Zacharovová pre „Komsomolskú pravdu“ uviedla, že USA sa pokúšajú odpútať pozornosť od principiálne dôležitých vecí. „Je to jednoducho neschopnosť splniť prevzaté záväzky. Oni ich nesplnili, no chcú svetu vysvetliť, prečo riešenie problému v Sýrii nepokračuje, prečo sa dnes ročné úsilia rovnajú nule. Kto je vinný? Rusko. Stále rovnakými frázami hovoria predstavitelia rôznych štátov. Ako klišé. Ako je to sformulované? Rusko musí dokázať serióznosť svojich zámerov. My musíme dokázať? Áno, my sme to preukázali, vyslaním tam svojich ľudí. Bez ohľadu na všeobecné hulákanie, bez ohľadu na to, že sa teraz zadrhnete od krvi a zopakujete si Afganistan,“ varovala
„To my teraz musíme dokazovať? A kto sú oni, aby sme im čosi dokazovali? To oni musia dokazovať po tom, ako zničili Irak, Líbyu, v čižmách prebehli Blízkym východom, porušujúc pri tom všemožné zákony existencie v regióne. To oni musia dokázať úprimnosť svojich zámyslov voči Sýrii a vôbec to, že štát vidia ako štát a nie ako nejakú kolóniu alebo vôbec ako nejakú čiernu dieru“, povedala Zacharovová.
„Počas uplynulých desaťročí sme veľakrát dokázali za čím si stojíme a tie princípy, ktoré v zahraničnej politike, v medzinárodných vzťahoch vyznávame, i ich opodstatnenosť v Sýrii“, vyhlásila Mária Zacharovová.
Podľa vz.ru, srspol.sk
Video si môžete pozrieť tu: