Petr Bystroň

NAŽIVO

Ukrajina v utorok začne so skúškami ropovodu Družba. Rusko zdôrazňuje, že z ruskej strany neexistujú žiadne technické prekážky pre obnovenie dodávok.

16:23

Polícia v Rusku vykonala raziu vo vydavateľstve Eksmo v súvislosti s vydávaním LGBT literatúry.

16:22

Trump uviedol, že USA majú pred ďalšími rokovaniami s Iránom veľmi silnú vyjednávaciu pozíciu a USA nemajú dostatok času na predĺženie prímeria.

16:21

USA „očakávajú dostatočný pokrok“ čo sa týka cesty Witkoffa a Kushnera do Kyjeva a plánujú aj ďalšiu návštevu Ruskej federácie, informuje denník The New York Times s odvolaním sa na zdroje.

16:19

Národná banka Ukrajiny naďalej zvyšuje oficiálny kurz hrivny voči euru a dosahuje nové historické maximá – dnes ho zvýšila z 51,8929 UAH/€ na 51,9113 UAH/€. A to napriek tomu, že na svetovom trhu euro do večera posilnilo len nepatrne – z 1,1759 na 1,1762.

15:47

Rusko má v úmysle od 1. mája zastaviť vývoz ropy z Kazachstanu do Nemecka cez ropovod „Družba“, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

15:36

Rusko a KĽDR dokončili prvý cestný most spájajúceho obe krajiny. Most by sa mal pre dopravu sprístupniť v lete tohto roka.

15:17

Trump vyhlásil, že nechce predĺžiť prímerie s Iránom, a pohrozil, že sa môže obnoviť bombardovanie.

„No, nechcem to urobiť. Nemáme veľa času, pretože, ako viete, v čase, keď sa obe strany stretnú, práve dostali povolenie na pokračovanie, a ja si myslím, že to aj tak urobíme. Očakávam, že budeme bombardovať, pretože si myslím, že s takouto pozíciou je lepšie vstupovať do rokovaní. Ale sme pripravení. Vojsko sa túži dostať do boja,“ povedal Trump.

15:07

Ukrajinské médiá informujú, že bezpilotné lietadlá SBU zaútočili na ropnú stanicu „Samara“ v Samarskej oblasti Ruskej federácie, ktorá je súčasťou systému hlavného ropovodu „Družba“.

14:57

Palestínsky Červený polmesiac oznámil, že pri streľbe izraelského osadníka na okupovanom Západnom brehu Jordánu zahynuli dvaja ľudia.

14:40

Gerasimov uviedol, že Rusko tento rok obsadilo na Ukrajine územie s rozlohou 1700 štvorcových kilometrov.

14:39

Polícia v Burgenlande hľadá druhý pohár dojčenskej výživy HiPP, pri ktorom existuje podozrenie na otravu jedom na potkany.

14:38

Lavrov vyhlásil, že „Rusko dúfa, že dohody, ktoré boli dosiahnuté na Aljaške, budú dodržané a uvedené do praxe“.

Pripomeňme, že na Aljaške sa podľa Moskvy Trump a Putin dohodli na ukončení vojny na Ukrajine po stiahnutí ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu. Zelenskyj potvrdil, že Washington na neho vyvíja tlak v súvislosti so stiahnutím vojsk z Doneckej oblasti. Ukrajinský prezident zároveň vyhlásil, že odmieta stiahnuť vojská.

14:32
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

„Doba sa mení.“ Petr Bystroň pre HS opísal situáciu v Nemecku a poslal odkaz slovenskej vláde

Chystá sa AfD vyhrať voľby v Nemecku? Zopakuje sa rakúsky scenár alebo budú voľby Nemcom ukradnuté ako v Rumunsku? Ako môže nám Európanom pomôcť nástup Donalda Trumpu k moci? Do relácie Hlavných správ prijal pozvanie europoslanec vo frakcii Európa suverénnych národov za stranu Alternatíva pre Nemecko Petr Bystroň

Petr Bystroň
Na snímke uprostred Petr Bystroň / Foto: Facebook-Dr. Götz Frömming, MdB
❚❚
.

Petr Bystroň na inaugurácii Donalda Trumpa 47. prezidentom USA

Zúčastnil sa osobne inaugurácie Donalda Trumpa. Tejto pocty sa nedostalo mnohým európskym politikom. Skutočnosť, že pozvánku na tento zlomový okamžik pre Ameriku a pre svet dostal Petr Bystroň nijako nedramatizuje. Pozvánky Trumpovej administratívy boli zamerané najmä dovnútra Ameriky.

„Oni hrajú pre domáce publikum. Museli pozvať strašne veľa svojich ľudí. Tých, čo ich podporovali vo voľbách. Tých, čo ich financovali atď. atď,“ uviedol Bystroň a dodal, že jeho tam pozvali vysokopostavení činitelia z Trumpovej administratívy.

Bolo to z prozaického dôvodu, sú dobrí kamaráti už niekoľko rokov, nakoľko sa stretávajú na konferenciách. „Na základe tej spolupráce ešte z doby, keď Trump nebol prezidentom, keď oni boli v opozícii, keď im išli po krku, Bidenová administratíva, sme sa vzájomne podporovali. Takže bolo viac ako logické, že ma na oslavu nášho spoločného víťazstva pozvali,“ dodal politik AfD a podporovateľ Donalda Trumpa.

Spoločné víťazstvo preto, lebo ľudí okolo Donalda Trumpa a AfD spojil boj proti spoločnému nepriateľovi, ktorého pôsobenie vníma rovnako v USA, v Nemecku, ale aj na Slovensku, kde sa globalistické kruhy a z USA platené mimovládky podporené angažovanými médiami pokúšajú vyvolať štátny prevrat a tým zvrátiť výsledok demokratických volieb, s ktorým sa dodnes nedokázali zmieriť.

Viac vo videu:

.

Rozhovor si môžete stiahnuť aj vypočuť:

 

Amerika na prvom mieste vs Nemecko na prvom mieste   

Trumpov program Amerika na prvom mieste považuje Bystroň v prvom rade za program konfrontácie. Nebude nijako nápomocný Európe, či Nemecku alebo Slovensku.

„To je program zameraný na to, aby sa Američanom darilo dobre, aby americkí pracujúci mali prácu, aby Američania žili v blahobyte,“ vysvetlil politik AfD, ako vníma live motív volebného programu Donalda Trumpa.

Na druhej strane v ňom vidí príležitosť pre Nemecko alebo Európu tiež si postaviť domáce záujmy na prvé miesto. „Snažiť sa podmienky, ktoré Američania robia pre firmy, aby vyrábali v Amerike, urobiť rovnaké tu u nás v Európe,“ doplnil Petr Bystroň a uviedol, ako túto historickú príležitosť vďaka potenciálu, ktorým Európa disponuje, využiť:

.

„Náš kontinent je dosť veľký. Sme konkurencieschopní. Máme dobrých ľudí. Myslím si, že máme poväčšine aj lepšie vzdelaných ľudí, ako je to v širokej škále v Amerike, takže my sa môžeme tomuto postaviť. Ale je potrebné, aby sme na celoeurópskej úrovni odbúrali byrokraciu, aby sme podporili a dali priestor tým firmám rovnako, ako to budú robiť Američania.“

 

Oddelenie technologického potenciálu Nemecka od lacných energetických surovín z Ruska

Dlhodobá stratégia USA oddeliť nemecký technologický potenciál od lacnej energetickej surovinovej základne Ruska, ktorý má oboch konkurentov USA oslabovať, ktorá slávi vďaka vojne na Ukrajine významné úspechy, bude podľa Petra Bystroňa pokračovať aj po zvolení Trumpa. To, čo sa podarilo dosiahnuť  vo veci dnes, nezačalo Bidenom pri moci.

„Napríklad ja som sedel na jednej večeri vedľa bývalej veľvyslankyne Spojených štátov amerických v Dánsku a ona mi úplne otvorene povedala, že jej hlavným a to bola Trumpová veľvyslankyňa za prvej jeho vlády, že jej úplne prvým cieľom, zadaním ktoré dostala z Washingtonu, keď tam išla, bolo zabrániť tomu, aby sa Nord Stream 2 dostal do prevádzky,“ a doplnil, že Trump sa aj počas inaugurácie vyjadril, že jeho záujem je ťažiť a predávať do sveta a teda aj do Európy americký plyn a ropu. Rusko je v tomto smere konkurent a Američania doteraz robili, robia a budú robiť všetko preto, aby svojho konkurenta porazili.

Postoj USA sa nezmení, no očakáva, že sa za Trumpa zmenia prostriedky. Vojenské prostriedky budú nahradené ekonomickými. Takže očakáva, že Trump naplní predvolebný sľub a vojnu na Ukrajine ukončí.

.

Zelenskyj zastavil tranzit plynu do Európy. Tým poškodil nielen Slovensko, ale aj ďalšie krajiny Európy, ktorým lacný plyn z Ruska cez Ukrajinu tiekol. Navyše USA plánujú Nord Stream 2 odkúpiť, aby aj nad týmto tokom plynu do Európy z Ruska získali kontrolu.

Petr Bystroň uviedol, že v tomto smere sa to Američanom podarilo. Najskôr dostať firmu Nord Stream do insolventnosti a najnovšie ohlásiť záujem o jej kúpu nejakým americkým investorom. Od momentu, ako bude táto rúra vo vlastníctve USA, prestane byť ruský plyn problémom, lebo na jeho dodávkach do Európy budú profitovať Američania. Európa svoju energetickú závislosť na USA len prehĺbi.

 

Vyšetrenie skutočných páchateľov sabotáže na Nord Stream   

Rozprávke o 5 ukrajinských partizánoch, ktorí bez špeciálneho vybavenia na hlbinné potápanie sa na súkromnej lodičke postarali o to, že cez Nord Stream 2 dnes plyn do Nemecka z Ruska netečie, neverí. “Nám v médiách hovorili, že nemecká polícia to nemôže vyšetriť, že sa nemôže spustiť do takej hĺbky, lebo na to nemajú aparatúru.“ ozrejmil svoj postoj k oficiálnej verzii vyšetrovania sabotáže politik AfD.

Ak by sa AfD dostala v Nemecku k moci, urobili by všetko pre to, aby vyšetrovacím orgánom vytvorili podmienky na vyšetrenie tohto prípadu.

„Myslím si, že všetci vedia, že to je, ako sa hovorí ten „elephant in the room (slon v miestnosti), Všetci vieme, že z ktorého smeru to asi prišlo, no a nikto to nechce pomenovať a nikto nechce položiť dôkazy na stôl.“

 

AfD sa chystá nadchádzajúce voľby do nemeckého parlamentu (Bundestagu) vyhrať  

AfD je podľa Bystroňa najúspešnejšou  stranou založenou v Nemecku po 2. svetovej vojne.

„Pozrite, existujeme iba 10 rokov, dostali sme sa do všetkých zemských parlamentov, dostali sme sa do Bundestagu dvakrát, teraz po tretí krát. Dostali sme sa do Európskeho parlamentu v každých voľbách a naše preferencie rastú s každými voľbami. A teraz už sme niekde na 21-22%. CDU je síce ešte na 29%, ale ten odstup sa znižuje každým dňom,“ uviedol europoslanec.

AfD má podporu z USA. „Verejne nás podporoval, vyslovil sa pre AfD, povedal, že len AfD môže zachrániť Nemecko, urobil rozhovor s Alice Weidelovou,“ potvrdil otvorenú podporu od digitálneho oligarchu Elona Musk.

.

A doplnil, že im každým dňom preferencie rastú a CDU padajú, takže sa odstup medzi nimi zmenšuje. Aj keby sa im nepodarilo svojho rivala za ten krátky čas, čo do volieb v Nemecku zostáva, prekonať, je ambíciou AfD vytiahnuť Nemecko z problémov, ktoré ním momentálne zmietajú. Ale priznal, že to pôjde len vtedy, keď budú vo vláde.

Opakovanie rakúskeho scenára, keď aj napriek víťazstvu Slobodných vo voľbách, nedal im v prvej fáze prezident Rakúska príležitosť zostaviť vládnu väčšinu, nevylučuje. Dá sa predpokladať, že rovnako ako v Česku, či v Rakúsku globalistické strany, hoc s úplne nespojiteľným volebným programom koaličný zlepenec vytvoria, len aby AfD neumožnili podiel na moci.

V Rakúsku mali možnosť vidieť, k čomu táto stratégia vedie. Kicklovým Slobodným stúpli počas dohadovania zlepenca preferencie tak vysoko, že po stroskotaní rozhovorov o možnej budúcej „demokratickej“ vláde, radšej dal prezident možnosť zostaviť vládu šéfovi Slobodných, ako by riskoval, že v predčasných voľbách získajú toľko hlasov, že budú môcť postaviť jednofarebnú vládu.

„Teraz telefonujem z Viedne, ja som vo Viedni. Oni sú akurát teraz v tom procese, zostavujú vládu. A myslím si, že budúci týždeň tá vláda bude postavená,“ uviedol na margo možnosti, že sa vládnu väčšinu v Rakúsku Herbertovi Kicklovi podarí dať dohromady, politik AfD.

Tento obrat pripisuje víťazstvu Trumpa vo voľbách, ktorým vzrastie popularita populistickým stranám na úkor tých globalistických.

.

„Myslím, že sa zmení (doba). Budeme mať väčšiu podporu. Všetky tie populistické hnutia. A to sú presne tí ľudia, čo boli pozvaní do Washingtonu, tak tí majú teraz našliapnuté k tomu, aby sa dostali do vlády v svojich krajinách a aby konečne začal vládnuť zdravý rozum,“ doplnil Bystroň a dodal „To je tiež to, čo povedal Trump. Konečne bude vládnuť zdravý rozum. Skončíme s tými 58 pohlaviami“.

A doplnil, že Trump bezprostredne po inaugurácii podpísal dekrét (zákon), že v USA sú už len dve pohlavia, muži a ženy. Chlapi už nebudú v športoch súťažiť so ženami a nebudú ich mlátiť v ringu. Vraciame sa podľa politika AfD k zdravému rozumu. Opäť vraciame všetko do normálnych koľají, k normálnemu životu.

 

Populisti vs Globalisti

Zhodli sme sa, že globalisti zástupnými témami (LGBTi, klimatická kríza) odvádzajú pozornosť od riešenia reálnych problémov, medzi ktoré patrí zadlženosť, energetická bezpečnosť, masívne prepúšťanie, napríklad v Nemecku, v nemeckom priemysle. AfD podľa Petra Bystroňa má riešenia a má k tomu aj potrebné kompetencie.

„My sme boli strana profesorov. My sme strana ľudí, ktorí sú kompetentní. Tým, že sme nikdy neboli v politike predtým, tak máme v strane plno ľudí, ktorí niekde pracovali a tam kde pracovali, dosiahli dobré výsledky,“ uviedol politik AfD a doplnil že aj šéfka strany doktorka  Alice Weidelová je tiež ekonómka. takže majú aj ekonomickú kompetenciu. Pripúšťa, že zmeny by boli drastické, išli by rýchlo, ale by boli v prospech Nemecka a Európy.

.

 

Európska komisia sa bojí úspechu AfD v nemeckých voľbách ako čert kríža

Samotný nápad Elona Muska natočiť rozhovor s Alice Weidelovou označila za nedovolenú podporu pred voľbami.

„Oni majú strach v prvom rade z toho, že sa porušil koridor, ktorí európski úradníci vytýčili, v ktorom je diskusia prípustná,“ uviedol dôvod strachu komisie z toho, že by mala šéfka AfD dostať možnosť šíriť svoje posolstvá na sieti X a pod účtom Elona Muska, sledovanosť príspevkov ktorého sa počíta v miliónoch. A doplnil „Urobili si takú zbierku zákonov a pravidiel o „hate speech (nenávistných prejavoch)“ a ja neviem ešte, ako sa to všetko volá, aby nepripustili iné názory ako tie, ktoré oni chcú, aby sa komunikovali. Takže oni z verejnej diskusie vytlačili úplne normálnu férovú diskusiu o tom, čo je treba robiť. Difamovali všetko to, čo sme hovorili my ohľadom migrácie, ekonomiky, Green Dealu.“

Ale aj tieto veci sa po víťazstve Trumpa zmenia. Už budú veľmi ťažko tých, čo sa stavali proti nezmyselným politikám Green Dealu, migrácii, vojne na Ukrajine, nálepkovať za fašistu, nacistu.

„Európska únia je taký spolok, ktorý presadzuje záujmy tých globalistických kruhov,“ zhodnotil nastavenie euroúradníkov. Očakáva, že urobia všetko preto, aby AfD ešte nejako pribrzdili, ale že s tým treba rátať.

Bývalý eurokomisár Thierry Breton nevylučuje zrušenie volieb v Nemecku ako v Rumunsku, keby nevyhrali tí správni.

„Títo globalisti, oni sú úplne tak mimo, že dokonca to úplne otvorene hovoria, že vlastne zrušili legitímne, legálne voľby, “ uviedol k tomu, čo predviedli tzv. „demokrati“ politik AfD a doplnil, že to bolo na základe spravodajských informácií, ktoré „identifikovali“ ruský zásah. Pričom doteraz žiadne dôkazy, že tam Rusi niečo ovplyvňovali nepredložili.

.

Pripomenul úlohu českej tajnej služby, ktorá ovplyvnila voľby do EP, pričom Petr Bystroň sa stal terčom ich útoku. A tiež dodnes svoje tvrdenia pred voľbami nedoložili žiadnym dôkazom. V danom čase to splnilo svoj účel. „Dokonca verejnoprávna televízia Nemecka sa potom tým chválila. Normálne zverejňovali štatistiky, že vďaka tomu stlačili AfD o ďalšie 2% dole,“ doplnil europoslanec a dodal „No a to samé, keď už teraz Breton povie, no jasné, keď tie voľby v Nemecku nebudú tak, ak my chceme, no tak ich zrušíme.  Na tom je presne vidieť, ako oni myslia, ako oni konajú a na tom je vidieť aj, ako sú arogantní a úplne mimo, že to dokonca verejne priznajú a hovoria. Však to je katastrofálne. Normálne za niečo také ten človek by musel ísť do vezenia“.

 

Korupčný škandál bývalého eurokomisára Fransa Timmermansa

Europoslanec zavtipkoval „To si neviem predstaviť, že by tam bol niekto korupčný a ešte že by podplácal mimovládky , keď som upozornil na najnovší korupčný škandál EK, keď jej predstaviteľ zodpovedný za presadenie Green deal posúval peniaze nás daňových poplatníkov zeleným neziskovkám, aby tieto použili na korumpovanie europoslancov pri získavaní hlasov v EP za zelenú agendu. Takýmto spôsobom prešiel napríklad zákon o obnove prírody, kvôli ktorému budeme plakať až do roku 2050.

„Tak jasné, no tak presne popisujete tie mechanizmy, ktorými to funguje. Máte NGOčka (pozn. mimovládky), už tie NGOčka sú platené rôznymi ľuďmi ako Soroš, Bill Gates, ale dostávajú peniaze aj od štátov. A cez tieto NGOčka sa potom robí lobbing, no aj uplácanie. Je to proste jedna veľká chobotnica,“ dodal Petr Bystroň.

 

Zahraniční agenti (mimovládky) ako organizátori majdanov v Európe

Vplyv mimovládok (zahraničných agentov) vníma politik AfD aj v súvislosti s prebiehajúcimi protestami na Slovensku, Srbsku. Svoje vedia aj v Gruzínsku. Boli za krvavými udalosťami na Ukrajine na prelome 2013-2014.

Falošný naratív „Fico chce vyviesť Slovensko z EÚ a NATO“, ktorý je hýbateľom prebiehajúcich protestov na Slovensku, vnímal Petr Bystroň aj počas kampane do eurovolieb. A doplnil, že americký investigatívny novinár profesor Schellenberger upozornil pre voľbami do EP, že „NATO vyvinulo stratégiu ako ostrakizovať odporcov vojny na Ukrajine a celé voľby do Európskeho parlamentu budú pracovať na tom, že ich označia za agentov Ruska. A to bol presne ten naratív.

.

Každý, kto je proti vojne na Ukrajine a každý kto zastáva záujmy svojej krajiny, svojho obyvateľstva, tak ho očierňujú ako agenta Ruska, že vraj je platený z Ruska, že zastáva záujmy Ruska.

„Ale to je lož, to je úplná lož.“ A dodal, že ich metódy sú dnes už rozkryté, vieme aký modus operandi používajú. A preto sa voči tomu dokážeme brániť.

Politik AFD nevylúčil podporu nemeckých mimovládok ako je napr. Sorošová neziskovka Correctiv, slovenským majdanistom.  Na záver pozdravil slovenskú vládu: „Ja držím palce všetkým z vlády Fica, aby sa vám to podarilo na Slovensku udržať.“

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Trump hrozí Iránu „zničením“, ak nepristúpi na ústupky v rámci mierovej dohody , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dopravní policajti majú k dispozícii 69 nových áut

Dopravní policajti budú mať k dispozícii 46 nových vozidiel Škoda Octavia Combi a 23 vozidiel Škoda Superb Combi. Ako v…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina navrhla nazvať časť Donbasu po Donaldovi Trumpovi

Ukrajina navrhla USA, aby časť Donbasu, ktorú kontroluje, nazvali „Donyland“ , informuje The New York Times s odvolaním sa na…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škoda po požiari v Bajči je predbežne vyčíslená na pol milióna eur

Požiar recyklovaného odpadu v hale priemyselného areálu v obci Bajč spôsobil škodu predbežne vyčíslenú na 500.000 eur. Aktuálne sa hasiči…

21. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši: K návrhu zákona o lobingu bolo v pondelok v parlamente stretnutie

K návrhu zákona o lobingu bolo v pondelok v parlamente stretnutie. Uviedol to predseda Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD)…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico by mohol rozhodnúť o vypustení pasáže “lex Beneš” z Trestného zákona, hovorí Gubík

Fico by mohol rozhodnúť o vypustení pasáže “lex Beneš” z Trestného zákona. Uviedol to predseda Maďarskej aliancie László Gubik. „Reakcie…

21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Ďalšie vyhlásenie Ruskej federácie o možnej vojne s Európou

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že USA nebudú brániť krajiny NATO v prípade vojny s Ruskom, a navrhol Európanom, aby porovnali svoje…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina navrhla nazvať časť Donbasu po Donaldovi Trumpovi

Ukrajina navrhla USA, aby časť Donbasu, ktorú kontroluje, nazvali „Donyland“ , informuje The New York Times s odvolaním sa na…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump opísal, ako mu šéf Apple volal, aby mu „pobozkal zadok“

Americký prezident Donald Trump napísal lichotivý príspevok o generálnom riaditeľovi spoločnosti Apple, ktorý odchádza z funkcie, v ktorom poznamenal, že…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunsko sa opäť ocitá v politickom chaose

Koaliční partneri premiéra Ilieho Bolojana ho obviňujú z toho, že svojím úsporným programom ničí „sociálnu základňu“ krajiny. Informujem Politico

21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Hormuzskom prielive uviazli tisíce námorníkov, OSN žiada pomoc

Šéf Medzinárodnej námornej organizácie vyzval na okamžitú pomoc pre tisíce námorníkov, ktorí uviazli v Hormuzskom prielive po prerušení lodnej dopravy…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko je technicky pripravené obnoviť tranzit ropovodom „Družba“

Rusko je technicky pripravené obnoviť tranzit ropovodom „Družba“, obnovenie dodávok závisí od Kyjeva, vyhlásil Peskov

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zničenie kráľovstva Uhorského

Kronika Juraja Sriemskeho O zničení kráľovstva uhorského je jedinečným svedectvom tragickej doby. Knihu nájdete tu

21. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tibor Gašpar odsúdil zákaz preletu premiéra pri ceste do Moskvy

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar odsúdil zákaz preletu predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) cez vzdušný priestor pobaltských krajín…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimečkova márnomyseľnosť a pád do absurdity: Slovensko už ďalšiu hanbu potrebovať nebude!

Priatelia, povedzme si to bez urážok, ale s vojenskou rozhodnosťou: Michal Šimečka je predstaviteľom politiky, ktorá ide otvorene a vedome…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náčelník ruského generálneho štábu podal správu o situácii na fronte

Náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov podal správu o situácii na fronte. Uviedol, že ruské jednotky kontrolujú približne 70 %…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nerudová nevyňala domy z ETS2. Do technického spisu dostala len politický odkaz

Výbor ENVI pri technickej úprave rezervy presadil len výzvu, aby Komisia zvážila dočasnú výnimku pre obytné budovy. Pre slovenskú domácnosť…

21. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko požiadalo Poľsko o povolenie preletu lietadla s Robertom Ficom do Moskvy

Poľsko dostalo od Slovenska žiadosť o využitie svojho vzdušného priestoru na prelet premiéra SR Roberta Fica počas jeho cesty do…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Bezpilotné lietadlá SBU zaútočili na stanicu „Samara“, ktorá je súčasťou ropovodu „Družba“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Španielsky premiér založil globálnu ľavicovú alianciu, čím obišiel Brusel. Významnú úlohu zohrala nadácia Open Society Foundations Alexandra Sorosa

Španielsky premiér Pedro Sánchez využil dvojdňový samit v Barcelone na založenie globálnej ľavicovej aliancie. Informuje o tom Brussels Signal 

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Najdesivejšie video, aké som v živote videl“. Homosexuálny pár vyvolal na internete vlnu pobúrenia

Homosexuálny pár vyvolal na internete vlnu pobúrenia –  zverejnil totiž video hraničiace s psychickým týraním. Otcovia sa na ňom  smejú…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prejav budúceho maďarského premiéra bol do „špiku kostí“ revizionistický. Rozbor prejavu Magyara z hľadiska slovensko-maďarských vzťahov

Prvý povolebný prejav budúceho maďarského premiéra bol do „špiku kostí“ preplnený revizionizmom, ktorý sa nejaví na prvý dojem, ale až…

21. 04. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.


O čo im ide?

Už dlhšie si dávam otázku, o čo ide niektorým ľuďom, ktorí sa strmhlav, bez akejkoľvek predprípravy zapájajú do politiky. Táto…

21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Presilovka v relácii Na telo, alebo keď moderátorka a oponentka hrajú v jednom tíme

V diskusnej relácii Na telo som mal opakovane pocit, že hrám, povedané hokejovou terminológiou, v oslabení – tentokrát to teda…

21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruské drony zaútočili na 172 objektov v Európe: všetky ciele boli úspešne zasiahnuté

Belgicko, 21. apríl 2026 - Príbeh o drzých, zákerných, krutých a bezohľadných útokoch ruských dronov na európske mestá, ktoré pokojne…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Fotka, ktorá pobúrila nielen kresťanov. Netanjahu si sype popol na hlavu

Izraelská armáda vedie trestné vyšetrovanie po tom, čo bol vo južnom Libanone odfotografovaný vojak, ako kladivom rozbíja hlavu sochy Ježiša

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk obviňuje Sáncheza z „vlastizrady“

Elon Musk obvinil španielskeho premiéra Pedra Sáncheza z „vlastizrady“ v súvislosti s hromadnou legalizáciou migrantov bez dokladov, ktorú španielska vláda…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

(Ne)funkční systém…

Na válce v Perském zálivu vlastně není ani tak zajímavé, že Írán dokáže vzdorovat Spojeným státům. Přece jenom, je to…

21. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar vyhlásil, že by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua

Predseda strany Tisa, ktorá zvíťazila v Maďarsku, Péter Magyar vyhlásil, že maďarské úrady by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán plánuje ďalšiu asymetrickú bombardovaciu odpoveď, pocíti to tretina sveta

Irán, 21. apríl 2026 - Lehota prímeria s Iránom, ktoré vyhlásil Donald Trump, uplynie 22. apríla. Avšak po tom, čo…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Najnebezpečnejšie zvieratá na svete: Ktoré zabíjajú najviac ľudí?

Najnebezpečnejšie zvieratá na svete často nie sú tie, ktorých sa bojíme najviac. Pravdou je, že najväčší zabijaci planéty sú často…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Od vojaka po vývojára: Ako nemecké jednotky testujú výrobu vlastných dronov

Počas cvičenia „Grand Quadriga 2026“ nemecká armáda demonštrovala premenu moderného vojenského konfliktu, v ktorom majú čoraz rozhodujúcejšiu úlohu drony, dáta…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump v komentári pre agentúru Bloomberg

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozba pre bankový sektor. Horšia ako atómová bomba

USA, 20. apríl 2026 - Spoločnosť Anthropic vytvorila nový model umelej inteligencie s názvom Myths.   Pred týždňom sa v…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajina v utorok začne so skúškami ropovodu Družba. Rusko zdôrazňuje, že z ruskej strany neexistujú žiadne technické prekážky pre obnovenie dodávok.

16:23

Polícia v Rusku vykonala raziu vo vydavateľstve Eksmo v súvislosti s vydávaním LGBT literatúry.

16:22

Trump uviedol, že USA majú pred ďalšími rokovaniami s Iránom veľmi silnú vyjednávaciu pozíciu a USA nemajú dostatok času na predĺženie prímeria.

16:21

USA „očakávajú dostatočný pokrok“ čo sa týka cesty Witkoffa a Kushnera do Kyjeva a plánujú aj ďalšiu návštevu Ruskej federácie, informuje denník The New York Times s odvolaním sa na zdroje.

16:19

.

Estónsky minister reaguje na Zelenského: O príprave ruského útoku na Pobaltie nemáme informácie

Estónsky minister zahraničných vecí vyhlásil, že nemajú žiadne informácie o tom, že by sa Rusko pripravovalo na útok na pobaltské…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Procházka si sype popol na hlavu po prehre s Ulbergom a reaguje aj na posmešky

Český MMA zápasník Jiří Porcházka, ktorý nedávno znovu bojoval o titul v UFC, prelomil mlčanie a vyjadril sa ku krutej…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Je čas zatvoriť americké základne na Blízkom východe?

Takého hlasy sa zaznievajú nielen v arabských krajinách Blízkeho východu, ktorých americká vojenská prítomnosť nedokázala ochrániť pre spravodlivým hnevom Iránu…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Bejrút bude rokovať s Izraelom sám za seba, delegáciu povedie bývalý veľvyslanec v USA Simon Karam

Libanonský prezident Joseph Aoun v pondelok uviedol, že plánované rokovania s Izraelom majú za cieľ ukončiť krviprelievanie a izraelskú okupáciu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Borbély otvorene: Proces okolo Calzonu nie je zdravý. Malo sa to riešiť už v zime

Futbalový expert a komentátor STVR Ladislav Borbély znovu komentoval výber reprezentačného trénera, v ktorom sa Slovenský futbalový zväz stále nepohol…

21. 04. 2026 | 0 komentárov

Nemecko a Francúzsko navrhli poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody namiesto zrýchleného členstva do EÚ

Nemecko a Francúzsko navrhli poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody pred vstupom do EÚ bez hlasovacieho práva a bez prístupu k rozpočtu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov