Minúta po minúte: 17. novembra tisíce ľudí vyjadrujú v uliciach svoj postoj k nariadeniam Matovičovej vlády

Bratislava 17. novembra 2020 (HSP/TASR/SITA/Foto: SITA/Jana Birošová, HS, TASR-Pavol Ďurčo, Roman Hanc)

 

Dnes, 17. novembra, dňa boja za slobodu a demokraciu, vyšlo do ulíc množstvo ľudí. V Košiciach to bolo niekoľko tisíc v Bratislave protestujúci zaplnili celé Hodžovo námestie. Zišlo sa ich tam okolo 15 000. Ľudia veľmi jasne vyjadrili svoj názor na súčasnú vládu Igora Matoviča. Protestovalo sa aj v ďalších mestách Slovenska vrátane Košíc, Prešova, Michaloviec, Banskej Bystrice, Popradu či Žiliny

Protivládny protest v Bratislave
Účastníci protestujúci proti vláde Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

Ľudia protestovali nie proti opatreniam, ktoré sú všeobecne potrebné, ale proti spôsobu ako sa používajú. Nekoncepčne a amatérsky až hlúpo. Chaoticky, bez rozmyslu, bez ohľadu na ekonomiku. A hlavne arogantne. Tento arogantný spôsob Matovičovho vládnutia poburuje ľudí najviac. Matovič za osem mesiacov dokázal proti sebe dnes spojiť na námestiach ľudí všetkých politických preferencií.

 

19.15 Opozičný poslanec Tomáš Taraba (KDŽP) na sociálnej sieti upozornil: „Po dnešnom dni by sa poslanci OĽANO mali ospravedlniť slušným občanom, že ich nazvali lúzou, ak teda nemysleli tým samých seba.“

 

19.00 Predstavitelia Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) vyzvali účastníkov dnešných protestov, aby sa v pokoji a bez delobuchov rozišli domov. Časť demonštrujúcich podľa informácií SITA zaútočila na policajtov, keďže sa pokúšala dostať do parlamentu. V tejto súvislosti predstavitelia polície zadržali jednu osobu.

 

18.30 Dav pred parlamentom sa pomaly rozchádza.

 

18.25 „Nesmieme ustupovať tomu, čo sme dnes videli a počuli. Nesmieme, naopak vzdelanie, vzdelanie, vzdelanie, musí byť našou prioritou. Neverím, že inteligentní a rozumní ľudia dnes, v čase korony, keď sa môžu ľahko nakaziť, išli protestovať. Iba hlupák takto riskuje svoje zdravie a zdravie svojich blízkych,“ zverejnil Juraj Šeliga (Za ľudí) a dodal:

„Politici ako Fico, Kotleba, Mazurek a žiaľ dnes už aj Čarnogurský st. patria na smetisko dejín a nie do verejného života… Pohľad na to námestie je smutný, nie preto, že ľudia protestujú, ale za akej situácie, v aký sviatok a kto to vedie. Toto si všetci statoční ľudia Novembra 1989 nezaslúžili.“

 

18.20 „… tak po dnešku bude Bromhexin a vodka vypredaná,“ zverejnil aktuálne na sociálnej sieti Igor Matovič.

 

18.15  Záchranári počas utorkových protestov v Bratislave ošetrili dve osoby, išlo o tínedžera a dospelého muža. Obdivoch previezli do nemocnice. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Obaja utrpeli úraz hlavy,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, ich zdravotný stav si vyžiadal prevoz do nemocnice.

 

18.12 „Slováci sa zomkli a na Úrad vlády posielajú jasný odkaz: Dosť bolo Matoviča!“ píše Erik Kaliňák (Smer-SD).

 

 

18.10 „Dnes už jasne cítiť. že ľudia sú nahnevaní, cítia sa dezorientovaní, najmä kvôli vláde, hľadajú spôsoby. ako vyjadriť nespokojnosť. Na predčasné voľby to ešte zďaleka nie je, ale spejeme k tomu. Čaká nás veľa práce, celú zimu, aby sa tá nespokojnosť pretavila do silného tlaku na vládu a predovšetkým, aby sa ľuďom ponúkli jasné politické východiská, ako z tohto všetkého von,“ zverejnil na sociálnej sieti Juraj Draxler.

 

 

NESPOKOJNOSŤ NARASTÁ

Oproti zhromaždeniu v októbri dnes už bolo naozaj veľmi veľa úplne bežných ľudí, všetkých možných…

Uverejnil používateľ Juraj Draxler Utorok 17. novembra 2020

 

18.08 Protest v podvečerných hodinách pokračuje pred budovou Národnej rady SR, kde sa presunula väčšia časť účastníkov spred Prezidentského paláca. Na schodoch pred parlamentom cestu demonštrujúcim zatarasili policajní ťažkoodenci, informuje agentúra SITA.

Niektorí protestujúci použili na znak svojej nespokojnosti aj delobuchy. Dav hromadne skandoval „Matovič odstúpiť“ či „Matovič diktátor“. Niekoľko desiatok ľudí protestuje aj pred budovou Úradu vlády SR, kde boli policajti opätovne nútení použiť slzný plyn.

18.05 V Košiciach ohlásili ďalší protest na sobotu 21. novembra o 15.00 h.

 

18.00 Dav pred Úradom vlády sa pomaly rozchádza. Na mieste pred úradom sa nachádza približne 300 ozbrojencov.

 

17.40 V Košiciach sa v dave objavil provokatér. Polícia ho chráni, pretože ľudia ho chceli zbiť. JUDr. Adriana Krajníková, ktorá ohlásila vznik politickej strany Právo SR, vyzývala ľudí, aby si ho nevšímali.

17. november 2020 Košice

17.34 Ľudia pred Úradom vlády kričia: „Matovič van tajm, ale neks tajm už nebude.“ Jeden z účastníkov má na sebe bundu s nápisom „Stop koronacizmu. Netestovaný.“

 

17.30 Jeden z ťažkoodencov pred Úradom vlády pristúpil k davu a protestujúcim uviedol, že zbytočne kričia, keďže „dom je prázdny.“ Ľudia tu stoja so sviečkami. Ľudia sú zhromaždení aj na Námestí Slobody.

Na Námestí Slobody pred úradom vlády 17.49 hod.

 

17.20 Davy ľudí sa presunuli pred Úrad vlády SR i parlament. Pri parlamente sú policajní ťažkoodenci. Pred Úradom vlády sú oceľové zábrany a stovky ťažkoodencov.

 

protest kosice
Protestujúci v Košiciach

17.15 Agentúra SITA informuje, že medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.

Kotleba vo svojom prejave davu povedal, že policajti zbili poslanca parlamentu Andreja Medveckého (ĽSNS). Ľudí vyzval, aby sa spolu s ním išli „prejsť pred parlament“.

Protivládny protest v Bratislave
Účastníci protestujúci proti vláde Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

 

17.11 V Košiciach majú niektorí ľudia cez seba vlajku SR. Ľudia pískajú a skandujú: „Preč s takou vládou.“

Protivládny protest v Košiciach
Na snímke protivládny protest pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach v utorok 17. novembra 2020

 

17.10 Dav v Bratislave sa pokojne rozchádza.

 

17:00 V Bratislave ľudia opäť spievali hymnu Slovenskej republiky.

 

16.58 Ľudia prítomní v Bratislava na proteste dodržiavajú nariadenie nosiť rúško aj v exteriéri.

17. november 2020 Bratislava

16.52 „Každý jeden z toho davu pred prezidentským palácom, každý jeden a každá jedna z nich umožnili, aby 31 rokov po Nežnej revolúcii stál pri birmovanom boľševikovi Ficovi nejaký smiešny pohlavár Hrdlička, ktorý oslovuje ľudí súdruh a súdružka. Takto vyzerá krádež Nežnej revolúcie v priamom prenose. Normálne fyzicky ma to bolí,“ uviedla na sociálnej sieti europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

 

16.50 Na transparentoch prirovnávali ľudia premiéra k Adolfovi Hitlerovi a vládu k fašistom, na kabátoch mali niektorí pripnutú židovskú hviezdu s nápisom netestovaný.

 

16.45 Dopravu v Bratislave usmerňujú policajti, ktorí po 16. hodine uzavreli priľahlé ulice.

17. november 2020 Bratislava

16.42  „V jednote je sila,“ kričia ľudia v Košiciach.

 

16.40 V uliciach sú dnes aj tisíce Čechov. Dav v centre Prahy skanduje: „Slobodu!“, „My chceme na pivo!“ a „Deti do škôl!“, ale aj „Čechy Čechom!“.

 

 

16.32 „No, nedá sa veľmi prechádzať, mesto je plné… Tak pokračujem na Hlavné námestie…,“ zverejnil Andrej Danko.

 

 

No, nedá sa veľmi prechádzať, mesto je plné… Tak pokračujem na Hlavné námestie… ✌🏻🇸🇰

Uverejnil používateľ Andrej Danko Utorok 17. novembra 2020

 

16.30 Dav kričí: „Odstúpiť!“

 

16.15 Agentúra SITA informuje, že pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestujú proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras Slovana.

Tí dnes pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády. Na protest dohliadalo niekoľko desiatok ťažkoodencov a policajti na koňoch. Demonštrujúci pred Úradom vlády SR skandovali heslá ako „Slovensko Slovákom“, „Vlastizrada“ či „Matovič do basy“. Policajti na niektorých použili slzotvorný plyn.

17. november 2020 Bratislava

16.12 Množstvo ľudí sa nachádza aj na Námestí SNP v Bratislave.

 

16.10 K prezidentskému palácu neustále smeruje dav ľudí. Niektorí stoja až pri hoteli Tatra.

 

16.02 „Nie, nebojme sa o November. Dnešný deň nie je jeho pohrebom, je len budíčkom. Budíčkom, aby sme si o to viac uvedomili, že jeho hodnoty musíme neustále chrániť a deťom vysvetľovať. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii, ktorú dnes budeme vidieť v uliciach v bagandžách mašírovať,“ zverejnil na sociálnej sieti Igor Matovič.

Uviedol tiež, že ostatní ľudia si dnes myslia, že sloboda je absolútna a ak príde k oprávnenej snahe štátu chrániť v pandémii zdravie a životy starých a chorých, tak to je vraj zásah do ich ústavných práv.

17. november 2020 Bratislava

16.00 Rečník žiadal nadviazať diplomatické vzťahy s Ruskou federáciou a nastolenie úradníckej vlády.

 

15.55 Na bránu prezidentského paláca umiestnili transparent „Deti do školy. Vláda do basy.“

17. november 2020 Bratislava

15.50 Ľudia v Bratislave skandujú: „Matovič do basy.“

 

15.46 Pred prezidentským palácom sú tisíce ľudí. Skandujú: „Slovensko Slovákom.“ Prichádza sprievod ľudí smerujúci zo železničnej stanice.

 

15.45 Ľudia protestujú aj v Žiline.

17. november 2020 Žilina

15.42 Pri ľavom krídle prezidentského paláca sa nachádza oddiel ťažkoodencov, ktorých je približne okolo sto.

 

15.40 Na Hodžovom námestí sa nachádza množstvo ľudí v rozostupoch. Priestor pred prezidentským palácom je takmer celý zaplnený.

 

15.35 Ľudia idúci od NR SR sa spojili s davom prichádzajúcim z Petržalky.

 

15.30 Dav ľudí smeruje od železničnej stanice k prezidentskému palácu. Domáci obyvatelia tam prišli privítať „cezpoľných“. Slečna v dave uviedla: „Toto je môj prvý protest.“

Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

15.20 Dav pred NR SR sa rozchádza a smeruje k prezidentskému palácu.

17. november 2020 Košice

 

15.18 Množstvo ľudí sa zišlo aj v Košiciach.

17. november 2020 Košice

15.17 Agentúra SITA informuje, že pred Úradom vlády SR a Prezidentským palácom sa zišlo niekoľko stoviek ľudí, ktorí plánujú protestovať proti vládnym opatreniam v boji proti koronavírusu. Postupne tam prichádzajú aj policajti a ťažkoodenci. Hlavný protest je naplánovaný na 16:00.

Pred Hlavnou stanicou sa zasa vo veľkých skupinách združujú aj Ultras Slovana. Polícia proti nim zatiaľ nezasiahla.

 

15.15 Stretnutie pri NR SR je pokojné, zúčastňuje sa ho približne 500 ľudí.

 

15.12 Predseda strany Smer-SD má krátky príhovor. Jeden účastník vykrikoval, ale dav ho vypískal.

Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

15.10 Slováci spievajú hymnu Slovenskej republiky.

 

15.07 Ľudia prítomní pred NR SR skandujú: „Fico je najlepší.“

protest, NR SR
Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

14.45 „Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred parlamentom,“ zverejnil na sociálnej sieti poslanec Smer-SD Ľuboš Blaha.

 

Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred…

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Utorok 17. novembra 2020

 

14.42 „Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii,“ informoval Andrej Danko, predseda SNS.

 

 

Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii.

Uverejnil používateľ Andrej Danko Utorok 17. novembra 2020

 

14.40 Ľudia s vlajkami smerujú z mesta na železničnú stanicu, kde je plánovaný zraz o 15.00 h.

Ďalšie hlúčiky ľudí idú na hrad. Pri budove Národnej rady SR sa uskutoční o 15.00 h akcia opozičnej strany Smer-SD.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Boris Kollár: Jednorazový príspevok na deti musia dostať tie rodiny, ktoré to potrebujú

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Tento týždeň zarezonovala na našej politickej scéne téma jednorazového príspevku na deti pre rodiny postihnuté pandémiou. S návrhom prišiel opozičný Hlas – SD a, pre mnohých prekvapivo, ho podporil aj Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina V konkrétnostiach návrhu sa síce Pellegrini s Kollárom…

Prekvapujúci objav: Hviezdy sú mladšie ako stavebné kamene života

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Roman Bednar/Foto:Pixabay)   Život môže vzniknúť len vtedy, ak sa planéty vytvoria v určitej vzdialenosti od hviezdy, ktorá tiež musí mať určité vlastnosti. Okrem toho tam musí byť aj isté množstvo vhodného stavebného materiálu, bez ktorého by sa nemohla realizovať biochémia života Odkiaľ sa tam ale…

Bytový dom na Bratislavskej ulici v Žiline zostane po nočnom požiari uzavretý

0 icon

Žilina 15. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Erika Ďurčová)   Bytový dom na Bratislavskej ulici, ktorého strecha zhorela pri nočnom požiari, zostane uzavretý.  Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, mesto poskytlo náhradné ubytovanie 17 ľuďom, medzi ktorými je deväť detí. Ostatné rodiny našli útočisko u príbuzných a známych Dnes predpoludním bytový…

Poslanci koalície ľutujú, že podržali Kolíkovú za aroganciu, ktorú predviedla v NR SR kvôli kolúznej väzbe. Taraba hovorí o gestapáckych metódach

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Andrej Galica, Michal Svítok)   V piatok v parlamente sa prejednával návrh zákona o skrátení kolúznej väzby z 5 rokov na 4 mesiace. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková proti tomuto návrhu Sme rodina arogantne vystúpila a takto bola pokorená Nezávislý poslanec Tomáš Taraba to komentoval…

Čaputová: Ako spoločenstvo musíme dosiahnuť, aby sme boli lepšou oporou pre každú jednu rodinu, akúkoľvek má podobu

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   K dnešnému Medzinárodnému dňu rodiny sa na sociálnej sieti vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Podľa jej slov ako spoločenstvo musíme dosiahnuť, aby sme boli lepšou oporou pre každú jednu rodinu, akúkoľvek má podobu Prezidentka si želá, aby bola pre každého tá…

Leteckí záchranári pomáhali vodičovi, ktorý s autom spadol 300 metrov do rokliny

0 icon

Vyšná Boca 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:screenshot Facebook)   Leteckí záchranári z Popradu pomáhali v sobotu popoludní neďaleko Vyšnej Boce v okrese Liptovský Mikuláš 40-ročnému vodičovi. Po šmyku padal s vozidlom približne 300 metrov do strmej rokliny. Leteckí záchranári o tom informovali na svojej internetovej stránke Doplnili, že vodič ostal v…

Zvláštne výberové konanie na šéfa nového Úradu pre správu zaisteného majetku. Ďalší „náš človek“ dosadený ministerkou Kolíkovou do kľúčovej funkcie?

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Screenshot facebook-kolikova.maria)   Na základe nového zákona o zaisťovaní majetku, ktorý bol prijatý na jeseň, vznikol nový úrad, a ten potrebuje riaditeľa. Je to zaujímavá, lukratívna pozícia, na ktorú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vybrala človeka. Ako? No predsa transparentne, ako inak? Nový Úrad pre…

Od 17. mája bude Slovensko pre Česko znovu zaradené medzi červené krajiny

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Od pondelka 17. mája bude Slovensko pre Českú republiku znovu zaradené medzi červené krajiny s vysokým rizikom nákazy. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojom webe s tým, že od 10. mája patrilo Slovensko medzi krajiny so…

Prezidentka vyjadrila uznanie a vďaku zdravotníckym operátorom

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Veľké uznanie a hlbokú vďaku za prácu vyjadrila prezidentka SR Zuzana Čaputová zdravotníckym operátorom. Urobila tak pri príležitosti sobotného Dňa tiesňovej linky 155 Prezidentka uviedla, že svojou obetavou a profesionálnou činnosťou zabezpečujú, že sa rýchla pomoc dostane k ľuďom, ktorých život a zdravie…

Izraelský útok na Pásmo Gazy zničil budovu s kanceláriami medzinárodných médií

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mohammed Salem)   Letecký útok izraelského letectva viedol k úplnému zničeniu päťnásťposchodovej budovy v Pásme Gazy, kde sa nachádzali kancelárie medzinárodných médií "Izraelské vojenské letectvo úplne zničilo výškovú budovu Al Džala, kde sídlil rad medzinárodných médií, vrátane agentúry Associated Press a Al-Džazíra," uviedol zdroj. Podľa dostupných informácií…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Jozef Slávik

Žoldnieri slobody ? ...

0icon

Význam slova žoldnier - príslušník platenej, najatej armády, námezdný vojak, zapredanec. Ja by som to ešte rozšíril nielen na najatých profesionálnych vojakov, či aj dobrovoľníkov, ale podľa mňa by to malo významovo platiť na každého, kto akýmkoľvek spôsobom, či platený, alebo ideologicky ovplyvnený slúži cudzí záujmom. Chápem, ak naša armáda…

Tony Belohorec

Erdogan nazval Izrael teroristickým štátom

0icon

Turecký prezident zasahuje do arabsko-izraelského konfliktu. Označil za povinnosť ľudstva zastaviť teroristický štát Izrael. „Izrael prekročil všetky hranice,“ uviedol Erdogan. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, využil svoj včerajší televízny prejav pri príležitosti Eid al-Adha na hlasité zahraničnopolitické vyhlásenia a ostro kritizoval politiku židovského štátu. "Sme nahnevaní na útlak teroristického štátu Izrael." Izrael prekročil…

René Pavlík

Kartel

0icon

Kartel. Kartel je obchodná špatnosť, lebo likviduje konkurenciu. Ak sa firmy sčuchnú, uzavrú dohodu, samozrejme tajnú, a sami si určia cenu, zákazník je bezmocný. Navyše, každá firma sa potom, v dohodou vymedzenej oblasti, môže správať ako monopol. Vytvorenie kartelu je aj v našom štáte trestné, lebo hrubým spôsobom znevýhodňuje kupujúcich.…

Ján Droppa

Vymením letku F-16 za VSŽ (US Steel)

0icon

Predaj US Steel bol na pretras už päť rokov. Ale použiť to ako hospodársky  (politický) nátlak je  aj pre mňa veľkým prekvapením. Zrušenie - odstavenie troch vysokých pecí , ktoré majú obdobu kvalitou a veľkosťou len v Japonsku je poprava.  Ničím sa to už nebude dať nahradiť. Keď už je…

Jana Tutková

Minulé leto Covid vymizol aj bez vakcín, no MZ SR im ide teraz robiť reklamu za 1,5 milióna

0icon

Práve v čase, keď sa ľudia pohoršujú nad miliardou, ktorá išla na povinné testovania, ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvy na obrovské balíky reklamy, ktoré majú sprostredkovať viac informácií o očkovaní proti Covid. Tu je prehľad

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo spôsobuje bolesť krížov a ako tomu predísť?

0 icon

Ak ťa zabíja bolesť chrbta, nie si sám. Polovica pracujúcich ľudí pozná tento nepríjemný boľavý pocit v dolnej časti chrbta. A hoci sa veľa ľudí rozhodne pre lieky na úľavu od bolesti, nie vždy je to najefektívnejší spôsob. V skutočnosti môže zmena niektorých vecí, ktoré robíme každý deň, pomôcť pri riešení tohto problému. 1.…

Bomba na svetovej výstave - Výbuch 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku z minisérie výbuchu bomby na svetovej výstave, ktorá sa uskutočnila v roku 1940. Bomba vybuchla presne 4. júla, v britskom pavilóne. Poďme na druhú časť článku. Všetky nádeje sa rozplynuli v onen deň - 4. júla 1940. telefonistka v britskom pavilóne obdŕžala hovor, v ktorom ju anonym varoval, aby „vypadla“, pretože je…

Existujú zvieratá, ktoré dokážu vidieť WiFi alebo Bluetooth signál?

0 icon

Technológia Bluetooth a WiFi je tu s nami už takmer 30 rokov. Za ten čas sme si spoločné chvíle s týmito dvoma signálmi tak zamilovali, že si bez nich nevieme predstaviť život. Aký názor na to majú zvieratá? Bluetooth má v rodnom liste zapísanú krajinu Švédsko a tvorcu firmu Ericsson. Od…

Ktoré miesto je najchladnejším vo vesmíre? Volá sa Boomerang

0 icon

Najchladnejším miestom vo vesmíre je hmla Boomerang, kde teplota dosahuje iba 1 stupeň Kelvina. V našej reči je to - 272,15 stupňov Celsia. Ľudia však v laboratóriu dosiahli oveľa mrazivejšie teploty. Bolo to v roku 1980 na observatóriu v Novom Južnom Walese, ktorý sídli v Austrálii. Keith Taylor a Mike…

Lítium a elektrické autá: Odkiaľ vôbec tento prvok pochádza?

0 icon

S rastúcim dopytom po elektrických vozidlách sa zvyšuje aj dopyt po kovoch. Lítium sa v posledných rokoch začalo využívať vo výrobe batérií pre EV. Odkiaľ vôbec pochádza a ako sa ťaží? Lítium je v zásade vysoko reaktívny alkalický kov s vynikajúcou tepelnou a elektrickou vodivosťou. Vďaka týmto vlastnostiam je obzvlášť…

Vo svete IT

Redmi Note 8 2021: V čom sa bude líšiť od pôvodného modelu?

0 icon

Xiaomi tento rok produkuje jeden smartfón za druhým a podľa najnovších informácií sa dočkáme návratu populárneho smartfónu z roku 2019. Pôvodný Redmi Note 8 by však mal prejsť niekoľkými zmenami, čím bude atraktívnym modelom i v tomto roku. Portál Newsbytesapp.com prináša teraz informácie o jeho výbave a musíme uznať, naozaj…

Ako zistiť silu WiFi signálu vrátane toho, či niekto cudzí nie je pripojený na vašu sieť?

0 icon

Internet je neodlúčiteľnou súčasťou životov mnohých z nás. Využívame ho ako za zábavou, tak aj za prácou. Z času na však hapruje, pričom dôvodov prečo, môže byť hneď niekoľko. A práve preto by sme vám chcel dať do pozornosti jednu zo šikovných aplikácií určených na analýzu WiFi siete. Ide konkrétne…

Pre tieto Samsung smartfóny je k dnešnému dňu u nás dostupný Android 11. Je medzi nimi aj váš?

0 icon

Dáta spoločnosti AppBrain odhalili, že Android 11 sa z mesiaca na mesiac dostáva čoraz do väčšieho množstva smartfónov. Nehovoríme pritom len o „kozmetických“ zmenách, ale o skokových. Od konca marca po dnešný deň, sa trhový podiel Androidu 11 rozrástol z približne z 5% na takmer 10%. Samozrejme, do týchto čísiel…

Android 11 dobýja smartfóny. Dáta odhaľujú, na koľkých percent zariadení ho už nájdeme. Je to veľa, či málo?!

0 icon

Hoci naša pozornosť sa postupne, ale isto presúva ku konferencii Google I/O 2021, počas ktorej sa očakáva uvedenie Androidu 12, tak stále mnohí z nás ešte čakajú na Android 11. Dobrou správou je, že Android 11 dobýja stále viac a viac smartfónov. Ešte na prelome marca a apríla sme vám…

Aktualizácia Windows 10 KB5003173 robí viacerým používateľom vrásky na čele. Takto vyriešite vzniknuté problémy!

0 icon

Windows 10 pre mnohých z nás je operačným systémom, s ktorým nemáme žiadne problémy. Nie však každý z používania tohto operačného systému má rovnaký zážitok. Najnovšie portál windowslatest poukazuje na aktualizáciu Windows 10 KB5003173, ktorá je aktuálne distribuovanou aj naprieč našim regiónom, že spôsobuje viacerým používateľom chybu 0x800f0922.   S chybou…

Armádny Magazín

Ruský návrh Cypru vyvolal obavy v NATO. Zrýchlia dodávku stíhačiek F-35?

0 icon

USA, 15.máj 2021 (AM) – Americkí vojenskí analytici informovali o obavách NATO a USA, ktoré naďalej vzrastajú po ruskom návrhu, ktorý bol predložený Cypru. Rusko už skôr dávalo jasne najavo, že je pripravené vystupovať v úlohe zmierovacieho subjektu v spore medzi Gréckom a Tureckom o ostrov Cyprus, ako aj o

Zachráni Putin aj Izrael? Vyjadril sa k zhoršeniu palestínsko-izraelského konfliktu

0 icon

Rusko, 15.máj 2021 (AM) – "Situácia, ktorá v súčasnosti prebieha medzi Palestínou a Izraelom, priamo ovplyvňuje bezpečnostné záujmy Ruska", uviedol prezident Vladimir Putin počas stretnutia so stálymi členmi Rady bezpečnosti. Prepis stretnutia bol zverejnený na webovej stránke Kremľa.  

Jediný tajne urobený záznam Hitlerovho rokovania kde hovorí neoficiálne a pokojne. Video

0 icon

Nemecko, 15.máj 2021 (AM) –  V roku 1942 dostal fínsky zvukár Thor Dalen pokyn urobiť záznam oficiálneho stretnutia Carla G. E. Mannerheima a Adolfa Hitlera. Lenže on sa rozhodol zaznamenať aj neoficiálnu časť tohto stretnutia.   Maršal Carl Gustaf Emil Mannerheim bol fínsky politik, diplomat a vojvodca, Fínmi uctievaný ako ná

Viacúčelové bojové vozidlo JAGUAR testuje nové zbrane

0 icon

Francúzsko, 15.máj 2021 (AM) – V posledných mesiacoch zaznamenala raketa stredného doletu [MMP], ktorú vyvinula spoločnosť MBDA, niekoľko "prvenstiev". V decembri 2020 bola takáto munícia úspešne vystrelená vozidlom Sabre určeným pre špeciálne jednotky. Po tomto teste nasledovala nasledujúci mesiac

Vojenský expert o najnovšom varovaní pre NATO: „Ak nebudú chcieť, pošleme stíhačky.“

0 icon

Rusko, 14.máj 2021 (AM) – Vojenský expert Viktor Murachovskij vysvetlil, prečo sú Rusi nútení vysielať svoje lietadlá smerom k lietadlám NATO. Faktom je, že letectvo aliancie nijako nesúhlasí so vzájomným používaním transpondérov, ktoré umožňujú zistiť účel letu. "No, oni nechcú, takže budeme zakaždým vysiel

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali