Na snímke premiér Robert Fico(SMER-SSD)

NAŽIVO

Poľské ministerstvo zahraničia vydalo občanom varovanie pred cestami do Česka pre prudký rast počtu prípadov vírusovej hepatitídy A. Varovanie zdôrazňuje zvýšené riziko predovšetkým pre dospelých v strednom veku a deti. Informuje o tom web TN.cz, ktorý cituje poľskú televíziu TVN24.

Poľské ministerstvo zahraničných vecí zdôraznilo, že ľudia by mali cestu do Česka zvážiť. „Odporúčame vyhnúť sa cestám, pokiaľ to nie je nutné,” uviedlo. Zároveň varovalo, aby tí, ktorí sa do ČR vycestujú, dbali na hygienu rúk a vyhýbali sa jedlu z nepreverených zdrojov.

Včera 20:22

Požiar v pavilóne v mieste konania klimatickej konferencie COP30 v brazílskom meste Belém si vo štvrtok vyžiadal evakuáciu.

Požiar nastal v čase, keď ministri z celého sveta počas predposledného dňa dvojtýždňovej konferencie OSN rokovali o prekonaní patovej situácie v otázkach fosílnych palív, financovania boja proti zmene klímy a obchodných opatrení.

Včera 20:08

Európa musí zohrávať rolu pri rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine, vyplýva to zo štvrtkového telefonátu nemeckého ministra zahraničia Johanna Wadephula s osobitným vyslancom amerického prezidenta Donalda Trumpa Steveom Witkoffom. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Wadephul
Na snímke nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul / Foto: TASR/DPA-Marcus Brandt
Včera 17:57

Na základnej škole v Hradci Králové sa vo štvrtok popoludní počas záujmového krúžku popálili dve deti a jedna dospelá osoba. Na mieste zasahovala polícia spolu so záchranármi a hasičmi, uviedla polícia na sociálnej sieti X. Podľa servera iDNES.cz došlo počas chemických pokusov na krúžku k explózii.

Včera 17:56

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok označil za zradcov šiestich demokratických kongresmanov, ktorí vyzývali členov ozbrojených síl a tajných služieb, aby odmietli „nezákonné rozkazy“ vlády. Členov zákonodarného zboru obvinil zo snahy podnecovať nepokoje. Ich „vzbúrenecké správanie“ by podľa neho mohlo byť trestané smrťou. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 17:56

Na najmenej 41 stúpol počet obetí rozsiahlych povodní a zosuvov pôdy vo Vietname, uviedlo vo štvrtok tamojšie ministerstvo životného prostredia s tým, že ďalších deväť ľudí je nezvestných. Informovala o tom spáva agentúry AFP.

zosuvy pôdy Vietnam-jd2025111911
Na snímke zničený autobus po zosuve pôdy v provincii Khanh Hoa vo Vietname 17. novembra 2025 / Foto: TASR/AP-Minh Bang/VNExpress via AP
Včera 17:55

Albánsky súd vo štvrtok odvolal z funkcie vicepremiérku a ministerku pre infraštruktúru Belindu Ballukuovú po tom, čo ju prokuratúra obžalovala z ovplyvňovania výberového konania na výstavbu tunela na juhu krajiny. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Včera 17:54

Ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie vo štvrtok v Bruseli schválili návrh na uvalenie sankcií voči desiatim ruským predstaviteľom. Podľa vyhlásenia Rady EÚ sú zodpovední za porušovanie ľudských práv a potláčanie občianskej spoločnosti a demokratickej opozície v Rusku.

Včera 17:52

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí vyhlásil, že bez uzavretia konkrétnej dohody nedostane Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) prístup k iránskym jadrovým lokalitám napadnutým počas nedávnej vojny s Izraelom. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Teherán od 12-dňovej vojny s Izraelom v júni tohto roku neposkytol inšpektorom MAAE prístup do troch jadrových zariadení, na ktoré letecky útočili Izrael aj Spojené štáty.

Abbás Arakčí
Na snímke iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí / Foto: SITA/AP-Eraldo Peres
Včera 17:52

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Richard Maraček sa vo štvrtok v Bruseli stretol s generálnymi riaditeľmi útvarov Európskej komisie (EK) zodpovednými za zdravotníctvo a tiež vedu, vývoj a inovácie. Eurokomisia ocenila investičné úsilie Slovenska v oblasti inovácií.

Maraček upozornil, že EÚ od mája tohto roku iniciovala aktivity na posilnenie regiónov členských krajín na svojej východnej hranici.

Včera 17:49

Chorvátsky prepravca ropy Janaf podmieňuje dodanie ropy zakúpenej pre bratislavskú rafinériu Slovnaft nákupom dodatočných objemov a ich vložením do systému JANAF ako technologickú výplň v ropovode nutnú pre pohyb dodávky ropy. Vo štvrtok o tom informovala spoločnosť Slovnaft. Spoločnosti MOL a Slovnaft sa preto obrátili na Generálne riaditeľstvo pre hospodársku súťaž Európskej komisie s tým, že Janaf zneužíva svoju pozíciu.

Včera 16:01

Pápež Lev XIV. vo štvrtok vyzval taliansku cirkev, aby si vytvorila „kultúru prevencie“ v prípadoch sexuálneho zneužívania detí duchovnými. Uviedol to počas zasadnutia Talianskej biskupskej konferencie v meste Assisi. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 16:00

Britský premiér Keir Starmer podľa informácií televízie Sky News koncom januára absolvuje pracovnú návštevu Číny. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Včera 15:57

Až 417 miliónov detí v krajinách s nízkymi a strednými príjmami trpí vážnym nedostatkom v oblastiach vzdelávania, zdravia a výživy. Vyplýva to z najnovšej správy Detského fondu OSN (UNICEF), ktorú zverejnili vo štvrtok. Informovala o tom správa agentúry DPA.

Včera 15:38

Predčasné voľby do kosovského parlamentu sa uskutočnia 28. decembra, oznámila vo štvrtok prezidentka Vjosa Osmaniová. Rozhodnutie prišlo po tom, čo parlament v stredu nezvolil za premiéra Glauka Konjufcu, ktorého do funkcie navrhla strana Sebaurčenie (VV) dočasného predsedu vlády Albina Kurtiho. Informuje o tom agentúra Reuters.

Včera 15:36

Bielorusko vo štvrtok prepustilo z väzenia dvoch katolíckych kňazov, ktorých zadržiavalo pre obvinenia z vlastizrady. Podľa ľudskoprávnych skupín boli politickými väzňami. Agentúra AFP informuje, že prezident Alexandr Lukašenko kňazov omilostil niekoľko týždňov po svojom stretnutí s predstaviteľom Vatikánu.

Včera 15:35

Pod sopečným prachom a úlomkami hornín zostali domy v blízkosti indonézskej sopky Semeru na ostrove Jáva, ktorá vybuchla v stredu popoludní. Najmenej jedna základná škola bola zrovnaná so zemou.

sopka Semeru Indonézia-jd2025112005
Na snímke ľudia skúmajú škody po erupcii sopky Semeru v meste Lumajang na indonézskom ostrove Východná Jáva 20. novembra 2025 / Foto: TASR/AP-Wawan Sugiarto
Čítať viac | Včera 14:47

Izraelská opozícia kritizuje vládu premiéra Benjamina Netanjahua za dohodu medzi Spojenými štátmi a Saudskou Arábiou o predaji amerických stíhačiek F-35. Zozbierala tiež 40 podpisov na zvolanie mimoriadneho zasadnutia parlamentu, informujú o tom správy miestnych médií a tlačovej agentúry DPA.

Včera 14:33
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Premiér naložil mainstreamovým novinárom: “Išli ste, a aj idete, proti nám ako krvilační bastardi!”

Premiér Robert Fico (SMER-SSD) na dnešnej tlačovke ostro kritizoval niektoré médiá a napomenul aj novinárov: „To, čo vy produkujete, to je nenávisť. Nemáte žiadnu zodpovednosť… Robíte si, čo chcete!“

Na snímke premiér Robert Fico(SMER-SSD)
Na snímke premiér Robert Fico(SMER-SSD)
❚❚
.

Premiér na tlačovke najprv reagoval na otázky novinárov o údajnej “kríze” v koalícii a vysvetlil im, že obe strany, tak SMER-SSD ako aj strana HLAS-SD sú orientované sociálno-demokraticky, aj keď uznal, že obe strany majú určité odtiene odlišnosti . Uviedol, že SNS tiež nie je štandardnou ľavicovou stranou. „Je normálne, že niekedy prinášame na stôl témy, ktoré nás rozdeľujú – ale to rozlišujte od fungovania vlády,“ zdôraznil premiér.

 

“Koaličná kríza”

Redaktorov sa na rovinu opýtal na príklad nejakého návrhu, o ktorom sa v parlamente hlasovalo a nakoniec nebol schválený.

.

„Povedzte mi, čo vo vláde neprešlo, alebo čo neprešlo v parlamente,?“ reaguje premiér a pokračuje: „Ukážte mi nejaký dôležitý návrh, ktorý by NR SR pri tejto tesnej väčšine ktorú máme, 79 hlasov, neschválila.“

„To len potvrdzuje, že koalícia, že vláda funguje,“ zdôraznil premiér.

Novinárov upozornil na to, že za vo vláde nie je žiadna “kríza“, a napomenul ich, že kríza by to bola jedine v prípade, ak by vo vláde neprešli žiadne elementárne návrhy. Prípadne by o kríze mohli rozprávať keby vláda nebola schopná rokovať, alebo keby v NR SR dochádzalo k obštrukciám…

„Neviete prehltnúť že ste voľby prehrali. Ale vy nie ste politici, ste médiá! Tak sa prestaňte hrať na politikov!,“ reagoval premiér a zdôraznil, že médiá musia rešpektovať výsledky parlamentných volieb.

„Je tu vláda, ktorá má väčšinu. Je tu vláda, ktorá má ambíciu vládnuť do roku 2027 aj napriek rozdielnym názorom, ktoré máme… Ale nie je tu jedna jediná štipka, žeby tu bola nejaká vládna kríza,“ zopakoval dôrazne premiér.

.

„A vás v Denníku N prosím, vy to po sebe čítate ? To, čo píšete, čítate to po sebe ?,“ pýta sa premiér. „ To, čo vy produkujete, to je nenávisť. Ste posadnutí diablom… Vy aj s denníkom SME, aj s Aktualitami…,“ pokračoval.

Uviedol, že médiá burcujú situáciu a za každú cenu chcú len “zle a zle“ to je dôvod, prečo je na Slovensku taká atmosféra, aká je.

V tejto súvislosti sa novinárov ostro spýtal : „Prečo mi strelili do brucha?!“

Premiér si všimol reakciu redaktorov na túto ostrú otázku a tak hneď pokračoval : „No a sme tam! Prečo prevraciate oči ?!?! Tak sa spamätajte!“

Fico pripomenul, že pod tlakom médií je vláda už od kedy sa zverejnili prvé výsledky parlamentných volieb- teda od jesene minulého roku. „ Od prvého dňa ste nám nedali ani minútu! Išli ste, a aj idete, proti nám ako krvilační bastardi!,“ pokračoval premiér.

.

 

Náprava

Svoju kritiku ďalej smeroval novinárom, ktorí nikdy neopravia svoje nepravdivé tvrdenia, ktoré šíria v týchto mainstreamových médiách. „Pán redaktor, kedy ste dodržali zákon, keď vás niekto požiadal o opravu (v článku)?,“ opýtal sa konkrétne redaktora Denníka N.

Premiér uviedol, že v takomto prípade musí byť mylné tvrdenie opravené “na tej istej strane, tým istým písmom a do určitej lehoty“. „To ste nikdy neurobili !“ vyjadril výčitku premiér a avizoval, že možno bude potrebné za podobné praktiky zaviesť primerané sankcie, dokonca sa vyslovil za zriadenie mediálneho úradu, ktorý bude mať dosah na túto novinársku činnosť. „Vy (novinári) nemáte žiadnu zodpovednosť! Robíte si, čo chcete!“

Ďalej sa premiér vyjadril aj k nedávnym titulkom médií o žalobe, ktorú podal na šéfredaktora denníka Aktuality.sk Petra Bárdyho: „To už ani žalobu nemôžem podať ?… Tak nech Bárdy neporušuje zákony, a nebudeme proti nemu podávať žiadne žaloby!“

V závere novinárov požiadal, aby zabudli na nenávisť : „Lebo nenávisť, s akou píšete… Vaša schopnosť všetko zhanobiť, je do neba volajúca!“

Poznamenal, že prichádza obdobie, kedy “ na takéto veci bude musieť vláda reagovať“. „Musí existovať oprava (článku), musí existovať odpoveď, musíme sa vrátiť k pravidlám, aké sú v iných krajinách.“

„Takýto mediálny bodrel neexistuje v žiadnej inej krajine Európskej únie!,“ povedal premiér na záver.

Video z tlačovky si môžete pozrieť tu:

 

.

Premiér pripúšťa zmeny v mediálnej legislatíve

Premiér Robert Fico (Smer-SD) pripúšťa zmeny v mediálnej legislatíve. Avizuje napríklad zriadenie národného mediálneho úradu. Poukazuje i na potrebu zavedenia práva na opravu a odpoveď a uvažuje aj nad úpravou povinností potrebných pre výkon práce novinára. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii. Kritizoval pritom stav súčasných médií.

“Advokát, notár, sudca, právnik musí mať vysokoškolské právnické vzdelanie. Prečo by nemalo platiť, že novinárom bude iba ten, kto je buď žurnalista vyštudovaný alebo absolvoval nejakú rekvalifikáciu? Mali by ste byť súčasťou možno nejakých stavovských organizácií, kde budete mať nejaké disciplinárne konania, podobne ako majú advokáti,” odkázal predseda vlády novinárom.

Súčasný stav označil Fico za mediálny bordel, ktorý podľa neho neexistuje v žiadnej inej krajine Európskej únie. Myslí si, že novinári si robia čo chcú a nenesú za to žiadnu zodpovednosť.

O zámere mediálnej reformy v utorok hovoril aj podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder koaličnej SNS Andrej Danko.

“Chcem avizovať, že pripravíme národný mediálny úrad, budeme sa baviť aj o stavovských organizáciách médií a o pravidlách,” uzavrel. Média totiž podľa vlastných slov viní za vytváranie frustrujúceho stavu.

.

 

Opozícia: Slová Roberta Fica o mediálnej oblasti prezrádzajú snahu o cenzúru

Vyjadrenia predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) na adresu novinárov prezrádzajú stratu súdnosti, ale aj nevedomosti o fungovaní mediálnej legislatívy a samoregulácie. Podpredsedníčka Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zora Jaurová to uviedla v reakcii na utorkové vyjadrenia premiéra Roberta Fica, naznačujúce vznik národného mediálneho úradu i úpravu povinností potrebných na výkon práce novinára.

“Myšlienka štátneho mediálneho úradu, ktorý by kontroloval novinárov, nie je ničím iným ako zle zakrytou snahou o cenzúru a obmedzovanie médií, aké existuje hádam iba v Severnej Kórei,” upozornila Jaurová. Fico by podľa nej mal ukázať, ako dokáže pomáhať a zlepšovať život ľuďom, nie rozvíjať predstavy o “pekelnom spiknutí novinárov”.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová je presvedčená, že nenávistné vyjadrenia premiéra Fica na adresu novinárov sú hanebné a neprípustné. “Namiesto toho, aby Fico vysvetlil občanom, prečo im berie a sebe dáva, nevyberane útočil na občanov a na novinárov,” upozornila. Poukázala na to, že práve takéto vyjadrenia zvýrazňujú nevraživosť a agresivitu v spoločnosti, ktorej sú obeťou i zástupcovia novinárskej obce.

 

.

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Martin Kovac

Gustáv Murín

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.

Zelenskyj oficiálne dostal od americkej strany návrh mierového plánu

Zelenskyj oficiálne dostal od americkej strany návrh plánu, ktorý podľa jej odhadov môže oživiť diplomaciu, informoval úrad prezidenta

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Jana Vaľová sa vzdala poslaneckého mandátu

Poslankyňa Národnej rady SR Jana Vaľová (Smer-SD) sa vzdala poslaneckého mandátu. Do parlamentu po jej odchode nastúpi Vladimír Macášek. Pre…

20. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oficiálne vyhlásenie Zelenského o stretnutí s vyslancom Bieleho domu Driscollom

Oficiálne vyhlásenie Zelenského o stretnutí s vyslancom Bieleho domu Driscollom, na ktorom mu bol odovzdaný mierový plán Trumpa

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump a Zohran Mamdani sa po mesiacoch hádok stretnú v piatok v Oválnej pracovni

Americký prezident už skôr kritizoval novozvoleného starostu New Yorku, nazval ho „komunistom“ a pohrozil mu deportáciou, informuje The Guardian

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vážny problém. Žilinka mal zasahovať do trestných stíhaní

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh obvinil v liste adresovanom Rade prokurátorov a Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť…

20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Milan Uhrík na návšteve v maďarskom parlamente. „Leyenovú porazíme len spoločne“

Europoslanec Milan Uhrík viedol delegáciu frakcie Európy suverénnych národov na oficiálnu návštevu maďarského parlamentu

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rozpočet Európskej únie bude vyšší, ale peniaze na politiky pre ľudí v ňom nebudú

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová informuje, že Európska komisia síce navýšila celkový rozpočet Európskej únie, ale zároveň upozorňuje, že uberá financie…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Od autorky Sedem sestier. Všetko sa začalo láskou. A skončilo sa tichom – Posledná ľúbostná pieseň

Sorcha O’Donovanová vyrastá v ospalej dedinke na divokom írskom západe a túži po živote plnom vášne, hudby a dobrodružstva. Keď…

20. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Spolková vláda zoškrtáva dávky pre utečencov z Ukrajiny

Nemecký kabinet schvaľuje nižšie dávky pre utečencov z Ukrajiny. Ministerke práce sa tento plán nepozdáva, píše denník Tagesspeigel

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Melicher pre HS o prípade darovania vojenskej techniky Ukrajine: Niektorí vyšetrovatelia sa boja konať, lebo videli, čo sa dialo predtým

Zastavenie trestného stíhania v prípade darovania vojenskej techniky Ukrajine vyvolalo v časti spoločnosti veľký rozruch. Na základe dostupných informácií je…

20. 11. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

Hon na AfD. Proti strane sa obrátil bankový sektor

Hoci to na verejnosti popierajú, viaceré finančné inštitúcie  z ideologických dôvodov odmietli spolupracovať s nemeckou pravicovou stranou. Účty strany AfD…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko sa pripravuje na právny boj s EÚ

Európska komisia nám výmenou za nevyužite veta pre balíček ruských sankcií nasľubovala hory doly. Svoje sľuby v oblasti zabezpečenia dodávok energií…

20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako Naď manipuluje s výsledkami prieskumov

Bolo že to radosti, keď sa Demokrati zhruba mesiac dozadu dostali historicky po prvý raz nad hranicu zvoliteľnosti. Ich inokedy…

20. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otvorili deväťkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna, stavba je európskym unikátom

Vodičom na Slovensku oddnes slúži nový, viac ako deväťkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 medzi obcami Kriváň a Mýtna (okres Lučenec).…

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko opäť vyzýva EÚ, aby zastavila finančnú pomoc Ukrajine kvôli korupčnému škandálu

„Na Ukrajine pôsobí vojenská mafia, skorumpovaný systém, a tu ešte aj predseda Európskej komisie… namiesto toho, aby zastavil platby a…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Máš iné pohlavie? Máš smolu! V Škótsku sa schyľuje k presadeniu „najextrémnejšieho zákona na svete“

Škótsko navrhuje presadiť zákon, ktorý by legalizoval interrupcie na základe pohlavia plodu. Matka si tak bude môcť vybrať, či chce…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Celá Európa sa napcháva ruskými liekmi

V prvých troch štvrťrokoch tohto roka EÚ získala ruské lieky za 26,9 milióna eur, čo je dvojnásobok dovozu z rovnakého…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Generálny štrajk alebo koniec veľkej novembrovej kriedovej revolúcie

Jeden z výsledkov zmeny z novembra 1989 bolo aj získanie práva na slobodné cestovanie. Ako lepšie osláviť výročie nežného prevratu…

20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump dáva Rusku znamenia: „Sme hlúpi a sme ozbrojení granátom“

Rusko, 20. novembra 2025 - USA sa snažia odradiť ľudí od Venezuely hrozbami o Tomahawkoch, ale blufovanie bude mať hrozné…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

První prohra…

Tak jsme se dozvěděli, že se Petr Pavel při svém zdržování jmenování Andreje Babiše opírá o nález Ústavního soudu ze…

20. 11. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Kanadský hokejista chce reprezentovať Slovensko. Obranca si užíva kariéru pod Zoborom

Hokejová Nitra pred začiatkom tejto sezóny siahla aj po mene Elias Carmichael. Tento 22-ročný kanadský obranca si zatiaľ dres \"corgoňov\"…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Starosta Rio de Janeiro nazval Merza “synom Hitlera”, “darebákom” a “nacistom”

Starosta Rio de Janeiro nazval Merza „synom Hitlera“, „darebákom“ a „nacistom“ kvôli výroku nemeckého kancelára o Brazílii a meste Belém,…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa práca zmení na komédiu. Vtipné zlyhania ľudí

Práca je niekedy o zodpovednosti, precíznosti a spoľahlivosti… a inokedy o tom, že ľudia urobia presne to, čo im bolo…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

„Všetko mohlo byť inak. Kirk by bol stále nažive,“ tvrdí šéf bezpečnosti Turning Point USA

Bezpečnostný tím varoval univerzitu v Utahu pred bezpečnostnými nedostatkami niekoľko dní pred podujatím Turning Point USA, na ktorom bol zastrelený…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

New York ukázal cestu ako vystúpiť z Matrixu

USA, 19. novembra 2025 - Víťazstvo demokratického socialistu Kayesha Mamdaniho vo voľbách starostu New Yorku bolo politickým zemetrasením, ktoré prinútilo…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Trumpov mierový plán a otázka Donbasu

Trumpov mierový plán predpokladá, že Rusko dostane Donbas do prenájmu a bude zaň platiť, zatiaľ čo Ukrajina si ponechá vlastnícke…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko v semifinále baráže natrafí na Kosovo, vo finále môže hrať proti Turecku alebo Rumunsku

Súperom slovenských futbalových reprezentantov v semifinále baráže európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Severnej Amerike bude…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Povinné očkovanie detí a skrytá integrácia globálnej zdravotnej agendy

Októbrová novela školského zákona 2025 prepája prijímanie detí do škôlok so zdravotnou spôsobilosťou a očkovaním. Tichou úpravou posúva moc nad…

20. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Poľské ministerstvo zahraničia vydalo občanom varovanie pred cestami do Česka pre prudký rast počtu prípadov vírusovej hepatitídy A. Varovanie zdôrazňuje zvýšené riziko predovšetkým pre dospelých v strednom veku a deti. Informuje o tom web TN.cz, ktorý cituje poľskú televíziu TVN24.

Poľské ministerstvo zahraničných vecí zdôraznilo, že ľudia by mali cestu do Česka zvážiť. „Odporúčame vyhnúť sa cestám, pokiaľ to nie je nutné,” uviedlo. Zároveň varovalo, aby tí, ktorí sa do ČR vycestujú, dbali na hygienu rúk a vyhýbali sa jedlu z nepreverených zdrojov.

Včera 20:22

Požiar v pavilóne v mieste konania klimatickej konferencie COP30 v brazílskom meste Belém si vo štvrtok vyžiadal evakuáciu.

Požiar nastal v čase, keď ministri z celého sveta počas predposledného dňa dvojtýždňovej konferencie OSN rokovali o prekonaní patovej situácie v otázkach fosílnych palív, financovania boja proti zmene klímy a obchodných opatrení.

Včera 20:08

.

Prečo sú lietadlá najčastejšie biele? Praktické vysvetlenie

Lietadlá sú veľmi často natierané bielou farbou a tento výber nie je len otázkou zvyku. Biela farba zohráva dôležitú úlohu…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Blaha kvôli škandálu s cenzúrou podáva trestné oznámenie na bývalé vlády

Europoslanec Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenie na bývalé vlády vedené Igorom Matovičom, Eduardom Hegerom a Ľudovítom Ódorom kvôli online cenzúre.…

20. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vražda Jána Kuciaka: Na polceste k pravde?

Pokiaľ nezdieľate názor, že vraždu novinára, ktorá po mobilizácii más viedla k povaleniu tretej vlády Roberta Fica, zadal podnikateľ Marián…

20. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Odstrašovanie a obrana“: Pistorius predstavil zámer chrániť Nemecko z vesmíru. Presunie sa vojna do kozmu?

Nemecká vláda má za cieľ zlepšiť ochranu satelitov a technológií vo vesmíre. Len ministerstvo obrany má na tento účel vynaložiť…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mažgút v Európskom parlamente: „Nemôžeme byť v ohrození života len kvôli inému názoru“

Na pôde Európskeho parlamentu v rámci Demokratického fóra vystúpil aj slovenský poslanec Ján Mažgút . Priblížil kolegom situáciu, v akej sa ocitla…

20. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Martin Kovac

Gustáv Murín

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov