Globálna migračná dohoda: Záchrana budúcnosti Európy alebo posledný krok k jej zániku?

Bratislava 5. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Salvatore Di Nolfi)

 

O globálnej migračnej dohode, ktorá ma byť podpísaná 11. decembra v Marakéši, sme sa toho ešte do nedávna veľa nedozvedeli. Nie len naši zástupcovia národa nám tento plán zatajovali alebo pri najlepšom zahmlievali. Aj politici v ostatných štátoch Európy to nerobili inak. No teraz, krátko pred podpísaním tohto paktu, sa vďaka alternatívnym médiám dostávajú na verejnosť fakty, ktoré mali zostať v tajnosti. A keď sa pozrieme na obsah tohoto paktu, tak sa niet čo čudovať, prečo to tak malo byť.

Na snímke predseda Miroslav Lajčák

Tento pakt vznikol takým spôsobom a v tom duchu, akým vznikajú aj rozhodnutia a dohody Európskej únie. Tento spôsob, ktorý je maximálne nedemokratický a absolútne ignorujúci právo a slobodu, ba dokonca zosmiešňujúci vôľu občanov EÚ, je založený na postupe, ktorý nám ozrejmil šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Na otázku ako funguje Únia zrejme pod záchvatom ischiasových bolestí nechtiac pravdivo odpovedal:

„My si niečo rozhodneme, potom to postavíme do priestoru a nejaký čas počkáme. Keď nenastane veľa kriku a nedôjde k žiadnym povstaniam, nakoľko väčšina ani nerozumie čo bolo rozhodnuté, tak pokračujeme ďalej – krok za krokom, až pokiaľ nie je cesty späť„.

Toto je metodika, ktorá nachádza uplatnenie aj v presadzovaní tzv. migračnej dohody. Malý rozdiel tu ale predsa len je. V súvislosti s blížiacou sa realizáciou tohto paktu začína k tým Junckerom spomínaným povstaniam voči podpísaniu Marakéšskej dohody prichádzať. K tomu neskôr.

Úlohou migračného paktu je regulácia resp. diktát, ako majú krajiny sveta zaobchádzať s prisťahovalcami. Základný imperatív z týchto predpisov je: „Migrácia bola vždy súčasťou ľudskej histórie, je vždy dobrá a prispieva k blahobytu, rozvoju a k inováciám v krajinách, ktoré sú cieľom migrácie“. Kto by teraz na tomto mieste očakával zdôvodnenie takéhoto, zo vzduchu chyteného tvrdenia, ten sa veru nedočká, nakoľko jednoducho neexistuje. Práve opačne. No a je postačujúce sa len pozrieť do našej európskej histórie, aby sme videli, aké „pozitíva“ a „inovácie“ nám tie viac násobné „imigrácie“ priniesli. Milióny tých Európanov, ktorí vo vojnových konfliktoch s „imigrantmi“ stratili ich život, boli zrejme iného názoru.

Ďalším základným kameňom svetového imigračného paktu Spojených národov je definícia migrácie ako ľudské právo a jej bezhraničné spustenie a riadenie ako cieľ.

Tak tiež je potrebné si uvedomiť fakt, že tento pakt rieši len otázku imigrácie. Nerieši otázku utečencov, ktorí sú už chránení azylovým právom. Fakticky je to popri naďalej trvajúcej vlne azylantov a tých, čo sa za nich vydávajú, spustenie ďalšej imigračnej vlny a to pod právnou ochranou OSN.

Zástancovia tohto paktu nám neustále tvrdia, že údajne celý pakt nie je právne záväzný, neobmedzuje suverenitu štátov a jeho podpísanie neudeľuje štátom žiadne povinnosti.  No zo skúseností už vieme, že keď nám určití politici a ich vazalské médiá niečo tvrdia, tak sú pravda a skutočnosti niekde inde. A skutočne. V pakte sa zdôrazňuje jeho základ na tých povinnostiach, na ktorých sa o utečencoch a migrantoch dohodli členské štáty v ich vyhlásení v New Yorku.

Slovné spojenie „povinnosť voči migrantom“, ktorých počet sa odhaduje na 250 miliónov, sa nachádza v celom texte až úžasných 87 krát. V týchto ako že nezáväzných povinnostiach dostávajú štáty mimo iného „odporúčania“ ako napr. sprístupniť imigrantom bezplatne ich zdravotné systémy, otvoriť im ich sociálne siete a zariadenia pre vstup do systému, do ktorého nikdy neprispievali a absolútna väčšina ani nikdy prispievať nebude, udeliť imigrantom právo prisťahovania sa ich rodinným príslušníkom, vystaviť im papiere v prípade, že žiadne nemajú a v neposlednom rade kvázi zákaz vracať a internovať imigrantov a to aj pred ich kriminálnym pozadím. Internovanie je len Ultima racio a v tom prípade musia štáty zabezpečiť dotyčným bezplatné právne poradenstvo a právnu ochranu.

Od domáceho obyvateľstva sa požaduje rešpekt pred kultúrou, návykmi a tradíciami prisťahovalcov. No opačne to už platiť nemusí.  A prečo majú mať štáty povinnosť pravidelne písomne raportovať o ich imigrantskej politike, keď je celý pakt nezáväzný? Dá sa očakávať, že keď štáty určitú skupinu imigrantov nebudú chcieť prijať, tak im to tzv. nezávislé NGO vyhodia na oči ako rasizmus a porušenie paktu. A na kontrolu plnenia bude zriadená kontrolná inštitúcia, ktorá bude riešiť priestupky proti „nezáväznému“ paktu.

Samozrejme, že sa v tom predpise OSN hovorí nie len o povinnostiach, ale aj o právach. Problém sa ale nachádza v rozdelení práv a povinností medzi tých dvoch zúčastnených. Zakiaľ sa všetky práva nachádzajú výlučne na strane prisťahovalcov, tak ta druhá strana povinností je výlučne na pleciach štátov, teda nás pôvodných občanov Európy.

Oponentov tohto globálneho projektu našej likvidácie stavajú do pozície klamárov, zavádzačov a demagógov. A ako uviedol v jeho komentári šéf televízie RTL West Jörg Zajonc:

„Spochybňujúcim je povedané, že sa jedná len o vyjadrený zámer, právne nezáväzný. Formálne to síce zodpovedá, fakticky je to ale záväzné. Politicky a morálne. A to môže ovplyvniť právnu účinnosť. Každý sa môže odvolať na tento pakt a ísť pred súd. Ktorý sudca si dovolí rozhodnúť proti tomuto paktu? Veď ten pochádza od OSN. Okrem toho sa v pakte síce prízvukuje zosúladenie národného práva, no zároveň sa požaduje prispôsobenie tohto práva požiadavkám OSN “.

Na naplnenie cieľov paktu potrebujú jeho protagonisti podporu médií ako usmerňujúceho a výchovného prostriedku. V realite to znamená, že už aj tak existujúca tvrdá cenzúra médií a manipulácia mienkotvorby ešte pritvrdí.

A opätovne citujem už citovaného Jörga Zajonca:

„A potom je tu ešte tá vec s informáciami. Mal byť vedený zjavne na fakty orientovaný diskurz.

Ja sa ale pýtam: Ako? Keď je výsledok známy už vopred.

Vnímanie by malo byť realistickejšie, humánnejšie a konštruktívnejšie. Média by mali byť zapojené do riadenia migrácie. To tam stojí doslovne. A kto nespolupracuje tomu by mala byť odobraná finančná podpora. Aj to tam stojí (v pakte, poznámka autora). Jedno tam ale nestojí. Keď je tá migrácia tak dobrá, prečo potom potrebujeme riadené informácie a prečo nejaký pakt vôbec.“

No záverom sa ešte pozrime na tie Junckersové povstania. V tomto prípade a v tomto  bode sa Junckers a OSN očividne prerátal. Čoraz viac štátov vo svete a aj u nás v Európe si uvedomujú nespočetné riziká a nebezpečenstvá tohto gigantického deštruktívneho paktu globálnej migrácie a rozhodli sa ich postoj k tomuto projektu prehodnotiť a začať konať v prospech vlastného obyvateľstva a ich ochrany.

Od globálneho paktu už odstúpili USA, Austrália, Maďarsko, Rakúsko a Chorvátsko. Takýto krok už avizujú aj Poliaci, Česi a Dáni. Nespokojnosť hlásia aj Holanďania a Taliani. Diskusia začala dokonca už aj v politicky mŕtvom Berlíne.

No a čo u nás okrem hrobového ticha médií a kaviarenských slniečkárov?

Naše ministerstvo zahraničia pod vedením nášho fanúšika OSN ide proti zdravému rozumu, proti národu a jeho záujmu a už má dávno pripravené pero na podpis tohto diktátorského paktu.

Návšteva hrobára štátov Macrona (ako ho nazval jeden francúzsky denník) na Slovensku bola očividne úspešná. Bruselu sa podarilo prostredníctvom Slovenska vraziť klin do V 4-ky a rozbiť jej súdržnosť.  Určite sa nám to jedného dňa vráti ako bumerang. A to už vôbec nechcem rozmýšľať o dopadoch takejto imigrantskej politiky na našu vlasť a národ.

Vilibald Kičin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

109. Neznáme slovenské dejiny: Ako som ostal námestníkom ministra financií

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)   Sme v horúcom lete a jeseni 1990. Na podporu oboch „názorových platforiem“ vznikali občianske iniciatívy. Profederálne sa správalo Fórum za spoločný štát, pronárodne pôsobili Korene, Syntéza, Nezávislé združenie ekonómov Slovenska (NEZES), ktoré vzniklo už 13. decembra 1989 v budove Slovenského zväzu výrobných družstiev,…

Nemecký epidemiológ o fiktívnej pandémii

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Foto:TASR–Milan Kapusta)   So zvýšenými testami sa umelo udržiava pri živote vírusová hystéria, ktorá sa len ťažko môže odvolávať na prípady úmrtí  v Nemecku, píše v úvode svojho komentára nemecký epidemiológ Wolfgang Wodarg Tieto dva svety sa rozchádzajú viac a viac. Na jednej strane je tu…

Peter Sagan finišoval v Paríži na 3. mieste, Sam Bennett víťazstvom potvrdil triumf v bodovacej súťaži

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) sa nedočkal etapového víťazstva na Tour de France 2020. V poslednej 21. etape s tradičným dojazdom na Elyzejských poliach v Paríži finišoval na tretej priečke a pripísal si druhé pódiové umiestnenie na 107. ročníku najslávnejších etapových pretekov Tretí…

Beňová: „Nepomáhate ženám, ostrakizujete ich.“ Šipoš k potratovej tabletke: „Návrhy napomáhajúce potratom sú nepriechodné“

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Foto: TASR - Michal Svítok) Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) v relácii TV Markíza kritizovala, že koalícia nerokovala o národnom pláne s opozíciou ani sociálnymi partnermi. "Vláda nerokovala prakticky s nikým, počujeme výhrady zo všetkých strán. Igor Matovič (OĽANO) nekompetentne riadi vládu a nekompetentne pripravil aj tento…

„Západ nás vždy zradil, a koho sa najviac bojí, tak to sú Rusi.“ Otázka o dotáciách viedla k vážnejším úvahám

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Predseda hnutia SPD Tomio Okamura zdieľal na Facebooku meme ohľadom európskych dotácií a zároveň uviedol, že ho považuje za absolútne pravdivé. Súčasne vyslovil záujem o názor sledujúcich "Dotácie z EÚ nie sú peniaze Európskej únie, ale sú to peniaze, ktoré totiž zarábal každý…

Dozvie sa svet o jeho teniskách i ďalších radostiach a starostiach? Mesežnikov: Premiérovi i predsedovi parlamentu by Twitter mohol pomôcť zviditeľniť sa na medzinárodnej scéne.

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok, Jakub Kotian, Martin Baumann)   Politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky (IVO) Grigorij Mesežnikov si myslí, že Twitter by mohol pomôcť premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) i šéfovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) zviditeľniť sa na medzinárodnej scéne Podľa neho by mohli „vyvolať…

Tisíce ľudí demonštrovali v Düsseldorfe proti pandemickým opatreniam

0 icon

Düsseldorf 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Niekoľko tisíc demonštrantov sa v nedeľu v meste Düsseldorf v západnej časti Nemecka zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu SARS-CoV-2, informovala agentúra DPA Zhromaždenie organizovala regionálna skupina iniciatívy Querdenken (Nekonvenčné myslenie). Tá pôvodne očakávala účasť až 50.000 ľudí. V…

Na ceste pri Kežmarku našli v aute dvoch mŕtvych mužov

0 icon

Kežmarok 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Prešovský kraj)   Dve mŕtve telá v osobnom vozidle sa našli pod mostom na ceste I/66 z obce Huncovce do Kežmarku Informuje o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti. "Ide o dvoch mužov z Huncoviec," uvádza polícia s tým, že viac informácií o…

Zásielka pre Biely dom obsahujúca ricín prišla zrejme z Kanady

0 icon

Washington 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Obálka adresovaná Bielemu domu, ktorá obsahovala jed ricín a ktorú zadržali americkí federálni úradníci, zrejme prišla z Kanady Vyplýva to z prvotných záverov vyšetrovania, do ktorého sa okrem amerických expertov zapojila aj Kráľovská kanadská jazdná polícia. Obálka bola zadržaná vo vládnom úrade, ktoré…

Najväčší venezuelský supertanker prešiel pod ruskú vlajku, USA ho nebudú môcť skonfiškovať ani zadržať

0 icon

Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Dan Rosenbaum)   Venezuela odovzdala Rusku svoj najväčší supertanker triedy VLCC (Very Large Crude Carrier) s výtlakom 320,8 tisíc ton. Supertanker „Ayacucho“ bol ešte v máji premenovaný na „Maxim Gorkij“ a zároveň bol zaradený do registra ruských obchodných lodí Ruský supertanker „Maxim Gorkij“ v súčasnosti vedie…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Švec

Štátom ide o život a národy sa ticho prizerajú!

0icon

Časť nasledujúcej úvahy som už publikoval v kampani do eurovolieb, aj neskôr v predvolebnom blogu. A treba to robiť znovu a bez prestávky. Pokiaľ nejde o život, nejde o nič. Tu už ide o život. O život národa, o život štátu, o štátnosť ako najvyššiu hodnotu národa. Ide o problém nefalšovanej vlastizrady vo forme odstraňovania atribútov štátnosti. O pár dní nastupuje…

Ladislav Kováčik

Ako reagovať na dezinformácie a lži o Cirkvi a kresťanstve?

0icon

(Tento článok bol pôvodne publikovaný ako facebookový status.) Pokúsim sa ustrážiť, aby tento status nebol zbytočne dlhý, ale ta

Jana Tutková

Faloš a krutosť Jany Cigánikovej - všetko pre preferencie

0icon

Už niekoľko mesiacov nám poslankyňa Cigániková zo SaS cez TV Markízu pripomína, že odporcovia potratovej tabletky, ktorá by umožnila chemický potrat do 9. týždňa tehotenstva, sú len náboženskí fanatici a ona je tá moderná žena, ktorá jediná cíti s ostatnými ženami. Osvedčená mantra progresívcov, aby sa vrátili do náruče SaS,…

Maroš Borza

ZA FUNKCIE.

0icon

Je po sneme SNS. Došlo k tomu čo drvivá väčšina členov nechcela – Danko sa stal opäť predsedom. Nevybrali si ho členovia, ale delegáti. Takí delegáti, akým bol delegát za Senec. Ten človek bol vyzvaný členskou základňou, aby nehlasoval za Danka, ale za Hrnka. Napriek tomu dal hlas Dankovi. Koľko bolo…

Štefan Harabin

Výzva poškodeným, ktorým boli uložené pokuty policajtom za nenosenie rúšok: „Neplaťte ich žiadajte doručiť rozhodnutie o uložení pokuty písomne a okamžite podajte trestné oznámenia na autora uloženej pokuty za zneužívanie právomoci verejného činiteľa.“

0icon

To čo som tvrdil v nepriestrelnej analýze viažucej sa na právnu nulitu všetkých Mikasových opatrení, okrem iného i toho v určení nezákonnej povinnosti nosiť rúška pre nenakazených ľudí (video zo 7. septembra 2020 https://www.youtube.com/watch?v=JJZ5fwFP_uM&t=59s) a tiež to, že tí ktorí dostanú pokutu ju nemusia zaplatiť, lebo by bola ulož

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Vláknina a správne fungovanie tela

0 icon

Prinášame vám ďalší článok z edície ako funguje telo. Postupne sa vám snažíme priniesť jednotlivé zložky potravy, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sme boli zdraví a naše telo dostalo všetko, čo reálne potrebuje. V tejto časti článku sa pozrieme na veľmi dôležitú súčasť potravy, ktorou je vláknina. Vláknina je súčasť potravy, ktorá…

Psy dokážu vyňuchať rakovinu s takmer 97 % presnosťou

0 icon

Naši domáci miláčikovia sú jednoducho najlepší. Najlepší spoločníci, poslucháči a kamaráti na hranie. A zoznam týchto naj sa práve rozšíril o psy, ktoré dokážu vyňuchať rakovinu v krvi. Ak vlastníte tohto štvornohého chlpáča tak viete, že psy majú vrodenú schopnosť vnímať situácie, keď sa niečo deje. V minulosti sa už preukázalo, že vycítia vôňu Parkinsonovej…

Skutočnosť alebo fotomontáž? Tieto fotografie sú jednoducho úžasné

0 icon

Internet je plný fotografií, ktoré sú upravované v rôznych externých grafických editoroch, ako je napríklad Photoshop. Aj preto je čím ďalej ťažšie rozlíšiť skutočnosť od fotomontáže. Ako sú na tom však nasledujúce fotografie, ktoré sme si pre teba dnes pripravili? Skutočnosť alebo fotomontáž? Zrejme ťa prekvapíme, ak ti povieme, že…

TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

0 icon

Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. 1.…

10+ dôkazov, že ľudská hlúposť naozaj nepozná hranice

0 icon

Všetci máme tie okamihy, kedy sa náš rozum s logikou vyberú na spoločnú dovolenku. Výsledkom je krátkodobá debilita, ktorú si ale väčšinou rýchlo uvedomíme a robíme veci tak, ako by sa mali. No tento dočasný stav nie je to isté, čo permanentná ľudská hlúposť.  Einstein mal pravdu. Už sme to poznamenali…

Vo svete IT

„Venuša je momentálne zaujímavejším cieľom ako Mars,..“ Astronómovia chcú objasniť „stopy života“

0 icon

Tento pondelok, 14. septembra, oznámili vedci, že v oblakoch Venuše našli fosfán, chemikáliu, ktorá by mohla byť známkou života. Objav vyvolal vlnu rozruchu a vedci už chystajú niekoľko ďalších pozorovaní, ktoré by záhadu objasnili. Lenže ak chceme naozaj zistiť, čo sa deje v hustých, kyselinou naplnených oblakoch nášho suseda, pozorovania…

Dva tímy vedcov skúmali sľubného kandidáta na časticu temnej hmoty. Prišli však k protichodným záverom

0 icon

Dva experimenty, ktoré pátrajú po stopách častice, ktorá zabraňuje galaxiám rozletieť sa na kusy, nedávno prišli s protichodnými výsledkami. Jeden z nich prišiel s prázdnymi rukami, zatiaľ čo druhý priniesol sľubné objavy. Temné bozóny sú kandidátmi na častice temnej hmoty, v ktorých sa neukrýva veľa sily. Na rozdiel od tradičných…

Čo je WiFi Direct a podporuje to aj môj telefón?

0 icon

Keď sa spomenie WiFi, tak automaticky väčšinu z nás napadane surfovanie po internete, ale v skutočnosti sa za týmto pojmom môže schovávať výrazne viac, ako len „pripojenie k internetu“. Na tému upozorňuje portál nextpit.com. Čo je to WiFi Direct? Prvou vecou, ktorú treba povedať je, že táto funkcia je v…

3 funkcie Android smartfónov, o ktorých možno ani netušíte

0 icon

Operačný systém Android aktuálne používa približne tri-štvrtina všetkých používateľov chytrých telefónov. Ide tak o veľmi populárny a rozšírený operačný systém, ktorý okrem iného v sebe schováva radu dobre „zašitých“ funkcionalít. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti 3 vcelku základné funkcie, ktoré sú častokrát používateľmi nevyužívanými, hoci patria medzi…

Pozrite si zoznam 179 najvýkonnejších procesorov v počítačoch! Ako dopadol ten váš?

0 icon

Častokrát prinášame rebríčky najvýkonnejších smartfónov, najlepších fotomobilov a podobne. Dnes sme si zobrali na mušku procesory, ktoré nájdeme v našich počítačoch. Takto vyzerá rebríček najvýkonnejších procesorov Nižšie si môžete pozrieť rebríček 179 najvýkonnejších procesorov, ktorý je vytvorený na základe služby geekbench.com, ktorá je aktualizovanou na hodinovej báze. Na to, aby…

Armádny Magazín

Ruské bombardéry Tu-160 prekonali svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia. Video

0 icon

Rusko, 20. september 2020 (AM) - Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 stanovili v sobotu svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia pre lietadlá tohto druhu, oznámil novinárom veliteľ diaľkového letectva Vzdušno-kozmických síl RF generálporučík Sergej Kobylaš.  

Raketový komplex Hermes dokáže zničiť nepriateľské tanky na vzdialenosť 100 km

0 icon

[caption id="attachment_25238" align="alignnone" width="640"] Zábery zo skúšobného odpálenia rakiet dlhého doletu raketového komplexu Hermes  vyvinutého spoločnosťou AO Konštrukčná kancelária pre vývoj a výrobu prístrojov A.G. Šipunova, zdroj: bmpd.

Prečo nemecká armáda vymieňa svoje útočné pušky HK G-36?

0 icon

Nemecko, 20. september 2020 (AM) - Nemecká armáda prekvapivo uprednostnila útočnú pušku MK556 od spoločnosti C.G Haenel pred HK-416. Samopal HK G-36 od Heckler & Koch mohol zostať dlho v službe nemeckých ozbrojených síl [Bundeswehr], ak by počas ich účasti v Afganistane nezistili nepresnosť pri streľbe v horúcom počasí

Peking si nenechá skákať po hlave - začína rozsiahle cvičenie okolo Taiwanu ako reakciu na provokácie z USA

0 icon

Čína, 20. september 2020 (AM) - Už niekoľko mesiacov sme svedkami nárastu napätia medzi Pekingom a Washingtonom v otázke Taiwan-u. Doposiaľ sa Čína chovala vždy zdržanlivo na provokácie z USA. Zdá sa však, že piatková návšteva štátneho tajomníka USA Keitha Kracha v Tchaj-pej vyvolala v Čín

Prichádza doba keď americká armáda bude musieť doháňať druhých

0 icon

USA, 19. september 2020 (AM) - Otázka modernizácie Amerického námorníctva a vôbec jeho objemu sa dostáva na pretras na tie najvyššie miesta. Len samotný počet 355 lodí, ktoré chce Donald Trump poslať na vodu nebude stačiť Čínskej presile. Minister ozbrojenýc

Svetlo sveta

Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

0 icon

Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

0 icon

Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

Arcibiskup Fulton Sheen: Pád a návrat Šimona Petra

0 icon

Šimon Peter je najmilovanejšou postavou Nového zákona. V charaktere svätého Petra sa stretajú dve podstaty. Jedná je tá svätá, ktorú dostal od Boha a druhá je tá ľudská, ktorú dostal od svojich rodičov. Poznáme príbeh, ako Ježiš Kristus pri stretnutí so Šimonom mení jeho identitu tým, že mu zmení meno…

Prečo mal Páter Pio stigmy?

0 icon

Jeden z najväčších svätcov modernej doby, páter Pio, je známy nielen ako muž modlitby, zázrakov a hlbokej nábožnosti, ale vonkajší znak jeho svätosti sa prejavil viditeľnými stigmami na tých častiach tela, ktoré človek spôsobil pri ukrižovaní Ježišovi. Vo víziach svätej Kataríny Emmerichovej sme našli opis, že okrem známych piatich rán…

Po kázni Kuffu bude musieť vystúpiť vždy Havran

0 icon

Licenčná rady udelila televízii TV Lux sankciu za to, že na Trnavskej novéne pri kázni otca Mariána Kuffu „nezabezpečila informačnú všestrannosť a názorovú pluralitu v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti.“ Toto rozhodnutie je najväčším útokom na náboženské slobody na Slovensku od roku 1989 a som presvedčený, že pošliapava ústavné…

icon FOTO DŇA