Biden a Zelenskyj v Kyjeve

NAŽIVO

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

Včera 19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

Včera 19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

Včera 19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

Včera 18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

Včera 18:30

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA

Včera 18:14

Po silnom snežení pretrváva v Alpách nebezpečenstvo lavín. V Tirolsku, kde v posledných dňoch napadalo 40 centimetrov snehu, úrady zaznamenali v piatok viac ako 30 výjazdov záchranárov k lavínam.

Včera 18:14

Umelá inteligencia by mala byť bezpečná. Na summite o umelej inteligencii sa zúčastnili tisíce ľudí vrátane riaditeľov popredných technologických spoločností.

Včera 17:45

Zasiahli sme výrobcu rakiet v ruskej Udmurtskej republike. Ukrajinská armáda okrem toho informovala, že zasiahla závod na spracovanie plynu v Samarskej oblasti na juhozápade Ruska.

Včera 17:43

Zamestnanci Kia požadovali na zhromaždení v Žiline navýšenie miezd. Zhromaždenie organizovala Základná organizácia (ZO) Odborového zväzu KOVO Kia Žilina.

Včera 17:08

Vojna na Ukrajine sa týka aj Česka, zlu nesmieme nechať priestor. Podľa Pavla sa vojna na Ukrajine týka aj Česka. Kto tvrdí, že je z vojny unavený a že ho otravuje neustále počúvať správy o Ukrajine, sa podľa jeho slov stavia ľahostajne k vlastnej budúcnosti.

Včera 16:48

Lacný dovoz z Číny tlačí infláciu pod želanú úroveň, pozoruje ECB. Pokles inflácie „významne nezmenil strednodobé hodnotenie, ale zdôrazňuje niekoľko aspektov, ktoré treba sledovať,“ povedal Panetta, ktorý je šéfom talianskej centrálnej banky.

Včera 16:48

CDU kancelára Merza žiada zákaz sociálnych sietí pre deti do 14 rokov. Podobné návrhy už v minulosti predložil koaličný partner CDU, stredoľavicová Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD).

Včera 16:47

Útoky na zdravotnícke zariadenia v Sudáne si vyžiadali 69 mŕtvych. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie prepukli v Sudáne rôzne ochorenia vrátane cholery, malárie, horúčky dengue či osýpok.

Včera 16:46

Vodné dielo Gabčíkovo sobotné zemetrasenie nijakým spôsobom nezasiahlo. Je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Na sociálnej sieti o tom informoval štátny podnik Vodohospodárska výstavba.
„Vodné dielo je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Napriek tomu boli okamžite preverené všetky objekty aj technológie – bez zistenia akýchkoľvek poškodení či narušenia prevádzky. Bezpečnosť a stabilita sú naďalej plne zabezpečené,“ ozrejmili.

Včera 16:45

Bezpečnostná služba klasifikovala platformu Telegram ako hrozbu. DPA konštatuje, že tento krok zo strany FSB vyvoláva v Rusku obavy, že by prístup k tejto platforme mohli tamojšie úrady čoskoro zakázať.

Včera 15:37

Michelonová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom

Včera 15:08

Po sobotnom zemetrasení na juhozápadnom Slovensku nie sú hlásené následky na životoch a zdraví obyvateľov. Informácie o škodách na majetkoch sa zbierajú. TASR o tom informoval odbor strategickej komunikácie Ministerstva vnútra (MV) SR. Dotknuté odbory krízového riadenia okresných úradov sú v pohotovosti. Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR komunikuje s relevantnými inštitúciami.

Včera 15:00

Macron vyzýva na zachovanie pokoja pred zhromaždením v Paríži. Očakáva sa, že na zhromaždení sa zúčastní približne 2000 až 3000 ľudí, píše AFP.

Včera 14:53

V 17 českých mestách sú vystavené drony Šáhid, cieľom je ukázať hrozbu. Iniciatíva Darček pre Putina umiestnila vedľa každého dronu aj informačný panel. Uvádza v ňom, že drony Šáhid môžu mať dolet až 2500 kilometrov.

Včera 14:51

Akcie v USA uzavreli ziskový týždeň rastom. PCE vrátane výdavkov na potraviny a energie medzimesačne vzrástol o 0,4 % a medziročne o 2,9 % (v novembri + 0,2 %, respektíve + 2,8 %).

Včera 14:24

Británia dosiahla na začiatku roka rekordný rozpočtový prebytok. Údaje sú lepšie aj v porovnaní s odhadmi britského Úradu pre rozpočtovú zodpovednosť (OBR). Ten očakával prebytok na úrovni 24,1 miliardy libier.

Včera 14:23

České letiská zaznamenali vlani rekordný rok. V minulom roku prešlo českými letiskami celkovo 19,28 milióna pasažierov, o 8 % viac než v roku 2024.

Včera 14:22

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo osem členov Hizballáhu. Libanonské ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že desať ľudí zahynulo pri izraelských útokoch v údolí Bikáa na východe krajiny.

Včera 14:21

Srbsko a Švédsko vyzvali svojich občanov, aby opustili Irán. Trump dal Iránu desať až 15 dní na to, aby s USA uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe. Tým podľa médií naznačil, že v opačnom prípade dá pokyn na Irán zaútočiť.

Včera 14:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Možno je čas vyskúšať nový druh zbožných želaní

Redakcia denníka Washington Post v stredu vyhlásila, že Spojené štáty sa musia pripraviť na “dlhý boj na Ukrajine”, píše o tejto téme Connor Echols pre Responsible Statcreft

Biden a Zelenskyj v Kyjeve
Biden a Zelenskyj v Kyjeve
❚❚
.

“Koniec krviprelievania je v nedohľadne a výzvy na riešenie prostredníctvom rokovaní sú v tejto chvíli len zbožným želaním,” tvrdí Post. “Keďže [ruský prezident Vladimir] Putin investuje do ruskej vojnovej ekonomiky, neprejavuje žiadne známky toho, že by sa vzdal svojej fantázie o ruskej neoimperiálnej sláve.”

Po 18 mesiacoch drvivej vojny je skutočne dôvod myslieť si, že vojna bude pokračovať ďaleko do budúcnosti, a existuje veľa dôkazov, ktoré naznačujú, že americké predpovede, že Ukrajina môže v najbližšom čase vyhrať, boli príliš optimistické. Vo svojom schvaľovaní dlhodobého prístupu ku konfliktu však Post vynecháva všetky “zbožné želania”, na ktorých sa teória rozhodujúceho ukrajinského víťazstva zakladá.

Jedným z takýchto ružových predpokladov je, že Ukrajina môže bojovať viac-menej donekonečna, pokiaľ bude mať pevnú podporu Západu. Toto tvrdenie ignoruje dôkazy poukazujúce na vysoký počet obetí medzi ukrajinskými vojakmi, nehovoriac o nedávnej správe New York Times, podľa ktorej od začiatku vojny zahynulo 70 000 ukrajinských vojakov a ďalších 100 000 bolo podľa amerických predstaviteľov zranených.

.

Hoci denník Post cituje správu denníka Times, vynecháva jedno z najdôležitejších odhalení tohto článku: Údaje o obetiach naznačujú, že vojna sa za posledný rok dramaticky vystupňovala. Zatiaľ čo celkový počet obetí za prvých deväť mesiacov vojny sa odhaduje na 200 000, odvtedy bolo zabitých alebo zranených ďalších 300 000 vojakov. Inými slovami, miera kombinovaných strát sa v súčasnej fáze vojny zvýšila z 20 000 mesačne na viac ako 33 000 mesačne.

Ukrajinskí predstavitelia uznali tento prudký nárast počtu obetí a vzdali sa západnej taktiky s cieľom spomaliť krviprelievanie, čo viedlo niektorých amerických predstaviteľov k obvineniu Kyjeva z prílišnej “averzie voči obetiam”, ako uvádza Times vo svojom článku.

Odhliadnuc od podtónu stojí za to zvážiť, že Ukrajina, ktorá sa odmietla podeliť s USA o údaje o počte obetí, má pravdepodobne lepší obraz o demografickej realite, ktorej čelí v boji s oveľa väčším Ruskom, ako Washington. Úradníci v Kyjeve si tiež lepšie uvedomujú, že ich úsilie o povolávanie nových vojakov čoraz viac narúša rozšírená korupcia a vyhýbanie sa odvodom.

Ďalším kúskom magického myslenia, ktoré predkladá Post, je tvrdenie, že ak by Washington jednoducho postupoval rýchlejšie a dodal Ukrajine lepšie zbrane (a viac), potom by súčasná ofenzíva bola určite úspešná. Z tohto myslenia vyplýva, že USA jednoducho musia zvýšiť kvalitu a kvantitu svojej vojenskej pomoci a úspech na bojisku sa dostaví.

Ako však nedávno v Responsible Statacraft poznamenal Branko Marčetič, táto teória je v rozpore so všeobecným názorom vojenských expertov, ktorí tvrdia, že “žiadna zbraň by nebola ‘zázračnou guľkou’ proti zakopanej ruskej obrane”. Ignoruje tiež politickú realitu, ktorej čelí Bidenova administratíva. USA už od začiatku vojny poskytli Ukrajine vojenskú pomoc vo výške viac ako 43 miliárd dolárov a Kongres teraz zvažuje nový balík výdavkov, ktorý zahŕňa ďalších 13 miliárd dolárov na zbrane pre Kyjev.

.

Táto veľkorysá podpora predstavuje jeden z najväčších programov bezpečnostnej pomoci v americkej histórii, ale nedávne prieskumy verejnej mienky naznačujú, že voliči sú čoraz skeptickejší k potrebe jej pokračovania, čo vyvoláva dojem, že Ukrajina by sa mohla stať súčasťou prezidentskej kampane prezidenta Joea Bidena.

Medzi ďalšie významné príklady údajne proukrajinského magického myslenia patrí všeobecne rozšírené presvedčenie, že Kyjev vyjde z konfliktu ako silný, demokratický štát, ako aj pochybná teória, že pevná obrana Ukrajiny je jedinou vecou, ktorá bráni Rusku v priamom útoku na NATO.

“V prípade, že sa Putinovi podarí podmaniť si Ukrajinu, existuje dôvod domnievať sa, že jeho ďalšími cieľmi budú frontoví členovia NATO, ktorých sú Spojené štáty podľa zmluvy povinné brániť – nielen zbraňami, ale aj vojakmi,” tvrdí Post bez toho, aby sa pokúsil vysvetliť, prečo by vojnou unavené Rusko chcelo mať šance v boji proti najsilnejšej vojenskej aliancii na svete.

Samozrejme, nič z toho neznamená, že diplomatický tlak by bol zaručene úspešný. Ale zatiaľ čo USA naďalej tvrdia, že v Rusku nie je partner pre mier, je ťažké ignorovať skutočnosť, že pokiaľ to vyplýva z verejných záznamov, Washington sa ešte nepokúsil spojiť svoju silnú podporu Kyjevu s jasným plánom, ako dostať Moskvu za rokovací stôl. Možno je čas vyskúšať nový druh zbožných želaní, uzatvára Responsible Statecraft.

 

.

Prečítajte si tiež:

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Byť štvrtý a byť posledný je to isté... Slafkovský, Tatar a Hlavaj s obrovskými emóciami po prehre s Fínskom

Naša najväčšia hviezda - Juraj Slafkovský - v pozápasovom rozhovore pre STVR vyhlásil, že z jeho pohľadu je to isté,…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom

Maďarský premiér Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom. Podľa neho „ich jedinou nádejou je poraziť…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bronz v Miláne oslavuje Fínsko po výhre 6:1 nad Slovenskom. Štvrté miesto pre náš tím je úspechom

Slovenská hokejová reprezentácia zostala na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo bez medaily. Zverenci trénera Vladimíra Országha v…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Rutteom

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Rutteom

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Bitka Erika Černáka s bratmi Tkachukovcami údajne pokračovala aj pred šatňami

Fínske médiá priniesli informáciu o tom, že keď boli na konci semifinálového zápasu vylúčení Slovák Erik Černák a Američania Matthew…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví odborníčka

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví riaditeľka Microsoftu pre vzdelávanie pre strednú Európu Lenka…

21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko hrozí blokovaním 90-miliardovej pôžičky EÚ pre Ukrajinu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v piatok na tlačovej besede uviedol, že Maďarsko bude v EÚ blokovať kroky potrebné…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa pripravuje na jadrovú vojnu proti Rusku a USA

Brusel, 21. februára 2026 - V Európe zúri nová pandémie - tentokrát jadrová. Ťažko nájsť iné slovo na označenie tejto…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výrazy tváre, ktoré ovládli minulé olympijské hry

Výrazy tváre dokážu počas olympijských hier prezradiť viac než výsledková tabuľka, a práve výrazy tváre zachytávajú emócie, napätie aj čistú…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva pritvrdzuje: Tri scenáre, ktoré môžu rozhodnúť o Ukrajine

Slovensko, 21. februára 2026 - V posledných dňoch zaznieva z Moskvy séria mimoriadne ostrých diplomatických vyhlásení, ktoré naznačujú, že ruské…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Prečo je Švajčiarsko krajina syrov?

Krajina syrov je pomenovanie, ktoré si Švajčiarsko vyslúžilo vďaka svojej výnimočnej tradícii výroby syra a svetovej reputácii kvality. Krajina syrov…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

Včera 19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

Včera 19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

Včera 19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

Včera 18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

Včera 18:30

.

Vlak v Turčeku zrazil medveďa hnedého

Vlak v noci na sobotu zrazil v Turčeku neďaleko Hornej Štubne medveďa hnedého. Informoval o tom na sociálnej sieti štátny…

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov