VoľbyEP24: Predstavenie kandidátnej listiny strany Smer-SD do volieb do Európskeho parlamentu

NAŽIVO

Spoločnosti Meta hrozí vysoká pokuta od Európskej komisie, ak do piatich pracovných dní neposkytne konkurenčným vývojárom AI bezplatný prístup k platforme WhatsApp. Toto dočasné opatrenie je súčasťou protimonopolného vyšetrovania. O kroku Bruselu informovala agentúra TASR s odvolaním sa na správy DPA a AFP.

Včera 20:06

Ukrajina má plnú podporu severských a pobaltských krajín na svojej ceste do NATO a EÚ. Lídri formátu NB8 sa na summite v estónskom Tallinne zhodli, že smerovanie Kyjeva do Aliancie je „nezvratné“ a eurointegračný proces by mal prebehnúť „čo najskôr“. Informoval o tom web Le Monde s odkazom na agentúru TASR.

Včera 20:01

Nórsko podporí Ukrajinu sumou 109 miliónov eur. Peniaze z Nansenovho programu pôjdu v roku 2026 na vývoj a nákup námorných dronov, vyplýva z utorkového vyhlásenia nórskej vlády, ktoré citoval denník Le Monde.

Včera 20:01

Podľa vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa stojí za pondelkovým zostrelením vrtuľníka Apache v blízkosti Hormuzského prielivu Irán. Trump v utorok zdôraznil, že Spojené štáty na tento útok „musia“ reagovať. Správu priniesla TASR na základe informácií od agentúr AP a AFP.

Včera 20:00

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po tom, čo USA uvoľnili iránske aktíva v hodnote 3 miliárd dolárov, informujú médiá s odvolaním sa na tlačovú agentúru spojenú s IRGC.

Podľa jeho údajov boli prostriedky dopravené lietadlom z Abú Zabí do Teheránu a dohoda bola uzavretá za sprostredkovania Kataru.

Včera 19:58

Skupina štátov zahŕňajúca Veľkú Britániu, Kanadu, Francúzsko a Nórsko v utorok oznámila zavedenie sankčného balíka. Ten je cielený na infraštruktúru a siete, ktoré vládne kabínety týchto krajín obviňujú z financovania a realizácie násilných aktov zo strany izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu. Správu priniesla TASR s odkazom na Reuters a The Times of Israel.

Včera 18:14

Akékoľvek dohody týkajúce sa budúcnosti Ukrajiny alebo bezpečnosti v regióne nebudú pre Poľsko záväzné, pokiaľ vzniknú bez jeho účasti. V utorok to deklaroval predseda poľskej vlády Donald Tusk, ktorý zároveň vyzval Európu na pokračujúcu podporu Kyjeva v konflikte s Ruskom. Správu priniesol spravodajca TASR vo Varšave.

Včera 18:13

Ako v utorok uviedla agentúra Armenpress, Arménsko prepočíta časť hlasov odovzdaných v nedeľňajších parlamentných voľbách. Ústredná volebná komisia toto opatrenie schválila pre 86 volebných okrskov v pôsobnosti 20 územných volebných komisií. Správu prebrala agentúra TASR.

Včera 18:12

Šéf bulharského rezortu obrany Dimitar Stojanov v utorok deklaroval, že Sofia už nebude poskytovať zbrane ukrajinskej strane. Na správu, ktorú pôvodne zverejnil spravodajský web The Sofia Globe, upozornila agentúra AP a následne TASR.

Včera 18:11

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil na platforme Telegram podpis dohody s Lotyšskom o spoločnej výrobe dronov. Podľa agentúry TASR k tomu došlo v Tallinne po jeho prvom rokovaní s novým lotyšským premiérom Andrisom Kulbergsom. Zelenskyj zdôraznil, že toto partnerstvo je dôležité tak pre spoločnú obranu, ako aj pre samotnú produkciu.

Včera 18:10

Podľa informácií z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie došlo k druhému predĺženiu lehoty na predkladanie ponúk v súťaži Národnej diaľničnej spoločnosti. Predmetom tendra s predpokladanou hodnotou takmer 15 miliónov eur bez DPH je realizácia vodorovného dopravného značenia, pričom nový termín na podanie ponúk je stanovený na 30. júna.

Včera 18:09

Podľa najnovšej štatistiky Národnej asociácie realitných kancelárií (NAR) vzrástol minulomesačný predaj starších nehnuteľností v USA výraznejšie, než sa predpokladalo. Analytici za týmto trendom vidia medziročne priaznivejšie podmienky na hypotekárnom trhu. O vývoji referovali tlačové agentúry AP, AFP a Reuters.

Včera 18:07

Podľa agentúry Reuters cena zlata po dosiahnutí 2,5-mesačného minima mierne stúpla, no zostáva pod hranicou 4 339 USD za troyskú uncu. Kým lacnejšia ropa a uvoľnenie napätia na Blízkom východe tlačili cenu zlata nahor, obavy z rastu úrokových sadzieb v USA tento posun brzdili.

Včera 18:05

Podľa utorňajších informácií verejnoprávnej stanice NOS, na ktoré upozornila TASR, Holandsko zrejme nedosiahne svoj cieľ v oblasti znižovania potravinového odpadu stanovený do roku 2030. A to aj napriek tomu, že tamojšie domácnosti vyhadzujú menej jedla ako v minulosti a držia sa pod celoúnijným priemerom.

Včera 18:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Blaha je „špinavý kolaborant“, útočí .týždeň

Istá Marína Gálisová, komentátorka podcastu Týždeň s. týždňom, označila Ľuboša Blahu za ohavného, špinavého kolaboranta (s Ruskom)

VoľbyEP24: Predstavenie kandidátnej listiny strany Smer-SD do volieb do Európskeho parlamentu
Na snímke Ľuboš Blaha / Foto: TASR – Jakub Kotian
❚❚
.

Rozhnevala ju totiž Šimečkova kritika poslanca SMERu, ktorý poskytol rozhovor ruskej televíznej stanici RT, kde vyslovil aj svoj názor na vojnu na Ukrajine. V tej súvislosti sa Blaha kriticky vyjadril na adresu našich spojencov z EÚ a NATO. Povedal tiež, že väčšina Slovákov chce mier, a preto vláda odmieta posielať na Ukrajinu zbrane.

Kým Šimečkovi vstávajú vlasy dupkom (či aj z Blahu, alebo len z tužidla, nevedno), Eugen Korda označuje vystúpenie pre „hlásnu trúbu putinovskej propagandy“ za bláznovstvo (ak nie rovno velezradu). Nuž a v úvode spomínaná pani Marína sa nechá uniesť až k nasledovnému vyjadreniu: „Ľuboš Blaha je ohavný, špinavý kolaborant. Ohavný boľševik, a tým je povedané úplne všetko.“

Myslel som si, že nepočujem dobre. Ohavný, špinavý?! Pre istotu som tú pasáž pustil znovu ešte dvakrát. A uši mi, zdá sa, slúžia. Z jemných ženských úst som už dávno nezaznamenal prskať toľko jedovatých slín. Taká pani Hanzelová by – v duchu jej feministických tendencií – možno povedala, že emocionálnosť a spontánnosť ženského pokolenia je práveže vítané oživenie mediálneho priestoru…

.

Lenže to je veľký omyl. Pretože tam, kde sa vnášajú emócie, sa stráca vecná rovina, a s ňou aj význam celej debaty. Nie je možné dospieť k relevantným záverom, nie je možné viesť konštruktívnu debatu, ak sa rozčuľujeme. Vtedy sa len prekrikujeme a obhadzujeme výčitkami.

Nakoniec, z tohto dôvodu nemôže robiť diplomata len tak hocikto…

Ale novinára v dnešnej dobe očividne áno.

Aj „spravodlivý hnev“ žurnalistu má mať vo verejnom priestore nejaké limity. Haniť druhých je ten najnižší komunikačný prostriedok. Navyše, má nulovú argumentačnú hodnotu. Invektívy v reči vás fakticky priamo diskvalifikujú zo slušnej debaty.

Pritom by som stavil pár medených, že táto pani vehementne protestovala, keď Blaha označil v niektorom statuse prezidentku za americkú agentku. Teraz mala úžasnú príležitosť ísť vzorom, a ukázať, ako sa kritizuje s noblesou, na úrovni, a nie niekde v krčme pri pive.

.

Zlyhala.

K téme „Blaha“ prilial v rovnakom podcaste olej do ohňa aj šéfredaktor Štefan Hríb. Tasil argumenty ťažkého kalibru o miliónoch obetí komunistického režimu. Keďže Blaha mal údajne povedať, že triedny boj stále pokračuje, automaticky mu podsúval odobrovanie zločinov minulosti…

Bez ohľadu na to, že politik zločiny bývalého režimu nikdy neobhajoval.

Ale pozor, pani Marína sa znovu hlási o slovo! Má totiž pripomienku k ženám v politike, ktoré tam podporuje aj Ivan Korčok. Pani Marína ženy podľa všetkého rozdeľuje na dve kategórie – tie správne, a tie „mimo“. Veď si urobte záver z jej slov. Hovorí, že do europarlamentu majú ísť „v poriadku kandidátky“, teda tie, ktoré sú „v poriadku v základných veciach“.

Že čo znamená „byť v poriadku v základných veciach“, určí asi pani Marína.

.

Možno má na to príručku, možno strieľa od boku. Je to kompletne v jej réžii, ona povie, ktorým smerom sa má točiť zemeguľa, a akou rýchlosťou.

Takto teda reaguje „nezávislá“ novinárka na povolebné vyjadrenia Ivana Korčoka. Ten, mimochodom, podporuje v pretekoch pred eurovoľbami opozičné strany, ktoré zasa podporili jeho prezidentskú kandidatúru. Ruka ruku myje, to dá rozum.

Podotknime, že podľa výsledkov prieskumu agentúry FOCUS pre TV Markíza by väčšina Slovákov neuvítala, keby neúspešný kandidát vstúpil do straníckej politiky. Iba 35% opýtaných by naopak jeho vstup do politiky podporilo. Hlas ľudu, hlas Boží?

Ostaňte doma, Vaša excelencia, aj oddychovať treba.

Ako už sme uviedli, Mr. Korčok sa úprimne nazdáva, že pri eurovoľbách treba silno podporiť kandidujúce ženy. Pani Marína verí úprimným úmyslom Mr. Korčoka, keďže v stranách, ktoré podporuje, nie sú žiadne „Belousovové ani Tabák“, ani „žiadne iné (odmlka)…“

Čo myslela pani Marína tým zamlčaným miestom? Hádam len nechcela použiť vulgarizmus?  Feminizmus je odrazu selektívny? Som v šoku! Pomôcť ženám v politike sa patrí len vtedy, keď sú to „tie správne“ ženy?

Opravím sa: Tie, čo „majú poriadok“ v „základných veciach“.

Teda tie, čo píšu modrým perom… Únia možno také rozdáva v modrých igelitkách.

Mimochodom, odkedy má byť v politike proporčné zastúpenie mužov a žien? Podľa akého predpisu alebo zákona tak usudzujeme?

Podľa mňa je v politike aj málo profesionálnych sánkarov alebo duševne chorých. Na ďalšiu kandidátku PS žiadam aspoň 50% kandidátov s ľubovoľnou neurózou! Neurózy nebránia mysleniu a nie sú „bludárske“, len sa človek výrazne viac potí, keď je v strese, alebo je väčšinu času smutný, alebo to preháňa s premýšľaním, keď večer zaľahne.

.

Hrajte fér voči všetkým! Dajte trochu vydýchnuť preplneným psychiatriám a pošlite depresívnych pacientov do parlamentných lavíc!

Ale to neurobíte, však? Pretože z temných stránok duše sa politický kapitál nedá vytĺcť, na rozdiel od trendovej témy „rovnoprávnosti“.

Vy smiešni, smiešni pokrytci.

Pani Marína hovorí v súvislosti s politikmi aj o akýchsi „rozbíjačoch normálnych vecí“. Ďalšia vágna štylizácia. Vraj kritici západu rozbíjajú spoločnosť, lebo to ich nesie hore. Ako rozbíjajú spoločnosť? Oprávnenou kritikou niektorých krokov EÚ? Tým, že pripomínajú, že pôvodne mierový projekt s účelom vzájomnej hospodárskej spolupráce, teraz prešiel na propagáciu liberálnej ideológie? A že sa zbiera na vojenskú pomoc Ukrajine?

To už nemôžu legitímne zvolení politici vysloviť kritiku voči našim partnerom? Majú akože potichu sedieť v kúte a šúchať nohami? Potom načo majú ísť do Bruselu?

.

Gombíky za ľudí bez názoru môže stláčať aj opica. Podľa niektorých ostrejších kritikov už zopár opíc dokonca v Bruseli sedí…

Ale poďme ďalej: čo sú to tie „normálne veci?“ Znovu ich stanoví osobný hodnotový a ideový kompas pani Maríny?

Inak, doteraz som o tejto dáme ani netušil, že existuje. Tak reku, pozriem si, čo píše. Jeden malý úryvok za všetky: „Za smrť Alexeja Navaľného môže len a len Putin, len a len to Rusko, ktoré ho podporuje.“ Napísala to do rubriky Názory dňa 16.2.2024 na webe časopisu .týždeň.

Vtedy tuším „každému“ bolo „jasné“, že za tým je Putin…

Až neskôr sme sa dozvedeli, že Putin pravdepodobne nenariadil Navaľného smrť – zistili to americké tajné služby, informoval Wall Street Journal, či agentúra Reuters (https://www.reuters.com/world/europe/us-intelligence-believes-putin-probably-didnt-order-navalny-be-killed-wsj-2024-04-27/)

.

Nehovorí sa tomu, čo pani Marína napísala, „šírenie hoaxov a dezinformácií“? Hoppá!

Posedeníčko-zastaveníčko redaktorov časopisu .týždeň tak trochu pripomína úzku skupinku študentov žurnalistiky (pred bakalárskym stupňom) počas obednej/cigaretovej prestávky: Tu a tam sa niekto zachichoce, tu a tam niekto rozhorčene vykríkne. Používa sa anekdotické rozprávanie namiesto vecnej argumentácie. Všetci majú na všetko jasný názor.

Ten jediný správny, samozrejme.

Vedúci tohto „krúžku“, Štefan Hríb, tiež dokáže excelovať. Súkromné televízie sú vraj „stratené“, vyrozumel zo slov novinárov Dibákovej (ex-JOJ) a Halandu (ex-Markíza), ktorých pozval k sebe „pod lampu“. Vraj môžu podľahnúť ekonomickým tlakom zo strany vlády. Vraj sa rútime do obdobia, že niektoré informácie o tom, čo sa tu deje, nebude možné získať z televízií. Sme na prahu temného, „orbánovského“ desaťročia, desí sa šéfredaktor.

Samozrejme, bez dôkazov.

Neradím vám počúvať tieto relácie počas maľovania, alebo inej činnosti, ktorá vyžaduje manuálnu precíznosť – hrozí totiž, pri výbuchu smiechu vám ujde ruka, držiaca štetec.

Prečo sa predstavitelia médií typu Denník N čudujú, že koaliční politici im odmietajú odpovedať na otázky? Veď ich prístup k politikom je apriórne negatívny. Ešte skôr než padne odpoveď, je jasné, že novinár s ňou nebude spokojný.

.

Taká pani Dibáková tvrdí, že k nej odmietli do relácie chodiť preto, že sa pýtala nepríjemné otázky. Spomínate si, ako to bolo v skutočnosti? Skákanie do reči par excellence. Zaujatie vlastného, vyhraneného postoja. Lebo to je podľa Dibákovej kritická žurnalistika. A potom rozlišuje ešte tzv. konštruktívnu, kde by do štúdia chodili kvalitní analytici, a poukazovali nielen na problémy, ale aj ich riešenie. Podľa Dibákovej však takých na Slovensku nemáme.

Omyl, madam, oni tu sú, ale komerčné televízie ich prestali k sebe volať ešte niekedy za covidu – a po prepuknutí vojny na Ukrajine sa tento bojkot zavŕšil.

Toto všetko sú námety na zamyslenie sa. Nie pre politikov – pre novinárov.

No a keď už sa v tomto článku toľko venujeme ženám, odovzdajme posledné slovo dáme – poslankyni Monike Beňovej. Tá vo svojom statuse výstižne a veľavravne reaguje na údajnú „zhoršenú slobodu médií“ u nás: „…na Slovensku sa ničím sloboda médií nezhoršila ani nezmenila. Naďalej publikujú svoje nenávistné a neobjektívne články, naďalej urážajú politických reprezentantov strán, ktoré nenávidia. Nikto nezmenil mediálny zákon, nikto novinárom nijako neubližuje, …. Proste NIČ sa nestalo, sme na tom lepšie ako napr. USA…“

 

Prečítajte si tiež:

 

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vance: USA sa budú naďalej usilovať o dosiahnutie dohody s Iránom , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kallasová: Európske produkty nesmú končiť v zbraniach, ktoré zabíjajú ukrajinských civilistov

Európa „musí uzavrieť všetky medzery“ a „sprísniť vymáhanie sankcií“ pri predaji hliníka do Ruska, vyhlásila v utorok šéfka európskej diplomacie…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po uvoľnení 3 miliárd dolárov

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po tom, čo USA uvoľnili iránske aktíva v hodnote 3 miliárd dolárov, informujú médiá…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozivý útok v Belfaste: „Snaží sa mu odrezať hlavu!“ Ozývalo sa ulicou

Brutálny útok nožom v obytnej štvrti severnej časti Belfastu zanechal muža v kritickom stave a vyvolal všeobecný šok u miestnych…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko požaduje účasť na rokovaniach o vojne na Ukrajine

Poľsko požaduje účasť na rokovaniach o vojne na Ukrajine, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie premiéra Tuska

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lekárske odborové združenie upozornilo na vážne ohrozenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre dlhodobo chorých v Bratislavskom kraji

Lekárske odborové združenie vyslovilo vážne znepokojenie nad zrušením oddelenia dlhodobo chorých v Špecializovanej nemocnici Podunajské Biskupice, ktoré je súčasťou Univerzitnej…

09. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

.
.

Opozícia sa pustila do Smeru. Vadí jej Ficov syn Michal

Opozičné hnutie PS avizuje, že v septembri predloží návrh k financovaniu volebnej kampane. Chce presadiť, aby aj obchodné spoločnosti zriadené…

09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po uvoľnení 3 miliárd dolárov

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po tom, čo USA uvoľnili iránske aktíva v hodnote 3 miliárd dolárov, informujú médiá…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozivý útok v Belfaste: „Snaží sa mu odrezať hlavu!“ Ozývalo sa ulicou

Brutálny útok nožom v obytnej štvrti severnej časti Belfastu zanechal muža v kritickom stave a vyvolal všeobecný šok u miestnych…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko požaduje účasť na rokovaniach o vojne na Ukrajine

Poľsko požaduje účasť na rokovaniach o vojne na Ukrajine, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie premiéra Tuska

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Česká novinárka odhaľuje: Náhle úmrtia a chýbajúce pitvy

Česká novinárka Markéta Dobiášová z projektu infakta.cz na sociálnej sieti zverejnila list, ktorý v roku 2022 adresovala šéfka českého ústavu…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj naznačil úspech v rokovaniach s Trumpom

Zelenskyj naznačil, že od Trumpa dostal určitú odpoveď na svoju žiadosť o dodanie rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, ale nemôže…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bulvární historie

Aké boli pôrody mladej cisárovnej Sisi? Ako sa asi starali o Karola IV., keď bol po úraze niekoľko týždňov imobilný?…

09. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar odmieta, že by si vo svojom prípade pomáhal, koalícia za ním stojí

Celá vládna koalícia aj poslanci Smeru-SD stoja za podpredsedom Národnej rady SR Tiborom Gašparom (Smer-SD). Uviedol to predseda poslaneckého klubu…

09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – USA vyzvali Rusko a Ukrajinu, aby sa bezodkladne dohodli na komplexnom prímerí

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 06. 2026 | Aktualizované 09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Aktualizované 09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Estónsky prezident naznačil možný zlom vo vojne: Kľúčové má byť leto

Toto leto sa môže naskytnúť príležitosť na ukončenie vojny na Ukrajine, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis na tlačovej konferencii so…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nová bulharská vláda zastaví dodávky zbraní na Ukrajinu. A čo Slovensko?

Nová bulharská vláda zastaví dodávky zbraní na Ukrajinu, pretože tá „potrebuje ľudí, nie zbrane“, vyhlásil minister obrany Dimitar Stojanov

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aby vám nenapršalo do nosa, pán Skrúcaný!

Jedným z dôvodov extrémnej polarizácie spoločnosti je elitárstvo. Majetkové, intelektuálne, morálne. Alebo názorové. Malá sektička ľudí si totiž o sebe…

09. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Leyenová prišla s novým návrhom: Ruskí vojaci by mohli dostať stopku v celej EÚ

Európska komisia navrhuje zakázať vstup do EÚ všetkým ruským vojakom, ktorí bojovali proti Ukrajine, uviedla Ursula von der Leyenová

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Exšéfovi SNS Jánovi Slotovi zrušili trest a zastavili trestné stíhanie

Exšéfovi SNS a bývalému primátorovi Žiliny Jánovi Slotovi zrušili odsudzujúci trest uložený prvostupňovým súdom a zastavili trestné stíhanie v prípade…

09. 06. 2026 | Aktualizované 09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Aktualizované 09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budapešť vyšla do ulíc: Séria protestov voči novému premiérovi

Len pár týždňov po tom, čo Péter Magyar vystriedal Viktora Orbána na poste premiéra Maďarska, sa naprieč Budapešťou konala séria…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kuleba označil tvrdenia, že Ukrajina zvrátila situáciu na bojisku, za “bláznovstvo”

Bývalý ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil tvrdenia, že Ukrajina zvrátila situáciu na bojisku, za „bláznovstvo“

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fatálny neúspech: Gigantický projekt Macrona a Merza zlyhal už vo fáze plánovania

Napriek niekoľkoročným prípravám zlyhal francúzsko-nemecký program zameraný na spoločný vývoj bojových lietadiel. Nemecká vláda chcela tento projekt zrušiť už dávno,…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Poslanec PS Sabo sa vyhráža žalobou ministerstvu vnútra. Chce uznať svoje „homosexuálne manželstvo“

Bývalý moderátor a dnes poslanec NR SR za Progresívne Slovensko Michal Sabo, ktorý sa v zahraničí zosobášil so svojim priateľom,…

09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Musia padať hlavy“: Francúzsko po vražde 11-ročného dievčaťa žiada reformu justície

V celom Francúzsku vládne smútok a pobúrenie. Vražda Lyhanny, 11-ročného dievčaťa z juhozápadného mesta Fleurance, šokovala celú krajinu. Hlavný podozrivý totiž…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dokedy budeme platiť cudzie účty?!

Slovensko sa musí prebudiť, kým z nás zbrojárske holdingy nevyžmýkajú aj posledný cent, varuje generál Jozef Viktorín v príspevku na…

09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Arménske voľby. Je nadšenie Západu z víťazstva Pašinjana namieste?

Výsledok volieb v Arménsku potvrdzuje kurz Nikola Pašinjana smerom na Západ a odklon od ruského vplyvu, nadšene konštatuje DW ako…

09. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Najväčší európsky meteorit dopadol pri slovenských hraniciach. NASA upozorňuje na ďalší blízky prelet asteroidu

Pred 160 rokmi otriasol Karpatmi mohutný výbuch, ktorý si miestni obyvatelia najskôr nevedeli vysvetliť. Nad obcou Kňahyňa na dnešnej Zakarpatskej…

09. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia preverila tvrdenia, že pri Michalovciach je radar, ktorý vypína motory

Polícia upozorňuje na nepravdivú informáciu, ktorá sa šíri sociálnymi sieťami. Podľa nej sa má na ceste v smere z Michaloviec…

09. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyhlásenie pro-life organizácií: Uznesenie EP o Slovensku vyvoláva obavy

Fórum života, Donum Vitae a Asociácia za život a rodinu, členské organizácie európskej federácie One of Us, vyjadrujú zásadné znepokojenie nad…

09. 06. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sa polárne žiary objavujú iba na severnom a južnom póle Zeme?

Polárne žiary patria medzi najfascinujúcejšie prírodné úkazy, ktoré dokážu rozžiariť nočnú oblohu úchvatnými farbami. Hoci ich väčšina ľudí spája najmä…

09. 06. 2026 | 0 komentárov

Výdavky jadrových veľmocí na zbrane vzrástli takmer o pätinu

Zaujíma vás, koľko jadrové veľmoci investujú do výroby jadrových zbraní za sekundu? Z tejto sumy padnete na zadok

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Video: Počuť tlmič na veľmi ďaleko, alebo ho letná príroda úplne utíši?

Slovensko, 9. jún 2026 - Počuť tlmič na veľmi ďaleko, alebo ho letná príroda úplne utíši? Keď sme testovali tlmiče…

09. 06. 2026 | 0 komentárov

Prokurátora ICC, ktorý vydal zatykače na Putina a Netanjahua, odvolali z funkcie

Prokurátora Medzinárodného trestného súdu , ktorý vydal zatykače na Putina a Netanjahua, odvolali z funkcie pre sexuálne obťažovanie

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najsmrteľnejšie zemetrasenia za posledných 10 rokov

Najsmrteľnejšie zemetrasenia za posledných desať rokov spôsobili obrovské materiálne škody a pripravili o život desaťtisíce ľudí. Niektoré z nich vyvolali…

09. 06. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Spoločnosti Meta hrozí vysoká pokuta od Európskej komisie, ak do piatich pracovných dní neposkytne konkurenčným vývojárom AI bezplatný prístup k platforme WhatsApp. Toto dočasné opatrenie je súčasťou protimonopolného vyšetrovania. O kroku Bruselu informovala agentúra TASR s odvolaním sa na správy DPA a AFP.

Včera 20:06

Ukrajina má plnú podporu severských a pobaltských krajín na svojej ceste do NATO a EÚ. Lídri formátu NB8 sa na summite v estónskom Tallinne zhodli, že smerovanie Kyjeva do Aliancie je „nezvratné“ a eurointegračný proces by mal prebehnúť „čo najskôr“. Informoval o tom web Le Monde s odkazom na agentúru TASR.

Včera 20:01

Nórsko podporí Ukrajinu sumou 109 miliónov eur. Peniaze z Nansenovho programu pôjdu v roku 2026 na vývoj a nákup námorných dronov, vyplýva z utorkového vyhlásenia nórskej vlády, ktoré citoval denník Le Monde.

Včera 20:01

Podľa vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa stojí za pondelkovým zostrelením vrtuľníka Apache v blízkosti Hormuzského prielivu Irán. Trump v utorok zdôraznil, že Spojené štáty na tento útok „musia“ reagovať. Správu priniesla TASR na základe informácií od agentúr AP a AFP.

Včera 20:00

Irán súhlasil s prímerím voči Izraelu po tom, čo USA uvoľnili iránske aktíva v hodnote 3 miliárd dolárov, informujú médiá s odvolaním sa na tlačovú agentúru spojenú s IRGC.

Podľa jeho údajov boli prostriedky dopravené lietadlom z Abú Zabí do Teheránu a dohoda bola uzavretá za sprostredkovania Kataru.

Včera 19:58

.

Šokujúci prípad zo školy: Dievča s postihnutím malo byť napadnuté migrantom na toaletách

V nemeckých školách nie sú pred násilím a sexuálnym zneužívaním zo strany migrantov v bezpečí ani deti s postihnutím, píše…

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Adam Húska odchádza z KHL. "Mnohí povedia, že Rusko je zlé, lebo taký je trend," hovorí

Slovenský hokejový brankár Adam Húska má za sebou tri sezóny v ruskej KHL. Najprv hral od roku 2022 v Torpede…

09. 06. 2026 | 0 komentárov

431 projektov, 96 miliónov eur a jedna otázka: čo zostane po dotácii?

Úrad nám ucelený obraz neposkytol. Základný účet dvoch výziev sme si preto zostavili sami a ukazuje rozsah, ktorý si zaslúži…

09. 06. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ničili majetok a zbraňami mierili na deti. Z funkcie neodídem, opísal na margo zásahu kukláčov prezident FC Košice

Koncom mája zadržali v obci Beniakovce neďaleko Košíc prezidenta prvoligového futbalového klubu FC Košice Dušana Trnku. Policajné zložky vykonávali domové…

09. 06. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nie Maďarsko ale Bulharsko. Ukrajina môže opäť tvrdo naraziť

Bulharsko môže po vzore Maďarska predložiť Ukrajine požiadavky týkajúce sa národnostných menšín – v rámci rokovaní o vstupe do EÚ

09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel exposlanec NR SR Marián Haľko

Vo veku 80 rokov zomrel bývalý poslanec Národnej rady SR Marián Haľko. Informoval o tom poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD), ktorý…

09. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov