Petr Bystroň

NAŽIVO

Hamas odmietol správu Amnesty International, ktorá toto hnutie a ďalšie ozbrojené formácie obviňuje zo zločinov proti ľudskosti spáchaných počas a po útoku na Izrael 7. októbra 2023.

19:49

Matúš Šutaj Eštok k vystrájaniu opozície v parlamente: Nervozita nestabilného Matoviča, ktorý zneužíval OČTK na politickú pomstu voči predstaviteľom vtedajšej opozície, je pochopiteľná. Uvedomuje si, že ruka spravodlivosti na nich čoskoro doľahne.

19:34

Medzinárodná agentúra pre energetiku  znížila svoju prognózu rastu globálnych dodávok ropy v tomto roku o 100.000 barelov na 3 milióny barelov denne (bpd). Celkovo by sa v roku 2025 malo na svetový trh dostať 106,2 milióna bpd.

19:32

Zelenskyj potvrdil, že Kyjev poslal USA aktualizovanú verziu mierového plánu. Dodal, že USA trvajú na vytvorení demilitarizovanej „voľnej ekonomickej zóny“ medzi ruskými a ukrajinskými jednotkami na východe Ukrajiny ako súčasti urovnania vojnového konfliktu.

19:30

Medzinárodný olympijský výbor odporučil pripustiť ruských mladíkov v individuálnych a tímových športoch na turnaje s vlajkou a hymnou.

Predtým predsedníčka MOV vyzvala, aby boli pripustení všetci športovci bez politického zasahovania.

18:40

Ukrajinské protikorupčné orgány odhalili spreneveru v hodnote niekoľkých miliónov dolárov pri vojenskom kontrakte, ktorý bol podpísaný na úplnom začiatku vojny.

18:17

Ľvov už nie je ukrajinčinou hovoriacim mestom, myslí si kontroverzná spisovateľka Larisa Nica.

„Luck je ukrajinsky hovoriace mesto, Ternopil ešte tak-tak. Ale Ľvov je už, rovnako ako Kyjev, kdekoľvek prídete, všade znie moskaľský jazyk, deti v školách počas prestávok hovoria moskaľsky,“ vyhlásila spisovateľka.

Nicojová už skôr vyhlásila, že ukrajinské deti treba vychovávať tak, aby „čistili huby moskovským deťom“.

18:14

Richard Takáč uviedol, že Európska komisia musí zareagovať na tlak, ktorý na ňu vyvíjajú členské štáty EÚ i európski poľnohospodári a ich odborové zväzy v súvislosti s financovaním spoločnej poľnohospodárskej politiky.

17:47

Raši povedal, že slovenský chlieb je symbolom pohostinnosti krajiny. Dovoz chleba v SR sa však za posledných sedem rokov zdvojnásobil, pričom ide väčšinou o mrazený polotovar, ktorý nie je v takej kvalite ako chlieb vyrábaný v slovenskom prostredí.

17:46

Magazín Time vyhlásil za osobnosť roka takzvaných architektov umelej inteligencie.

17:40

Poľské úrady na žiadosť Ukrajiny zadržali ruského archeológa Alexandra Buťagina, ktorý je podozrivý z nelegálnych archeologických vykopávok a rabovania historických artefaktov na Kryme. Tento krok vyvolal pobúrenie v Moskve, ktorá žiada jeho okamžité prepustenie.

16:51

Venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová uviedla, že americká vláda jej pomohla pri odchode z Venezuely do Nórska.

16:50

Primátor Budapešti Gergely Karácsony informoval, že maďarská polícia odporučila vzniesť voči nemu obvinenie za zorganizovanie 30. ročníka pochodu Pride.

16:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nemecký poslanec za AfD Petr Bystroň pre HS aj o situácii na Slovensku: Ten boj bude tvrdý

Podpora strany AfD má od polovice roka 2022 stúpajúcu tendenciu. V prieskumoch atakujú popredné priečky. Čo vyhnalo ľudí dokonca do ulíc. Ich oponenti ich označujú za extrémistov, stále viac ľudí im ale dôveruje. Aká je aktuálna situácia v Nemecku? Môže popularitu AfD ohroziť nová strana? To a omnoho viac sa dozviete v rozhovore s nemeckým poslancom nielen českého pôvodu Petrom Bystroňom

Petr Bystroň
Na snímke Petr Bystroň. / Foto : Facebook Petr Bystron
❚❚
.

Petr Bystroň: Poslanec Nemeckého spolkového snemu za AfD a dvojka AfD do Eurovolieb. Ako sa niečo také podarí rodenému Čechovi?

P. Bystroň: Nechcem Vám to kaziť, ale ja som pravý Čechoslovák. Moja mama je zo Žiliny, polovica rodiny žije na Slovensku.

 

.

Aký je teda politický príbeh Čechoslováka Petra Bystroňa? Ako sa podarí cudzincovi stať sa šéfom v Bavorsku a dvakrát poslancom v Bundestagu za stranu, ktorá je údajne proti cudzincom?

P. Bystroň: No, vidíte a sme pri koreni veci: AfD nie je proti cudzincom. Naopak, chceme ľudí, ktorí sa integrujú, pracujú, platia dane a hovoria nemecky. Všetko to sú normálne požiadavky, pre akceptovanie v inej krajine. Keď tieto veci splníte, tak si vás zvolia hoci aj za predsedu (smiech pozn. red.). Máme veľa členov cudzincov a volí nás aj veľa cudzincov, lebo vidia, že bojujeme za ich záujmy. Nepáči sa to len tým stranám a organizáciám, ktoré žijú z nadmernej migrácie. Pre nich je dôležité, aby do Nemecka prúdilo neustále veľké množstvo, pokiaľ možno problematických migrantov.

 

Prečo? Neškodí to štátu?

P. Bystroň: Áno, štátu to škodí a aj celej spoločnosti, ale profituje z toho celý rad firiem a organizácií, ktoré vysávajú peniaze daňových poplatníkov na to, že sa starajú o migrantov. Je to obrovský biznis! Je v tom viac ako 50 miliárd eur ročne. Oni potrebujú, pokiaľ možno, čo najhoršie prípady, negramotných a práce neschopných. O tých sa potom môžu dlhšie starať a nechať si to platiť zo štátnych peňazí. Pre nich je to najhoršie, keď sa ten migrant osamostatní, nedaj bože, si nájde prácu a vymkne sa im z tej ich „podpornej“ siete.

.

 

AfD naberá na popularite a v prieskumoch atakuje popredné miesta. Je najdôležitejšou témou migrácia alebo čím ste presvedčili ľudí? Čo im ponúkate, že vám dôverujú a vyjadrujú podporu?

P. Bystroň: Naše návrhy na riešenie problémov spojených s migráciou sú určite dôležitým faktorom, lebo sme jediní, ktorí to tak adresujú. Ale najväčší príliv hlasov za posledné roky sme získali bojom za slobody občanov v čase korona krízy, a potom tým, že sa zasadzujeme za mierové riešenie ukrajinského konfliktu. To nám prinieslo veľa sympatií od ľudí, ktorí nás dovtedy nevolili.

 

S rastúcou popularitou rastie aj kritika. Pred niekoľkými dňami sa v desiatkach miest konali protesty proti AfD. Ako sa na to pozeráte?

.

P. Bystroň: Dobre ste to dali do súvislosti. Čím viac hlasov máme, tým viac nás atakujú. Má to vždy rovnaký priebeh: Nejaké médium vyrobí fake news, v ktorom je niečo negatívne voči AfD, ostatné na to skočia a celoplošne to roznášajú, potom to začnú komentovať politici nepriateľských strán, a tak ďalej. V tom poslednom prípade tu fake news vyrobilo NGO Correctiv, ktoré je financované od Sorosa a aj priamo od vlády. Teraz dokonca vyšlo na povrch, že pár dní predtým, kým to spustili, ich navštívil kancelár Scholz osobne.

To je tak do očí bijúce: uprostred obrovskej nespokojnosti obyvateľstva s vládou, uprostred obrovských demonštrácií proti vláde ide šéf vlády za NGOčkom, ktoré pár dní na to odštartuje kampaň proti opozícií… Zabili tak hneď dve muchy jednou ranou: Poškodili nás a ešte odpútali pozornosť od tých protestov proti vláde.

 

Ako reagujete na kritiku a obvinenie, že AfD je extrémistická a nebezpečná strana. Zaznievajú aj názory, či by nebolo na mieste zakázať vás, kvôli údajne radikalizácii.

P. Bystroň: Aj to je stará pesnička. Oni nemajú iný nástroj proti opozícii, ako osočovať ju z extrémizmu, lebo ísť proti nám argumentmi v diskusii sa boja. Pravda je na našej strane, máme lepších ľudí aj lepšie argumenty.

No tak z nás robia extrémistov. Tak už zničili v minulosti dve strany. V osemdesiatych rokoch Republikánov a na prelome storočia Bund freier Bürger. Ale u nás sa im to nepodarí, sme najúspešnejšou stranou posledných rokov. Sme vo všetkých zemských parlamentoch, v Bundestagu, v Európskom parlamente. Ľudia už im tie výhovorky neveria. Tí ozajstní extrémisti sedia vo vláde.

 

Pred časom vznikla nová strana, ktorá sa nazýva Spojenectvo Sarah Wagenknechtová – Za rozum a spravodlivosť (BSW). Zaznamenali ste, že by vás mohla ohroziť alebo vám odobrať voličov?

P. Bystroň: Možno nám to uberie nejaké percento protestných hlasov, veľa ale nie. Sarah je komunistka. My sme strana strednej triedy, chceme nechávať peniaze ľuďom, nie zvyšovať dane, a potom tie peniaze daňových poplatníkov socialisticky prerozdelovať.

 

.

Nemecko zasiahli v januári masívne protesty farmárov. Doprava bola ochromená. Neskôr sa niečo podobné zopakovalo aj v ďalších krajinách. Ako sa situácia vyvíja a ako to vlastne v Nemecku vnímate? Z diaľky sa to, napríklad nám na Slovensku, javí ako signál, že poctivo pracujúci ľudia už majú dosť nových noriem a pravidiel. A že prišiel čas, zastaviť nezmyselnú byrokraciu a zamerať sa na ľudí.

P. Bystroň: Áno, presne – už dávno to nie je protest farmárov, ale celej strednej triedy. Preto to vláda tak tvrdo potlačuje. Aktuálne polícia zámerne a bezdôvodne používa násilie proti demonštrantom, aby tie protesty zdiskreditovala ako násilné. Práve v posledných dňoch použili slzný plyn úplne bez dôvodu.

 

Celkovo sa medzi ľuďmi rozširuje myšlienka: “Stop diktátu z Bruselu!” Ako sme už spomenuli, budete dvojkou na kandidátke do EP. Aké budú podľa vás najdôležitejšie otázky, ktoré bude treba riešiť?

P. Bystroň: Európska únia bola pôvodne skvelý projekt. Všetci sme sa tešili, že budeme jej členmi, ale bohužiaľ, teraz sa z toho stal taký Európsky zväz sovietskych socialistických republík. Namiesto rovnoprávnosti prichádzajú stále častejšie diktáty z Bruselu.

.

 

Ako sa pozeráte na postoj EÚ k Ukrajine či slobode slova? Napríklad, také Maďarsko, ktoré sa nebojí si stáť za svojim, má opakovane problémy.

P. Bystroň: To, čo sa deje Maďarom a Poliakom, je obrovská drzosť. S takými praktikami musíme skoncovať. Právo veta jednotlivých krajín musí byť zachované. Nikým demokraticky nelegitimovaní komisári z Bruselu nemôžu mať právo miešať sa do vnútorných záležitostí suverénnych krajín.

 

Na Slovensku prebehli v septembri voľby. Ich výsledok sa nepozdáva liberálom a progresívcom naprieč Európou. Slovensko je dokonca v EP kritizované za zmeny, ktoré chystá. (V čase vydania rozhovoru je už schválená novela Trestného zákona pozn. red.) Čo na to hovoríte? Alebo ako vy vnímate politický vývoj na Slovensku?

.

P. Bystroň: To nie sú liberáli ani na nich nie je nič progresívneho. To sú len také nálepky, ktoré majú zakryť, že sú to globalisti, ktorí škodia záujmom Slovenska a jeho občanov. Ľudia sa rozhodli správne, keď ich nevolili. Ale bude to ťažké, lebo oni budú teraz bez prestávky škodiť a hádzať špinu na vládu. Majú vplyv v médiách a podporu zo zahraničia. Ten boj bude tvrdý.

 

Ostalo podľa Vás Slovensko na okraji? Sú slovenskí vládni politici “vyvrheľmi”? Opakovane sú totiž kritizovaní za to, že sú proti vojenskej pomoci Ukrajine, proti migrácii a LGBT propagande.

P. Bystroň: Naopak. Vyvrheli sú tí, čo na úkor vlastného obyvateľstva financujú vojnu na Ukrajine a rozvracajú základy štátu, národa a rodín.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.

Matovič to dal na hulváta. Takmer bitka v parlamente. Piskot a vrieskanie

Počas hodiny otázok a odpovedí v NR SR išiel Igor Matovič na hulváta sabotovať vystúpenie premiéra

11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident napriek zmenám vetoval zákon o zrušení ÚOO. Silné slová premiéra v reakcii

Prezident SR Peter Pellegrini dnes rozhodol, že nepodpíše zákon z dielne ministerstva vnútra, ktorého cieľom je transformácia súčasného Úradu na…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojenská polícia preveruje združenie herca Ondřeja Vetchého, ktoré dodáva drony na Ukrajinu

Česká vojenská polícia začala vo štvrtok vykonávať úkony trestného konania voči združeniu Skupina D, ktorý dodáva drony na Ukrajinu, v…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zástupcovia českej opozície prišli na Slovensko, Raši stretnutie odmietol

Opoziční poslanci z Poslaneckej snemovne českého parlamentu vo štvrtok pricestovali do Bratislavy, kde sa stretli so slovenskou opozíciou. Svojou cestou…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa chystá vybabrať s Belgickom, Slovenskom a Maďarskom

Európska únia sa chce zajtra dohodnúť na neobmedzenom zmrazení ruských aktív, aby sa o tom nemuselo hlasovať každých šesť mesiacov,…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump nechce s Európanmi strácať čas

Predstavitelia USA, Ukrajiny, Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie budú v sobotu v Paríži diskutovať o Trumpovom mierovom pláne a európsko-ukrajinských…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moderátor Rastislav Iliev končí v televízii ta3

Známy slovenský moderátor televízie ta3 dnes na sociálnej sieti oznámil, že v tejto televízií definitívne po 10 rokoch končí

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, mení sa aj inštitút tzv. kajúcnikov a ďalšie dôležité paragrafy

Za drobnú krádež sa do Trestného zákona opätovne zavádza pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť má teda trestnosť priestupkovej recidívy páchateľov.…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko oznámilo úplné obsadenie mesta Seversk

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo je horšie než vražda?

Pre slávu sa niekedy oplatí vraždiť. Alebo urobiť aj niečo oveľa horšie… Aj tieto slová vystihujú strhujúcu novinku s názvom:…

11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k trestnej novele za škodlivý

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona k použiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcich osôb za…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto sa pokúsil zabiť Mindiča? Stopy vedú na ukrajinskú ambasádu

Kolomoyskyj na súde vyhlásil, že atentát na Mindiča v Izraeli, o ktorom hovorí, spáchal človek, ktorý získal zbraň na ukrajinskom…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko uspel s dovolaním vo veci Dušana Kováčika, vec sa vráti na Špecializovaný trestný súd

Minister spravodlivosti Boris Susko uspel na Najvyššom súde SR s dovolaním v trestnej veci bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Porušuje Grand Power sankcie a predáva do Ruska? Kuracina pre HS objasnil celú situáciu

Nedávno sa v niektorých slovenských médiách objavili informácie o tom, že napriek sankciám, zbrane od slovenskej zbrojovky Grand Power sa naďalej predávajú…

11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Ak EÚ nebude rešpektovať suverénnu politiku, tradície, „skape“

Ak Európska únia nebude rešpektovať suverénnu politiku, tradície i historické korene, „skape“. Vyhlásil to predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SSD)…

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sagan o najťažších rokoch v kariére. Plánoval ju ukončiť v roku 2015 po zlých skúsenostiach s trénermi

Peter Sagan patrí medzi najúspešnejších cyklistov modernej éry, no aj on sa musel počas kariéry vysporiadať nielen s tlakom na…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Zo zbierky múzea v Bristole ukradli artefakty nevyčísliteľnej hodnoty

Polícia v anglických grófstvach Avon a Somerset vo štvrtok uviedla, že v septembri bolo z archívu Bristolského múzea odcudzených viac…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Poslanci Národnej rady SR odvolali Ferenčáka z čela výboru pre európske záležitosti

Poslanci Národnej rady SR odvolali Jána Ferenčáka (Hlas-SD) z funkcie predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Cez konsolidáciu idú nakupovať zbrane, zbláznili sa?

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti informuje o nákupe zbraní za 58 miliárd eur cez konsolidáciu

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prišiel návrh na vznik “jadrovej päťky”

Vo Washingtone sa diskutuje o vytvorení skupiny „jadrovej päťky“ Core 5 za účasti USA, Číny, Indie, Japonska a Ruska namiesto…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Opití fanúšikovia Slovana sa mali postarať o incident v lietadle do Macedónska

Fanúšik zo Slovenska mal byť zatknutý a ďalším desiatim osobám bol údajne zamietnutý vstup do Severného Macedónska z dôvodu agresívneho…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Púchovský obvinil ministra z klamstva, pomohol si nezákonnými praktikami?

Niekdajší admin policajného Facebooku sám seba usvedčil, že sa dostal k informáciám zo súdu, na ktoré nemá ani ako asistent…

11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pád mesta Babanusa. Faktor ruskej námornej základne v Port Sudan

Sudán, 11. decembra 2025 - V rámci vojny o Sahel sa na sudánskom bojisku obnovil postup síl rýchlej podpory proti…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Kolízií vlakov pribúda: Náhoda alebo sabotáž?

Poslednú dobu ani nie je týždeň bez toho, aby sa na slovenských železniciach nestala nejaká mimoriadna udalosť.  Incidentov pribúda a niektorým…

11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Americký analytik: Dobytie Krasnoarmejsku ruskými ozbrojenými silami naznačuje, že všetko sa rozhodne na bojisku

USA, 11.decembra 2025 - Rusi nazývajú Pokrovsk Krasnoarmejskom, konštatuje Ted Snyder z The American Conservative. A dáva radu: preto by…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Brusel tlieska ukrajinskému teroru, ktorý postihuje nás

Na dvojaký meter, ktorý úplne preniká aj do energetickej politiky EÚ, upozornil vo svojom stredajšom prejave v Istanbule maďarský minister…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Príde Fero Joke kvôli sexuálnemu obťažovaniu o sponzorov? To sotva

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa vyjadril k nedávnej kauze sexuálneho obťažovania, ktorej hlavným aktérom je progresívne naladený komik vystupujúci pod…

11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vyšívanie ako majstrovské dielo? Kreativita ľudí nemá žiadne hranice

Vyšívanie je jednou z tých techník, ktoré aj z najobyčajnejších predmetov dokážu vytvoriť malé umelecké skvosty. V posledných rokoch zažíva…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Tusk môže „koalícii ochotných“ dvoriť koľko chce. Poľsko je z mierových samitov vylúčené

Napriek snahe poľského premiéra Donalda Tuska zalíškať sa západným spojencom bolo Poľsko v súvislosti s Ukrajinou odsunuté na vedľajšiu koľaj,…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hamas odmietol správu Amnesty International, ktorá toto hnutie a ďalšie ozbrojené formácie obviňuje zo zločinov proti ľudskosti spáchaných počas a po útoku na Izrael 7. októbra 2023.

19:49

Matúš Šutaj Eštok k vystrájaniu opozície v parlamente: Nervozita nestabilného Matoviča, ktorý zneužíval OČTK na politickú pomstu voči predstaviteľom vtedajšej opozície, je pochopiteľná. Uvedomuje si, že ruka spravodlivosti na nich čoskoro doľahne.

19:34

Medzinárodná agentúra pre energetiku  znížila svoju prognózu rastu globálnych dodávok ropy v tomto roku o 100.000 barelov na 3 milióny barelov denne (bpd). Celkovo by sa v roku 2025 malo na svetový trh dostať 106,2 milióna bpd.

19:32

Zelenskyj potvrdil, že Kyjev poslal USA aktualizovanú verziu mierového plánu. Dodal, že USA trvajú na vytvorení demilitarizovanej „voľnej ekonomickej zóny“ medzi ruskými a ukrajinskými jednotkami na východe Ukrajiny ako súčasti urovnania vojnového konfliktu.

19:30

.

Slávna ruská tenistka bude od budúceho roka reprezentovať inú krajinu

Tenistka Anastasia Potapovová už nebude hájiť farby Ruska. Dvadsaťštyriročná rodáčka zo Saratova na Instagrame napísala, že od roku 2026 bude…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Britský výsadkár zomrel na Ukrajine pri údajnom pozorovaní ukrajinských síl v bojovej zóne, ktorú britská vláda oficiálne neschválila

Veľká Británia, 11.decembra 2025 - Londýn „neochotne“ priznal vyslanie britských výsadkárov na Ukrajinu, píše The Guardian.  

11. 12. 2025 | 0 komentárov

V reakcii na masové protikorupčné protesty odstupuje bulharská vláda

Bulharský premiér Rosen Žeľazkov oznámil vo štvrtok demisiu svojej vlády v reakcii na rozsiahle protikorupčné protesty. Žeľazkov pôsobil vo funkcii…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ochrana oznamovateľov zostáva. Končí sa len nedotknuteľnosť vyvolených

Novela o ochrane oznamovateľov nemení práva tých, ktorí nahlasujú nezákonnosti. Mení niečo iné. Čo presne? A je krik opozície na…

11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dávajte si pozor na “transfóbne” vyjadrenia, aby vás jedného dňa nestíhali

Stovky a stovky eur na pokutách, vyše desaťtisíc eur za súdne trovy. To je bilancia írskeho učiteľa, ktorý v zásade…

11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov