Rio de Janeiro 21. júna (TASR) – Medzinárodná ochranárska organizácia Greenpeace dnes na konferencii OSN o trvalo udržateľnom rozvoji (Rio+20) v Brazílii odštartovala kampaň na ochranu Arktídy.
Úvod kampane podporili herci, rokové hviezdy a umelci. Šéf ochranárskej organizácie Kumi Naidoo povedal, že na Arktídu útočia ropné koncerny. Požadoval okamžitý zákaz ťažby ropy a priemyselného rybolovu v severnejších oblastiach.
"Arktída je chladničkou sveta," vysvetlil Naidoo. Dodal, že udržiava zem, aby bola chladnou, pretože odráža slnečné lúče. Cieľom kampane je zozbierať milión podpisov proti ničeniu Arktídy.
Keď bude podpisov milión, chce Greenpeace uložiť zoznam do vodotesnej kapsuly a ponoriť ju na severnom póle do hĺbky štyri kilometre pod ľad.
Reklama
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.