Mesík v rozhovore o očkovaní: Skutočný obraz uvidíme až v nasledujúcich rokoch. To, čo robia, je úplné zhovadenie medicíny v mene zabezpečenia odbytu pre pár farmakofiriem

Bratislava 25. novembra 2021 (HSP/Foto:TASR – Michal Svítok)

 

Analytik a vyštudovaný lekár Juraj Mesík pravidelne počas pandémie na sociálnej sieti prináša iný pohľad a možné riešenia situácie. Položili sme mu preto niekoľko otázok. Zaujímalo nás hlavne to, ako sa pozerá na súčasný očkovací trend a čo naznačujú štatistiky zo zahraničia

Juraj Mesík
Na snímke MUDr. Juraj Mesík

Zo všetkých strán počúvame, že táto vlna je pandémiou nezaočkovaných. Čo si myslíte vy? Sledujete aj štatistiky zo sveta, je to tak?

Mesík: Je to propaganda, ktorej účelom je nahnať maximum ľudí pod injekcie s vírusovou mRNA. Stačí si pozrieť denne uverejňované dáta z ČR, počet hospitalizovaných aj umierajúcich ľudí z oboch skupín sa približne vyrovnáva. Pritom ani české dáta samozrejme neodrážajú počty chorých a mŕtvych ľudí v dôsledku podania injekcií vírusovej mRNA v nanolipidovom obale. Tých zrejme vidíme  vo vysokej nadúmrtnosti v krajinách s vysokou mierou “očkovania”.

Oveľa vážnejšie sa dá tvrdiť, že aj táto, aj predošlé vlny sú pandémiou ľudí s nízkou hladinou vitamínu D v krvi, a že je to pandémia ľudí, ktorí nedostali správnu včasnú ambulantnú liečbu covidu – alebo nedostali žiadnu.

Veľmi skúsený lekár jedného zo slovenských ARO mi nedávno potvrdil, že všetci jeho – opakujem všetci – pacienti s delta variantom na ich ARO majú extrémne nízku sérovú hladinu vitamínu D, v priemere tragických 8 ng/ ml. Rovnako tomu bolo aj v  Matovičovej vlne v zime a na jar 2020/21. Pri hladine 50 ng/ml pritom majú ľudia prakticky dokonalú ochranu pred úmrtím. Trvalejšiu a všestrannejšiu ako im dávajú „vakcíny“ proti covidu. Len na vitamíne D nezarobí žiadna konkrétna farmakofirma – je lacný, bezpečný a vyrába ho ktokoľvek, v lete si ho dokonca vyrába naša koža sama na slnku.

A k liečbe – Dr. Tyson v Kalifornii ambulantne liečil 6000 pacientov s covidom: z tých, čo prišli do 7 dní od prvých príznakov mu nezomrel ani jeden, z tých, čo prišli 7 až 14 dní od začiatku choroby mu zomreli 4. Slovom štyria  zo 6000 pacientov. Pacientov, chorých ľudí – nie takzvaných “prípadov” teda ľudí s pozitívnym testom na covid. Čiže bol mnohonásobne efektívnejší ako akékoľvek „vakcíny“ po ktorých všade na svete zomierajú na covid obrovské počty ľudí. Zhruba polovica ľudí, ktorí dnes denne zomierajú na covid v Česku dostali „vakcíny“.

Jedna zásadná poznámka – a tou sme možno mali začať: pojem “očkovanie” resp. “vakcína” pri týchto prípravkoch používajú farmakofirmy, vlády a nimi kontrahované masmédiá s cieľom manipulovať verejnú mienku. V skutočnosti to nie sú klasické vakcíny, ale preparáty genetickej terapie. Lenže ľudia poznajú vakcíny a dokonca aj tí lepšie vzdelaní veria tomu, že aj pri preparátoch “očkujúcich” proti covidu ide o klasické vakcíny. Nahovoriť masy ľudí na to, aby si nechali pichať do tela vírusové gény (experimentálne prostriedky génovej terapie) by bolo neporovnateľne ťažšie a tak zamaskovali podávanie vírusového génu pod pojem „vakcína“.  Klasická vakcína ale spočíva v podaní povrchových antigénov oslabeného alebo mŕtveho vírusu alebo baktérie – nie zavádzanie génov patogénu do ľudských buniek.

To, čo vlády, vrátane slovenskej, masovo a čoraz hrubšie nanucujú občanom, je presne to – do tiel miliónov ľudí zavádzajú gén vírusovej nukleovej kyseliny kódujúci toxickú bielkovinu – takzvaný Spike proteín. Tento vírusový gén je obalený v zložitom umele vytvorenom  obale z lipidových (tukových) nanočastíc a krvným obehom zanesený do vnútra ľudských buniek, kde na jeho základe naše vlastné bunky po celom tele produkujú S-proteín. Ten môže spôsobiť napríklad zápalové procesy a zrážanie krvi… Toto nie je vakcína, toto je úplne iné “zviera”. Nazývať to „vakcínou“ je marketingový mega-podvod. Ale vlády plné ignorantov a masy mizerne vzdelaných ľudí vrátane novinárov to vzali aj s navijakom.

 

Často kritizujete snahu vlády dotlačiť ľudí k očkovaniu za každú cenu, a to vakcínami o ktorých nemôže nikto s istotou povedať, aký vplyv budú mať na organizmus s odstupom času. Aký by bol podľa vás správny postup? Ak očkovanie nie je cesta, čo potom robiť? Aký má podľa vášho názoru vakcína prínos, pre koho by mala byť určená? Ako by ste viedli očkovanie?

Mesík: Ako som už povedal, nejde o skutočné vakcíny, ale o experimentálne prostriedky génovej terapie schválené do užívania pod maskovacím názvom “vakcína”. Skutočné klasické vakcíny ešte na Slovensku nie sú k dispozícii – niekoľko sa ich po svete testuje.

Aké stredno a dlhodobé následky budú mať na zdravie tých, čo sa nechali opakovane očkovať dnes nikto nevie s istotou povedať, ale súdiac z obrovského množstva hlásených bezprostredných nežiadúcich účinkov a z povahy S proteínu sa dá predpokladať, že môžu byť aj veľmi vážne a veľmi dlhodobé.

Skutočný obraz o dôsledkoch masového pichania vírusového génu do miliónov ľudských tiel uvidíme až v nasledujúcich rokoch. Niečo nám ale už naznačujú údaje o nadsmrtnosti (excess mortalite) v porovnaní s predošlými rokmi v hyper-očkovaných krajinách ako je Izrael, Holandsko a iné, vrátane USA.

V tejto chvíli u nás nemáme k dispozícii rigorózne otestované klasické vakcíny proti covidu a „očkovať“ tým čo sa tu do ľudí pichá by sa nemalo. Ak – tak výlučne starých a vysoko zraniteľných ľudí, na základe absolútnej dobrovoľnosti a skutočného informovaného súhlasu. Úplne bez debaty ide, že podávať tento preparát by mal v ambulancii len lekár resp. lekárka toho-ktorého pacienta, ktorá dobre pozná jeho zdravotný stav – nie pacienta nepoznajúci ľudia na štadiónoch a obchodných centrách. To je úplné zhovadenie medicíny v mene zabezpečenia odbytu pre pár farmakofiriem. Takto sa to robí vo veľkochovoch dobytka a hydiny, nie v humánnej medicíne.

Zločinné je, že tí istí ľudia, čo organizujú tieto masové spartakiády, urputne a dlhodobo bránia dostupnosti a voľnému predaju bezpečného lieku – ivermectinu. Je to liek, ktorý je oveľa bezpečnejší ako napríklad voľne dostupný acylpyrín – ale o ňom možno inokedy.

 

Vo svojich príspevkoch častokrát poukazujete aj na štatistiky o vedľajších účinkoch po vakcínach. Myslíte si, že odzrkadľujú realitu?

Mesík: Ani náhodou.  Americký systém monitorovania nežiadúcich účinkov vakcín VAERS napríklad do 12. novembra registroval hlásenia lekárov a zdravotníkov o 18 853 hlásených úmrtiach krátko po “očkovaní”,  94 500 hospitalizáciách, viac ako 13 200 zápaloch srdcového svalu, viac ako 9300 infarktov, skoro 3000 potratoch a viac ako 30 000 permanentne invalidizovaných ľuďoch. Systém VAERS pritom zachytáva len krátkodobé nežiadúce účinky, ktoré sa zjavia do mesiaca od podania “vakcíny” – z povahy S proteínu a porúch zrážania a zápalov, ktoré spôsobuje žiaľ vyplýva, že mnoho ľudí môže mať následky aj oveľa neskôr.

Ďalšia vec je, že hlásenia do VAERSU sú zložité a lekári ich robia zadarmo – pričom keď nič nenahlásia, nič sa nestane. Takže sa predpokladá, že skutočný počet poškodených je niekoľkonásobne vyšší – niektorí autori odhadujú, že môže byť až 10-násobný oproti tomu, čo VAERS zachytáva. Oproti tomuto je smutne slávna Aféra contergan – masové otrávenie miliónov ľudí hypnotikom thalidomide – ako prechádzka ružovým sadom.

Samozrejme, každý, kto chce, môže veriť aj tomu, čo hlási  slovenský ŠUKL (Štátny ústav pre kontrolu liečiv pozn. redakcie) – fantázii sa medze nekladú.

 

Pravidelne monitorujete a poukazujete na fakt, že ani krajiny s vyššou zaočkovanosťou na tom nie sú dobre a stúpajú im prípady. Čo si myslíte, prečo je to tak?

Mesík: Medzi mierou „preočkovania“ a počtom mŕtvych v rôznych krajinách neexistuje žiadny jednoznačný vzťah – stačí si porovnať aktuálne hlásené denné počty mŕtvych v Maďarsku, Litve, Lotyšsku, Česku, Chorvátsku, Slovinsku a na Slovensku. Vo všetkých menovaných krajinách majú oveľa viac „očkovaných“ – a zomiera tam viac ľudí ako u nás. O porovnaní krajín EÚ s Indiou alebo Japonsko ani nehovorím – tam je rozdiel v počte úmrtí na milión obyvateľov pri Indii 17 násobný v neprospech EÚ, hoci Európa má zhruba 2 x vyššie percento „zaočkovaných“.

Porovnanie s Japonskom je úplne zdrvujúce – v EU ako celku dnes zomiera oficiálne na covid 190 krát viac ľudí ako v Japonsku, pričom Japonci majú podstatne viac percent ľudí nad 65 rokov ako EÚ a rozdiel v miere „očkovania“ je minimálny.  No ale India aj Japonsko dali svojim občanom prístup k ivermektínu. Mimochodom, balenie tam stojí pár desiatok centov, rovnako ako v Egypte.

V rovnako „zaočkovanej“ EÚ dnes zomiera na covid skoro 190 krát viac ľudí na milión ako v Japonsku. Dôvod? Ivermectin a vitamín D

Ukázalo sa, že ochranný efekt, ktorý injekcie vírusovej mRNA poskytujú, je oveľa slabší a krátkodobejší, ako hlásala propaganda. V Izraeli, ktorý bol preborníkom v rýchlom očkovaní masy ľudí na jar 2021, začala ďalšia vlna zomierania už v lete – takže v auguste zaočkovali milióny ľudí treťou dávkou. Tretie dávky vírusovej mRNA sa dnes už podávajú všade – a vieme, že po nich prídu štvrtá a ďalšie.

Každá ďalšia dávka však môže znamenať oveľa vyššie riziko vážnych nežiadúcich účinkov ako predošlá. Profesor MIT Retsef Levi už v lete informoval, že v Izraeli došlo po masovej „vakcinácii“ k výraznému výskytu zástav srdca a myokarditíd u mladých ľudí, pričom po druhej dávke zaznamenali až 10 x vyšší výskyt zápalu srdcového svalu – čo je život ohrozujúce ochorenie – ako po prvej dávke. Rovnako zaznamenali vysoké riziko myokarditídy po podaní vírusovej mRNA u ľudí, ktorí už covid prekonali.

V Rakúsku dnes tretiu dávku podávajú už 4 mesiace po druhej – a to je ešte len november, teda čas, keď majú ľudia ešte stále pomerne vysoké hladiny vitamínu D, čo je zásadný ochranný faktor proti covidu. Oveľa dôležitejší, ako „vakcíny“.  Až do jari budú hladiny vitamínu D u tých, čo ho neberú dostatočné dávky, vytrvalo klesať – a tlak na ďalšie skrátenie intervalu medzi dávkami sa ešte zvýši. Ak pravda nájdu dosť ľudí, ktorí si dajú aj štvrtú dávku.

Na záver len jedna kuriozita:  Vo vládnych novinách som zachytil správičku, že jeden martinský profesor by ďalšiu dávku „vakcíny“ Jannsen podával už po 2 mesiacoch. Mimochodom, ten pán profesor oficiálne inkasuje od farmafiriem každého polroka tak 40 až 50 tisíc eur za rôzne štúdie a prednášky. Sú to nepochybne zaslúžené peniaze. A nie je jediný, ktorému sa u nás vďaka štedrosti farmafiriem tak dobre darí. S takto opracovanými „odborníkmi“ sa u nás farmabiznisu nemôže nedariť.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Kolektívne zlyhanie a deň národnej hanby, tvrdí posudková správa Angličanov o finále ME

0 icon

Londýn 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Facundo Arrizabalaga)   Agresívne správanie časti domácich fanúšikov počas finálového zápasu tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale medzi Anglickom a Talianskom v Londýne viedlo aj k situáciám s možným ohrozením na životoch ľudí. Anglické vyšetrovacie orgány uviedli, že približne dve tisícky domácich priaznivcov bez lístkov na sedemnástich…

NCZI vydalo 398.944 Digitálnych COVID preukazov EÚ o prekonaní COVID-19

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo do piatka 398.944 Digitálnych COVID preukazov EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá NCZI zároveň vydalo do piatka 2.622.399 Digitálnych COVID preukazov EÚ o očkovaní prvou dávkou vakcíny, 2.276.918 Digitálnych COVID…

Zneužívanie detí duchovnými nebude komisia vyšetrovať, len skúmať

0 icon

Lisabon 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Predseda novej nezávislej komisie pre skúmanie pohlavného zneužívania v cirkvi v Portugalsku Pedro Strecht vyzval vo štvrtok obete zneužívania, aby takéto prípady nahlásili. Zdôraznil však, že úlohou komisie je zistiť, čo sa stalo, nie viesť trestné stíhanie. Informáciu priniesla agentúra AP Šesťčlenná komisia začne…

Polícia obvinila dve osoby, “nelegálne kšeftovali” s ivermektínom

0 icon

Prešov 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Prešovská krajská kriminálka vo štvrtok (2. 12.) v Humennom realizovala policajnú akciu voči osobám podozrivým zo spáchania zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. V súvislosti s nelegálnym obchodovaním s liekom Ivermectin boli počas akcie zadržané dve osoby. Polícia o tom informuje…

Začína disciplinárne konanie proti Turecku

0 icon

Ankara 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Rada Európy začína disciplinárne konanie voči Turecku po tom, čo nedodržalo rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) a neprepustilo z väzenia podnikateľa a filantropa Osmana Kavalu. Zriedkavý a zdĺhavý proces by mohol viesť k pozastaveniu hlasovacích práv alebo členstva Turecka v medzinárodnej organizácii,…

Heger po stretnutí s prezidentkou: Odlišné pohľady na pandémiu sú následkom toho, že situácia okolo nej je zložitá

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Odlišné pohľady na riešenia súčasnej situácie v súvislosti s pandémiou sú podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) prirodzeným následkom toho, že situácia je naozaj veľmi zložitá. Premiér to povedal po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou Hlava štátu ho vo štvrtok 2. decembra poprosila, aby…

V Poľsku sa hovorí o budovaní „štvrtej ríše“ v Európe a o nutnosti zabrániť jej vzniku

0 icon

Varšava 3. decembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)   Šéf vládnucej strany v Poľsku Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski na mimoriadnej schôdzi parlamentného klubu frakcie hovoril o údajnom budovaní "štvrtej ríše" v Európskej únii. Informuje o tom portál Wirtualna Polska Niektorých politikov udivili slová, ktoré nedávno predniesol Kaczynski. „Nemecko chce vybudovať…

Na vianočnom večierku sa desiatky zaočkovaných nakazili koronavírusom. Nórske úrady preto zavádzajú nové opatrenia

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (HSP/teraz/Foto:Pixabay)   Nórske úrady vo štvrtok oznámili zavedenie nových protipandemických opatrení v oblasti hlavného mesta Oslo po tom, čo sa desiatky zaočkovaných osôb nakazili koronavírusom na vianočnom večierku, pričom najmenej u jednej osoby zistili prítomnosť nového variantu omikron. Informovala o tom agentúra AFP. Nosenie rúšok bude…

Kiska nie je autorita pre väčšiu významnú skupinu ľudí. Výzvy exprezidentov ani aktívnych politikov očkovanie nezvýšia, upozorňuje Haulík

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Spoločná výzva troch bývalých slovenských prezidentov Rudolfa Schustera, Ivana Gašparoviča a Andreja Kisku nemá potenciál na zvýšenie zaočkovanosti ľudí proti koronavírusu. Sociológ Pavel Haulík to povedal pre agentúru SITA v súvislosti s výzvou k očkovaniu, ktorú zaslal médiám exprezident Kiska v nedeľu 28.…

Novým rakúskym kancelárom bude doterajší minister vnútra Nehammer

0 icon

Viedeň 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Lisa Leutner)   Novým rakúskym spolkovým kancelárom a predsedom najsilnejšej parlamentnej strany ÖVP sa stane doterajší minister vnútra Karl Nehammer (49). Rozhodlo o tom jednomyseľne predsedníctvo strany na svojom piatkovom zasadnutí, informoval portál Kurier.at Po rokovaní to médiám potvrdil štajerský hajtman Hermann Schützenhöfer. Ten…

NAJNOVŠIE

BLOG

René Pavlík

Zodpovednosť

0icon

Zodpovednosť za riešenie. Parlament rokuje. Hurá. Poslanci mlátia slamu, pritom im horí komora. Trápilo by ma to menej, keby sa ich cepy nedotýkali aj mojej rodiny a všetkých mojich známych. Každý deň rastú ceny aj základných potravín, každý mesiac stúpaj

Slavěna Vorobelová

Kolíkovej zúfalstvo a patent na pravdu

0icon

Zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia. Aj takto by sa dalo v skratke pomenovať to, čo sa dnes deje v súčasnosti na Slovensku. Občania sú zúfali z tejto vakcináckovskej vlády plnej duševných trosiek, ich chorého vládnutia a nezmyselných a nelogických nariadení. Provakcinačná vl&aacut

Andrej Danko

Čaputová perfektne klame, ale pravdu nezamlčí.

0icon

Čaputová v najťažších časoch Slovenska povedala, že nerozumie svojej krajine. Asi nevie, že je prezident

Marek Brna

Čo robí Čína inak?

0icon

V súvislosti s Covidom sa akosi príliš málo v našich načisto idiotských médiách spomína už dlhodobo mega úspešná Čína. V najľudnatejšej krajine sveta už dlhšie kvôli Covidu nikto nezomiera. A ekonomika môže tým pádom prosperovať. Aj najviac zaočkované európske krajiny majú denne desiatky mŕtvych, no 1,5 miliardová Čína má

Boris Mesár

1. Austrália : Mladíci, ktorí utiekli z koncentračného kovidového tábora boli chytení  2.

0icon

1. Polícii sa podarilo chytiť a zatknúť 3 mladistvých (15,16 a 17 rokov) porušovateľov kovid karantény , ktorí pod rúškom noci (o 4. hodine ráno) utiekli zo ,,špeciálneho tábora", kde sú umiestnené osoby podozrivé z nákazy po kontakte s osobami, u ktorých sa zistilo, že ju šíria.Motiváciou pre ich útek bol…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Deti zo Základnej školy Sedmička zdobia vianočný stromček v centre Trenčína. Štúrovo námestie v Trenčíne skrášľuje jedenásť stromčekov, ktoré si ozdobili deti zo základných škôl v meste

Autor: TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kolektívne zlyhanie a deň národnej hanby, tvrdí posudková správa Angličanov o finále ME

0 icon

Londýn 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Facundo Arrizabalaga)   Agresívne správanie časti domácich fanúšikov počas finálového zápasu tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale medzi Anglickom a Talianskom v Londýne viedlo aj k situáciám s možným ohrozením na životoch ľudí. Anglické vyšetrovacie orgány uviedli, že približne dve tisícky domácich priaznivcov bez lístkov na sedemnástich…

NCZI vydalo 398.944 Digitálnych COVID preukazov EÚ o prekonaní COVID-19

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vydalo do piatka 398.944 Digitálnych COVID preukazov EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá NCZI zároveň vydalo do piatka 2.622.399 Digitálnych COVID preukazov EÚ o očkovaní prvou dávkou vakcíny, 2.276.918 Digitálnych COVID…

Zneužívanie detí duchovnými nebude komisia vyšetrovať, len skúmať

0 icon

Lisabon 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Predseda novej nezávislej komisie pre skúmanie pohlavného zneužívania v cirkvi v Portugalsku Pedro Strecht vyzval vo štvrtok obete zneužívania, aby takéto prípady nahlásili. Zdôraznil však, že úlohou komisie je zistiť, čo sa stalo, nie viesť trestné stíhanie. Informáciu priniesla agentúra AP Šesťčlenná komisia začne…

Polícia obvinila dve osoby, “nelegálne kšeftovali” s ivermektínom

0 icon

Prešov 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Prešovská krajská kriminálka vo štvrtok (2. 12.) v Humennom realizovala policajnú akciu voči osobám podozrivým zo spáchania zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. V súvislosti s nelegálnym obchodovaním s liekom Ivermectin boli počas akcie zadržané dve osoby. Polícia o tom informuje…

Začína disciplinárne konanie proti Turecku

0 icon

Ankara 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Rada Európy začína disciplinárne konanie voči Turecku po tom, čo nedodržalo rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) a neprepustilo z väzenia podnikateľa a filantropa Osmana Kavalu. Zriedkavý a zdĺhavý proces by mohol viesť k pozastaveniu hlasovacích práv alebo členstva Turecka v medzinárodnej organizácii,…

Heger po stretnutí s prezidentkou: Odlišné pohľady na pandémiu sú následkom toho, že situácia okolo nej je zložitá

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Odlišné pohľady na riešenia súčasnej situácie v súvislosti s pandémiou sú podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) prirodzeným následkom toho, že situácia je naozaj veľmi zložitá. Premiér to povedal po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou Hlava štátu ho vo štvrtok 2. decembra poprosila, aby…

V Poľsku sa hovorí o budovaní „štvrtej ríše“ v Európe a o nutnosti zabrániť jej vzniku

0 icon

Varšava 3. decembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)   Šéf vládnucej strany v Poľsku Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski na mimoriadnej schôdzi parlamentného klubu frakcie hovoril o údajnom budovaní "štvrtej ríše" v Európskej únii. Informuje o tom portál Wirtualna Polska Niektorých politikov udivili slová, ktoré nedávno predniesol Kaczynski. „Nemecko chce vybudovať…

Na vianočnom večierku sa desiatky zaočkovaných nakazili koronavírusom. Nórske úrady preto zavádzajú nové opatrenia

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (HSP/teraz/Foto:Pixabay)   Nórske úrady vo štvrtok oznámili zavedenie nových protipandemických opatrení v oblasti hlavného mesta Oslo po tom, čo sa desiatky zaočkovaných osôb nakazili koronavírusom na vianočnom večierku, pričom najmenej u jednej osoby zistili prítomnosť nového variantu omikron. Informovala o tom agentúra AFP. Nosenie rúšok bude…

Kiska nie je autorita pre väčšiu významnú skupinu ľudí. Výzvy exprezidentov ani aktívnych politikov očkovanie nezvýšia, upozorňuje Haulík

0 icon

Bratislava 3. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Spoločná výzva troch bývalých slovenských prezidentov Rudolfa Schustera, Ivana Gašparoviča a Andreja Kisku nemá potenciál na zvýšenie zaočkovanosti ľudí proti koronavírusu. Sociológ Pavel Haulík to povedal pre agentúru SITA v súvislosti s výzvou k očkovaniu, ktorú zaslal médiám exprezident Kiska v nedeľu 28.…

Novým rakúskym kancelárom bude doterajší minister vnútra Nehammer

0 icon

Viedeň 3. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - Lisa Leutner)   Novým rakúskym spolkovým kancelárom a predsedom najsilnejšej parlamentnej strany ÖVP sa stane doterajší minister vnútra Karl Nehammer (49). Rozhodlo o tom jednomyseľne predsedníctvo strany na svojom piatkovom zasadnutí, informoval portál Kurier.at Po rokovaní to médiám potvrdil štajerský hajtman Hermann Schützenhöfer. Ten…

Podkasty

Zákon o smrti slobody a demokracie najviac ublíži alternatívnym médiám

icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Pred niekoľkými dňami, 27. novembra, sme povedali, že ministerky Milanová a Remišová chcú umlčať alternatívne médiá. Odozva bola veľmi veľká. Vybrali sme aspoň jeden z názorov „podčiarnikov“: „Sloboda, demokracia, ľudské práva, ľudská dôstojnosť a bezpečnosť vraj nemôžu byť rukojemníkmi nadnárodných korporácií. Asi v tom kláštore (poznámka: myslí sa na ubytovanie...

Výzva na generálny štrajk apeluje na všetkýh Rakúšanov, Nemcov, Čechov aj Slovákov

icon

Bratislava 1. decembra (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Už od leta sa najmä na sociálnych sieťach objavujú výzvy na generálny štrajk. A tak si povedzme, čo to ten generálny štrajk vlastne je. Je to štrajk zasahujúci všetky odvetvia alebo ich rozhodujúcu väčšinu. Jeho motívy sú politické, úsilie o odstúpenie vlády alebo o stiahnutie návrhu zákona, o ktorom sa...

Vydieranie v priamom prenose: veľká skúška charakteru našich seniorov

icon

Bratislava 30. novembra 2021 (HSP/Foto:SITA/Ľudovít Vaniher) Keď Remišová povedala, že očkovanie za každú cenu treba stimulovať, nečakali sme, že jej minister financií Igor Matovič vyhovie takmer v priamom prenose. Napriek vetu kolegov zo SaS-ky štát ústami Matoviča chce poskytnúť 500 miliónov eur prevádzkam, ktoré utrpeli škody počas pandémie, ale nie priamo. Peniaze sa k nim majú...

Výzva ministerstvu zdravotníctva: Vydajte pokyn na liečbu covidu ambulantnými lekármi

icon

Bratislava 29. novembra 2021 (HSP/Foto:Pixabay) Na Slovensku počas tretej vlny Covidu 19 denne pribúdajú stovky nových infikovaných, nemocnice sú plné, zvyšok lekárov, ktorý ešte nezutekal do zahraničia, vyčerpaný a zúfalý. Pritom aj na Slovensku existujú ambulantní lekári, ktorí sa stále držia Hippokratovej prísahy a napriek všetkým prekážkam sa pacientom s Covidom 19 osobne venujú. Je ich však...

V zahraničí sú športoviská plné divákov. Prečo u nás nie?

icon

Bratislava 28. novembra 2021 (HSP/Foto: Potom, čo lockdown a núdzový stav likviduje reštaurácie a služby, ide zlikvidovať aj cirkev, ktorú však ani brány pekelné nepremôžu. Kto však pomôže nášmu športu?To tí tam hore sa už úplne zbláznili?V zahraničí, na futbale v Glasgowe, v New Yorku aj inde plné hľadiská ľudí bez náhubkov. Koľkože to ľudí pustili na Slovan s PAOK Solún? Dvesto? Neuveriteľné....

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Zodpovednosť

0icon

Zodpovednosť za riešenie. Parlament rokuje. Hurá. Poslanci mlátia slamu, pritom im horí komora. Trápilo by ma to menej, keby sa ich cepy nedotýkali aj mojej rodiny a všetkých mojich známych. Každý deň rastú ceny aj základných potravín, každý mesiac stúpaj

Slavěna Vorobelová

Kolíkovej zúfalstvo a patent na pravdu

0icon

Zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia. Aj takto by sa dalo v skratke pomenovať to, čo sa dnes deje v súčasnosti na Slovensku. Občania sú zúfali z tejto vakcináckovskej vlády plnej duševných trosiek, ich chorého vládnutia a nezmyselných a nelogických nariadení. Provakcinačná vl&aacut

Andrej Danko

Čaputová perfektne klame, ale pravdu nezamlčí.

0icon

Čaputová v najťažších časoch Slovenska povedala, že nerozumie svojej krajine. Asi nevie, že je prezident

Marek Brna

Čo robí Čína inak?

0icon

V súvislosti s Covidom sa akosi príliš málo v našich načisto idiotských médiách spomína už dlhodobo mega úspešná Čína. V najľudnatejšej krajine sveta už dlhšie kvôli Covidu nikto nezomiera. A ekonomika môže tým pádom prosperovať. Aj najviac zaočkované európske krajiny majú denne desiatky mŕtvych, no 1,5 miliardová Čína má

Boris Mesár

1. Austrália : Mladíci, ktorí utiekli z koncentračného kovidového tábora boli chytení  2.

0icon

1. Polícii sa podarilo chytiť a zatknúť 3 mladistvých (15,16 a 17 rokov) porušovateľov kovid karantény , ktorí pod rúškom noci (o 4. hodine ráno) utiekli zo ,,špeciálneho tábora", kde sú umiestnené osoby podozrivé z nákazy po kontakte s osobami, u ktorých sa zistilo, že ju šíria.Motiváciou pre ich útek bol…

TopDesať

Vynálezy budúcnosti, ktoré môžeš používať už dnes!

0 icon

Veda a technológia sa vyvíjajú tak rýchlo, že je prakticky nemožné sledovať všetky nové vynálezy, ktoré sa objavujú. Veci, o ktorých sme nemohli ani snívať, teraz vstupujú do nášho života rýchlosťou svetla. Bionické šošovky, ktoré dokážu zmeniť realitu, neviditeľné dáždniky a 3D pero, ktorým nakreslíš hmatateľné predmety. Vynálezy budúcnosti môžeš…

TOP10: Staroveké Grécko, ako ho nepozná ani profesor dejín

0 icon

Zdá sa, že starí Gréci vymysleli mnoho vecí, ktoré dnes používame: divadlo, olympijské hry, filozofiu aj jo-jo. Staroveké Grécko je však aj plné tajomstiev a zaujímavých faktov, o ktorých možno nevedia ani samotní učitelia dejepisu. Poďme sa na nich spolu pozrieť.

Títo ľudia dnes jednoducho nemali svoj deň

0 icon

Každý z nás má lepšie dni a samozrejme aj tie horšie. To čo sa niekedy udeje si jednoducho nevyberáme a musíme tomu čeliť. Títo ľudia taktiež nemali svoj deň. Túto náhodu sa im však podarilo zdokumentovať a zverejniť na internete. Svojím nešťastím tak bavia celý svet a presne to je…

Stratený v dunách piesku západného ergu: 2. časť

0 icon

Nachádzame sa na Sahare, jednej z najsuchších oblastí na svete. Konkrétnejšie v neprívetivej krajine Veľkého západného ergu, ktorá pripomína more zlatých vĺn pod azúrovou oblohou, kde sa rozkladá na ploche 78 000 kilometrov štvorcových. Duny už údajne pohltili ťavie karavány, armády a celé dediny. Pokusy zastaviť ich však zlyhali. Pokračujeme…

Čo sa stane s tvojím telom, ak vyhodíš vankúš?

0 icon

Prvý vankúš, ktorý poznáme, pochádza zo starovekej Mezopotámie. Bol vyrobený z kameňa a mohli si ho dovoliť iba bohatí ľudia. Na rozdiel od starodávnych kamenných vankúšov sú dnes tie, ktoré používame, mäkké a nadýchané a veľa ľudí nemôže spať bez objatia veľkého útulného vankúša. Ale v skutočnosti nemusí byť spánok s vankúšom najlepším spôsobom odpočinku,…

Armádny Magazín

Ukrajinská armáda zverejnila video z hromadnej popravy migrantov na hraniciach s Bieloruskom

0 icon

Bielorusko, 3.december 2021 (AM) – Utečenci z Blízkeho východu sa pokúšali dostať na územie Ukrajiny cez černobyľskú zónu. Príslušník Ozbrojených síl Ukrajiny Vasyl Rumak zverejnil video popr

Ruské ozbrojené sily vytvorili prvú rotu bojových vozidiel Terminator

0 icon

Rusko, 3. december 2021 (AM) – Prvá jednotka ozbrojených síl RF vybavená bojovým vozidlom na podporu tankov (BMPT) "Terminátor", je vytvorená v Centrálnom vojenskom okruhu, povedal  generálplukovník Alexander Lapin.   „V súlade s rozhodnutím ministra obrany a pokynom náčelníka Generálneho š

Ruské národné letectvo stojí pred veľkou zmenou. Bola ohlásená fúzia spoločností Suchoj, MiG a OAK

0 icon

Rusko, 3. december 2021 (AM) – Rozhodnutím vedenia Spojenej leteckej korporácie (OAK) sa v Rusku zlúčia tri veľké letecké spoločnosti. O podrobnostiach reorganizácie zlúčením dvoch veľkých spoločností sa bude rokovať na valnom zhromaždení v januári budúceho roka. Informovala o tom oficiálna stránka OAK.   Blížiace sa spojenie OAK, Suchoj a RSK Mi

Na zabezpečovaní obrany Slovenska sa podieľa čoraz viac žien

0 icon

Slovensko, 3. december 2021 (AM, MOSR) – Dáta z personálnych oddelení rezortu obrany ukazujú, že uplatnenie pri zabezpečovaní obrany Slovenska nachádza čoraz viac žien. V rámci rezortu aktuálne pracuje celkovo 4 889 žien, čo predstavuje 22,9 percent zo všetkých zamestnancov MO SR a príslušníkov OS SR.   „Aj keď vojenské prostredie…

Lukašenko oznámil spoločné rusko-bieloruské vojenské cvičenie

0 icon

Bielorusko, 2.december 2021 (AM, Sputnik) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil v rozhovore pre RIA Novosti, že nie je vylúčené zvýšenie početného stavu bielorusk

Svetlo sveta

Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

0 icon

V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

0 icon

Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

0 icon

Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

0 icon

Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

FOTO DŇA

Deti zo Základnej školy Sedmička zdobia vianočný stromček v centre Trenčína. Štúrovo námestie v Trenčíne skrášľuje jedenásť stromčekov, ktoré si ozdobili deti zo základných škôl v meste

Autor: TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali