Erik Tomáš & Igor Matovič

NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
Včera 20:07

Ukončenie vojny Ruska na Ukrajine by malo byť v súlade s medzinárodným právom, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres.

Podľa vlastných slov si myslí, že riešenie je ešte stále ďaleko. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:06

Wikipédia zverejnila zoznam najnavštevovanejších odkazov v tomto roku, pričom na jej anglickej verzii bol najpopulárnejší článok o Charliem Kirkovi. Informuje web Euronews.

Včera 20:05

Maďarsko na Ukrajinu nedodá žiadne zbrane, neposkytne jej ani žiadne finančné prostriedky a plne podporuje mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjadril sa tak maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:03

Iránska vláda plánuje nakúpiť vodu od susedných krajín v dôsledku celonárodného sucha.

Ďalším z cieľov Teheránu je dovoz produktov, pri ktorých výrobe sa spotrebúva veľa vody. Informuje  agentúra DPA.

Včera 20:02

Český prezident Petr Pavel privítal dohodu Rady EÚ a Európskeho parlamentu na postupnom ukončení dovozu ruského plynu do Európy.

Podľa neho k tomuto kroku malo dôjsť skôr, pretože krajiny EÚ mali dosť času pripraviť sa na tento stav. Povedal to dnes po skončení prezidentského summitu Vyšehradskej štvorky v Ostrihome.

Podľa neho štáty EÚ by si nemali naivne myslieť, že sa vrátia „staré dobré časy“ lacných energií a priateľských vzťahov s Ruskom.

Včera 20:00

Poslanci izraelskej vládnej koalície sa dnes nezúčastnili na hlasovaní o uznesení, ktoré vyjadruje podporu plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončenie vojny v Pásme Gazy.

Za jeho prijatie preto hlasovala iba tretina poslancov izraelského parlamentu (Knesetu). Informujú agentúry Reuters, DPA a portál Times of Israel.

Včera 19:58

Bývalý majiteľ PornHub sa zaujíma o zahraničné aktíva spoločnosti Lukoil, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry sa bývalý majiteľ MindGeek (materská spoločnosť porno portálu PornHub), rakúsky podnikateľ Bernd Bergmair, obrátil na americké ministerstvo financií so žiadosťou o povolenie na nákup časti zahraničných aktív spoločnosti Lukoil.

„Je zrejmé, že Lukoil International GmbH je vynikajúca investícia a každý by bol rád, keby mal možnosť vlastniť tieto aktíva,“ povedal Bergmair pre agentúru Reuters a dodal, že „nekomentuje potenciálne transakcie“.

Včera 18:59

NATO nemá plán „B“ pre prípad zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte.

Novinár sa spýtal Ruttea, či má NATO náhradný plán pre prípad zlyhania rokovaní a zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu.

„Nemám ho. Nemyslím si, že by sme mali uvažovať o pláne „B“, odpovedal generálny tajomník aliancie.

Pripomíname, že západné médiá skôr písali, že v prípade odmietnutia Kyjeva podpísať Trumpov mierový plán, Spojené štáty môžu prestať dodávať zbrane Ukrajine aj za peniaze.

Včera 18:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pellegriniho Hlas sa podľa Matoviča spriahol so Sulíkovou SaS. Po relácii začali obviňovania z klamstiev

Minister financií a líder najsilnejšej koaličnej strany OĽaNO Igor Matovič v nedeľňajšej relácii O 5 minút 12 vyhlásil, že disponuje informáciami, podľa ktorých predseda liberálnej strany Sas Richard Suík aj proti vôli polovice svojho poslaneckého klubu sľúbil Petrovi Pellegrinimu predčasné voľby

Erik Tomáš & Igor Matovič
Erik Tomáš & Igor Matovič
❚❚
.

Richard Sulík mal Pellegrinimu sľúbiť, že bude hlasovať „nielen za zmenu Ústavy, ale aj za predčasné voľby“, tvrdí Igor Matovič. Učinil tak aj napriek tomu, že si to nepraje nielen polovica jeho poslaneckého klubu, ale ani voliči SaS, pretože predčasné voľby by vraj boli pre Slovensko armagedon.

Alternatívny scenárom je podľa Igora Matoviča “spiknutie” (sprisahanie) zamerané na odvolanie jeho osoby z vlády, po ktorom môžeme čakať, že SaS dostane pozvánku k návratu do vlády. Nevylučuje, že sa tak skutočne môže stať, ak sa tu odrazu „budú mojkať Sulík s Mazurekom, s Ficom, s obludami, voči ktorým sme bojovali, a dosiahnu moje (Matovičovo) odvolanie, lebo si (Sulík) bude ventilovať svoju nenávisť voči mne, okay, sme parlamentná demokracia, som odvolaný a platí to, čo som povedal, SaS dostane oficiálnu pozvánku (lebo sa trochu zmení situácia) na prístup do vládnej koalície,“ konštatoval Igor Matovič. Podobné ventilovanie nenávisti s cieľom odvolať Igora Matoviča je v terajšej situácii podľa jeho mienky naozaj úbohé.

Igor Matovič sa domnieva, že Sulíková liberálna strana SaS odišla z koalície z trucu kvôli tomu, že vláda schválila prorodinný balíček a snaží sa pomáhať rodinám v núdzi v ich ťažkej situácii. Zároveň priznal, že ministerstvo financií upustilo od krúžkovného (možno aj na dva roky) a radšej by tie peniaze chcelo dať rodinám v núdzi v hotovosti, aj keď nevie, či sa to podarí schváliť.

.

Redaktor Marek Makara servilne prikývol, že 200 € pre rodiny na dieťa v januári 2023 (ak by sa to naozaj zrealizovalo) „je celkom slušná pomoc už“. Zabudol sa pritom Igora Matoviča spýtať, prečo až v januári, keď podľa nedávnej billboardovej kampane OĽaNO tých 200 € na dieťa nielen sľúbili, ale už aj splnili. Zábudlivosť Mareka Makaru nezostala bez reakcie Erika Tomáša (Hlas), ktorý pripomenul Matovičovi, ako svojimi falošnými billboardmi OĽaNO klame celé Slovensko.

Marek Makara nezostal nič dlžný svojej povesti ani v prípade, keď oponoval Erikovi Tomášovi, prečo hovorí o zrušení obedov pre deti v školách zadarmo, ak predsa vláda toto zrušenie obedov zadarmo kompenzovala daňovým bonusom. Erik Tomáš zdôraznil, že Slovensko kráča proti trendu v západnej Európe, kde práve teraz zavádzajú obedy pre školákov zadarmo, zatiaľ čo slovenská koaličná vláda zobrala slovenským deťom aj to teplé jedlo. Marek Makara tieto výhrady bagatelizoval tým, že veď peniaze vynakladané na obedy zadarmo sa predsa iba presunuli do daňového bonusu.

 

Igor Matovič: Schváliť rozpočet bude veľmi ťažké, odstupovať sám nebudem

Schváliť rozpočet na rok 2023 bude veľmi ťažké a nemožno vylúčiť ani scenár, že sa napokon neprijme. V nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to priznal minister financií SR a predseda hnutia OĽANO Igor Matovič, ktorý tiež vylúčil, že by z vlastného rozhodnutia abdikoval na svoju funkciu

104. rokovanie vlády SR
Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OľaNO)

Matovič sa pri schvaľovaní “zákona roka” obáva toho, že pri spojení poslancov za SaS s opozíciou by sa rokovanie o rozpočte mohlo zablokovať.

.

“Do poslednej chvíle však budem veriť, že sa v tejto kritickej situácii nebude politikárčiť a že sa nájde aspoň pár zodpovedných poslancov, ktorí nenechajú ľudí v štichu,” uviedol minister v súvislosti so situáciou, do ktorej sa dostala menšinová vláda.

Pripúšťa, že neschválenie rozpočtu de facto vedie k predčasným voľbám.

“Potom sa nedá ustáť rozpočtové provizórium,” povedal.

Vylúčil však predbežnú dohodu s nezaradenými poslancami okolo Tomáša Tarabu.

“Neviem o žiadnych dohodách,” vyhlásil.

.

Člen Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš v televíznej debate deklaroval, že poslanci zo strany Hlas-SD návrh rozpočtu nepodporia.

“Jednak bude určite asociálny a jednak sú naším cieľom predčasné voľby. Táto vláda musí čo najskôr skončiť,” zdôraznil.

Tomáš si však myslí, že OĽANO sa už dohodlo na podpore menšinovej vlády a jej návrhov, vrátane rozpočtu, s tarabovcami. Poukazuje na to správanie sa skupiny poslancov po tom, čo sa začalo hovoriť o nominácii Tarabu na podpredsedu parlamentu. Hlas podľa Tomáša takýto personálny návrh nepodporí.

“Nebudeme predsa posväcovať sobáš, ktorý má udržať vládu pri moci,” argumentuje.

Myslí si tiež, že na hlasoch tarabovcov sa bude lámať aj odvolávanie Matoviča z postu financmajstra.

Sám minister v relácii uistil, že on sám zo svojho postu neodstúpi. Ak by však v pléne k odvolaniu došlo, hovorí, že SaS dostane pozvánku vrátiť sa do koalície.

“Nech sú akíkoľvek, stále je tam časť poslancov, ktorí to cítia demokraticky a nebudú pomáhať mafii a fašistom povaliť vládu v čase najväčších kríz,” vysvetlil.

 

Matovič uistil o pomoci v energetickej kríze, Tomáš kritizuje nečinnosť

Vláda bude v prípade zdražovania energií intervenovať. V diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 o tom ubezpečil minister financií SR a predseda hnutia OĽANO Igor Matovič. Jeho oponent v diskusii, člen Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš upozorňuje, že verbálne uistenia nenahradia pasivitu pri prijímaní konkrétnych riešení.

Matovič pripomenul, že do konca roka k nárastu cien energií pre domácnosti nepríde, v rámci ďalšieho vývoja si nemyslí, že by účty ľuďom nezvládnuteľne narástli.

.

“Vláda príde s riešeniami a príde s nimi včas,” zdôraznil s tým, že konkrétny chce byť až po dohode v koalícii.

Tomáš upozornil, že Matovič na jar uisťoval o zastropovaní cien elektriny, no v súčasnosti priznáva, že to garantovať nevie.

“Zatiaľ vláda dokázala vytvoriť len legislatívny rámec, ktorý umožní opatrenia v energetickej núdzi,” upozornil s odkazom na návrh novely zákona, ktorá zvýši kompetencie vlády v stave energetickej núdze.

Matovič oponoval, že uistenia o zastropovaní sa týkali silovej časti elektrickej energie, zdôraznil tiež, že v iných krajinách nedokázali garantovať ceny bez nárastu do konca roka.

V prípade cien pre firmy, ktoré už zažívajú dramatické zvýšenie zálohových platieb, sa Matovič odvoláva na nedokončenú prácu predchádzajúceho vedenia ministerstva hospodárstva. Verí, že súčasný minister Karel Hirman ako odborník na energetiku dokáže navrhnúť efektívnu pomoc.

.

Tomáš kritizuje verbálne uistenia, ak absentujú reálne kroky. Negatívne vníma neustále čakanie na jednotné európske riešenie pomoci v energetickej kríze.

“O to viac, že tie návrhy, ktoré už boli načrtnuté, nie sú vyhovujúce pre Slovensko,” upozornil.

Je presvedčený, že štát nenapĺňa svoju úlohu pomáhať, jeden z dôvodov vidí aj v ignorovaní návrhov opozície.

 

Matovič napísal status

Igor Matovič sa k relácii vrátil aj na sociálnej sieti: “Je ľahké klamať hlúpych ľudí. Po dnešnej debate v O 5 minút 12 s Erikom Tomášom z HlasoSmeru som už na 100% presvedčený, že toto je zaklínadlo, s ktorým v Hlasosmere a Smere zaspávajú a vstávajú. Myslia si, že ich voliči seno žerú a tak si môžu dovoliť vypustiť z pusy akúkoľvek bohapustú lož. Dnes to E.T. urobil asi 20 krát, lož za lžou … až sa mu z huby prášilo. No ništ. Ak chceme zabrániť, aby sa absolútne Zlo vrátilo k moci, poďme bojovať pravdou, vysvetľovaním, faktami … a im sa voliči rozutekajú pomedzi prsty … veď kto už by chcel byť považovaný svojim politikom za ľahko zmanipulovateľného oslíka? Rozumný človek určite nie … a tým druhým asi aj tak nepomôžeme.”

.

 

SaS: Vylučujeme akékoľvek dohody so stranou Hlas

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vylučuje akékoľvek dohody so stranou Hlas na predčasných voľbách v súvislosti s podporou odvolávania Igora Matoviča

„Igor Matovič opätovne klame a využíva klamstvo ako nástroj na zotrvanie vo svojej funkcie ministra financií. Celé leto sme deklarovali, že chceme ďalej vládnuť vo vláde Eduarda Hegera, no nie s Igorom Matovičom. Tento človek škodí celému Slovensku a uvedomujú si to všetci, nielen opozícia, ktorá sa podpísala pod návrh na jeho odvolanie. Odmietame preto akékoľvek tvrdenia, že sme obchodovali o predčasných voľbách. Je to lož. Celému divadlu sme sa však mohli vyhnúť, keby Igor Matovič nebol prilepený na svojej stoličke,” uviedol predseda SaS Richard Sulík.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Rusko ničí ukrajinskú „stenu dronov“

Rusko, 3. decembra 2025 - „Ruské jednotky postupujú v smere Zaporožia tempom, ktoré nám zaručuje splnenie všetkých úloh, ktoré pred nami…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunské námorníctvo odstrelilo Ukrajincom ich námorný dron v Čiernom mori

Rumunsko, 3. decembra 2025 - Rumunská armáda zničila ukrajinský bezposádkový čln objavený v Čiernom mori, ktorý ohrozoval bezpečnosť plavby. Podľa…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Hasič opísal detaily z miesta Kukumbergovej nehody. Útočník zrejme nemal bezpečnostný pás

Mladý slovenský hokejista Roman Kukumberg mladší bol v utorok ráno účastníkom vážnej dopravnej nehody. Dvadsaťročný hráč extraligového Slovana Bratislava leží…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17

.

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Česko obnovujú priateľské vzťahy. Progresívci sa môžu aj hádzať o zem

Po nástupe Andreja Babiša do kresla premiéra českej vlády získa Vyšehradská štvorka na sile. Hnacím motorom je slovensko-maďarsko-česká spolupráca, čo…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí poslanci si zvýšili platy trojnásobne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kremeľ pre zákaz dovozu ruského plynu predpovedá Európskej únii úpadok

Kremeľ v stredu vyhlásil, že rozhodnutie Európskej únie pristúpiť k úplnému zákazu dovozu ruského plynu do jesene 2027, Úniu len…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov