Ivan Korčok

NAŽIVO

Tichomorské pobrežie Panamy v pondelok napoludnie miestneho času zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,2 Richterovej stupnice. Úrady dosiaľ nehlásia zranených, ani poškodenie na majetku, informovala správa agentúry AP.

06:40

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že je „vďačný“ americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi za potvrdenie dohody o dodávkach zbraní pre Ukrajinu prostredníctvom NATO. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Som vďačný prezidentovi Trumpovi za jeho ochotu podporiť ochranu životov našich ľudí,“ uviedol ukrajinský prezident vo svojom pravidelnom večernom videoposolstve.

06:37

Európska únia obvinila USA, že sa zdráhajú uzavrieť obchodnú dohodu a varovala Washington pred odvetnými opatreniami. Informujú agentúry Reuters a AP.

Včera 19:56

Rumunský parlament nepodporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Iliu Bolojana. Týkal sa s balíkom fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit. Ten je v súčasnosti najvyšší spomedzi členských krajín Európskej únie. Informujú agentúry Agerpres a Bloomberg.

 

Včera 19:54

Julija Svyrydenková nominoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na post premiérky. Tá sa mu poďakovala za prejavenú dôveru. Súčasne oznámila, že v novej funkcii by navrhla ďalšie personálne zmeny vo vláde. Informujú agentúry AFP a Reuters.

Včera 19:21

Britská polícia oznámila, že pri nedeľňajšej havárií malého lietadla krátko po vzlietnutí z medzinárodného letiska Southend neďaleko Londýna zahynuli štyria ľudia. Informujú agentúry DPA a AP.

Včera 18:40

Všetci predávajúci majú mať od budúceho roka povinnosť umožniť kupujúcim platiť bezhotovostne. Konkrétny spôsob si určí predávajúci sám podľa charakteru predajného miesta, jednou z možností bude aj formou QR kódu cez bankovú aplikáciu. Vyplýva to z návrhu nového zákona o evidencii tržieb. To predložilo Ministerstvo financií SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Včera 18:38

Južná Kórea sa usiluje dosiahnuť dohodu s USA do konca tohto mesiaca aspoň v zásadných bodoch, aby sa vyhla dôsledkom vysokých dovozných ciel, ktoré plánuje na produkty z ázijskej krajiny zaviesť americký prezident Donald Trump. Uviedla to agentúra Reuters. Tá sa odvolala na informácie juhokórejského vyjednávacieho tímu.

Včera 18:37

Nemecké firmy opúšťajú sociálnu sieť X prípadne na nej zverejňujú menej príspevkov. Ide o reakciu na angažovanie sa jej majiteľa Elona Muska v politike. Ukázal to prieskum, ktorý si objednala digitálna asociácia Bitkom. Informuje DPA.

Včera 18:36

Trump vyhlásil, že dodávky USA Ukrajine budú koordinované prostredníctvom NATO.

„Budeme vyrábať najlepšie zbrane, posielať ich do NATO, ktoré ich bude môcť odovzdať tretej krajine,“ vyhlásil Trump.

Včera 17:37

Trump začal stretnutie s generálnym tajomníkom NATO Rutteom, kde vystúpi s vyhlásením k Ukrajine.

Včera 17:36

Maďarsko nebude financovať nákup amerických zbraní pre Ukrajinu, vyhlásil minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Trump skôr informoval, že USA môžu Ukrajine dodať zbrane typu Patriot a iné zbrane, ktoré zaplatia európske krajiny.

Pripomíname, že Maďarsko sa postavilo proti návrhu rozpočtu Európskej únie na roky 2028-34, ktorý počíta s vyčlenením 100 miliárd eur na podporu Ukrajiny vo vojne s Ruskom.

Včera 16:58

Zelenskyj oznámil, že navrhol ministerke hospodárstva Sviridenkovej, aby sa stala predsedníčkou vlády. „Očakávam predloženie programu činnosti novej vlády v najbližšom čase,“ napísal prezident.

Včera 16:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Príčiny neúspechu Ivana Korčoka v prezidentských voľbách

Pomenovanie príčin neúspechu Ivana Korčoka v prezidentských voľbách poskytne p. Korčokovi spätnú väzbu, ktorá má potenciál pomôcť mu urobiť zo seba lepšieho človeka, alebo v ňom vyvolá zášť a zatrpknutosť, podľa toho ako sa k tomu postaví. Neúspech Ivana Korčoka má viacero príčin:

Ivan Korčok
Na snímke Ivan Korčok / Foto: TASR – Jaroslav Novák
❚❚
.

1. Spojenie s Igorom Matovičom

Osoba Igora Matoviča je mimoriadne toxická z viacerých verejne známych dôvodov, ktoré súvisia s jeho duševným zdravím. Keďže je to evidentné z jeho konania a správania, nebudem to podrobne rozpisovať. Aktivity Igora Matoviča sú dlhodobo postavené na klamaní, krivom obviňovaní, traumatizovaní, polarizácii a radikalizácii spoločnosti a najmä na silnej osobnej nenávisti voči Petrovi Pellegrinimu. Uchádzaním sa o podporu takto toxickej osoby sa pán Korčok do určitej miery stal kandidátom klamstva, nenávisti, konfliktu, polarizácie a radikalizácie spoločnosti. Igor Matovič nepochopil že nenávistnou kampaňou a snahou uškodiť Petrovi Pellegrinimu v skutočnosti poškodí p. Korčoka.

Igor Matovič ale aj pán Korčok svojou prítomnosťou v predvolebnej kampani ľuďom pripomenuli čo sa dialo počas 3,5 roka vládnutia podivnej vlády ktorej boli súčasťou a ktorá mala štyri fázy: 1.Matovičova, 2.Heger-Matovičova, 3.Heger-Čaputovej, 4.Čaput-Ódorova a ktorú sprevádzala korupcia, zánik právneho štátu a silné prvky totality:

– vypínanie médií bez rozhodnutia súdu

.

– zoštátnenie RTVS (zrušením koncesionárskych poplatkov a zavedením financovania zo štátneho rozpočtu, dosadenie do funkcie riaditeľa RTVS človeka lojálneho vtedajšej vládnej moci p. Machaja.)

– kupovanie krivých svedectiev u kriminálnikov(tzv. kajúcnikov)

– ostrakizácia a kriminalizácia politických oponentov

– zneužívanie mimoriadneho stavu na korupciu a netransparentné obstarávanie

– zastrašovanie, šikanovanie a traumatizovanie občanov

.

– podozrivé úmrtia uväznených, vtedajšej vládnej moci nepohodlných osôb – obzvlášť závažný je prípad záhadnej smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského po tom, ako ho dala vtedajšia vláda uväzniť.

 

2. Neúprimnosť

Ivan Korčok pri prejavoch často pôsobil akoby sám neveril tomu čo hovorí, jeho rétorike chýbala autentickosť, úprimnosť.

 

3. Hodnoty

Pán Korčok je v politike už dlho, bol vo vláde Vladimíra Mečiara, Róberta Fica, Igora Matoviča, či Eduarda Hegera. Zrejme je typ človeka, ktorý chce byť stále na výslní, nech je pri moci ktokoľvek. To naznačuje, že jeho hodnoty nie sú pevne ukotvené.

.

 

4. Podpora aktivít Izraela v pásme Gazy

Aj keď v závere kampane sa Ivan Korčok vyslovil, že nepodporuje konanie izraelského premiéra Benjamína Netanjahua, ale to vytvára rozpor s jeho tvrdením že Izrael mal právo na taký zásah v pásme Gazy. Netanjahu ako premiér reprezentuje Izrael a konanie Netanjahuovej vlády je konanie Izraela. Pripomeniem že Izrael za pol roka od útoku na Gazu zabil v pásme Gazy 35-tisíc civilistov, čo je násobne viacej ako zomrelo civilistov v Rusko-Ukrajinskom konflikte od februára 2022 až doteraz (apríl 2024). Taktiež Izrael bráni dodávkam humanitárnej pomoci pre hladujúcich Palestínčanov a izraelská armáda dokonca zabíjala humanitárnych pracovníkov.

 

5. Konflikt na Ukrajine – kandidát vojny

Pán Korčok si zrejme neuvedomil, že o tom či je alebo nie je kandidátom vojny rozhoduje aj to, akými ľuďmi sa obklopí, aké politické strany ho nominovali, či mu vyslovili podporu a aký je postoj tých ľudí a strán k vojne na Ukrajine. Ak prevažná väčšina z nich sa dlhodobo vyjadruje alebo vyjadrovala v duchu “bojujte dodáme vám zbrane”, tak sú to podporovatelia vojny a podporovatelia pokračovania vzájomného zabíjania sa dvoch národov, ktoré sú si jazykovo a kultúrne tak blízke, ako národy Slovenský a Český. Rusi a Ukrajinci dlho žili v spoločnom štáte a je medzi nimi veľa zmiešaných manželstiev a iných väzieb. Je evidentné že táto vojna je pre nich škodlivá. Na mieste je otázka, komu je prospešná? Tu by som upozornil na rast cien a objednávok zbraní z USA pre štáty NATO a po sabotáži na plynovode Nord Stream, mnohonásobné zvýšenie predaja skvapalneného plynu z USA do EÚ, ktorý je výrazne drahší ako ten ruský.

Z našej strany a strany EÚ sa mala vysloviť jednoznačná podpora mierovým rokovaniam, ktoré sa v marci 2022 začali v Istanbule. Rokovania viedli k predbežnej dohode Ruska a Ukrajiny a podpis bol na spadnutie, no potom prišla návšteva britského premiéra B. Johnsona na Ukrajine. Neviem ako so Zelenským Johnson jednal, čo mu povedal, ale po tomto stretnutí Ukrajina odstúpila od mierových rokovaní a šla do vojny. Nechať sa takto vmanipulovať do vojny s Ruskou Federáciou bola strašná chyba Zelenského vlády, dôsledky sú strašné. Ako hlavného zodpovedného vidím USA, pretože Británia by sama vojnu nepresadila a podpora vojne bola zo strany USA v roku 2022 evidentná dodávkami zbraní na Ukrajinu. Rozhodnutia USA často idú proti slovenským záujmom a záujmom krajín EÚ. Napriek tomu niektorí politici a politické strany na Slovensku aj v EÚ len slepo pritakávajú rozhodnutiam Washingtonu (napr. SaS, Heger, Naď, PS, Čaputová,…). S podporou takých ľudí a takých strán bol, je a bude pán Korčok automaticky vnímaný ako kandidát vojny. Keby to chcel zmeniť, tak mohol. Stačilo povedať občanom priamo, otvorene a zrozumiteľne, že už dávno od samého začiatku konfliktu podporuje mierové rokovania medzi Ukrajinou a Ruskou Federáciou a že sa dištancuje od vyjadrení p. Čaputovej a ľudí z PS, SaS, Matovičovcov a ďalších o tom že Ukrajina má bojovať a že jej máme dodávať zbrane. Čo p. Korčokovi  bránilo povedať to občanom takto priamo a zrozumiteľne?

 

6. Proamerický kandidát

Politici a politické strany ktorých kandidátom Ivan Korčok bol, pretože ho veľmi aktívne podporovali sú známe tým, že sú silno proamerickí vrátane p. Korčoka. Kandidát na slovenského prezidenta by mal byť proslovenský a lojálny Slovenskej Republike, nie cudzej mocnosti či už je to USA alebo iná mocnosť. USA na základe svojvôle sami seba nominovali do role svetového hegemóna a svetového policajta a za posledné desaťročia svojim konaním vytvorili veľmi zlý obraz o sebe vo svete. Na základe svojvôle útočili a útočia na rôzne krajiny po celom svete (Juhoslávia, Sýria, Irak, Somálsko, Afganistan, a mnoho ďalších). USA za posledné dve desaťročia pozabíjali po celom svete viac civilistov ako Izrael s Hamasom a Hizballáhom dohromady za celú svoju existenciu. Žiaden prezident USA či už Clinton, Bush, Obama, ani iný funkcionár z USA nebol za vojnové zločiny ktoré spáchal potrestaný. Je preukázané že pri bombardovaní Iraku a Juhoslávie, USA používali zakázané kazetové bomby a zakázanú muníciu s obsahom rádioaktívneho uránu. USA sa za agresie a spáchané vojnové zločiny nikdy neospravedlnili. NATO pod vedením USA bombardovalo Srbsko, odtrhli časť územia Srbska (Kosovo a Metochiu) a zriadili si tam najväčšiu vojenskú základňu USA v Európe. Ich okupačné vojská sú nielen na juhu Srbska(oblasť Kosovo a Metochia), ale aj v iných krajinách a na odchod sa evidentne nechystajú. To všetko stavia proamerického kandidáta p. Korčoka do veľmi zlého svetla v očiach občanov znalých geopolitickej problematiky.

Netreba zabúdať ani na financovanie a organizovanie štátnych prevratov v rôznych krajinách napríklad v Gruzínsku a na Ukrajine v r.2014. Médiá hlavného prúdu (RTVS, súkromné tv stanice, rádiové stanice, a takmer všetky tlačené denníky) na Slovensku dlhodobo zamlčujú pravdu o agresiách, okupáciách, násilných prevratoch, vojnových zločinoch páchaných vládami USA. Keby o nich pravdivo informovali, tak proamerický kandidát Ivan Korčok by na Slovensku pravdepodobne nepostúpil ani do druhého kola a vo finále volieb by sa stretli Peter Pellegriny so Štefanom Harabinom. Z vyššie uvedených dôvodov sa stále viac presadzujú alternatívne/občianske médiá ako Slobodný Vysielač, mesačník Zem a Vek, rádio Univerzum a ďalšie, je to dobrá správa pre občanov, ktorí chcú vedieť pravdu a zlá správa pre proamerických politikov ako je p. Korčok.

 

Záver

Z hore uvedených faktorov asi najviac ovplyvnila voľby lojalita p. Korčoka ku globálnemu agresorovi a spájanie sa s Matovičom. Matovič, Korčok a mnohí ich politický podporovatelia, ktorí boli súčasťou bývalej vlády, svojou prítomnosťou v prezidentskej kampani pripomenuli občanom temné obdobie 3,5 roka diletantstva, korupcie, zániku právneho štátu a Ódor-Čaput-Heger-Matovičovej totality. To bolo pre mnohých významným motivačným faktorom, aby volili Petra Pellegriniho.

.

Na voľbách bola vysoká účasť a Peter Pellegriny získal podstatne viac hlasov ako v predchádzajúcich voľbách pani Čaputová. To mu dáva silný mandát. Pán Korčok nedokázal stráviť prehru.  Hľadanie chýb všade okolo, len nie u seba vypovedá o jeho morálnej a etickej nezrelosti – chýbajúcej pokore. “Toto vám nikdy nezabudnem” boli okrem iného slová p. Korčoka po prehratých voľbách. Skutočný štátnik by také niečo nepovedal, ale s pokorou by premýšľal čo sa dalo urobiť. Úprimne by zablahoželal protikandidátovi a úprimne by si želal, aby protikandidát vykonával svoju funkciu dobre, pretože ide o Slovensko, našu spoločnú vlasť.

Je smutné, že pán Korčok to nedokázal urobiť a je to možno aj nebezpečné. Tie jeho slová po voľbách…, o čo mu ide ? Chce naďalej spolu s Matovičom a opozíciou klamať, podvádzať, rozdeľovať, traumatizovať a radikalizovať spoločnosť ? Komu to má priniesť prospech ? Americkej ambasáde keby si zmyslela robiť na Slovensku “majdan” ? Ivan Korčok a opozícia ktorej lídrom sa na chvíľu stal, by si mali uvedomiť že “majdan” na Slovensku by bola Ukrajinská cesta. Preto pána Korčoka a opozíciu prosím a žiadam v mene všetkých občanov ktorí sa s týmto názorom stotožňujú, aby dali americkej ambasáde a vláde USA jasne najavo že “majdan“ na Slovensku nemá podporu nielen vlády, ale ani opozície. Pre vyhnutie sa nedorozumeniu spresním že „majdan” to je nelegálne, násilné prevzatie moci na ulici pomocou korupčných médií ktoré klamú občanov, piatej kolóny, sfanatizovanej menšiny radikálov, ale aj občanov médiami/politikmi/oligarchami uvedených do omylu. Keď sa konajú voľby po takomto násilnom prevzatí moci, je vysoké riziko že nebudú slobodné, ale len „proforma – výsledok dopredu daný“, aby organizovaný zločin/piata kolóna vytvorili u občanov domnienku že nadobudli moc legálne – viď Ukrajina 2014. Každý štát má piatu kolónu, tá sa takmer nikdy nedá eliminovať úplne, u nás ju tvoria hlavne politické mimovládky financované zo zahraničia, politici a politický aktivisti, ktorí by robili napr. s pomocou USA na Slovensku “majdan”. Pravdepodobne by tým rozpútali občiansku vojnu, alebo zaviedli tvrdú totalitu.

Nakoniec musím povedať že jedna z najhorších vecí, ktorá by sa Slovensku mohla stať je, keby niekto chcel vymeniť vládu bez volieb, násilím, napríklad pomocou vraždy novinára. Preto vždy keď sa niečo také stane(vražda novinára a pod.) tak v záujme zachovania slobody a demokracie si všetci položme otázku „Komu to prinieslo prospech?“, „Cui bono?“. S touto otázkou ráno vstávajme a líhajme si večer spať.

 

Prečítajte si tiež:

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

.
.
.

Ľupták exkluzívne pre HS: Znalci sa zhodli v tom, že dom bol podpálený

Začiatkom roka poslancovi NR SR Pavlovi Ľuptákovi zhorel rodinný dom. Prvotné informácie hovorili o zlyhaní ohrevného systému vírivky, od ktorej…

15. 07. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Najslabší ministri aktuálnej vlády

Pozreli sme sa na činnosť jednotlivých ministrov aktuálnej, už štvrtej vlády Roberta Fica a vybrali sme piatich, ktorí sa nám…

15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto stratil zmysel pre realitu

Ako diplomat s ekonomickým vzdelaním nevychádzam z údivu ako mohli také dve medzinárodne uznávané entity ako je Európska únia a…

15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

V Amerike sa začína miliardový proces – Mark Zuckerberg je pred súdom

V americkom Wilmingtone sa dnes začína miliardový proces týkajúci sa údajov spoločnosti Cambridge Analytica a gigantu sociálnych médií Meta. Generálny…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dva plody z tohto druhu ovocia denne môžu posilniť zdravie čriev a bojovať proti vzniku rakoviny

Bežné ovocie prekonáva tradičné lieky na zápchu a problémy so zdravím čriev. Konzumácia dvoch kusov konkrétneho druhu ovocia denne vás…

15. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Vylepšite svoj počítač s lacnou sadou MS Office a operačným systémom Windows: Ušetrite viac ako 90 %! Všetky originálne digitálne licenčné kľúče za najlepšie ceny!

Množstvo podnikov a firiem naďalej využíva cloudové služby, kancelársky balík pre stolné počítače preto zostáva naďalej neodmysliteľnou súčasťou mnohých pracovných…

15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Päť krajín EÚ sa postavilo proti novej obchodnej dohode s Ukrajinou

Päť krajín EÚ sa postavilo proti novej obchodnej dohode s Ukrajinou, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na stole je návrh garancií k plynu, premiér očakáva vyjadrenia ostatných strán

Telefonické hádky a tvrdé rokovania s európskymi predstaviteľmi sa blížia k záveru a na stole je písomný návrh garancií týkajúci…

15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dvadsaťdva amerických štátov podporilo žalobu otca proti škole, ktorá „sociálne transformovala“ jeho dcéru bez jeho súhlasu

Otec z New Jersey bojuje za zrušenie štátneho usmernenia, ktoré umožnilo školským zamestnancom oslovovať jeho dcéru mužským menom a zámenami…

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo dal Trump Putinovi 50 dní

Čo teda Trump povedal vo svojom vyhlásení o Rusku?

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina má novú premiérku

Po oficiálnom oznámení, že kabinet bude viesť ministerka hospodárstva Julia Svyrydenko, pripomenieme si posledné špekulácie o tom, aké ďalšie zmeny…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto už je cez čiaru!

Najnovšie správy z Gazy hovoria o tom, ako izraelský nálet zabil ďalších 27 ľudí. Medzi nimi boli opäť aj ženy…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ševčovič tvrdí, že Trumpov list Európu zaskočil

Obchod medzi EÚ a USA bude „prakticky nemožný“, ak Trump zavedie 30-percentné clá, ako hrozí urobiť od 1. augusta. Vyhlásil to…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Voliči koalície sú chytení v pasci

O pár mesiacov to budú už dva roky, čo je aktuálna Ficova vláda pri moci. Bude to teda polovica volebného cyklu.…

14. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zničiť Európsku úniu. Prečo Trump tlačí na EÚ clami a ako to ovplyvní vojnu na Ukrajine?

Na pozadí očakávaného pondelkového vyhlásenia Trumpa o vojne na Ukrajine sa do úzadia ukrajinského a ruského informačného priestoru dostalo rozhodnutie…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko má v úmysle v nasledujúcich dvoch mesiacoch zintenzívniť svoju ofenzívu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Odpoveď progresívnym fanatikom: Úplne zastavenie dovozu ruského plynu bude pre Slovensko likvidačné

Úplné zastavenie dovozu ruského plynu znamená likvidáciu pre slovenské hospodárstvo, domácnosti i priemysel. Je o tom presvedčený Úrad pre reguláciu…

14. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecký minister obrany vyzýva zbrojárske firmy: Dodávajte, nesťažujte sa!

Nemecký minister obrany Boris Pistorius v rozhovore pre britský denník Financial Times vyzval zbrojárske firmy, aby splnili svoje záväzky a…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fiala píše Ficovi list. Moralizuje a poučuje slovenského premiéra

Český premiér Petr Fiala vyzval predsedu slovenskej vlády Roberta Fica, aby Slovensko prehodnotilo svoj postoj k 18. balíčku sankcií Európskej…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NATO je pripravené otvoriť „druhý front“

Politický paradox: útokom na Gruzínsko Európska únia nahráva Rusku. Situáciu na bojovom poli Zakaukazka, kde sa vedie tichá hybridná vojna…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Ešte nie je jasné, aké tanky Slovensko nakúpi, do úvahy pripadajú tri možnosti

Ešte nie je jasné, aké tanky Slovensko nakúpi, do úvahy pripadajú tri možnosti. Ako uviedol minister obrany Robert Kaliňák pre…

14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Huliak a Ľupták: “Poslancovi Ľuptákovi podpálili dom úmyselne, máme znalecký posudok”

Rudolf Huliak a Pavol Ľupták zo Strany vidieka v spoločnom videu tvrdia, že januárový požiar v dome poslanca Ľuptáka bol…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin vysvetľuje, čo skutočne rozdelilo Rusko a Západ

Prezident Vladimir Putin sa v doteraz nezverejnenej časti rozhovoru pre dokumentárny film vyjadril ku koreňom rozporov medzi Západom a Moskvou.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajina smrti: čo zostalo tam, kde Ukrajina vtrhla do Ruska. Novinárka New York Times nahnevala Ukrajinu

Novinárka New York Times Nanna Heitmann strávila šesť dní s ruskou jednotkou „Achmat“ pri Sudži a uverejnila o tom reportáž.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Do Dobšinského potoka spadlo dieťa, nepodarilo sa ho zachrániť

Hasiči z Dobšinej boli v pondelok vyslaní k topiacemu sa dieťaťu, ktoré spadlo do Dobšinského potoka. Napriek snahe hasičov a…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť deväť nových politických strán – má za nimi stáť košický primátor aj známy konkurzný právnik

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť deväť nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Očakávané Trumpovo vyhlásenie k Ukrajine a Rusku. Vysvetlil aj svoju nespokojnosť s Putinom

Trump začal stretnutie s generálnym tajomníkom NATO Ruttem, kde vystúpi s vyhlásením k Ukrajine

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sú to krutí byrokrati posadnutí mocou. Kto ťahá za nitky v pozadí Ursuly von der Leyen

Navonok riadi Európsku úniu železnou rukou cisárovná Ursula, avšak za silnou ženou sa skrýva nenápadný vplyvný muž…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bývalého reprezentanta Španielska zadržali, v šatni si nelegálne nakrúcal maloletých

Bývalý brankár španielskej vodnopólovej reprezentácie Pepe Motos bol zadržaný pre podozrenie z nelegálneho nahrávania maloletých v šatni klubu Club Natació…

14. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tichomorské pobrežie Panamy v pondelok napoludnie miestneho času zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,2 Richterovej stupnice. Úrady dosiaľ nehlásia zranených, ani poškodenie na majetku, informovala správa agentúry AP.

06:40

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že je „vďačný“ americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi za potvrdenie dohody o dodávkach zbraní pre Ukrajinu prostredníctvom NATO. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Som vďačný prezidentovi Trumpovi za jeho ochotu podporiť ochranu životov našich ľudí,“ uviedol ukrajinský prezident vo svojom pravidelnom večernom videoposolstve.

06:37

Európska únia obvinila USA, že sa zdráhajú uzavrieť obchodnú dohodu a varovala Washington pred odvetnými opatreniami. Informujú agentúry Reuters a AP.

Včera 19:56

Rumunský parlament nepodporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Iliu Bolojana. Týkal sa s balíkom fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit. Ten je v súčasnosti najvyšší spomedzi členských krajín Európskej únie. Informujú agentúry Agerpres a Bloomberg.

 

Včera 19:54

.

Von der Leyenová u obyvateľov strednej Európy pohorela

Minulý týždeň Európsky parlament hlasoval o návrhu na vyslovenie nedôvery predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktorý nakoniec neprešiel.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napätie v Španielsku, po brutálnom napadnutí dôchodcu migrantmi, cez víkend eskalovalo

Napätie medzi Španielmi a migrantmi z Maroka v južnom španielskom meste Torre-Pacheco cez víkend eskalovalo. Vlnu násilia vyvolal incident zo stredy, pri…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dôvody deformácie našich dejín? A niečo o múzejníctve

Mnohokrát čítam a počúvam konštatovania, že Sloveni si nevšímajú svoje dejiny. Myslím si, že jeden z dôvodov je aj to,…

14. 07. 2025 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov

Azerbajdžanskí žoldnieri v ukrajinskej armáde: dlhy treba platiť

Azerbajdžan, 14. júla 2025 - Niektoré nedávne udalosti naznačujú, že Západ sa snaží rozbehnúť ďalší front hybridnej vojny proti Rusku…

14. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fiala, Fiala. Tak už to vzdajte!

Chcú nám odstaviť ruský plyn a na oplátku nič za to. Teraz dokonca píše český premiér výzvu tomu nášmu…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pretekárska beštia z Talianska: Lamborghini Temerario GT3

14.07.2025 Redakcia Auto trendy (Foto: youtube.com/@VisionEffecttvTR Talianska automobilka Lamborghini predstavila svetu svoj najnovší pretekársky špeciál s označením Temerario GT3. Tento…

14. 07. 2025 | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov