Chronológia nekončiacej agresie USA proti Rusku

Moskva 2. januára 2018 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

 

Spôsob, ktorý prijal Západ kvôli tzv. „zdržiavaniu Ruska“ je dôkazom aktivizujúcej sa vojny na likvidáciu Ruska, pričom táto vojna trvá voči Rusku zo strany USA už niekoľko desaťročí. Ruský analytik Pavel Gortakov na portáli RusVesna publikoval zaujímavý článok na tému neustálych snáh amerických elít zlikvidovať Rusko.

Ilustračné foto

Západ žije z agresívneho neokoloniálneho obsadzovania cudzích území, zdrojov a tieto koloniálne aktivity predstavujú základ politiky Západu voči celému svetu. Štáty, voči ktorým Západ útočí, v mainstreamových médiach v rámci goebbelsovskej propagandy označujú lídri Západu za nebezpečné a agresívne štáty, ktoré ohrozujú svetovú bezpečnosť. Pritom jediným agresorom sú USA a Západ, ktoré pokrytecky tvrdia, že uvedené štáty odmietajú dialóg, nedodržiavajú demokratické princípy, nebojujú proti korupcii, nedodržiavajú prijaté dohody a podobne.

Iniciátorom všetkých agresívnych krokov Západu sú americké politické elity. Tie používajú elity európskych krajín, Kanady a Austrálie ako nástroj na plnenie svojich plánov.

Klasickým príkladom americkej podlosti je priam orwellovské prekrúcanie faktov a zmena bieleho na čierne a naopak. Vezmime si klasický príklad – americké elity označujú Severnú Kóreu za hrozbu celému ľudstvu, pritom za posledných 70 rokov ani raz Severná Kórea nezaútočila na žiadneho zo svojich susedov, neviedla žiadnu vojnu na rozdiel od Američanov, ktorí zaútočili aj proti Kórei od roku 1945 vedú otvorené, alebo tajné vojny všade vo svete, s cieľom presadiť vlastné koristnícke záujmy.

Ilustračné foto: Muž sleduje na TV obrazovke miestne správy, kde ukazujú amerického prezidenta Donalda Trumpa (vľavo) a severokórejského lídra Kim Čong-una

Američania prekrucovali fakty aj v prípade útoku na Irak, kde si vymysleli existenciu irackých zbraní hromadného ničenia, pri likvidácii Juhoslávie, kde otvorene doteraz podporujú kosovských teroristov, či pri gangsterskom útoku na Lýbiu alebo Sýriu. Momentálne sa snažia destabilizovať situáciu v Iráne, to sa im však rovnako ako v prípade nedávnej Dáždnikovej revolúcie v Honkongu nepodarí, pretože už sú rozpracované varianty ako úspešne zlikvidovať „farebné revolúcie“.

Američania si už zvykli sami seba vydávať za dobrodincov a krajiny, voči ktorým sa rozhodnú zaútočiť, za agresora. Majú vypracované postupy, ako ťahať na svoju stranu verejnú mienku, slúži im na to mašinéria v médiách a takisto mali pomerne silné pozície v OSN, tie sa im však začínajú momentálna rúcať. Pre americké elity je aj desivým sklamaním skutočnosť, že už aj na Západe mnohí ľudia začali vnímať psychologickú agresiu zo strany USA a americké elity čoraz viac strácajú možnosť presadzovať svoje plány v takej podobe, ako si predsavzali.

O rozpade v rámci celého Západu svedčí čoraz širší odpor európskych krajín voči USA, čo bolo doteraz nemysliteľné. Čoraz častejšie sa objavujú v mainstreame tituly typu „Európa je unavená sankciami“, „Európa už nechce niesť bremeno sankčnej politiky“ či „Európa je už unavená ukrajinskou korupciou“. Už aj európski západní lídri začínajú chápať, že situácia sa mení a čoraz vlažnejšie sa stavajú k americkým plánom.

Preložme si  to ale do ľudskej reči – Ak by Američanom ich plány vyšli, európske krajiny by pokračovali v podpore USA a tešili by sa na dobu, kedy po likvidácii Ruska aj oni získajú niečo z ruských zdrojov. Lenže Američanom ich plány nevychádzajú a ukazuje sa, že protiruská efektivita klesla na veľmi nízku úroveň. To zo sebou prináša odstredivé tendencie, pretože rovnakým spôsobom ako sa potápa americká loď, prichádza k čoraz častejším snahám „partnerov“ túto potápajúcu sa loď opustiť.

Američania a Západ vedú voči Rusku a krajinám, ktoré sa odmietajú podriadiť americkým predstavám hybridnú vojnu. Táto vojna v prípade Ruska už trvá viacero desaťročí, žiadna krajina nebola cieľom amerických hybridných vojen takú dlhú dobu ako Rusko. Pritom Američania v dnešnej dobe v prejavoch svojho tlaku na Rusko len oprášili repertoár z časov studenej vojny. Uvedieme niekoľko príkladov.

1. Američania vyprovokovali konflikt v Afganistane, kedy tajne podporovali Amina, ten začal s čistkami a fyzickými likvidáciami predstaviteľov provládneho režimu v Afganistane. ZSSR zasiahol, následne vypukla občianska vojna, v ktorej Američania podporovali zbraňami militantných moslimov, bojujúcich proti sovietskym vojakom.

V prípade Sýrie začali Američania podporovať spoločne s Izraelom a arabskými krajinami Perzského zálivu opozíciu voči Asadovi. Väčšinu opozície tvoria militantní moslimovia, vrátane ISIS, ktorý mnohí experti už otvorene označujú za zástupnú armádu Američanov.

Na rozdiel od Afganistanu sa však Rusi nedali zatiahnuť do dlhotrvajúceho konfliktu, ISIS a ozbrojené jednotky opozície Rusko v krátkej a úspešnej vojenskej kampani výrazne vojensky eliminovalo, v čistke pokračujú sýrske vládne sily a ich spojenci. Američania pôsobia v Sýrii v rozpore s medzinárodným právom, nemajú žiaden mandát OSN na to aby v Sýrii zotrvali, rovnako ich o  pomoc nežiadal ani legitímny sýrsky prezident Bašár Asad. Američania však odmietajú Sýriu opustiť, rovnako však odmietali opustiť aj Vietnam, nakoniec však museli z Vietnamu utiecť a podobný osud ich bude čakať aj v prípade Sýrie.

Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin Foto:TASR-Alexei Druzhinin, RIA-Novosti, Kremlin Pool Photo via AP

2. Bojkot Olympiády v Moskve v roku 1980. Olympijské hnutie využívajú aj dnes Američania na tlak voči Rusku. Pofidérne odnímajú ruským športovcom medaily, Rusi nemôžu na Olympiáde vystupovať pod svojou zástavou, množia sa obvinenia na stranu ruských športovcov z používania dopingu. Dopingové kontroly sú netransparentné a predstavitelia MOV plnia rozkazy amerických politických elít. Medzinárodný olympijský výbor je momentálne pod priamou kontrolou CIA. Rusko používa pri týchto útokoch asymetrické odpovede, konflikt ešte zďaleka nie je ukončený, možno očakávať rôzne zaujímavé prekvapenia, ktoré sa uskutočnia priamo na prichádzajúcej zimnej olympiáde.

3. Reagan označil ZSSR ako „Impérium zla“, od čoho sa odvíjal scenár ľubovolných amerických útokov voči ZSSR. Rovnako dnes americké elity označujú Rusko za verejného nepriateľa ľudstva č. 1 a neštítia sa žiadnych zákerných úderov voči Rusku. Predstavitelia amerických elít dúfajú, že masírovaním verejnej mienky vytvoria podmienky na pokračujúci tlak voči Rusku zo strany svojich spojencov na Západe.

4. Dňa 1. 9. 1983 prišlo k zostreleniu juhokórejského Boeingu 747, ktorý prenikol nad sovietske územie a snažil sa preletieť nad tajné vojenské zóny. Sovieti lietadlo zostrelili, začala však propagandistická akcia Američanov a Západu voči ZSSR. Bolo by zaujímavé sledovať ako dlho by Američania nechali lietať cudzie civilné lietadlo nad svojimi tajnými vojenskými objektami. Rovnakú provokáciu pripravili Američania a Ukrajinci aj pri zostrelení civilného lietadla nad Ukrajinou v roku 2014, zostrelenie využili k propagandistickému tlaku voči Rusku. Rusko vykreslili Američania ako agresora, začali s politikou sankcií voči Rusku. Pritom zostrelený Boeing nad Ukrajinou je klasickým príkladom „útoku pod falošnou vlajkou“.

5. Američania v rámci svojho boja proti ZSSR a ochrany demokracie v Európe začali v roku 1983 rozmiestňovať v Európe rakety stredného doletu Pershing 2. Raketová kríza trvala do konca roku 1987. Dnes Američania takisto z dôvodu ochrany demokracie v Európe a Pobaltí chcú v Európe rozmiestniť nové americké rakety, v týchto iniciatívach ich podporujú politické elity v Pobaltí či východnej Európe (Poľsko, Rumunsko), ktoré neustále omieľajú ruskú hrozbu

6. Aktivizácia v stredoázijských republikách a na Kaukaze, podpora odstredivých tendencií. Tieto aktivity začali Američania podporovať v ére krátko pred rozpadom ZSSR (1987 – 1991), rovnako aj dnes sa aktivizujú v stredoázijských a kaukazských republikách. Rusko dokázalo víťazstvom v čečenských vojnách zabrániť svojmu rozpadu a stabilizovať situáciu na svojej južnej hranici, Američania už dnes zvyšujú v stredoázijských a kaukazských republikách, ktoré sú súčasťou Spoločenstva nezávislých štátov (štáty bývalého ZSSR) napätie a snažia sa znova situáciu destabilizovať.

Ak porovnáme ZSSR a Rusko, Rusko je podstatne slabšie ako bývalý ZSSR. Gorbačov ako projekt Američanov úspešne pripravil rozpad ZSSR, počas Jeľcina sa Američania snažili Rusko doraziť a rozdeliť na niekoľko malých a neživotaschopných štátov. V prvom rade využili k tomu čečenskú krízu, čečenské vojny však Západ prehral, naďalej sa však snaží situáciu destabilizovať. Momentálne však nemá Západ dostatok kádrov, pretože ruské bezpečnostné sily a armáda vystrieľali všetkých teroristov, ktorých by Západ a najmä Američania mohli na Kaukaze použiť.

Ďalší útok voči Rusku prišiel v roku 1998, kedy vypukla v Rusku mohutná ekonomická kríza, tá nasledovala po jeľcinovskom úpadku. Padli ceny ropy, tlak na Rusko iniciovali Američania aj v zahraničnej politike, kedy začali Američania s otvoreným bombardovaním spojeneckej Juhoslávie. Rusko nedokázalo v tomto období Juhosláviu zachrániť, Američania destabilizovali Balkán a zmenili ho na obraz, ktorý im vyhovoval, na území Kosova vytvorili americkú vojenskú základňu Bond Steel. Kosovo samozrejme vzniklo v rozpore s medzinárodným právom, Američania však neustále porušujú medzinárodné právo, komu sa nepáči môže očakávať sankcie, prípadne humanitárne bombardovanie zo strany USA, alebo Západu. Takisto Američania začali s novou aktivizáciou v Iraku a Afganistane.

Nový americký útok sa začal v roku 2008. Američania využili k tomu „prikrytie pekingskej olympiády“, opätovne ekonomickú krízu spojenú s pádom cien za ropu a snažili sa Rusko zatiahnuť do vojny s Gruzínskom. Saakašvili zaútočil na predstaviteľov ruských mierových jednotiek a na civilné ciele v Osetínsku. Rusko reagovalo asymetricky, neobsadilo Gruzínsko, uštedrilo len gruzínskym jednotkám krutý výprask. Ukázalo sa, že  Američania precenili schopnosti Gruzíncov, rovnako ako v posledných rokoch precenili schopnosti Ukrajincov. V posledných dňoch sa z bojovej línie medzi separatistami a Ukrajincami, ktorú majú kontrolovať OBSE a ruskí dôstojníci stiahli ruskí dôstojníci, pretože Ukrajinci pod americkým vedením pripravovali podobný scenár ako v Gruzínsku. Pripravovala sa likvidácia ruských dôstojníkov s cieľom prinútiť Rusko tvrdo reagovať a zaútočiť na Ukrajincov, čo by americké elity využili k propagandistickým dôvodom a rozpútaniu vojny voči Rusku. Rusi však svojich dôstojníkov stiahli a ako ruská zástupná armáda budú v prípade potreby vystupovať separatisti, ktorí zvýšili svoje aktivity a úspešne likvidujú najmä členov rôznych „dobrovoľníckych ukrajinských oddielov“, pôsobiacich na frontovej línii.

Celkovo sa Američanom ich plány nedaria, naďalej však pokračujú v mnohoúrovňovej technológii tlaku, ktorú použili proti ZSSR. Američania naďalej označujú Rusko ako „nepriateľa západných hodnôt“, „nepriateľa osobných slobôd“, „vraha demokracie“ „zákerného ničiteľa západného spoločenstva“ či „potencionálneho agresora“. Pritom Američania od roku 2011 rozmiestňujú svoje rakety protivzdušnej obrany v Európe, tieto rakety sú namierené proti údajnej ruskej hrozbe. Rusko už však jednoznačne vyhlásilo, že v prípade konfliktu venuje najväčšiu časť svojho jadrového potenciálu práve územiu USA a najvýznamnejším americkým a NATO základniam.

V roku 2012 začali Američania s novou hystériou voči Putinovi v súvislosti s jeho zvolením za prezidenta, v roku 2013 sa snažili prekaziť olympiádu v Soči (olympijské hnutie v roku 2013 nebolo pod takým tlakom CIA, ako dnes) a v roku 2014 rozpútali konflikt na Ukrajine. Američania tlačia pobaltské elity do tlaku voči ruskej menšine s cieľom poukázať na to, že Rusi nie sú schopní brániť svoju menšinu. Rovnako sa snažili Američania pôsobiť aj v roku 2008 v Gruzínsku, ak by v Gruzínsku zvíťazili, tak by napríklad Čečenci získali dojem, že Rusko je papierový tiger a znova by mohli vypuknúť konflikty na Kaukaze, do ktorých by sa zapojili aj Dagestanci, Gruzínci, Azerbajdžanci, Tadžici, Turkméni či Uzbeci. V roku 2014 rozohrali Američania ukrajinskú krízu.

V roku 2015 Američania začali znova s útokom na ceny ropy. Aktivizovali sa predstavitelia ruskej opozície, ktorí začali s protestami. Ruská bezpečnostná služba však tieto aktivity úspešne eliminovala a v roku 2015 Rusi vážne narušili plány Američanov a Západu, keď zabránili likvidácii Bašára Asada a jeho režimu. Američania pokračujú v tlaku voči Rusku a vymýšľajú si rôzne dôvody – hackerské útoky, špionáž Rusov voči USA, zásahy Ruska do amerických volieb. Ukazuje sa však, že čoraz viac ľudí aj na Západe už prestáva Američanom dôverovať. Američania sú v nezávideniahodnej situácii. Priamu konfrontáciu voči Rusku si nemôžu dovoliť, pretože to by bol koniec USA – jadrové zbrane sú argumentom, ktorému americké politické elity dokonale rozumejú a z ktorého majú strach. Ekonomický tlak Rusko ustálo, naopak množia sa ekonomické problémy USA. Takisto hystéria proamerických elít v Európe už začína byť únavná, pretože neustále pertraktovaná ruská hrozba sa nielenže neuskutočnila, ale nedá sa ani dokázať. Nedarí sa ani rozpútať farebnú revolúciu v Rusku a problémy Američanov sa čoraz viac prehlbujú.

Dostávame sa tak do finálneho štádia širokokoncipovanej agresie Američanov voči Rusku. Rusko stále stojí a úspešne odoláva. Američanom už neostáva veľa možností, uvidíme k akému poslednému útoku sa americké elity odhodlajú.

Pavel Gortakov

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

V Bratislave takmer zlikvidovali kuciakovské pietne miesto. Znamená to, že Kuciak už svoju úlohu splnil a pripravuje sa scéna pre niečo nové?

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (HSP/Foto:screenshot)   Tri a pol roka sa na bratislavskom Námestí SNP nachádzal symbolický pamätník venovaný pamiatke zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pred niekoľkými dňami bolo toto miesto vyčistené a takmer zlikvidované Chodník pod pamätníkom tzv. Nežnej revolúcie na Námestí SNP v Bratislave bol tri a…

Prezidentka vyjadrila uznanie odborníkom, ktorí sa starajú o deti na onkológii

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila vďaku a uznanie odborníkom, ktorí sa starajú o detských onkologických pacientov. Uviedla to na 30. konferencii detských hematológov a onkológov Českej a Slovenskej republiky v Bratislave "Fakt, že sa u nás darí úspešne vyliečiť vyše 80 percent týchto…

Nórska polícia spochybňuje konverziu páchateľa útoku v Kongsbergu

0 icon

Oslo 16. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Terje Bendiksby)   Nórska polícia má čoraz väčšie pochybnosti o tom, že motívom stredajšieho útoku v meste Kongsberg bola islamistická ideológia, ako sa pôvodne domnievala. Vyšetrovatelia sa stále viac prikláňajú k tomu, že páchateľ zabíjal pod vplyvom svojho psychického ochorenia Na tlačovej konferencii to v sobotu…

Komentované udalosti týždňa: Kontroverzný projekt MOVIR – o čom svedčí hysterická reakcia Naďa? Česi sa nepoučili z vládnej katastrofy na Slovensku. Transparentnosť po Matovičovsky – novým generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu bude exposlanec OĽaNO

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (HSP/Foto:Screenshot,TASR/AP-Darko Bandic,TASR - Jakub Kotian)   Prinášame vám top udalosti týždňa nielen zo Slovenska    Kontroverzný projekt MOVIR - o čom svedčí hysterická reakcia Naďa? V posledných dňoch vyvolal vášne tzv. MOVIR - Mobilný monitorovací systém pre ochranu izolovaných a rizikových skupín obyvateľstva pred šírením vírusových…

Väčšina učiteľov nie je zatiaľ pripravená na zmeny modelu odmeňovania

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Väčšina oslovených učiteľov nie je zatiaľ pripravená na zmeny modelu odmeňovania založenom najmä na výsledkoch hodnotenia ich práce. Vyplýva to zo zisťovania Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI), na ktorom sa na začiatku minulého školského roka do uzatvorenia škôl pre pandémiu zúčastnilo 304 učiteľov z 18…

Klaus: Nastala ďalšia fáza súboja. Politici okolo Vystrčila sa hrajú na vojnu. Je to trápne

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)   Bývalý prezident Václav Klaus poskytol portálu Novinky.cz krátky mailový rozhovor, v ktorom ozrejmil, ako vníma súčasnú vyhrotenú atmosféru okolo hospitalizovaného prezidenta Miloša Zemana. Klaus si myslí, že by prezidentská kancelária mala lepšie informovať o zdraví Miloša Zemana, ale uznáva, že existujú dôvody, ktoré…

Pri tragickej dopravnej nehode v Makove zahynul 17-ročný mladík

0 icon

Bytča 16. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Žilinský kraj)   Život 17-ročného mladíka a štyri ťažké zranenia si vyžiadala tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v piatok v noci v katastri obce Makov v Bytčianskom okrese. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík "Podľa doterajšieho vyšetrovania viedol 18-ročný vodič osobné…

Clinton sa má podľa Bidena dobre, čoskoro ho vraj prepustia z nemocnice

0 icon

Washington 16. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)   Bývalý prezident USA Bill Clinton sa má dobre a čoskoro ho prepustia z nemocnice, uviedol prezident Joe Biden. Informovala o tom v sobotu agentúra AP. Clintona hospitalizovali v utorok večer s bližšie nešpecifikovanou infekciou Biden počas piatkového vystúpenia na univerzite v americkom štáte…

Matovič: Ak obvinený guvernér NBS Peter Kažimír nemá čisté svedomie, mal by sa porúčať z funkcie. Očakávanú daňovo-odvodovú reformu predstaví vraj už čoskoro

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Jakub Kotian)   Ak obvinený guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter K. nemá čisté svedomie, mal by sa porúčať zo svojej funkcie. V dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO) „Bohužiaľ, ako guvernéra NBS…

Majerský: KDH má ambíciu byť úspešné v komunálnych a regionálnych voľbách

0 icon

Bratislava 16. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Mimoparlamentné KDH chce byť úspešné v budúcoročných komunálnych a regionálnych voľbách. Pre svojich kandidátov bude hľadať aj širšiu podporu. Prípadnú spoluprácu s inými stranami majú v rukách miestne štruktúry KDH, ktoré už v regiónoch rokujú. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu hnutia Milana Majerského "KDH…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Dušan Hirjak

Komu patrí demokratický a právny štát v kapitalizme ? Časť VI.

0icon

Štátna moc ako demokratická autorita môže významne a pozitívne udržiavať požiadavku politickej rovnosti s majetkovou nerovnosťou. Samotné využitie kritéria osobnej voľby všetkých občanov je veľmi dôležité, pretože môže dávať záruky pre udržanie štátnej suverenity a tým aj udržanie na uzde všetke tie nadnárodné korporácie, ktoré sa hrajú na Boha a…

Ivan Holek

Poznajme konečne, ako je to so skutočnou Pravdou!

0icon

Neustále žasnem nad tým, ako sú mnohé súčasné významné osobnosti absolútne nevedomé v základých otázkach bytia. Dosiahli síce značné úspechy vo svojich odboroch činnosti, avšak v poznaní najhlbších súvislostí života tápu.

Marián Moravčík

Ako médiá modelujú myšlienkové automatizmy

0icon

Lebo Fico Vari každý si všimol, že médiá hlavného prúdu majú svoje obľúbené záporné postavičky, s ktorými sa spájajú len samé negatívne veci. Jednou z takých je aj Robert Fico. Je možné, že keby sme podrobne prehľadali ich internetové archívy, nenašli by sme o Robertovi Ficovi ani jednu pozitívnu zmienku.

René Pavlík

Konferencia

0icon

Trianon Viacej ako storočná téma je opäť na palete. Teraz sa priam varí a pečie v Košiciach. Ráno som v pošte Program jednej konferencie. Tému „ 100 rokov Trianonskej mierovej zmluvy – diplomacia, štát a právo na prelome storočí“ na pôde UPJŠ v Košiciach dva dni rozoberá suita slovenských a…

Pavel Jacz

„Doneste mi Fica, roztrhám ho v zuboch!“ povedal včera v JOJ-ke Maťák Kameňákovi.

0icon

Včerajšia relácia Na hrane sľubovala, ako vždy, keď sedí v štúdiu Matovič a SMER-ák burlivú debatu. Kamenický je však pokojnejší a realistickejší typ politika so zásobou argumentov, ktorý sa vyhýba ostrému slovnému pingpongu. Na úvod povedal, že očakáva vecnú diskusiu. Nemôžeme povedať, že by nebola celkom vecná, ale diváci sa…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Neuveriteľné silné fotky. 10 ľudí, ktorí nakopali rakovine zadok

0 icon

Len málo vecí v živote človeka je ťažších ako prekonanie rakoviny. Ale v tomto inšpirujúcom článku sa sám presvedčíš, že ak existuje na svete jedina vec tvrdejšia než rakovina, sú to títo borci. Naozaj silné fotky! Všetci ľudia na fotografiách nižšie bojovali a porazili jednu z hlavných príčin smrti na svete. Niektorí z nich dostali toto zákerné ochorenie ako deti, iní v…

Muži v žiarivých brneniach: biblické bytosti alebo mimozemšťania? 1. časť

0 icon

Prinášame ďalší zaujímavý článok týkajúci sa Biblie, knihy Enocha a padlých anjelov, o ktorých osude sme načrtli aj v predchádzajúcich článkoch. Začíname prvou časťou. Anjeli z knihy Enoch sa neskôr stali hrdinami ezoterickej literatúry a začali v nej žiť svojim vlastným životom. Najčastejšie tu boli premenení v démonov ochotných prepožičať…

10 hudobných žánrov, ktoré (bohužiaľ alebo vďaka bohu) postupne vymreli

0 icon

Všetko dobré alebo zlé sa jedného dňa skončí a hudobné trendy nie sú výnimkou. V tomto článku sa pozrieme na 10 hudobných žánrov, o ktorých dnes už niet ani chýru ani slychu. V tomto zozname nájdeš 10 najvýznamnejších hudobných žánrov, ktoré (v niektorých prípadoch bohužiaľ, v iných vďaka bohu) už určite nezačuješ z rádia. Každý z týchto žánrov…

10 fotografií naháňajúcich hrôzu, na ktoré sa nebudeš môcť prestať pozerať

0 icon

Všetci to poznáme. Niektoré fotografie nám síce naháňajú hrôzu, no napriek tomu na ne nemôžeme prestať zízať. Jednoducho je na nich niečo tak zvrátene magické, čo nás priťahuje. Tajomstvo úspechu týchto konkrétnych 10 fotografií spočíva v tom, že v podstate ide o úplne obyčajné a bežné veci, ktoré nejakým zázrakom…

Konzervovanie: 8 spôsobov, ako to robiť správne

0 icon

To, vďaka čomu sú potraviny výživné, ich zároveň robí náchylnými na kontamináciu a rozklad. Konzervovanie preto vždy predstavovalo hlavnú oblasť záujmu náuky o jedle a kultúr už od staroveku. V rámci článku sa pozrieme na niekoľko zaujímavostí, ktoré ste o konzervovaní pravdepodobne ešte nevedeli. Prírodné procesy vrátane rozmnožovania mikroorganizmov, oxidácie,…

Armádny Magazín

O 5 rokov neskôr. Čoho sa báli vrahovia veliteľa Motorolu?

0 icon

Donecká republika, 16. október 2021 (AM) – Dnes uplynulo presne 5 rokov od smrti veliteľa protitankovej špeciálnej jednotky „Sparta“ Doneckej ľudovej republiky Arsena Pavlova, známeho ako Motorola, ktorý zomrel na následky teroristického útoku.  

Lode bez orientácie. Pri vchode do Kerčského prielivu sa objavil „Bermudský trojuholník“

0 icon

Rusko, 16. október 2021 (AM) – Letecká navigácia v oblasti Kerčského prielivu a časti Čierneho mora, ktorá sa nachádza na juhu, sa ukázala ako prakticky nemožná. Neznámy systém elektronického boja ruší všetky elektronické signály v tomto regióne.   Pravidelné lety amerických prieskumných lietadiel k ruským hraniciam umožnili zistiť, že v oblasti…

Alijev: Arménsko a Irán využívali územie Azerbajdžanu na obchodovanie s drogami

0 icon

Azerbajdžan, 16. október 2021 (AM) – Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev obvinil Arménsko a Irán z obchodovania s drogami do Európy cez územie svojej krajiny. "V minulom roku, Azerbajdžan opäť získal kontrolu nad 130 kilometrov dlhým úsekom štátnej hranice s Iránom, ktorý bol pod kontrolou Arménska asi 30 rokov, a tým zablokoval…

Video: Výcvik čečenskej špeciálnej jednotky rýchlej reakcie

0 icon

Čečensko, 16. október 2021 (AM) – Špeciálne jednotky rýchlej reakcie alebo SOBR vďaka svojmu vojenskému vybaveniu, uniformám a výcviku predstavujú účinnú silu pre boj s organizovaným zločinom vrátane boja proti terorizmu v Rusku, Čečensku a aj v ďalších postsovietskych krajinách - napríklad v Kazachstane a Kirgizsku. Prinášame video z čečens

Rheinmetall predstavil novú verziu kolesového obrneného transportéra Fuchs

0 icon

Nemecko, 16. október 2021 (AM) – Spoločnosť Rheinmetall vyvinula novú verziu kolesového obrneného transportéra Fuchs/Fox. Nový variant tohto osvedčeného vozidla 6x6 s vysokou strechou ponúka širokú škálu funkcií, ktoré pokrývajú celé operačné spektrum. Vylepšená konštrukcia vozidla, ktoré je navrhnuté pre maximálnu mobilitu

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali