Ivan Šimko

NAŽIVO

K vybraným koncovým odberateľom tepla budú zaradené aj obecné byty, ktorým vzhľadom na charakter bytovej budovy a spôsob dodávky tepla nie je možné doručiť adresnú energopomoc pri dodávke tepla. Vyplýva to z novely nariadenia, ktoré v piatok schválila vláda. Rast nákladov za dodávku tepla tak bude pre tieto byty v tomto roku limitovaný.

12:14

Po viac ako 25 rokoch rokovaní je Európska únia na prahu uzavretia obchodnej dohody s krajinami Mercosur. Veľa sa očakáva od piatkového hlasovania na úrovni veľvyslancov pri EÚ (Coreper), ktoré by mohlo viesť k získaniu dostatočného počtu hlasov členských štátov, a to aj napriek odporu krajín, ako je Francúzsko, Poľsko či Maďarsko, a odporu farmárov.

Ursula von der Leyenová
Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová / Foto: TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert
12:14

V novom systéme štátnej energopomoci je naďalej chaos a ľudia nevedia vyriešiť s ňou súvisiace problémy. Najväčší problém pritom budú mať v prípade zvýšených cien tepla. Tie budú musieť najprv zaplatiť v plnej výške a potom dúfať, že im príde od štátu energošek, ktorý by im časť nákladov vykompenzoval. Upozornili na to v piatok predstavitelia opozičnej SaS.

12:12

Český minister zahraničných vecí Petr Macinka pricestoval v piatok do Kyjeva na oficiálnu návštevu Ukrajiny, kam ho pozval minister zahraničných vecí Ukrajiny Andrij Sybiha. Podľa servera iDNES.cz Macinku okrem iných sprevádza aj poslanec za Motoristov Filip Turek.

„Je to moja druhá pracovná cesta do zahraničia v roli ministra zahraničných vecí, prvá viedla na Slovensko. Je to tiež istý signál toho, že tá relácia medzi našimi krajinami nie je úplne bežná,“ podotkol, vyjadril sa minister po príchode na Ukrajinu.

12:11

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vo štvrtok oznámil, že sa rozhodol predčasne stiahnuť posádku misie Crew-11 z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) na Zem. Dôvodom sú nešpecifikované zdravotné problémy jedného z astronautov. NASA jeho meno nezverejnila, astronaut je však podľa nej v stabilizovanom stave. Informovala o tom agentúra AP.

12:10

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot v piatok v každoročnom príhovore francúzskym veľvyslancom varoval, že európsky politický poriadok „je dnes v ohrození“. Odkazoval na nedávno schválenú stratégiu národnej bezpečnosti USA, podľa ktorej Európe hrozí hospodársky úpadok a perspektíva „rozkladu civilizácie“. Informovala o tom agentúra AFP.

12:07

Na sobotňajšom zjazde maďarskej vládnej strany Fidesz nebude potrebné prijať formálne rozhodnutie o kandidátovi na premiéra, pretože ním už oficiálne je Viktor Orbán. Vyplýva to z rozhovoru šéfa úradu vlády Gergelya Gulyása pre verejnoprávny podcast M5.

„V uplynulých rokoch sa v rámci Fideszu nikdy nevynorila otázka, že by strana mala väčšiu šancu začať volebnú kampaň s niekým iným ako s úradujúcim premiérom,“ dodal Gulyás.

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán / Foto: SITA/AP-Geert Vanden Wijngaert
12:01

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že zrušil pôvodne plánovanú druhú vlnu útokov vo Venezuele, pretože Caracas začal s Washingtonom spolupracovať. Informovali o tom agentúry DPA, AFP a Reuters.

„Venezuela prepúšťa veľké množstvo politických väzňov ako znak ‚hľadania mieru’. Toto je veľmi dôležité a múdre gesto. USA a Venezuela spolupracujú dobre, obzvlášť pokiaľ ide o obnovu ich ropnej a plynárenskej infraštruktúry. Vďaka tejto spolupráci som zrušil pôvodne očakávanú druhú vlnu útokov, ktorá zrejme nebude potrebná,“ napísal americký prezident na sociálnej sieti Truth Social.

12:00

Európu zasiahla hlboká tlaková níž Goretti, ktorá už spôsobuje silný vietor a sneženie a prinesie aj mrazivé teploty. Nepriaznivé počasie vo štvrtok postihlo juhozápad Anglicka a Wales, v noci na piatok hlásili jeho účinky aj vo Francúzsku. V najbližších dňoch meteorológovia očakávajú rozšírenie tlakovej níže do ďalších častí kontinentu vrátane Nemecka. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP a stanice BBC.

11:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Šimko plánuje zachrániť KDH pred babráctvom. Jeho politická kariéra je dôkazom opaku tvrdenia

Ivan Šimko, exminister vnútra sa chce uchádzať o post predsedu KDH. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že chce podporiť pluralitu v hnutí, v ktorom sa podľa neho dá stretnúť so všetkým, vrátane babráctva a úpadku.  Pritom on sám nie je práve vzorom úspešného politika a jeho kariéra sa týka aj pôsobenia bývalého šéfa NBÚ Jána Mojžiša

Ivan Šimko
Na snímke Ivan Šimko, bývalý ministerstve vnútra SR
❚❚
.

“V tomto hnutí, ktoré pozostáva z tisícov ľudí, vyrástlo zo zápasov o slobodu a jeho politická organizácia pretrvala tri desaťročia, sa nájde všeličo. Nové myšlienky, ale i také, ktoré ľpejú aj na veciach, ktoré už život prekonal. Stretneme sa v ňom so šikovnosťou, ale i s babráctvom. S dobrým i s pokleslým. S jednoduchým, ba až prostoduchým, ale aj s inteligentným a múdrym. Nuž ale práve túto pluralitu si v KDH cením,” píše na svojom profile na Facebooku.

“Chcem podporiť to, čo sa otvára spolupráci dovnútra i navonok, to, čo sa usiluje pochopiť súčasného človeka bez ohľadu na pohlavie, vek, sociálne postavenie, ale aj náboženské presvedčenie či sexuálnu orientáciu. Som presvedčený, že práve to je naozaj kresťanské a demokratické a o toto som sa v KDH vždy usiloval,” vyhlasuje.

Nepriamo tak najskôr naráža na súčasného predsedu hnutia Milana Majerského, ktorý pred nedávnom označil LGBT za “pliagu” a spôsobil tak mediálnu kauzu.

.

Šimko zároveň dodáva, že o post šéfa KDH sa bude uchádzať až po parlamentných voľbách. “Predovšetkým necelé tri týždne pred voľbami nechcem urobiť nič neuvážené. A chcem urobiť všetko pre to, aby sa KDH dostalo znova do prvej ligy.”

 

Majerský má pnú podporu KDH, vyhlásenie Šimka je nezmyselné

Pre hnutie KDH sú dnes jedinou relevantnou témou nastávajúce parlamentné voľby. Milan Majerský do nich vedie stranu s plnou podporou predsedníctva. Pre TASR to uviedla hovorkyňa hnutia Lenka Halamová v reakcii na oznámenie exministra Ivan Šimka, ktorý sa chce po voľbách uchádzať o prevzatie vedenia KDH.

“Vnútrostranícke voľby vedenia sa podľa stanov KDH automaticky konajú do šiestich mesiacov od parlamentných volieb, načasovanie ohlásenia kandidatúry je teda v prípade skúseného politika typu pána Šimka nezmyselné,” skonštatovala hovorkyňa.

 

.

Neúspešný politik a zástanca bývalého šéfa NBÚ Jána Mojžiša

Ivan Šimko sa stal pred nedávnom mediálne známym, keď ho kvôli sporom s vedením polície odvolala prezidentka Zuzana Čaputová.

Čím je ale, okrem tohto incidentu jeho politická kariéra známa?

Napríklad, že založil stranu Slobodné fórum, kde však v roku 2004 prakticky hneď prehral súboj o predsednícky post so Zuzanou Martinákovou. Krátko na to zo strany vystúpil.

V roku 2005 sa pokúsil o projekt s názvom Misia 21, ktorý bol taký úspešný, že sa v roku 2010 radšej vrátil do KDH.

Možno najznámejšia kauza z minulosti je prípad bývalého šéfa NBÚ Jána Mojžiša, kvôli ktorej bol Šimko odvolaný z postu ministra obrany.

.

Mojžiša z funkcie odvolali v roku 2003. Šimko odmietol za za jeho odchod hlasovať a v roku 2004 vo svojej funkcii skončil.

Mojžiš bol v KDH už v roku 1996 ako prvý podpredseda mládežníckej organizácie KDMS. Do strany sa vrátil v roku 2010, spolu so Šimkom.

Bývalý šéf NBÚ sa stal v súčasnosti známym najmä vďaka svojim výpovediam ku kauze podnikateľa Jána Badžgoňa. Zároveň má vypovedať aj k ďalším kauzám nelegálneho odpočúvania a k prípadu diskreditácie SIS.

 

Kauza nákupu odpočúvacieho zariadenia

Okrem toho sa Mojžiš ešte v roku 2012 objavil aj pri kauze nákupu odpočúvacieho systému.

Dodávku nového odpočúvacieho systému od firmy Verint, ktorý by nahradil pôvodný systém Lion King od tej istej firmy, mala mať na starosti slovenská spoločnosť Atemsec.

V jej orgánoch figuroval aj niekdajší šéf Národného bezpečnostného úradu. Pri rokovaniach o podmienkach nákupu sa angažovalo celé vedenie ministerstva vnútra, konkrétne minister vnútra Daniel Lipšic, riaditeľ organizačného odboru Vladimír Pčolinský, vtedajší aj súčasný policajný viceprezident Ľubomír Ábel, bývalý viceprezident Ján Vaľo a poradca ministra vnútra pre rómsku problematiku Milan Krajniak.

Angažovanie Jána Mojžiša a firmy Atemsec pri nákupe odpočúvacieho systému nebolo po chuti viacerým politikom. Najväčšie pripomienky mal vtedajší predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda.

Výhrady proti tomu, aby ministerstvo nakúpilo systém, ktorý mu umožní odpočúvať samostatne, bez kontroly SIS, mali aj ďalší politici z koalície. Prekážalo im aj to, že nad systémom by mali kontrolu výhradne ľudia ministra Lipšica.

Premiérka Iveta Radičová, ktorá spočiatku s modernizáciou systému súhlasila, neskôr svoj súhlas odvolala a žiadala zrušiť zmluvu so sprostredkovateľskou firmou. Napriek nesúhlasu všetkých začal minister vnútra s procesom obstarania nového systému.

.

Atemsec nahradila spoločnosť ORGA-TRADE, v ktorej už Mojžiš pôvodne priamo nefiguroval. Mal tam však svojho blízkeho človeka Rastislava Fábryho. Dnes je spolumajiteľom spoločnosti Mojžiš.

V roku 2014 v kauze nákupu odpočúvacieho systému polícia obvinila Krajniaka a Klimeka, ktorí pôsobili na ministerstve vnútra za éry Lipšica.

 

Merašický: KDH aktuálne nediskutuje o výmene lídra

KDH aktuálne nediskutuje o výmene lídra. Hnutie stojí pred veľkou skúškou, a tou sú blížiace sa parlamentné voľby. Pre TASR to uviedol podpredseda KDH Tomáš Merašický s tým, že verí v dobrý výsledok a v pokorenie päťpercentnej hranice vo voľbách.

“Som presvedčený, že sa do parlamentu dostaneme, aj preferencie to ukazujú, zaznamenávame ich nárast. Absolútne neuvažujeme aktuálne o výmene lídra,” uviedol Merašický.

.

Blížiace sa voľby označil za prvú vážnu skúšku nielen Milana Majerského ako predsedu hnutia, ale pre celý tím. Myslí si, že ten je vyskladaný dobre a že bude súčasťou parlamentu. “Verím v dobrý výsledok, aby sme mohli dôstojne zastupovať konzervatívnych a kresťansko-demokratických voličov,” dodal. Skonštatoval, že KDH má dostatok osobností a odborníkov na rôzne témy.

Na otázku o prípadnom vyvodení zodpovednosti voči vedeniu KDH pri neúspechu vo voľbách reagoval tým, že ešte nie je po voľbách. Zopakoval, že aktuálne o výmene lídra nediskutujú. Pripomenul však, že hnutie sa v minulosti dvakrát nedostalo do Národnej rady SR a v oboch prípadoch dôsledky vyvodilo.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu s Republikou, aj najtvrdšie vyjadrenia hnutia mu pripadajú ako „ružový vánok” v porovnaní s Matovičom

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu strany Smer-SD s hnutím Republika

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tender na ťažbu lítia na Ukrajine vyhral “Trumpov priateľ”

Ukrajina prenecháva ťažbu veľkého ložiska lítia „Dobra“ v Kirovohradskej oblasti Trumpovmu priateľovi, informuje The New York Times s odvolaním sa…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vance varuje Európu pred Trumpovými ambíciami

Americký viceprezident JD Vance včera varoval Európu, aby brala Donalda Trumpa „vážne“ v otázke Grónska. Americký prezident totiž stupňuje hrozby…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
.

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dobieha v eurách, ale zaostáva v kúpnej sile. Prečo a čo s tým

Keď ceny dobiehajú rýchlejšie než výkon, pridané eurá na výplatnej páske sa v obchode stratia. Potrebujeme nový motor: produktivitu, investície…

09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Karibská kríza Trumpa a Putina. Prečo Moskva mlčí

Udalosti posledných dní – operácia USA vo Venezuele, zajatie ruského tankera vyvolali silné rozrušenie na ruských Z-kanáloch

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vykonali odvetu za útok na Putinovu rezidenciu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka podá vo veci záchrankového tendra správne žaloby

Minister zdravotníctva Kamil Šaško nevyhovel protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci záchrankového tendra. Pretože nedošlo k odstráneniu zásadného poškodenia…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rok 2026 – začiatok konca liberálnej demokracie?

Politický vývoj v kľúčových štátoch Západu je v tejto chvíli vyslovene dramatický, upozornil bývalý minister Juraj Draxler. Rok 2026 preto…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

„Budíček pre Európu“

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok o tom, že sa Európa už musí zobudiť a Európska únia sa už musí…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump pripustil, že môže „vrátiť“ Grónsko za cenu rozpadu NATO

Povedal to v rozhovore pre The New York Times

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína útočí. Úpadok európskeho automobilového priemyslu pocítime všetci

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí – USA sa obracia do seba, zatiaľ čo EÚ márne naťahuje vojnu na Ukrajine…

09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrátený hodnotový svet KDH

Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Bratislavská župa má v oblasti tradícií a kultúrnych podujatí nové  priority. Poukázal na to poslanec…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA. Podľa Carlsona tieto plány znamenajú prípravu na veľkú vojnu

Americký prezident Donald Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA – z 901 miliárd dolárov v tomto roku na 1,5…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Video: Dlho očakávaná ruská odpoveď raketa „Orešnik“ znovu ukázala svoju silu

Ukrajina, 9. januára 2026 - Všetky ukrajinské zdroje uvádzajú, že do podzemného skladu plynu v Ľvovskej oblasti dopadol Orešnik. To…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa, je to najmenej za 5 rokov

Meteorológovia namerali počas noci na piatok najnižšiu teplotu za uplynulých päť rokov. Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa Celzia.…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri dopravnej nehode nákladného vozidla v Babíne umreli dvaja muži

V piatok nadránom umreli dvaja muži pri dopravnej nehode nákladného motorového vozidla v ťažko prístupnom teréne v katastri obci Babín…

09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Pyramida projevu a hledání ideálu

Díky všem za zaslané názory k otázkám v článku  Kde končí svoboda projevu při hodnocení historie. U některých reakcí stále…

09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechcú mrznúť kvôli Zelenskému, ale vláda má iné starosti

Nemci vyšli do ulíc s transparentmi Mrznúť pre Zelenského?

09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Takto lejú peniaze z Bruselu do Sorosových médií

Brusel nalieva peniaze do mediálnych produktov patriacich ku globálnej progresívnej sieti. Najnovšie získali značné prostriedky v rámci mediálneho projektu financovaného…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Do třetice u soudu. Opět bez ztráty květinky

Asi není příliš běžné, aby členové vědeckého sdružení trávili tolik času u soudů, jako je tomu v případě SMIS. Za…

09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Románik medzi hviezdnymi zápasníkmi Oktagonu. "Aké je to s ňou chodiť?" Podpichol šéf Novotný

České bulvárne médiá priniesli správy o novom prominentnom páre z radov najväčších hviezd organizácie Oktagon MMA. Dvojnásobný írsky šampión Will…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump predpovedá „oveľa dlhší“ dohľad Spojených štátov nad Venezuelou

Americký prezident Donald Trump v stredu 8. januára vyhlásil, že očakáva, že Spojené štáty budú po odvolaní venezuelského prezidenta Nicolása…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský s gólom a prihrávkou pri ďalšom víťazstve Habs. Na konte má už skvelých 35 bodov

V zámorí sa začína Juraj Slafkovský stávať jedným z najviac ospevovaných útočníkov celej ligy. V decembri a na začiatku januára…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo, píše The…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Neohľaduplnosť týchto ľudí vás pobúri

Neohľaduplnosť je jav, s ktorým sa denne stretávame na uliciach, v obchodoch aj v dopravných prostriedkoch, no internet ju dokáže…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Raději smlouvu s ďáblem…

Tak se nám Donald Trump v posledních dnech vybarvuje. Nejprve nadějný mírotvůrce, ukončovatel válek… snižovatel vojenských rozpočtů… America first, ale…

09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tajomný ostrov Sommarøy: Miesto, kde čas plynie inak

Čas na niektorých miestach sveta ľudia vnímajú úplne inak než v bežnom živote, a jedným z nich je nórsky ostrov…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Smrteľné strety v Iráne vstúpili do 11. dňa protestov

V celom Iráne pokračujú násilné strety medzi protivládnymi demonštrantmi a bezpečnostnými silami, keďže demonštrácie vyvolané prehlbujúcou sa ekonomickou krízou vstúpili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Venezuela je otvorená dohode o rope, tvrdí Rodríguezová, zatiaľ čo Vance tvrdí, že Spojené štáty „kontrolujú“ zdroje krajiny

Trumpova administratíva si nárokuje kontrolu nad venezuelskou ropou po tom, ako v stredu zadržala dva sankcionované tankery, informuje o tom…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov