Minúta po minúte: 17. novembra tisíce ľudí vyjadrujú v uliciach svoj postoj k nariadeniam Matovičovej vlády

Bratislava 17. novembra 2020 (HSP/TASR/SITA/Foto: SITA/Jana Birošová, HS, TASR-Pavol Ďurčo, Roman Hanc)

 

Dnes, 17. novembra, dňa boja za slobodu a demokraciu, vyšlo do ulíc množstvo ľudí. V Košiciach to bolo niekoľko tisíc v Bratislave protestujúci zaplnili celé Hodžovo námestie. Zišlo sa ich tam okolo 15 000. Ľudia veľmi jasne vyjadrili svoj názor na súčasnú vládu Igora Matoviča. Protestovalo sa aj v ďalších mestách Slovenska vrátane Košíc, Prešova, Michaloviec, Banskej Bystrice, Popradu či Žiliny

Protivládny protest v Bratislave
Účastníci protestujúci proti vláde Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

Ľudia protestovali nie proti opatreniam, ktoré sú všeobecne potrebné, ale proti spôsobu ako sa používajú. Nekoncepčne a amatérsky až hlúpo. Chaoticky, bez rozmyslu, bez ohľadu na ekonomiku. A hlavne arogantne. Tento arogantný spôsob Matovičovho vládnutia poburuje ľudí najviac. Matovič za osem mesiacov dokázal proti sebe dnes spojiť na námestiach ľudí všetkých politických preferencií.

 

19.15 Opozičný poslanec Tomáš Taraba (KDŽP) na sociálnej sieti upozornil: „Po dnešnom dni by sa poslanci OĽANO mali ospravedlniť slušným občanom, že ich nazvali lúzou, ak teda nemysleli tým samých seba.“

 

19.00 Predstavitelia Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) vyzvali účastníkov dnešných protestov, aby sa v pokoji a bez delobuchov rozišli domov. Časť demonštrujúcich podľa informácií SITA zaútočila na policajtov, keďže sa pokúšala dostať do parlamentu. V tejto súvislosti predstavitelia polície zadržali jednu osobu.

 

18.30 Dav pred parlamentom sa pomaly rozchádza.

 

18.25 „Nesmieme ustupovať tomu, čo sme dnes videli a počuli. Nesmieme, naopak vzdelanie, vzdelanie, vzdelanie, musí byť našou prioritou. Neverím, že inteligentní a rozumní ľudia dnes, v čase korony, keď sa môžu ľahko nakaziť, išli protestovať. Iba hlupák takto riskuje svoje zdravie a zdravie svojich blízkych,“ zverejnil Juraj Šeliga (Za ľudí) a dodal:

„Politici ako Fico, Kotleba, Mazurek a žiaľ dnes už aj Čarnogurský st. patria na smetisko dejín a nie do verejného života… Pohľad na to námestie je smutný, nie preto, že ľudia protestujú, ale za akej situácie, v aký sviatok a kto to vedie. Toto si všetci statoční ľudia Novembra 1989 nezaslúžili.“

 

18.20 „… tak po dnešku bude Bromhexin a vodka vypredaná,“ zverejnil aktuálne na sociálnej sieti Igor Matovič.

 

18.15  Záchranári počas utorkových protestov v Bratislave ošetrili dve osoby, išlo o tínedžera a dospelého muža. Obdivoch previezli do nemocnice. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Obaja utrpeli úraz hlavy,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, ich zdravotný stav si vyžiadal prevoz do nemocnice.

 

18.12 „Slováci sa zomkli a na Úrad vlády posielajú jasný odkaz: Dosť bolo Matoviča!“ píše Erik Kaliňák (Smer-SD).

 

 

18.10 „Dnes už jasne cítiť. že ľudia sú nahnevaní, cítia sa dezorientovaní, najmä kvôli vláde, hľadajú spôsoby. ako vyjadriť nespokojnosť. Na predčasné voľby to ešte zďaleka nie je, ale spejeme k tomu. Čaká nás veľa práce, celú zimu, aby sa tá nespokojnosť pretavila do silného tlaku na vládu a predovšetkým, aby sa ľuďom ponúkli jasné politické východiská, ako z tohto všetkého von,“ zverejnil na sociálnej sieti Juraj Draxler.

 

 

NESPOKOJNOSŤ NARASTÁ

Oproti zhromaždeniu v októbri dnes už bolo naozaj veľmi veľa úplne bežných ľudí, všetkých možných…

Uverejnil používateľ Juraj Draxler Utorok 17. novembra 2020

 

18.08 Protest v podvečerných hodinách pokračuje pred budovou Národnej rady SR, kde sa presunula väčšia časť účastníkov spred Prezidentského paláca. Na schodoch pred parlamentom cestu demonštrujúcim zatarasili policajní ťažkoodenci, informuje agentúra SITA.

Niektorí protestujúci použili na znak svojej nespokojnosti aj delobuchy. Dav hromadne skandoval „Matovič odstúpiť“ či „Matovič diktátor“. Niekoľko desiatok ľudí protestuje aj pred budovou Úradu vlády SR, kde boli policajti opätovne nútení použiť slzný plyn.

18.05 V Košiciach ohlásili ďalší protest na sobotu 21. novembra o 15.00 h.

 

18.00 Dav pred Úradom vlády sa pomaly rozchádza. Na mieste pred úradom sa nachádza približne 300 ozbrojencov.

 

17.40 V Košiciach sa v dave objavil provokatér. Polícia ho chráni, pretože ľudia ho chceli zbiť. JUDr. Adriana Krajníková, ktorá ohlásila vznik politickej strany Právo SR, vyzývala ľudí, aby si ho nevšímali.

17. november 2020 Košice

17.34 Ľudia pred Úradom vlády kričia: „Matovič van tajm, ale neks tajm už nebude.“ Jeden z účastníkov má na sebe bundu s nápisom „Stop koronacizmu. Netestovaný.“

 

17.30 Jeden z ťažkoodencov pred Úradom vlády pristúpil k davu a protestujúcim uviedol, že zbytočne kričia, keďže „dom je prázdny.“ Ľudia tu stoja so sviečkami. Ľudia sú zhromaždení aj na Námestí Slobody.

Na Námestí Slobody pred úradom vlády 17.49 hod.

 

17.20 Davy ľudí sa presunuli pred Úrad vlády SR i parlament. Pri parlamente sú policajní ťažkoodenci. Pred Úradom vlády sú oceľové zábrany a stovky ťažkoodencov.

 

protest kosice
Protestujúci v Košiciach

17.15 Agentúra SITA informuje, že medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.

Kotleba vo svojom prejave davu povedal, že policajti zbili poslanca parlamentu Andreja Medveckého (ĽSNS). Ľudí vyzval, aby sa spolu s ním išli „prejsť pred parlament“.

Protivládny protest v Bratislave
Účastníci protestujúci proti vláde Igora Matoviča pred Prezidentským palácom počas núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020

 

17.11 V Košiciach majú niektorí ľudia cez seba vlajku SR. Ľudia pískajú a skandujú: „Preč s takou vládou.“

Protivládny protest v Košiciach
Na snímke protivládny protest pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach v utorok 17. novembra 2020

 

17.10 Dav v Bratislave sa pokojne rozchádza.

 

17:00 V Bratislave ľudia opäť spievali hymnu Slovenskej republiky.

 

16.58 Ľudia prítomní v Bratislava na proteste dodržiavajú nariadenie nosiť rúško aj v exteriéri.

17. november 2020 Bratislava

16.52 „Každý jeden z toho davu pred prezidentským palácom, každý jeden a každá jedna z nich umožnili, aby 31 rokov po Nežnej revolúcii stál pri birmovanom boľševikovi Ficovi nejaký smiešny pohlavár Hrdlička, ktorý oslovuje ľudí súdruh a súdružka. Takto vyzerá krádež Nežnej revolúcie v priamom prenose. Normálne fyzicky ma to bolí,“ uviedla na sociálnej sieti europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

 

16.50 Na transparentoch prirovnávali ľudia premiéra k Adolfovi Hitlerovi a vládu k fašistom, na kabátoch mali niektorí pripnutú židovskú hviezdu s nápisom netestovaný.

 

16.45 Dopravu v Bratislave usmerňujú policajti, ktorí po 16. hodine uzavreli priľahlé ulice.

17. november 2020 Bratislava

16.42  „V jednote je sila,“ kričia ľudia v Košiciach.

 

16.40 V uliciach sú dnes aj tisíce Čechov. Dav v centre Prahy skanduje: „Slobodu!“, „My chceme na pivo!“ a „Deti do škôl!“, ale aj „Čechy Čechom!“.

 

 

16.32 „No, nedá sa veľmi prechádzať, mesto je plné… Tak pokračujem na Hlavné námestie…,“ zverejnil Andrej Danko.

 

 

No, nedá sa veľmi prechádzať, mesto je plné… Tak pokračujem na Hlavné námestie… ✌🏻🇸🇰

Uverejnil používateľ Andrej Danko Utorok 17. novembra 2020

 

16.30 Dav kričí: „Odstúpiť!“

 

16.15 Agentúra SITA informuje, že pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestujú proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras Slovana.

Tí dnes pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády. Na protest dohliadalo niekoľko desiatok ťažkoodencov a policajti na koňoch. Demonštrujúci pred Úradom vlády SR skandovali heslá ako „Slovensko Slovákom“, „Vlastizrada“ či „Matovič do basy“. Policajti na niektorých použili slzotvorný plyn.

17. november 2020 Bratislava

16.12 Množstvo ľudí sa nachádza aj na Námestí SNP v Bratislave.

 

16.10 K prezidentskému palácu neustále smeruje dav ľudí. Niektorí stoja až pri hoteli Tatra.

 

16.02 „Nie, nebojme sa o November. Dnešný deň nie je jeho pohrebom, je len budíčkom. Budíčkom, aby sme si o to viac uvedomili, že jeho hodnoty musíme neustále chrániť a deťom vysvetľovať. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody. Aby pochopili, že sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii, ktorú dnes budeme vidieť v uliciach v bagandžách mašírovať,“ zverejnil na sociálnej sieti Igor Matovič.

Uviedol tiež, že ostatní ľudia si dnes myslia, že sloboda je absolútna a ak príde k oprávnenej snahe štátu chrániť v pandémii zdravie a životy starých a chorých, tak to je vraj zásah do ich ústavných práv.

17. november 2020 Bratislava

16.00 Rečník žiadal nadviazať diplomatické vzťahy s Ruskou federáciou a nastolenie úradníckej vlády.

 

15.55 Na bránu prezidentského paláca umiestnili transparent „Deti do školy. Vláda do basy.“

17. november 2020 Bratislava

15.50 Ľudia v Bratislave skandujú: „Matovič do basy.“

 

15.46 Pred prezidentským palácom sú tisíce ľudí. Skandujú: „Slovensko Slovákom.“ Prichádza sprievod ľudí smerujúci zo železničnej stanice.

 

15.45 Ľudia protestujú aj v Žiline.

17. november 2020 Žilina

15.42 Pri ľavom krídle prezidentského paláca sa nachádza oddiel ťažkoodencov, ktorých je približne okolo sto.

 

15.40 Na Hodžovom námestí sa nachádza množstvo ľudí v rozostupoch. Priestor pred prezidentským palácom je takmer celý zaplnený.

 

15.35 Ľudia idúci od NR SR sa spojili s davom prichádzajúcim z Petržalky.

 

15.30 Dav ľudí smeruje od železničnej stanice k prezidentskému palácu. Domáci obyvatelia tam prišli privítať „cezpoľných“. Slečna v dave uviedla: „Toto je môj prvý protest.“

Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

15.20 Dav pred NR SR sa rozchádza a smeruje k prezidentskému palácu.

17. november 2020 Košice

 

15.18 Množstvo ľudí sa zišlo aj v Košiciach.

17. november 2020 Košice

15.17 Agentúra SITA informuje, že pred Úradom vlády SR a Prezidentským palácom sa zišlo niekoľko stoviek ľudí, ktorí plánujú protestovať proti vládnym opatreniam v boji proti koronavírusu. Postupne tam prichádzajú aj policajti a ťažkoodenci. Hlavný protest je naplánovaný na 16:00.

Pred Hlavnou stanicou sa zasa vo veľkých skupinách združujú aj Ultras Slovana. Polícia proti nim zatiaľ nezasiahla.

 

15.15 Stretnutie pri NR SR je pokojné, zúčastňuje sa ho približne 500 ľudí.

 

15.12 Predseda strany Smer-SD má krátky príhovor. Jeden účastník vykrikoval, ale dav ho vypískal.

Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

15.10 Slováci spievajú hymnu Slovenskej republiky.

 

15.07 Ľudia prítomní pred NR SR skandujú: „Fico je najlepší.“

protest, NR SR
Ľudia pre NR SR počas 17. novembra 2020

14.45 „Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred parlamentom,“ zverejnil na sociálnej sieti poslanec Smer-SD Ľuboš Blaha.

 

Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred…

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Utorok 17. novembra 2020

 

14.42 „Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii,“ informoval Andrej Danko, predseda SNS.

 

 

Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii.

Uverejnil používateľ Andrej Danko Utorok 17. novembra 2020

 

14.40 Ľudia s vlajkami smerujú z mesta na železničnú stanicu, kde je plánovaný zraz o 15.00 h.

Ďalšie hlúčiky ľudí idú na hrad. Pri budove Národnej rady SR sa uskutoční o 15.00 h akcia opozičnej strany Smer-SD.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Šláger Trnava – Slovan prerušili výtržnosti, následne ho predčasne ukončili. Kto zlyhal?

0 icon

Trnava 17. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov Približne po štvrťhodine hry prerušili priamy súboj o prvé miesto…

Ukrajinský minister zahraničia sľúbil, že v Haagu „právnou cestou rozdrví“ Rusko

0 icon

Kyjev 17. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/AP-Rafael Yaghobzadeh)   Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba vyhlásil, že Kyjev bude schopný "rozdrviť" Ruskú federáciu právnymi argumentami na súde v Haagu ohľadom incidentu v Čiernom mori v roku 2018 "Lisujeme železnou logikou právnych argumentov... Pekne a v súlade s medzinárodným právom. Aj keď to bude…

V Černovej odhalili pamätník pátra Vendelína Javorku SJ, prvého rektora pápežského kolégia Russicum

0 icon

Košice 17. októbra 2021 (HSP/TSKE/Foto:TSKE a cernova.sk)   V piatok 15. októbra sa v Ružomberku a Černovej konalo celodenné spomienkové podujatie na miestneho rodáka a jezuitského kňaza Vendelína Javorku. Prvou časťou programu bola odborná konferencia k vydanej publikácii o pátrovi Vendelínovi, ktorá prebiehala na Rektoráte Katolíckej univerzity v Ružomberku Prednášajúci…

V „hľadáčiku vplyvu“ Gruzínsko, Ukrajina a Rumunsko: USA posilnia vzťahy s uchádzačmi o členstvo v NATO

0 icon

Washington 17. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Olivier Douliery)   Americký minister obrany Lloyd Austin sa v nedeľu vydal na návštevu krajín čiernomorského regiónu, odkiaľ sa presunie na summit ministrov obrany NATO, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň v Bruseli Ako informovala agentúra AFP, Austin navštívi Gruzínsko, Rumunsko a Ukrajinu a následne sa…

Dosiaľ nevyriešená záhada vývoja života na Zemi na jeho mikroskopickej úrovni

0 icon

Bratislava 17. októbra 2021 (HSP/Bednár/Foto:Pixabay, TASR/AP)   Veda dodnes nevie vysvetliť ako sa z jednobunkových organizmov mohli vyvinúť mnohobunkové organizmy. Už pred viac ako 3,5 miliárd rokmi sa na Zemi objavil život – vznikli prvé bunky Trvalo približne 1,5 miliárd rokov kedy život existoval na Zemi len vo forme jednobunkových…

Koalícia rieši novelu zákona o preukazovaní pôvodu majetku

0 icon

Bratislava 17. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, Jakub Kotian)   Koalícia diskutuje o novelizácii zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Detaily o zmene v legislatíve zatiaľ jej predstavitelia nepovedali. Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič hovorí v súvislosti s prijatím novely o zadosťučinení sľubom. Strana SaS uviedla, že vychádzajúc z programového…

Británia zvýši bezpečnostné opatrenia po vražde poslanca Amessa

0 icon

Londýn 17. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jon Super, File)   Britská ministerka vnútra Priti Patelová v nedeľu uviedla, že dôjde k posilneniu bezpečnosti zákonodarcov. Reagovala tak na piatkovú vraždu poslanca Konzervatívnej strany Davida Amessa, ktorého dobodal na smrť útočník. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News K útoku na 69-ročného poslanca došlo…

Čaká nás ďalšie „nepovinné“ celoplošné testovanie? Matovič to nevylúčil, lebo podľa neho smerujeme do „krutej zimy“

0 icon

Bratislava 17. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Igor Matovič nevylúčil, že by sa na Slovensku mohol zopakovať projekt celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktoré podľa neho v minulosti pomohlo zastaviť šírenie koronavírusu. Rozhodnutie o prípadnom opätovnom uskutočnení celoplošného testovania bude hlavne v rukách ministerstva zdravotníctva. V diskusnej relácií…

Vo voľbách 2022 bude opozičným vyzývateľom Orbána zrejme Péter Márki-Zay

0 icon

Budapešť 17. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/MTI-Zoltan Mathe)   Víťazom druhého kola primárok, v ktorých Maďari volili kandidáta opozície na post predsedu vlády do parlamentných volieb 2022, bude pravdepodobne Péter Márki-Zay, primátor mesta Hódmezővásárhely z Hnutia Maďarsko pre všetkých (Mindenki Magyarországa Mozgalom) Ako uviedol spravodajský server Index.hu, v nedeľu po 19.00…

Zeman Babišovi údajne prisľúbil dva pokusy na zostavenie vlády

0 icon

Praha 17. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Český premiér Andrej Babiš vo svojej nedeľnej videorelácii s názvom Čau, lidi uviedol, že prezident Miloš Zeman mu na minulotýždňovom stretnutí prisľúbil dva pokusy na zostavenie novej vlády. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz Babiš však povedal, že túto šancu nevyužije, a…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Tencer

Cenzúra už zasiahla aj mňa a to za posledný mesiac až dvakrát.

0icon

Ako to celé začalo? Dňa 26.4.2020 som na Sme napísal článok "Prečo moje rúško neochráni teba a tvoje mňa." V diskusii pod článkom bolo 100 percent negatívnych reakcii a tak môj blog po niekoľkých hodinách od napísania presunuli na vedlajšiu stránku Sme čo sa rovnalo cca pätinovej čítanosti oproti čítanosti…

Peter Štrba

Jordan Peterson a ďalšia tvrdá feministka

0icon

Prinášam vám ďalší výborný rozhovor, v ktorom sa kanadský profesor psychológie Jordan Peterson rozpráva tentoraz s redaktorkou magazínu GQ Helen Lewisovou. O zaujímavosti tejto diskusie svedčí aj fakt, že v počte pozretí na YouTube (42 miliónov) prekonala ešte aj tú známejšiu s Kathy Newmanovou z Channel 4 (33 miliónov). Témami…

Dušan Hirjak

Komu patrí demokratický a právny štát v kapitalizme ? Časť VI.

0icon

Štátna moc ako demokratická autorita môže významne a pozitívne udržiavať požiadavku politickej rovnosti s majetkovou nerovnosťou. Samotné využitie kritéria osobnej voľby všetkých občanov je veľmi dôležité, pretože môže dávať záruky pre udržanie štátnej suverenity a tým aj udržanie na uzde všetke tie nadnárodné korporácie, ktoré sa hrajú na Boha a…

Ivan Holek

Poznajme konečne, ako je to so skutočnou Pravdou!

0icon

Neustále žasnem nad tým, ako sú mnohé súčasné významné osobnosti absolútne nevedomé v základých otázkach bytia. Dosiahli síce značné úspechy vo svojich odboroch činnosti, avšak v poznaní najhlbších súvislostí života tápu.

Marián Moravčík

Ako médiá modelujú myšlienkové automatizmy

0icon

Lebo Fico Vari každý si všimol, že médiá hlavného prúdu majú svoje obľúbené záporné postavičky, s ktorými sa spájajú len samé negatívne veci. Jednou z takých je aj Robert Fico. Je možné, že keby sme podrobne prehľadali ich internetové archívy, nenašli by sme o Robertovi Ficovi ani jednu pozitívnu zmienku.

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

0 icon

V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

0 icon

Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

0 icon

Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…

Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

0 icon

Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa nedokáže…

Neuveriteľné silné fotky. 10 ľudí, ktorí nakopali rakovine zadok

0 icon

Len málo vecí v živote človeka je ťažších ako prekonanie rakoviny. Ale v tomto inšpirujúcom článku sa sám presvedčíš, že ak existuje na svete jedina vec tvrdejšia než rakovina, sú to títo borci. Naozaj silné fotky! Všetci ľudia na fotografiách nižšie bojovali a porazili jednu z hlavných príčin smrti na svete. Niektorí z nich dostali toto zákerné ochorenie ako deti, iní v…

Armádny Magazín

Ukrajina sa stáva kolóniou Veľkej Británie

0 icon

Ukrajina, 17. október 2021 (AM) – Londýn má v úmysle podporovať ukrajinské námorníctvo dodávkami rakiet a vojnových lodí. Podľa veľvyslanca Ukrajiny vo Veľkej Británii Vadima Prystajka budú na Ukrajine čoskoro ďalšie dve operačné vojnové lode. Pôjde o dve mínolovky na boj proti pri pobreží krajiny. Potom sa začne výstavba ďalších dvoch lodí: jednej…

Americké spravodajské služby „zaspali“ vývoj novej čínskej hypersonickej rakety

0 icon

USA, 17. október 2021 (AM) – Americká rozviedka "zaspala" čínsky vývoj novej hypersonickej rakety, ktorá je schopná dosiahnuť na územie USA a súčasne nosiť jadrové zbrane. Čína testovala hypersonickú jadrovú raketu, ktorá obehla zemeguľu a zasiahla cieľ, čo veľmi prekvapilo americké spravodajské služby. "Nevieme, ako to urobili," Informuje o tom denní

V Spojených štátoch označili ruskú stíhačku Su-27 za jednu z najlepších na svete

0 icon

USA, 17. október 2021 (AM, Sputnik) –Ruská stíhačka Su-27 je jednou z najlepších stíhačiek štvrtej generácie na svete. Napísal o tom 15. októbra americký

Izraelský analytik Kedmi východoeurópskym lídrom: „Pozrite sa na Saakašviliho kde Vás dovedie protiruská politika“

0 icon

Izrael, 17. október 2021 (AM) – Ukrajinské úrady a niektorí predstavitelia bieloruskej politickej elity by si podľa izraelského experta mali dať pozor na smutný osud bývalého gruzínskeho prezidenta. Počas televíznej šou na kanáli Rusko-1 izraelský politológ Jakov Kedmi povedal, že Saakašviliho, ktorý už dlhé roky koná v amerických záujmoch, opustili jeho…

O 5 rokov neskôr. Čoho sa báli vrahovia veliteľa Motorolu?

0 icon

Donecká republika, 16. október 2021 (AM) – Dnes uplynulo presne 5 rokov od smrti veliteľa protitankovej špeciálnej jednotky „Sparta“ Doneckej ľudovej republiky Arsena Pavlova, známeho ako Motorola, ktorý zomrel na následky teroristického útoku.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali