Chmelár, Blaha

NAŽIVO

Orbán oznámil, že maďarská vláda pracuje na zavedení 14. dôchodku.

20:13

Ukrajinské armádne zdroje uviedli, že dve ruské balistické rakety zasiahli vojenské cvičisko na juhu Ukrajiny, pričom došlo aj k stratám na životoch.

18:49

Turecko vyslalo do palestínskeho Pásma Gazy odborníkov na likvidáciu následkov katastrof. Niektorí z nich budú pomáhať pri hľadaní ostatkov 19 izraelských rukojemníkov.

18:36

Riaditeľ MI5 Ken McCallum uviedol, že Británia je vystavená rastúcej hrozbe zo strany nepriateľských štátov, ako sú Rusko, Irán a Čína. Riziko terorizmu je naďalej vysoké, keďže al-Káida a Islamský štát sa opäť stávajú ambicióznejšími a využívajú nestabilitu v zahraničí na získanie pevnejších pozícií.

18:23

Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social informoval, že sa začal telefonát medzi Trumpom a Putinom. Dodal, že telefonát prebieha a bude dlhý.

18:21

Fórum rodín rukojemníkov a nezvestných osôb vyzvalo tamojšiu vládu, aby odložila implementáciu ďalších fáz prímeria s Hamasom v Pásme Gazy v prípade, že militanti nevrátia telá zvyšných rukojemníkov.

18:20

Nórska luteránska cirkev sa ospravedlnila tamojšej LGBTQ komunite za spôsob, akým boli jej členovia v minulosti spoločensky a cirkevne diskriminovaní.

18:17

Francúzske ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že francúzsky pár, ktorý už viac než tri roky zadržiavajú v Iráne a tento týždeň odsúdili na dlhé väzenské tresty za špionáž, zadržiavajú svojvoľne na základe nepodložených obvinení.

16:56

Húsíovia priznali, že pri jednom z izraelských útokov na ciele v Jemene zahynul aj veliteľ ich generálneho štábu, generálmajor Muhammad Abdal Karím al-Ghamárí.

16:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Politické čistky? Blaha a Chmelár ako vyučujúci končia na Akadémii policajného zboru. Naď: “Rektorka im nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo…”

Na Akadémii policajného zboru v roku 2021 už ako pedagógovia nebudú pôsobiť poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) a politológ Eduard Chmelár. Obaja známi akademici sa ako jedni z mála pravidelne kriticky vyjadrujú na adresu politikov súčasnej vládnej koalície.

Chmelár, Blaha
Na snímke Eduard Chmelár a Ľuboš Blaha
❚❚
.

Odborník na históriu, politiku, medzinárodné vzťahy a médiá Eduard Chmelár o tom informoval na sociálnej sieti v príspevku s názvom: “Každá diktatúra začína útokom na intelektuálov”.

Chmelár uviedol, že predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov informoval, že na pokyn ministerstva vnútra Chmelára prepustili z Akadémie policajného zboru, na ktorej zastával funkčné miesto docenta.

“Je to pravda. Šéfovi socialistov to pripomenulo osud Michala Macháčka, ktorý napísal odvážnu priekopnícku knihu o Gustávovi Husákovi, za čo mu nepredĺžili zmluvu na univerzite, vzápätí na akadémii vied a popredný český historik skončil napokon ako zamestnanec pražskej ZOO. Artur Bekmatov sa preto spýtal, či sa nachádzame v stave normalizácie 2.0.”

.

Na túto správu zareagoval hovorca vnútra Peter Lazarov, ktorý sa bránil tým, že na Akadémii mal Eduard Chmelár zmluvu na dobu určitú tak ako každý iný vysokoškolský pedagóg a že táto zmluva „po niekoľkých rokoch prirodzene skončila“.

“Zároveň pre denník Štandard označil informácie, že som bol prepustený na príkaz ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý je nominantom OĽaNO, za „útoky založené na klamstvách, subjektívnej a navyše selektívnej realite, ktorá má jediný cieľ, vlastný prospech“.

Chmelár uviedol, že musí konštatovať, že keby bolo k tomu ešte doplnené obvinenie, že ohrozuje výchovu mládeže a kazí morálku kolektívu, bolo by to kompletne okopírované zdôvodnenie prepustenia profesora Miroslava Kusého z Univerzity Komenského počas normalizácie.

“Z právneho hľadiska je vysoká škola aj v tomto prípade krytá. Veď mi iba „prirodzene skončila“ zmluva na dobú určitú. Má to len niekoľko háčikov. Zmluvy na dobu určitú majú všetci vysokoškolskí pedagógovia. Prirodzené je tieto zmluvy predlžovať, nie ukončiť bez udania dôvodu. Nič nenasvedčovalo tomu, že by som mal prísť o miesto, Na prelome rokov mi na katedre i na personálnom oddelení odporučili, aby som si podal rutinnú žiadosť o predĺženie pracovného pomeru.”

Podľa Chmelára sa to 25 rokov takto robilo vždy. “Okrem toho mám v tlači vedeckú monografiu, ktorá mala vyjsť budúci mesiac. V uplynulých dňoch so mnou Akadémia policajného zboru podpísala zmluvu, hotové sú zaplatené posudky, jazyková korektúra i grafika obálky. Povedzte mi, ktorá vysoká škola by zainvestovala do pedagóga, ktorého chce prepustiť?”

.

“V piatok som však dostal list s oznámením o skončení pracovného pomeru. Iste „čistou náhodou“ deň po mojej výzve na občiansku neposlušnosť a niekoľko dní po ostrej kritike vlády vo vysielaní TA3. Keď som sa ohradil, že takéto zaobchádzanie považujem za nefér, dostal som ústnu informáciu, že taký prišiel pokyn z ministerstva vnútra.”

 

Oficiálne je potrebné šetriť

Oficiálne podľa neho zdôvodnenie hovorí, že treba šetriť kvôli pandémii. “Je však pozoruhodné, že neprepustili nekvalifikovaných zamestnancov, ale nadbytočný im pripadal jediný kvalifikovaný odborník na dejiny štátu a práva a medzinárodnú bezpečnosť, ktorého tam mali. A akiste rovnako „čistou náhodou“ prepustili v ten istý deň aj Ľuboša Blahu, ktorý tam pôsobil na inej katedre ako externý pedagóg.”

“Je mi veľmi nepríjemné upozorňovať na to. Zvlášť, keď túto situáciu zneužívajú kadejakí zlomyseľní úbožiaci, ktorí nemajú ani potuchy o mojej kvalifikácii, že dobre mu tak, taký „neomarxista“ vraj nemá čo učiť. Mali by si však uvedomiť, že čistky sa začínajú vždy odstraňovaním socialistov. Potom si prídu aj pre vás.” Chmelár skonštatoval, že žiadna vláda neohrozovala akademické slobody tak ako Matovičova.

“Slávny americký mysliteľ Noam Chomsky nás učí, že povinnosťou intelektuálov je poskytnúť bežným občanom všestranné informácie, ktoré im umožnia dospieť k vlastným záverom a rozhodnutiam o dôležitých politických, ekonomických a spoločenských témach. Profesionálni novinári totiž v tejto úlohe pravidelne zlyhávajú a verejnosti vedome klamú. Chápem, že nie všetci majú odvahu bojovať s mocnými, ale bolo by charakterné, aby odvážnych kritikov moci podporovali, nie spochybňovali. Pýtam sa teda ešte raz: kto z vás má odvahu prísť o zamestnanie, živobytie a existenčné istoty? Ak na to nie ste pripravení, nie ste pripravení na zmenu. Ďakujem za pochopenie.”

.

Krátku poznámku tejto správe v pondelok na Facebooku venoval aj minister obrany SR Jaroslav Naď z hnutia OĽaNO.

“Tak som sa práve dozvedel, že Chmelár a Blaha skončili na Akadémii policajného zboru, lebo im rektorka nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo,” komentoval situáciu Naď.

 

Blaha: Vyzerá to ako učebnicová normalizačná čistka

Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD v tejto súvislosti dodal, že Akadémia PZ je v rukách ministerstva vnútra, ktorý je zase v rukách hnutia OĽaNO. “Chmelár a Blaha patria medzi najväčších kritikov OĽaNO a oboch stihne navlas rovnaký osud – nepredĺžia im zmluvy.”

“A minister Mikulec, ktorý je po Naďovi druhým najoddanejším Matovičovým poskokom (Naď sa fakt prekonať nedá), vyhlasuje, že on s tým nič nemá – v tom nie je nič politické, že sa vláda zbavuje svojich kritikov, to sú len také kozmické náhodičky.”

Blaha uviedol, že plne rozumie tomu, že hnutie Socialisti.sk, ktoré Chmelár zakladal, sa cíti byť poškodené. “Áno, pôsobí to ako pomsta Matoviča. Áno, vyzerá to ako učebnicová normalizačná čistka. A ruku na srdce, Edo Chmelár do mňa v minulosti veľmi často politicky útočil až nevyberavým spôsobom a v mnohom sa nezhodneme, ale nikdy som ho neprestal rešpektovať ako jedného z najväčších odborníkov v oblasti spoločenských vied na Slovensku – ak sa nejaká vysoká škola zbavuje takýchto kvalitných učiteľov a vedcov, tak je to väčší výsmech vysokému školstvu než Matovičova či Tódovej diplomovka.”

“Len pripomínam, že prednedávnom vyšli v Oxforde renomované Dejiny moderného politického myslenia v strednej a východnej Európe. Ide o trojzväzkové dielo v angličtine, kde sa opisujú najväčšie osobnosti politického myslenia v našom regióne. Spomína sa tam náš národný buditeľ Ľudovít Štúr, český sociológ Tomáš Garrigue Masaryk či slávny slovinský filozof Slavoj Žižek. A viete, kto sa tam spomína spomedzi slovenských moderných politológov? Eduard Chmelár a Ľuboš Blaha.”

Blaha píše, že v danej publikácii nie je žiaden z autorov Denníka N, žiaden Mesežnikov, žiaden Štefančík. “Pretože sú to nuly. Ale napriek tomu sú tieto nuly pečené-varené v liberálnej tlači, lebo kopú do ľavice. A politológov, o ktorých píšu v Oxforde, vyhadzujú zo štátnych vysokých škôl ako politickú pomstu za ich názory. To nevymyslíš, to je matovičovské Slovensko.”

 

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.

Vyhlásenie Trumpa po rozhovore s Putinom. Najbližšie sa stretnú v Budapešti

Vyhlásenie Trumpa po rozhovore s Putinom

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

(Ne)zvyčajná šou. Prebieha rokovanie o zákone roka

Týždeň priniesol rokovanie o štátnom rozpočte na rok 2026. Situácia v parlamente je miestami dramatická…

17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vzbura proti Druckerovej reforme. Odovzdali petíciu, dnes sa aj protestovalo

Petícia iniciatívy Takto nie! je na konci, petičiari ju odovzdali v podateľni Národnej rady SR. Podpísalo ju vyše 32 400…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Čína pohrozila USA odvetou

Čína pohrozila USA odvetou za hrozby zaviesť clá na nákup ruskej ropy a výzvy ostatným krajinám, aby konali podobne

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo si to vlastne tento synáčik z rodiny boľševických predkov dovoľuje?

Expert na bezpečnostnú politiku, generál Jozef Viktorín, komentoval ostatné vydanie relácie Sobotné dialógy, v ktorej vystúpil „povolaním syn“ a líder opozičnej strany…

16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina môže skutočne prejsť do útoku, ak dostane viac zbraní

Ukrajina môže skutočne prejsť do útoku, ak dostane viac zbraní, vyhlásil ukrajinský úradník pre Politico

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok a Babiš sa zhodli na obnovení spoločných zasadnutí vlád SR a Česka

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a predseda českého hnutia ANO Andrej Babiš sa zhodli na obnovení spoločných zasadnutí vlád Slovenska…

16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Trump pred zajtrajším stretnutím so Zelenským telefonoval Putinovi

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Sociálno-ekonomické fórum v Rimavskej Sobote: Práca rodičov ako najlepšia cesta detí z chudoby

V prevádzke spoločnosti TAURIS a.s. v Rimavskej Sobote sa uskutočnilo prvé Sociálno-ekonomické fórum organizované Úradom komisára pre deti, ktoré bolo…

16. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Peter Kotlár reaguje na začatie trestného stíhania voči jeho osobe

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár si stojí za všetkými svojimi vyjadreniami.…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Budanov vyzval Ukrajincov: „Pripravte sa, vojna bude v najbližších rokoch pokračovať“

Budanov vyzval Ukrajincov, aby sa pripravili na to, že vojna bude pokračovať v najbližších rokoch, ale dúfa v jej skoré…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nehorázny útok. Bezvýznamní pritakávači z Bruselu sa opäť priživujú na Slovensku

Český europoslanec Zdechovský už je u nás dobre známa značka so svojimi krížovými výpravami na Slovensko. V tomto ťažení sa…

16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bolek Polívka potrebuje po mŕtvici neustálu starostlivosť

Český herec Bolek Polívka sa po prekonanej mŕtvici, ktorá ho postihla minulý týždeň, už vrátil domov. Z nemocnice ho prepustili…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vávra: „Tieto „kecy“ musia skončiť! Progresivizmus patrí na smetisko dejín!“

Český scenárista počítačových hier a zakladateľ spoločnosti Warhorse Studios Daniel Vávra vyjadril svoj názor na rozmach progresivizmu, ktorý je citeľný všade…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Ribár pre HS: Čurillovci si mysleli, že sú zákon, účel svätil prostriedky. Kajúcnici dostávali beztrestnosť, nevinní sedeli vo väzbe

Informácie o skupine vyšetrovateľov a operatívcov NAKA, označovaných ako „čurillovci“, sa nás z médií valia už roky. Kým jedna skupina…

16. 10. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina a USA diskutujú o nákupe amerického skvapalneného zemného plynu

Ukrajina a USA diskutujú o nákupe amerického skvapalneného zemného plynu, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanec Uhrík: „Za obrázok motora ma chceli vyhodiť“

Milan Uhrík prostredníctvom sociálnej siete informuje, že ho chceli vyhodiť z Európskeho parlamentu, kvôli tričku s obrázkom spaľovacieho motora

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto hovorí v mene neziskového sektora? Kto je vlastne partnerom štátu pre MNO?

Kým vláda žiada od mimovládok viac transparentnosti, ich „hlavný zástupca“ – Komora MNO – sa stráca v tieni cudzej platformy.…

16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Streľba pri škole v Česku zabila dvoch ľudí a jedného človeka vážne zranila

Dvaja ľudia zomreli a jeden človek utrpel vážne zranenie pri streľbe, ktorá sa vo štvrtok popoludní odohrala v českom mestečku…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marine Le Penová na súde neuspela

Štátna rada Francúzska zamietla odvolanie Marine Le Penovej proti jej vylúčeniu z volieb. Právna sága sa však týmto nekončí

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ pokarhala maďarského ministra za účasť na energetickej konferencii v Moskve

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa zúčastnil na konferencii v Moskve a otvorene označil plány EÚ na diverzifikáciu energetických zdrojov…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko v Rade Európy podporilo práva intersex ľudí

Naši ministri musia niekedy konať dvojako: Veď uspokojiť treba domáceho voliča, ale aj západných partnerov…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Generála zarazili výroky Tuska v súvislosti s plynovodom Nord Stream

V akej Európe žijeme? Máme tu „lídrov“, ktorí nevedia čo hovoria, alebo naopak vedia až veľmi dobre? Takúto otázku som…

16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvý let štátom dotovanej linky Bratislava – Košice sa uskutoční 21. novembra. Zverejnili aj lákavé ceny

Prvý let štátom dotovanej leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou sa uskutoční v piatok 21. novembra. Spustenie linky dnes oficiálne…

16. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko varuje: Britské a ukrajinské spravodajské služby pripravujú nové sabotážne útoky. Sú známe ciele

Rusko má informácie, že britské a ukrajinské spravodajské služby pripravujú sabotážne útoky proti plynovodu Turkish Stream, uviedol riaditeľ FSB Alexander…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Slovensko a Rakúsko zablokovali 19. sankčný balík proti Rusku

Stáli predstavitelia členských štátov pri Európskej únii sa v stredu nedohodli na 19. balíku sankcií proti Rusku. Podľa televízie Euronews…

16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA, aby neprehrali „súťaž v oblasti umelej inteligencie“, zvažujú preventívny vojenský úder proti Číne

USA, 16. októbra 2025 - V Číne sa otvorene hovorí o dosiahnutí svetového prvenstva v oblasti umelej inteligencie do roku…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Dodávka Tomahawkov bude znamenať priamy útok USA. Tie sa ruskej reakcie vôbec neobávajú

Ak USA poskytnú Ukrajine rakety Tomahawk, budú ich pravdepodobne ovládať samotní Američania, píše Financial Times

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto je najväčšie horské jazero v Európe a budete pri ňom úplne sami!

16.10.2025, Redakcia Auto trendy Snívate o krištáľovo čistom horskom jazere, obklopenom majestátnymi vrcholmi, kde nebudete musieť bojovať o miesto s…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

.


.

Kaliňák: Rezort obrany SR podpísal v Bruseli dve významné dohody

Podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák v stredu večer potvrdil, že Ministerstvo obrany (MO) SR podpísalo zmluvu s…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tieto škaredé tetovania vás rozplačú

Tieto škaredé tetovania vás rozplačú. Ak sa opýtate niektorých ľudí, možno žartom povedia, že nájsť dokonalé tetovanie a tatéra je…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinskí utečenci sa domov pravdepodobne nevrátia – zostanú v európskych krajinách

Podľa nového prieskumu by sa v krajnom prípade vrátilo domov po vojne len 3 % ukrajinských utečencov, informuje denník Mandiner

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tieto klamstvá skresľujú realitu. Skutočnosť je úplne iná

"História je balík lží o udalostiach, ktoré sa nikdy nestali, povedané ľuďmi, ktorí tam neboli." - George Santayana, spisovateľ a…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Výrazná zmena. Kontrola chatu nateraz dostala stopku

Navrhovaný zákon EÚ, ktorého cieľom je skenovať online komunikáciu za účelom ochrany detí pred sexuálnymi predátormi na internete, bol odložený…

16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kto nafukuje hodnotenie generála Zálužného - hlavného rivala Zelenského

Ukrajina, 16. októbra 2025 - Na Západe si opäť spomenuli na bývalého veliteľa ozbrojených síl Valerija Zálužného. Francúzsky portál Intelligence Online…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Reputační problém…

Psát o příměří v Gaze a Trumpově mnohabodovém mírovém plánu na Blízkém Východě bylo zcela zbytečné. Stejně všichni řešili Filipa…

16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov