NAŽIVO

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

Tvorcovia menovej politiky USA by vzhľadom na „krehkosť“ na trhu práce mali byť pripravení na ďalšie zníženie úrokov, myslí si viceguvernérka amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Michelle Bowmanová. „Ak nenastane jasné a trvalé zlepšenie podmienok na trhu práce, mali by sme byť pripravení na upravenie menovej politiky tak, aby sa priblížila k neutrálnej úrovni,“ povedala v piatok (16. 1.). Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:33

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, predseda Európskej rady António Costa a predstavitelia štyroch juhoamerických krajín – Brazílie, Argentíny, Uruguaja a Paraguaja – podpísali v sobotu v paraguajskej metropole Asunción historickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou (EÚ) a zoskupením Mercosur. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vybrali sme si spravodlivý obchod pred clami, vybrali sme si produktívne dlhodobé partnerstvo pred izoláciou,“ povedala Von der Leyenová na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v sídle Centrálnej banky Paraguaja, kde bola 26. marca 1991 podpísaná zmluva o založení združenia Mercosur (Spoločný trh juhu).

Mercosur-jd2026011744
Na snímke zľava slovenský eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a brazílsky minister zahraničných vecí Mauro Vieira pózujú počas vyhlásenia po stretnutí v rámci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v brazílskom Riu de Janeiro / Foto: TASR/AP-Bruna Prado
Včera 19:29

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že na osem európskych krajín uvalí od 1. februára desaťpercentné clo, ktoré bude platiť dovtedy, kým sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. Clo sa neskôr môže zvýšiť až na 25 percent. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 19:28

ChatGPT bude po novom obsahovať reklamy. Reklama sa vyskytne v bezplatnej verzii chatu a modeli Go, zatiaľ čo používatelia platených programov budú môcť službu naďalej používať bez reklám.

Spoločnosť OpenAI uviedla, že reklama neovplyvní kvalitu odpovedí chatbota. Inzerenti tiež nebudú mať prístup k obsahu konverzácií používateľov so systémom.

Včera 19:27

Vo viacerých okresoch môže byť v noci zo soboty na nedeľu (18. 1.) od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 18:11

Trump oznámil clá na tovar od spojencov Dánska uprostred sporu o Grónsko.

Od 1. februára 2026 sa bude na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov z Dánska, Nórska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Spojeného kráľovstva, Holandska a Fínska uplatňovať 10 % clo.

Od 1. júna 2026 sa plánuje zvýšenie cla na 25 %.

Včera 18:02

Päť ľudí prišlo v sobotu popoludní o život pri páde dvoch lavín v regióne Pongau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informovala o tom agentúra APA.

Prvá lavína sa uvoľnila v katastri obce Bad Hofgastein krátko popoludní v oblasti nazývanej Schmugglerscharte v nadmorskej výške približne 2200 metrov. Masy snehu tam strhli lyžiarku, ktorú sa už nepodarilo zachrániť. Jej manžel, ktorý sa v tom čase nachádzal neďaleko nej, nešťastie prežil bez ujmy.

Včera 17:45

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a prezident irackého Kurdistanu Nečirvan Barzání v sobotu v spoločnom telefonickom rozhovore naliehali na ukončenie bojov v Sýrii, uviedol Macronov úrad v Paríži, o čom informovala správa agentúry AFP.

Obaja prezidenti „vyzvali všetky strany na okamžitú deeskaláciu a trvalé prímerie“, uvádza sa vo vyhlásení.

Včera 17:42

Taliansky expremiér a bývalý šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi získa prestížnu medzinárodnú Cenu Karola Veľkého za zásluhy o európsku jednotu, uviedli v sobotu organizátori. Informovala o tom agentúra DPA.

Správna rada ocenila 78-ročného Draghiho za to, že „s cieľavedomosťou a neochvejným odhodlaním dosiahol veľké veci pre Európu“.

Mario Draghi.
Na snímke Mario Draghi / Foto: SITA/AP-Teresa Suarez
Včera 17:40

Miliardár Elon Musk požaduje od spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za jazykovým modelom ChatGPT, až 109,4 miliardy USD (94,17 miliardy eur). Informuje o tom správa agentúry DPA.

Musk tvrdí, že mu patria „neoprávnené zisky“, keďže patril k spoluzakladateľom firmy a na začiatku ju finančne podporil, ako vyplýva z dokumentov podaných v piatok (16. 1.) na kalifornskom súde.

Včera 17:37

Českí občianski demokrati si v sobotu na kongrese v Prahe zvolili nového predsedu. Je ním exminister dopravy ČR Martin Kupka, ktorý v prvom kole voľby porazil svojho protikandidáta Radima Ivana. Kupka na čele ODS nahradil bývalého českého premiéra Petra Fialu. Informovala o tom správa servera iDnes.cz.

Martin Kupka-jd2026011732
Na snímke z decembra 2024 vtedajší minister dopravy ČR Martin Kupka / Foto: TASR-Barbora Vizváryová

 

Včera 15:13

Colná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená pre nemecké hospodárstvo trvalú záťaž napriek dosiahnutej obchodnej dohode medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, upozorňuje ekonomický inštitút Ifo. Informáciu priniesla správa agentúry DPA.

Včera 14:21

Akcie v USA v piatok (16. 1.) takmer stagnovali, no za celý týždeň sa oslabili. Trhy spracovávali nové vyjadrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa americkej centrálnej banky (Fed) a geopolitiky. Informovala o tom správa CNBC.

Včera 14:13

Až 29 % zamestnávateľov na Slovensku očakáva v nasledujúcom období pokles počtu svojich zamestnancov. Zvyšovanie ich počtu očakáva iba 25 % firiem. Čistý index trhu práce na Slovensku, ktorý vyjadruje rozdiel medzi podielom zamestnávateľov plánujúcich zvyšovať počet zamestnancov a podielom tých, ktorí počítajú s jeho znižovaním, tak dosahuje záporné hodnoty. Vyplýva to z prieskumu ManpowerGroup Employment Outlook Survey pre 1. štvrťrok 2026, ktorý oslovil v októbri 2025 celkovo 39.063 zamestnávateľov v 41 krajinách.

Včera 14:12

Ozbrojenci v sobotu skoro ráno zastrelili v štvrti neďaleko Kapského Mesta v Juhoafrickej republike (JAR) sedem ľudí. Podľa tamojšej polície tento incident pravdepodobne súvisí s vydieraním. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Polícia vyšetruje streľbu v Marikane, pri ktorej zahynulo sedem ľudí – jedna žena a šesť mužov vo veku od 30 do 50 rokov,“ polícia uviedla vo svojom vyhlásení.

Včera 14:10

Český expremiér a končiaci predseda opozičnej ODS Petr Fiala v prejave na 32. kongrese strany označil občianskych demokratov za najlepšiu a najúspešnejšiu politickú stranu v krajine. Zároveň dodal, že o jej vedenie sa už neuchádza, aby dal priestor ambicióznym spolustraníkom, a tiež vylúčil svoju kandidatúru na post prezidenta, informuje správa servera iDnes.cz.

Petr Fiala
Na snímke Petr Fiala / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 14:09

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa zo zodpovednosti za „obete“ počas vlny protestov v krajine. Podľa ľudskoprávnych skupín boli celoštátne masové demonštrácie v Iráne krvavo potlačené iránskou vládou, informuje správa agentúry AFP.

“Americkému prezidentovi pripisujeme zodpovednosť za obete, škody a obvinenia, ktoré vzniesol proti iránskemu národu,“ vyhlásil Chameneí pred davom svojich stúpencov počas prejavu pri príležitosti náboženského sviatku.

Trump-Mideast ajatolláh Alí Chameneí
Na tejto kombinácii fotografií je prezident Donald Trump (vľavo) počas prejavu na spoločnom zasadnutí Kongresu v Kapitole vo Washingtone 4. marca 2025 a najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí na slávnostnej ceremónii v Teheráne v Iráne 8. marca 2025 / Foto: TASR/AP-Ben Curtis – Office of the Iranian Supreme Leader via AP
Včera 14:07

Sýrska armáda oznámila, že jej jednotky v sobotu prevzali kontrolu nad časťou regiónu východne od mesta Aleppo. Stalo sa tak po tom, ako kurdské sily v piatok súhlasili, že sa z tejto oblasti po niekoľkých dňoch bojov stiahnu. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP.

Včera 14:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Našli ďalších 27 tiel obetí pádu malajzijského lietadla

Ukrajinská vláda a separatisti sa navzájom obviňujú z vystrelenia rakety zem-vzduch

❚❚
.

Vysokopostavený ukrajinský predstaviteľ dnes oznámil, že vláda a proruskí separatisti dosiahli predbežnú dohodu o odstránení tiel obetí z miesta dopadu zostreleného civilného lietadla spoločnosti Malaysian Airlines. Napísala to agentúra AP. Informácie o tom, ako sa telá rozkladajú vďaka letným horúčavám vyvolali na celom svete silné pobúrenie; obzvlášť v Holandsku, odkiaľ pochádzala polovica obetí.

Ukrajinská vláda a separatisti sa navzájom obviňujú z vystrelenia rakety zem-vzduch, ktorá vo štvrtok zasiahla lietadlo Malaysian Airlines MH17. Zahynulo všetkých 298 ľudí na palube. Ukrajinský vicepremiér Volodymyr Grojsman povedal, že predbežná dohoda umožní ukrajinským záchranárom a medzinárodným pozorovateľom odstrániť telá a prepraviť ich na bezpečné miesto. Nespresnil, kde sa toto miesto nachádza. Dodal, že dosiaľ bolo na mieste nešťastia objavených 192 tiel.

Povstalci odviezli z miesta pádu lietadla telá obetí

.

Hovorkyňa ukrajinských záchranných zložiek povedala, že separatisti odniesli všetkých 196 tiel, ktoré pracovníci objavili na mieste dopadu zostreleného civilného lietadla. Novinári agentúry The Associated Press videli povstalcov, ktorí v sobotu nakladali zabalené telá na nákladné vozidlá a odviezli ich preč. Dnes na mieste pádu lietadla nevideli už žiadne telá.

Ukrajinská hovorkyňa Natalija Bystrová dnes oznámila, že záchranári pracovali pod nátlakom a boli donútení prenechať telá ozbrojeným povstalcom. Dodala, že ukrajinská vláda nemá tušenie, kde boli telá odvezené.

 

Vzbúrenci zakrývajú dôkazy o zostrelení lietadla ruskými raketami

Vzbúrenci na východe Ukrajiny robia všetko, čo môžu, na zakrytie dôkazov, že lietadlo tam tento týždeň zostrelili ruské rakety. Uviedol to dnes hovorca ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Andrij Lysenko.

.

Separatisti podľa neho odviezli v nákladných vozidlách trosky a telá z miesta pádu lietadla. “Teroristi vzali 38 tiel do oblastnej nemocnice (v Donecku). Pokiaľ ide o ďalšie telá, nevieme, kam ich mohli odviezť,” povedal Lysenko. Na tlačovej konferencii tiež obvinil Rusko z toho, že naďalej posiela “ťažké zbrane” a ďalšiu výzbroj separatistom.

Železniční pracovníci dnes podľa agentúry Reuters uviedli, že v noci separatisti umiestnili desiatky tiel zo zrúteného lietadla do chladiarenských vozňov na stanici v meste Torez, 15 kilometrov od miesta tragédie.

Predstaviteľ samozvanej Doneckej ľudovej republiky Sergej Kavtaradze neskôr povedal, že všetkých 196 dosiaľ nájdených tiel naložili do vagónov v Toreze. “Zatiaľ tam ostanú, pokým sa nevyriešiť otázka (čo s nimi urobiť). Čakáme na expertov,” uviedol pre Reuters s tým, že nechápe, prečo ešte nedorazili.

Skupina pozorovateľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) videla vo vozňoch vrecia na telá, nemohla ich však spočítať, uviedol zástupca šéfa pozorovateľskej misie OBSE na Ukrajine Alexander Hug.

Ukrajinská armáda predtým oznámila, že na pozície ukrajinských bezpečnostných síl v noci na dnes dvakrát strieľali z mínometov spoza ruskej hranice. Útoky podľa správy na stránke vládnej “protiteroristickej operácie” na Facebooku zaznamenali krátko po polnoci a znova okolo 2.00 h miestneho času.

.

 

Británia bude žiadať ďalšie sankcie EÚ voči Rusku

Británia sa bude na zasadnutí EÚ v utorok snažiť presvedčiť ďalšie krajiny únie, aby vystupňovali sankcie voči Rusku v súvislosti s leteckým nešťastím. Uviedol to dnes britský minister zahraničných vecí Philip Hammond.

Ukrajina obvinila Rusko a proruských separatistov z ničenia dôkazov s cieľom zakryť svoju zodpovednosť za štvrtkové zostrelenie malajzijského dopravného lietadla s 298 ľuďmi na palube.

“Budeme sa sa usilovať presvedčiť našich európskych partnerov, aby súhlasili s tým, že zájdeme ďalej, pokiaľ ide o sankcie, ak Rusko dovtedy radikálne nezmení svoj postoj,” povedal Hammond pre BBC v zmienke o utorkovom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné záležitosti.

V rozhovore pre televíziu Sky Hammond uviedol, že Rusko môže skončiť v medzinárodnej izolácii, ak nevyužije svoj vplyv na vzbúrencov s cieľom zaistiť bezpečný prístup k miestu pádu lietadla a spoluprácu s medzinárodnými vyšetrovateľmi.

“Rusi majú vplyv, ak nie priamu kontrolu nad týmito ľuďmi. Zásobujú ich, podporujú ich, poskytujú im posily. Nemôžu popierať svoju zodpovednosť za činy, ktoré títo ľudia vykonávajú,” vyhlásil Hammond.

 

Nemecko, Francúzsko a Británia pohrozili Rusku ďalšími sankciami

Nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Francois Hollande a britský premiér David Cameron pohrozili Rusko ďalším sprísnením sankcií Európskej únie, informovala dnes agentúra DPA.

.

Ruský prezident Vladimir Putin musí okamžite vyvinúť tlak na proruských separatistov na východe Ukrajiny, aby poskytli vyšetrovateľom voľný prístup k miestu pádu malajzijského dopravného lietadla, zdôraznili dnes Elyzejský palác a britská vláda po telefonátoch trojice európskych lídrov.

Ak Rusko “bezodkladne nepodnikne potrebné opatrenia”, bude to mať následky na utorkovom zasadnutí ministrov zahraničných vecí EÚ, uvádza vyhlásenie z Paríža.  Britská vláda uviedla, že Cameron hovoril dnes s Merkelovou a Hollandom. “Pri oboch telefonátoch išlo o dve dôležité otázky: prístup k miestu zrútenia a postoj EÚ k Rusku s ohľadom na to, že všetko nasvedčuje, že raketu odpálili proruskí separatisti,” uviedol hovorca vlády.

“Všetci sa zhodli, že EÚ musí prehodnotiť svoj postoj k Rusku a že ministri zahraničných vecí by mali byť pripravení uvaliť na Rusko ďalšie sankcie, keď sa v utorok stretnú,” dodal. Hovorca nemeckej vlády potvrdil, že Merkelová telefonovala s Cameronom a Hollandom, k obsahu rozhovorov sa však zatiaľ nevyjadril.

 

Našli ďalších 27 tiel obetí pádu malajzijského lietadla

.

Na mieste pádu našli dnes ďalších 27 tiel spolu s 20 časťami tiel. Informoval o tom ukrajinský vicepremiér Volodymyr Grojsman. Na tlačovej konferencii povedal, že telá 192 z 298 obetí umiestnili do chladiarenskych železničných vozňov pred tým, ako ich pošlú do domovských krajín na pohreb, uviedla agentúra Reuters.

Americký minister zahraničných vecí John Kerry medzitým povedal, že v súčasnosti dostupné informácie jasne poukazujú na to, že proruskí separatisti na Ukrajine použili proti lietadlu raketový systém pochádzajúci z Ruska. “Je dosť jasné, že toto je systém, ktorý bol privezený z Ruska,” vyhlásil Kerry v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vynikajúca správa! Vlhová oznámila svoj návrat po takmer dvoch rokoch, chce súťažiť aj na ZOH

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na sociálnej sieti zdieľala video, v ktorom sa prihovorila svojim priaznivcom a oznámila informácie o jej…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Manévre Číny okolo Taiwanu pripomínajú americký scenár vo Venezuele

Čína podľa japonských novín Nikkei Asia nacvičuje únosovú operáciu v štýle Madura proti Taiwanu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pochybujem, že sa KDH podarí spojiť konzervatívne sily, komentuje publicista

Zámer predsedu KDH Milana Majerského pokúsiť sa v nadchádzajúcich parlamentných voľbách spojiť na kandidátnej listine tohto hnutia konzervatívne sily môže…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tisíce ľudí v Kodani protestovali proti Trumpovým snahám o získanie Grónska

Tisíce ľudí vyšli v sobotu do ulíc dánskej metropoly na protest proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa získať kontrolu nad…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Herec Matthew McConaughey bojuje proti AI po svojom

Herec Matthew McConaughey si dal zaregistrovať svoju ikonickú frázu „alright, alright, alright“ ako ochrannú známku, aby zabránil jej zneužívaniu umelou…

17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Podľa Lišku sa hokej v KHL ani život v Rusku od začatia vojny a zavedenia sankcií príliš nezmenil

Slovenský hokejový reprezentant a kapitán tímu KHL Severstaľ Čerepovec Adam Liška sa tento týždeň zaskvel štvorbodovým zápasom a hetrikom do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Chameneí obvinil USA z podnecovania protestov a Trumpa vinní za obete

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu vyhlásil, že úrady „musia zlomiť chrbát buričom“ a obvinil amerického prezidenta…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuba dokáže vyrobiť len polovicu elektriny, ktorú potrebuje

Kuba v roku 2025 vyrobila len približne polovicu elektriny, ktorú potrebuje na pokrytie svojej spotreby, informuje agentúra AFP na základe…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká armáda posiela do Grónska 13-členný tím na podporu Dánska

Nemecké ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že prieskumná misia niekoľkých európskych členov Organizácie Severoatlantickej zmluvy v Grónsku má za cieľ…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

Tvorcovia menovej politiky USA by vzhľadom na „krehkosť“ na trhu práce mali byť pripravení na ďalšie zníženie úrokov, myslí si viceguvernérka amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Michelle Bowmanová. „Ak nenastane jasné a trvalé zlepšenie podmienok na trhu práce, mali by sme byť pripravení na upravenie menovej politiky tak, aby sa priblížila k neutrálnej úrovni,“ povedala v piatok (16. 1.). Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:33

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, predseda Európskej rady António Costa a predstavitelia štyroch juhoamerických krajín – Brazílie, Argentíny, Uruguaja a Paraguaja – podpísali v sobotu v paraguajskej metropole Asunción historickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou (EÚ) a zoskupením Mercosur. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vybrali sme si spravodlivý obchod pred clami, vybrali sme si produktívne dlhodobé partnerstvo pred izoláciou,“ povedala Von der Leyenová na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v sídle Centrálnej banky Paraguaja, kde bola 26. marca 1991 podpísaná zmluva o založení združenia Mercosur (Spoločný trh juhu).

Mercosur-jd2026011744
Na snímke zľava slovenský eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a brazílsky minister zahraničných vecí Mauro Vieira pózujú počas vyhlásenia po stretnutí v rámci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v brazílskom Riu de Janeiro / Foto: TASR/AP-Bruna Prado
Včera 19:29

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že na osem európskych krajín uvalí od 1. februára desaťpercentné clo, ktoré bude platiť dovtedy, kým sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. Clo sa neskôr môže zvýšiť až na 25 percent. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 19:28

ChatGPT bude po novom obsahovať reklamy. Reklama sa vyskytne v bezplatnej verzii chatu a modeli Go, zatiaľ čo používatelia platených programov budú môcť službu naďalej používať bez reklám.

Spoločnosť OpenAI uviedla, že reklama neovplyvní kvalitu odpovedí chatbota. Inzerenti tiež nebudú mať prístup k obsahu konverzácií používateľov so systémom.

Včera 19:27

.

SaS chce opätovne ustanoviť 17. november ako deň pracovného pokoja

Opozičná strana SaS chce opätovne ustanoviť štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu ako deň pracovného pokoja. Upozorňuje pri…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minuloročný pokles inflácie v Rusku prekvapil analytikov aj centrálnu banku

Inflácia v Rusku v roku 2025 výrazne klesla a prekonala očakávania analytikov aj centrálnej banky, informoval v piatok štátny štatistický…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V beznádeji urobil Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na územie, kde sa bude stavať nová jadrová elektráreň, sa pozrú najskôr archeológovia

Krajský pamiatkový úrad v Trnave v súvislosti s plánovanou výstavbou nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach rozhodol o vykonaní predstihového…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump si uťahoval z Kanady, že už 32 rokov nezískala Stanleyho pohár. Darí sa nám lepšie ako im, povedal

Hokejisti Floridy Panthers zavítali do Bieleho domu v americkom Wahsingtone druhýkrát v rade vďaka dvom po sebe idúcim triumfom vo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Blanár rozhodol o evakuácii a zatvorení veľvyslanectva SR v Iráne

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne.…

16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov