NAŽIVO

Cena elektrickej energie pre Slovensko dosiahla v piatok (28. 11.) na pražskej burze PXE úroveň 101,07 eura za megawatthodinu (MWh). Oproti predchádzajúcemu piatku (21. 11.), keď bola cena 101,69 eura/MWh, to predstavuje pokles o približne 0,6 %. 

09:23

Ceny ropy v pondelok ráno vzrástli. Trh reagoval na rozhodnutie zoskupenia OPEC+, ktoré v nedeľu oznámilo, že jeho členské štáty ponechajú produkciu v 1. štvrťroku budúceho roka nezmenenú. Informuje o tom správa agentúry Reuters a údaje agentúry Bloomberg.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v januári sa v pondelok o 7.22 h SEČ predával po 59,78 USD (51,69 eura).

08:43

Severoatlantická aliancia (NATO) zvažuje, že bude agresívnejšie reagovať na hybridnú vojnu, ktorú proti nej vedie Rusko prostredníctvom kybernetických útokov, sabotáží a narušovania vzdušného priestoru členských krajín. Denníku Financial Times (FT) to povedal predseda Vojenského výboru NATO admirál Giuseppe Cavo Dragone.

„Skúmame všetky možnosti… V oblasti kybernetiky sme skôr reaktívni. Uvažujeme o tom, že by sme boli agresívnejší a proaktívnejší namiesto reaktívneho prístupu,“ uviedol Dragone.

08:41

Nemecko vráti do Poľska cenné artefakty ulúpené počas druhej svetovej vojny, informovali v nedeľu miestne médiá, podľa ktorých poľská strana označuje tento krok za „prelomový“. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Nacistické Nemecko počas druhej svetovej vojny odnieslo z Poľska nespočetné artefakty vrátane historických archívov a umeleckých diel.

Merz Tusk
Na snímke poľský premiér Donald Tusk (vpravo) a nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: SITA/AP-Czarek Sokolowski
08:32

Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa v nedeľu odmietol hrozbu prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, ktorý minulý týždeň avizoval, že Juhoafrická republika (JAR) nedostane pozvánku na budúcoročný summit G20 na Floride. Ramaphosa potvrdil postavenie JAR ako zakladajúceho člena tejto skupiny, informuje správa agentúry Reuters.

Cyril Ramaphosa
Na snímke juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa / Foto: TASR/AP-Jerome Delay
08:23

Konzervatívny kandidát Nasry „Tito“ Asfura podporovaný prezidentom USA Donaldom Trumpom sa dostal na základe čiastkových výsledkov do vedenia po skončení hlasovania v nedeľňajších jednokolových prezidentských voľbách v Hondurase. Tesne za ním skončil ďalší konzervatívny kandidát a bývalý honduraský viceprezident Salvador Nasralla. Informáciu priniesli agentúry AP a AFP.

Nasry Asfura-jd2025120107
Na snímke Nasry Asfura, prezidentský kandidát Národnej strany po hlasovaní v prezidentský voľbách Tegucigalpe v Hondurase / Foto: TASR/AP-Moises Castillo
07:34

Tisíce ľudí sa v nedeľu zúčastnili v chorvátskych mestách Záhreb, Rijeka, Zadar a Pula na protestných pochodoch proti silnejúcim prejavom pravicového extrémizmu, ktoré zorganizovala iniciatíva Spoločne proti fašizmu. Informovali o tom agentúry AP a HINA.

Protestujúci okrem iného požadovali, aby úrady zakročili voči krajne pravicovým skupinám a ich častému používaniu fašistických symbolov súvisiacich s bábkovým štátom nacistického Nemecka a Talianska.

Chorvátsko protest-jd2025120104
Na snímke demonštranti sa zhromažďujú počas protestného pochodu proti nárastu extrémnej pravice po sérii incidentov zameraných proti etnickým menšinám a liberálom v Záhrebe v Chorvátsku / Foto: TASR/AP
07:22

Ukrajina a Nórsko sa dohodli na spoločnej výrobe dronov, oznámil v nedeľu na sociálnej sieti X ukrajinský minister obrany Denys Šmyhaľ.

Oslo zároveň spolupracuje na iniciatíve PURL (Zoznam prioritných požiadaviek Ukrajiny). V jej rámci Spojené štáty predávajú zbrane partnerom z NATO a tí ich následne dodávajú Kyjevu.

 

 

 

07:19

Americký prezident Donald Trump po nedeľňajších rokovaniach svojho tímu s predstaviteľmi Ukrajiny na Floride vyhlásil, že existuje „dobrá šanca“ na dosiahnutie dohody o ukončení vojny medzi Ukrajinou a Ruskom. Zároveň konštatoval, že korupčný škandál, ktorý zasiahol vládu v Kyjeve, tomuto úsiliu nepomáha. Informuje o tom televízia CNN.

„Na Ukrajine je niekoľko zložitých problémov,“ povedal Trump novinárom na palube lietadla Air Force One, pričom narážal na „prebiehajúcu korupčnú situáciu, ktorá nie je užitočná“.

06:47

Švajčiarsky právnik a novinár Ludwig A. Minelli, zakladateľ organizácie Dignitas poskytujúcej asistovanú samovraždu, zomrel v sobotu len niekoľko dní pred svojimi 93. narodeninami. Minelli sám podstúpil asistovanú samovraždu, oznámila v nedeľu organizácia Dignitas. Informovali o tom agentúry DPA a AFP.

06:46

Turecko v nedeľu odsúdilo ukrajinské útoky námornými dronmi na dva tankery ruskej takzvanej tieňovej flotily v Čiernom mori. Podľa ministerstva zahraničných vecí sa údery odohrali vo výlučnej ekonomickej zóne Turecka, informuje televízia Sky News.

06:45

Americký prezident Donald Trump v nedeľu potvrdil, že v uplynulých dňoch telefonicky hovoril s venezuelským prezidentom Nicolasom Madurom, odmietol však uviesť podrobnosti rozhovoru. Informovala o tom televízia CNN.

„Nechcem sa k tomu vyjadrovať; odpoveď je áno,“ odpovedal Trump na novinársku otázku na palube lietadla Air Force One počas návratu z Floridy do Washingtonu. „Nepovedal by som, že to dopadlo dobre alebo zle. Bol to telefonát,“ dodal.

Maduro-jd2025113011
Na snímke venezuelský prezident Nicolas Maduro / Foto: TASR/AP-Ariana Cubillos
06:43

V stredoázijskej republike Kirgizsko sa v nedeľu konali predčasné parlamentné voľby, ktoré zrejme upevnia postavenie prezidenta Sadyra Žaparova. Klesajúci vplyv jednokomorového Ľudového zhromaždenia sa prejavil v relatívne nízkej volebnej účasti. Hodinu pred zatvorením volebných miestností totiž odovzdalo svoj hlas iba približne 1,5 milióna zo 4,3 milióna oprávnených voličov, uviedla agentúra DPA.

Kirkizsko voľby-jd2025120101
Na snímke volič vhadzuje hlasovací lístok do volebnej schránky vo volebnej miestnosti 30. novembra 2025 v Biškeku počas predčasných parlamentných voľbách v Kigizsku / Foto: TASR/AP-Vladimir Voronin
06:41

Najväčšie svetové zbrojovky zaznamenali v minulom roku nárast tržieb z predaja zbraní a služieb o 5,9 percenta, keďže zdrojom dopytu boli nielen vojny na Ukrajine a v Pásme Gazy, ale aj rastúce vojenské výdavky mnohých krajín. Uvádza sa to v správe Štokholmského medzinárodného inštitútu pre výskum mieru (SIPRI) zverejnenej v pondelok. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

06:36

Dynamika úverovania podnikov v tomto roku ožila po tom, ako na konci roka 2024 ešte objem podnikových pôžičiek klesal. Čerpanie úverov bolo silné najmä v úvode roka, následne sa spomalilo. Ku koncu septembra dosiahol medziročný rast podnikových úverov 6,3 %. Konštatovala to Národná banka Slovenska (NBS) v aktuálnej Správe o finančnej stabilite k novembru 2025.

Včera 19:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Danko povedal nie pravicovému zlepencu a uprednostnil Smer

 

❚❚
.

“Keďže sa mi končí mandát, chcem predostrieť víziu, ako ďalej so SNS do roku 2020,” priblížil jeden z bodov programu snemu šéf národniarov Andrej Danko na brífingu v utorok (8.3.).

Predsedom SNS sa stal Danko v roku 2012, keď v tejto funkcii vystriedal dlhoročného lídra strany Jána Slotu. Snem SNS volí predsedu na štyri roky.

SNS získala v tohtoročných parlamentných voľbách 8,64 percenta platných hlasov. Stranu volilo 225.386 voličov. Národniari sa tak po štyroch rokoch opäť vracajú do Národnej rady SR.

.

Podľa lídra SNS sú tieto parlamentné voľby odzrkadlením stavu slovenskej spoločnosti a toho, že ľudia v regiónoch cítia, že politici stratili kontakt s ich bežnými životmi.

 

AKTUALIZOVANÉ

Po krátkych rozhovoroch so Smerom-SD nachádza SNS v tejto strane prvky sebareflexie. Národniarom sa tak črtá, že môžu pravicovú politiku presadiť i v tejto kombinácii. Po Sneme SNS v Tomášove to povedal líder strany Andrej Danko s tým, že len poslanecké kluby SNS, Smer-SD, Most-HÍD, SaS a #Sieť majú náznaky a niektoré stopercentné prvky funkčnosti.

“Pri prvých rokovaniach len Smer-SD a SNS ukazujú svoju politickú schopnosť rokovať,” skonštatoval Danko. Podľa jeho slov by bola strata času vytvárať hybridy, ktoré sa navzájom nepoznajú a obviňujú.

.

Predseda SNS tvrdí, že súčinnosť a stabilitu politických strán zatiaľ odzrkadľujú strany SNS a Smer-SD a dokážu garantovať stabilitu i v rokovaní v Národnej rade SR. Na otázku, či to znamená definitívne nie pravicovej vláde, Danko skonštatoval, že to znamená absolútne nie hybridom a chaosu. “Problém nie je pravica alebo ľavica, ale to, či tu bude deštrukcia, alebo nie,” uviedol šéf SNS s tým, že je politik s pravicovými prvkami a SNS pôjde radšej cestou úradníckej vlády, akoby mala zradiť hodnoty.

 

Podľa Danka sa po voľbách do parlamentu dostali aj strany, ktoré sú projektom rebélie, zúfalstva a bez programu. “Ktoré chcú preberať zodpovednosť za štát, ale nevedia, čo by s ním robili,” podotkol predseda SNS. Ako povedal, slovenská politika je v takom úpadku, že sa vláda skladá v kaviarňach.

Ak nebude úspešné prvé povolebné rokovanie o zostavení vlády, SNS bude kontaktovať Kanceláriu prezidenta SR s tým, že radšej uprednostní vládu odborníkov. “Zatiaľ mám nádej, že pri koaličných rokovaniach viem presadiť program SNS a nezradiť našich voličov,” povedal Danko.

Stredopravú koalíciu, ktorú sa snaží zostaviť líder SaS Richard Sulík, nepovažuje za pravicu v celku. “Je tam množstvo hybridných zoskupení, ktorých správanie nedokáže predpovedať ani jasnovidec. Myslím si, že niektorí ani sami nevedia, čo urobia o sekundu,” uviedol šéf národniarov. Každá pravicová strana, ktorá má dobrý program, bude mať podľa jeho slov v SNS dvere otvorené.

.

Danko však odmieta hazardy, aby štát riadila anarchia a chaos. “Riziko predčasných volieb nad Slovenskom visí. Visí tu aj zodpovednosť, ako bude Slovensko vyzerať pri predsedníctve v Rade EÚ a či sa tu zachová politický systém,” dodal predseda SNS.

 

Cieľom Slovenskej národnej strany (SNS) je vytvoriť stabilnú vládu. V tomto smere vidia národniari výhodu v strane Smer-SD, ktorá podľa nich ponúka stabilnejší predpoklad pre ďalšiu spoluprácu. V sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal podpredseda SNS Jaroslav Paška.

“Z nášho pohľadu súčasná komunikácia so stranou Smer-SD je výhodnejšia tým, že nám ponúka ucelený poslanecký klub, ktorý má veľký počet členov a má program, kde si vieme pomerne jednoducho tie vzájomné animozity alebo tie problémy, ktoré máme v programoch, vyriešiť,” uviedol Paška v diskusii. Upozornil, že na pravej strane politického spektra je viacero strán a hľadanie spoločných prienikov bude komplikovanejšie. “Z hľadiska zloženia pravicového spektra vidíme isté riziká,” dodal Paška. Podpredseda SNS zopakoval, že sú za stabilnú vládu. Ak sa takú vládu nepodarí zložiť, sú pripravení rokovať aj o predčasných voľbách.

Podľa podpredsedníčky strany SaS Jany Kiššovej by koalícia zložená zo šiestich pravicových strán dokázala spolu vládnuť a takáto vláda by bola stabilná. “Verím, že je to o tom sadnúť si za jeden stôl, povedať si jasné, zrozumiteľné, možno detailné pravidlá a tie musia byť základom stability,” uviedla. Ako dodala, je tu nádej, že vznikne pravicová a nekorupčná vláda.

Ak bude Smer-SD zostavovať budúcu vládu, jediným kandidátom na predsedu vlády je Robert Fico. V diskusii to uviedol podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák. “Neviem si predstaviť, že by sme boli v ľubovoľnej inej vláde, kde by víťaz volieb a zároveň ten, ktorý získal najväčší počet preferenčných hlasov, nebol zároveň premiérom,” dodal s tým, že žiadna iná alternatíva pre stranu Smer-SD nie je akceptovateľná. Pripustil, že strana očakávala, že vo voľbách dostane o tri až štyri percentá hlasov viac.

 

Slovenskú národnú stranu (SNS) povedie aj ďalšie štyri roky jej súčasný predseda Andrej Danko. Rozhodol o tom dnešný snem strany v Tomášove, ktorý opätovne zvolil aj členov úzkeho predsedníctva SNS – prvého podpredsedu Jaroslava Pašku, podpredsedníčku Evu Smolíkovú, podpredsedu Antona Hrnka, podpredsedu Štefana Zelníka a nového podpredsedu Cyrila Leška.

Snem v Tomášove bol podľa Danka historickým, pretože sa SNS opäť vracia do Národnej rady SR a znova môže národ stmeliť. “Chcem, aby SNS bola symbolom rozvahy, odbornosti, ctenia si zákonov, hlavne toho najhlavnejšieho – Ústavy SR,” skonštatoval predseda SNS.

Ako povedal, Slovensko vchádza do ťažkého obdobia, v ktorom sa bude bojovať o zachovanie suverenity, zvrchovanosti a rozhodovať o otázkach, ktoré môžu krajinu dostať do područia iných záujmov. “Vidíme, že nemáme funkčný politický systém. Starí politici zlyhali a politické strany sa začali likvidovať. Zanikli strany, ktoré neprešli sebareflexiou tak ako SNS,” skonštatoval Danko.

.

Upozornil, že do parlamentu sa dostali strany, ktoré presadzujú politiku patriacu do minulého storočia. “Politiku, ktorá hanobí ľudí podľa národnosti, farby pleti a uráža. Politiku, ktorú donedávna niektorí pripisovali aj SNS,” podotkol Danko s tým, že v parlamente sú aj strany, ktoré sú projektmi bez členov, programu a bez zodpovednosti. Strany, ktoré podľa jeho slov ani nevedia, čo budú v Národnej rade SR robiť.

SNS má podľa Danka jasný program, víziu a hodnoty, ktoré nesmie zrušiť a zradiť.

Slovenská národná strana získala v tohtoročných parlamentných voľbách 8,64 percenta platných hlasov. Stranu volilo 225.386 občanov.

 

MOST-HÍD:Rozhodnutie SNS znamená nemožnosť vytvorenia stabilnej pravicovej vlády

.

Rozhodnutie SNS znamená nemožnosť vytvorenia stabilnej pravicovej vlády. V reakcii na výsledky dnešného snemu SNS to uviedla strana Most-Híd.

“Úradnícka vláda, ktorú pripúšťa SNS, znamená predčasné voľby. Ich výsledkom by bolo posilnenie extrémistických síl, čo strana Most-Híd jednoznačne odmieta,” konštatuje v stanovisku.

Na výsledky snemu národniarov reagovalo aj hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré je sklamané zo stanoviska SNS. “Napriek tomu sa SNS stále môže rozhodnúť, či pôjde v šľapajach Jána Slotu, alebo spoločne s ľuďmi ocenenými za statočný boj proti korupcii v našom poslaneckom klube vytvorí vládu pre ľudí a nie pre zbohatlíkov v pozadí,” uviedol v reakcii líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Hnutie zároveň verí, že žiadna demokratická strana nepodľahne pokušeniu vládnuť so stranou Smer a nepodvedie takto svojich voličov.

 

Horský: Slovensko sa po sneme SNS priblížilo k možnosti úradníckej vlády

Po dnešnom sneme strany SNS sa Slovensko priblížilo k možnosti vzniku úradníckej vlády. Myslí si to politológ Michal Horský. “Po tomto sneme SNS opäť zvyšuje svoju cenu a váhu na politickej aréne a Slovensko zároveň približuje k vytvoreniu úradníckej vlády a predčasným voľbám,” uviedol pre TASR Horský.

.

Ako dodal, je zrejmé, že Robertovi Ficovi (Smer-SD) sa na prvý pokus vládu zostaviť nepodarí. Podobne môže dopadnúť aj Richard Sulík (SaS). “Po záveroch snemu SNS a vyhláseniach jej predsedu je už dnes zrejmé, že SNS do vlády s neštandardnými stranami nevstúpi,” dodal Horský. Na scénu tak podľa jeho slov pravdepodobne vstúpi prezident a pokúsi sa zostaviť úradnícku vládu, ako aj stanoviť dĺžku jej mandátu a legitimitu na riešenie nastávajúcich úloh, ako je slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Verejnosť podľa jeho slov bude taktiež očakávať, že sa vyjadrí aj k otázke predčasných volieb.

Politológ Ján Baránek pre TASR uviedol, že vyjadrenia predsedu SNS po dnešnom sneme strany sú kontinuálne s tými, ktoré hovoril pred voľbami. Andrej Danko v nich vylúčil spoluprácu s neštandardnými politickými stranami. Možnosť zostavenia pravicovej koalície podľa Baránka do veľkej miery však už zničil konflikt medzi OĽaNO-NOVA a Most-Híd.

“Teraz pripadajú do úvahy tri scenáre. Jeden je ten, že zostaví vládu Smer-SD, #Sieť, Most-Híd a SNS. Druhý scenár je takzvaná úradnícka vláda, teda vláda odborníkov asi so zadefinovaným termínom predčasných volieb,” skonštatoval. Treťou alternatívou sa podľa politológa ukazuje to, že predsa len vznikne koalícia Smer-SD, SaS a ďalších strán. “Tam môže i nemusí byť SNS,” podotkol Baránek. Strany, ktoré by so Smerom-SD do koalície išli, by to podľa neho mohli vysvetliť tým, že vo vláde budú brzdiť alebo likvidovať korupciu. “To môže byť nakoniec pozitívum,” tvrdí politológ. Myslí si, že hlavné slovo teraz majú strany Most-Híd a #Sieť.

Na otázku, či sa vláda odborníkov v tejto chvíli črtá ako najpravdepodobnejšou možnosťou, Baránek uviedol, že do parlamentu sa dostali ľudia, ktorí sú tam prvýkrát a ich najsilnejšou motiváciou môže byť práve zotrvanie v Národnej rade SR. “Uvidíme, nakoľko bude táto motivácia silná a u koľkých,” skonštatoval. Ako tvrdí, sú strany, ktoré môžu odhadovať, že by v parlamente už nemuseli byť. “To je hlavne #Sieť,” priblížil Baránek s tým, že to vytvára širšie predpoklady na to, aby bol kompromis nakoniec dosiahnutý.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
.

Vyhlásenie Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

Prinášame vám úplné vyhlásenie ministra zahraničných vecí Marca Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

PS navrhuje riešenia, ktoré sú účinné ako lepiaca páska na deravú fľašu vody, tvrdí minister vnútra

Riešenia Progresívneho Slovenska vyzerajú dobre len na sociálnych sieťach, v praxi sú to návrhy účinné asi ako lepiaca páska na…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

NATO chce preštudovať možnosť “preventívneho úderu” na Rusko

Organizácia Severoatlantickej zmluvy zvažuje „agresívnejšiu“ reakciu na kybernetické útoky, narušenia vzdušného priestoru a ďalšie hrozby zo strany Ruska. Ako referuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Bruselského poučovania máme už plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v Európskom parlamente hovoril o demokracii a o tom, že Brusel robí presný opak toho čo nazýva…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa najnovších informácií sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových otázok

Podľa zdrojov vydania RBC-Ukrajina sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny v Miami nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok, informuje Suddeutsche Zeitung s odvolaním sa na list…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Set pre milovníkov pečenia a šou Pečie celé Slovensko

Získajte jedinečný set, ktorý ponúkame v limitovanom množstve. Pri tomto sete ušetríte až 15 eur oproti pôvodnej cene kníh. Nepremeškajte…

01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maskovaná skupina mužov použila sekery. Pozrite si záznam z lúpeže v bratislavskom klenotníctve

V nákupnom centre pri bratislavských Zlatých pieskoch ukradla v nedeľu skupina maskovaných osôb šperky. Polícia po nich pátra. TASR o…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA. Stretnutie bolo “zložité” a “napäté”

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA, informuje Axios s odvolaním sa na ukrajinské zdroje, ktoré…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Diskutuje sa o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO

Na rokovaniach v USA sa diskutuje o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO, informuje televízny kanál…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Volodymyra Zelenského v pondelok príjme v Paríži Emmanuel Macron

Toto oznámenie prichádza v čase, keď ukrajinská delegácia navštívila Spojené štáty, aby diskutovala o americkom mierovom pláne, uvádza Euronews

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korupčný škandál na Ukrajine „vôbec nepomáha“ rokovaniam o ukončení vojny, vyhlásil Trump

Nedávne odhalenie korupčných schém na Ukrajine označil za „zložitý problém“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umerov „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

Umerov po rokovaniach vyhlásil, že „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump potvrdil, že viedol rokovania s venezuelským prezidentom Nicolasom Madurom

Podrobnosti odmietol prezradiť. Americké médiá skôr informovali, že Trump vyzval Madura, aby odstúpil

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Atentátnik Luigi Mangione sa tento týždeň postaví pred súd

Luigi Mangione, ktorý je obvinený z vraždy generálneho riaditeľa spoločnosti UnitedHealthcare Briana Thompsona, sa v pondelok 1. decembra opäť postaví…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nejasné bezpečnostné záruky pre Ukrajinu zo strany Západu

Otázka bezpečnostných záruk pre Ukrajinu zo strany Západu zostáva po rokovaniach USA a Kyjeva na Floride nevyriešená, informuje denník Wall…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Iba sa strápňujú

29. 11. 2025 | 0 komentárov
krupa

Ako Habera stratil tvár

29. 11. 2025 | 0 komentárov
Pochod na podporu slovenskej kultúry s názvom Za budúcnosť kultúry v Bratislave

Strach z míru…

Na americký Den díkůvzdání odstartovala z kosmodromu Bajkonur raketa Sojuz, která na ISS vynesla smíšenou rusko – americkou posádku. O…

01. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Orbán kričí „budíček” Európe snívajúcej o vojne

Keď hovoríme o európskych politikoch, nemyslíme tým všetkých. Existujú aj osviežujúce výnimky. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého prejav na…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Nejen zeměkoulí živ je člověk

Milí čtenáři, ač v politickém světě se toho událo dost, je na čase krátce zabrzdit a podívat se někam jinam.…

01. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Začali sa americko-ukrajinské rokovania o ukončení vojny. Niektoré ukrajinské jednotky sa odmietnu stiahnuť

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v nedeľu začal na Floride rokovania s ukrajinskou delegáciou v rámci snahy USA ukončiť…

30. 11. 2025 | Aktualizované 30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Aktualizované 30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Svätý Karol de Foucauld

Bože, ak existuješ, daj sa mi poznať

01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Herec Ben Stiller navštívil Vysoké Tatry, pozrel si možné lokality pre nový film

Americký herec a režisér Ben Stiller absolvoval vo Vysokých Tatrách obhliadku možných filmových lokalít. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti…

30. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusi urobili tento rok zásadnú zmenu a tá tlačí na front

Jedným z dôvodov, prečo USA presadzujú mierové dohody, je ruská prevaha v oblasti dronov, píše Wall Street Journal

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozbitie progresívcov na dosah ruky: Postarajú sa sami o seba

Už ani opozičný aktivista maskovaný ako novinár nemá na progresívcov dobrého slovka. PS je podľa Arpáda Soltésza „prázdna fľaša s…

30. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident Nawrocki zrušil schôdzku s Orbánom

Poľský prezident Karol Nawrocki zrušil stretnutie s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Dôvodom je Orbanovo stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom.…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dopustil sa minister vojny USA Pete Hegseth vojnového zločinu?

Kongres USA nariadil prešetriť informácie, ktoré sa objavili v médiách, o príkaze ministra vojny Peteho Hegsetha zničiť zvyšných preživších na…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

PS ohľadne Benešových dekrétov zmiernilo. Taraba sa vyjadril proti Pavlovi Gašparovi na čele SIS

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko nenavrhuje rušenie tzv. Benešových dekrétov ani ich otváranie. Akceptuje ich ako súčasť histórie a právneho poriadku…

30. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky pravicový líder Jordan Bardella dostal vajíčkom do hlavy

Líder francúzskej pravicovej strany Národné združenie Jordan Bardella sa stal terčom útoku vajíčkom. V sobotu na podujatí v mestečku Moissac…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Cena elektrickej energie pre Slovensko dosiahla v piatok (28. 11.) na pražskej burze PXE úroveň 101,07 eura za megawatthodinu (MWh). Oproti predchádzajúcemu piatku (21. 11.), keď bola cena 101,69 eura/MWh, to predstavuje pokles o približne 0,6 %. 

09:23

.

Koniec Zelenského začal a je to smutné

Po odstúpení Jermaka sa vnútropolitické pozície Zelenského oslabili a poslanci zo strany „Sluha ľudu“ môžu vystúpiť z frakcie a prejsť…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Košice na nohách. „Dosť bolo Šimečku,” skandoval dav

Slovensko nie je len o hercoch, prozápadných aktivistoch či opozičných krikľúňoch. Tentoraz si ľud zakričal „Dosť bolo Šimečku” na proteste…

30. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Skvelá Kuzminová výraznou mierou prispela k 10. miestu našej zmiešanej štafety

V pretekoch Svetového pohára v biatlone vo švédskom Östersunde zaznamenala slovenská štafeta cenné desiate miesto po výbornom finiši Anastasie Kuzminovej…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Izraelský premiér žiada o milosť. Dlhoročné korupčné procesy podľa neho rozdeľujú Izrael

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ktorý čelí súdnemu procesu pre korupčné obvinenia, podal žiadosť o udelenie milosti s tým, že dlhotrvajúci…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Tretí tanker „tieňovej flotily“ napadnutý pri pobreží Senegalu

Senegal, 30. novembra 2025 - Pri pobreží Senegalu sa začal potápať ropný tanker M/T MERSİN, ktorý patrí tureckej spoločnosti Beşiktaş…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Útoky na “ruské” tankery v Čiernom mori. Aké sú dôsledky?

Útok bezpilotnými člnmi na tankery ruskej tieňovej flotily neďaleko pobrežia Turecka, ktorý podľa médií uskutočnila SBU, môže potenciálne radikálne zmeniť…

30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov