David Púchovský

NAŽIVO

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo útok USA a Izraela na Irán za „nevyprovokovanú bezohľadnú ozbrojenú agresiu“.

„USA a Izrael vrhajú Blízky východ do priepasti nekontrolovateľnej eskalácie a podnecujú krajiny, aby si zaobstarali vážne prostriedky proti hrozbám,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie požaduje „okamžité návrat situácie okolo Iránu do koľají politicko-diplomatického urovnania“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že „USA a Izrael zaútočili na Irán pod rúškom obnoveného rokovacieho procesu“.

12:09

 

10:30

Masúd Pezeškiján, prezident Iránu, zostáva podľa štátnych médií v bezpečí napriek masívnym izraelsko-americkým útokom na sídla predstaviteľov režimu a armády. Agentúry IRNA a Tasním potvrdili, že je v poriadku. Izrael dal operácii názov Roaring Lion.

Masúd Pezeškiján
Na snímke iránsky prezident Masúd Pezeškiján / Foto: SITA/AP-Angelina Katsanis
10:11

Benjamin Netanjahu označil spoločný zásah Izraela a USA v Iráne za krok, ktorý má eliminovať zásadnú hrozbu zo strany iránskeho režimu. Vo svojom vyhlásení sa poďakoval prezidentovi Donaldovi Trumpovi za jeho „historický prejav vodcovstva“, informuje AP.

Benjamin Netanjahu
Na snímke Benjamin Netanjahu / Foto: TASR/AP-Alex Kolomoisky
10:06

Friedrich Merz označil pokračovanie diplomatických pokusov voči Rusku za zbytočné, pretože podľa neho Moskva odpovedá len ďalšími útokmi na civilné ciele vrátane nemocníc a domovov pre seniorov.

Pred zhromaždením v Hesensku varoval, že Putin sa nesnaží iba o posun ruských hraníc na západ, ale aj o zničenie zárodku demokracie pri svojom pohraničí.

09:16

Počas rozhovorov sprostredkovaných Ománom Irán súhlasil, že nebude vytvárať zásoby obohateného uránu. Podľa ománskeho šéfa diplomacie Badr al‑Búsajdího ide o zásadný moment s potenciálom zabrániť ozbrojenému konfliktu, informuje agentúra AFP.

09:14

Juan Carlos, bývalý španielsky panovník, by sa po päťapolročnom pobyte v Abú Zabí mohol opäť vrátiť do vlasti. RTVE a ďalšie médiá citovali vyhlásenie kráľovského paláca, podľa ktorého by však pred návratom musel zmeniť svoje daňové bydlisko v Spojených arabských emirátoch. Tento krok má zabrániť možným kontroverziám a chrániť povesť monarchie.

09:13

Kaja Kallasová apelovala na Afganistan a Pakistan, aby bezodkladne zastavili útoky a prispeli k upokojeniu situácie. Vo svojom nočnom vyhlásení varovala pred rizikami, ktoré by eskalácia mohla priniesť pre širší región, informuje DPA.

Kaja Kallasová
Na snímke šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Kaja Kallasová / Foto: SITA/AP-Virginia Mayo
09:10

Americký prezident Donald Trump odkázal Iráncom, že po skončení zásahu v Iraku by mali prevziať moc vo svojej krajine. Vo videu na Truth Social vyhlásil, že sa blíži „hodina ich slobody“, uviedla Sky News.

08:56

Izraelská armáda vykonala preventívny útok na Irán, píše izraelský „12. kanál“.

Uvádza sa, že boli napadnuté desiatky iránskych objektov. Izrael zároveň útočí na objekty v Libanone, čo už potvrdila aj izraelská armáda.

Minister obrany Izrael Katz vyhlásil, že údery sú zamerané na „odstránenie hrozieb pre štát Izrael“.

07:52

Iránska agentúra Tansim potvrdzuje výbuchy v Teheráne a oznamuje útok Izraela.

07:39

Izraelská armáda oznámila vyhlásenie výnimočného stavu v krajine.

Zavádza sa zákaz vzdelávacích činností, konania zhromaždení a prevádzky podnikov, s výnimkou životne dôležitých sektorov.

07:38

 

07:38

Podrobnejšie vyhlásenie Trumpa o tom, prečo nie je spokojný s včerajšími rokovaniami s Iránom.

Podľa neho Teherán odmieta dať „správnu“ odpoveď na kľúčovú požiadavku Washingtonu.

„Nie sme spokojní s rokovaniami. Proste nechcú vysloviť kľúčové slová: nebudeme mať jadrové zbrane. Musia povedať: nebudeme mať jadrové zbrane. A oni to proste nedokážu. Chcú trochu obohacovať. Nemusíte sa obohacovať, keď máte toľko ropy. Takže som nespokojný s rokovaniami,“ vyhlásil prezident USA.

07:35

Americký štátny tajomník Marco Rubio vyzval Američanov, aby okamžite opustili Irán a zdržali sa cestovania do tejto krajiny.

Tiež požadoval, aby Teherán prepustil všetkých zadržaných amerických občanov.

Trump opäť vyjadril nespokojnosť s priebehom rokovaní s Iránom.

07:18

Boxeri Alexander Usik a Vasyl Lomachenko podporili Sergeja Bubku na pozadí výziev na zavedenie sankcií proti nemu.

„Som úprimne rád, že poznám tohto výnimočného človeka,“ vyhlásil Usik.

„S úctou, legenda!“ napísal Lomachenko.

Pripomíname, že výzvu na zavedenie sankcií proti Bubkovi predniesol z tribúny Rady ukrajinský skeletonista Vladislav Geraskevič.

07:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

„Antihoaxeri“ sa museli zblázniť: Premiér vraj riadi hybridnú operáciu

Za čias pandémie sa istý mladík menom David Púchovský presadil ako správca policajných sociálnych sietí. Myslel si, že bojuje proti dezinformáciám, pritom len papagájoval západnú propagandu. Dnes už sa zdá, že prekročil aj poslednú hranicu možného…

David Púchovský
Na snímke David Púchovský / Foto: Facebook
❚❚
.

Budem parafrázovať slávneho nemeckého filozofa Nietzscheho, ktorý povedal, že ak hľadíš do priepasti, aj ona bude vidieť do teba. V prípade samozvaného „bojovníka proti hoaxom“ Davida Puchovského môžeme vidieť, že ak vytrvalo „odhaľuješ konšpirátorov“, nakoniec sa staneš jedným z nich…

Veď ako ináč vnímať jeho aktuálny výpad voči premiérovi?

Mladík píše na sociálnej sieti: „Na Slovensku momentálne prebieha premiérom riadená hybridná operácia, ktorej cieľom je zlikvidovanie základných demokratických princípov.“

Je niekto prekvapený, že jeho výrok je hotový ilogizmus? Predseda vlády predsa riadi štát, nedáva zmysel, aby sám proti sebe viedol akúsi „hybridnú operáciu“. Mimo toho, nebol to predsa on, kto sa pokúsil o atentát, on bol jeho obeťou! Takže kroky, ktoré nevyhnutne musí podniknúť s ohľadom na informácie, že sa tu chystá štátny prevrat, sú len nevyhnutným vývojom.

Púchovský ďalej vyzýva svojich fanúšikov k činu: „Na to, aby Slovensko nepadlo, bude potrebná aktívna pomoc od širokej verejnosti. Bez vášho záujmu a odvahy by to bol vopred prehraný súboj.Moje odporúčanie: Všetky podozrivé aktivity, na ktoré narazíte vo virtuálnom a reálnom svete, foťte a ihneď zverejňujte. Je reálna šanca, že hlavne protesty sa stanú cieľom provokatérov. Preto je životne dôležité všetko zaznamenávať a zverejňovať. Nenechajte ujsť Ficových provokatérov a ukážte ich svetu a médiám. Nenechajte sa vyprovokovať.“

.

To je opäť „bláhová“ predstava. Aký záujem by mal mať premiér na vyvolaní pouličných bojov? Je to práve naopak – profesionálni „majdanisti“ sú tí, ktorí navádzajú ľudí na rozličné psie kusy. Veď aj Šimečkov manuál štátnych prevratov („farebných revolúcií“) ráta s tým, že v uliciach bude horúco… (https://www.hlavnespravy.sk/simeckov-manual-na-statny-prevrat/3485974)A mimovládky sú ideálny detonátor. Stačí, aby jeden človek urobil niečo proti strážcom zákona a dostal za to obuškom. Jedna jediná fotka krvavej tváre by ihneď obletela západné médiá. Podráždení voliči opozície by sa následne ľahko dali zmanipulovať k „spravodlivej odplate“ pod heslami „bijú nás, bráňme sa!“ A odtiaľ nás delí už len krok k tomu, aby naša opozícia požiadala Západ o „bratskú pomoc“…

Ten model je zakaždým rovnaký, len rekvizity sa menia – či je revolúcia oranžová, modrá, zelená, plán je jasne daný vopred.

Púchovský pritom nie je jediný hlásateľ apokalypsy u nás. Populárnym sa stal Arpád Soltész, ktorého nedávny komentár na sociálnej sieti má okolo päťsto lajkov: „Mať pokope osobné doklady, nejakú núdzovú hotovosť, nabitú powerbanku a hrubú predstavu, kde je najbližší hraničný priechod, vám nemá ako ublížiť.“

Musí vedieť, o čom hovorí, veď on sám už zutekal zo Slovenska do Čiech. Niektorí čelíme realite života, iní berieme nohy na plecia – čo iné k tomu dodať? Ale tentoraz to asi prepískol, pretože dostal kritiku z vlastných radov. Novinár Šnídl z Denníka N ho podpichol takto: „V čase, keď sa tu stovky odborníkov na duševné zdravie neboja postaviť Ficovi, v čase keď sa prezidentovi postaví 19-ročný študent, tu majster Arpád každého vyzýva, aby sa preventívne posral a pobalil sa.Už by si sa v tej nadpráci pre súčasnú vládu mohol trochu brzdiť.“

Nemusíme byť fanúšikmi dotyčného žurnalistu, ale môžeme oceniť ako krásne vystihol podstatnú charakterovú črtu svojho kolegu – a tou črtou je zbabelosť…

.

Ako vidíte, títo ľudia si sami vystavia vizitku. Vráťme sa ešte na slovíčko k Púchovskému. Ten svoj status o premiérovi ukončuje takto: „Fico trepe porekadlá, tvári sa kyslo a rozhadzuje rukami, lebo chce, aby sme spravili chybu. Kašlite na neho a neuhnite. Lebo aj najmenšia chyba bude touto skupinou zneužitá na zlikvidovanie našich práv.“

Čo za výrazy a hodnotenia to používa? „Trepe porekadlá“? „Tvári sa kyslo“? Takto rozpráva mladý intelektuál, bývalý štátny zamestnanec? Nie, takí ľudia nepatria do verejného diskurzu, nanajvýš k pivom obliatym stolom staničných bufetov…

 

Prečítajte si tiež:

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán bol…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 51 žiačok

Päťdesiatjeden žiakov zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o budúcich voľbách a situácii okolo ropovodu

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán spustil odvetný útok na Izrael a americké objekty, zapojili sa aj jemenskí Húsiovia

Izrael, 28. februára 2026 - KSSIR vyhlásil rozsiahlu operáciu proti Izraelu, zapojili sa jemenskí Húsiovia, zaznamenávajú sa odpaly rakiet z…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kováčik sa po voľbe cíti "dobre a zodpovedne". Kauzy SFZ už rieši polícia a prokuratúra

Médiá v piatok informovali, že polícia a prokuratúra sa už zaoberajú kauzou okolo sporných zmlúv na nákup desiatok tisíc mobilných…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Clinton čelil výsluchu pre väzby na Epsteina, demokrati žiadajú vypočuť aj Trumpa

Bývalý prezident USA Bill Clinton v piatok pred kongresovým výborom poprel akékoľvek pochybenie v súvislosti so svojimi kontaktmi s odsúdeným…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko odhalilo svojim nepriateľom nepríjemné prekvapenie

Rusko, 28. februára 2026 - Posledné vyhlásenia a kroky ruských strategických protivníkov ukazujú, že sa nachádzajú v hlbokom, paralyzujúcom a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Na Spišskej Kapitule otvorili unikátnu výstavu vernej kópie Turínskeho plátna

V priestoroch Spišské diecézne múzeum na Spišská Kapitula slávnostne otvorili výstavu vernej kópie Turínskeho plátna, jednej z najznámejších relikvií kresťanskej…

28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Britské plány okupácie Ukrajiny

Veľká Británia, 27. februára 2026 - „Chcem byť ministrom obrany, ktorý pošle britské vojská na Ukrajinu, pretože to bude znamenať…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Demagógia ako vyšitá

Od svojho nie celkom cieleného vstupu do politiky roku 1990 som mal vždy problém s politickými špičkami strany, v ktorej…

27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vtipné fotografie, ktoré ukazujú dve strany života

Vtipné fotografie dokonale vystihujú, že život má vždy minimálne dve strany a realita často popiera to, čo sa nám snaží…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj pozval Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatkovom telefonáte pozval predsedu vlády SR Roberta Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky.“…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viacerí reprezentanti USA oľutovali reakciu na Trumpove poznámky o ženskom tíme

Viacerí americkí hokejoví reprezentanti sa ospravedlnili za svoju reakciu na výroky prezidenta USA Donalda Trumpa. Ten počas telefonátu priamo do…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko sa zhodli: Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná inšpekcia

Premiér Robert Fico a maďarský premiér sa rozhodli : Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná vyšetrovacia inšpekcia. Slovensko a Maďarsko podniknú spoločnú akciu,…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

.

Ktorý oceán je najbúrlivejší a prečo?

Oceán dokáže byť pokojný aj mimoriadne nebezpečný, no existuje jeden, ktorý je medzi vedcami aj námorníkmi považovaný za absolútne najbúrlivejší…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

AfD sa vyhla okamžitému zákazu

Nemecký správny súd v Kolíne včera rozhodol, že vnútroštátna spravodajská služba nemôže klasifikovať pravicovú stranu Alternatíva pre Nemecko ako „pravicovú…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Procházka má potvrdený ďalší titulový zápas v UFC

Vedenie elitnej organizácie UFC oznámilo, že o uvoľnený opasok poloťažkej váhy budú v apríli zápasiť český bojovník Jiří Procházka a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér žiada vytvoriť skupinu na posúdenie stavu ropovodu Družba

Predseda vlády SR Robert Fico v piatok v telefonáte oznámil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že spoločne s maďarským premiérom Viktorom…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Maďarsko a Slovensko chcú vyslať komisiu na Ukrajinu, aby preverila stav ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov