Čaputová telefonovala so Zelenským: Jeho prvé slová boli: Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov

Čaputová telefonovala so Zelenským: Jeho prvé slová boli: Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov

Bratislava 23. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Jaroslav Novák)

 

So spojencami v NATO a Európskej únii je Slovenská republika pripravená poskytnúť pomoc na ukončenie konfliktu na Ukrajine a na ochranu ľudských životov. Vyhlásila to prezidentka Zuzana Čaputová po štvrtkovom mimoriadnom zasadaní Bezpečnostnej rady SR. Bezpečnosť Slovenska podľa nej momentálne nie je ohrozená

Na snímke zľava prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda vlády SR Eduard Heger počas tlačovej konferencie po skončení mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady SR 24. februára 2022 v Bratislave

Na tlačovej konferencii tiež uviedla, že slovenská sloboda a zvrchovanosť sú v napätej situácii v súvislosti s Ukrajinou chránené spojencami NATO a Európskej únie. Skonštatovala, že je v záujme Slovenska byť pevnou súčasťou zväzku, v ktorom si členovia bezpečnosť navzájom garantujú.

Reklama

Hlava štátu vyzvala na zachovanie pokoja. Hoci je ozbrojený konflikt v blízkosti hraníc Slovenska, naša územná celistvosť podľa nej nie je v priamom ohrození.

Ruský prezident Vladimir Putin sa podľa prezidentky vydal cestou priamej agresie, zaútočil na slabšieho, ktorého jediným previnením je, že chcel žiť mierovo. Putinov krok sa nedá podľa prezidentky žiadnymi slovami ospravedlniť. “Všetky obete na Ukrajine budú jeho obeťami a bude za to niesť plnú zodpovednosť,” povedala.

Reklama

Ukrajina má podľa nej plné právo brániť sa, brániť svoje právo existovať ako štát a slobodne rozhodovať o svojom osude. Zároveň odsúdila ostrú agresiu a odkázala, že stojí pri trpiacom ukrajinskom ľude.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyzval ľudí, aby nepodliehali dezinformáciám a zachovali pokoj a chladnú hlavu. Uviedol to po štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR. Povedal, že naše ozbrojené sily a polícia aj v tejto výnimočnej situácii budú zabezpečovať kontrolovaný prechod hraníc a ľudia utekajúci pred vojnou u nás dostanú potrebné zázemie.

“Dá sa takmer s istotou predpokladať, že ruská agresia vyženie z krajiny mnohých Ukrajincov, majme pre nich súcit a pochopenie,” uviedol Heger. Podľa neho tí, ktorí utekajú pred vojnou, si podľa medzinárodných zákonov zaslúžia našu pomoc. “Slovenská republika bude princípy ľudskosti a solidarity zodpovedne plniť, presne tak, ako ich plnili iní, keď naši rodičia či prarodičia utekali pred vojnou a inváziou z našej krajiny,” povedal.

Heger uviedol, že je potrebné v tejto náročnej situácii nenechať sa vyprovokovať a nepodliehať dezinformáciám. “Prosím, zomknime sa. Pre našu bezpečnosť a pre zabezpečenie mieru na Ukrajine a v Európe,” dodal.

Vláda považuje za veľmi nepravdepodobné, že by Rusko vojensky napadlo Slovensko. Predpokladá, že by si Rusko nedovolilo narušiť územie NATO v žiadnej z krajín východnej hranice vrátane SR. Po rokovaní Bezpečnostnej rady SR to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že vláda sa však pripravuje na všetky scenáre.

Reklama

Východná hranica s Ukrajinou by sa mala vojensky posilniť. Avizuje to minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že zvýšený počet vojakov bude nateraz súvisieť s asistenciou polícii. Naď spoločne s ministrom zahraničných vecí SR Ivanom Korčokom (nominant SaS) zároveň informoval, že zasadala Rada NATO a viacerí spojenci požiadali o aktiváciu článku 4. NATO považuje za nevyhnutné vojensky posilniť východné hranice vrátane Slovenska.

“Okrem Bezpečnostnej rady bolo aj mimoriadne rokovanie vlády, kde sme schválili uznesenie na základe žiadosti Policajného zboru. Vyčlenili sme do 1 500 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR nasadených na kontrolu východnej hranice,” vyhlásil Naď. Primárne budú slovenskí vojaci kontrolovať možnú migračnú vlnu. Prítomnosť OS SR na východných hraniciach tak bude podľa ministra nateraz súvisieť s asistenciou polícii.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vyhlásil, že polícia zabezpečuje bežný chod na hraničných priechodoch s Ukrajinou. “Sme pripravení na základe zvýšeného prílevu ľudí z Ukrajiny na Slovensku zvýšiť počet hraničných priechodov o takzvané hotspoty. Tu budú vojaci pomáhať, aby sme mohli identifikovať prichádzajúcich ľudí a usmernili ich,” povedal. Štát je podľa ministra pripravený na všetky alternatívy, aj na takú, že bude poskytovať Ukrajincom dočasné útočisko.

 

Čaputová telefonovala so Zelenským, požiadal SR o podporu

Prezidentka Zuzana Čaputová volala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Slovensko požiadal o podporu Ukrajiny, najmä v podobe tvrdých sankcií voči Rusku a o materiálnu pomoc v krízovej situácii. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Reklama

Volal mi práve prezident Volodymyr Zelenskyj. Jeho prvé slová boli: Zuzana, bombardujú nás, zahynulo veľa vojakov aj civilistov´,” uviedla hlava štátu.

Čaputová Zelenského uistila, že vedenie Ukrajiny a jej obyvatelia majú v Slovensku suseda, na ktorého sa môžu spoľahnúť nielen v dobrých časoch, ale aj v čase najvyššej núdze. Suseda, ktorý im podľa prezidentky poskytne pomoc, aby zvládli najťažšiu situáciu, v akej sa krajina môže ocitnúť.

Všetci si želáme mier, a prezident Zelenskyj zo všetkých najviac, napriek tomu sú dnes nútení brániť vlastné životy a suverenitu pred agresorom, ktorý prekročil všetky ľudské hranice a stratil aj posledné zábrany,” poznamenala.

 

Smer-SD: Použitie vojenskej sily voči Ukrajine je porušením medzinárodného práva

Použitie agresívnej vojenskej sily na dosiahnutie ruských cieľov považuje opozičná parlamentná strana Smer-SD za hrubé porušenie medzinárodného práva. Vyhlásil to predseda strany Robert Fico s tým, že nejde o konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom, ale medzi Spojenými štátmi americkými (USA) a Ruskom.

Obeťou sú bežní občania Ukrajiny. Títo ľudia si zaslúžia humanitárnu podporu a pomoc vrátane našich slovenských kapacít,” povedal Fico. Myslí si, že Ruská federácia bola od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991 dobrým žiakom a USA jej dávali množstvo precedensov porušovania medzinárodného práva, keď presadzovali svoje záujmy.

Ruská federácia sa po opätovnom obnovení svojho mocenského postavenia rozhodla riešiť ohrozenie vlastných národných záujmov vojenskou silou. Ruská federácia nechce rešpektovať ďalšie rozširovanie NATO a posilňovanie bezpečnosti susedných krajín na úkor Ruska,” skonštatoval líder Smeru-SD, podľa ktorého sa konflikt na Ukrajine netýka ani Európskej únie (EÚ) a ani NATO.

Robert Fico
Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)

Ide o čisto americko-ruskú záležitosť,” poznamenal.

Ak EÚ nezareaguje na tento konflikt na európskom kontinente suverénne a nezávisle, môže sa podľa Fica sama stať jeho obeťou a najviac naň doplatí. “Národným záujmom Slovenska je nebyť súčasťou tohto konfliktu a neprispievať k ďalšiemu zvyšovaniu napätia. Slovensko nemá žiadny dôvod cítiť sa ohrozené bezprostredným vojenským konfliktom,” vyhlásil. Myslí si však, že kroky vlády a prezidentky SR vedúce k “reálnemu vytvoreniu amerických základní na Sliači a v Kuchyni” k takémuto zvyšovaniu napätia prispievajú.

Smer-SD deklaruje, že plne rešpektuje členstvo SR v EÚ a NATO. Európsky kontinent si podľa slov Fica “užíva” mier od roku 1945 aj vďaka “obrovským obetiam bývalého Sovietskeho zväzu“. “Tie, žiaľ, súčasný útok Ruska na vojenské ciele na Ukrajine relativizuje. Je povinnosťou EÚ, aby spoločne s Ruskou federáciou a ďalšími krajinami našli mierové riešenie,” skonštatoval Fico.

Reklama

 

Andrej Danko: “Ukrajinci aj Rusi sú slovanské národy. Toto sa nemalo nikdy stať”

„Vojnu treba odsúdiť a musí skončiť,“ uviedol na sociálnej sieti predseda SNS Andrej Danko.

„Ukrajinci aj Rusi sú slovanské národy. Toto sa nemalo nikdy stať. Musia okamžite začať rokovať o mieri. Svoju pravdu majú obaja. Je však dôležité, aby nezomierali ľudia. OSN musí okamžite vstúpiť do tohto konfliktu, vyšetriť ho a zastaviť tak, aby sa zabránilo ďalšej eskalácii napätia,“ dodal predseda SNS.

 

Reklama

 

Uhrík: Som smutný z toho, ako slovanský brat bojuje proti bratovi

K aktuálnej situácii sa vyjadril aj europoslanec Milan Uhrík (Republika). Jeho postoj vám prinášame v plnom znení: “Vážení občania Slovenskej republiky, pri pohľade na rakety dopadajúce na ukrajinské územie mi láme srdce. Som smutný z toho, ako slovanský brat bojuje proti bratovi, kým ten, čo ich proti sebe poštval si za oceánom mydlí ruky a už teraz sa teší z toho, koľko na tom zarobí. A ako rodinu našich slovanských národov zase oslabí.

Nie, nedá sa povedať, že ruské rakety dopadajúce na ukrajinské územie sú v poriadku. A aj keď poznáme dôvody, pre ktoré sa Ruská federácia rozhodla na Ukrajine zakročiť, tento vojenský útok treba odmietnuť.

Plne chápeme zúfalosť bežných Ukrajincov, ktorí ani sami nevedia, čo robiť. Na jednej strane prirodzene a správne túžia Ukrajinu chrániť, na druhej strane sa im nechce zomierať za Zelenského, Porošenka a skorumpovaných oligarchov.

Reklama
Milan Uhrík
Na snímke Milan Uhrík

Túto vojnu však nestačí len odsúdiť. Treba jasne pomenovať príčiny, ktoré k nej viedli. A tou príčinou je nepríčetná snaha o rozširovanie NATO smerom na východ. 5 historických vĺn rozširovania NATO na východ a neustáleho približovania amerických zbraní k ruským hraniciam videlo k situácii, v ktorej sme dnes. Americká vojenská organizácia NATO dnes už nie je zdrojom mieru, ale ako vidíme – príčinou vojenských konfliktov.

Taktiež treba povedať dosť politikom, ktorí nás do tejto situácie dohnali. Na Slovensku sú to politici ako Naď, Korčok, Heger či Čaputová, ktorí nevedia úprimne diskutovať, a namiesto dialógu volajú vždy po sankciách voči oponentom, cenzúre iných názorov a militarizácii Slovenska armádami cudzích štátov. Títo politici spravili zo Slovenska terč, a Slovensko sa na rozdiel od neutrálneho postoju Maďarska stalo aktívnou súčasťou americko-ruského konfliktu na Ukrajine.

Bez ohľadu na okolnosti, musíme vyjadriť solidaritu s bežnými Ukrajincami, ktorí za nič nemôžu a ich dvory sa stali bojiskom veľmocí. Riešením toho konfliktu nie je ešte viac zbraní, rakiet a mŕtvych ľudí, ale vyvážený dialóg. A k tomu vyzývame aj predstaviteľov slovenskej vlády.”

 

Korčok: Slovensko tlmočilo Rusku ostrý protest

Slovensko tlmočilo Rusku pre situáciu na Ukrajine ostrý protest. Oznámil to minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok (nominant SaS) s tým, že si ráno predvolali ruského veľvyslanca Igora Bratčikova, ktorému takéto stanovisko SR oznámili. Útok považuje rezort diplomacie za nevyprovokovaný, neopodstatnený a neoprávnený.

“Ministerstvo dôrazne požiadalo o okamžité zastavenie vojenských aktivít Ruskej federácie na Ukrajine a stiahnutie všetkých vojsk Ruskej federácie z celého územia Ukrajiny vrátane územia samozvaných separatistických území Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky, ktoré sú naďalej územím Ukrajiny,” zdôraznil rezort diplomacie.

Ministerstvo opätovne pripomenulo, že Ruská federácia v konečnom dôsledku ponesie za hrubé použitie sily a za vzniknutú situáciu vážne dôsledky. Vyzvalo, aby Ruská federácia rešpektovala humanitárne právo a umožnila humanitárny prístup všetkým ľuďom v núdzi.

Reklama

Rezort diplomacie zároveň odsúdil ozbrojený útok ozbrojených síl Ruskej federácie voči Ukrajine ako hrubé porušenie medzinárodného práva a suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Podotkol, že ide nielen o najzávažnejšie porušenie medzinárodného práva, ale aj viacerých medzinárodných dokumentov, ktorých signatárom je aj Ruská federácia. Ministerstvo v tejto súvislosti vyjadrilo hlboké sklamanie z krokov krajiny, ktorá má ako zakladajúci člen Organizácie Spojených národov, a navyše aktuálne predsednícka krajina Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov osobitnú zodpovednosť za stabilitu a mier vo svete.

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v skorých ranných hodinách oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny. Ruské jednotky zaútočili na viacerých miestach na ukrajinskom území.

 

Spoločné vyhlásenie troch najvyšších ústavných činiteľov k začiatku ruskej vojenskej invázie voči Ukrajine      

Vážené spoluobčianky a spoluobčania, pred niekoľkými hodinami sa začala ruská vojenská invázia voči Ukrajine. Ruské ozbrojené sily zasahujú ciele na celom území nášho suseda. Nádeje tých, ktorí si mysleli, že Kremeľ sa uspokojí s vojenskou okupáciou častí Doneckej a Luhanskej oblasti, sa stali ilúziou.

Spoločné úsilie medzinárodného spoločenstva na odvrátenie vojnového konfliktu vyšlo nazmar. Prezident Putin sa rozhodol presadiť svoje neprijateľné teritoriálne a politické ambície cestou priamej vojenskej agresie. Zaútočil na slabšieho, ktorého jediným previnením je to, že chcel žiť mierumilovne, podľa svojich predstáv ako ostatné zvrchované národy. Toto sa žiadnymi slovami nedá ospravedlniť. Všetky obete, ktoré táto vojna na Ukrajine prinesie, budú jeho obeťami a bude za to niesť plnú zodpovednosť pred tvárou svetovej verejnosti. Veriť tomu, že k vojenskému útoku Rusko vyprovokovala ukrajinská armáda, nemôžu ani samotní šíritelia týchto dezinformácií.

Dnes má Ukrajina plné právo brániť sa.

Brániť svoje právo existovať ako štát a slobodne rozhodovať o svojom osude. My sami by sme v tejto situácii nekonali inak. Slovenská republika ostro odsudzuje ruskú agresiu a stojí pri trpiacom ukrajinskom ľude. V súčinnosti so spojencami v Severoatlantickej aliancii a Európskej únii sme pripravení poskytnúť Ukrajine pomoc na ukončenie konfliktu a na ochranu ľudských životov.

Reklama

Nastolenie mieru je absolútnou prioritou.

Napätá situácia, akú zažívame dnes, je dôvodom na ostražitosť, pretože bezpečnostná situácia v Európe sa po dnešnej noci dramaticky zmenila. Zároveň musíme zachovať pokoj. Hoci je ozbrojený konflikt v blízkosti našich hraníc, naša územná celistvosť a bezpečnosť nie je v priamom ohrození. Slovensko je súčasťou západnej civilizácie, členom Európskej únie aj Severoatlantickej aliancie. Vďaka nim sú aj v tejto napätej situácii naša sloboda a zvrchovanosť chránené našimi spojencami. Je v bytostnom záujme Slovenska byť pevnou súčasťou zväzku, v ktorom si členovia bezpečnosť navzájom garantujú. Aj pred tými, ktorí neváhali napadnúť vlastného suseda a vo svojich požiadavkách sa usilujú oslabiť aj našu suverenitu.

Milé spoluobčianky a  spoluobčania!

Všade na svete je ozbrojený konflikt spojený s utrpením a pohybom tých, ktorí v strachu o svoj život pred ním utekajú. Dá sa takmer s istotou predpokladať, že ruská agresia vyženie z krajiny aj mnohé Ukrajinky a Ukrajincov. Majme, prosím, pre nich súcit a pochopenie. Tí, ktorí utekajú pred vojnou, si podľa medzinárodných zákonov zaslúžia našu pomoc. Slovenská republika bude princípy ľudskosti a solidarity zodpovedne plniť. Presne tak, ako ich plnili iní, keď naši rodičia či prarodičia utekali pred vojnou a inváziou z našej krajiny.

Chceme vás zároveň uistiť, že naše ozbrojené sily a polícia  aj v tejto výnimočnej situácii budú zabezpečovať kontrolovaný prechod hraníc a ľudia utekajúci pred vojnou u nás dostanú potrebné zázemie.

Zachovajme si, prosím, aj v tejto ťažkej situácii pokoj a chladnú hlavu. Nenechajme sa vyprovokovať, nepodliehajme dezinformáciám a zomknime sa! Pre našu bezpečnosť a pre zabezpečeniu mieru na Ukrajine a v Európe.”

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky

Reklama

Boris Kollár, predseda Národnej rady Slovenskej republiky

Eduard Heger, predseda vlády SR

 

 

Generálny prokurátor Žilinka dôrazne odsudzuje akt agresie Ruska voči Ukrajine

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dôrazne odsudzuje bezprecedentný akt agresie Ruskej federácie voči Ukrajine.

Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že garantuje pripravenosť poskytnúť všetky ubytovacie kapacity rezortu prokuratúry na humanitárne účely.

Žilinka deklaruje “ľudskú a profesionálnu podporu ukrajinským prokurátorom a ich rodinám.”

Reklama

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:22

Vodca libanonského hnutia Hizballáh Hasan Nasralláh v stredu upozornil, že v prípade úplnej vojny nebude v Izraeli ušetrené “žiadne miesto”. Zároveň pohrozil Cypru, že by bol súčasťou konfliktu, ak by Izraelu poskytol svoje letiská a základne.

Včera 19:51

Ruský prezident Vladimir Putin pochválil Vietnam za jeho “vyvážený” postoj ku konfliktu na Ukrajine v komentári zverejnenom v stredu v novinách komunistickej strany, v ktorom písal aj o energiách a obchode.

Včera 19:49

Slovensko potrebuje zlepšiť digitálny ekosystém celej verejnej správy, zjednodušiť prístup k elektronickým službám štátu či umožniť prístup k elektronickej schránke aj z mobilného zariadenia. V súvislosti s prioritami slovenského eGovernmentu to na konferencii Itapa zhodnotil štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Ivan Ivančin. V stredu o tom informoval odbor komunikácie MIRRI SR.

Včera 19:33

Ceny ropy v stredu mierne klesli. Situáciu na trhu ovplyvnili na jednej strane obavy z eskalácie konfliktu na Blízkom východe a v Európe, na strane druhej obavy o dopyt po neočakávanom náraste zásob ropy v USA.

Včera 19:33

Poradca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v stredu uviedol, že Severná Kórea pomáha Rusku zabíjať ukrajinských civilistov, a vyzval na väčšiu medzinárodnú izoláciu oboch krajín.

Včera 19:31

Európska únia (EÚ) zavedie clá na dovoz ukrajinských vajec v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov po dosiahnutí vopred dohodnutého ročného limitu pre tento import. Oznámil to v stredu hovorca Európskej komisie.

Včera 19:17

Rumunsko nakúpi juhokórejské samohybné húfnice typu K9 Thunder v hodnote 920 miliónov dolárov, oznámilo v stredu juhokórejské ministerstvo obrany. Ide o najväčší nákup zbraní zo strany tejto východoeurópskej krajiny za uplynulých sedem rokov.

Včera 18:46

Poslanci Národnej rady (NR) SR neposunuli v stredu do druhého čítania návrh novely zákona o sociálnom poistení, ktorý predložila poslankyňa opozičného PS Simona Petrík. Osoby, ktoré sa spoločne starajú o dieťa, by mohli podľa tohto návrhu uzatvoriť dohodu o zdieľaných dôchodkových právach. Taktiež sa malo zabezpečiť právo na neznižovanie dôchodkových nárokov počas starostlivosti o dieťa, a to úpravou vymeriavacieho základu.

Včera 18:46

Poľské úrady udelili pokutu nemocnici, ktorá odmietla vykonať interrupciu žene, ktorej zdravie mohlo byť v dôsledku tehotenstva ohrozené. Interrupciu chcela 41-ročná žena podstúpiť v 14. týždni tehotenstva v zdravotníckom centre v meste Pabianice. “Žena predložila dokumenty od psychiatra, v ktorých sa jasne uvádzalo, že pokračovanie tohto tehotenstva bolo hrozbou pre jej zdravie alebo život,” uviedla Antonina Lewandowská z Nadácie pre ženy a plánovanie rodiny FEDERA.

Včera 18:45

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v stredu oznámil, že ministerku zahraničných vecí Aliciu Bárcenovú požiada, aby sa obrátila na veľvyslanca USA v Mexiku. Cieľom je nájsť riešenie dočasného zastavenia dovozu avokáda, ktoré zaviedli americké úrady.

Včera 18:45

Ministerstvo cestovného ruchu a športu (MCRaŠ) SR podporí rozvoj a propagáciu cestovného ruchu v regiónoch sumou takmer 9,5 milióna eur. Zástupcovia ministerstva v stredu podpísali dotačné zmluvy s ôsmimi krajskými a 39 oblastnými organizáciami pre cestovný ruch.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Návštevníčka pózuje počas prvého dňa kráľovských konských dostihov v Ascote 18. júna 2024

Autor: TASR/AP-Alberto Pezzali

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Michal Durila

Miroslav Iliaš

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali