Tibor Gašpar

NAŽIVO

Na medzinárodnom letisku v Kuvajte horelo. Požiar spôsobil dronový útok, ktorý zasiahol palivovú nádrž. Podľa dostupných informácií vznikla len materiálna škoda.

08:11

V utorok bolo v Moldavsku schválené zavedenie núdzového stavu v energetickom sektore na 60 dní. Rozhodnutiu predchádzali ruské útoky na Ukrajinu, ktoré poškodili kľúčovú infraštruktúru a prerušili dodávky elektriny do krajiny.

07:42

Dánska premiérka Mette Frederiksenová, ktorá vyhrala včerajšie parlamentné voľby, je odhodlaná naďalej viesť krajinu.

„Som pripravená prevziať zodpovednosť a opäť pôsobiť ako dánska premiérka počas nasledujúcich štyroch rokov,“ povedala Frederiksenová .

07:38

Denník Financial Times informoval, že Irán povolí  prechádzať cez Hormuzský prieliv lodiam, ktoré nie sú voči nemu nepriateľské. 

 

07:35

Péter Magyar, líder kandidátky a predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA, vyslal voličom opozičných strán silný odkaz. Podľa jeho vyhlásenia je voľbou buď TISZA alebo Fidesz. Vyjadril sa, že „neexistuje žiadna tretia cesta, žiadna štvrtá cesta, existuje len jedna voľba“.

07:29

Americké média informovali, že približne 3000 vojakov z elitnej 82. výsadkovej divízie plánujú Spojené štáty vyslať na Blízky východ. Ich úlohou bude podporiť operácie proti Iránu.

07:18

V utorňajších parlamentných voľbách v Dánsku vyhrali sociálni demokrati premiérky Mette Frederiksenovej. Získali 21,9 percent hlasov a 38 mandátov. Napriek víťazstvu však nebudú mať v parlamente väčšinu. Ide o najhorší volebný výsledok sociálnych demokratov od roku 1903.

07:03

Elektráreň v meste Búšehr zasiahol projektil. Ten však nespôsobil žiadne poškodenie. Z útoku na jadrovú elektráreň obvinila Iránska organizácia pre atómovú energiu Spojené štáty a Izrael.

06:53

Index EuroStoxx 50 vzrástol o 0,2 % na 5585 bodov a index Stoxx 600 sa posilnil o 0,5 % na 579 bodov. Banka Nordea si odpísala 2,4 % a ING stratil 1,4 %.

Včera 20:10

Riaditeľ NASA Jared Isaacman oznámil, že NASA investuje 20 miliárd dolárov do výstavby základne na Mesiaci. Pozastaví tiež plány vybudovať vesmírnu stanicu obežnej dráhe Mesiaca.

Včera 20:08

Predstaviteľ amerického rezortu diplomacie uviedol, že USA naďalej zvažujú, ako vykonať Trumpov príkaz na obnovenie testovania jadrových zbraní.

Včera 20:07

Námestník ministra spravodlivosti Talianska Andrea Delmastro odstúpil z funkcie po škandále v súvislosti s tým, že vlastnil podiel v reštaurácii s napojením na mafiu.

Včera 19:59

Karol III. v posledný aprílový týždeň navštívi USA. Vystúpi s prejavom na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA.

Včera 19:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Gašpar: “Slováci odmietli vojnu, nenávisť a progresívnu agendu”

Slováci v eurovoľbách ukázali, že odmietajú politické strany, tvoriace minulé koaličné “vlády chaosu“. Väčšina voličov sa v eurovoľbách rozhodla podporiť zmenu slovenských postojov voči Bruselu, píše poslanec NR SR Tibor Gašpar (SMER – SSD)

Tibor Gašpar
Na snímke poslanec NR SR Tibor Gašpar
❚❚
.

Pravici, progresívcom a liberálom nepomohlo ani vytrvalé strašenie občanov Slovenska vo voľbách. Naši voliči ukázali zrelosť a odvahu povedať si svoj názor.

V diskusnej relácii televízie TA3 V politike uviedol, že vníma výsledok volieb pozitívne. „Z pohľadu politickej strany SMER-SSD ide o potvrdenie mandátu vlády, že suverénna politika Slovenska v EÚ je dôležitá a potrebná,“ myslí si.

 

.

Konzervatívne sily zvíťazili

Uviedol, že výsledok volieb, ktorý skončil pomerom poslancov 9:6 jasne hovorí tom, že národné konzervatívne sily na Slovensku zvíťazili. „Vyslali jasný signál do Bruselu, že politiky ktoré sa tu v poslednom období diali, odmietame,“ dodal.

„Budeme chcieť presadzovať isté zmeny v tom, ako Brusel vníma niektoré agendy, ako napríklad vojna na Ukrajine, Green Deal alebo aj ďalšie hodnotové otázky,“ uviedol.

Zopakoval, že tieto výsledky dali jasný odkaz tým politickým stranám, ktoré vo svojej politike presadzovali nenávisť a zlo. Mal na mysli konkrétne strany OĽaNO ( dnes už Matovičova strana Slovensko), SaS, Demokrati.. „To všetko sú strany, ktorých rétorika bola veľmi agresívna a viedla k incidentu z 15. mája,“ dodal.

Nemyslí si, že občania v eurovoľbách ukázali, že chcú to isté, čo doteraz v Európskom parlamente presadzovala strana Progresívne Slovensko, práve naopak.

„Ak budem benevolentný tak poviem, že podľa týchto výsledkov tak jedna štvrtina je za vašu politiku, a zvyšok Slovenska nie. Slováci si tú zmenu želajú. Slováci chcú aby sa zmenilo to, čo momentálne poslanci v EP, hlavne z PS, predstavovali,“ pokračoval Gašpar a dodal, že v ne-verejnoprávnej televízii dostali priestor len títo poslanci, iní sa k slovu nedostali.

.

 

“Strašiť”

Ďalej Gašpar reagoval na moderátora relácie, ktorý niekoľko krát použil slovo “strašiť“. „Povedal ste, že to bol nejaký hlavný spôsob oslovovania voličov s tým, že my používame často nejakú hyperbolizáciu a že zveličujeme problém a že strašíme…,“ reagoval Gašpar.

„Len práve ten v posledný vstup ste teraz začal tým, že ste povedal, že niekoľko kilometrov od Košíc bude ruská armáda. Ja TOTO považujem za absolútnej strašenie!,“ pokračoval.

„Ak tu niekto strašil od začiatku tohto volebného obdobia občanov s mnohými témami, no tak ste to boli aj vy! Vy ste zvolávali meetingy na prelome rokov a často krát ste ľuďom hovorili také predstavy o prijímaných zákonoch, ktoré boli podľa mňa priamym strašením,“ pokračoval Gašpar.

„Ja odmietam, že by SMER-SSD tu niekoho strašil. My len chceme pomenovať tie problémy, ktoré vnímame ako extrémne na nejakej strane názorov a ideológie,“ uviedol.

.

 

Zopakoval, že strana SMER-SSD neustále tvrdí, že chceme žiť v mieri.

„Stále si neviem predstaviť, ako tu ten miere chceme dosiahnuť, keď sa tam neustále posielajú zbrane, posielajú sa robia sa zbierky na tie zbrane…Teraz sa dávajú súhlasy na to, aby mohli strieľať tie rakety až na ruské územie… A stále pritom hovoríme, že mi tú vojnu nechceme… Tak toto som z môjho pohľadu logicky vylučuje,“ uviedol.

Dodal, že ak tu niekto eskaluje celé toto napätie, tak sú to tie členské štáty, ktoré majú záujem na tom, aby ten konflikt prerástol do celoeurópskeho alebo až do svetového konfliktu.

Vyjadril sa, že by chcel veriť tomu, že prípadnej eskalácii konfliktu zabráni novozvolený Európsky parlament, že sa tomu dôraznejšie postaví. „ EP, ktorý vzíde po týchto voľbách bude jasne hovoriť o tom, že tú vojnu nechceme eskalovať,“ dodal.

„Nový európsky parlament môže zásadne znížiť eskalovanie napätia a vojnových aktivít. Malé Slovensko to samo nedokáže, ale môžeme pomôcť priniesť nový vietor do európskych inštitúcií. Určite by sa mali skončiť trápne progresivistické pokusy o prenášanie vnútropolitického súperenia na pôdu európskych inštitúcií, ktoré škodí našej spoločnej vlasti – Slovensku,“ doplnil v príspevku.

Podľa Gašpara je potrebné otvoriť mierové rokovania. Myslí si, že členské štáty, ktoré budú mať v EP podobné záujmy ako Slovensko, tieto rokovania môžu otvoriť a dokážu priniesť mier a verí, že týmto smerom sa poberie politika celej EÚ.

Uviedol niekoľko prípadov, keď politici zastrašovali verejnosť. Spomenul, ako sme počúvali, že v našich uliciach po prijatej novele Trestného zákona nastane kriminálne Mexiko, každá druhá žena bude znásilnená… „To boli strašenia ! To boli tie nereálne vyjadrenia politikov voči verejnosti! A tie vyjadrenia nakoniec vyrobili atentátnika,“ povedal.

 

Prejav po atentáte

Gašpar reagoval aj na premiérov prejav po atentáte, v ktorom povedal, že atentátnikovi odpúšťa. Myslí si, že to veľa vypovedá o tom, aký je premiér človek, keď odpustil niekomu, kto sa mu pokúsil zobrať život. „Označil ho za aktivistu politickej opozície alebo opozičnej politiky, ale tu sa nemôžeme tváriť, že to tak nie je. Je k tomu niekoľko vážnych faktov a skutočností, ktoré sú dnes už verejnosti známe a ktoré jasne hovoria, že to bol človek z opozície,“ konštatoval.

V závere videozostrihu pripomenul, že len pár dní po atentáte zverejnil Denník N karikatúru, v ktorej stojí premiér Robert Fico nad horiacim Slovenskom s Igorom Matovičom, to samé o sebe vypovedá o mnohom. „Je to niečo absurdné,“ zhodnotil.

.

Video Tibora Gašpara z diskusnej relácie si môžete pozrieť nižšie

Prečítajte si tiež :

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vláda vyčlenila pre okresy Komárno, Levice a Šaľa vyše 1,8 milióna eur , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ján Ferenčák potvrdil opätovnú kandidatúru na primátora Kežmarku

Ján Ferenčák sa bude opätovne uchádzať o post primátora Kežmarku. Svoju kandidatúru oficiálne potvrdil pre TASR s tým, že do…

25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zvestovanie Pána: Tajomstvo vtelenia v dejinách, umení a modlitbe

Každý rok 25. marca slávime v Katolíckej cirkvi slávnosť Zvestovania Pána. Tento deň pripomína kľúčový moment, keď sa Boh stal…

25. 03. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Boje pokračujú napriek Trumpovým náznakom o zákulisnej diplomacii na upokojenie situácie

Irán v stredu odpálil novú salvu rakiet naprieč Blízkym východom len deň potom, ako sa americký prezident Donald Trump vyhláseniami…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Verejnú súťaž na nový most v Opatovciach nad Nitrou vyhodnotí TSK neskôr

Verejnú súťaž na dodávateľa výstavby nového mostného telesa na ceste tretej triedy v Opatovciach nad Nitrou vyhodnotia neskôr. Trenčiansky samosprávny…

25. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zamestnanci Sekretariátu KBS absolvovali obnovu s bl. Jánom Havlíkom

Zamestnanci Generálneho sekretariátu Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave dnes absolvovali duchovnú obnovu

25. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

.
.
.
.
.

Pčolinský pre HS: PS vedelo o pochybnom pôvode Pekárových peňazí roky. Mám aj ďalšie informácie

Predseda mimoparlamentnej strany Bratia Slovenska Peter Pčolinský odštartoval minulý piatok kauzu, ktorá otriasa Progresívnym Slovenskom. Na sociálnej sieti zverejnil informáciu…

25. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Posadnutý Káčer znovu pustil ústa na špacír

Exminister zahraničných vecí Rastislav Káčer označil Maďarsko za „neofašistický režim“, ktorý si „za pomoci Ruska brúsi zuby na územie Slovenska“.…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Odstrániť Sviridenkovú, obmedziť Zelenského právomoci. Kam smeruje politická kríza v ukrajinskom parlamente?

Dnes mal začať posledný týždeň zasadania ukrajinského parlamentu v marci. Poslanci sa však v utorok nakoniec nezišli a rozhodli sa…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Blokáda nepoľavuje, psi štekajú, ale karavána ide zatiaľ ďalej…

Neustále sa opakujúce výpadky elektrickej energie na Kube v ostatných dňoch si vyžadujú hlbšie zhodnotenie príčin týchto javov, ktoré siahajú…

25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Dějiny Slovenska– kniha, ktorá oživuje minulosť

Ak vás zaujíma, odkiaľ pochádzame a ako sa formovala naša krajina, kniha Dějiny Slovenska od Jana Rychlíka a kolektívu je…

25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Médií je veľa. Vlastníkov podstatne menej

Slovenský mediálny priestor pôsobí pestro. Keď sa však značky oddelia od vlastníkov, ukáže sa užšia mapa vplyvu aj reklamných peňazí

25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto vyvíja tlak na europoslancov? Korporátny lobing v EÚ sa týka aj vás

Kedysi platilo „za všetkým hľadaj ženu” – dnes sú to peniaze. Ovplyvňujú dokonca politické procesy

25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Bílý koník, kam se podíváš…

Dnes začnu dobrou zprávou. Andrej Babiš se osobně přihlásil k tomu, že zákon o financování neziskovek je zapotřebí a odmítl…

25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

CEDMO: Síť vlivu kolem Václava Moravce

Mnozí správně připomínají, že po odchodu Václava Moravce z ČT mu zůstává další zajímavé angažmá v projektu CEDMO

25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký Volkswagen mení zameranie. Z automobilky sa stane zbrojárka

Podľa medializovaných správ by sa automobilový závod Volkswagen v nemeckom meste Osnabrück mohol preorientovať na výrobu zbrojného materiálu

25. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump vyjadril Orbánovi pred voľbami totálnu podporu a vyzval Maďarov, aby si ho znovu zvolili

Americký prezident Donald Trump v utorok vyjadril „úplnú a totálnu podporu“ maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a vyzval voličov, aby ho…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jána Volka nenominovali na MS, ale hnev necíti. "Odúšťam ti!" Odkázal dlhoročnej trénerke

Nedávno sa skončili atletické majstrovstvá sveta v hale v Poľsku, kde slovenskí reprezentanti nedosiahli také výsledky, aké sa predpokladali pred…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Jeden z najväčších denných leteckých útokov stále pokračuje, pod paľbou je veľká časť Ukrajiny

Rusko v utorok vypustilo na Ukrajinu viac než 400 dronov v jednom z najväčších denných vzdušných útokov od začiatku vojny,…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nehody, pri ktorých dúfate, že zúčastnené osoby mali poistenie

Poistenie je často podceňované, no v týchto extrémnych prípadoch nehôd zohráva kľúčovú úlohu, pretože škody dosahujú astronomické sumy a bez…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

.


Trestné oznámenie na Fica pre vypnutie núdzovej elektriny Ukrajine prokuratúra posunula

Trestné oznámenie, ktoré podala opozičná strana strana Sloboda a Solidarita na premiéra Roberta Fica pre rozhodnutie zastaviť dodávky núdzovej elektriny…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovského dominancia pokračuje. Gólom a asistenciou prispel k výhre 5:2 nad silnou Carolinou

Juraj Slafkovský zažil skvelú päťminútovku v druhej tretine, kedy v podstate rozhodol o dôležitom víťazstve Montrealu v boji o potvrdenie…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Donbas ako prekážka. Čo sa skutočne deje v rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine?

Americká a ruská strana nezabudla na rokovania o Ukrajine a naďalej trvá na stiahnutí ukrajinských vojsk z Doneckej oblasti, aby…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sa v Kyjeve lovci ľudí vymkli z pod kontroly

Ukrajina, 25. marca 2026 - Kyjev je pod pokrývkou. A to nie je len obrazné vyjadrenie, ale celkom konkrétna realita.…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Brusel má s nami zase problém. Tentokrát pre ceny palív

Rozhodnutie slovenskej vlády obmedziť predaj motorovej nafty a zároveň zaviesť vyššie ceny pre autá registrované mimo SR je v rozpore…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Turecku zastrelili mladého útočníka. Mal urovnať konflikt, no neskôr po streľbe zomrel

Minulý týždeň bol v Turecku smrteľne postrelený mladý futbalový útočník Kubilay Kundakci. Odvtedy sa začalo vyšetrovanie a za mrežami skončilo…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Pekár z PS reaguje na kauzu okolo státisícových pôžičiek a nevhodného správania ku kolegyni

Bývalý poslanec parlamentu Peter Pčolinský nedávno poukázal na záhadný koniec exposlanca Martina Pekára v opozičnej strane Progresívne Slovensko. Pekár, štedrý…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 historických fotografií, ktoré rozprávajú hrozné príbehy

Hrozné príbehy ukryté za historickými fotografiami nám často odhaľujú realitu, ktorá je oveľa desivejšia než samotný obraz, pretože za každým…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Najvyšší vodca Iránu súhlasil s rokovaniami s USA

Najvyšší vodca Iránu Modžtabá Chameneí súhlasil s rokovaniami s USA, tvrdí izraelský portál Ynet s odvolaním sa na vysokopostaveného iránskeho…

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán ako sľúbil nečakane zaútočil na Ukrajinu – a je to katastrofa

Ukrajina, 25. marca 2026 - Hneď po Zelenského ústretovej iniciatíve, v ktorej ponúkol pomoc USA a Izraelu v boji proti…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Úrad inšpekčnej služby: Nehodu auta v Košiciach mal spôsobiť policajt, začne sa prepúšťacie konanie

Dopravnú nehodu na Moldavskej ulici v Košiciach z nedele , pri ktorej osobné auto skončilo v podchode pre chodcov, mal…

24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na medzinárodnom letisku v Kuvajte horelo. Požiar spôsobil dronový útok, ktorý zasiahol palivovú nádrž. Podľa dostupných informácií vznikla len materiálna škoda.

08:11

.

Dron, ktorý včera v noci vletel do Litvy z Bieloruska, mohol byť ukrajinský

Dron, ktorý včera  v noci vletel do Litvy z Bieloruska, mohol byť ukrajinský, vyhlásil minister obrany tejto krajiny Robertas Kaunas

24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Spájať oficiálnu návštevu Ruska s voľbami na Slovensku je hlúposť

Dávať do súvisu oficiálnu pracovnú návštevu Ruskej federácie a rozhovor s ruským premiérom o dodávkach energií so špekuláciami o ovplyvňovaní…

24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko do 30 dní rozhodne o dvojitých cenách palív, s Maďarskom chystá žalobu proti Európskej komisii

Slovensko bude podľa premiéra v najbližších dňoch ďalej rokovať so Slovnaftom o vývoji na trhu s pohonnými hmotami a do…

24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi v noci podnikli masívny útok na Ukrajinu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Aktualizované 24. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










“Deregulačná päťročnica” môže ohroziť sociálne štandardy na pracoviskách

Aktuálny vývoj EÚ sa týka firiem a podnikov, šéfka Európskej komisie totiž sľúbila „deregulačnú päťročnicu”. Dopady na obyčajných ľudí môžu…

24. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

.
.
.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov