141. Ako globálny prediktor (GP) riadi svet?

Bratislava 2. mája 2021 (HSP/Foto:archív)

 

Globálne riadenie sveta/planéty sa uskutočňuje neštrukturálne, zatiaľ neexistuje sformovaná „svetová vláda“, pričom na globálne riadenie slúžia najrôznejšie nadnárodné štruktúry.

Klaus Schwab
Na snímke Klaus Schwab

Slúžia na to oficiálne nadnárodné štruktúry ako OSN, EÚ, Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) či Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). A slúžia na to aj neoficiálne rokovacie fóra, ako je Rímsky klub, Bilderberg, Trilaterálna komisia, Bohémsky klub, Rada pre medzinárodné vzťahy,Výbor 300,Svetové ekonomické fórum (SEF) v Davose, Mníchovská bezpečnostná konferencia a ďalšie, a vari od roku 2005 aj GLOBSEC so sídlom v Bratislave.

Zväčša ide o neformálne skupiny zložené z„mocných tohto sveta“, sú medzi nimi bývalí prezidenti, poprední biznismeni, predstavitelia centrálnych bánk („peňazomenci“), tajných služieb, novinári, umelci, vydavatelia, vlastníci masmédií. Rokujú a konajú utajene, dostať sa na ich stretnutia sa dá iba na osobné pozvanie, z ich rokovaní sa nerobia zápisy, zverejnenie obsahu diskusií je zväčša zakázané.

Rímsky klub založili v apríli 1968, teda po ukončení Druhého vatikánskeho koncilu (1962–1965),ako organizáciu jednotlivcov, ktorímajú spoločný záujem o budúcnosťľudstva a usilujú sa o „zmenu“, s cieľom prevziať a plniť časť výsledkov tohto vysokého cirkevného zhromaždenia. Zvolal ho pápež Ján XXIII. a skončilo sa za vlády Pavla VI., a zúčastnilo sa ho viac ako 2500 katolíckych biskupov. K najzásadnejším rozhodnutiam koncilu patrímedzikresťanskýdialóg, ale aj dialóg s nekresťanskými náboženstvami, predovšetkým so Židmi a moslimami, ako aj s neveriacimi, a nahradenie latinčiny národnými jazykmi pri bohoslužbe. Koncil sa stal prelomovým momentom v moderných dejinách katolíckej cirkvi, ktorá sa rozhodla otvoriť modernému svetu a vnútorne sa reformovať v zmysle svetovej vlády, dogmy o udržateľnom raste a ochrane chudobných. Rímsky klub je globálny think-tank, ktorý na seba sústredil pozornosť sveta v roku 1972prvousprávou „Medze rastu“.

Súčasný pracovný program klubu sú témy o zmene fungovania ekonomických systémov. Z vybraných uverejnených správ stoja za zmienku „základy digitalizácie spoločnosti a „ohlúpenie“ mladej generácie pomocou nových výukových a vzdelávacích metód: Ľudstvo na rázcestí (1974), Revízia medzinárodného poriadku (1976) a Na hrane (2015).

Bilderberg (aj Konferencia Bilderberg či Skupina Bilderberg) je označenie pre výročnú uzavretú konferenciu, na ktorú riadiaci výbor pozýva 120 až 150 významných osobností zo Severnej Ameriky a Európy. Nazýva sa podľa mena hotela v Holandsku, neďaleko Arnhemu, v ktorom sa konalo koncom mája 1954 prvé stretnutie. Inicioval ho poľský politik, istý Joseph Retinger, človek s komplikovaným životopisom, pyšný na svoje anglosaské korene, v obave pred rastom„antiamerikanizmu“.

O pozvaní rozhoduje riadiaci výbor a každý rok saobmieňa nielen zoznam pozvaných, ale aj miesto konania. Tradične tvoria jednu tretinu pozvaných politici a zvyšné dve tretiny sú osobnosti z oblasti finančníctva, priemyslu, odborov, vzdelávania a komunikácií.Neoficiálna centrála Bilderberguje na univerzite v holandskom Leidene. Na programu rokovania bývajú najmä otázky ako svet bez jadra, kyberterorizmus, Afrika, Rusko, financie, colná ochrana, americko-európske vzťahy, Afganistan a Pakistan, islam a Irán, a tak ďalej. Vyšlo najavo, že skupina Bilderberg hrala zásadnú rolu pri vytváraní spoločnej európskej meny euro.Údaje o činnosti tejto tajomnej organizácie sú rozporuplné a ťažko dostupné, pričom je možné, že práve toto tajomné združenie svetových vodcov vládne svetu. Samotný fakt prísneho a výnimočného utajovania Bilderbergu núti premýšľajúcich, aby sa na toto dívalo pozerali s podozrením.

Medzi zakladateľmi a členmi riadiaceho výboru sú mená ako spomínaný JózefRetinger, holandský princ Bernhard z Lippe-Biesterfeldu, Peter Carington, istý čas generálny tajomník NATO, Martin Taylor, bývalý riaditeľ banky Barclays, Bill Clinton, Margaret Thatcherová, Juan Carlos I., Tony Blair, Henry Kissinger, ZbigniewBrzezinski, pokiaľ ide o Rockefellerovcov, oni sami opakovane potvrdili, že sa zapojili do tajomnej komunity. Na uniknutých zoznamoch účastníkovsú mená Bill Gates, Angela Merkelová, Nór JensStoltenberg, šéf NATO, prezident Poľska AleksanderKwaśniewski, grécky premiér Kostas Karamanlis, FínMatti Vanhanen, predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, minister obrany USA Donald Rumsfeld,so škandálmi spájaná hlava Svetovej banky Paul Wolfowitz,šéf ECB Jean-ClaudeTrichet, ČesiVladimír Dlouhý, bývalý podpredseda federálnej vlády a minister priemyslu a obchodu, Michael Žantovský, istý čas veľvyslanec ČR v Izraeli,Jiří Pehe, riaditeľ Politického odboru Kancelárie prezidenta Václava Havla,Karel Schwarzenberg.

Jediným známym slovenským účastníkom Bilderbergu je Ivan Mikloš, bol na ňom dvakrát ako minister financií v druhej Dzurindovej vláde (2002-2006).

„Do kontaktu s touto skupinou som prišiel tak, že ma najskôr pozvali prednášať o našich reformách, potom som bol pozvaný ako účastník,“ uvádza Mikloš. Na prvom stretnutí sa diskutovalo o rozširovaní EÚ a reformách, na druhom bola témou konkurencieschopnosť a lisabonská stratégia. Mikloš vysvetľuje, že utajovanie miesta stretnutí, ako aj priebehu diskusie má jediný dôvod: „Ide o to, aby ľudia mohli slobodne diskutovať, aby mohli hovoriť názory bez hrozby, že budú zverejnené.“

Pavol Demeš, riaditeľ GermanMarshallFundU.S. (2010), napriek tomu, že sa Biderbergu nezúčastnil („Pred pár rokmi som bol pozvaný, no nevyšlo mi to“), hovorí, že na takýchto stretnutiach „sa neprijímajú rozhodnutia, účastníci sa v príjemnom prostredí bez stresu a tlaku médií môžu lepšie spoznať, konfrontovať svoje názory a prípadne nadväzovať priateľské vzťahy.“

Významné miesto pri „usmerňovaní sveta“ majú každoročné stretnutia Svetového ekonomického fóra (SEF) v Davose, založené na platforme kognitívneho kapitalizmu zvolávané od roku 1971. Každoročne v januári prichádzajú do Davosu lídri sveta, aby diskutovali a predstavili svoje predstavy o svete.

Zakladateľom a výkonným predsedom SEF je Klaus Schwab (*1938), ktorý dostal od globálnych elít úlohu predstaviť na platforme SEF „Veľký reset“, pričom „reset“ v princípe nie je „zmena“, ale „vynulovanie, zrušenie“.K. Schwab je autorom (resp. kryje skutočných autorov) knihy Štvrtá priemyselná revolúcia (2018), ale aj knihy Covid-19: Veľký reset (2020), a na tom základe je považovaný za autora projektu Veľký reset, ktorý býva nazývaný tiež Štvrtou priemyselnou revolúciou.

Veľký reset chcepresadiť„stará známa trojica“: Rothschild, Rockefeller a Svätá stolica(v roku 2020 bol v Davoseaj kardinál Turkson, ktorý priniesol pozdrav od Františka).Štruktúry sú staré s novým jazykom, ale starými väzbami EuropeanFinancialServicesRegulation (EFSR) Londýn, Inter-Alpha, bankySantander, IntesaSanpaolo, Crédit Agricole (Rothschild), Deutsche Bank (Rockefeller).

Veľký reset je úzko prepojený na agendu OSN 2030, ktorá napr. pod pláštikom pomoci proti Covidu-19 šíri v Južnej Amerike i v Afrikeideológiu LGBT, potratov a eutanázie. Schéma je klasická: financie (pôžičky) sú podmienené prijatím určitých nanajvýš „tolerantných“ legislatívnych opatrení. V konečnom dôsledku má ísť o totálnu biologickú, mentálnu a duchovnú transformáciu človeka. Klaus Schwab uvádza: „Štvrtá priemyselná revolúcia povedie k fúzii našej fyzickej, digitálnej a biologickej identity.“ Čiže, ide o vytvorenie akéhosi tvora homunkula – sen všetkých gnostických alchymistov, človeka stvoreného vedou a technikou, nezávislého na Bohu a nemenných danostiach (podľahttps://www.velky-reset-v-dymovej-clone-covidu-co-nas-asi-caka-v-roku-2021/). Zdá sa, že zmena politického a ekonomického systému na planéte je neodvratná, zopakujme však: iba do tej miery, do akej sa pravdivé informácie nedostanú verejnosti.

Nič z týchto zámerov by národní politici, predstavitelia štátov, nemali ignorovať, ak majú záujem na prežití Európy. Ak, pravda, taký záujem skutočne majú.

(Kapitola z knihy „V slovenskom zrkadle“, ktorá vychádza vo vydavateľstve Torden)

Marián Tkáč

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

USA zablokovali tretí návrh vyhlásenia BR OSN ku kríze na Blízkom východe

0 icon

New York/Ramalláh 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Heidi Levine)   Spojené štáty v pondelok - už tretíkrát v priebehu týždňa - zablokovali prijatie spoločného vyhlásenia Bezpečnostnej rady (BR) OSN požadujúceho zastavenie izraelsko-palestínskych násilností a ochranu civilistov. Podľa agentúry AFP o tom informovali diplomatické zdroje Text, ktorý vypracovali Čína, Tunisko a Nórsko, bol  predložený…

Registrácie nových osobných automobilov v apríli medziročne stúpli takmer o 100 %

0 icon

Bratislava 17. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku sa v apríli tohto roka zaregistrovalo 6 787 nových osobných automobilov. V medziročnom porovnaní je to nárast o 98,22 %, pričom v absolútnom počte predaných osobných vozidiel zaostávame za päťročným priemerom o 11,6 %. O registrácii vozidiel informuje v tlačovej správe Zväz…

V ČR letné scény sa otvárajú, na budúci týždeň môžu začať premietať i kiná

0 icon

Praha 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   V Česku sa od pondelka môžu konať kultúrne podujatia pod holým nebom s účasťou 700 sediacich ľudí. Od 24. mája pritom bude podľa českého ministra kultúry Lubomíra Zaorálka už pravdepodobne možné organizovať tieto akcie vonku až pre 1000 ľudí a vnútri pre…

Stoltenberg: NATO chce budovať silné partnerstvo so Srbskom

0 icon

Brusel 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys, Pool via AP)   NATO je odhodlané budovať silné partnerstvo so Srbskom. Uviedol to v pondelok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po stretnutí so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom, ktoré sa uskutočnilo v bruselskom sídle Severoatlantickej aliancie "Srbsko je dlhoročným partnerom našej Aliancie a chcem…

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

0 icon

Columbia 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Meg Kinnard)   Republikánsky guvernér amerického štátu Južná Karolína podpísal zákon, na základe ktorého si budú väzni odsúdení na trest smrti musieť zvoliť popravu zastrelením alebo elektrickým kreslom, v prípade, že im nebude možné podať smrtiacu injekciu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP Guvernér Henry…

Rusko zmiernilo sankcie voči Twitteru. Ohrozený je Facebook aj YouTube

0 icon

Moskva 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Rourke)   Rusko v pondelok oznámilo, že bude pokračovať v obmedzovaní prístupu na stránky sociálnej siete Twitter, avšak už len v mobilných zariadeniach. Rozhodnutie o spomalení prenosu dát v pevných sieťach zrušilo, informovala agentúra Interfax Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a…

Do Ceuty sa dostalo približne tisíc Maročanov

0 icon

Madrid 17. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Antonio Sempere/Europa Press via AP)   V pondelok sa dostalo do španielskej enklávy Ceuta na severe Afriky okolo tisíc Maročanov, z toho 300 pravdepodobne neplnoletých. Informovali o tom tamojšie úrady Hovorca delegácie španielskej vlády v meste uviedol, že Maročania do Ceuty priplávali alebo prišli na nafukovacích…

Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly na autách o tri mesiace platí aj po zrušení núdzového stavu

0 icon

Bratislava 17. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Na Slovensku platí predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly na autách o tri mesiace aj po zrušení núdzového stavu. Informoval o tom dnes prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy a výstavby Andrej Doležal Toto predĺženie však podľa rezortu dopravy platí iba na území Slovenska,…

Projekt zameraný na zdieľané bicykle v hodnote takmer 981-tisíc eur bude spájať Slovákov a Maďarov

0 icon

Bratislava 17. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Cezhraničný projekt KOMBIbike v hodnote takmer 981-tisíc eur, v rámci ktorého budú zdieľané bicykle spájať Slovákov a Maďarov, predstavil dnes v Komárne minister dopravy Andrej Doležal spolu s primátorom mesta Bélom Keszeghom Projekt zameraný na cezhraničný systém požičiavania bicyklov je z veľkej časti…

Premiér hovoril s Merkelovou o budúcnosti EÚ, navrhol jej spoluprácu. Čo si na našej novej vláde Merkelová najviac cení?

0 icon

Bratislava 17. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR)   Slovensko má záujem prispieť k realizácii zelenej, digitálnej a inovatívnej budúcnosti Európskej únie (EÚ). Premiér Eduard Heger (OĽANO) o tom v pondelok hovoril s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou Zároveň jej navrhol možnosti vzájomnej spolupráce v týchto oblastiach. Informoval o tom na…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Radovan Hrádek

Krátka úvaha nad podaním návrhu o súlade referendovej otázky s Ústavou SR podanej Čaputovou

0icon

Aby to bolo čitateľom jasné, vrelo odporúčam, aby si najprv prečítali samotné podanie Prezidentky SR na Ústavný súd SSR. Je na tejto linke: https://www.ustavnysud.sk/povinne-zverejnovane-navrhy-a-staznosti#!suggestionView Číslo konanie pred Ústavným súdom SR je Rvp1048/2021 V prvom rade je potrebné povedať, že sa jedná o veľmi obratne „podsunutý“ návrh na rozhodnutie Ústavného súdu SR aby…

Gustáv Murín

Sex so zvieratami a ich ochrancovia

0icon

Fašizmus, nacizmus, komunizmus a rasizmus boli len rôznymi variantmi zjednodušeného myslenia, ktoré je nám všetkým nebezpečne blízke. Všetky ponúkali výklad sveta, ktorý sa dá zhrnúť do jedinej vety: „Toto je nepriateľ a až ho zničíme, všetci budeme šťastní!“. Vyrovnávať sa každodenne s rôznosťou, premenlivosťou a nejednoznačnosťou sveta je náročné a namáhavé. Vyžaduje to abstraktné myslenie…

Boris Mesár

1. Rodičia zlyhali a nechali a stále nechávajú terorizovať svoje deti . Odpustia Vám to niekedy ? 2. Americký národ v ohrození: Penzionovaní generáli píšu otvorený list

0icon

1. „Nemôže existovať nijaké horšie odhalenie duše spoločnosti,“ vyhlásil Nelson Mandela, „ako spôsob, akým zaobchádza so svojimi deťmi.“ Podľa tohto štandardu má naša spoločnosť teraz dušu týrajúceho rodiča. Pandémia zmenila dospelých alebo prinajmenšom tých, ktorí stanovujú pravidlá, na sebeckých neurotikov, ktorí trestajú nevinné deti už rok . Deti sa nedokážu…

Ján Vydra

Celková analýza kauzy COVID a prečo nás zatvárajú do domácej karantény(5) aneb nie je mi to jedno

0icon

Či som chcel alebo nie, napísanie prvého a ďalšieho článku ku kaze COVID a reakcie naň, spôsobili že som musel reagovať a napísať tento ďalší článok, ako voľné pokračovanie tých predchádzajúcich. V príspevkoch som našiel aj reakciu čitateľa článku, tak trochu sklamaného, že asi očakával niečo úplne iné, ako tam…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Kam zmizla Jantárová komnata? 2. časť

0 icon

Vitajte pri pokračovaní druhej časti článku s názvom Kam zmizla Jantárová komnata? Po tom, čo očití svedkovia videli, že bola Jantárová komnata naložená na loď, ktorá vyplávala z prístavu z mesta Gotenhafen, a ktorá bola následne potopená ruskou ponorkou, všetko nasvedčovalo tomu, že Jantárová komnata leží niekde na dne oceánu. Bolo to skutočne tak?…

Aké výhody a nevýhody prináša pitie pomocou slamky?

0 icon

Ľudia používajú slamky už tisíce rokov, takže sú už tak nejak súčasťou nášho života. Oplatí sa ale klasické pitie z pohára vymeniť za slamky? História tohto pomocného nástroja na pitie siaha až do roku 3000 pre Kristom, keď Sumeri pili pivo cez rúrky zo zlata. V roku 1800 už používali ľudia…

Krvácajú ti ďasná, no nechceš ísť k zubárovi? Dá sa im pomôcť aj podomácky

0 icon

Krvácanie ďasien je jedným z najviac nepríjemných ochorení úst. Mnohí z nás čelia tomuto problému pri umývaní zubov. Dajú sa ďasná nejako posilniť? Gingivitída je počiatočné, mierne štádium ochorenia ďasien. Je nesmierne dôležité spozorovať známky gingivitídy čo najskôr, aby sme mohli rýchlo zasiahnuť a zastaviť vývoj tohto ochorenia skôr, než sa skomplikuje. Ak sa…

Hľadáš najlepší domáci liek proti alergiám? Odpoveďou je kurkuma

0 icon

Kurkuma je najlepšia bylina pri liečbe alergickej nádchy. Je to zároveň jedna z bezpečných bylín, ktoré sa vo veľkej miere používajú pri liečbe kožných porúch. Kurkuma údajne pôsobí proti zápalom, bolestiam kĺbov, baktériám a nadváhe. Urýchľuje odstraňovanie nepotrebných buniek z organizmu, zaceľuje jazvy, podporuje imunitu a činnosť neurónov. Rýchlo a úspešne…

Na čo bol postavený nepoužívaný staroveký sibírsky chrám?

0 icon

Na úpätí malého ostrova uprostred Sibíri leží tajomná zrúcanina starej pevnosti. Podľa vedcov sa ale chrám nikdy nepoužil. Archeológovia sa nedávno pustili do skúmania vzdialenej štruktúry komplexu a využili najmodernejšiu datovaciu technológiu. Najzvláštnejšie zo všetkého je, že sa chrám nikdy nepoužil, čo vedie ku konšpiráciám o jeho účele. Vďaka novej…

Vo svete IT

Astronómovia potvrdili tretiu najbližšiu planétu, podobnú Zemi: Ako ďaleko sa nachádza?

0 icon

Za posledných dvadsať rokov sa astronómom podarilo objaviť planéty, ktoré obiehajú okolo vzdialených hviezd. Problém je, že hoci vedci o ich existencii vedia, stále sú to len akési „bodky na mape“, píše portál SciTech Daily. Astrofyzik z University of Chicago, Jacob Bean tvrdí, že objaviť novú exoplanétu je ako nájsť na mape…

Pozrite sa, ako si môžete zmeniť zvuk upozornenia, keď napríklad začnete nabíjať váš smartfón

0 icon

Operačný systém Android umožňuje prispôsobiť si smartfón od výmyslu sveta. Nedávno sme vám napríklad ukázali, ako si môžete vytvoriť vlastné widgety, zmeniť ikony aplikácií, upraviť vzhľad rozhrania systému a podobne. Dnes by sme vám radi ukázali ďalší nástroj, prostredníctvom ktorého si môžete opäť o čosi viac personalizovať vaše zariadenie. Nastavte…

Na povrchu Marsu bol objavený čerstvý kráter! Ako sa tam dostal?

0 icon

Keď dopadne meteorit na Mars, zasiahne planétu oveľa väčšou silou, než keby dopadol na Zem. Sčasti za to môže redšia atmosféra, ktorá kozmický objekt nedokáže dostatočne spomaliť, píše portál Universe Today. Mars sa zároveň nachádza bližšie pri asteroidovom páse, čiže existuje väčšia pravdepodobnosť, že sa stretne so zblúdeným asteroidom. Dnes…

Populárna aplikácia Clubhouse oficiálne mieri aj do našich končín. Dostupná by mala byť už v piatok

0 icon

Netradičná sociálna sieť Clubhouse po niekoľko mesačnom čakaní prichádza aj na zariadenia s mobilným operačným systémom. Populárnu diskusnú aplikáciu mohli doposiaľ využívať iba používatelia konkurenčnej mobilnej platformy iOS, kde bola aplikácia pilotne spustená ešte pred niekoľkými mesiacmi. Nedávno bola aplikácia sprístupnená aj na prvých Android zariadeniach, no táto možnosť bola…

Zložiť si vlastný smartfón? Pre Xiaomi žiadny problém, pozrite sa, na čom pracuje!

0 icon

Odvážne prevedenia smartfónov pre Xiaomi nie sú cudzie a výnimkou nie je ani tento model. Xiaomi však na takomto niečom aj reálne pracuje a koncept smarfónu s vymeniteľnými súčiastkami je o to zaujímavejší. Vedeli by ste si predstaviť, že by ste si jednoducho vymieňali kameru smartfónu podľa potreby? Alebo pri…

Armádny Magazín

"Múdra" ruská raketa v Čiernom mori. Prečo sa jej hovorí "zabijak lietadlových lodí"?

0 icon

Rusko, 17.máj 2021 (AM) – Vulkan je raketa, ktorá by možno neexistovala, keby ZSSR vo svojej dobe "nezaspal" trend zvyšovania obranyschopnosti nepriateľských lietadlových lodí. Čí dedič je tento systém, komu sa podobá svojim "mozgom" a komu svojím vzhľadom?   Dňa 13. mája oslávila Čiernomorská flotila RF 238.

Video: Výsadok v Tuve. Minister Šojgu prezradil kto učí špeciálne sily prežiť v Tajge a v horách

0 icon

Rusko, 17.máj 2021 (AM) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že staroverci žijúci v ťažko dostupných oblastiach sa zúčastňujú výcvikového programu špeciálnych síl. Sergej Šojgu prezradil, že staroverci sú prijímaní na pomoc s výcvikom vojakov špeciálnych síl. Ministerstvo vytvorilo špeciálne centrá, do programu ktorých

Ukrajinská vláda využíva na zastrašovanie republík Donbasu nacistov a radikálov. Tí navrhujú koncentračné tábory

0 icon

Ukrajina, 17.máj 2021 (AM) – Okrem nástroja rusofóbie ukrajinská vláda bohato využíva na zastrašovanie republík Donbasu nacistov, tvrdí člen Rady pre ľudské práva pri kancelárii prezidenta Ruskej federácie Alexander Brod.   „Popri zúrivej rusofóbii nová vláda naďalej využíva nacistov na dráždenie obyvateľstva, ako aj nástroj na zastrašovanie No

Eduard Chmelár: Na palestínskych životoch záleží. Video

0 icon

Palestína, 17.máj 2021 (AM) – Má na obranu právo len Izrael, alebo aj utláčaní Palestínčania? Aká je primeraná obrana ľudí, ktorí sú vystavení permanentnému teroru, vyhnaní z ich pôdy, násilne deportovaní? Nad týmto aj nad udalosťami v Palestíne sa zamýšľa politológ Eduard Chmelár vo svojom najnovšom videu:  

Politológ predpovedá konflikt s Izraelom na štyri kroky dopredu. O Palestíne ani zmienka

0 icon

Izrael, 16.máj 2021 (AM) – Známy novinár a politológ Alexander Sosnovskij dokázal vypočítať spôsob riešenia konfliktu s Izraelom na štyri kroky vpred. Zároveň o Palestíne neuviedol ani slovo. Odborník navrhol, aby sa americké orgány pokúsili obrátiť ďalšie zhoršenie arabsko-izraelského konfliktu v ich prospe

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali