Pietro Parolin

NAŽIVO

Generálna prokurátorka Nida Grunskiené uviedla, že Litva požiada o spoluprácu USA pri vyšetrovaní možného obchodovania s ľuďmi s prepojením na Epsteinao.

14:11

Gazprom uviedol, že Rusko odrazilo dronový útok na časť plynovodu TurkStream.

14:10

Aun Lin Dwei oznámil, že v Mjanmarsku si v piatok parlament zvolí prezidenta krajiny.

14:07

Konflikt na Blízkom východe už zvyšuje ekonomické náklady. Inflácia v eurozóne v marci zrýchlila na 2,5 % najmä pre drahšie energie. Rastúce inflačné očakávania zhoršujú spotrebiteľskú náladu a môžu tlmiť ekonomický rast. OECD znížila prognózu rastu eurozóny na 0,8 %. Uzavretý Hormuzský prieliv zároveň zdražuje hnojivá, čo môže neskôr zvýšiť ceny potravín.

 

12:41

Nemecké ekologické organizácie žiadajú rýchlejší odklon od ropy a plynu. Tvrdia, že vojna v Iráne opäť ukázala závislosť krajiny od fosílnych palív, čo zvyšuje infláciu aj ekonomickú neistotu.

Ako uvádza agentúra DPA, požadujú rozšírenie obnoviteľných zdrojov, zrušenie dotácií na fosílne palivá, vyššiu energetickú efektívnosť budov, zákaz nových spaľovacích áut a obmedzenie rýchlosti na cestách.

 

12:41

Projekt PPP na obnovu 558 mostov na cestách I. triedy má predbežnú hodnotu 2,78 miliardy eur. Ministerstvo dopravy spustilo verejné obstarávanie a do súťažného dialógu chce pozvať štyroch uchádzačov. Projekt počíta s päťročnou výstavbou a následnou 30‑ročnou prevádzkou a údržbou, ktorú bude štát koncesionárovi splácať. Cieľom je zastaviť technickú degradáciu mostov, z ktorých mnohé sú v zlom až veľmi zlom stave.

12:40

MIRRI varuje pred novou phishingovou kampaňou, ktorá zneužíva identitu štátnych inštitúcií a využíva aj falošné QR kódy. Podvodníci vytvárajú stránky napodobňujúce oficiálne služby a snažia sa vylákať osobné či platobné údaje. Ministerstvo vyzýva ľudí, aby neskenovali neoverené QR kódy a vždy si overovali webové adresy aj výzvy na platbu.

 

12:36

Prví držitelia Dlhopisov pre ľudí dostali výnosy v celkovej sume 16 miliónov eur. Vyplácali sa cez Centrálny depozitár cenných papierov (CDCP), ktorý výnosy rozdeľuje podľa objemu držaných dlhopisov a posúva ich účastníkom vedúcim účty investorov.

CDCP tvrdí, že nový systém prináša väčšiu transparentnosť a môže podporiť záujem zahraničných investorov.

 

12:31

Česko od budúcej stredy zavedie strop na marže distribútorov palív – maximálne 2,50 Kč pri benzíne aj nafte. Zároveň zníži spotrebnú daň z nafty o 2,35 Kč na liter. Ministerstvo financií bude denne určovať maximálnu cenu palív. Opatrenia oznámil premiér Andrej Babiš po mimoriadnom rokovaní vlády.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR – Martin Baumann
12:29

Irán varoval, že podnikne „zdrvujúce“ útoky proti USA a Izraelu po tom, čo Donald Trump pohrozil, že bombardovaním vráti krajinu do „kamenného veku“. Armáda tvrdí, že vojna bude pokračovať až do kapitulácie protivníkov a avizuje ešte silnejšie a deštruktívnejšie kroky, informovala agentúra AFP.

 

12:26

Čína obvinila USA a Izrael, že ich útoky na Irán sú hlavnou príčinou blokovania Hormuzského prielivu. Reagovala tak na výzvu prezidenta Donalda Trumpa, aby krajiny závislé od blízkovýchodnej ropy zabezpečili znovuotvorenie prielivu.

Peking zároveň vyzval všetky strany na okamžité ukončenie vojenských operácií, informovala agentúra AFP.

 

12:25

Silné búrky a víchrica naďalej trápia Grécko a na východe krajiny si vyžiadali jednu obeť. Nepriaznivé počasie spôsobilo lokálne povodne, výpadky dopravy a škody najmä v okolí Atén a na južnom pobreží Egejského mora. Vietor hurikánovej sily priniesol aj saharský prach, ktorý znížil viditeľnosť. Informovali o tom agentúry DPA a AFP.

 

12:24

Maďarská polícia zadržala 15‑ročného chlapca podozrivého z prípravy útoku na školu. Podľa vyšetrovania plánoval po šikane zaútočiť na spolužiakov a spáchať samovraždu, pričom komunikoval so slovinským tínedžerom, ktorý už v minulosti napadol študentku. Pri domovej prehliadke polícia zaistila nôž a elektroniku. Mladík vinu popiera a je vo väzbe.

12:23

Moldavský parlament schválil vypovedanie zakladajúcich dokumentov SNŠ. Krok má podporiť integráciu do EÚ, keďže podľa vlády už organizácia nerešpektuje svoje princípy. Po podpise prezidentky sa spustí ročný proces vystúpenia. Moldavsko zároveň ušetrí príspevok do rozpočtu SNŠ a vzťahy s členmi chce riešiť bilaterálne, píše agentúra Moldpress.

 

12:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kardinál Parolin čelí kritike za zľahčovanie moslimských teroristických útokov proti nigérijským kresťanom

Vatikánski štátni tajomník kardinál Pietro Parolin čelí ostrej kritike zo strany nigérijských katolíkov a významných cirkevných predstaviteľov za to, že islamské útoky proti kresťanom v krajine označil za „sociálny konflikt“, informuje LifeSite

HS
Pietro Parolin
Na snímke vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin / Foto:TASR/AP-Michael Sohn
❚❚
.

Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin sa stal terčom kritiky za výroky, ktoré zľahčujú teroristické útoky, ktorým kresťania v Nigérii čelia už desaťročia z rúk islamských extrémistov.

Parolin bol hlavným rečníkom na podujatí, ktoré sa v utorok konalo vo Vatikáne. Stretnutie sa zameralo na nedávno zverejnenú Správu o náboženskej slobode za rok 2025, ktorú vydala organizácia Aid to the Church in Need (ACN).

ACN pre svoju správu vykonala prieskum v 196 krajinách. Zistila, že necelé dve tretiny svetovej populácie žijú v krajinách so „závažným alebo veľmi závažným porušovaním náboženskej slobody“. Dvadsaťštyri krajín vrátane Nigérie dostalo v správe „najhoršiu“ kategóriu: prenasledovanie.

V správe sa uvádza, že „organizovaný zločin je kľúčovým faktorom prenasledovania alebo diskriminácie“ v Nigérii. Zistilo sa tiež, že prenasledovanie v Nigérii „je výsledkom kombinácie autoritárskeho spôsobu vládnutia a náboženského extrémizmu“.

„Nigéria zaznamenala prudký nárast nábožensky motivovaného násilia, najmä na severe a v strednom pásme,“ pripomína sa v správe. „Ozbrojené skupiny ako Boko Haram, ISWAP a radikalizovaní pastieri kmeňa Fulani sa zameriavajú na kostoly, dediny a náboženských vodcov, čo vedie k rozsiahlemu vysídľovaniu obyvateľstva, zaberaniu pôdy a útokom na kresťanské komunity.“

.

„Nigéria zaznamenala medzi januárom 2023 a decembrom 2024 nárast nábožensky motivovaného násilia,“ dodáva sa v správe a poznamenáva, že „náboženská sloboda v Nigérii je ohrozená džihádistickými útokmi, sektárskymi konfliktmi a slabou štátnou ochranou.“

Napriek jasným zisteniam správy ACN Parolin zľahčoval vplyv islamu na útoky.

Násilie „nie je náboženský konflikt, ale skôr sociálny, napríklad spory medzi pastiermi a farmármi. Mali by sme si tiež uvedomiť, že mnohí moslimovia v Nigérii sú sami obeťami tejto istej neznášanlivosti,“ vyhlásil. Parolin tiež argumentoval, že „ide o extrémistické skupiny, ktoré pri dosahovaní svojich cieľov nerobia rozdiely. Používajú násilie proti každému, koho považujú za protivníka.“ Parolinove komentáre podnietili mnoho prominentných osobností k vyhláseniam na sociálnych sieťach.

„Hanebné slová kardinála štátneho sekretára Pietra Parolina o údajnom „sociálnom konflikte“ v Nigérii skresľujú realitu krutého a genocídneho prenasledovania katolíkov, umučených, zatiaľ čo Rím tára o synodalite a inkluzívnosti,“ poznamenal Jeho Excelencia.

.

„Nie, Vaša Eminencia: Nigérijskí katolíci sú zabíjaní z nenávisti k viere, ktorú vyznávajú, moslimami a v poslušnosti Koránu. Tí istí moslimovia, ktorí s vašou zbabelou a kurtizánskou spolupáchateľstvom premieňajú vaše kostoly na mešity a ktorí čoskoro zvrhnú vlády, aby zaviedli šaríu na „neveriacich“.

 

Carl Olson, redaktor časopisu Catholic World Report, tiež vyjadril zdesenie

„Toto je trápne, urážlivé, hnevlivé a ešte horšie,“ poznamenal a zároveň zverejnil zoznam incidentov, ktoré jeho webová stránka zverejnila v minulých rokoch a ktoré jasne ukazujú, že útoky Boko Haram a iných islamistických skupín na kresťanov v krajine sú motivované ich náboženskými názormi. Olson ďalej zdieľal podrobnú správu publikovanú v apríli 2024 na svojej webovej stránke o násilí v krajine.

„Rok čo rok islamskí extrémisti v Nigérii páchajú masakry. A rok čo rok majú hlavné západné médiá tendenciu prezentovať tieto incidenty ako všeobecné banditstvo alebo boje o pôdu súvisiace so zmenou klímy medzi prevažne moslimskými pastiermi a prevažne kresťanskými farmármi,“ píše sa v článku. „Séria vražedných útokov na nigérijských kresťanov počas vianočných sviatkov v roku 2023 však prakticky nenechala žiadne pochybnosti o existencii náboženskej motivácie. Násilie medzi kresťanmi a moslimami v Nigérii siaha až do začiatku 50. rokov 20. storočia, ale rozšírenejšie sa stalo v 80. rokoch 20. storočia.“

Katolík z Nigérie na X tiež vyjadril hlboké sklamanie z Parolinových komentárov.

.

„Pre nigérijských katolíkov je to pre nás facka. V priebehu rokov bolo systematicky zabitých a unesených množstvo kňazov, rehoľných sestier, seminaristov a farníkov. Politická korektnosť bude koncom cirkvi na Západe,“ poznamenal. Iní vyjadrili radosť, že Parolin nebol zvolený za pápeža začiatkom tohto roka.

Útoky na kresťanov v Nigérii v posledných rokoch exponenciálne narástli, a to až do takej miery, že ateistický komik Bill Maher s nimi vyjadril sústrasť počas nedávnej epizódy svojho programu na HBO.

„Skutočnosť, že sa táto záležitosť nedostala do povedomia ľudí – je dosť úžasná,“ povedal. „Systematicky zabíjajú kresťanov v Nigérii. Od roku 2009 ich zabili viac ako 100 000. Podpálili 18 000 kostolov.“

Ako už predtým poznamenal prispievateľ LifeSiteNews Jonathan Van Maren, kresťania v Nigérii čelia sporadickému prenasledovaniu od 50. rokov 20. storočia, ale od roku 2000 zažívajú vlnu za vlnou násilia, ktoré sa v podstate stalo spomalenou genocídou . Prenasledovanie kresťanov v Nigérii sa začalo stupňovať po roku 1999, keď 12 severných štátov prijalo právo šaría. Vzostup teroristickej skupiny Boko Haram v roku 2009 znamenal dramatickú eskaláciu útokov. Je známe, že táto skupina  v roku 2014 uniesla stovky školáčok ; 87 z nich je stále  vedených  ako „nezvestných“.

Pri nedávnych útokoch v Nigérii došlo k únosom a dokonca aj vraždám katolíckych kňazov a seminaristov. V júlovej  tlačovej správe diecéza Auchi v štáte Edo informovala, že niekoľko ozbrojencov zaútočilo na menší seminár Nepoškvrneného počatia Panny Márie, pričom zabilo jedného strážnika a unieslo troch seminaristov.

Tento incident znamenal druhý útok na seminár v priebehu roka.  27. októbra 2024 útočníci zaútočili na seminár a pokúsili sa uniesť dvoch seminaristov. Otec Thomas Oyode, rektor seminára, sa odvážne ponúkol namiesto nich. V dôsledku toho bol Oyode držaný v zajatí celkovo 11 dní, kým ho neprepustili.

V auguste islamskí militanti zaútočili na kresťanskú dedinu, pričom zabili troch a niekoľko ďalších zranili, len dva mesiace po tom, čo islamisti v tej istej oblasti zmasakrovali viac ako 200 ľudí. Útok sa zameriaval na komunitu, ktorá bola takmer 100 percent kresťanská a pozostávala prevažne z farmárov, ktorí sa živili samozásobiteľstvom.

Zistenia  zverejnené Komisiou Spojených štátov pre medzinárodnú náboženskú slobodu (USCIRF) poukazujú na mnohé štátom podporované útoky na kresťanov v krajine. Vo svojej správe z roku 2025 USCIRF vyzvala vládu USA, aby označila Nigériu za „krajinu vzbudzujúcu mimoriadne obavy“. Taktiež poznamenala, že „nigérijská vláda je naďalej pomalá alebo sa niekedy zdá byť neochotná reagovať na toto násilie, čím vytvára prostredie beztrestnosti pre útočníkov“.

Situácia v Nigérii sa natoľko zhoršila, že  správa Červeného zoznamu organizácie Global Christian Relief (GCR) z roku 2025 označila Nigériu za jedno z najnebezpečnejších miest pre kresťanov na celom svete. Medzinárodná spoločnosť pre občianske slobody a právny štát na jar 2023 informovala  , že od roku 2009 bolo v krajine zabitých viac ako 50 000 ľudí pre svoju kresťanskú vieru.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Bubny a píšťalky, aj keby bomby padali. Umelci znovu mobilizujú , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Polícia obvinila v prípade tragédie v Spišskom Podhradí vodiča autobusu

Vyšetrovanie tragickej nehody, pri ktorej takmer pred dvoma rokmi prišli v Spišskom Podhradí o život tri mladé dievčatá, je ukončené.…

02. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Našla sa ukradnutá, nesmierne cenná 2,5-tisícročná zlatá prilba z Rumunska

Dva a pol tisícročná zlatá prilba z Rumunska nevyčísliteľnej hodnoty, ktorá bola minulý rok ukradnutá v Holandsku, sa našla, povedal…

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kultúrne organizácie podávajú podnet na generálnu prokuratúru, aby preverila postup Fondu na podporu umenia

Organizácie zapojené do projektov s viacročnou zmluvou o poskytnutí dotácie z Fondu na podporu umenia podávajú podnet na Generálnu prokuratúru…

02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V procese s obžalovaným poradcom Davidom L. sa začali záverečné reči

Na banskobystrické pracovisko Špecializovaného trestného súdu priviezla vo štvrtok eskorta odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Predvolali ho ako svedka na výsluch…

02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poistencov s autizmom pribudlo za dva roky takmer o 20 percent, hlási štátna poisťovňa

Všeobecná zdravotná poisťovňa evidovala vlani takmer 5 700 poistencov s poruchou autistického spektra, kým v roku 2023 ich bolo menej…

02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.

Gašpar odhalil sumu, ktorou FPU sponzoroval tanečné kreácie Šimečkovej partnerky

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar odhalil sumu, ktorou Fond na podporu umenia podporil tanečné kreácie partnerky lídra PS Sone Ferienčíkovej.  A…

02. 04. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tri kľúčové svetové inštitúcie sa spojili v boji proti energetickému šoku

Medzinárodná energetická agentúra , Medzinárodný menový fond (MMF) a Svetová banka varujú pred jedným z najväčších výpadkov dodávok v histórii…

02. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Z Poľska zaznieva hlasná kritika Trumpa: „Bez USA neexistuje NATO, ale bez NATO neexistuje ani moc USA“

Poľskí predstavitelia vyslovili ostrú kritiku voči krokom prezidenta USA Donalda Trumpa, a to najmä v súvislosti operácie na Blízkom východe a jeho vyjadreniach…

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Štart sa podaril. Artemis II letí k Mesiacu

Raketa Artemis II vyletela do neba v stredu večer amerického času – a tým sa začala prvá misia NASA na…

02. 04. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Český minister skritizoval prezidenta Pavla a zastal sa Maďarska

Český minister zahraničných vecí Petr Macinka ostro skritizoval prezidenta Petra Pavla za protimaďarské výroky, informuje Hungary Today

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Mazurek pre HS: Majerský berie na kraj úvery, len aby sa vo volebnom roku ukázal. Čo bude potom, ho nezaujíma

Europoslanec za hnutie Republika a kandidát na župana Prešovského samosprávneho kraja Milan Mazurek v rozhovore pre Hlavné správy tvrdí, že…

02. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

USA zasadia Iránu „mimoriadne silný úder“

Trump včera vo svojom prejave k národu vyhlásil, že vojna v Iráne skončí „veľmi rýchlo“. Hormuzský prieliv však môže zostať…

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svedectvo

Som historik. Bol som aj politik. Už pred vstupom do politiky mi jeden kolega povedal, že história je na to,…

02. 04. 2026 | Z domova | 10 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 10 min. čítania | 0 komentárov

Európska nočná mora: Začína sa v tom črtať vzorec

Elity nám v novom miléniu prezentujú jednu megakrízu po druhej s tým, že na ich prežitie je nevyhnutné vynakladať miliardy…

02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

„Nikdy nevyrušuj nepriateľa, keď robí chybu“

Čína počíta s tým, že z vojny USA proti Iránu bude mať prospech, keďže v Pekingu považujú tento konflikt za…

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že „absolútne“ zvažuje možnosť vystúpenia USA z NATO

„Absolútne. Bez pochýb. A vy by ste to na mojom mieste nezvažovali?“, povedal americký prezident v rozhovore pre agentúru Reuters

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Platformy hovoria o flexibilite. Človek práce však často nesie len riziko bez istôt

Nový zákon o platformovej práci bude dôležitý preto, že má odpovedať na otázku, či človek cez aplikáciu naozaj podniká, alebo…

02. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Vance vedie rokovania o ukončení vojny s Iránom

V tomto článku aj dnes pokrývame voj1nový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

02. 04. 2026 | Aktualizované 02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Aktualizované 02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Aj Francúzsko po vzore Austrálie zvažuje zákaz sociálnych sietí pre deti do 15 rokov

Toto opatrenie by vyžadovalo, aby platformy sociálnych sietí odopreli prístup používateľom mladším ako 15 rokov a pozastavili existujúce účty detí…

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko obviňuje Ukrajinu z pokusu o útok na „Turkish Stream“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 04. 2026 | Aktualizované 02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Aktualizované 02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rodičia vykopnutého Stankovena prehovorili

Včera sme písali o tom, že hokejových MS do 18 rokov, ktoré tento rok hostí Slovensko, sa z kontroverzných dôvodov…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

Papírový tygr…

Hele, my nakonec ještě vyvázneme. V posledních hodinách jsme se totiž dozvěděli o definitivním americkém vítězství nad Íránem, práce bude…

02. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


Česi informujú, že za postup na MS im cinkne minimálne 220 miliónov korún

Nepostup Slovenska na MS 2026 nie je len športovým neúspechom a sklamaním pre našich fanúšikov, ktorí v lete nebudú môcť…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Shiffrinová prehovorila o kliatbe pred ZOH v Miláne

Americká lyžiarska hviezda Mikaela Shiffrinová v podcaste Today na YouTube opísala svoj „takmer mimotelový zážitok“, ktorý pocítila tesne pred svojím…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

STVR odsudzuje incident na jej reportéra v Nových Zámkoch

Slovenská televízia a rozhlas odsudzuje incident, ku ktorému došlo v pondelok (30. 3.) pred budovou Okresného súdu Nové Zámky. Uviedla…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump naďalej vydáva protichodné vyhlásenia o vojne s Iránom

Zatiaľ čo včera oznámil, že vojna skončí do dvoch až troch týždňov, a dodal, že úlohy v súvislosti s Hormuzským…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik schladil "netrpezlivých" hlupákov, čo kričia, že Irán „vie bojovať“, zatiaľ čo Rusko „nevie“

Rusko, 2. apríl 2026 - Rusko vedie vojnu už dlho a mnohí sú unavení. Chápem to. Najviac unavení sú tí,…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

Putin urobil neočakávané vyhlásenia

Podľa ruského prezidenta sú ruské trasy pre dodávky ropy a plynu istotou, nakoľko eskalácia situácie na Blízkom východe priamo ovplyvňuje…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

35-sekundová výzva: Nájdite 3 rozdiely na obrázku

Rozdiely medzi dvoma obrázkami dokážu poriadne potrápiť aj bystré oči. Táto zábavná výzva preverí vašu pozornosť, sústredenie aj rýchlosť vnímania…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

História zadnými dverami. Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok…

01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

12 fotografií pred a po, ktoré dokazujú, že šťastie a milí ľudia jednoducho nestarnú

Šťastie je možno ten najprirodzenejší elixír mladosti, aký existuje. Vedci čoraz častejšie potvrdzujú, že pozitívne emócie, láskavosť a vnútorný pokoj…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

Lindtner: Ústavný súd SR rozhodol, že Najvyšší súd SR porušil práva Daniela Bombica

Najvyšší súd SR nedôvodnými prieťahmi v konaní porušil vo väzobnej trestnej veci Daniela B. jeho základné právo na osobnú slobodu…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva porazila Washington na jeho vlastnom ihrisku

Kuba, 2. apríl 2026 - 8. marca ruský tanker „Anatolij Kolodkin“ vyplával z Prímorska a zamieril na Kubu. Viezol približne…

02. 04. 2026 | 0 komentárov

.


.

Hlas-SD reaguje na návrh SNS: V koalícii na tom nie je dohoda

Na predlžovaní volebného obdobia pre Národnú radu SR nie je dohoda v koalícii. Vyplýva to vyjadrenia šéfa poslaneckého klubu Hlasu-SD…

01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako nám Slovensko rozkladajú pred očami. Udalosť v obci Borša

Kto by si azda myslel, že titulná fotografia článku pochádza z územia Maďarska, tak je na omyle. Je z obce…

01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia navrhla obmedziť tankovanie. „A čo tak Zelenskému stúpiť na krk?“ Navrhujú smerácki vlci

Eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen tento týždeň prišiel s revolučným nápadom: navrhol, aby občania Európskej únie kvôli nedostatku  pohonných látok…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump zvažuje možnosť vystúpenia z NATO

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Otrasný prípad u susedov: Ukrajinsko-český gang uniesol a mučil mladú Češku

Mestský súd v Prahe prejednáva otrasný prípad: Skupina štyroch Ukrajincov a jednej Češky uniesla a brutálne mučila mladú ženu v…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov