Prezident SR Peter Pellegrini vymenoval nového ministra cestovného ruchu a športu SR Rudolfa Huliaka

NAŽIVO

Irán po smrti Chameneího povedie krajinu prezident a predstavitelia. Na základe iránskeho zákona musí vplyvná Rada expertov čo najskôr zvoliť nového najvyššieho vodcu.

07:51

Revolučné gardy sľubujú potrestanie Chameneího vrahov. Irán v súvislosti s úmrtím najvyššieho duchovného vodcu krajiny vyhlásil 40-dňový smútok a sedem dní pracovného pokoja.

07:50

Po správe o smrti Chameneího začali ľudia v Teheráne oslavovať. Dva iránske zdroje agentúre Reuters uviedli, že Chameneí sa krátko pred začiatkom útokov stretol so Šamchaním a tajomníkom Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alím Laridžáním na bezpečnom mieste.

07:49

Dvaja ľudia zomreli po iránskych útokoch na krajiny v Perzskom zálive. Rakety tiež zasiahli najväčšiu americkú základňu v regióne, al-Udajd v Katare, ako aj viaceré oblasti v okolí Rijádu a východnej Saudskej Arábii.

07:49

Z Kataru, Spojených arabských emirátov a Bahrajnu hlásia výbuchy

07:24

Iránsky diplomat Íravání hovoril v OSN o stovkách civilných obetí. O mimoriadne zasadnutie bezpečnostnej rady po amerisko-izraelských útokoch na Irán požiadalo päť členov rady – Bahrajn, Francúzsko, Rusko, Čína a Kolumbia.

07:23

Pri útokoch údajne zahynuli členovia rodiny ajatolláha Chameneího. Portál The Times of Israel (TOI) uviedol, že zahynula aj manželka jedného z jeho synov, dovedna tak prišli o život štyria členovia jeho blízkej rodiny.

07:22

Trump uviedol, že iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí je mŕtvy. Trump na sociálnej sieti napísal, že Chameneího smrť nie je spravodlivosťou len pre Irán, ale aj pre všetkých Američanov a ľudí z mnohých krajín sveta.

06:33

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

Včera 19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

Včera 19:19

Ozbrojené sily (OS) Slovenskej republiky dlhodobo pozorne monitorujú situáciu na Blízkom východe tak ako všetky ohniská napätia, ktoré môžu mať vplyv na ich činnosť. Pre TASR to uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič v reakcii na sobotnú situáciu na Blízkom východe.

„Vzhľadom na globálnu bezpečnostnú situáciu sú dlhodobo prijaté opatrenia, ktoré z pochopiteľných dôvodov nešpecifikujeme,“ doplnil Zemanovič.

Včera 18:53

Ministerstvo dopravy USA vyzýva komerčné lode, aby sa vyhýbali Hormuzskému prielivu, Perzskému zálivu, Ománskemu zálivu a Arabskému moru.

Včera 18:44

Irak vstúpil do konfliktu. Ich protivzdušná obrana zasahuje proti izraelským raketám. A začali strieľať na samotný Izrael.

Američania teraz strieľajú aj na Irak. Vojna sa veľmi rýchlo vyostruje.

Včera 18:43

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavit:

Prezident Trump sledoval situáciu v noci v Mar-a-Lago spolu s členmi svojho tímu národnej bezpečnosti. Prezident telefonoval s premiérom Netanjahuom.

Pred incidentmi minister zahraničných vecí Rubio zavolal všetkým členom „gang osmičky“ (Gang of eight), aby odovzdal správu Kongresu, a podarilo sa mu spojiť a informovať siedmich z ôsmich členov.

Prezident a jeho tím národnej bezpečnosti budú počas celého dňa pozorne sledovať situáciu.

Izraelské vzdušné sily vykonávajú novú vlnu leteckých útokov na iránske odpaľovacie zariadenia balistických rakiet a systémy protivzdušnej obrany v centrálnej časti Iránu, informuje Izraelská obranná armáda.

Včera 18:27

Britská polícia obvinila muža z poškodzovania majetku po tom, čo v centre Londýna posprejoval sochu bývalého premiéra Winstona Churchilla propalestínskymi heslami. Incident sa stal v piatok nadránom na námestí Parliament Square.

Podľa Metropolitnej polície 38-ročného Caspara San Giorgia, ktorý nemá trvalú adresu, obvinili približne 24 hodín po jeho zatknutí. Policajti ho zadržali v priebehu niekoľkých minút od nahlásenia incidentu. Pred súd v Londýne sa mal postaviť ešte v sobotu.

Včera 17:22

Francúzsko, Nemecko a Veľká Británia sa dištancovali od útoku USA a Izraela na Irán. Vyhlásili, že sa nezúčastňujú na útokoch na Irán a vyzvali na obnovenie rokovaní. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení troch krajín.

Včera 16:34

Rusko a Čína požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN k situácii okolo Iránu. Informuje o tom stála reprezentácia Ruska pri OSN.

Podľa jej údajov s iniciatívou zvolať mimoriadne zasadnutie vystúpili aj Francúzsko, Bahrajn a Kolumbia.

Čína už skôr odsúdila útok USA a Izraela na Irán.

Včera 15:30

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

Včera 15:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezident SR nepodpíše zákon o tzv. covidovej amnestii

Prezident SR Peter Pellegrini nepodpísal zákon o tzv. covidových amnestiách a vráti ho s výhradami parlamentu na opätovné prerokovanie. Hlava štátu nesúhlasí s tým, aby boli odškodnení všetci, ktorí počas pandémie dostali od štátu akékoľvek pokuty za porušenie akýchkoľvek pandemických opatrení. TASR o tom informovali z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR

Prezident SR Peter Pellegrini vymenoval nového ministra cestovného ruchu a športu SR Rudolfa Huliaka
Na snímke prezident SR Peter Pellegrini / Foto: TASR – Jaroslav Novák
❚❚
.

 

„Každý jeden človek, ktorý porušil vtedy platné nariadenie a bol za to zo zákona potrestaný, má dnes byť podľa nového zákona odškodnený. Považujem to za mimoriadne nebezpečný precedens,“ vyhlásil Pellegrini.

Pripomenul, že zákon má odškodniť aj osoby, ktoré vedome porušovali opatrenia, napríklad v nemocniciach či domovoch seniorov, a svojím konaním mohli reálne niekoho nakaziť a spôsobiť mu smrť. „Nemohol by som sa pozrieť do očí pozostalým po obetiach covidu, ak by zákon začal platiť v tejto podobe. Preto som presvedčený, že ho treba upraviť,“ zdôraznil.

Hlava štátu pripomenula, že Ústavný súd Slovenskej republiky potvrdil protiústavnosť pandemických opatrení iba v prípade nedobrovoľného zatvárania ľudí do karanténnych zariadení. „V tomto bode preto súhlasím, aby ľudia, ktorí boli proti svojej vôli zavretí do karantény v štátnych zariadeniach – a ešte si ju aj museli zaplatiť – boli za tento krok odškodnení,“ vysvetlil prezident.

Stotožňuje sa s tým, že treba riadne, na základe vedeckých poznatkov a úcty k faktom zhodnotiť opatrenia, ktoré boli prijaté počas pandémie. „Musíme vedieť, ktoré opatrenia boli účinné a chránili naše životy, ktoré boli zbytočné, a ktoré boli dokonca pre naše zdravie škodlivé,“ poznamenal. Upozornil však, že vláda doposiaľ nebola schopná takúto analýzu predložiť. „Už rok a pol pri vláde pôsobí špeciálny splnomocnenec na preverenie procesu riadenia pandémie a manažmentu použitých zdrojov. Výsledok jeho práce pri vyhodnotení správnosti prijímaných opatrení sme však zatiaľ nevideli,“ dodal.

.

Prezident poslancom pripomenul, že aj pri súčasnej vážnej epidémii slintačky a krívačky vyžaduje vláda od ľudí množstvo povinností a tiež s tým mnohí nesúhlasia. „Ako by sme však mohli s nákazou úspešne bojovať, ak by žiaden občan tieto nariadenia nedodržiaval a spoliehal sa na to, že mu budúca vláda prípadnú pokutu jednoducho vráti?“ opýtal sa.

Zdôraznil, že na Slovensku je potrebný rešpekt k štátu, rešpekt k zákonu a zodpovednosť pri spravovaní vlasti. „Vláda a parlament sa v tomto prípade vydali na nebezpečnú cestu odškodnenia ľudí, ktorí zákon vedome porušili. Moje veto im môže pomôcť, aby sa z tejto nebezpečnej cesty vrátili,“ uzavrel prezident.

Poslanci Národnej rady SR začiatkom apríla schválili zákon o náprave krívd spôsobených fyzickým osobám v súvislosti s protipandemickými opatreniami.

 

.

 

Premiér odporučí poslancom vládnej koalície prelomiť veto prezidenta

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) odporučí klubu poslancov Národnej rady SR za Smer-SD, ako aj ďalším poslancom vládnej koalície, aby za zákon o tzv. covidových amnestiách opätovne hlasovali a prelomili veto prezidenta SR Petra Pellegriniho. Vyhlásil to na sociálnej sieti. Zároveň podotkol, že rešpektuje ústavné právo prezidenta vrátiť do parlamentu schválený zákon na opätovné prerokovanie, tzv. právo veta.

„Ako my rešpektujeme právo veta prezidenta, prezident bude nepochybne rešpektovať aj právo NR SR jeho veto prelomiť. Ak by sa tak stalo na májovo-júnovej schôdzi NR SR, poškodení občania budú mať k dispozícii len niekoľko týždňov na podanie žiadosti o odškodnenie,“ napísal premiér.

Pripomenul, že zákon o tzv. covidovej amnestii predložila vláda do parlamentu v presvedčení, že postupy predošlých vlád v boji proti pandémii COVID-19 boli v absolútnej väčšine protiústavné a nezákonné a ich výsledkom boli tisíce nevinných obetí. „Časť týchto postupov bola označená za protiústavnú aj Ústavným súdom SR. Dnes vychádzajú na povrch aj informácie o ‘kvalite’ experimentálnych vakcín proti COVID-19 a zvrátenosti kampane na podporu očkovania pod názvom ‘Očkovanie je sloboda’,“ doplnil s tým, že za týchto okolností bude poslancom vládnej koalície odporúčať opätovné zahlasovanie za tento zákon.

 

.

 

 

Šimečka verí, že v národnej rade neprelomia veto k zákonu o tzv. covidových amnestiách

Predseda opozičného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka verí, že v Národnej rade (NR) SR neprelomia veto prezidenta k zákonu o tzv. covidových amnestiách. Reagoval tak v piatok na rozhodnutie prezidenta Petra Pellegriniho, ktorý nepodpísal zákon o náprave krívd spôsobených fyzickým osobám v súvislosti s protipandemickými opatreniami. TASR o tom informovali z mediálneho oddelenia hnutia.

„Tento návrh o covidovej amnestii je nebezpečný precedens. Je výsmech do očí pozostalých obetí covidu, a najmä, čo ak by nebodaj prišla nejaká ďalšia pandémia, nejaký ďalší problém, no kto už bude dodržiavať takéto opatrenia,“ uviedol šéf PS. Vyzdvihol prezidenta za to, že zákon nepodpísal.

 

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta

Líder Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Petra Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). Vyhlásil to exminister zdravotníctva a poslanec Národnej rady (NR) SR Marek Krajčí (Slovensko, Za ľudí, KÚ) v reakcii na piatkové rozhodnutie prezidenta vrátiť zákon o tzv. covidových amnestiách s výhradami do parlamentu na opätovné prerokovanie. Predseda hnutia Igor Matovič podotkol, že podporia veto voči tomuto zákonu.

„Nápad vyhlásiť amnestiu na porušovanie opatrení počas pandémie bol od začiatku zvrátený. Opatrenia mali slúžiť na ochranu najslabších pred ochorením COVID-19,“ uviedol Krajčí. Hnutie Slovensko si podľa jeho slov počká, akým spôsobom sa chce vládna koalícia vysporiadať s týmto vetom. „Jednoznačne stojíme na strane tých, ktorí počas pandémie opatrenia dodržiavali, aby chránili životy a zdravie tých najslabších,“ dodal exminister zdravotníctva.

 

KDH víta veto prezidenta a verí, že koaliční poslanci svoju chybu napravia

Opozičné KDH víta veto prezidenta SR Petra Pellegriniho voči tzv. covidovým amnestiám a verí, že koaliční poslanci svoju chybu napravia. Pri opätovnom prerokovávaní tohto zákona bude hnutie požadovať jeho úpravu tak, aby sa priestupková amnestia netýkala vedomého porušovania protipandemických opatrení. TASR o tom informoval komunikačný odbor KDH.

.

„Prezident týmto rozhodnutím aspoň na chvíľu vracia Slovensko na mapu kultúrneho sveta. Dúfam, že jeho argumenty dokážu presvedčiť poslancov koalície a dôjde k zásadnej úprave tohto škodlivého zákona, ktorý odmeňuje nezodpovedných a dehonestuje poctivých občanov a zdravotníkov,“ uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Stachura (KDH).

Ako doplnil poslanec NR SR František Majerský (KDH), zákon o tzv. covidových amnestiách by bol fackou do tváre všetkým pacientom, ich rodinám, zdravotníkom, ktorí si siahli na dno svojich síl, aj tým, ktorí boj s covidom prehrali. „Nie, nesmieme zabudnúť. A už vôbec nie odpúšťať bez spravodlivosti. Ďakujeme pán prezident, že ste sa postavili na stranu pravdy, pamäti a úcty k obetiam. Toto nie je koniec. Toto je začiatok zápasu za dôveru v spravodlivosť,“ dodal poslanec.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

NAŽIVO: Trump aj Irán potvrdili smrť Chameneího

Aj v nedeľu sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkoch východe po včerajšom prvom leteckom útoku Spojených štátov amerických a Izraela na…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Cudzinci majú vyriešiť problém s dezerciou a zlou mobilizáciou v AFU

Problém nedostatočnej mobilizácie a masovej dezercie sa bude riešiť náborom cudzincov do ukrajinských ozbrojených síl

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán pripravuje „najsinejšiu“ odpoveď

Irán pripravuje rozsiahle údery v reakcii na smrť ajatolláha Chameneího. Informovala o tom tlačová agentúra Fars, ktorá má blízko k…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia vojna na obzore? Britské koloniálne „dedičstvo“ na hranici Pakistanu a Afganistanu

V tieni útoku „mierotvorcu“ Trumpa riadeného izraelskou loby na Irán, hroziaceho jadrovou eskaláciou, sa odohráva ďalší nebezpečný konflikt s účasťou…

01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

V Dubaji horel ikonický hotel Burdž al-Arab, údajne ho zasiahli trosky iránskeho dronu

Dubajské úrady uviedli, že trosky zo zachyteného iránskeho dronu spôsobili požiar v ikonickom hoteli Burdž al-Arab. Referuje o tom web…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Americko-izraelsko-iránska vojna: perspektívy pre Irán…

V skutočnosti som dokonca trochu prekvapený tým, čo vidím, píše ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka. Úplne bezzubá iránska vláda v…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o Iráne, Samsungu a ďalších udalostiach

Prinášame vám video premiéra Roberta Fica v ktorom už tradične komentuje udalosti týždňa. Premiér sa venuje viacerým veľmi aktuálnym témam…

28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko ako jedna z mála európskych krajín odsúdilo útok na Irán

V súvislosti s novou vojenskou eskaláciou medzi Izraelom a Iránom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s poľutovaním konštatuje,…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prívrženci MAGA kritizujú Trumpa za útoky na Irán

Bývalý poradca Trumpa Michael Flynn považuje za nesprávne, že vojna sa začala bez súhlasu Kongresu

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 85 žiačok

Päťdesiatjeden žiačok zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Boráros vyhlásil, že sa musel dotknúť tela Jákliovej, aby mu došlo, že naozaj zomrela

MMA zápasník Gábor Boráros sa znovu vyjadril k prípadu tragickej autonehody jeho niekdajšej snúbenice Móniky Jákliovej z 21. januára s…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Taraba vidí svoju budúcnosť v SNS

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zacharovová odporučila ruským paralympionikom, aby ignorovali provokácie

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová odporučila ruským paralympijským športovcom, aby nevenovali pozornosť provokáciám a prekážkam, ktoré im kladie…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Podozrivý z lúpeže v Košiciach policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou

Podozrivý z lúpeže policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou. O prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru…

28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva

Tlačový tajomník IDF: Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva: približne 200 bojových lietadiel vykonalo rozsiahly útok na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana a Trnavy spoločne ostro vynadali Kováčikovi

Obrovskí rivali, no v otázke názoru na staro-nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika sa vzácne zhodli. Tribúnami Tehelného poľa…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poškodenie pristávacích dráh v arabských krajinách Iránom bráni americkým lietadlám vrátiť sa na letiská

Irán, 28. februára 2026 - Nové skupiny iránskych dronov a rakiet lietajú na ciele na Blízkom východe. Nové výbuchy sú…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán dnes…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko či Maďarsko, ale Zelenskému sa podarilo zasiahnúť v citlivom bode aj Američanov

Ukrajina, 28. februára 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí USA zaslalo Kyjevu protestnú nótu kvôli útoku na prístav Novorossijsk. Informovala o…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Zlé znamenie pre Trumpa: „brilantný úspech“ amerických síl ruší bolestivejšia iránska odpoveď

USA, 28. februára 2026 - Zlé znamenia? Zdá sa, že práve na tomto pozadí Donald Trump zrušil svoje druhé plánované…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa meteorologická zima, ojedinele sú prekonané teplotné rekordy, informujú meteorológovia

Sobotou sa končí meteorologická zima, ale počasie je už niekoľko dní vyslovene jarné. Popoludňajšia teplota pri slnečnom počasí dosahuje väčšinou…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

18 momentov, ktoré dokazujú, že vysokí ľudia to nemajú vždy jednoduché

Vysokí ľudia často počúvajú, aké majú šťastie, výhodu či „dar od prírody“, no realita vie byť podstatne menej pohodlná. Svet…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Irán po smrti Chameneího povedie krajinu prezident a predstavitelia. Na základe iránskeho zákona musí vplyvná Rada expertov čo najskôr zvoliť nového najvyššieho vodcu.

07:51

Revolučné gardy sľubujú potrestanie Chameneího vrahov. Irán v súvislosti s úmrtím najvyššieho duchovného vodcu krajiny vyhlásil 40-dňový smútok a sedem dní pracovného pokoja.

07:50

Po správe o smrti Chameneího začali ľudia v Teheráne oslavovať. Dva iránske zdroje agentúre Reuters uviedli, že Chameneí sa krátko pred začiatkom útokov stretol so Šamchaním a tajomníkom Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alím Laridžáním na bezpečnom mieste.

07:49

Dvaja ľudia zomreli po iránskych útokoch na krajiny v Perzskom zálive. Rakety tiež zasiahli najväčšiu americkú základňu v regióne, al-Udajd v Katare, ako aj viaceré oblasti v okolí Rijádu a východnej Saudskej Arábii.

07:49

Z Kataru, Spojených arabských emirátov a Bahrajnu hlásia výbuchy

07:24

.

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov