NAŽIVO

Prezident Karol Nawrocki je podľa septembrového prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CBOS) najdôveryhodnejším poľským politikom. Dôveru mu vyjadrilo 58 percent respondentov, čo je o šesť percentuálnych bodov viac než v auguste. Nedôveruje mu 25 percent opýtaných.

11:23

Dve lietadlá americkej regionálnej leteckej spoločnosti Endeavor Air sa v stredu zrazili na letisku LaGuardia v New Yorku, oznámili úrady aj spoločnosť. Dve osoby údajne utrpeli zranenia.

11:22

Súd v Soule vo štvrtok zamietol žiadosť bývalého juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola o prepustenie na kauciu. Rozhodnutie odôvodnil obavami zo zničenia dôkazov.

11:22

 Luxemburský veľkovojvoda Henrich I. v piatok po 25 rokoch vo funkcii hlavy štátu abdikuje v prospech svojho najstaršieho syna Guillaumea. Henrich spoločne s manželkou veľkovojvodkyňou Mariou Teresou zastávajú v luxemburskej politike prevažne ceremoniálnu úlohu.

11:21

Počas svojej návštevy Ázie koncom októbra by Trump mohol navštíviť demilitarizovanú zónu medzi Severnou a Južnou Kóreou kvôli možnému stretnutiu s Kim Čong-unom.

Nikkei Asia informuje, že „niektorí očakávajú“ takýto krok amerického prezidenta.

Trump sa môže v Južnej Kórei stretnúť aj s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom, hoci Peking jeho účasť zatiaľ nepotvrdil.

10:46

Juhokórejský prezident I Če-mjong sa vo štvrtok ospravedlnil adoptovaným deťom, ich biologickým rodinám a osvojiteľom za zlyhania štátu pri ochrane práv detí, ktoré sa narodili v Južnej Kórei a boli posielané do zahraničia bez dohľadu a kontroly úradov v Soule.

09:44

Kolumbijský prezident Gustavo Petro v stredu vyhostil všetkých zostávajúcich izraelských diplomatov vo svojej krajine. Ako dôvod uviedol incident, keď izraelské námorníctvo obkľúčilo niekoľko lodí flotily s humanitárnou pomocou pre palestínske Pásmo Gazy, ktorá sa priblížila k obliehanému palestínskemu územiu.

09:43

Podľa Financial Times s odvolaním sa na údaje z londýnskeho Centra pre informačnú odolnosť miera zachytenia ruských balistických rakiet na Ukrajine v septembri prudko klesla na 6 % z 37 % v auguste, a to aj napriek menšiemu počtu odpálených rakiet.

08:51

Hamas v stredu vo svojom vyhlásení poprela akúkoľvek spojitosť s tromi mužmi zadržanými v Nemecku pre podozrenie z plánovania útokov na židovské a izraelské inštitúcie. Obvinenia, že zadržaní mali väzby na Hamas, označila za „úplne neopodstatnené“.

07:20

Trump oznámil, že sa o mesiac stretne so Si Ťin-pchingom, aby diskutovali o sóji.

„Naši pestovatelia sóje trpia, pretože Čína z čisto „rokovacích“ dôvodov nič nekupuje. Na clách sme zarobili toľko peňazí, že malú časť týchto prostriedkov použijeme na pomoc našim farmárom. Nikdy nesklamem našich farmárov! Ospalý Joe Biden nedodržal našu dohodu s Čínou o nákupe našich poľnohospodárskych produktov, najmä sóje, za miliardy dolárov. Toto všetko dopadne veľmi dobre. Milujem našich patriotov a každý farmár je jeden z nich! O štyri týždne sa stretnem s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom a sója bude hlavnou témou diskusie. Urobme sóju a iné obilniny opäť skvelými!“ napísal americký prezident.

07:17

Vo veku 91 rokov zomrela v stredu renomovaná britská biologička Jane Goodallová, ktorá sa zaoberala výskumom primátov, najmä šimpanzov, a bola uznávanou bojovníčkou za ochranu divých zvierat. Stalo sa tak v Kalifornii počas jej prednáškového turné po Spojených štátoch, oznámil inštitút nesúci jej meno.

Na snímke Jane Goodallová/ Zdroj screenshot
06:48

Holandsko vyzvalo EÚ, aby oficiálne označila húsíov za teroristickú organizáciu. Povstalci sa v stredu prihlásili k zodpovednosti za pondelkový útok na nákladnú loď plaviacu sa pod holandskou vlajkou v Adenskom zálive.

Včera 20:24

Spotová cena zlata dosiahla v popoludňajších hodinách 3895,09 USD za uncu. To znamená nový rekord. Neskôr klesla na 3864,16 USD/unca.

Včera 20:22

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v decembri dosiahla do 17.58 h SELČ 65,37 USD za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 66 centov (1 %). Cena ropy WTI s novembrovým kontraktom dosiahla 61,76 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 61 centov (0,98 %). Ceny ropy tak v obidvoch prípadoch smerujú k najnižšej uzatváracej hodnote od prelomu mája a júna.

Včera 20:19

V Černobyľskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku prúdu, — médiá

Ochranný sarkofág na černobyľskej jadrovej elektrárni – nový bezpečný konfinement, ktorý izoluje explodovaný štvrtý reaktor a zabraňuje úniku rádioaktivity, zostal bez napájania. Bez napájania môže ochranný systém zlyhať, čo opäť zvyšuje smrteľné riziko havárie, ktorá môže postihnúť celú Európu.

Včera 20:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hoaxy Naďa a Korčoka, časť 1.: Žiadne americké jadrové zbrane na území SR? “Nesmierne zákerná lož!”, upozorňuje analytik

Veľký kritik vojenskej zmluvy SR so Spojenými štátmi, politológ, analytik a mierový aktivista Eduard Chmelár už skôr avizoval, že sa bližšie pozrie na nepravdy a demagogické frázy, ktoré v argumentácii o vojenskej zmluve s USA šíri minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a jeho ľudia. Ako prvé si Chmelár zobral na mušku tvrdenia, že z danej zmluvy DCA údajne nevyplýva možnosť umiestnenia zbraní hromadného ničenia na území SR.

Ilustračné foto- na snímke americká stíhačka F-22
❚❚
.

Chmelár konštatuje, že vládni predstavitelia šíria o vojenskej zmluve s USA “nehanebné klamstvá”, voči oponentom a nepoužívajú vecné argumenty, ale osobné urážky. “A médiá si neplnia svoju úlohu…  Pripravil som argumentovník, v ktorom budem postupne bod po bode vyvracať najväčšie lži a vysvetľovať najhoršie dopady DCA. Začnem s klamstvom, ktoré zaznieva v posledných dňoch vari najčastejšie, najmä z úst ministra obrany Naďa, jeho štátneho tajomníka Mariana Majera, šéfa branno-bezpečnostného výboru Juraja Krúpu a ďalších vládnych činiteľov, ale aj Pavla Macka (schválne nepíšem generála, lebo v tomto prípade nevystupuje ako vojenský expert, ale čoraz častejšie ako demagogický politik zanedbateľnej mimoparlamentnej strany). Nepriamo to tvrdí aj analytik Alexander Duleba, ktorý takýmito slovami obhajuje členstvo Ukrajiny v NATO, že tam nemôžu byť jadrové zbrane, lebo to vraj zakazujú medzinárodné dohody.”

Podobne obhajcovia DCA tvrdia, že zakotviť do zmluvy zákaz rozmiestnenia jadrových zbraní na území Slovenska je zbytočná nadpráca, lebo to nedovoľuje Zmluva o nešírení jadrových zbraní. To je však podľa analytika Chmelára “nesmierne zákerná lož”.

Eduard Chmelár argumentuje, že Zmluva o nešírení jadrových zbraní nerieši rozmiestňovanie atómových náloží vo vlastníctve nukleárnych mocností na území iných štátov. “Inak by Spojené štáty nemohli mať rozmiestnené jadrové zbrane v Turecku, Nemecku, Taliansku, Belgicku a Holandsku.”

.

“Ak uzavrieme takúto zmluvu, nikto nám nemôže zaručiť, že tu Američania nebudú skladovať lietadlové jadrové nálože alebo že nepoužijú naše letiská na tranzit nukleárnych náloží. Keď Juraj Šeliga tvrdí, že je pre neho „komická predstava, že sem niekto dovezie jadrové zbrane a schová ich do garáže na letecký benzín“, tak je na smiech predovšetkým sám. Existujú totiž aj letecké nukleárne bomby, ktoré môžu byť buď výbušné alebo rádiologické. Šeliga o tom však nemá ani potuchy, a tak sa vie baviť iba na úrovni primitívnych garáží na benzín. Žiaľ, aj takíto nekompetentní politici budú hlasovať o tejto zmluve. Takže ešte raz: Zmluva o nešírení jadrových zbraní zakazuje vyrábať, vlastniť a rozmiestňovať atómové zbrane nám, ale nie existujúcim nukleárnym veľmociam.”

Zároveň dodal, že v rámci stredajšej tlačovky zaznelo aj množstvo ďalší drobných lží. “Jednu však v súvislosti s touto témou vypichnime. Minister Naď veľkohubo tvrdil, že oni si urobili rozbor a porovnanie jednotlivých zmlúv a vraj ani jedna neobsahuje zákaz jadrových zbraní, ani jedna! – dušoval sa. No. Bez veľkých rečí si otvorme nórsku DCA a čítajme hneď čl. 1, ods. 2: „Nič v tejto dohode nemení politiku Nórska v súvislosti s rozmiestnením cudzích síl na nórskom území a hromadením alebo rozmiestnením jadrových zbraní na nórskom území.“ A poďme ďalej, čítajme čl. 4, ods. 5: „Nič v tomto článku nemení politiku Nórska, pokiaľ ide o rozmiestnenie zahraničných síl na nórskom území a skladovanie alebo rozmiestnenie jadrových zbraní na nórskom území.“ … Čo k tomu dodať. Naď, Majer a Krúpa sú notorickí klamári. Ale to už viete.

Nórsko si podľa slov Chmelára starostlivo stráži svoju politiku bez jadrových zbraní a aj to bol dôvod, prečo si presadilo zákaz rozmiestňovania takéhoto typu náloží na svojom území, a nebola to žiadna nadpráca. “Účinnejším systémovým riešením ochrany by bolo, keby sa stredoeurópske štáty rozhodli oživiť Rapackého plán z októbra 1957. Vtedajší šéf poľskej diplomacie Adam Rapacki navrhol na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN vytvorenie bezjadrového pásma v strednej Európe. Vtedy mu v tom zabránil sovietsky hegemón. Zabránil by nám dnes v tom americký hegemón, ak všade tvrdí, že sme slobodné a suverénne štáty? V každom prípade, Slovensko sa nepoistilo ani tak ako Nórsko.”

“A slovenskí politici, ktorí do toho nestačili ani len nazrieť, sa nechali ukolísať bezcharakternými klamstvami. Pre mňa osobne je veľmi smutný pohľad aj na to, kam sa v posledných rokoch posunuli zelení, ktorým prekážajú jadrové elektrárne, ale neprekážajú im jadrové zbrane. Je to obrovské sklamanie, ale v mierovom hnutí sme ich z veľkej časti stratili.”

Podľa Eduarda Chmelára, všetkým by nám mali behať zimomriavky po chrbte z toho, kto zodpovedá za bezpečnosť tohto štátu. “To nie sú štátnici, to sú gangstri bez elementárnej morálky, ktorí najprv strieľajú, a potom rozmýšľajú, len tým druhým si nie som istý. Treba si však uvedomiť podstatu súčasných hrozieb. Svet momentálne čelí rozpadu systému kontroly zbrojenia a my sme sa rozhodli hrať vabank ako poskok jedného hegemóna. Dejiny nás učia, že malý štát musí byť veľmi ostražitý. Ak nevsadíme na medzinárodné právo, ale na ochranu impéria, ten, kto nás chráni, nás veľmi rýchlo vymení, keď na tom niečo získa. Zapamätajme si: Ten, kto nás zradí, nie je nepriateľ, ale spojenec. Ten, kto nás chráni, je vždy veľmi nebezpečný. Zahraničná politika nepozná vďačnosť. Zabudli sme na to v roku 1938, v roku 1944 i v roku 1968. Zabudneme na to aj v roku 2022?”

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Marek Brna

René Pavlík

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Iliaš

.
.
.

Čo sa nakoniec (ne)udialo v Kodani. Orbán: Situácia je vážna!

Na neformálnom summite EÚ v Kodani sa lídri nedokázali dohodnúť na konkrétnych opatreniach proti Rusku, informuje Politico

02. 10. 2025 | Aktualizované 02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zlomový bod pre Rusko

Podľa Financial Times, s odvolaním sa na údaje z londýnskeho Centra pre informačnú odolnosť, miera zachytenia ruských balistických rakiet na…

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Signál, ktorý Šimečka, Gröhling, Kolíková, Nikita Slovák a aj šéfka Európskej komisie, vyslali Slovensku

Na základe hysterických reakcií našich opozičníkov, ktoré odovzdali aj do Bruselu po schválení zmeny Ústavy SR, sme sa na prekvapenie…

02. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj začal Európe diktovať

Zabudol Zelenskyj na slušné správanie? Namiesto pozdravu začal ukrajinský prezident cestu do Kodane s požiadavkami

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Potrebuje minister Migaľ doliečiť aj politickú dušu?

Samuel Migaľ zaskočil politickú scénu, keď vlastnú tlačovku nemilo a prekvapivo obrátil na dramatické predstavenie a obvinil prezidenta Pellegriniho z…

02. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zvýšte svoj pracovný výkon s MS Office 2021 Pro za iba 26 €! Jediná platba a používate ho doživotne! A navyše, MS Win 11 Pro je tiež v ponuke!

Cieľom aplikácií nie je finančne Vás zaťažiť, ale uľahčiť Vám prácu, aby ste mali menej zbytočných starostí a viac času…

30. 09. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 09. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusko pripravuje plán na konfiškáciu zahraničných aktív

Rusko pripravuje plán na konfiškáciu zahraničných aktív v prípade, že EÚ prijme opatrenia na zabavenie jeho aktív

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel by nám zobral aj to posledné. Necháme sa?

Priebežne informujeme o tom, ako EÚ zlyháva v makroekonomických ukazovateľoch, ale aj z hľadiska zahraničnopolitických krokov či ideológie, ktorú silou-mocou…

02. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA poskytnú Ukrajine spravodajské informácie pre raketové útoky na energetickú infraštruktúru Ruska

USA poskytnú Ukrajine spravodajské informácie pre raketové útoky na energetickú infraštruktúru Ruska. Informovali o tom americkí predstavitelia denník The Wall…

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarsko našlo kľučku a dostane sa k zmrazeným fondom

Maďarská vláda by mohla do dvoch mesiacov získať 163,5 milióna eur z časti zmrazených fondov EÚ, ako sa dozvedel denník…

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európu riadia šašovia odtrhnutí od reality, ktorí majú mizivú podporu, ale tlačia nás do vojny. Nik ich nechce, ale všetci ich máme rešpektovať. Čo s tým?

Premiér Starmer je podľa najnovších prieskumov najnepopulárnejší predseda britskej vlády v histórii prieskumov verejnej mienky. To už je naozaj čo…

02. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Komerčný horor vo vitrínkach degraduje kredit múzea

Bezpochyby si aj vaše deti rady pozrú výstavku ikonických popkultúrnych objektov, akými sú stavebnice LEGO, hračky z „kinderiek”, alebo hororové…

02. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Živnostníci sa zbavia transakčnej dane. Rozumný krok v čase konsolidácie

Parlament rozhodol – živnostníci a malé firmy s príjmami do 100 000 € už nebudú platiť transakčnú daň. Opatrenie, ktoré…

02. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Progresívci na nás poľujú

„Vo svete, v ktorom žijeme, sa z násilia stala rozhodujúca sila. Ak ho ty nepoužiješ proti svojim nepriateľom, oni ho…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

Kríza v nemeckom školstve: 74 % detí, ktoré predčasne ukončili školskú dochádzku, má migračné zázemie

Nová, odhaľujúca správa odhaľuje imigračnú krízu v nemeckom školskom systéme a poukazuje na to, ako majú študenti s imigračným pôvodom…

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 10. 2025 | Aktualizované 02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Aktualizované 02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Folklórny súbor Šarišan získal v Južnej Kórei najvyššie ocenenie

Folklórny súbor Šarišan z Prešova sa v uplynulých dňoch zúčastnil na jednom z najväčších svetových tanečných súťažných festivalov – Cheonan…

02. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zázračná bobuľa? Výsledky novej štúdie mnohých prekvapia

Nová štúdia zistila, že denná dávka čučoriedok podávaná bábätkám zmierňuje alergické príznaky a zlepšuje imunitné markery, čo potvrdzuje aj predchádzajúci…

02. 10. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pančucha verzus podielový fond. Ako dnes rozmýšľajú seniori o peniazoch?

Seniori čoraz viac čelia sofistikovaným formám finančných podvodov, ktoré sú často založené na psychologickej manipulácii, zneužívaní dôvery a ich zraniteľnosti

02. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Francúzske špeciálne jednotky zajali tanker ruskej „tieňovej flotily“

Francúzske špeciálne jednotky zajali tanker „tieňovej flotily“ Ruskej federácie, informuje Le Parisien

01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raketový útok Iskandermi zničil celú základňu ukrajinských dronov dlhého doletu

Ukrajina, 2. októbra 2025 - Na Ukrajine sa vznietili a vybuchli desiatky kamikadze dronov. Raketový útok Iskander-M zničil nákladné autá…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

.

Najväčším svetovým importérom ruskej ropy sa stal Taiwan

Taiwan sa stal najväčším svetovým dovozcom ruskej nafty – ropného produktu používaného na výrobu chemikálií potrebných pre polovodičový priemysel –…

02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako z iného života: Celebrity a ich dvojníci z minulosti, pri ktorých budete iba žmurkať

Ako z iného života: Celebrity a ich dvojníci z minulosti, pri ktorých budete žmurkať dvakrát. Napriek tomu, že nie sú…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

Deficit rastie, štát hospodáril po deviatich mesiacoch s mínusom 3,8 miliardy eur

Slovenské verejné financie sa po deviatich mesiacoch tohto roka ocitli v hlbšom mínuse, než to bolo vlani. Štátny rozpočet skončil…

01. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruské drony typu Geraň začali útočiť na pohybujúce sa objekty

Ruské drony typu Geraň začali útočiť na pohybujúce sa objekty, informuje vojenský portál Militarnyi

01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Michelko o médiách

30. 09. 2025

Michelko o opozícii

30. 09. 2025

Michelko o SNS

30. 09. 2025

Michelko o Európe

30. 09. 2025


Zrod fotografie: Ako sa lúče slnka za 8 hodín stali umením aj vedou?

Zrod fotografie: Ako sa lúče slnka za 8 hodín stali umením aj vedou? Pred dvoma storočiami sa francúzsky vynálezca pozeral…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

Premiér neodletel na samit do Kodane. Ozvali sa zranenia po atentáte

Premiér Robert Fico v stredu neodletel na samit Európskej únie a Európskeho politického spoločenstva, ktorý sa koná v dánskej Kodani.…

01. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán štváčovi Tuskovi: „Môžete si myslieť, že bojujete s Ruskom, ale Maďarsko nie, rovnako ako EÚ"

Maďarsko, 1. októbra 2025 - V Nemecku zaznamenávajú masové lety dronov nad kritickou infraštruktúrou - píše denník Spiegel. V noci…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

Krajčí prijal vystretú ruku odpustenia

Poslanec Národnej rady SR Marek Krajčí zostáva v klube Igora Matoviča, Za ľudí, KÚ aj v Hnutí Igora Matoviča. Je…

01. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prezident Karol Nawrocki je podľa septembrového prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CBOS) najdôveryhodnejším poľským politikom. Dôveru mu vyjadrilo 58 percent respondentov, čo je o šesť percentuálnych bodov viac než v auguste. Nedôveruje mu 25 percent opýtaných.

11:23

Dve lietadlá americkej regionálnej leteckej spoločnosti Endeavor Air sa v stredu zrazili na letisku LaGuardia v New Yorku, oznámili úrady aj spoločnosť. Dve osoby údajne utrpeli zranenia.

11:22

Súd v Soule vo štvrtok zamietol žiadosť bývalého juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola o prepustenie na kauciu. Rozhodnutie odôvodnil obavami zo zničenia dôkazov.

11:22

 Luxemburský veľkovojvoda Henrich I. v piatok po 25 rokoch vo funkcii hlavy štátu abdikuje v prospech svojho najstaršieho syna Guillaumea. Henrich spoločne s manželkou veľkovojvodkyňou Mariou Teresou zastávajú v luxemburskej politike prevažne ceremoniálnu úlohu.

11:21

Počas svojej návštevy Ázie koncom októbra by Trump mohol navštíviť demilitarizovanú zónu medzi Severnou a Južnou Kóreou kvôli možnému stretnutiu s Kim Čong-unom.

Nikkei Asia informuje, že „niektorí očakávajú“ takýto krok amerického prezidenta.

Trump sa môže v Južnej Kórei stretnúť aj s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom, hoci Peking jeho účasť zatiaľ nepotvrdil.

10:46

.

Keď sa z „čo keby“ stane realita – tieto fotografie vám to ukážu!

Keď sa z „čo keby“ stane realita - tieto fotografie vám to ukážu! Všetci sa niekedy zamýšľame nad otázkou „Čo…

02. 10. 2025 | 0 komentárov

Frederiksenová: Európa čelí najťažšej situácii od druhej svetovej vojny

Dánsko v stredu vyhlásilo, že Európa musí posilniť svoju reakciu na „hybridnú vojnu“, ktorú podľa neho vedie Rusko. Vyhlásenie prišlo…

01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší odídenec od Matoviča. Čo viedlo Vašečku k tomuto kroku?

Poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka odchádza z poslaneckého klubu Igora Matoviča, Za ľudí, KÚ. Pôsobiť bude ako nezaradený poslanec.…

01. 10. 2025 | Aktualizované 01. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Aktualizované 01. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Ľudia z Matovičovho hnutia ma príjemne prekvapili

Koaličný návrh novely ústavy bol výzvou pre všetkých opozičných poslancov, ktorí sa hlásia ku konzervatívnym témam. Do poslednej chvíle nebolo…

01. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Maďarský premiér získal nečakaných spojencov

Viktor Orbán môže nájsť podporu  v „nečakaných kruhoch“, ako píše denník Politico. Maďarský premiér údajne hľadá podporu pre svoju snahu zabrániť…

01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Marek Brna

René Pavlík

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Iliaš

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov