NAŽIVO

Švajčiarsko schválilo jednorazové odškodnenie 55.506 eur pre preživších a rodiny pozostalých  požiaru v bare v lyžiarskom stredisku Crans-Montana.

20:28

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitriev naznačil, že je možné uzavretie „energetickej“ dohody medzi Moskvou a Washingtonom vzhľadom na skokový nárast cien ropy v dôsledku vojny v Iráne.

„Dialóg medzi Ruskom a USA je životne dôležitý pre celý svet, pretože len spoločne s Ruskom je možné obnoviť a zabezpečiť globálnu energetickú bezpečnosť. Sledujte správy,“ napísal Dmitrijev.

20:02

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

19:29

Ministerstvo zahraničných vecí Izraela označilo nového najvyššieho iránskeho vodcu Modžtabu Chameneího za rovnakého tyrana ako bol jeho otec.

19:26

Kallasová upozornila na riziko otvorenia druhého frontu v Libanone. Odsúdila zároveň útok Hibzalláhu na Izrael.

19:06

Orbán oznámil, že maďarská vláda zavedie s platnosťou od utorňajšej polnoci cenový strop pre benzín a naftu.

19:05

Podľa Erdogana Irán napriek opakovaným varovaniam opäť podnikol provokatívne kroky, ktoré poškodzujú vzťahy s Ankarou.

18:54

Prezident Madagaskaru Michael Randrianirina odvolal premiéra a celú jeho vládu.

18:52

Andrej Sibiga uviedol, že zaistenie nákladu ukrajinských prepravcov peňazí v Maďarsku vyčerpáva pojmy štátneho vydierania a terorizmu.

17:54

Arákčí nazval americkú vojenskú operáciou Ohromujúca chyba. Poukázal tým na rast cien ropy spôsobený operáciou s oficiálnym názvom Ohromujúca zúrivosť.

17:53

Indická spoločnosť Reliance nakupuje 6 miliónov barelov ruskej ropy s dodávkou v marci, informuje agentúra Reuters.Podľa jedného zo zdrojov spoločnosť Reliance nakúpila dodávky hlavnej ruskej exportnej značky Urals za cenu od mínus 1 dolár do plus 1 dolár k cene ropy Brent Dated.

Okrem toho sa uvádza, že indické ropné spoločnosti tiež nakúpili milióny barelov ruskej ropy s okamžitou dodávkou .

India, tretí najväčší dovozca ropy na svete, získava približne 40 % svojej ropy z Blízkeho východu, ktorej dodávky prechádzajú cez Hormuzský prieliv.

17:35

Trump vyhlásil, že nie je spokojný s výberom Modžtabu Chameneího za nového najvyššieho vodcu Iránu.

17:15

Prezident Libanonu Džúzíf Awn vyzval na priame rokovania s Izraelom o ukončení bojov, ktoré na území Libanonu vedie proti Hizballáhu.

17:04

Ďalšie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA by sa malo uskutočniť 11. marca v Istanbule, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje.

17:02

Od nedele si izraelské nálety a ostreľovanie v meste Gaza vyžiadali životy najmenej šiestich Palestínčanov.

16:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

K čomu povedie prielom ruských vojsk v Očeretine

Objavili sa správy, že ruské jednotky sú blízko k obsadeniu Očeretina, jednej z kľúčových pozícií obrany AFU západne od Avdejevky. Táto oblasť slúžila ako dopravný uzol pre AFU a hlavná prekladacia základňa pre dodávky posíl do Avdejevky. Pred ruskými silami sa otvárajú vyhliadky na organizovanie tlaku na ukrajinské ozbrojené sily v troch smeroch naraz. Situáciu na frontoch pre ruské noviny Vzgljad analyzuje Jevgenij Krutikov

Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service via AP
❚❚
.

V čerstvej správe ruského ministerstva obrany sa uvádza, že “jednotky skupiny síl Stred zlepšili svoje taktické postavenie”, a to aj v oblasti obce Očeretino. Viacerí vojnoví spravodajcovia tvrdia, že ruské jednotky dosiahli v Očeretine prielom.

Naozaj je predčasné hovoriť o úplnom obsadení Očeretina, ale v tejto oblasti došlo k významným úspechom. Prielom, ktorý uskutočnili ruské jednotky, bol prudký a neočakávaný. Len za pol dňa 22. apríla ráno prešli motostrelci pozdĺž železničnej trate, v polovici dňa ju prekročili a do večera vstúpili do centrálnej časti mesta a väčšiny súkromného sektora, pričom nenarazili prakticky na žiadny organizovaný odpor.

Jediným pokusom o protiútok bol vstup do boja na západnom okraji Očeretina predsunutých jednotiek 47. brigády AFU, ktoré do tejto oblasti novo dorazili na amerických Bradly. Po krátkom boji sa AFU stiahla na západ. Jednotky 115. samostatnej motorizovanej pešej brigády AFU, ktoré boli v samotnom Očeretine, sa jednoducho rozpŕchli.

.

Niektoré ukrajinské médiá dokonca tvrdia, že 115. brigáda AFU bude v Kyjeve trestne stíhaná za opustenie svojich pozícií. Tak ako sa to stalo minulý týždeň so 67. brigádou, ktorá ustúpila z predmestia Časov Jar a hromadne sa vzdala. Bude úplne rozpustená. Zdá sa, že ukrajinské velenie sa teraz pokúsi urobiť zo 115. brigády obetného baránka, aby nejako vysvetlilo, čo sa stalo. Oficiálne od poludnia 23. apríla AFU tvrdila, že jej obrana je v “ťažkom postavení”, ale zároveň tvrdila, že kontroluje väčšinu osady.

Po obsadení Avdejevky Rusmi predstavovalo Očeretino novú významnú ukrajinskú obrannú líniu v tomto smere. Táto osada sa stala krajným severným opevnením novej alebo “druhej” obrannej línie, ktorú sa AFU snažila vybudovať po strate Avdejevky. Prvá obranná línia bola narýchlo vykopaná na úrovni obcí Semjonovka – Berdyči a v súčasnosti ju ruské vojská už takmer prešli.

Operácia na obsadenie Očeretina bola vo fáze plánovania dokonale premyslená, rovnako ako predtým oslobodenie Avdejevky. V Očeretine je rozsah, samozrejme, menší, ale zmysel je zhruba rovnaký: odhaliť slabé nepriateľské postavenie a rýchlo preraziť medzi jeho opevnenými opornými bodmi.

Nepriateľ vybudoval obranu Očeretina veľmi zvláštnym spôsobom. Keďže v tejto malej osade sa prakticky nenachádzajú žiadne výškové budovy, AFU z nej neurobila zosilnenú opevnenú pevnosť.

Namiesto toho boli vykopané základné piliere kruhovej obrany a línia zákopov na východe a juhu Očeretina. Výsledkom bol polkruh s predĺženými bokmi a odkrytý zostal len úzky úsek pozdĺž cesty cez SNT Zarja. Práve cez tento úsek prešli ruské útočné oddiely priamo do centra mesta.

.

V dôsledku toho sú teraz tieto oporné body poloobkľúčené. Je dôvod domnievať sa, že v najbližších dňoch ich ukrajinská armáda opustí. Už teraz sa objavujú správy, že ruské ozbrojené sily vstúpili zo severu do susednej Novobachmutovky, ktorej celú obranu Ukrajinci vybudovali v očakávaní útoku z východu. Smerom k Novovokalinovke budú vyčistené aj zákopy, ktoré ukrajinskí vojaci kopali šesť mesiacov.

Veľa sa hovorí o tom, že AFU rýchlo stráca morálku pod vplyvom vysokovýbušných leteckých bômb. V tomto prípade to však platí skôr smerom na Časov Jar, kde na nepriateľské pozície, najmä v západnej časti mesta, dopadá až 40 takýchto bômb denne, zatiaľ čo v Očeretine sa takéto zbrane veľmi nepoužívali, pretože neboli potrebné (nie sú tam takéto opevnenia). V prípade Očeretina však nepriateľské jednotky stratili morálku v priebehu niekoľkých hodín a následne aj bojaschopnosť, a to výlučne v dôsledku dobre premysleného plánu rozhodujúcej pozemnej ofenzívy.

Posádka v Očeretine (asi 1 000 mužov) si uvedomila, že odpor je zbytočný, pretože Rusi boli dôvtipnejší, šikovnejší a odhodlanejší. A nakoniec sa radšej rozpŕchla.

Opustenie opevnených pozícií ukrajinskými ozbrojenými silami bolo v posledných dňoch zaznamenané na celej línii kontaktu západne od Avdejevky. Najčastejšie je to spôsobené tým, že oporné body sa dostali do poloobkľúčenia ruských jednotiek.
Ďalšia obranná línia AFU sa teoreticky ťahá pozdĺž prirodzenej prekážky – série umelých rybníkov od Karlovky na juhu po Novoalexandrovku na severe. V súčasnosti sú tam vybavené oporné body a zákopové línie AFU, ale tento systém nepredstavuje niečo jednotné a celistvé. Sú v ňom medzery a najvzdialenejšie body sú slabé, ako to bolo v prípade Očeretina. Ak Rusi túto líniu prelomia, AFU môže prísť o územie v hĺbke 20 – 25 kilometrov smerom na západ.

Pri formovaní všetkých týchto “obranných línií” západne od Avdejevky sa nepriateľ opakovane dopúšťa hrubých chýb velenia. Príkladom je neschopnosť ukrajinských ozbrojených síl presunúť do oblasti Avdejevky seriózne posily. Ruské velenie zasa dokáže tieto chyby identifikovať a využiť ich na mieste.

.

Nie je to nejaká charakteristická črta smeru Avdejevka. Operácia proti opevnenej oblasti Časov Jar bola tiež kompetentne naplánovaná a rovnako takticky správne sú aj operácie na Ugledarskom a Severskom smere.

Po jeho konečnom obsadení, konsolidácii a rotácii jednotiek sa Očeretino jednoznačne stane oporným uzlom logistiky Ozbrojených síl RF na tomto smere. Vysoká poloha kopcovitého hrebeňa otvára možnosť kontrolovať situáciu na severe, juhu a západe. V budúcnosti nemožno vylúčiť plánovanie útočných akcií napríklad v smere na Pokrovku a Konstantinovku. Práve tu sa nachádzajú ďalšie najviac opevnené pozície AFU.

Nehovoríme o zrútení nepriateľského frontu v širokom priestore západne od Avdejevky, ale o tom, že na to existujú seriózne predpoklady. AFU si zachováva vážny potenciál odporu. Ukrajinská armáda sa bude obzvlášť silno držať Časov Jaru, pretože opustenie tohto opevneného postavenia definitívne zničí všetky nádeje na stabilizáciu frontu až po Kramatorsko-slavkovskú aglomeráciu.

 

Prečítajte si tiež:

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Americký senátor sa pustil do Saudskej Arábie, lebo sa nechce zapojiť do vojny

„Jastrab“ republikán Lindsey Graham, jeden z hlavných ideológov útoku na Irán, hrozí Saudskej Arábii „dôsledkami“ za to, že nevstúpila do…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izrael zaútočil na Ruský dom v Libanone

Izraelská armáda zaútočila na Ruský dom v libanonskom meste Nabatie, vyhlásil šéf Rossotrudničestva Jevgenij Primakov

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Beňová: Posilňovanie jednotného trhu si vyžaduje aj odstraňovanie nefungujúcich regulácií

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na tohto týždňovom zasadnutí spolu so zástupcami Rady a Komisie opätovne zaoberať aj otázkami fungovania…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je pripravený viesť dlhodobú vojnu proti USA

Vyhlásil to pre CNN poradca pre zahraničnú politiku v kancelárii najvyššieho vodcu krajiny Kamal Kharazi

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.

Niektorí vysokopostavení izraelskí lídri sa začínajú obávať

Ich obavy sa týkajú najmä eskalácie situácie okolo Iránu, rastu nákladov na vojenskú kampaň, ako aj z poškodenia regiónu a…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Americký senátor sa pustil do Saudskej Arábie, lebo sa nechce zapojiť do vojny

„Jastrab“ republikán Lindsey Graham, jeden z hlavných ideológov útoku na Irán, hrozí Saudskej Arábii „dôsledkami“ za to, že nevstúpila do…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izrael zaútočil na Ruský dom v Libanone

Izraelská armáda zaútočila na Ruský dom v libanonskom meste Nabatie, vyhlásil šéf Rossotrudničestva Jevgenij Primakov

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Dajte Šimečkovi kazajku!“

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico si vždy želal, aby v opozícii boli inteligentní „čirkáší“, potmehúdi, lapaji a výmyselníci. Stojí proti…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko je pripravené dodávať energetické zdroje spoľahlivým partnerom do Európy… Vyslovene menoval dvoch

Ale potrebuje „signály o tom, že EÚ je na to pripravená“, vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimir Putin

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o mieri na Ukrajine sa odkladajú

Stretnutie USA, Ukrajiny a Ruska, ktoré bolo naplánované na tento týždeň, sa odkladá kvôli situácii s Iránom z iniciatívy Washingtonu,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron sľubuje obnovenie lodnej dopravy v Hormuzskom prielive

Napísal to na sociálnej sieti X počas návštevy Cypru

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

“Katastrofa”. Udalosti v Teheráne vyvolali paniku na Západe

Zničenie skladov paliva americkými vojskami povedie k ekologickej katastrofe na Blízkom východe s ďalekosiahlymi dôsledkami, vyhlásil profesor Univerzity juhovýchodného Nórska…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja pátrači sú späť

Séria sa symbolicky približuje k magickej stovke prípadov. Traja pátrači na čele s Jupiterom stoja pred záhadnou úlohou – rozlúštiť…

09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maďarský premiér chce, aby EÚ pozastavila sankcie na ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku úniu , aby pozastavila sankcie na ruskú ropu a plyn, ktoré podľa neho prispievajú…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina poskytla informácie o zadržaných osobách z Oščadbanky

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo podrobnosti o zadržaní siedmich pokladničných pracovníkov z Oščadbanky v Maďarsku, ktorých tamojšie úrady zadržali 5.…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Meloniová sa zosmiešnila, keď hovorila o útoku USA na Irán

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa v rozhovore pre televíznu stanicu Rete 4 neúspešne pokúsila ospravedlniť útok USA na Irán

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Drogy ako cukríky pre deti

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na protidrogovú akciu v Poprade, pri ktorej sa v automate zaistila látka, ktorá…

09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó požaduje okamžité zrušenie zákazu EÚ na ruské energonosiče

EÚ musí okamžite povoliť dodávky ruskej ropy a plynu, aby sa zabránilo prudkému rastu cien v krajinách únie, vyhlásil maďarský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých potravín treba zastaviť, nie podporovať, tvrdí Suja

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva, aby sa zastavil dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“To je jedno!” Kým progresívci prekrucujú fakty, koalícia sa posiela niekam

Evidujeme, že Andrej Danko by rád videl premiéra na pozícii ústavného sudcu. To by však znamenalo výrazné oslabenie SMERu (a…

09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal syn zavraždeného Chameneího

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny G7 zvolajú mimoriadne zasadnutie o rope

Krajiny G7 sa v pondelok stretnú na mimoriadnom zasadnutí, aby diskutovali o raste cien ropy, keďže cena surovej ropy presiahla…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na paralympiáde zaznela ruská hymna prvý raz od roku 2014

Ruská hymna dnes zaznela na paralympijských hrách prvýkrát od roku 2014 Hrali ju na počesť alpskej lyžiarky Varvary Vorončichinovej, ktorá…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Čurillovci na slobode, kde sa stala chyba?

Ukázalo sa, že všetky verejné udalosti uplynulého týždňa – agresia USA a Izraela voči Iránu, odchod Samsungu zo Slovenska, či…

09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská paralympionička bola pokarhaná kvôli náušniciam s motívom "Stop vojne"

Ukrajinská paralympionička, biatlonistka Oleksandra Kononovová, dostala od Medzinárodného paralympijského výboru pokarhanie za to, že 7. marca v prvý deň súťaží…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Fascinujúce objavy, ktoré otvárajú okno do minulosti

Objavy z minulosti nám umožňujú nahliadnuť do sveta, ktorý existoval dávno pred nami. Každý takýto artefakt, umelecké dielo či archeologický…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Tieto fotografie dokazujú, že niektoré nápady by mali zostať len v hlave

Nápady môžu byť skvelé, kreatívne a niekedy dokonca geniálne. Problém nastáva vtedy, keď sa niektoré nápady realizujú bez premýšľania alebo…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Medzi USA a Izraelom vznikajú problémy

Medzi USA a Izraelom vzniklo napätie po útokoch na ropnú infraštruktúru Iránu informoval izraelský 12. kanál

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni v dôsledku výpadkov na svetovom trhu s energetickými zdrojmi, píše…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikdy nemôžeme dovoliť!

Poslanec NR SR Michal Bartek tvrdí, že líder opozície Michal Šimečka (PS) je dlhodobo pripravovaný, aby prevzal na Slovensku moc…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chce Trump rýchle ukončenie vojny s Iránom?

Existuje rozšírený názor, že hlavnou úlohou Trumpa je teraz podporiť nástup umiernených síl k moci v Iráne, ktoré budú ochotné…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Švajčiarsko schválilo jednorazové odškodnenie 55.506 eur pre preživších a rodiny pozostalých  požiaru v bare v lyžiarskom stredisku Crans-Montana.

20:28

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitriev naznačil, že je možné uzavretie „energetickej“ dohody medzi Moskvou a Washingtonom vzhľadom na skokový nárast cien ropy v dôsledku vojny v Iráne.

„Dialóg medzi Ruskom a USA je životne dôležitý pre celý svet, pretože len spoločne s Ruskom je možné obnoviť a zabezpečiť globálnu energetickú bezpečnosť. Sledujte správy,“ napísal Dmitrijev.

20:02

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

19:29

.

"Nielen Arabi". Taliansky publicista pripomína, že aj jeho krajina slúži ako „lietadlová loď“ pre tankovanie amerických bombardérov

Irán, 9. marca 2026 - Prvé zásadné ponaučenie z útoku na Irán.   Týždeň po barbarskom útoku na Irán možno konštatovať niekoľko…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Ako si umelo získať sympatie: Plavákovej falošná hra na obeť

Lekciu z vedenia politického boja jemnými manipulatívnymi metódami uštedrila verejnosti Lucia Plaváková . Pretože jej posledné mediálne vyjadrenia by ste…

08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 500 ľudí skončilo vo februári v bankrote, najviac dlžníkov pribudlo na východe

Vo februári zbankrotovalo na Slovensku 492 dlžníkov, čo predstavuje medzimesačný nárast. Oproti januáru, keď bankrot postihol 415 ľudí, ide o…

09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dav obklopil autobus s iránskymi futbalistkami pri odchode z Austrálie. Doma im údajne hrozí ten najprísnejší trest

Iránske futbalistky pri prvom zápase na ázijskom šampionáte v Austrálii nespievali iránsku štátnu hymnu a zvolili tichý protest. Následne pred…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Jsme na to sami…

Pamatuju si jako dneska, když Hamás provedl svůj diverzní výpad z Gazy a Izraelské tajné služby, které teď údajně vědí…

09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Human Rights Watch obviňuje Izrael z použitia bieleho fosforu v Libanone

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v pondelok obvinila Izrael z „nezákonného“ použitia bieleho fosforu pri útokoch na juhu Libanonu.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov