George Soros

NAŽIVO

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

19:29

Ministerstvo zahraničných vecí Izraela označilo nového najvyššieho iránskeho vodcu Modžtabu Chameneího za rovnakého tyrana ako bol jeho otec.

19:26

Kallasová upozornila na riziko otvorenia druhého frontu v Libanone. Odsúdila zároveň útok Hibzalláhu na Izrael.

19:06

Orbán oznámil, že maďarská vláda zavedie s platnosťou od utorňajšej polnoci cenový strop pre benzín a naftu.

19:05

Podľa Erdogana Irán napriek opakovaným varovaniam opäť podnikol provokatívne kroky, ktoré poškodzujú vzťahy s Ankarou.

18:54

Prezident Madagaskaru Michael Randrianirina odvolal premiéra a celú jeho vládu.

18:52

Andrej Sibiga uviedol, že zaistenie nákladu ukrajinských prepravcov peňazí v Maďarsku vyčerpáva pojmy štátneho vydierania a terorizmu.

17:54

Arákčí nazval americkú vojenskú operáciou Ohromujúca chyba. Poukázal tým na rast cien ropy spôsobený operáciou s oficiálnym názvom Ohromujúca zúrivosť.

17:53

Indická spoločnosť Reliance nakupuje 6 miliónov barelov ruskej ropy s dodávkou v marci, informuje agentúra Reuters.Podľa jedného zo zdrojov spoločnosť Reliance nakúpila dodávky hlavnej ruskej exportnej značky Urals za cenu od mínus 1 dolár do plus 1 dolár k cene ropy Brent Dated.

Okrem toho sa uvádza, že indické ropné spoločnosti tiež nakúpili milióny barelov ruskej ropy s okamžitou dodávkou .

India, tretí najväčší dovozca ropy na svete, získava približne 40 % svojej ropy z Blízkeho východu, ktorej dodávky prechádzajú cez Hormuzský prieliv.

17:35

Trump vyhlásil, že nie je spokojný s výberom Modžtabu Chameneího za nového najvyššieho vodcu Iránu.

17:15

Prezident Libanonu Džúzíf Awn vyzval na priame rokovania s Izraelom o ukončení bojov, ktoré na území Libanonu vedie proti Hizballáhu.

17:04

Ďalšie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA by sa malo uskutočniť 11. marca v Istanbule, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje.

17:02

Od nedele si izraelské nálety a ostreľovanie v meste Gaza vyžiadali životy najmenej šiestich Palestínčanov.

16:59

Cesta I/68 pri Šarišských Michaľanoch je po dopravnej nehode čiastočne prejazdná. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, premávka je riadená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Pri nehode sa zrazilo nákladné vozidlo s osobným automobilom.

16:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Soros do SME neprichádza, on sa vracia. O vzniku MDIF rozhodol Soros na lavičke v parku v Prešove! Denník SME bol ich prvým zákazníkom

Denník Sme na svojom webe slávnostne informoval, že investičná skupina Penta predala svoj menšinový 34-percentný podiel vo vydavateľstve Petit Press. NOVÝ investor, ktorý podiel kúpil, je Media Development Investment Fund (MDIF) z New Yorku

George Soros
Na snímke George Soros
❚❚
.

Ďalšími investormi sú podľa Sme manažéri spoločnosti Alexej Fulmek, Peter Mačinga a bývalý vlastník spoločnosti Azet.sk a spravodajského portálu aktuality.sk Marek Václavík, ktorí kupujú zvyšných 5,5 percenta akcií.

Šéf vydavateľstva Petit Press Fulmek vyhlásil, že považuje zmenu akcionárskej štruktúry za dôležitú správu.

“Za 28 rokov sme mali vo vydavateľstve viacero rôznych minoritných akcionárov, po čase sa nám však zakaždým s PSIS podarilo upraviť akcionársku štruktúru a to sme dosiahli aj teraz, po dlhých a náročných rokovaniach s Pentou,” povedal Fulmek a dodal, že oceňuje, že novým akcionárom bude MDIF, pretože vraj hlavným cieľom MDIF vždy bola “obrana nezávislosti a slobody nezávislých médií.”

.

Zo správ z médií sa dozvedáme, že NOVÝ investor MDIF je napojený na Georga Sorosa. Fico a Blaha zvolávajú pobúrene tlačovku, Miroslav Beblavý je, naopak, šťastím celý bez seba.

Ale ako pravdivá je táto informácia? Nuž, táto informácia je pravdivá len sčasti, a to pže organizácia MDIF je naozaj prepojená na Georga Sorosa.

Čo nie je pravdou, je informácia, že sa jedná o investora NOVÉHO. Nie, MDIF nielen že nie je nový investor, ale je to investor dávny, dokonca investor prvý, a to aj z druhej strany. Denník SME bol totiž aj pre MDIF prvou investíciou.

 

Ako sa to vlastne začalo?

MDIF založili v roku 1995 Saša Vučinić a Stuart Auerbach, ktorý bol vtedy redaktor novín Washington Post. Podľa organizácie počiatočné financovanie vo výške 500000 dolárov poskytol v roku 1995 nik iný ako George Soros.

.

Organizácia bola na začiatku nazývaná Media Development Loan Fund (MDLF), čo znamená “pôžičkový fond pre rozvoj médií” a bola pôvodne založená na “podporu mediálnych spoločností v Európe pri prechode z komunistických systémov na voľné trhy”. Neskôr sa však rozšírila a začala poskytovať financovanie mediálnym podnikom po celom svete.

Vučinić pôsobil vo funkcii výkonného riaditeľa a výkonného riaditeľa MDLF do 31. marca 2011 , keď odstúpil z funkcie a jeho nástupcom sa stal Harlan Mandel. V roku 2013 sa Media Development Loan Fund zmenilo na Media Development Investment Fund MDIF čo v preklade znamená „Investičný fond pre rozvoj médií”.

To sú teda oficiálne údaje na stránkach wikipédie. Na webových stránkach MDIF sa však dozvedáme podrobnosti, ktoré mnohých možno prekvapia. Majú totiž korene na Slovensku.

V článku nazvanom Big Bang Theory of MDIF (v preklade “Teória Veľkého tresku MDIF”) od zakladateľa Saša Vučinića sa dozvedáme:

“Zakopaná do hĺbky inštitucionálnej pamäte každej organizácie môže byť vždy objavená zakladajúca legenda – cenný príbeh vysvetľujúci „Veľký tresk” organizácie. V tejto súvislosti bola MDLF požehnaná nádherným Veľkým treskom:

.

Na dvoch stretnutiach, ktoré sa konali v priebehu deviatich mesiacov, George Soros odmietol financovať projekt s krycím názvom „mediálna banka”. Na konci tretieho takého stretnutia, v krásne slnečné ráno 1. mája 1995, na lavičke v jedinom parku malého provinčného mesta Prešov na Slovensku nakoniec súhlasil s tým, že zariskuje (viac na svoju povesť) než do jeho finančných prostriedkov).

“Nebude to fungovať,” povedal mi, “ale podám ti lano, aby si sa zavesil.” Moja nadácia investuje prvých 500 000 dolárov na otestovanie tejto myšlienky a uvidíme, čo sa stane.”

Týmito slovami dostalo život to, čo sa neskôr stalo MDLF. Neskôr som zavolal Stuartovi Auerbachovi, dlhoročnému reportérovi Washington Post a môjmu partnerovi o predstavách banky pre vývoj médií: „Houston, máme problém,” povedal som. „George Soros súhlasil s financovaním projektu za pol milióna. Teraz už niet cesty späť.” “Teraz, keď podnikáme, musíme ti najskôr kúpiť pruhovaný oblek,” zreval Stu potešením. “Bez neho nemôžeš byť bankárom.” Toto je teda príbeh „veľkého tresku” MDLF. Takto sa celé dobrodružstvo začalo.”

Teda stál George Soros priamo pri vzniku MDIF, dnešného “NOVÉHO” investora denníka SME, a to na lavičke mestského parku v Prešove. Nie nadarmo Sorosa aj Saša Vučinič volá “muž, bez ktorého by organizácia MDLF (MDIF) nemohla vzniknúť.”

Ale teraz ďalej. Organizácia MDIF, vtedy MDLF,  teda vznikla. Ale kto bol úplne prvým zákazníkom, do ktorého investovali?

No práve Denník SME! Áno, Alexej Fulmek sa ani netají tým, že MDIF dala SME v roku 1996 pôžičku na zakúpenie tlačiarní. O čom sa však na Slovensku nepochválil, bolo to, že denník SME bol skutočne prvou investíciou organizácie MDIF, vtedy ešte MDLF.

Na stránkach organizácie MDIF sa ale práve na túto tému nachádza jeden oslavný článok z roku 2013. Článok má názov:

“SME, Slovakia: MDLF’s first loan” (SME, Slovensko: (Prvá pôžička organizácie MDLF) a napísal ho samotný Fulmek.

 

Citát z článku:

.

“Založili sme si vlastnú tlačiareň s pôžičkou od Media Development Loan Fund. Nakoniec nás naše problémy iba posilnili. Boli sme prvým dlžníkom MDLF. S ich pôžičkami sme postavili dve tlačiarne – jednu v Bratislave a druhú v Košiciach. Obe zohrávali kľúčovú úlohu nielen v našej prevádzke, ale aj v ďalších publikáciách. Urobili náš podnik ziskovým a dodnes používame obidva tlačiarenské lisy.”

Tak to teda bolo. MDLF vznikol rozhodnutím Sorosa na lavičke v Prešove. Bez Sorosa by nebolo MDLF neskôr zvané MDIF a bez pomoci MDIF by už dnes denníka SME nebolo. Denník SME bol absolútne prvým dlžníkom MDLF.

Bez denníka SME by pravdepodobne neskočil Mečiar, a Slovensko by nebolo prežraté mainstreamom a mimovládkami ako ementálsky syr.

A bez mainstreamu a mimovládok by pravdepodobne neprehral Fico. Príbeh však pokračuje ďalej, čo prinesie budúcnosť, sa ešte len uvidí.

Každý z nás si ale, pri takomto finančnom pozadí skupiny MDIF, a pri priam pupočnom prepojení na jednej strane s George Sorosom a na druhej strane s denníkom SME, už teraz môže živo predstaviť, ako ďalej bude praxi vyzerať Fulmekom oslavovaná “obrana nezávislosti a slobody nezávislých médií”.

.

Takže, vitajte doma, priatelia. Ako sa hovorí, stará láska nehrdzavie, tobôž nie tá prvá. Zásnuby boli 1. mája 1995 v Prešove na lavičke v parku. Teraz, po rokoch investor/milenec ukázal svoju pravú tvár, a oženil sa s nevestou konečne už aj oficiálne.

Oblbovanie Slovákov tak môže pokračovať ďalej, prechádza sa len na vyšší level. A prejsť na vyšší level ho žiada samotná doba. Dnes už totiž nestačí štvať len proti Mečiarovi, či proti Ficovi, dnes treba začať štvať proti samotnému Putinovi, a to už je, priatelia, iné kafe.

Andrea Lopatková

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Beňová: Posilňovanie jednotného trhu si vyžaduje aj odstraňovanie nefungujúcich regulácií

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na tohto týždňovom zasadnutí spolu so zástupcami Rady a Komisie opätovne zaoberať aj otázkami fungovania…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je pripravený viesť dlhodobú vojnu proti USA

Vyhlásil to pre CNN poradca pre zahraničnú politiku v kancelárii najvyššieho vodcu krajiny Kamal Kharazi

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vrtuľa paramotora zranila v okrese Vranov nad Topľou muža a chlapca

Polícia vyšetruje trestný čin ublíženia na zdraví, ku ktorému došlo na dvore rodinného domu v okrese Vranov nad Topľou v…

09. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Anthropic podala žalobu proti administratíve prezidenta Donalda Trumpa, obviňujúc ju z odplaty

Spoločnosť Anthropic podala žalobu proti administratíve prezidenta Donalda Trumpa, obviňujúc ju z odplaty za odmietnutie povoliť použitie svojho AI modelu…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.

Niektorí vysokopostavení izraelskí lídri sa začínajú obávať

Ich obavy sa týkajú najmä eskalácie situácie okolo Iránu, rastu nákladov na vojenskú kampaň, ako aj z poškodenia regiónu a…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Dajte Šimečkovi kazajku!“

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico si vždy želal, aby v opozícii boli inteligentní „čirkáší“, potmehúdi, lapaji a výmyselníci. Stojí proti…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je pripravené dodávať energetické zdroje spoľahlivým partnerom do Európy… Vyslovene menoval dvoch

Ale potrebuje „signály o tom, že EÚ je na to pripravená“, vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimir Putin

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o mieri na Ukrajine sa odkladajú

Stretnutie USA, Ukrajiny a Ruska, ktoré bolo naplánované na tento týždeň, sa odkladá kvôli situácii s Iránom z iniciatívy Washingtonu,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron sľubuje obnovenie lodnej dopravy v Hormuzskom prielive

Napísal to na sociálnej sieti X počas návštevy Cypru

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

“Katastrofa”. Udalosti v Teheráne vyvolali paniku na Západe

Zničenie skladov paliva americkými vojskami povedie k ekologickej katastrofe na Blízkom východe s ďalekosiahlymi dôsledkami, vyhlásil profesor Univerzity juhovýchodného Nórska…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja pátrači sú späť

Séria sa symbolicky približuje k magickej stovke prípadov. Traja pátrači na čele s Jupiterom stoja pred záhadnou úlohou – rozlúštiť…

09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarský premiér chce, aby EÚ pozastavila sankcie na ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku úniu , aby pozastavila sankcie na ruskú ropu a plyn, ktoré podľa neho prispievajú…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina poskytla informácie o zadržaných osobách z Oščadbanky

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo podrobnosti o zadržaní siedmich pokladničných pracovníkov z Oščadbanky v Maďarsku, ktorých tamojšie úrady zadržali 5.…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Meloniová sa zosmiešnila, keď hovorila o útoku USA na Irán

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa v rozhovore pre televíznu stanicu Rete 4 neúspešne pokúsila ospravedlniť útok USA na Irán

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Drogy ako cukríky pre deti

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na protidrogovú akciu v Poprade, pri ktorej sa v automate zaistila látka, ktorá…

09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó požaduje okamžité zrušenie zákazu EÚ na ruské energonosiče

EÚ musí okamžite povoliť dodávky ruskej ropy a plynu, aby sa zabránilo prudkému rastu cien v krajinách únie, vyhlásil maďarský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých potravín treba zastaviť, nie podporovať, tvrdí Suja

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva, aby sa zastavil dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“To je jedno!” Kým progresívci prekrucujú fakty, koalícia sa posiela niekam

Evidujeme, že Andrej Danko by rád videl premiéra na pozícii ústavného sudcu. To by však znamenalo výrazné oslabenie SMERu (a…

09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal syn zavraždeného Chameneího

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny G7 zvolajú mimoriadne zasadnutie o rope

Krajiny G7 sa v pondelok stretnú na mimoriadnom zasadnutí, aby diskutovali o raste cien ropy, keďže cena surovej ropy presiahla…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na paralympiáde zaznela ruská hymna prvý raz od roku 2014

Ruská hymna dnes zaznela na paralympijských hrách prvýkrát od roku 2014 Hrali ju na počesť alpskej lyžiarky Varvary Vorončichinovej, ktorá…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Čurillovci na slobode, kde sa stala chyba?

Ukázalo sa, že všetky verejné udalosti uplynulého týždňa – agresia USA a Izraela voči Iránu, odchod Samsungu zo Slovenska, či…

09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská paralympionička bola pokarhaná kvôli náušniciam s motívom "Stop vojne"

Ukrajinská paralympionička, biatlonistka Oleksandra Kononovová, dostala od Medzinárodného paralympijského výboru pokarhanie za to, že 7. marca v prvý deň súťaží…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Medzi USA a Izraelom vznikajú problémy

Medzi USA a Izraelom vzniklo napätie po útokoch na ropnú infraštruktúru Iránu informoval izraelský 12. kanál

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni v dôsledku výpadkov na svetovom trhu s energetickými zdrojmi, píše…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikdy nemôžeme dovoliť!

Poslanec NR SR Michal Bartek tvrdí, že líder opozície Michal Šimečka (PS) je dlhodobo pripravovaný, aby prevzal na Slovensku moc…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chce Trump rýchle ukončenie vojny s Iránom?

Existuje rozšírený názor, že hlavnou úlohou Trumpa je teraz podporiť nástup umiernených síl k moci v Iráne, ktoré budú ochotné…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako si umelo získať sympatie: Plavákovej falošná hra na obeť

Lekciu z vedenia politického boja jemnými manipulatívnymi metódami uštedrila verejnosti Lucia Plaváková . Pretože jej posledné mediálne vyjadrenia by ste…

08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 500 ľudí skončilo vo februári v bankrote, najviac dlžníkov pribudlo na východe

Vo februári zbankrotovalo na Slovensku 492 dlžníkov, čo predstavuje medzimesačný nárast. Oproti januáru, keď bankrot postihol 415 ľudí, ide o…

09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dav obklopil autobus s iránskymi futbalistkami pri odchode z Austrálie. Doma im údajne hrozí ten najprísnejší trest

Iránske futbalistky pri prvom zápase na ázijskom šampionáte v Austrálii nespievali iránsku štátnu hymnu a zvolili tichý protest. Následne pred…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

19:29

Ministerstvo zahraničných vecí Izraela označilo nového najvyššieho iránskeho vodcu Modžtabu Chameneího za rovnakého tyrana ako bol jeho otec.

19:26

.

Jsme na to sami…

Pamatuju si jako dneska, když Hamás provedl svůj diverzní výpad z Gazy a Izraelské tajné služby, které teď údajně vědí…

09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Human Rights Watch obviňuje Izrael z použitia bieleho fosforu v Libanone

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v pondelok obvinila Izrael z „nezákonného“ použitia bieleho fosforu pri útokoch na juhu Libanonu.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce objavy, ktoré otvárajú okno do minulosti

Objavy z minulosti nám umožňujú nahliadnuť do sveta, ktorý existoval dávno pred nami. Každý takýto artefakt, umelecké dielo či archeologický…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Tieto fotografie dokazujú, že niektoré nápady by mali zostať len v hlave

Nápady môžu byť skvelé, kreatívne a niekedy dokonca geniálne. Problém nastáva vtedy, keď sa niektoré nápady realizujú bez premýšľania alebo…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov