NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

Kim Jo-čong odmietla šancu na zlepšenie vzťahov so Soulom a od južného suseda požadovala ospravedlnenie za údajné narušenie vzdušného priestoru dronom.

Včera 19:37

Bill Clinton a jeho manželka Hillary odmietli vypovedať pred výborom amerického Kongresu v súvislosti s Epsteinovou kauzou. Tvrdia, že ich predvolanie je účelové a republikáni sa ich snažia dostať do väzenia. Vedenie výboru preto začne voči exprezidentovi konanie pre pohŕdanie Kongresom.

Včera 18:57

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

Včera 18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

Včera 18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

Včera 18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

Včera 18:15

Litva si spomienkovými podujatiami pripomenula obete „Krvavej nedele“ vo Vilniuse spred 35 rokov.

Včera 18:14

Právny zástupca niektorých poškodených z požiaru baru vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana navrhuje, aby sa postupom miestnych úradov zaoberali aj orgány činné v trestnom konaní.

Včera 18:13

Posledné dni si kritika opozície našla terč v pláne na výstavbu nového jadrového reaktora. Europoslanec Erik Kaliňák sa k projektu vyjadril.

Včera 17:37

Srbská verejnoprávna rádiotelevízia informovala, že dodávky ropy do rafinérie NIS v Pančeve sa cez JANAF obnovili.

Včera 17:36

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

Včera 17:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rusko by sa malo Trumpovi poďakovať

Alexander Chaldej na portáli iarex (Александр Халдей) publikoval v článok, v ktorom sa venuje fenomému Trumpových politických skutkov, ktoré šokujú nielen všetkých expertov, ale aj širokú verejnosť. Pritom, ak sa budete dívať na Trumpove skutky cez prizmu možnosti, že Trump v prvom rade nehrá vo farbách protitrumpovskej elity, mnoho z Trumpových skutkov Vám začne pripadať logických.

❚❚
.

Hovoria, že Trump je blázon. Ale on nie je blázon, on len žije v okruhu bláznov, ktorí sa snažia presadzovať svoje agresívne plány. Žije v permanentnom strese a tak začal robiť skutky, ktoré si mohol na kráľovskom dvore dovoliť len šašo, alebo klaun. Trump je ako obdoba dobrého vojaka Švejka ktorý nastavuje zrkadlo stupídnemu režimu amerických elít. Len takýmto spôsobom môže neutralizovať svojich nepriateľov, ktorí sú z Trumpových krokov značne zmätení. Trump naoko plní ich príkazy a neodporuje ich tlaku, výsledkom je však vždy absolútna katastrofa.

Chceli ste vojnu s Ruskom? Nech sa páči, budete mať vojnu na striebornej tácke.

Takže si okamžite vezme do ruky smartphone, prihlási sa na svoj účet na Twitter a začne písať. “Rusko prisľúbilo zostreľovať všetky rakety, ktoré poletia na Sýriu. Priprav sa Rusko, rakety priletia v najbližších 24 – 48 hodín (neskôr dodá a možno nepriletia). Rakety priletia, budú dobré, nové a rozumné. Netreba podporovať zviera, ktoré  zabíja svojích obyvateľov chemickými zbraňami”.

.

Viete si predstaviť, že by takéto niečo napísal Putin? To nie je možné. U Trumpa to možné je. Putin však okamžite pochopil o čom vyslal Trump svoj signál a prijal rozhodné kroky (Mimochodom pokiaľ americký, alebo ruský prezident spávajú vo svojích rezidenciach, netreba sa žiadnej jadrovej vojny obávať). Trump napísal svoj príspevok na Twitteri a Rusi sa ešte za čerstva o útoku dozvedeli, takže celá sýrska armáda sa presunula do bezpečia.

“Všetky hlavné sily a prostriedky sýrskeho letectva sa nachádzajú na ruskej základni Hmeimmim, niektoré skupiny sa nachádzajú v Tartuse a kam zmizol sýrsky hlavný štáb, podľa slov americkej a francúzskej tlače už nevie ani americká rozviedka. Tanky a vojenské jednotky sa nachádzajú v civilných štvrtiach, neutrpeli žiadne straty v Dúme mesto drží pod kontrolou ruská vojenská polícia a výsadkári, ktorí dbajú o bezpečnosť komisie organizácie OPCW, ktorá bude skúmať či sa útok chemickými zbraňami v Dume odohral.

To že sa v Dume nachádzajú ruskí vojenskí policajti a parašutisti znamená, že žiadne americké, francúzske či britské lietadlo, alebo raketa na oblasť nedopadne, aby mohli Američania zamiesť stopy o neexistujúcom chemickom útoku. Všetci odborníci totiž dobre vedia, že žiaden sýrsky útok chemickými zbraňami sa nekonal a ide o ďalšie vykonštruované klamstvo zo strany Západu, rovnaké ako klamstvo o existencii zbraní hromadného ničenia v Iraku.

Americkým elitám, ktoré pripravovali celú akciu ovisli ruky. Kvôli Trumpovmu vypisovaniu na Twitteri sa Rusi dozvedeli strategickú informáciu, ktorú sa dozvedieť absolútne nemali. Je zbytočné zabezpečovať si mobilné telefóny a siete, keď vlastný prezident na Twitteri okamžite prezradí všetky informácie. Francúzsky Le Figaro rezignovane informoval, že pokiaľ Trump vypisoval na svojom účte, Sýrčania sa preskupili a získali čas na svoje ďalšie kroky.

Predstavte si tú zúrivosť amerických generálov, oddaných protitrumpovskej elite, ktorí pripravovali urýchlene plán útoku na Sýriu a tento plán Trump krátko pred spaním svojím vypisovaním na Twitteri totálne znemožnil. Trumpa kritizujú všetci americkí vojenskí experti, pričom už všetci chápu, že Trump dokáže urobiť v ľubovolný moment totálne salto, ktoré ich plány prekazí. Američania mobilizovali svoje sily, pripravili sa na akciu a vďaka Trumpovi nakoniec z vojenského pohľadu o žiadnu razantnú  akciu nešlo.

.

Samozrejme, mohlo ísť len o americký symbolický útok s cieľom vystríhať Rusov, Iráncov, aby prestali s podporou Asada a stiahli sa. Najrozumnejšie bude počkať pár dní a keď sa bude ruská a iránska armáda sťahovať domov, bude to znamenať že uvedený útok Američanov bol postačujúci. Ak však domov nepôjdu zmysel úderu bude každým dňom menej viditeľným. Potom už nebude možnosť vyberať si z variánt čo je lepšie, ale z dvoch variant – zlá a horšia. A to je už diametrálne iná situácia – vyberať si z dvoch ziel to menšie. Však na amerických sociálnych sieťach už mnohí Američania otvorene označujú svojho prezidenta ako totálneho kreténa.

Donald Trump však nie je kretén, je šoumen a musí byť aj klaun. Šoumen bol celý svoj život. Rozmýšľa ako šoumen a koná ako šoumen. Niektorí dokonca tvrdia, že v jeho prípade nejde o pózu, ale o fakt, že on sa ináč správať nevie. Nevyrástol v CIA, ale na najlepších televíznych tradíciách. Pritom on sám oslovuje najmä predstaviteľov strednej triedy a tí sami neovplývajú prílišným intelektom (u nás v Rusku takých označujeme ako koncentrovaní primitívi). On sám je presne takým hrdinom, akého americká stredná trieda požaduje.

Takže mnohí Američania dnes nevedia, či sa majú nad Trumpom smiať, alebo plakať. Čo to majú za prezidenta, doporučujú mu aby prestal vypisovať na Twitteri a prestal sa správať ako hlupák a začal konečne fungovať ako prezident. Odpoveď Trumpa je však vždy  rýchla, svojich kritikov sám označí za hlupákov a situácia je podľa jeho predstáv tým vyriešená a ďalej koná podľa svojich predstáv. Spomeňte si na jeho ďalšiu vlnu vypisovania na Twitteri, keď začal tvrdiť, že “on nikdy presne nehovoril, kedy príde k útoku v Sýrii. Môže k tomuto útoku prísť veľmi skoro, alebo k nemu ani nemusí veľmi skoro prísť. V ľubovolnom prípade však USA pod mojou administráciou vykonali obrovský kus práce na likvidácii ISIS”.

A čo na to Rusko? Kde je na to naše Ďakujeme ti Trump, že robíš svoje rozhodnutia a eliminuješ aktivity protirusky orientovaných amerických elít, ktorí pochádzajú ešte z radov Obamovej elity. Vďaka Tebe, kým si americkí generáli uvedomia v akom sú zrazu hovne, už musia reagovať na tvoje ďalšie nepredvídateľné salto v klaunovskom odeve na trávniku Bieleho domu a pritom ešte stihneš odovzdávať vzdušné bozky okolitým divákom.

A vyčítať mu ako Švejkovi nemožno nič. Chceli ste vojnu, hurá, ideme teda na vojnu a prinútil som na vojnových plánoch pracovať celý Pentagon. Robím to čo chcete, Twitter je toho dôkazom. Chceli ste, aby som do Sýrie vyslal flotilu? Vyslal som aj 6 a aj 5 a aj ďalšiu z Norfolku, čo len k sýrskym brehom pripláva. Chceli ste odo mňa rázny a rozhodný prístup a strašné grimasy? Všetko som urobil. Čo ešte odo mňa chcete? Môžem azda za to, že pokiaľ sa prikročilo k akcii, tak Sýrčania presunuli svoje jednotky? Veď okrem mňa na Twitteri o tom hovorili aj všetky americké noviny a celý Kongres. Ja som tlačil na Putina ako ste mi kázali, takže v čom je problém? Chceli ste vojnu, máte vojnu a neviete ju viesť, pretože ste sprostí. A viníte z toho mňa.

.

Všetci Američania poznajú Shakespeara a jeho Hamleta. Americké elity by chceli mať v čele rafinovaného  Hamleta, majú však šaša Yoricka. Pritom však Yorick nikdy nebol sprostý, sám Hamlet ho označoval za nesmierne inteligentného. Ak je však americký prezident ako šašo Yorick, znamená to, že sprostí sú jeho oponenti, ktorí nedokážu Trumpa eliminovať a odstaviť. A nevyzerá to tak, že by Trump so svojimi kúskami prestal.

Možno by sme mali vystríhať aj Putina, aby sa držal od Trumpa trochu ďalej.

Ak by sa Trump čestne a seriózne, na základe analýz rozhodol nesúhlasiť s vojnou, tak by jeho ryšavý skalp už visel v americkom Kongrese a protitrumpovské elity by hlasovali o novom americkom prezidentovi. Ktorý by bol šikovný ako rakety Trumpa, udrel by potichu, bez výstrahy a bez informácii na sociálnych sieťach. A utopil by v krvi polovicu planéty, len aby všetci pokorne plnili americké predstavy.

Stratégia, ktorú má Trump je stratégia, s ktorou Trump slávi úspech nad americkými elitami. Jeho “švejkoviny”  bodujú, hoci ťažko povedať ku koľkým tajným pokusom o atentát na Trumpa zatiaľ prišlo. Vďaka Trumpovi sú Američania asi tak nebezpeční, ako opitý chlap na ulici, ktorý sa večer rozhodne zmlátiť adepta bojových umení, vracajúceho sa z tréningu. Sám Trump pritom z celej americkej protitrumpovskej elity urobil totálnych idiotov a prekazil ich plány.

Takže ako je to s tým Trumpom, naozaj je totálnym hlupákom?

Alexander Chaldej

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tento týždeň čaká von der Leyenovú ďalšie hlasovanie o nedôvere

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predloží tento týždeň nové hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania nadhodnocujú počty obetí v Iráne

Americké médiá na pozadí povestí o zámere Trumpa vyhlásiť začiatok vojenskej operácie proti Iránu zvyšujú odhady počtu mŕtvych účastníkov protestov…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz je v slepej uličke

Nemecká politická bariéra sa rúca: kancelár Friedrich Merz sa nachádza v bezvýchodiskovej situácii. Polovica členov jeho vlastnej strany by sa…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Sýrii sa vyostruje konflikt

V Sýrii sa výrazne vyostruje konflikt medzi vládou v Damasku a Kurdmi, ktorí kontrolujú rozsiahle územia na severe krajiny

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

.

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov