NAŽIVO

Babiš uviedol, že by chcel ísť na samit NATO v Ankare miesto Petra Pavla. Ako dôvod uviedol, že on bude lepšie vysvetľovať, prečo Česko nemohlo dať na obranu viac peňazí.

Včera 20:06

Tedros Adhanom Ghebreyesus oznámil, že vojna na Blízkom východe od konca februára má už viac než 2300 civiliných obetí.

Včera 20:03

Peter Pavel uviedol, že keďže ČR nezvýšila výdavky na obranu o plánovaných 0,2 percenta HDP, tak by ich mala na budúci rok zvýšiť o 0,4 percenta.

Včera 19:55

Péter Szijjártó uviedol, že EÚ a Ukrajina predstierajú, že hľadajú riešenie problému v súvislosti s ropovodom Družba, ide však iba o podfuk.

Včera 19:54

Patriarcha pravoslávnej cirkvi v Gruzínsku, katolikos Ilia II. zomrel vo veku 93 rokov.

Včera 19:52

Izraelská armáda uviedla, že letisko Bena Guriona v Izraeli zasiahli trosky z iránskych raketových útokov.

Včera 19:51

Misia Medzinárodného menového fondu začala rokovať s ukrajinskou vládou. Žiada od nej ekonomické kroky, vrátane zvyšovania daní pre malé firmy a podnikateľov.

Včera 19:48

Španielsko evakuuje vojakov z Iraku uprostred rastúceho napätia v Iráne a Perzskom zálive.

Včera 19:09

Macron oznámil, že francúzska lietadlová loď na jadrový pohon, ktorá má byť uvedená do prevádzky v roku 2038, sa bude volať France libre.

Včera 18:36

V Anglickom meste Canterbury epidémia meningitídy B zabila dvoch mladých ľudí.

Včera 18:34

Cena ropy typu Brent stúpla takmer na 110 dolárov za barel po izraelských útokoch na najväčšie iránske ložisko SOUTH PARS a po hrozbe Teheránu, že v odvete zaútočí na ropné a plynárenské zariadenia svojich nepriateľov na Blízkom východe.

ropa
Vývoj ceny ropy / Foto: Telegram
Včera 18:31

Server hang.hu oznámil, že komponenty pre ropovod Družba dodajú z Česka na Ukrajinu budúci týždeň.

Včera 18:18

Afganistan oznámil dočasné prímerie s Pakistanom, ktoré súvisí so sviatkom íd al-fitr.

Včera 18:16

Ľudsky vyzerajúce roboty budú schopné zabehnúť 100 metrov za 10 sekúnd už v polovici tohto roka, predpovedá čínsky časopis EE Times China.

Svetový rekord v behu na 100 metrov medzi ľuďmi je 9,58 sekundy, ktorý 16. augusta 2009 stanovil Usain Bolt (Jamajka).

Včera 17:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Pellegrini chce s Donaldom Trumpom rokovať otvorene, pred návštevou má rešpekt

Slovenský premiér Peter Pellegrini počas osobného rokovania “na štyri oči” s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktoré sa uskutoční v piatok (3. mája) v Bielom dome, nemá záujem viesť “nejaké diplomatické omáčky a komplikované reči”. Premiér by bol rád, keby ich rozhovor bol priamy, pričom sa chce veľmi konkrétne dotknúť vzťahov USA a Slovenska. Predseda vlády SR to povedal novinárom počas letu do Spojených štátov amerických

❚❚
.

“To je možno tá správna cesta a možno aj niečo, čo vyhovuje aj mne osobne – teda prejsť rovno k veci, porozprávať sa. Naozaj využiť tú možnosť, pretože medzi štyrmi očami si môžete s prezidentom povedať aj iné veci, ako tie, ktoré sú vhodné aj pre uši médií,” uviedol premiér.

Predmetom piatkového rokovania bude viacero tém. “Chceme sa dotknúť našej úzkej spolupráce, hovoriť nielen o našom členstve v NATO, ale chceme s ním veľmi otvorene hovoriť aj o ekonomických vzťahoch Slovenska a Spojených štátov. Chcem mu veľmi otvorene povedať, čo bude znamenať prípadná ekonomická vojna medzi Spojenými štátmi a EÚ, čo to konkrétne prinesie Slovensku. To sú veci, ktoré by bolo dobré, aby prezident počul priamo z úst premiéra, aby mal naozaj veľmi plastický obraz,” konštatoval Pellegrini.

Upozornil, že toľko pertraktovaná Dohoda o obrannej spolupráci s USA, o ktorej sa hovorí, nie je primárnou a hlavnou témou rokovania. “Uvidíme, či sa vôbec s prezidentom tejto témy dotkneme, pretože týchto zmlúv majú Spojené štáty americké podpísané so svojimi partnermi obrovské množstvo a nie sú dojednávané až na takej najvyššej úrovni. My budeme preto hovoriť skôr o inom – ako by sme ďalej mohli spolupracovať aj v oblasti vyzbrojovania slovenskej armády, a tentokrát v opačnom garde,” zdôraznil. Zároveň dodal, že po nákupe stíhačiek F-16 by privítal, aby sa na Slovensku v spolupráci s našimi slovenskými firmami realizovala podpora, následná údržba, resp. ďalšia modernizácia ozbrojených síl tak, aby sa časť investovaných peňazí vrátila naspäť do slovenského zbrojárskeho priemyslu.

.

Premiér sa domnieva, že s prezidentom Trumpom si osobnostne sadnú, keďže podľa neho je pragmatik. “Je to človek, ktorý ide priamo k veci a ktorý nemá rád omáčky, a to je niečo, čo mi celkom osobne konvenuje – ak je nejaký problém, poďme ho riešiť, poďme k veci, veľmi otvorene si o ňom povedzme a nezaobaľujme to do nejakých rečí. Takže si myslím, že toto môže byť niečo, čo aj počas rozhovoru medzi štyrmi očami môže byť naopak na prospech veci, že si budeme rozumieť,” priznal premiér.

Zároveň ocenil prácu slovenskej diplomacie, keďže ako uviedol, dostať pozvánku do Bieleho domu na oficiálne pozvanie prezidenta Spojených štátov nie je úplne bežná vec. “Návšteva Bieleho domu je naozaj, aj v rámci diplomacie a zahraničných vzťahov, pre každú krajinu top udalosť,” povedal premiér o návšteve, pred ktorou má “zdravý rešpekt”.

Pripomenul, že návšteva slovenskej delegácie nie je len momentálne ojedinelý zjav v rámci vzájomných vzťahov so Spojenými štátmi. “Slovenskú republiku navštívil štátny tajomník ministerstva obrany a následne po dlhých rokoch sme hostili, aj na pozvanie ministra Lajčáka, ministra zahraničných vecí Spojených štátov amerických Mikea Pompea, s ktorým sme tak isto mali veľmi dobré rokovanie. Takže návšteva v Bielom dome akoby bola vyústením týchto veľmi intenzívnych diplomatických stykov medzi Slovenskom a Spojenými štátmi,” dodal premiér.

Predsedu vlády SR Pellegriniho prijme v piatok v Bielom dome americký prezident Trump. Rokovať by mali okrem iného o otázkach týkajúcich sa ekonomickej a obrannej spolupráce. V rámci obrannej spolupráce by sa mali venovať i modernizácii Ozbrojených síl SR a zvyšovaniu obranných výdavkov v súlade so záväzkami vyplývajúcimi z členstva SR v NATO.

 

.

Lajčák: Za vlády prezidenta Trumpa sa Spojené štáty vrátili do strednej Európy

Počas vlády predchádzajúceho amerického prezidenta Baracka Obamu mal šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák pocit, že bol o strednú a východnú Európu nezáujem z politickej úrovne. Situácia sa podľa neho zmenila s príchodom jeho nástupcu amerického prezidenta Donalda Trumpa, keď sa Spojené štáty vrátili do strednej Európy. Pre médiá to počas letu do Washingtonu povedal vo štvrtok Miroslav Lajčák.

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák

“Je to tak, my sme naozaj cítili nezáujem z tej politickej úrovne. Bolo to zrejme tým, že si Spojené štáty povedali, že stredná Európa je už ošetrená, je za vodou a tie procesy sú už nezvrátiteľné. Ukazuje sa ale, že to nie je celkom tak. A faktom je, že za vlády prezidenta Trumpa sa Spojené štáty vrátili do strednej Európy,” konštatoval.

Ako predseda Valného zhromaždenia OSN absolvoval rokovanie s Trumpom. Slovenskému premiérovi Petrovi Pellegrinimu, ktorého prijme v Bielom dome v piatok (3. mája), poradil, aby počas rokovania “šiel priamo k veci” a nepoužíval prázdne frázy. “Prezident Trump má rád konkrétny rozhovor a je rád, keď z toho rozhovoru vyplynú konkrétne závery,” povedal Lajčák.

Aj na základe rokovaní, ktoré Lajčák absolvoval minulý mesiac vo Washingtone s americkým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom a prezidentovým poradcom Johnom Boltonom, si myslí, že vzájomné vzťahy sú vynikajúce, sú vysoko hodnotené americkou stranou a sú bezproblémové. “Spojené štáty nás vnímajú ako spoľahlivého partnera a spojenca. Samozrejme, to, čo je veľmi dôležité osobne pre prezidenta Trumpa, je plnenie našich spojeneckých záväzkov. Faktom je, že v roku 2022, to znamená dva roky pred termínom, ktorý sme si stanovili, naplníme dve percentá HDP na obranu. To je pre nich nesmierne dôležité,” spresnil minister.

.

Zároveň podľa neho oceňujú, že Slovensko sa rozhodlo modernizovať ozbrojené sily, prejsť zo sovietskej techniky na modernú. “Taktiež, že sme strategicky prijali rozhodnutie orientovať sa na americkú výzbroj, či už sú to stíhačky F-16 alebo vrtuľníky Black Hawk. V Spojených štátoch amerických to, samozrejme, nezostalo bez povšimnutia,” konštatoval.

Tých, ktorí vnímajú premiérovu návštevu Bieleho domu len ako príležitosť urobiť si s americkou hlavou štátu fotografiu, zaraďuje buď k diletantom alebo neprajníkom. “Také niečo môže povedať buď úplný diletant, ktorý nevie, o čom hovorí, alebo niekto, kto nevie stráviť skutočnosť, že premiér Pellegrini dostal pozvánku do Bieleho domu, pretože to je plnohodnotná návšteva na pozvanie prezidenta. Privíta ho prezident, budú mať rokovanie medzi štyrmi očami a následne bude rokovanie dvoch delegácií,” zdôraznil Lajčák. To, že prezident Trump to rokovanie chce mať a slovenského premiéra pozval, sa podľa ministra nedá nejakým spôsobom znehodnotiť, to je jednoducho podľa neho fakt.

“Znamená to, že ho aj zaujíma, čo mu premiér povie, že chce počuť naše názory, že si chce overiť niektoré svoje názory na vývoj v Európe v našom susedstve s nami. My urobíme všetko pre to, aby sme to stretnutie využili v plnej miere,” uzavrel Lajčák.

 

Zástupca SR navštívi na pozvanie prezidenta USA Biely dom po 13 rokoch

Návšteva slovenského premiéra Petra Pellegriniho v Spojených štátoch amerických, počas ktorej ho v piatok (3. mája) prijme americký prezident Donald Trump, sa pripravovala veľmi dlho. Návšteva sa koná po 13 rokoch, keď naposledy predseda vlády Mikuláš Dzurinda v roku 2006 navštívil Biely dom na pozvanie vtedajšieho prezidenta Spojených štátov Georgea Busha. Pre novinárov to uviedol vo štvrtok počas letu do USA poradca predsedu vlády pre zahraničnú politiku Peter Kmec.

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Napriek tomu, že v Bielom dome bol v roku 2013 expremiér Robert Fico, Kmec v návštevách vidí rozdiel. “Návšteva premiéra Fica mala jemne odlišný formát, i keď by som tomu dal tak isto veľmi významný politický rozmer. Bolo to na pozvanie viceprezidenta Spojených štátov amerických v tom čase Joea Bidena, takže bola to rovnaká protokolárna úroveň, čo sa týka viceprezidenta a premiéra. Z tohto pohľadu by som povedal, že formát pozvania prezidenta voči predsedovi vlády je protokolárne ešte vyšší stupeň,” vyhlásil Kmec.

“Čo sa týka priebehu návštevy v Bielom dome, tak najprv pôjde slávnostné protokolárne prijatie pred slávnym Západným krídlom. Novinári budú potom pri slávnostnom prijatí prezidentom Trumpom. Následne sa (americký prezident a slovenský premiér) odoberú na uzatvorený formát na štyri oči, ktorý má trvať 15 minút. Tam bude, samozrejme, veľa závisieť od toho, ako si sadnú, čo sa týka chémie medzi sebou, takže od toho sa bude aj odvíjať, či ten formát bude trvať 15 minút alebo dlhšie,” vysvetlil bývalý veľvyslanec v USA.

V prípade, že stretnutie potrvá dlhšie, bude to na úkor plenárneho širšieho formátu – čo sa stáva, ak si lídri porozumejú. “Potom vlastne sa preberajú v širšom formáte veľké témy za účasti či už ministra zahraničných vecí, poradcov pre zahraničné záležitosti. To už je následne vyvrcholenie celej návštevy,” povedal.

Témy počas rokovaní rozdelil na tri fázy – prvú fázu budú tvoriť hlavné posolstvá oboch lídrov pre médiá. “Tam máme jasne stanovené 3-4 vety, ktoré je potrebné aj jasne odkomunikovať. Potom sú štyri oči, kde sú samozrejme témy, ktoré sa nie vždy povedia pre médiá. Tie vedia len títo dvaja lídri. A potom sú témy, ktoré idú do zápisu a často sú aj verejné, cez ktoré potom lídri informujú médiá. Širší formát bude už o veľmi širokých témach, ktoré sa týkajú globálnych záležitostí, vzťahov EÚ, USA a bilaterálnych vzťahov,” konštatoval Kmec.

.

Európsky a americký protokol sa podľa neho veľmi nelíšia. “Nie sú tam veľké obmedzenia, v tomto sme si kultúrne veľmi blízki. Ten transatlantický kultúrny rozmer je rovnaký,” priznal. Kladie sa veľký dôraz na prípravu, predovšetkým na to, aby sa témy zmestili do časového formátu a aby si obe strany odkomunikovali priority. V otázke času na rokovaní sú však lídri autonómni.

 

Tréner bejzbalu prezidenta Trumpa bol Slovák, Pellegrini mu venuje pálku

Učiteľ na vojenskej akadémii a zároveň prvý tréner bejzbalu amerického prezidenta Donalda Trumpa pochádzal zo Slovensku. Volal sa Teodor Dobiáš. Preto jedným z darov, ktoré slovenský premiér Peter Pellegrini nesie do Bieleho domu, je špeciálne ručne vyrobená bejzbalová pálka vo farbách trikolóry s jeho venovaním. Premiér o tom informoval novinárov vo štvrtok počas letu do Washingtonu.

Na snímke prezident USA Donald Trump Foto:TASR/AP-Susan Walsh

“Pre prvú dámu nesieme naozaj jeden krásny kroj zo stredného Slovenska. Veľmi ma však teší, že prezidentovi budeme môcť odovzdať aj jednu, špeciálne ručne a len pre tento účel vyrobenú bejzbalovú pálku vo farbách trikolóry, ktorá je teda vo farbách Spojených štátov, ako aj Slovenska s textom, ktorý mu bude navždy pripomínať, že jeho prvý tréner bejzbalu bol Slovák, a s venovaním predsedu vlády. Je to niečo, čo možno oproti iným štandardným darom má aj konkrétny príbeh a je naviazaný na konkrétne osoby. To je, myslím si, dar, ktorý má aj z emočnej stránky celkom vysokú hodnotu,” zdôvodnil výber darčeka slovenský premiér.

.

Poradca predsedu vlády pre zahraničnú politiku a zároveň bývalý slovenský veľvyslanec vo Washingtone Peter Kmec priznal, že o trénerovi sa Úrad vlády SR dozvedel vďaka telefonátu od krajana, ktorý žije v Kanade. Teodor Dobiáš bol v americkej spoločnosti známy, keďže bol vojenským veteránom druhej svetovej vojny. Bojoval v Taliansku. Získal veľa ocenení aj od prezidentov. Zomrel v roku 2016 vo veku 90 rokov.

To, či prezident Trump dar aj prakticky využije alebo zostane v Bielom dome, nie je zatiaľ známe. “Americký protokol je v tomto dosť prísny. Všetky dary, ktoré sa dávajú na úrovni prezidentov USA, sa zachovávajú v archíve a sú v majetku Bieleho domu. Uvidíme, či ich bude môcť využiť, ale sme pripravení urobiť mu aj kópiu,” dodal Kmec.

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“ , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie kvôli prudkému nárastu cien palív

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brusel a Reykjavík podpísali obrannú dohodu

Európska únia podpísala v stredu obranný pakt s Islandom, a to len niekoľko mesiacov pred augustovým referendom, v ktorom sa…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Historická tragédia v obci Kalište varuje, kam až môže zájsť extrémizmus

Historická tragédia, ktorá sa odohrala v obci Kalište 18. marca 1945 varuje, kam až môže zájsť extrémizmus. Pri príležitosti 81.…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie kvôli prudkému nárastu cien palív

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ružička nečakane odchádza z Ruska. Náhle ukončenie zmluvy!

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička, ktorý hral centra prvého útoku v olympijskom tíme, nečakane končí v ruskej KHL. Informoval o…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán vyhlásil, že USA a Izrael zaútočili na jeho ložisko Južný Párs

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Stratil Korčok súdnosť alebo priam zradil národné záujmy?,“ pýta sa generál

Ivan Korčok sa tento týždeň vybral do Bruselu presvedčiť svojich „partnerov“ o tom, koho záujmy v skutočnosti zastupuje. Zvesti o jeho návštevách sa…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“

Premiér Robert Fico na tlačovej konferencii polopate vysvetlil, prečo je taký problém s ropovodom Družba a prečo progresívci obhajujú konanie…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Oponoval Trumpovi, teraz mu idú po krku: Tucker Carlson tvrdí, že CIA ho vyšetruje ako „agenta cudzej mocnosti“

Konzervatívny komentátor Tucker Carlson vyjadril podozrenie, že CIA sleduje jeho súkromnú textovú komunikáciu v údajnej snahe obviniť ho z trestného…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Vémola má ďalší problém. Viezol matku na letisko, keď došlo k autonehode

Český bojovník MMA Karlos Vémola viezol svoju matku a jej sestru na letisko, keď došlo k dopravnej nehode. Let jeho…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jána Ferenčáka vylúčili z Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD vylúčila zo svojich radov Jána Ferenčáka. Informovala o tom strana v stanovisku. Verí, že Ferenčák dodrží prísľub…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz pláta diery. Nemecká vláda využila 95% dlhu určeného na infraštruktúru na úplne iný účel

Nemecká vláda nezákonne použila 95 percent zadlženia, ktoré malo byť pôvodne určené na infraštruktúru, na úplne iný účel – zaplnila…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika

Belgický premiér Bart de Wever otvorene prezentoval názor, že po skončení vojny na Ukrajine bude musieť Európa nadviazať vzťahy s…

18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci pri riešení krízy bývania upustili uzdu fantázii

Európa v posledných rokoch zápasí aj s krízou bývania, preto je táto téma pravidelne na pretrase v Európskom parlamente. Europoslanci…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda musela zbombardovať celú štvrť v Teheráne aby zabila Larijaniho aj s rodinou

Irán, 18. marca 2026 - V Iráne potvrdili smrť tajomníka Najvyššej rady pre národnú bezpečnosť Aliho Larijaniho.   Spojené štáty…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Babiš uviedol, že by chcel ísť na samit NATO v Ankare miesto Petra Pavla. Ako dôvod uviedol, že on bude lepšie vysvetľovať, prečo Česko nemohlo dať na obranu viac peňazí.

Včera 20:06

Tedros Adhanom Ghebreyesus oznámil, že vojna na Blízkom východe od konca februára má už viac než 2300 civiliných obetí.

Včera 20:03

Peter Pavel uviedol, že keďže ČR nezvýšila výdavky na obranu o plánovaných 0,2 percenta HDP, tak by ich mala na budúci rok zvýšiť o 0,4 percenta.

Včera 19:55

.

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia a Francúzsko narazili na hranice ruskej trpezlivosti

USA, 18. marca 2026 - Veľká Británia má v súčasnosti množstvo vážnych problémov tak na vnútroštátnej, ako aj na medzinárodnej…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér pravdepodobne nepodporí závery samitu Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny

Predseda vlády SR Robert Fico pravdepodobne nepodporí závery blížiaceho sa samitu EÚ, ktoré sa budú týkať Ukrajiny. Avizoval to na…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov