Výjazdové rokovanie vlády SR v Červenom Kláštore

NAŽIVO

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

14:29

Protestujúci grécki roľníci sú rozhodnutí pokračovať v blokádach ciest druhý týždeň po sebe. Pre zmenu tohto postoja im nestačí vyjadrenie premiéra, že vláda je otvorená rokovaniam.

14:19

Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený na „dialóg“. Krátko po poludní priletel do Berlína, kde sa začnú dôležité rokovania Zelenského o ukončení vojny s Ruskom s Witkoffom a Trumpovým zaťom Jaredom Kushnerom a európskymi lídrami.

13:31

Zástupcovia Trumpa Whitkoff a Kushner pricestovali do Berlína, kde sa uskutočnia rokovania so Zelenským o mierovom pláne.

Informuje o tom Associated Press. Skôr sa uvádzalo, že rokovania sa uskutočnia zajtra.

Západné médiá píšu, že na tomto stretnutí budú americkí zástupcovia vyvíjať tlak na Kyjev s cieľom prijať tento plán.

12:57

Exilový šéf Hamasu Chalíl Hajja vyhlásil, že Hamas má „legitímne právo“ držať zbrane a že akýkoľvek návrh na ďalšie fázy prímeria v Pásme Gazy musí toto právo dodržiavať.

12:22

Líder strany oznámil, že najstaršia prodemokratická strana v Hongkongu formálne rozhodla o svojom rozpustení.

12:00

Ministerstvo vnútra Sýrie uviedlo, že strelec, ktorý zabil troch Američanov v oblasti Palmýry, bol príslušník bezpečnostných síl a mal byť prepustený pre extrémizmus.

11:59

Exilový šéf Hamasu Chalíl Hajja potvrdil, že vedúci výroby zbraní Hamasu bol deň predtým zabitý pri izraelskom útoku v Pásme Gazy.

11:58

Polícia  v Berlíne rozohnala demonštráciu proti policajnému násiliu, ktorej účastníci napádali policajtov a odpaľovali pyrotechniku.

11:57

Casa di Giulietta vo Verone je pre návštevníkov podľa nových pravidiel až do 6. januára prístupný iba so vstupenkou za 12 eur pre dospelých. Platí aj 60-sekundový limit pre páry, ktoré sa chcú fotografovať.

09:56

V Čile v nedeľu voliči hlasujú v druhom kole prezidentských volieb. Podľa predvolebných prieskumov je ich favoritom José Antonio Kast pred Jeannette Jarovou.

09:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To, čo urobila vláda, je prvým krokom na to, aby v budúcnosti Poliaci opäť vzniesli svoje nároky na naše územia

Historik a bývalý poslanec Anton Hrnko sa opäť pozrel kriticky na jedno z posledný rozhodnutí vlády. Jeho status prinášame v plnom znení 

HS
Výjazdové rokovanie vlády SR v Červenom Kláštore
Na snímke hore predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a ministri SR podpisujú memorandum o spolupráci v oblasti podpory, rozvoja a modernizácie fakultnej nemocnice v Prešove a vojenskej nemocnice v Ružomberku po výjazdovom rokovaní vlády Slovenskej republiky v Červenom Kláštore / Foto: TASR – Veronika Mihaliková
❚❚
.

Keď minulý týždeň schválila vláda novú národnosť „goralov“ bez toho, aby sa oprela o nejaký jazykovedný, sociologický, historický alebo etnografický výskum, všetci slovenskí skutoční národovci nechceli veriť vlastným očiam. Vláda suverénnej Slovenskej republiky po stopäťdesiatich rokoch naplnila to, čo po roku 1875 začala uhorská vláda Kolomana Tiszu, v čom pokračovali ďalší maďarskí a poľskí aktivisti a ako vidieť pokračujú v tom dodnes. Chcem len pripomenúť, že na základe tohto klamlivého tvrdenia, že slovenskí Oravci a Spišiaci na severe nie sú Slováci, ale gorali, eo ipso Poliaci Poľsko vznieslo územné nároky na sever Slovenska a čiastočne ich aj realizovalo.

Keď som sa započúval do argumentov, prečo bolo potrebné vyhlásiť na Slovensku novú národnosť, nezačul som žiaden relevantný argument, ktorý by mal akúkoľvek výpovednú hodnotu. Podľa sčítania z roku 2020 sa k tejto národnosti prihlásilo niekoľko desiatok ľudí, predpokladám, že aktivistov, ktorých získal s prísľubom bohatých dotácií „národný buditeľ“ podľa môjho názoru v službách maďarskej iredenty A. Ravasz. Ináč tvrdenia, že majú osobitý „jazyk“ (v skutočnosti nárečie slovenského jazyka), kroje a kultúru, ktorú treba vraj zachovať, sú tak „prierazné“, že na ich základe by mohlo byť vyhlásených na Slovensku aspoň 150 národnosti.

Tak sa pozrime, ktoré skupiny slovenského obyvateľstva by podľa tohto kritéria bolo možné vyhlásiť za osobitné národnosti v prvom slede. Na najbližšom zasadaní vlády R. Fica by mohli byť vyhlásení za národnosť Sotáci. Žijú blízko Prešova, je ich veľmi málo, ich jazyk, ich kultúra podlieha asimilačnému tlaku, takže vyhlásenie ich za národnostnú menšinu by mohlo uživiť aspoň pár aktivistov, ktorí by pre budúcnosť zachovali v povedomí občanov SR, že taká skupina tu niekedy bola.

Ďalším nádejným adeptom na vyhlásenie za národnostnú menšinu by mohli byť Holopupkári.  Je ich síce podstatne viac ako Sotákov. Ich jazyk sa nelíši príliš od jazyka ostatných Detvanov, ale predsa zachovať pri živote tieto nádherné kroje, ktoré odhaľujú holé pupky, by stálo za to. Preto vyhlásenie národnosti holopupkárov, by bolo veľmi užitočné. Veď peniaze na rozvoj folklóru pod Detvou by sa určite „vrátili“. Teda, aby som bol presný. Ono by sa už našiel ten, komu oni patria. Veď aj Jánošík tak hovoril.

Medzi prednostné národnosti, ktoré by ešte bolo treba zriadiť, by som zaradil aj Hugáňov. Neviete, kto sú Hugáni. Myslím, že na Slovensku to vie málokto, ale predsa, to slovo znie pekne a ešte krajšie by bolo, keby označovalo osobitú národnosť.

.

A teda koho ďalej. Predsa nemôžeme pri napĺňaní plánu K. Tiszu zastať uprostred diela. Veď popri horaloch tu máme kopaničiarov, lazníkov (aj film bol o nich natočený – Lazy sa pohli), cholvarkárov, Záhorákov, Liptákov, Spišiakov, Gemerčanov atď., atď. Možno, keď táto vláda národného bezvedomia skončí, už tu žiadnych Slovákov nebude.  A potom už  budú môcť K. Tisza, jeho syn Štefan, Albert Apponyi, E. Beneš i A. Novotný pokojne spať. Dielo bude dokonané!

Ale koniec žartov. Prvé ohlasy sú už tu. Naši krajania v Poľsku, ktorí už vyše sto rokov odolávajú polonizačným tlakom, sa cítia podrazení. Poliaci i odrodilci sa im smejú, že vraj akí sú oni Slováci, keď sa ich zriekla vlastná, slovenská vláda. Už minule, keď som medzi nimi bol, mi opakovane prízvukovali, aby sme ich nenazývali Goralmi, lebo Poliaci tento názov zneužívajú proti nim. Tiež mi prízvukovali, že termín goral nie je domáceho pôvodu.  Vraj ich predkovia sa nikdy tak nenazývali. Vždy sa považovali za Oravcov a Spišiakov v užšom zmysle a Slovákov  v širšom zmysle. Termín „Goral“ doniesli na severnú Oravu a severný Spiš roku 1920 Poliaci, ktorí tým chceli urýchliť asimiláciu tamojších Slovákov.

 

 

To, čo urobila vláda SR, je prvým krokom na to, aby v budúcnosti Poliaci opäť vzniesli svoje nároky na naše územia. Pripomeniem, že aj na začiatku 20. storočia začali podporovať budúceho poľského aktivistu F. Machaja, aby vytvoril gramatiku a slovník goralského „jazyka“. Keď sa toto územie dostalo do Poľska jeho gramatiku i slovník hodili do koša a začala tvrdá polonizácia.

.

Najväčšie zlyhanie v tejto otázke vidím v A. Dankovi a jeho SNS. Chcel by som mu pripomenúť, že slovenskí voliči nevolili SNS na to, aby počítali medvede po lazoch. Ani n a to, aby sa nominanti tejto strany tešili na provízie z rozdávaní zákaziek na výstavbu športových zariadení. Volili ich predovšetkým na to, aby  obhajovali slovenský národný záujem. Ale pri rozmýšľaní o tom, kde akú províziu trhnúť, na to, aby sa vôbec snažili pochopiť, čo je slovenský národný záujem, by museli aj niečo vedieť. Je pravdou – a platí to predovšetkým pre neuveriteľne dobrého človeka – že do prázdnej hlavy sa nič nedá umiestniť. No a na margo L. Machalu by som len poznamenal, že keby žil jeho otec, tak by ho nakopal do zadnej časti tela, žeby by sa tri dni neposadil na stoličku.

Úplné sklamanie je postoj MS. Namiesto toho, aby ostro odsúdila tento akt deštrukcie slovenského národa, ešte mu urobia promo na stránkach SNN. Títo Slováci za peniaze slovenských daňových poplatníkov, už by mohli dať MS pokoj-

Čo povedať na adresu R. Fica? Začnem anekdotou. Keď sa rúcal v Poľsku socializmus, E. Gierek sa snažil zachrániť ho aj rozdúchavaním poľského šovinizmu. Raz pri stretnutí s G. Husákom vyslovil aj myšlienku, že treba riešiť aj poľskú otázku na severe Slovenska. G. Husák hneď reagoval pozitívne a požiadal ho, aby poslal na toto územie menší autobus, že do dvadsaťštyri hodín má všetkých Poliakov z tohto územia doma. Tak sa riešia dôležité otázky, do psej materi!

Na záver opakujem len to, čo som povedal minule. Každý môže spraviť chybu, ale dôležité je ju napraviť. Ak si R. Fico myslí, že mu toto opatrenie prinesie ďalšie hlasy, je na omyle. Už teraz mnoho stratil.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakáva Rusko do zajtrajšieho stretnutia USA – Ukrajina

Rusko a USA na stretnutiach v Moskve nediskutovali o „kórejskom variante“ riešenia územnej otázky na Ukrajine. Táto otázka sa vôbec…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka

Minister obrany Robert Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka Igora Melichra, ktorý vyhlásil, že Ukrajina by mala byť celá po…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Desať mŕtvych po streľbe počas osláv židovského sviatku na pláži v Sydney

Desať ľudí zomrelo po streľbe, ktorá sa v nedeľu odohrala na slávnej pláži Bondi v Sydney, informovala polícia agentúru AFP,…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čím je pozoruhodný dnešný útok na Odesu

Dnešný útok na Odeskú oblasť je pozoruhodný tým, že Rusi po prvýkrát za dlhú dobu opäť použili na tento región…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf národniarov poprel, že by bol v parlamente opitý

Tvrdenia opozície, že predseda koaličnej Slovenskej národnej strany a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko bol v parlamente pod vplyvom…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Unikli detaily. Zelenského odpoveď na Trumpov mierový plán sa zhrňuje do formulky: „áno, ale…“

Ukrajina vo svojej verzii mierového plánu požaduje kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a zachovanie súčasného počtu vojakov Ukrajinskej národnej armády,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič pritvrdzuje a koaličné poslankyne primitívne uráža: Arogantné, skorumpované, falošné, klamárske fuchtle!

Namiesto ospravedlnenia ďalší primitívny útok. Igor Matovič si opäť kopol do koaličných poslankýň

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saková: Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zákaz ruského plynu

Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zámer Európskej únie úplne sa odstrihnúť od dodávok ruského plynu. Uviedla to v diskusnej relácii…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov varuje pred tým, čo sa deje v Bosne a správaním Západu

V článku pre srbský denník Politika ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil Západ z rozpútania „viacúrovňovej kampane proti Srbom“,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: V roku 2026 by sa mohli niektorým zamestnancom znížiť odvody

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami.…

14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa brucho nadúva: Sprievodca pre brucho bez bublín a myseľ bez starostí

Čo majú spoločné lekárska ambulancia, kňazi v starom Egypte a črevný mikrobióm? Všetkých spája jeden nenápadný, no všadeprítomný jav –…

14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hampl pre HS: Časť súčasných elít EÚ stratila schopnosť dohody aj diplomacie, správajú sa ako spoločenský odpad a viac už nemajú kam klesnúť

Vraj ak má človek v bežnom prejave slovník plný vulgarizmov rôzneho druhu, svedčí to o tom, že má skvelé rečnícke schopnosti.…

14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 10 nových politických strán

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť desať nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Triky malého podvodníka.” Zelenského „volebný“ ťah. O čo v skutočnosti ide

„Je zrejmé, že sa snaží vyhnúť Trumpovým požiadavkám, aby do 25. decembra podpísal dohodu o odstúpení určitých území a súhlasil…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý zabil dvoch ľudí na univerzite v USA

Stovky policajtov v nedeľu pátrali po páchateľovi, ktorý na Brownovej univerzite v americkom Providence v štáte Rhode Island zastrelil dvoch…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Komisár pre deti kritizuje poslancov za roztržku v parlamente: Normalizujete násilie, legitimizujete nenávisť a vysielate deťom a mladým ľuďom mimoriadne nebezpečný signál

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyjadril hlboké znepokojenie nad správaním, ktoré sprevádzalo poslednú schôdzu parlamentu. Ako uviedol vo výzve poslancom,…

14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší vývoj hovorí jasne: Novinárske akreditácie treba sprísniť

V rámci udržiavania zdravého ovzdušia vo verejnom priestore, ako aj dodržiavania dobrého tónu na tlačovkách štátnych zamestnancov je nevyhnutné, aby…

14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zmatení jazyků…

Biblický příběh o Babylonské věži znáte, ne? Lid byl jednoho ducha a jedné mysli a pustili se do díla, které…

14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Lipšic sa má v stredu opäť postaviť pred disciplinárny súd

Bývalý a posledný šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic sa má v stredu (17. 12.) opäť postaviť pred disciplinárny súd.…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico vyzýva Žilinku: “Čo ešte preboha Lipšic robí na generálnej prokuratúre?”

Premiér Robert Fico vyhlásil, že vlastní voliči súčasnej vládnej koalície politikom pri moci najviac vyčítajú to, že “neurobili poriadok” s…

13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kreatívni“ európski úradníci našli dieru v zákone v snahe obísť veto

Krajiny EÚ schválili právny mechanizmus na neobmedzené zmrazenie zlatých a devízových rezerv Ruskej centrálnej banky v hodnote 210 miliárd eur.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premotivovaný moderátor požaduje neskutočne tvrdý trest pre Weissa za slová o "čiernych chlapcoch"

Typický príklad progresívnej západnej \"cancel culture\". Moderátor známeho podcastu chce, aby bol jeden z najúspešnejších futbalových trénerov slovenskej histórie Vladimír…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálnych odpadov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálneho odpadu v katastrálnom území mesta. Referendum je platné, z 12 735…

14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Alergická astma sa nedá vyliečiť. Pozor! Deťom do dvoch rokov by sa takéto lieky ani nemali dávať

Alergická astma sa vyliečiť nedá, cieľom pri liečbe je dosiahnuť, aby pacient bol bez príznakov, respektíve len s minimom prejavov.…

14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kresťania slávia tretiu adventnú nedeľu

Kresťania slávia 14. decembra tretiu adventnú nedeľu. Ružová farba ju odlišuje od ostatných adventných dní, ktoré sú spojené s fialovou…

14. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Za čo vlastne bojujú progresívni aktivisti?

Liberálni aktivisti sa síce často stavajú do úlohy moderných mesiášov, no pravidelne v súvislosti s nimi prepukajú škandály, ktoré tento…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa pridávajú k Slovensku a Maďarsku a sú proti zhabaniu ruských aktív v Európe

Štyri európske krajiny Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa vyslovili proti použitiu ruských aktív na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine a…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia rana pre Országha z USA. Šimon Nemec sa zranil na tréningu

V kanadsko-americkej NHL sú aktuálne medzi zranenými Slováci: Martin Pospíšil, Samuel Honzek a obranca Erik Černák (Tampa Bay). V sobotu…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

14:29

Protestujúci grécki roľníci sú rozhodnutí pokračovať v blokádach ciest druhý týždeň po sebe. Pre zmenu tohto postoja im nestačí vyjadrenie premiéra, že vláda je otvorená rokovaniam.

14:19

.

Berlín pošle vojakov na posilnenie poľských hraníc

Nemecko oznámilo, že pošle skupinu vojakov do Poľska, aby pomohli s projektom posilnenia východnej hranice krajiny, kde narastajú obavy z…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bolestivé drahé nehody, ktoré sa podarilo zachytiť na fotografiách

Drahé nehody patria medzi tie momenty, ktoré bolia nielen fyzicky, ale najmä finančne, a pri ktorých človek okamžite rozmýšľa, či…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Budovy pre budúcnosť a slovenské bývanie. Kto v skutočnosti formuje pravidlá hry?

Kto dnes na Slovensku rozhoduje o tom, ako budeme bývať? Budovy pre budúcnosť vystupujú ako odborný hlas, no ich financovanie,…

13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je lev známy ako kráľ džungle?

Lev je už po stáročia považovaný za Kráľa džungle, hoci v skutočnosti žije najmä v afrických savanách. Tento majestátny predátor…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zomrel bývalý poslanec NR SR za Smer-SD

Zomrel bývalý poslanec Národnej rady SR Vladimír Matejička. V parlamente pôsobil za Smer-SD. O jeho úmrtí informovali predseda parlamentu Richard…

13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko otvorilo cestu k posledným „pevnostiam“ ukrajinskej armády v Donbase

Ukrajina, 13. decembra 2025 - Od 11. decembra sa Severský smer už nebude objavovať v správach. Teraz je to Slavjansko-Kramatorský…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump, Clintonová, Gates a princ Andrew… Zverejnili fotografie z Epsteinovej villy, ktoré nie sú v spise

Predstavitelia Demokratickej strany z výboru pre dohľad nad Snemovňou reprezentantov Kongresu USA zverejnili fotografie z vily sexuálneho zločinca Epsteina, medzi…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov