometrového pásma od ukrajinských hraníc.

 

07:27 – Kremeľ uviedol, že Rusko o mobilizácii nediskutuje.

„Žiadne takéto diskusie neprebiehajú,“ povedal Putinov hovorca Dmitrij Peskov, keď odpovedal na otázky na Východnom ekonomickom fóre.

Opozičné ruské médiá predtým napísali, že Kremeľ diskutoval o mobilizácii kvôli udalostiam v Kurskej oblasti, ale rozhodol sa vystačiť s brancami.

Treba poznamenať, že Rusko nedávno zvýšilo platby zmluvným vojakom a tiež im začalo dávať pôdu na Kryme.

 

07:16 – Spojené štáty majú v úmysle uvaliť sankcie na inštitúcie z tretích krajín, ktoré pomáhajú Rusku obchádzať obmedzenia v oblasti prevodu finančných prostriedkov, poistenia a financovania obchodu, uviedlo americké ministerstvo financií.

 

07:10 – V bieloruskom Homeli bol v noci zostrelený dron.

.

Pripomeňme, že Homielska oblasť hraničí s Ukrajinou v Kyjevskej, Žitomírskej a Rivnenskej oblasti.

Teraz na severe Ukrajiny zostrelili Šáhidy.

 

07:00 – V Pokrovsku stále žije 26 000 obyvateľov, uviedla Deutsche Welle s odvolaním sa na šéfa doneckej OVA Vadyma Filaškina.

Podľa neho ešte pred mesiacom žilo v meste takmer dvakrát toľko ľudí – viac ako 40 tisíc.

„To znamená, že v priebehu mesiaca odišlo viac ako 20 tisíc ľudí,“ poznamenal Filaškin.

Úradník uviedol, že viac ako 90 % inštitúcií slúžiacich obyvateľstvu v meste je teraz zatvorených. Zdôraznil však, že rodinní lekári, malé obchody a lekárne, ako aj bankomaty naďalej fungujú.

V meste Mirnograd v Doneckej oblasti medzitým nezostalo viac ako 50 ľudí a v Torecku 1 700 ľudí, uviedol Filaškin.

 

06:45 –  Dôvodom odstúpenia Dmitrija Kulebu by mohlo byť to, že sa mu nepodarilo presvedčiť spojencov, aby udelili povolenie na údery raketami dlhého doletu hlboko na ruské územie.

Denník The Telegraph píše, že.

„Dmitrij Kuleba bol jedným z najznámejších členov kabinetu, ale jeho výzvy na systémy protivzdušnej obrany a zmiernenie obmedzení pre západné rakety zostali v posledných mesiacoch bez odozvy,“ píše sa v článku.

 

06:30 – Medzi Estónskom a Ukrajinou prebieha dialóg o návrate povolaných Ukrajincov zo zahraničia.

Uviedol to estónsky minister obrany Hanno Pevkur v rozhovore pre ukrajinské masmédiá.

.

Minister potvrdil, že medzi Tallinnom a Kyjevom prebiehajú rozhovory o návrate vojensky povolaných Ukrajincov zo zahraničia, ale uviedol, že Ukrajina sa spolieha na dobrovoľný návrat mužov.

„Spolupracujeme s ukrajinskou vládou v maximálnej možnej miere. Ale teraz, pokiaľ viem, sa ukrajinská vláda sústreďuje na to, aby týmto mužom ponúkla možnosť dobrovoľného návratu. Chápeme, že je to veľmi ťažká úloha, ale uvidíme, ako sa veci vyvinú a ako sa ukrajinská vláda vysporiada s mobilizáciou,“ povedal Pevkur.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Európska únia spečatila klimatické ciele, do roku 2040 musia emisie klesnúť o 90 %

Rada EÚ dnes formálne schválila kľúčovú novelu európskeho klimatického zákona, ktorá do právneho rámca zavádza ambiciózny priebežný míľnik: zníženie čistých…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Regionálny úrad verejného zdravotníctva: V 9. týždni zaznamenal v Bratislavskom kraji sedem prípadov žltačky typu A

V Bratislavskom kraji za 9. kalendárny týždeň evidujú sedem prípadov vírusovej hepatitídy A . Na svojom webe o tom informuje…

05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zdravotníctva: S obezitou sa spája až 236 rôznych diagnóz vrátane niektorých typov rakoviny

S obezitou sa spája až 236 rôznych diagnóz vrátane srdcovocievnych chorôb, cukrovky a niektorých typov rakoviny. Upozornilo na to Ministerstvo…

05. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: Poškodený ropovod Družba môže byť opäť v prevádzke o štyri až šesť týždňov

Ropovod Družba, ktorým prúdi ruská ropa do Európy a ktorý bol poškodený pri ruských útokoch, by mohol byť opäť uvedený…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

„Maďarsko je v pohotovosti“. Viktor Orbán oznamuje mimoriadne opatrenia

Teroristické organizácie, ktoré sa premiestnili do západnej Európy, môžu pre vojnu v Iráne „prejsť do akcie“, varuje maďarský premiér Viktor…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Traja poprední lídri naznačili, že Izrael vtlačil USA do vojny s Iránom

Marco Rubio, Mike Johnson a Tucker Carlson naznačujú, že Izrael vtlačil USA do vojny proti Iránu, informuje Life Site News

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli dronom Hizballáh alebo proiránski bojovníci v Iraku, informuje The…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vstúpi Azerbajdžan do vojny proti Iránu?

Útok bezpilotných lietadiel na letisko v Nachičevane, z ktorého Baku obvinilo Irán a už sľúbilo odvetu, vyvolal špekulácie, že Azerbajdžan…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

K poškodeniu ropovodu Družba podľa SIS nedošlo

Slovenská informačná služba tvrdí, že 27. januára nedošlo k poškodeniu ropovodu Družba, ktoré by zabránilo preprave ropy na územie Slovenska…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stratené milióny a smrť generála: Príliš vysoký účet

Nové poznatky o stíhaní bývalej politickej opozície vyrážajú dych. Narobili totiž prievan aj vo vašej peňaženke…

05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezident ukončil disciplinárku šéfa SIS, potrestá ho zrážkou zo mzdy

Prezident SR Peter Pellegrini ukončil disciplinárne konanie voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi. Za dopravnú nehodu z minulého roka…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nebude to len pár týždňov. USA urobili zásadný krok

Vojna v Iráne môže trvať až do septembra, píše Politico

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V rámci akcie Kajúcnik dal vyšetrovateľ ÚIS podnet na väzbu pre dvoch obvinených

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina riskuje, že v apríli zostane bez vonkajšej pomoci

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Minister športu má ostrý odkaz pre kolegu z vlády: Taraba „robí radosť milionárom“

Minister športu Rudolf Huliak má pre svojho kolegu, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS),  pikantný odkaz – podľa neho Taraba…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Dunajskej Stredy vyzliekli hráčov z dresov po zahanbujúcej pohárovej prehre

V stredu večer DAC Dunajská Streda, ktorá je v Niké lige na druhej priečke, prehrala v pohárovom zápase Slovnaft Cupu…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Cynizmus ako režim dňa

Raketové mapky, dvojitý meter a krajina bez PVO. Hrozbu vyrobili, hrozbou strašia

04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy"

Maďarsko, 5. marca 2026 - Pod zámienkou útokov na svoju infraštruktúru v Ľvovskej oblasti na konci januára Ukrajina zastavila dodávky…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Juraj Králik: Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne

Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR o Slovenskej národnej galérii (SNG) za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne. Skonštatoval to…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič predpovedá niečo z ríše snov

Srbský tenista Novak Djokovič je presvedčený, že sa americká tenisová legenda Serena Williamsová vráti na súťažne kurty. Priznal, že sa…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Bieda európskej politiky vo svetle iránskeho konfliktu

V dôsledku kumulatívneho efektu sebazničujúcich energetických sankcií EÚ voči Ruskej federácii a útokov USA a Izraela na Irán a následnou…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ochutnali vlastnú medicínu: 18 fotografií, kde karma udrela okamžite

Ochutnali vlastnú medicínu v tých najtrápnejších momentoch a, samozrejme, niekto bol pri tom s fotoaparátom. Stačí sekunda nepozornosti, zlá frajerina…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Progresívci vidia len vlastné záujmy

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko každým svojím krokom potvrdzuje, že záujmy Slovenskej republiky preň nie sú prioritou. Upozornil na to poslanec…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a vytvor 5 obdĺžnikov: Otestuj svoje IQ za 13 sekúnd

Presuň zápalku a dokáž, že tvoje logické myslenie je na vyššej úrovni. Táto rýchla výzva preverí tvoju pozornosť, predstavivosť aj…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Konať majú „ihneď…” Rusko by mohlo opustiť európsky trh s plynom, povedal Putin

Moskva zvažuje odstúpenie bez čakania na všeobecný zákaz EÚ týkajúci sa ruských zdrojov, uviedol prezident

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Družba: Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod

Slovenský premiér Robert Fico sa po tom, čo zastavil dodávky elektriny na Ukrajinu kvôli sporu o ropovod Družba,  stal vyvrheľom.…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mene tekel…

Na mé oblíbené benzínce, kde tankuju, poskočila cena nafty od pátku o čtyři koruny a cena benzínu o tři. Ceny…

05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Iránske drony zaútočili na medzinárodné letisko v azerbajdžanskom Nachičevane

Tri iránske drony zaútočili na terminál pre cestujúcich na letisku v azerbajdžanskom Nachičevane, neďaleko hraníc s Iránom, informuje Euronews

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa amerického veľvyslanca v Česku Nicholasa Merricka ČR návrhom rozpočtu riskuje, že bude patriť medzi krajiny s najnižšími výdavkami na obranu v NATO.

16:57

Nawrocki oznámil, že účastníci samitu Bukureštskej deviatky chcú pozvať škandinávske krajiny, aby sa stali súčasťou tejto platformy.

16:47

Starmer oznámil, že Británia pošle štyri stíhačky Typhoon do Kataru.

16:46

.

Žiadna škôlka. Kubina klamal. Dramatický opis zatýkania čurrilovcov sa rozpadol

Policajná inšpekcia v utorok ráno spustila rozsiahlu akciu zameranú na príslušníkov bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Ich advokát Peter Kubina…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozmlátená Brzezinského šachovnica. Ako a prečo Trump mení svetový poriadok

V 90. rokoch napísal Zbigniew Brzezinski slávnu knihu „Veľká šachovnica“, v ktorej predstavil svoju koncepciu svetovej geopolitickej situácie

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 21 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 21 min. čítania | 0 komentárov

Predseda KBS vyjadril podporu COMECE k iniciatíve „My Voice, My Choice“

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober vyjadruje podporu vyhláseniu Komisie biskupských konferencií Európskej únie k rozhodnutiu Európskej komisie, ktoré…

05. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Totálne odtrhnutý od reality

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj najnovšie vyhlásil, že chce pomáhať v boji proti Iránu vyslaním ukrajinských expertov. Človek sa musí pýtať:…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalší strhujúci príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky

Lucia je slobodná mamička, ktorej život poslal do cesty neseriózneho partnera. Mráčiky na oblohe však rozháňa malý syn, v práci…

04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov