Russia Ukraine War vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Pri výbuchu bomby, ku ktorému došlo v mešite v meste Maiduguri zahynulo najmenej päť ľudí a ďalších 35 utrpelo zranenia. Podľa predbežných zistení mohlo ísť o samovražedný útok.

07:53

Štátne médiá KĽDR informovali, že Putin v novoročnom posolstve adresovanom Kim Čong-unovi vychvaľoval „neporaziteľné priateľstvo“ s KĽDR.

07:51

Trump strávil časť Štedrého večera odpovedaním na otázky detí, ktoré telefonovali na Severoamerické veliteľstvo protivzdušnej obrany, kde sledujú pohyb Santu Clausa.

07:50

Výstrahy pred prudkými záplavami v dôsledku sezónnej búrky Pineapple Express boli vydané pre Los Angeles a väčšinu územia na juhu Kalifornie.

07:49

Po útoku Ruska na prístav Pivdennyj v Odeskej oblasti došlo k úniku slnečnicového oleja do mora. V dôsledku toho uhynuli desiatky vtákov.

07:27

Pápež odslúžil prvú vianočnú vigíliu svojho pontifikátu a pred bohoslužbou pozdravil tisíce veriacich na Námestí svätého Petra svojím typicky neformálnym štýlom.

07:25

Srbský súd zastavil pre nedostatok dôkazov trestné stíhanie bývalého ministra výstavby, infraštruktúry a dopravy Gorana Vesiča a ďalších piatich osôb vznesené v súvislosti so zrútením sa prístrešku železničnej stanice v Novom Sade.

06:47

Štrnásť krajín vrátane Francúzska, Veľkej Británie, Kanady a Japonska odsúdilo plán Izraela zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád.

06:42

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

Včera 16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

Včera 16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

Včera 15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

Včera 12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

Včera 11:30

Trumpov tím sa dnes môže spojiť s Putinom, vyhlásil Zelenskyj.

„Bolo stretnutie s našou skupinou – Umerovom, Gnatovom. Potom mali Američania stretnutie s Dmitrijevom. A všetko vysvetlili, ukázali, odovzdali, pokiaľ chápem. Neviem, v akom formáte bude ich ďalší rozhovor. Možno s Putinom. Pravdepodobne to bude zajtra (v stredu). Zajtra (v stredu) večer by sme mali dostať všetko,“ povedal prezident v rozhovore, ktorý sa uskutočnil včera, ale médiá ho zverejňujú dnes.

Včera 11:00

USA sa podarilo dohodnúť s Lukašenkom na prepustení viac ako 250 politických väzňov, okrem iného vďaka dodávkam prostriedkov na chudnutie.

O tom v rozhovore povedal osobitný vyslanec prezidenta USA John Cole, informuje The Wall Street Journal.

Včera 10:59

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

Včera 08:52

Pápež Lev XIV. v utorok vyzval na celosvetové prímerie na sviatok Božieho narodenia (25. decembra).

Včera 07:20

V rámci rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine sa momentálne diskutuje o štyroch dokumentoch, ktoré sa zaoberajú 20-bodovým mierovým plánom či otázkou bezpečnostných záruk. V rozhovore pre televíziu Fox News to povedal veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker. Podľa neho je teraz na ťahu Rusko.

Včera 07:19

Poslanci oboch komôr parlamentu najľudnatejšieho austrálskeho štátu Nový Južný Wales v stredu miestneho času schválili kontroverzný balík sprísnených zákonov o vlastníctve zbraní a rozšírení právomoci úradov, ktoré môžu až na tri mesiace zakázať protesty. Prijatím legislatívnych zmien reagujú na masovú streľbu na pláži v Sydney zo 14. decembra. Informuje o tom TASR na základe správy portálu verejnoprávnej televízie ABC News.

Včera 07:19

Do Moskvy pricestovala sýrska vládna delegácia. Podľa agentúry SANA by sýrsky minister zahraničných vecí Asad Šajbání a minister obrany Murhaf abú Kasra mali s ruskými predstaviteľmi rokovať o otázkach spoločného záujmu.

23.12.2025 | 19:52

Časti južného Francúzska postihli rozsiahle záplavy. V departemente Hérault v okolí mesta Montpellier sa z brehov na mnohých miestach vyliala rovnomenná rieka.

23.12.2025 | 19:38
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Russia Ukraine War vojna na Ukrajine
Na snímke ukrajinskej pohotovostnej služby hasiči hasia požiar po ruskom útoku v Charkove na Ukrajine / Foto: SITA/AP-Ukrajinská pohotovostná služba prostredníctvom agentúry AP
❚❚
.

19:25 – Kyjev dúfa v príchod bojových jednotiek, a nie mierových jednotiek z Európy.

V rozhovore pre tlačovú agentúru AFP to uviedol zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie Igor Žovkva.

„Nepotrebujeme mierovú misiu. Každý vojak by mal byť pripravený zúčastniť sa na skutočných bojových operáciách,“ povedal Žovkva.

Západné médiá medzitým informujú, že krajiny EÚ upúšťajú od pôvodných plánov vyslať na Ukrajinu svoje pozemné jednotky. Zvažujú iné možnosti.

 

.

18:19 – Nie je reálne, aby Ukrajina dosiahla Moskvu a úplne porazila Ruskú federáciu, povedal veľvyslanec vo Veľkej Británii a bývalý šéf ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zálužný.

“Môžeme to teraz urobiť? Že ukrajinské jednotky dosiahnu Moskvu? Spočítajme si to: od Konotopu – to je 625 kilometrov. 625 km – poraziť tam nepriateľa, vztýčiť naše vlajky. Urobiť čestné kolo na tanku a odísť späť. Predstavte si, ako ďaleko sa musia vojská roztiahnuť. Je na Ukrajine toľko ľudí? Viete, aj keby sme, myslím, začali odvádzať dievčatá, nebudeme ich mať dosť. Musíme k tomu pristupovať objektívne,“ povedal vrchný veliteľ na stretnutí so študentmi vo Ľvove.

 

18:16 – Ukrajina tvrdí, že zoznam energetických zariadení, na ktoré sa vzťahuje zastavenie úderov, zverejnený Ruskou federáciou je v rozpore s tým, na čom sa Kyjev dohodol s USA.

Ministerstvo energetiky pre masmédiá uviedlo, že zoznam, ktorý zverejnila Moskva, neobsahuje ukrajinské zariadenia na ťažbu ropy a plynu.

.

Ministerstvo zároveň uviedlo, že Kyjev sa s USA dohodol na zozname, ktorý zahŕňal zariadenia elektroenergetiky, ropné a plynové komplexy, jadrový a uhoľný priemysel, energetiku – výrobu energetických zariadení.

Pripomenieme, že Kremeľ včera večer zverejnil zoznam objektov, ktorý bol podľa jeho vyhlásenia dohodnutý so Spojenými štátmi.

 

18:09 – USA dosahujú veľký pokrok v mierových rokovaniach s Ukrajinou a Ruskom, povedal Trump v rozhovore s novinárom Winceom Colianeseom.

 

.

17:50 – Generálny štáb AFU oficiálne vyhlásil, že obvinenia Ruskej federácie z ostreľovania energetických zariadení po včerajších rokovaniach „nezodpovedajú skutočnosti“.

„V dňoch 25. – 26. marca ukrajinské obranné sily neuskutočnili bezpilotné údery na ruské energetické zariadenia v Kurskej a Brjanskej oblasti, ako aj na energetické zariadenia na území Krymu dočasne okupovanom Rusmi,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Generálny štáb tvrdí, že Moskva robí takéto vyhlásenia „s cieľom predĺžiť vojnu, pokračovať vo falošnej propagande a typických ruských pokusoch oklamať svet“.

Pripomenieme, že aj Ukrajina obvinila Rusko z ostreľovania energetických zariadení po 18. marci.

 

16:32 – Diskutuje sa o pláne zriadiť dve mierové misie pre Ukrajinu: prvú pod záštitou OSN s vojenským personálom z ázijských a juhoamerických krajín a druhú zo západných krajín, ktoré sú pripravené vyslať svojich vojakov.

Taliansky denník La Repubblica citoval svoje zdroje.

Do kontingentu OSN sa môžu zapojiť najmä krajiny India, Brazília, Indonézia a Saudská Arábia (Indonézia už poprela, že by dostala žiadosť o nasadenie svojich mierových síl na Ukrajine). Podľa tejto predstavy budú kontrolovať kontaktnú líniu medzi oboma armádami.

A západné mierové sily budú umiestnené na hraniciach Ukrajiny s EÚ.

Uvádza sa, že USA „budú pripravené poskytnúť podporu, všetky logistické a technologické komponenty potrebné na tieto operácie“ vrátane, „kontroly oblohy“, radaru a satelitov.

.

 

08:25 – Ukrajina sa v nadchádzajúcom roku pripravuje na nákup päťnásobného množstva plynu z Európy za vysoké ceny v dôsledku ruského ostreľovania energetických zariadení a rýchleho vyčerpania zásob, píše agentúra Bloomberg.

„Domnievame sa, že Ukrajina bude od apríla 2025 do apríla 2026 potrebovať až 5 miliárd metrov kubických za sezónu,“ hovorí Dmytro Sacharuk, generálny riaditeľ obchodnej jednotky DTEK.

V predchádzajúcich rokoch toto číslo nebolo vyššie ako jedna miliarda.

Konečné množstvo však nie je jasné, keďže škody na plynovej infraštruktúre boli „horšie, ako sa uvádzalo“. Ukrajina už vyčerpala svoj „buffer“ – objemy uložené v podzemných zásobníkoch ako rezerva. Ťažba sa v dôsledku škôd znížila o tretinu.

.

Ceny plynu teraz pred sezónou vytvárania zásob stúpajú.

 

08:15 – Dohoda o prímerí v Čiernom mori by bola „Putinovým víťazstvom“, uviedol britský denník Times vo svojom úvodníku.

„Dohoda, ktorú po prvýkrát za tri roky vojny sprostredkovali Spojené štáty, sľubuje Ukrajine obmedzené výhody a od Ruska nevyžaduje žiadne ústupky,“ uvádza sa v článku.

Rusko získa oveľa viac ako Ukrajina z prímeria na mori aj zo zákazu úderov na energetické zariadenia, tvrdí Times. Uvádza, že Sergej Leščenko, poradca kancelárie prezidenta, „obvinil Biely dom, že nezabezpečil žiadne ústupky zo strany Ruska výmenou za pomoc Moskve pri obnovení vývozu poľnohospodárskych výrobkov a hnojív“.

.

„Bude to vnímané ako veľké víťazstvo prezidenta Putina a mohlo by to vytvoriť precedens pre následné zrušenie ďalších sankcií,“ analyzuje denník s odkazom na podmienky Ruska na zrušenie sankcií voči ruským poľnohospodárskym produktom na začatie dohody.

Noviny tiež citujú rozhorčenie Leščenka, že dohoda neukladá zákaz Rusku zasahovať do ukrajinských prístavov. „Rusko neustále útočí na prístavy v Odese a Mykolajive a v dohode o tom nie je nič. Rusku sa neukladajú žiadne obmedzenia [útokov),“ povedal Leščenko.

 

08:00 – Prestávka medzi prímerím a konečným mierom by nemala byť dlhá, inak môže dôjsť k poklesu morálky ukrajinských ozbrojených síl a na Ukrajine sa začnú deštruktívne procesy. Zelenskyj to povedal v rozhovore pre časopis Time.

„Okno príležitostí je veľmi krátke medzi okamihom, keď máme prímerie, a okamihom, keď dosiahneme dohodu o ukončení vojny. Malo by to byť veľmi krátke obdobie. Mesiac, dva, tri, a to je všetko. Potom to bude otázka morálky v armáde. Máme 800 000 mužov v zbrani,“ povedal ukrajinský prezident.

Zároveň sa domnieva, že „zmrazenie“ vojny bez plnohodnotnej mierovej dohody bude pre krajinu katastrofálne.

„Ak nebudeme mať dohodu o ukončení vojny, zmení sa na zmrazený konflikt. A my nemôžeme len tak ďalej žiť vo vojnovom stave. Musíme otvoriť hranice. Musíme liberalizovať veľa vecí. A to môžeme urobiť, ak podpíšeme dohodu. Ak bude obdobie medzi prímerím a dohodou krátke, môžeme tu a tam zaznamenať len niekoľko porušení. Nebol by to úplný kolaps. Ale ak sa proces bude naťahovať, celá vec sa zrúti. A my nevieme, ako sa to skončí,“ – povedal Zelenskyj.

.

 

07:30 – Rusko chce, aby sa vojna zastavila, ale „zdržuje“ tým, že tlačí na lepšiu dohodu, povedal Trump.

„Myslím si, že Rusko chce, aby sa skončila, aj keď možno otáľa. Robím to už roky, viete; nechcem podpísať zmluvu, chcem tak trochu zostať v hre, ale možno to nechcem urobiť… Nie som si istý. Ale nie, myslím si, že Rusko by chcelo, aby sa to skončilo, a myslím si, že v tejto chvíli to chcú aj oni,“ povedal Trump v rozhovore pre televíziu Newsmax.

 

07:00 – Trump povedal, že Ukrajina nemá právo na jadrové zbrane, ktoré odovzdala Rusku v roku 1994, keď podpísala Budapeštianske memorandum.

„Vyjasnime si Budapeštianske memorandum: jadrové zbrane patrili Rusku a boli to zvyšky.

Ukrajina jadrové zbrane vrátila Rusku. Nebolo to ukrajinské. To je nepríjemná skutočnosť,“ napísal Trumpov špeciálny poradca Richard Grenell v X.

.

V akej súvislosti napísal tento príspevok, nie je naznačené.

 

06:30 – Trump sa snaží ukončiť vojnu na Ukrajine za podmienok, ktoré ju nadobro zastavia.

Takto sa riaditeľ CIA John Ratcliffe vyjadril k otázke, či situácia, keď Rusko dosiahne svoje ciele prostredníctvom mierovej dohody, prináša pre USA strategické riziká.

Ratcliffe súhlasil s vyjadrením generálporučíka Jeffreyho Cruza, riaditeľa spravodajského riaditeľstva amerického ministerstva obrany, že Ruská federácia má na bojisku prevahu a postupne postupuje vpred, pričom je schopná túto dynamiku udržať aj v budúcnosti.

Zároveň uviedol, že Ukrajinci budú pripravení „bojovať holými rukami“, ak nebudú spokojní s mierovými podmienkami.

Riaditeľ CIA sa preto domnieva, že ak budú mierové rokovania úspešné, ich výsledok neuspokojí obe strany a ani jedna z nich nedosiahne svoje maximalistické ciele.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Slepá ulička v otázke Donbasu. Čo prezrádza zverejnený 20-bodový plán Zelenského?

Zelenský zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý je podľa jeho slov momentálne v procese schvaľovania zo strany USA a Ruska

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

„Ukrajina sa môže rozpadnúť“

Ešte dlho pred vojnou na Ukrajine Putin varoval USA, že Moskva bude brániť vstupu Ukrajiny do NATO – aj prostredníctvom…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Karlosa Vémolu sa vyjadril k drogovej kauze

Počas vianočného obdobia športových i šoubiznisových fanúšikov zaskočila správa o veľkej razii vo vile českej hviezdy - najznámejšieho MMA bojovníka…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Od začátku to budilo jen pohoršení…

Představte si to. Spasitel, Kristus král, Boží syn… a on se narodí ve chlívě jako nemanželské dítě. Syn tesařův. Žádný…

25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ťažké roky a platy

Slovákov čaká ťažký rok. Platovo sme na chvoste Únie

25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív po platine, striebre, paládiu a zlate, informuje Bloomberg

25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spájanie kontinentov? Na Africkom pohári národov sa objavuje reklamná kampaň Európskej komisie

Mnohí fanúšikovia futbalového Afrického pohára národov, ktorý sa od 21. decembra koná v Maroku, si počas úvodných zápasov na reklamných…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vyhlásil, že v budúcom roku môže v Európe vypuknúť vojna

„To nemožno vylúčiť,“ odpovedal maďarský premiér na otázku denníka Magyar Nemzet, či bol rok 2025 posledným mierovým rokom pre Európu

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Je čas skoncovať s liberálnou migračnou politikou

„Verejná bezpečnosť v Európe sa výrazne zhoršila tým, že európske krajiny považovali nelegálnu migráciu za humanitárnu otázku” - upozornil György…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Zomrela manželka Daniela Heviera Mária

V utorok vo veku 77 rokov zomrela po krátkej a ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka a prekladateľka Mária Hevierová. TASR o…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Donaldovi Trumpovi

Nová séria dokumentov týkajúcich sa vyšetrovania Jeffreyho Epsteina, zverejnená v utorok, obsahuje množstvo odkazov na prezidenta Donalda Trumpa, vrátane záznamov…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

História vianočného stromčeka. Spája sa s viacerými legendami

So vznikom tradície vianočných stromčekov je spojených viacero legiend. Podľa jednej z nich sa prvý vianočný stromček objavil v 7.…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajinský vojak sa vzdal vlastnému bratovi bojujúcemu za Rusko

Ukrajina, 24. decembra 2025 - Vojna prináša zaujímavé príbehy a jeden z nich nedávno zverejnila ruská splnomocnenkyňa pre ľudské práva…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko prvýkrát od roku 2011 deportovalo sýrskeho zločinca

Nemecko prvýkrát za viac ako desať rokov deportovalo sýrskeho zločinca do jeho domovskej krajiny, informuje europeanconservative

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako vylepší Su-57 záhadný „výrobok 177“

Rusko, 24. decembra 2025 - V Rusku začali letové testy motora „výrobok 177“ v rámci leteckého komplexu piatej generácie Su-57,…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo sa zrazu Grónsko stáva prioritným cieľom pre USA?

USA, 24. decembra 2025 - Na konci roka sa americký prezident Donald Trump rozhodol pripomenúť si svoje želania z obdobia…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pri výbuchu bomby, ku ktorému došlo v mešite v meste Maiduguri zahynulo najmenej päť ľudí a ďalších 35 utrpelo zranenia. Podľa predbežných zistení mohlo ísť o samovražedný útok.

07:53

Štátne médiá KĽDR informovali, že Putin v novoročnom posolstve adresovanom Kim Čong-unovi vychvaľoval „neporaziteľné priateľstvo“ s KĽDR.

07:51

Trump strávil časť Štedrého večera odpovedaním na otázky detí, ktoré telefonovali na Severoamerické veliteľstvo protivzdušnej obrany, kde sledujú pohyb Santu Clausa.

07:50

Výstrahy pred prudkými záplavami v dôsledku sezónnej búrky Pineapple Express boli vydané pre Los Angeles a väčšinu územia na juhu Kalifornie.

07:49

.

Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

Včera na Bezpečnostnej rade OSN Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie v prípade Vémolu. Polícia zadržala viacero osôb. Hrozí im 10 až 18-ročný trest

AKTUALIZOVANÉ o 9:30 - Policajti a príslušníci Colnej správy zasahovali v utorok 23. decembra u Karlosa Vémolu v jeho dome…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Plastické operácie celebrít: 18 hviezd, ktoré sa z nich tvrdo poučili

Plastické operácie sú v šoubiznise často vnímané ako rýchla cesta k večnej mladosti a dokonalému vzhľadu. Tlak médií, verejnosti a…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Najhoršie vianočné darčeky: 14 príbehov, po ktorých by ste si radšej nič nepriali

Najhoršie vianočné darčeky dokážu pokaziť sviatočnú náladu rýchlejšie než spálené koláče v rúre. Vianoce majú byť o radosti, vďačnosti a…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko a Čína sľubujú podporu Venezuele, zatiaľ čo Trump zvyšuje tlak na Madura

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval venezuelského prezidenta, aby odstúpil z funkcie a vyhlásil, že Spojené štáty si ponechajú alebo…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vodič autom narazil do zastávky plnej ľudí, hlásia zranenia

Štyria ľudia utrpeli ťažšie zranenia po tom, čo v pondelok podvečer narazil vodič so svojím vozidlom do autobusovej zastávky v…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov