Ivan Korčok

NAŽIVO

Líder demokratov v Snemovni reprezentantov Kongresu Jeffries vyzval k „zmene režimu“ v USA.

„Donald Trump a republikánski extrémisti rozpútali z vlastnej vôle bezohľadnú vojnu na Blízkom východe. Ceny benzínu prudko vzrástli, miliardy sa míňajú zbytočne a naša krajina sa stala menej bezpečnou. Potrebujeme zmenu režimu v Amerike,“ vyhlásil Jeffries.

12:35

12:29

USA už nie sú svetovým hegemónom dobra. Svedčia o tom americké útoky na Irán bez konzultácií so spojencami, uviedol Stubb v rozhovore pre The Sunday Telegraph.

Na otázku, akým slovom by v súčasnosti opísal úlohu USA, fínsky prezident odpovedal: „Nebudem používať žiadne prídavné meno, ale ide o iný typ hegemónie. Stále je veľmi silná. Nespolieha sa však na spojencov v rovnakej miere.“

12:08

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl upúšťa od výcviku vojakov v zahraničí, a to najmä kvôli nedostatku skúseností západných inštruktorov, uviedol zástupca náčelníka Hlavného riaditeľstva pre doktrínu a výcvik Generálneho štábu Jevgenij Meževikin.

Podľa jeho slov sa niektoré zahraničné programy zrušili, pretože partneri „nerozumejú procesom“.

12:07

Pri páde katarského vrtuľníka zahynulo v teritoriálnych vodách krajiny šesť ľudí. Jedna osoba je nezvestná a úrady po nej pátrajú, uviedlo v nedeľu tamojšie ministerstvo vnútra.

11:54

10:56

Takmer 1,7 milióna voličov rozhoduje v nedeľu v parlamentných voľbách v Slovinsku. Rozhodujú o zložení 90-členného parlamentu krajiny.

Hlasovacie miestnosti sa otvorili o 7.00 h ráno.

09:22

Francúzi sa v nedeľu vydajú k volebným urnám v druhom a rozhodujúcom kole komunálnych volieb v krajine.

Tieto voľby sú zároveň považované za akýsi test politických nálad v krajine pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.

09:22

Iránske ozbrojené sily dnes opätovne pohrozili cielením na energetickú a odsoľovaciu infraštruktúru krajín v regióne. Vyhlásenie prichádza po tom, čo sa americký prezident Donald Trump zaviazal „zničiť“ elektrárne v islamskej republike v prípade, že sa Hormuzský prieliv opäť neotvorí do 48 hodín.

09:20

Desaťtisíce Čechov v sobotu zaplnili v Prahe rozsiahlu planinu na demonštrácii proti vláde miliardárskeho premiéra Andreja Babiša a kritizovali ju za „aroganciu moci“.

Praha Letná demonštrácia
Na snímke demonštrácia na Letenskej pláni v Prahe, ktorú zorganizoval spolok Milion chvilek / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Čítať viac | 08:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Korčok iniciuje zmeny pri kúpe nehnuteľností cudzími štátmi

Nadobúdanie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam cudzími štátmi má prejsť legislatívnymi zmenami. Iniciuje ich Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súčinnosti s príslušnými rezortmi. Avizoval to šéf rezortu Ivan Korčok (nominant SaS) po štvrtkovom rozhovore s predsedom Úradu geodézie, kartografie a katastra SR Jánom Mrvom. TASR o tom informoval hovorca MZVEZ SR Juraj Tomaga

Ivan Korčok
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS)
❚❚
.

Mrva podľa Korčoka vydá v najbližších dňoch pokyn pre všetky katastrálne úrady, aby od 15. októbra informovali príslušné štátne orgány vrátane rezortu diplomacie, že konajú o vklade vlastníckeho práva ktoréhokoľvek cudzieho štátu k akejkoľvek nehnuteľnosti na území Slovenskej republiky.

Na nadobúdanie vlastníctva poľnohospodárskej pôdy a nehnuteľností minister Korčok upozornil počas tohtotýždňovej návštevy maďarského šéfa diplomacie Pétera Szijjártóa v Bratislave.

V utorok som povedal, že pre dobré vzťahy s Maďarskom je nevyhnutná dobrá informovanosť tak, aby sme sa o niektorých krokoch nedozvedali z médií. Spomenul som napríklad nákupy budov Maďarskom v Košiciach či špeciálny fond, ktorý má nakupovať pôdu v krajinách strednej Európy. Pre dobro veci je však dôležité, aby sme si niektoré záležitosti upratali doma aj my, aby nás v budúcnosti takéto kroky cudzích štátov nestavali pred hotovú vec,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.

.

 

Kmec odmieta dvojakú politiku Budapešti voči Slovensku, Valášek apeluje na vládu

Podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre európske záležitosti Peter Kmec z mimoparlamentného Hlasu-SD odmieta dvojakú politiku Budapešti voči Slovensku. Víta iniciatívu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR pri rokovaniach o aktuálnych slovensko-maďarských problémoch na bilaterálnej úrovni. Prípadné skupovanie pozemkov na Slovensku zo strany maďarskej vlády označil za neprijateľné. Problém však vidí na oboch stranách, podobne ako i nezaradený poslanec pôsobiaci v Progresívnom Slovensku Tomáš Valášek.

Z hľadiska európskych problémových tém, akými je napríklad migrácia, vítam korektnú diskusiu s partnermi V4 vrátane Budapešti. Z hľadiska bilaterálnych vzťahov mi však zásadne prekážajú iniciatívy Budapešti, ktorá finančnými injekciami a bez vedomia slovenskej strany skupuje slovenskú pôdu,” zdôraznil Kmec. Podotkol, že maďarská strana takto využíva priestor, ktorý jej nečinnosťou a amaterizmom ponúka slovenské ministerstvo pôdohospodárstva.

Peter Kmec, poslanci, výzva, spolupráca
Na snímke Peter Kmec

Je nutné začať konať, pretože sa jeden deň prebudíme a bude neskoro. Verím, že v Budapešti iniciatívu MZVEZ zoberú vážne, inak sa obávam, že môže dôjsť k zhoršeniu bilaterálnych vzťahov a prehĺbeniu nedôvery medzi oboma krajinami,” upozornil.

Strana Hlas-SD preto vyzvala vládu, aby začala konať a riešiť vzniknutý problém s vykupovaním slovenskej pôdy maďarskou štátnou agentúrou. Hovorí o obavách z ohrozenia územnej integrity SR. “Národ, ktorý stratí vlastnú pôdu, postupne stratí aj vlastný štát,” podotkla strana.

.

Valášek skonštatoval, že ak sa potvrdia podozrenia o skupovaní pozemkov zo strany Maďarska na Slovensku, ktoré naznačil šéf našej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS), ide minimálne o porušovanie dobrej diplomatickej praxe. “Potom sa treba spýtať, prečo Orbánovej vláde nadŕžame v iných veciach. Napríklad, prečo sa vysokí predstavitelia našej vládnej koalície zúčastňujú na podujatiach ako nedávny ‘Demografický samit’ v Budapešti, ktorých celou pointou je vykresliť premiéra Viktora Orbána ako lídra celého regiónu a kopnúť si do Európskej únie. Jedno ani druhé nie je v našom záujme,” podotkol.

Dodal, že maďarský premiér šikovne a cynicky využíva zlyhania súčasnej i predošlých slovenský vlád. “Naši maďarsky hovoriaci spoluobčania sa nemýlia, keď sa sťažujú na katastrofálne cesty. Rezort poľnohospodárstva je v katastrofálnom stave, nebol prioritou pre žiadnu z vlád a najviac to cítia ľudia na juhu, kde väčšie percento ako inde na Slovensku žije z pôdy,” zdôraznil a apeloval na koalíciu, aby si upratala v zahraničných vzťahoch a neignorovala problémy juhu.

Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko skonštatoval, že na Slovensku sa opäť začína hystéria z ohrozovania Maďarmi. Zdôraznil, že územná celistvosť a hranice SR sú nedotknuteľné. Jeho strana kritizuje najmä Korčoka. Naznačuje, že Korčok robí “špinavú politiku na vyvolanie napätia s Maďarmi“, aby rozbil jednotu V4. Tvrdí, že Brusel sa bojí spolupráce Orbána s českým premiérom Andrejom Babišom i spolupráce krajín V4. Korčoka SNS vyzvala, aby prestal s “agresívnou politikou“. Strana verí, že slovenské a maďarské vzťahy neskončia napätím.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Irak a kurdská vláda sa dohodli na obnovení exportu ropy cez Ceyhan

Centrálna vláda v Bagdade a Regionálna vláda Kurdistanu sa dohodli na vytvorení spoločného výboru, ktorý má pripraviť technické a administratívne…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spory v KDH. Jozef Hajko sa vzdá svojho poslaneckého mandátu

Poslanec NRSR za KDH Jozef Hajko sa vzdá svojho mandátu k 14. aprílu a nahradí ho teológ Gabriel Paľa. V…

22. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Staromestské slávnosti v Žiline budú koncom mája, pripraví ich nová organizácia

Tohtoročné Staromestské slávnosti v Žiline budú od 28. do 30. mája. Trojdňové podujatie organizuje novovzniknuté centrum Mestská kultúra Žilina. Informovala…

22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putinov vyslanec má zlé správy pre EÚ a Veľkú Britániu

Lodná doprava cez Hormuzský prieliv, ktorá je kľúčovou trasou pre dodávky ropy a skvapalneného zemného plynu z Perzského zálivu na…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novinár tureckého ľavicového denníka Birgun bol zatknutý pre obvinenie zo šírenia “falošných informácií”

Novinár tureckého ľavicového denníka Birgun, kritického voči vláde prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, bol zatknutý pre obvinenie zo šírenia „falošných informácií“,…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trumpovi sa búria: Potrebujeme zmenu režimu v Amerike!

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Spory v KDH. Jozef Hajko sa vzdá svojho poslaneckého mandátu

Poslanec NRSR za KDH Jozef Hajko sa vzdá svojho mandátu k 14. aprílu a nahradí ho teológ Gabriel Paľa. V…

22. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putinov vyslanec má zlé správy pre EÚ a Veľkú Britániu

Lodná doprava cez Hormuzský prieliv, ktorá je kľúčovou trasou pre dodávky ropy a skvapalneného zemného plynu z Perzského zálivu na…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Situácia s naftou sa po prijatých opatreniach stabilizuje, tvrdí minister financií

Vláda SR zaviedla v súvislosti s ropnou krízou sériu opatrení, dopravcovia však časť zmien kritizujú. Ide najmä o obmedzenie množstva…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jablko nepadá ďaleko od stromu. To už vieme. Opäť sa to potvrdilo

S úžasom som si vypočul informáciu, že PS je vraj najsilnejšou liberálnou stranou v Európe s potenciálom získať v najbližších…

22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Seriál, ktorý pobláznil svet

Benedict Bridgerton, druhý najstarší brat Bridgertonovcov, počas maškarného plesu svojej matky stretne dámu, ktorá ho očarí až tak, že na…

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napätie eskaluje. Trump dal Iránu ultimátum. Dostali 48 hodín

Americký prezident Donald Trump pohrozil, že zničí iránsky energetický sektor, ak nebude Hormuzský prieliv otvorený do 48 hodín. Napísal to…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre reguláciu sieťových spochybnil Leynovej vyjadrenia o zelenej energii: Opak je pravdou, je najdrahšia

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví spochybňuje pohľad, podľa ktorého patria obnoviteľné zdroje energie k najlacnejším riešeniam pre Európu. Vo svojej…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cvokhaus…

Tak se nám na Letné sešlo dvě stě padesát tisíc lidí, aby společně demonstrovali proti vládě Andreje Babiše, přičemž chtějí…

22. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Konzervatívci sa zišli v Budapešti, aby sa postavili proti snahám Bruselu o prevzatie moci. Rečnili známe mená

Popoludňajšia časť konferencie CPAC Maďarsko jasne ukázala jednu vec: stretnutie v Budapešti už nie je len zhromaždením rovnako zmýšľajúcich konzervatívcov,…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen plyn a ropa, konflikt kriticky ohrozil aj dodávky ďalších komodít

V polovici marca 2026 globálny trh prestal predstierať, že verí v „riadenú deeskaláciu“. Trump ako zvyčajne blafuje, keď niekoľkokrát vyhlásil…

22. 03. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

USA dočasne uvoľnili pravidlá pre iránsku ropu

Spojené štáty dočasne povolili vybrané transakcie spojené s predajom, dodaním a vykládkou iránskej ropy a ropných produktov, ak boli naložené…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budúcnosť poľnohospodárstva? Miliardár Peter Thiel investoval približne 2 miliardy dolárov do zaujímavého projektu

Stádo vedú požadovaným smerom. Miliardár Peter Thiel investoval približne 2 miliardy dolárov do digitálnych obojkov pre kravy

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ferenčák down. Stratí HLAS význam svojej existencie?

Koaličný HLAS vykazuje v mnohých prieskumoch dlhodobo postupný pokles volebných preferencií . To ešte nemusí značiť, že sa prepadne až…

22. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stres môže poškodiť vaše oči, varujú lekári

Dlhodobý stres má negatívny vplyv na zdravie očí – v prvom rade trpia cievy sietnice. Sú veľmi tenké a citlivé…

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dažďová voda a jej výhody: Na toto sa zabúda

Pri príležitosti Svetového dňa vody vychádza vo vydavateľstve Equilibria kniha s názvom Dažďová voda – riešenie pre horúcu budúcnosť. Kolektív…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Polícia rozširuje vyšetrovanie podvodov v mimovládke Marty Šimečkovej

Denník Sme informoval, že elitní policajti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite doteraz riešili združenie Projekt Fórum matky šéfa Progresívneho…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Máte dobré pozorovacie schopnosti? Otestujte sa a nájdite pero

Pozorovacie schopnosti si môžete jednoducho precvičiť aj zábavnou formou, napríklad pomocou optických ilúzií. Táto výzva preverí, ako rýchlo dokážete spracovať…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Nad veľkou vojenskou základňou v USA niekoľko dní pozorujú záhadné drony

Neznáme drony sú už niekoľko dní pozorované nad americkou vojenskou základňou v Louisiane, kde sú umiestnené napríklad aj strategické bombardéry,…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo veku 27 rokov zomrel biatlonista, ktorý sa predstavil aj na ZOH

V sobotu sa v biatlonovom svete objavila veľmi smutná správa o náhlom úmrtí mladého bývalého litovského reprezentanta Linasa Banysa, ktorý…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jed ako tichá zbraň: 15 prípadov, keď rozhodol o živote a smrti

Jed patril po stáročia medzi najzákernejšie nástroje moci, pomsty aj zúfalstva. Jeho použitie sa objavuje naprieč históriou - od starovekých…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Szijjártó volal Lavrovovi počas prestávok na stretnutiach EÚ, aby poskytol „čerstvé správy“

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó pravidelne telefonoval ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi počas stretnutí na úrovni Európskej únie,…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Epsteinova zúrivosť": Americký novinár zhodnotil trojtýždňovú pravdepodobne najhlúpejšiu vojnu v histórii USA

USA, 22. marca 2026 - Americký novinár Ethan Levins zhodnotil výsledky trojtýždňovej americkej vojenskej operácie \"Epsteinova zúrivosť\" v Iráne: -…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

„Dezolát, antivaxer, nácek.” Prostriedky politického boja sú čoraz ostrejšie

Špičky z radov politológov analyzovali vývoj prostriedkov politického boja, ktorý sa radikálne vyostril niekedy s nástupom svetovej pandémie COVID –…

21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Skvelý Kapustík vytvoril ďalší slovenský rekord

Skokan na lyžiach Hektor Kapustík dosiahol svoje doterajšie najlepšie umiestnenie v Svetovom pohári, keď na pretekoch v nórskom Vikersunde obsadil…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Vučić prekvapil vyjadrením o tretej svetovej vojne

Tretia svetová vojna sa už možno začala, vyhlásil srbský prezident Vučić. Podľa neho súčasné konflikty postupne prerastajú do väčšej konfrontácie

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Iráne sa za hodinu rozplynuli sny USA o slabosti Ruska

USA, 21. marca 2026 - A je to tu: americký prezident Donald Trump slávnostne vyhlásil, že s Iránom je koniec.   Priamy…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Líder demokratov v Snemovni reprezentantov Kongresu Jeffries vyzval k „zmene režimu“ v USA.

„Donald Trump a republikánski extrémisti rozpútali z vlastnej vôle bezohľadnú vojnu na Blízkom východe. Ceny benzínu prudko vzrástli, miliardy sa míňajú zbytočne a naša krajina sa stala menej bezpečnou. Potrebujeme zmenu režimu v Amerike,“ vyhlásil Jeffries.

12:35

12:29

USA už nie sú svetovým hegemónom dobra. Svedčia o tom americké útoky na Irán bez konzultácií so spojencami, uviedol Stubb v rozhovore pre The Sunday Telegraph.

Na otázku, akým slovom by v súčasnosti opísal úlohu USA, fínsky prezident odpovedal: „Nebudem používať žiadne prídavné meno, ale ide o iný typ hegemónie. Stále je veľmi silná. Nespolieha sa však na spojencov v rovnakej miere.“

12:08

.

Historia gentis Slavae/ Prvé dejiny slovenského národa

V roku 1780 napísal náš prvý historik, učenec a katolícky kňaz Juraj Papánek Prvé dejiny slovenského národa. Viac než 238…

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Susko prijíma s vážnym znepokojením rozhodnutie súdu v prípade úmrtia Chovanca

Minister spravodlivosti Boris Susko prijíma s vážnym znepokojením rozhodnutie belgického odvolacieho súdu v Monse o zamietnutí odvolania rodiny v súvislosti…

21. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán priznal vojenskú podporu od Ruska a Číny, nový blok mení globálnu rovnováhu síl

Irán urobil vo svojich strategických vyhláseniach bezprecedentný krok – oficiálne potvrdil, že v rámci otvorenej konfrontácie so Spojenými štátmi a…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o rozpade svetového poriadku aj domácej politickej scéne

Severoatlantická aliancia sa môže kedykoľvek rozpadnúť. Spôsobiť by to mohol aj odchod USA. Na medzinárodnej scéne sa rozpadá svetový poriadok…

21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










SNS je sklamaná, že premiér neblokoval pôžičku pre Ukrajinu spolu s Orbánom

Koaličná SNS je sklamaná, že predseda vlády SR Robert Fico nezablokoval európsku pôžičku pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov