Komentár Polanského v BR OSN po zamietnutí programu rokovania, ktorý navrhla RF vo veci narušenia hraníc Ruskej federácie ukrajinskými plavidlami v Kerčskom prielive

New York 28. novembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot:un.org)

 

Prinášame vám komentár zástupcu RF D. A. Polanského v Bezpečnostnej Rade OSN dňa 26. 11. 2018 po zamietnutí programu rokovania, ktorý navrhla RF vo veci narušenia hraníc Ruskej federácie ukrajinskými plavidlami v Kerčskom prielive

Reklama

Za navrhovaný program rokovania hlasovali 4 krajiny (Rusko, Čína, Bolívia, Kazachstan), proti 7 krajín (USA, Veľká Británia, Francúzsko, Nórsko, Poľsko,  Švédsko, Kuvajt), zdržali sa hlasovania 4 krajiny (Peru, Etiópia, Guinea, Cote  D´ivoire).

 

Reklama

Ďakujem za slovo, pán predseda.

Ľutujeme takýto výsledok hlasovania. Zároveň by som však chcel zdôrazniť, že nikto nemôže Rusku, ako stálemu členovi BR, zabrániť nastoľovať  tie problémy, ktoré považujeme za vážne a pod tými bodmi programu, ku ktorým sú náležité.

Neovplyvní to ani vaše hlasovanie, v ktorom krajiny ašpirujúce na samostatnosť a nezávislosť v zahraničnej politike na základe stádovej inštinktívnosti  a z obavy pred svojim starším americkým bratom podporujú scenár, ktorý je v rozpore s princípmi práce BR a jej procedurálnymi pravidlami.

Teraz ste viac znepokojení nie tým, ako vyriešiť problém, ale tým, pod akým bodom programu uskutočniť dnešné zasadnutie. Úprimne povedané, pripomína to detskú hádku v pieskovisku.

Vy teraz diskreditujete BR rovnako, ako Ukrajina svojimi  provokačnými témami diskredituje Všeobecné zhromaždenie OSN. A včera po tom, ako Rusko požiadalo o zvolanie tohto zasadania BR, naši západní partneri sa pokúšali podávať to tak, ako keby to bola Ukrajina, ktorá o zvolanie BR požiadala.

Reklama

Prízemné, páni, prízemné. Nemá to parametre. (?)

Keďže ste procedurálnu stránku veci postavili nad záujem riešenia podstaty problému, obmedzím sa iba týmto vyhlásením vo veci hlasovania a nevystúpim v rámci zasadania zvolaného na základe ukrajinského listu, ktorý nie je v súlade s našim bodom programom.

25-ho novembra tri lode vojenského námorníctva Ukrajiny nezákonne narušili štátne hranice RF, zamierili do Kerčského prielivu, nereagovali na zákonné  požiadavky lodí a člnov  pohraničníkov a vojenského námorníctva RF. Vykonávali nebezpečné manévre, čím ohrozovali bezpečnosť  normálnej premávky lodí, ktoré sa nachádzali v akvatórii.

Ako som už povedal, tieto manévre sa konali v rozpore s Chartou OSN, noriem medzinárodného práva vrátane bodov č. 19 a 21 Konvencie OSN o morskom práve z roku 1982, ktoré definujú právo pobrežnej krajiny na zabezpečenie bezpečnosti v morskom priestranstve a tiež pravidlá mierového prechodu v teritoriálnych vodách RF v Čiernom mori. Takéto kroky hodnotíme ako narušenie suverenity Ruska.

Nezákonné činy prinútili pohraničníkov RF použiť silu. Vďaka ich zdržanlivosti a vysokému profesionalizmu sa podarilo predísť obetiam.  V dôsledku incidentu trom  postihnutým ukrajinským vojakom bola poskytnutá nevyhnutná lekárska pomoc , ich životy nie sú ohrozené. Zodpovednosť za tento incident leží na tých, ktorí vydali posádkam kriminálny príkaz.

Reklama

Zadržané lode narušiteľa sa nachádzajú  v ruskom prístave. Je zahájené trestné konanie.

 

Pán predseda,

v poslednom čase sa Kyjev zdržiaval otvoreného narúšania štátnych hraníc Ruska vojenskými prostriedkami. V Azovskom mori, ktoré je spoločným vnútorným morom Ruska a Ukrajiny boli účinné dvojstranné dohody, ktoré Kyjev bez problémov využíval. Už po skončení výstavby krymského mosta, doslova pred dvomi mesiacmi v septembri, lode ukrajinského vojenského námorníctva za pomoci ruských lodivodov bez prekážok prešli pod mostom z Odesy do Berdjanska. Teda, inými slovami režim prechodu cez Kerčský prieliv je Ukrajincom dobre známy a doteraz sa dodržiaval. Kontrola pri tomto prechode trvá nie viac ako tri hodiny a je zákonným právom ruských pohraničníkov v záujme zaistenie bezpečnosti v teritoriálnych vodách Ruska. Chcem zároveň zdôrazniť, že to aj v situácii vyhrážok ukrajinskými radikálmi, ktorí verejne sľubovali vyhodiť Krymský most do vzduchu.

Čože sa to zmenilo včera? Prečo tri ukrajinské lode nezákonne vtrhli do suverénnych vôd Ruska aby boli zadržané?

Táto provokácia bola vopred naplánovaná priamo na očiach a za plnej zhovievavosti západných krajín, ktoré fakticky už dávno dali „bianko šek“ na ľubovoľné činy svojich kyjevských chránencov.

V auguste predstaviteľ Ukrajiny v OSN, ktorý je tu prítomný, pán V. Jelčenko informoval o príprave nepríjemných prekvapení pre Rusko. Začiatkom novembra jeho delegácia podala do Všeobecného zhromaždenia OSN projekt/návrh rezolúcie o Azovskom mori, v ktorom je Rusko obviňované v militarizácii regiónu. Na podporu tohto proti ruského dokumentu v predstihu začali agitovať. A aby táto propaganda lepšie zabrala, rozhodli sa teraz do toho  zapojiť aj BR.

Okrem toho, v priebehu posledných mesiacov Kyjev za podpory Washingtonu naliehavo „prihrieval“ tému tzv. militarizácie Azovského mora . A to všetko za situácie, keď na vytvorenie novej vojenskej základne Ruska  neexistujú žiadne plány.  Vojenské prostriedky a sily, ktoré sú tam umiestnené sú adekvátne na zaistenie ochrany Krymského mosta.

Všetky tieto manipulácie v medzinárodných organizáciách sú potrebné Kyjevskej vláde nie preto, aby riešili problémy svojej krajiny.

21-ho novembra, tí, ktorí sledujú rýchlo sa vyvíjajúcu ukrajinskú tragédiu, si pripomenuli smutný dátum – piate výročie začiatku protestov tzv. Majdanu. Dnes je všetkým očividné, že Ukrajinci stratili zvyšky dôvery k tým, ktorí ich nabádali k tzv. Revolúcii dôstojnosti.

Reklama

Za päť rokov zmizlo všetko to, čím sa pýšili naši susedia. Ekonomika, priemysel, sociálna sféra – všetko sa rúca.  Západ, v prvom rade USA, napriek záujmom Ukrajiny celých tých päť rokov rôznymi spôsobmi, počínajúc rozdávaním  sušienok  až po vlievanie miliardov dolárov do „vreckových štruktúr“ tvrdohlavo pretláčal geopolitický projekt „Ukrajina“. Jeho základnou úlohou je vytvoriť bratovražedné spory vo vnútri tradične pokojnej Ukrajiny. A taktiež rozhádať dva bratské národy – Ruský a Ukrajinský a týmto spôsobom oslabiť Rusko.

Napriek tomu je už zrejmé, že tieto plány sa v plnej miere nepodarilo  zrealizovať. A tí, ktorí sa do toho zapojili stratili akúkoľvek autoritu v očiach ukrajinského národa.

Najlepším potvrdením  tomuto je krajne nízky rating prezidenta Porošenka, s ktorým je zahanbujúce ísť do volieb. A voľby nie sú za horami – sú za štyri mesiace.

Tak ako, v takejto situácii, udržať moc? Veľmi jednoducho. Zorganizovať provokáciu, znovu vo všetkom obviniť Rusko, nafúknuť svoj rating, predstaviť sa v očiach svojich voličov opätovne ako jeho spasiteľ od mýtického ruského ohrozenia a zaviesť vojnový stav/stanné právo. Práve toto teraz kyjevská moc robí.

A aký má účel vyhlásenie stanného práva s jeho predpokladaným predĺžením my všetci dobre chápeme –zrušenie volieb. Bez ohľadu na všetky uistenia pána Porošenka o tom, že to nie je tak.

Reklama

V priebehu týchto päť rokov sa podarilo vymývaním mozgov a totálnou proti ruskou propagandou zasiať nepriateľstvo a nenávisť k Rusku v časti ukrajinskej spoločnosti. Tej časti, ktorá je veľmi aktívna a nanucujúca svojimi nedemokratickými metódami  názor pasívnej väčšine.

Napriek tomu, páni, nepodarilo sa vám zasiať nepriateľstvo k Ukrajincom u mojich krajanov. My ich tak, ako doteraz,  máme radi, veríme v ich múdrosť a ochotne ich prijímame u seba. Počúvame ich príbehy o utrpeniach, katastrofách a nezákonnostiach tvoriacich sa v minulosti bohatej a úspešnej krajine, z ktorej sa dnes rozbiehajú do rôznych kútov sveta ľudia, ktorí chápu, že táto loď sa potápa.

Áno páni, váš päťročný proti ruský projekt, ktorý by sa jednoducho dal nazvať „antirossija“, dnes na očiach všetkých trpí fiaskom. A vy všetci krásne poznáte reálne a nie deklarované tempá „Majdanovských“ reforiem a iné nebezpečné a zničujúce procesy, ktoré posúvajú Ukrajinu bližšie k priepasti.

V tejto situácii všetkým, aj viac, či menej gramotným politickým stratégom, je známy zaručený recept, ku ktorému sa obracajú politickí skrachovanci bažiaci po moci v celom svete – je to vojna. Práve kvôli tomuto a vôbec nie kvôli mýtickej ruskej agresii sa nedarí uhasiť plameň bratovražednej vojny na Donbase. Nedarí sa preto, lebo ho hasíte benzínom, ktorý pozostáva z ukrajinského nacionalizmu a rusofóbii. A pri tom všetkom plán boja s ničivým ohňom je už dávno vypracovaný a potvrdený aj v BR. Sú to Minské dohody. Nie je tajomstvom, že tzv. konflikt na východe Ukrajiny by sa vo Washingtone dal vyriešiť za desať minút – jednoducho dať správny príkaz svojim kyjevským chránencom/„podriadeným“ .

No a teraz, pred blížiacimi sa marcovými voľbami (prezidenta, pozn. prekladateľa) je bankrotujúcemu majdanovskému družstvu veľmi potrebné vážne vyostrenie situácie, ideálna by bola vojna. Bez toho niet nádeje na to, aby ostali pri moci. Je potrebná ďalšia porcia proti ruského durmana aby ľudia, ktorí sa už päť rokov  trápia a sužujú opäť raz uverili, že ich všetka bieda nie je zapríčinená vládou a ich západnými bábkovodičmi, ale Ruskom.

Reklama

Na rozdiel od vás, my v Rusku sa nebojíme nazvať veci pravými menami.  Nespúšťame hanblivo svoj zrak tak, ako to robia napríklad naši poľskí kolegovia pozorujúc, ako v susednej krajine oslavujú všetkých tých, ktorí v rokoch 2. Svetovej vojny najsurovejším spôsobom zničili stovky tisíc Poliakov, Židov, Rusov. Dnes vaši ukrajinskí chránenci každodenne diskreditujú tie najuniverzálnejšie hodnoty, v ktoré, my v Rusku mimochodom, veríme a uplatňujeme ich sami bez kohokoľvek príkazov a okrikovaní.

Čo sa týka štátnych hraníc Ruska, nemusíte sa o ne obávať. Naša krajina nikdy nezaútočila ako prvá, ale vie sa o seba postarať. Obyvateľstvo Krymu, ako aj iných regiónov Ruska je pod spoľahlivou ochranou.

Vieme, že delegácie, ktoré navrhli hlasovať proti prerokovaniu programu podľa nášho návrhu čakajú nasledovné zasadanie (BR) aby sa vyjadrili. Vieme, že zopakujú známe mantry o tzv. agresii, anexii a   okupácii.

No taktiež vieme, o čom pomlčia. O tom, že režimu v Kyjeve nie je potrebný mier, nesnaží sa vytvoriť pre svoj ľud dôstojný život, nemá záujem o dialóg so svojim vlastnými ľuďmi na východe. Nezaujíma sa o európske hodnoty, ktoré neustále omieľa.

Jediným záujmom kyjevských politikov je zachovanie svojej moci a ospravedlniť svoje neúspechy agresivitou Ruska.

A západní sponzori tohto režimu sú zainteresované len na zachovaní ich nadvlády podkopávaním dobrých susedských vzťahov medzi bratskými národmi Európy, Ázie, Afriky a ostatných regiónov sveta na základe starovekého princípu „Rozdeľuj a panuj“.

Namiesto toho, aby sme opakovali minulosť, treba sa učiť na jeho chybách a budovať nový svet založený na mnohostrannosti a vzájomnom rešpekte a nedeliteľnej bezpečnosti.

Reklama

Vyzývame všetkých, aby to robili spoločne s nami.

Ďakujem.

 

Preložil: Andrej Rehák

 

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

13:26

Priemerné denné dodávky zemného plynu ruského energetického gigantu Gazprom do Európy klesli v novembri v porovnaní s októbrom o 4,3 %. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

12:55

Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny sa v novembri spomalil viac, ako naznačoval rýchly odhad. Napriek tomu celkový slabý výkon prinútil továrne znížiť počet zamestnancov už šiesty mesiac po sebe. Ukázali to v piatok spresnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

12:40

Ruské úrady vzniesli nové obvinenia z vandalizmu proti lídrovi ruskej opozície Alexejovi Navaľnému, ktorý si vo väzení odpykáva 19-ročný trest. Oznámil to v piatok samotný Navaľnyj.

12:25

Organizácia Spojených národov (OSN) v piatok odsúdila obnovenie bojov v Pásme Gazy. Tí, ktorí sú pri moci, sa podľa jej vyjadrení rozhodli pokračovať v zabíjaní detí.

12:15

Ženy, ktoré sa cítia ohrozené svojimi partnermi, môžu na území celého Belgicka používať “protizmierovacie tlačidlo” na mobile. Ide o aplikáciu, ktorá políciu upozorní, ak sa konkrétna žena ocitla v nebezpečenstve.

12:05

Moskva v piatok uviedla, že zadržala muža s dvojakým rusko-talianskym občianstvom podozrivého zo sabotážnych útokov na vojenské zariadenia a železničnú trať. Údajne ho naverbovala ukrajinská vojenská rozviedka.

11:55

Novinárka Rádia Slobodná Európa (RFE/RL) Alsu Kurmaševová zostane vo väzbe do 5. februára. V piatok o tom rozhodol súd v Kazani, pričom jej pôvodná väzba sa mala skončiť 5. decembra.

11:45

Európska komisia (EK) v piatok privítala politickú dohodu medzi Európskym parlamentom (EP) a Radou EÚ o zákone o kybernetickej odolnosti.

Po zavedení nového nariadenia do praxe budú musieť byť všetky produkty určené pre vnútorný trh EÚ kyberneticky bezpečné. Tým by sa mali obmedziť aktivity počítačových zločincov a iných škodlivých aktérov.

11:35

Katar v piatok potvrdil, že rokovania o prímerí pokračujú aj napriek obnoveniu bojov medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy. Zároveň varoval, že obnovenie bojov komplikuje sprostredkovateľské snahy.

11:25

Najmenej 32 osôb prišlo o život a desiatky utrpeli zranenia v Pásme Gazy od piatku rána, keď došlo k obnoveniu bojov medzi Izraelom a hnutím Hamas. Oznámilo to ministerstvo zdravotníctva v tejto enkláve.

11:15

Izraelskí predstavitelia mali už pred 7. októbrom k dispozícii spravodajské informácie o príprave rozsiahleho útoku militantného hnutia Hamas na Izrael. Vo štvrtok správu priniesol americký denník The New York Times.

11:00

Nálada v nemeckom automobilovom priemysle sa v novembri opäť zhoršila. Spoločnosti síce hodnotili svoju súčasnú podnikateľskú situáciu pozitívnejšie ako v predchádzajúcom mesiaci, pri pohľade do nasledujúcich mesiacov sa však ich pesimizmus ešte viac prehĺbil, oznámil v piatok ekonomický inštitút Ifo.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

Reklama

NAJNOVŠIE

Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Opica veverica (Saimi sciureus) si pochutnáva na jedle z vianočnej pančuchy počas fotenia v zoologickej záhrade v Londýne

Autor: TASR/AP-Alberto Pezzali

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Dušan Hirjak

Môj manifest: tak veľmi chcem !

0icon

( Politická báseň a poznámky k strofám )  

Marek Brna

Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

0icon

Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

Radovan Hrádek

Rokovania v NRSR, alebo kam sme sa to dostali

0icon

Priatelia. Dávam do pozornosti osobnosť pána Johna Bercowa, ktorý bol Speaker of the House (čiže predseda Dolnej snemovne UK) od roku 2009 do roku 2019. Kto chce nech si zájde na YT, tam sú jeho najznámejšie výroky, ktoré povedal v Dolnej snemovni. Napr. tu je link na jeho rozhodnutie o vyhodení poslanca…

Ivan Štubňa

Odvolávanie M. Šutaja Eštoka je dôkazom konfrontačnej politiky celej mafiánskej opozície

0icon

Posledné dni sme boli svedkami vyčíňania opozičnej mafie v poslaneckých laviciach. To, čo dokázali predviesť bolo v totálnom rozpore s poslaním poslanca. Miesto dôkazov a prvkov konštruktívnych vyjadrení zazneli hrubé urážky, klamstvá,

Zdeno Drdol

Sme pripravení robiť ďalšiu reformu školstva?

0icon

Snáď všetko, čo človek robí, opiera o svoj svetonázor, či už si to uvedomuje alebo nie. Ak ho má vhodný, tak aj jeho konanie je prevažne (žiaľ nie vždy, ale to je iná téma) zmysluplné. Väčšina ľudí na „Západe“ (to je to, kam sa teraz hrabeme aj my) si však ten

Vášeň v Tebe

Skontrolujte, či nie ste závislý na cukre

0 icon

01.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Cukor vám doslova ničí zdravie. Spôsobuje nielen zvýšenie telesnej hmotnosti, ale tiež vážne ovplyvňuje stav celého tela. Medzi najnebezpečnejšie dôsledky sladenej stravy patrí riziko cukrovky II. typu, srdcovo-cievnych ochorení, dokonca aj riziko niektorých druhov rakoviny. Prečo teda tak horlivo siahame po sladkostiach? Je cukor…

Hrudkujúci sa cukor vám kazí nervy? Zabudnite na to. Riešenie je vo vašej kuchyni

0 icon

1.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Určite sa nám všetkým už niekedy stalo, že po vytiahnutí cukorničky zo skrinky sme zistili, že cukor sa zrazil. Dosť bolo rozpakov v takýchto chvíľach. Tieto domáce prostriedky sú triviálne a stopercentne zabraňujú hrudkovaniu cukru.

Ako rýchlo odmraziť mrazničku? S týmto patentom to zvládnete za chvíľu

0 icon

01.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Odmrazovanie mrazničky nie je práve najpríjemnejšia práca, no netreba na to zabúdať. Aj moderné mrazničky by sa mali odmrazovať raz za pol roka, aby sa zabezpečilo ich správne fungovanie na dlhé roky. Táto neobľúbená činnosť môže byť oveľa jednoduchšia a rýchlejšia. Všetko, čo musíte…

Stačí dúšok tejto polievky a zahodíte termofor a vypnete radiátory. Zahreje ako kachľová pec a prísady sú lacné

0 icon

1.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Ktorá polievka vás najlepšie zahreje? Asi každého napadne vývar. Ale nie, iná polievka funguje oveľa, oveľa lepšie. Je to kultová cesnaková polievka, ktorá vždy je výborná. Dnes vám prezradíme recept na vynikajúcu cesnakovú polievku, ktorú obohatíme o jednu, ale veľmi dôležitú ingredienciu.

NASA odhaľuje „neobvyklý pohľad“ na Mars, doteraz nevídané fotky

0 icon

01.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Nezvyčajný pohľad na Mars, ktorý zdieľala NASA, zanechal ľudí v šoku. Mnohí na príspevok reagovali emotikonmi srdca.

Armádny Magazín

Počuli ste niekedy o Guyane? Asi budete. V Latinskej Amerike môže vypuknúť nová vojna

0 icon

Guyana, 1. decembra 2023 - Objavili sa podozrivé zábery z bojov na hraniciach Venezuely, Brazílie a Guyany, ako aj potvrdené zábery brazílskych jednotiek, ktoré tiahnu k hraniciam. Súvisia s možnou hroziacou vojnou Venezuely proti Guyane. V októbri venezuelský prezident Nicolas Maduro naplánoval na 3. decembrové

Streľba v Dallase by mohla opäť otriasť Amerikou. Obnovia USA tradíciu vraždenia rebelujúcich prezidentov?

0 icon

USA. 1. decembra 2023 - Dňa 22. novembra 1963 - pred 60 rokmi - sa v Dallase ozvali výstrely a 35. prezident Spojených štátov John F. Kennedy bol zastrelený. Hoci nešlo o prvý atentát na prvú osobu v dejinách USA, Kennedyho smrť zostáva jedným z najzáhadnejších a najzáhadnejších zločinov v…

Izrael 7. októbra: čo to bolo? Zdá sa, že táto otázka je už dávno zodpovedaná. Avšak

0 icon

Izrael, 1. decembra 2023 - Výmena väzňov, ktorá sa začala medzi Izraelom a Hamasom, ukazuje, že niečo sa pokazilo, ako udalosti v Tel Avive plánovali. Veď nie je náhoda, že dvanásť hodín po tom, ako veľvyslanec Erdan šokoval OSN fotografiami "zverstiev Hamasu", zmizli bez stopy zo stránky Google Disk. "Nevyprovokovaný"…

Smerč: Raketový systém dokonalej deštrukcie

0 icon

Rusko, 1. december 2023 - Dvanásť 8-metrových "rúrok" vystreľujúcich rakety kalibru 300 mm o hmotnosti 800 kg. Najvyššia presnosť pri streľbe, ktorá vám umožňuje pokryť celé oblasti vo vzdialenosti asi 100 km ohňom a nenecháva žiadnu šancu pre tých, ktorí sú v týchto oblastiach, aby sa ukryli. Tí, ktorí inklinujú…

O sterilizácii informácií "ministerstvom pravdy" v USA

0 icon

USA. 1. decembra 2023 - Po zhodnotení úspechu Trumpovej informačnej izolácie ministerstvo zahraničných vecí sníva o tom, že svoj úspech zopakuje aj v nadchádzajúcich prezidentských voľbách Dňa 27. apríla 2023 bola v USA oficiálne zavedená cenzúra: za Bidenovej vlády bola vytvorená Rada pre riadenie dezinformácií (Disinformation Governance Board - DGB).…

TopDesať

Hindenburg na fotografiách: Gigantický vzducholoď, ktorá nadchla každého

0 icon

Historické fotografie sú veľmi zaujímavým zdrojom informácií. Zo žiadnych dobových zdrojov či rozhovorov si nedokážeme predstaviť realitu lepšie, ako z reálnych fotiek. Občas nájdeme na internete fotografie, ktoré sú naozaj výnimočne zaujímavé. Podobne, ako tieto historické obrázky vlávnej vzducholode Zeppelin LZ-129 Hindenburg. Táto vzducholoď bola jednoducho gigantická! Ak si chcel…

Trápi ťa celulitída? Tieto potraviny ti pomôžu!

0 icon

80% až 90%  žien môže niekedy v živote potrápiť celulitída. A hoci existuje veľa lekárskych spôsobov liečby celulitídy, ako napríklad laserová terapia alebo chirurgický zákrok, všetky sú dosť nepríjemné a drahé. A najjednoduchší spôsob, ako bojovať proti nepríjemnej pomarančovej koži, je investovať do výživnej a zdravej stravy, ktorá bude prospešná pre celé tvoje telo.  

Rodičia, ktorí mali vážne zlý deň: Toto vás veľmi pobaví

0 icon

Rodičia, ktorí mali vážne zlý deň: "Byť rodičom je ťažké." Všetci sme to počuli, ale až neskôr sme si uvedomili, čo to v skutočnosti znamená. Buď keď vyrastieme, alebo keď budeme mať nejaké vlastné deti. Konečne pochopíme, aké obete prinášajú, aké bezsenné noci, starosti, koľko trpezlivosti musí mať človek, aby vychoval…

Dizajnérske prešľapy, ktoré v tebe zanechajú zmiešané pocity

0 icon

Dizajnérske prešľapy sú u nás celkom obľúbenou témou. Týchto fotiek na internete neustále pribúda a nám neostáva nič iné, iba sa o ne s tebou podeliť. Dizajnéri a architekti sú študovaní ľudia, ktorým by sa podobné veci stávať nemali. No, bohužiaľ, ako sa vraví, aj motyka občas vystrelí, a tak…

Život nám niekedy hádže polená pod kolená

0 icon

Život nám občas dáva poriadne zabrať. Cítime sa, akoby nám hádzal polená pod kolená. Jediné, čo v takejto situácii môžeme urobiť, je sa poriadne zhlboka nadýchnuť a ostať pokojnými. Veď predsa nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Prípadne nikdy nebolo tak, aby sme sa na tom nemohli…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali