Matúš Šutaj Eštok

NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

Separatisti z Južnej prechodnej rady usilujúci sa o nezávislý štát v južnom Jemene vyhlásili začiatok „prechodnej fázy“, ktorá by mala vyvrcholiť vyhlásením nezávislosti územia pod ich kontrolou.

Včera 19:34

Železničná doprava je v piatok večer prerušená v úseku Turzovka – Čadca. Ako informovala Zelená vlna STVR, na železničnom priecestí medzi Čadcou a Staškovom došlo k zrážke vlaku s osobným autom. Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti uviedla, že pre cestujúcich v tomto úseku zabezpečuje presun autobusovou dopravou.

Včera 18:37

Talianska horská záchranná služba oznámila, že lavína na severe Talianska usmrtila najmenej jednu osobu a dve ďalšie vážne zranila.

Včera 18:36

Nemecká vláda vyzvala iránske úrady, aby rešpektovali slobodu zhromažďovania. „Nemecká vláda veľmi pozorne sleduje súčasné protesty v Iráne,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí.

Včera 18:35

Zrútenie rozostavanej budovy v Nairobi v piatok zavalilo zrejme najmenej štyroch ľudí.

Včera 18:34

Poruchu na semaforoch na bratislavských križovatkách už odstránili. Semafory sú znovu funkčné. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia. V piatok popoludní policajti informovali o nefunkčných semaforoch na viacerých križovatkách v hlavnom meste. Dopravní policajti zabezpečovali riadenie premávky ručne.

Včera 18:13

Posledné vojenské jednotky Spojených arabských emirátov na základe výzvy Saudskej Arábie z utorka opustili v piatok Jemen.

Včera 18:07

Na diaľnici D1 v tuneli Višňové v smere na mesto Martin došlo v piatok podvečer k dopravnej nehode štyroch áut, úsek je neprejazdný. Informuje o tom Zelená vlna STVR. Zároveň upozorňuje vodičov na dobrzďovanie do kolóny.

Včera 17:42

Mexický seizmologický úrad oznámil, že metropolu Mexiko a ďalšie oblasti na juhozápade štátu Guerrero zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,5.

Včera 17:40

Macinka uviedol, že verejné hodnotenie novoročného prejavu Tomia Okamuru veľvyslancom cudzieho štátu nie je vhodné. Reagoval na ukrajinského veľvyslanca v Prahe Vasyla Zvaryča, podľa ktorého je Okamurov postoj „zjavne formovaný pod vplyvom ruskej propagandy“.

Včera 17:12

Juhokórejský prezident I Če-mjong vyhlásil, že jeho vláda bude aj naďalej rešpektovať politiku jednej Číny.

Včera 17:08

Britský meteorologický úrad uviedol, že v Británii bol vinulý rok najteplejší a najslnečnejší od začiatku meraní.

Včera 17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Opozícia neuspela: Šutaj Eštok ostáva vo funkcii

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) ostáva vo funkcii. Za návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo v stredu len 61 poslancov Národnej rady (NR) SR zo 136 prítomných. Na odvolanie bolo potrebných 76 hlasov

Matúš Šutaj Eštok
Na snímke uprostred minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
❚❚
.

Opozícia chcela ministra odvolať za čistky vo vedení polície, ako aj za porušovanie zákona pri postavení vyšetrovateľov mimo služby. Vláda s vyslovením nedôvery nesúhlasila. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) po hlasovaní ukončil 4. schôdzu NR SR.

O návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi začalo plénum rokovať vo štvrtok (23. 11.). Opozícia tvrdila, že minister porušil zákon, keď nekomunikoval s úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti pri rozhodnutí o postavení vyšetrovateľov mimo služby, pričom títo mali status chráneného oznamovateľa. Kritizovala tiež opatrenia na slovensko-maďarských hraniciach, ktoré považuje za divadlo.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) deklaroval, že minister má jeho dôveru a vláda s návrhom na odvolanie nesúhlasí. Šutaj Eštok trval na tom, že pri postavení vyšetrovateľov mimo služby konal zákonne. Podčiarkol, že spomínaní vyšetrovatelia sú naďalej obvinení, preto sú postavení mimo služby. Návrh na jeho odvolanie označil za neopodstatnený a argumenty opozície za frašku.

.
Neprítomní poslanci na hlasovaní o vyslovení nedôvery
Neprítomní poslanci na hlasovaní o vyslovení nedôvery

Eštok: Opozičný cirkus sa skončil s očakávaným výsledkom

Opozičný cirkus sa skončil s očakávaným výsledkom, skonštatoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) po stredajšom hlasovaní o návrhu na jeho odvolanie v Národnej rade SR. Parlament podporil jeho zotrvanie vo funkcii.

“Idem ďalej pracovať na bezpečnom Slovensku, kde zákon platí rovnako pre každého,” vyhlásil na sociálnej sieti.

Podľa Šutaja Eštoka schôdza nemala zmysel. “Nerozumiem tomu, že minister, ktorý dostal pred 48 hodinami dôveru, keď bolo schválené programové vyhlásenie vlády, je už rovno odvolávaný,” komentoval.

 

Pellegrini: Šutaj Eštok má plnú podporu vedenia Hlasu i poslaneckého klubu

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) má plnú podporu vedenia strany Hlas-SD, vrátane jej poslaneckého klubu. Predseda Národnej rady (NR) SR a Hlasu-SD Peter Pellegrini to povedal po opozíciou iniciovanom neúspešnom odvolávaní Šutaja Eštoka z funkcie ministra.

.

“Z môjho pohľadu išlo o absurdnú schôdzu, nevídanú, keď návrh na odvolanie ministra bol avizovaný ešte skôr ako samotný pán minister dostal dôveru od NR SR,” podotkol Pellegrini. Rokovanie parlamentu podľa jeho slov len zbytočne blokovalo ministrov v ich práci.

 

KDH: Minister vnútra rozdeľuje spoločnosť

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) neukončil chaos, ktorý sľuboval ukončiť. Jeho konanie rozdeľuje spoločnosť, prehlbuje konflikty a prináša hanbu na medzinárodnej úrovni. Tvrdí to predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková. Poslanci Národnej rady (NR) SR za KDH preto hlasovali za jeho odvolanie.

“Ministrovi stačilo len pár dní na to, aby svojimi krokmi a arogantným správaním presvedčil nás a aj celú verejnosť, že by mal vo svojej funkcii skončiť,” uviedla v stanovisku Holečková. Šutaj Eštok podľa nej neprináša sľúbený pokoj, poriadok a riadne demokratické fungovanie inštitúcií.

KDH kritizuje ministra aj za to, že nedokázal ukončiť vojnu v polícii a podľa hnutia sa vyhrážal sudcovi len preto, lebo nerozhodol tak, ako chcel on. “Minister bol síce akčný v hone na utečencov, ktorí neexistujú, no za celý čas vo funkcii nedokázal zdvihnúť telefón a zavolať šéfke Úradu na ochranu oznamovateľov,” doplnila šéfka klubu hnutia.

.

 

Šimečka: PS bude naďalej pozorne sledovať kroky ministra

Progresívne Slovensko (PS) bude naďalej pozorne sledovať kroky ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Michal Šimečka. Dôvody na odvolanie šéfa rezortu vnútra totiž podľa neho naďalej pretrvávajú.

“Veľmi pozorne budeme sledovať, čo robí minister vnútra. Pomsta, odveta, ktorú vykonáva na objednávku Roberta Fica, je z jeho konania zjavná,” skonštatoval Šimečka.

Poznamenal, že hoci Šutaj Eštok zostáva ministrom, zostávajú platné aj dôvody, pre ktoré žiadali jeho odvolanie. Neodzneli totiž žiadne pádne argumenty, ktoré by dôvody na jeho odvolanie vyvrátili. “Sám minister ich nevyvrátil a kolegovia ho nedostatočne obhájili,” povedal. Konanie a kroky ministra vnútra označil za hulvátske, arogantné a zastrašujúce.

 

Mikulec: Koalícia nás nepresvedčila

Koalícia podržala ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) vo funkcii, hoci sa jej nepodarilo argumentami presvedčiť o tom, že patrí na tento post. Tvrdí to poslanec Národnej rady (NR) SR Roman Mikulec (Hnutie Igora Matoviča, Za ľudí, KÚ). Zdôraznil, že minister porušil zákon a svoju činnosť prispôsobil predvolebným sľubom premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o pomste čestným vyšetrovateľom, ktorí vyšetrovali kauzy týkajúce sa Smeru-SD a Hlasu-SD.

Mikulec na stredajšej tlačovej konferencii pripomenul, že Šutaj Eštok pristúpil neeticky k vyhodeniu policajného prezidenta Štefana Hamrana, kritizoval aj jeho prístup k vyšetrovateľom, tzv. čurillovcom. Koalícia ich podľa neho dehonestuje len preto, že vyšetrovali kauzy týkajúce sa Smeru-SD a Hlasu-SD. Hoci sa teraz nepodarilo ministra odvolať, Mikulec avizuje, že to budú skúšať ďalej.

 

SaS: Šutaja Eštoka podržali ľudia, ktorým záleží na zahladení káuz

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) podržali vo funkcii ministra vnútra ľudia, ktorým mimoriadne záleží na zahladení a nevyšetrovaní káuz. Sú do nich totiž zapletení buď oni sami alebo ľudia im blízki. Tvrdí to opozičná SaS, ktorej poslanci hlasovali za jeho odvolanie.

“Smer a SNS veľmi dobre vedia, aké kauzy sa začali počas predchádzajúcej vlády vyšetrovať a aký dopad to na nich malo. Aj preto im extrémne záleží na tom, aby bol na čele ministerstva vnútra človek, na ktorého sa môžu spoľahnúť,” skonštatoval v stanovisku predseda poslaneckého klubu SaS Branislav Gröhling.

.

Šutaj Eštok sa stal podľa jeho slov symbolom pomsty premiéra Roberta Fica (Smer-SD). “Znamená to, že nič sa nebude diať a všetko bude pokračovať tak, ako si Robert Fico želá,” doplnil.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Čo možno čakať od vymenovania Budanova za šéfa Zelenského prezidentskej kancelárie?

Vymenovanie Kirilla Budanova za šéfa prezidentskej kancelárie je v istom zmysle ukazovateľom plánov Zelenského ohľadom svojej budúcnosti a bude mať…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Facka pre Muska. Na ťahu je nová spoločnosť

Tesla stratila vedúcu pozíciu na trhu s elektromobilmi – prvé miesto obsadila čínska spoločnosť BYD, informuje agentúra Bloomberg

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Masové protesty a nepokoje. Čo sa aktuálne deje v Iráne

V Iráne už piaty deň po sebe pokračujú protesty vyvolané hospodárskou krízou. Dôvodom bol prudký nárast inflácie a návrh rozpočtu…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Zaútočiť na Fica je v pohode, lebo je starší?” Muro opäť šokoval verejnosť

Hrdina jesennej „kriedovej revolúcie“, študent popradského gymnázia Michal s prezývkou „Muro“, sa stretol v diskusii s Líviou Pavlíkovou z mimoparlamentného…

02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V jednej z garáží v Prešove boli nájdené dve osoby bez známok života

V jednej z garáží na Levočskej ulici v Prešove boli v piatok nájdené dve osoby bez známok života. Pre TASR…

02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje, píše CNN. Jednotky ukrajinskej armády sú pod rastúcim tlakom a sú nútené…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám hrozí od Igora Matoviča a KDH

Tak už aj z kresťanských demokratov sú „Judáši“…

02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odhalenie: Prezidentka ECB je najlepšie platená európska úradníčka. Jej ročné príjmy siahajú k rekordným číslam

Prezidentka  Európskej centrálnej banky zarába výrazne viac, ako sa uvádza vo výročnej správe, zistil Financial Times

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrat v SZPB spáchali diletanti!

Renegáti, ktorí spáchali prevrat v SZPB, sa stále správajú ako subjektívni idealisti. Myslia si, že ak niečo napíšu do odcudzených…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Šéfom Zelenského kancelárie sa stal Budanov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla. Pozrite si o akú sumu ide

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla, v roku 2026 je vo výške 915 eur. Informovalo o tom Ministerstvo…

02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Konflikt predsedu SNS s prezidentom je zbytočný

Predseda SNS Andrej Danko by sa mal sústrediť na svoju politiku. Konflikt s prezidentom SR Petrom Pellegrinim je zbytočný. V…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mládež v Budapešti bude demonštrovať za slobodu prejavu pre Maďarov na Slovensku

Maďarská mládež naviazaná na maďarskú opozíciu organizuje na sobotu podvečer pred Veľvyslanectvom SR v Budapešti demonštráciu proti novému slovenskému zákonu…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ plánuje spustiť ďalší balík protiruských sankcií v „symbolickom termíne“

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a jej tím chcú rok 2026 začať „politickou atómovou bombou“:  Európska únia plánuje…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa slovenská šanca čerpať stámilióny eur. Naozaj nám tie peniaze pomohli tak výrazne, ako bolo sľubované?

Domáce politické vody nedávno rozvírili pochybnosti ohľadom prideľovania dotácií zo schémy Plánu obnovy a odolnosti SR na inovačné projekty. Podpredseda…

02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského čakajú rušné dni: Zverejnil harmonogram ďalších mierových rokovaní

Podľa ukrajinského prezidenta by sa vojna mohla čoskoro skončiť, hoci zatiaľ nie je známe, kedy sa zástupcovia Moskvy a Kyjeva…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva, zaznamenali v nich hniezdenie druhu, ktorý bol na Slovensku na pokraji vyhynutia

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva v poľnohospodárskej krajine. Potvrdil to trojročný monitoring vtáctva, ktorý ukázal, že biopásy patria…

02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpov čínsky front. Ako geopolitika ovplyvňuje vojnu na Ukrajine?

Keď hovoríme o vojne na Ukrajine, samozrejme nemožno nespomenúť geopolitický kontext, píšu ukrajinské noviny Strana

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Rakúsko predsa len nebude islamským kalifátom?

Čerstvou správou je, že Rakúska ľudová strana presadzuje úplný zákaz islamského právneho poriadku, šaríe, v Rakúsku. Rakúsky spolkový kancelár Christian…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Európska daň z emisií ťažkého priemyslu nadobúda platnosť

Vývozcovia ocele a hliníka do EÚ začnú od 1. januára 2026 platiť za emisie CO2 spojené s priemyselnou výrobou. Kritici…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia v Crans Montane neobišla ani športový svet. Medzi ťažko popálenými je aj mladý obranca z Ligue 1

Mladý francúzsky futbalista utrpel ťažké popáleniny v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku, kde počas silvestrovskej oslavy zachvátil nočný klub mohutný požiar,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Szijjártó varuje, že politiky EÚ ohrozujú budúcnosť kontinentu

„Vojna, migrácia a energetická bezpečnosť… Brusel neustále poskytuje nesprávne odpovede na tieto kľúčové otázky, čím brzdí prosperitu európskych občanov a…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západ nenápadne prešiel od „blížiacej sa porážky Moskvy“ plynulo k vojenským úspechom Ruska

Rusko , 2. januára 2026 - V uplynulom roku došlo k významným zmenám vo vzťahu západných krajín k Rusku. Presvedčenie,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

V USA vyzývajú Zelenského, aby nesúhlasil s mierovým plánom, ktorý navrhuje Trump

Bývalý poradca pre bezpečnosť Kamaly Harrisovej Philip Gordon píše, že hlavným prvkom tejto dohody sú záruky bezpečnosti Ukrajiny, rovnocenné s…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takto vyzerá nešťastie v hlavnej úlohe

Nešťastie prichádza často potichu a bez varovania, presne vtedy, keď to najmenej čakáte. Stačí zlé načasovanie, drobná náhoda alebo obyčajný…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Švajčiarska polícia zatiaľ potvrdila približne 40 mŕtvych a 115 zranených pri požiari v bare v Crans Montane

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa vám nájsť všetky rozdiely?

Rozdiely medzi dvoma obrázkami môžu byť na prvý pohľad neviditeľné, no práve tie preveria vašu pozornosť a zrak. Táto zábavná…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko navrhne zákaz sociálnych médií pre deti do 15 rokov

Francúzsko navrhuje zákaz prístupu k sociálnym médiám pre deti do 15 rokov – a to už od budúceho septembra, píše The…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

S Vémolom je v kontakte niekoľko rokov. Novinár tvrdí, že si bojovník MMA pustil k telu nesprávnych ľudí

Český novinár CNN Prima NEWS Ondřej Nemec je s Karlosom Vémolom dlhodobo v kontakte a priniesol svoj pohľad na kauzu…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

.

Trump kritizoval manželov Clooneyovcov za získanie francúzskeho občianstva

Americký prezident Donald Trump skritizoval herca Georgea Clooneyho a jeho manželku Amal po tom, čo pár získal francúzske občianstvo, píše…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Skanderbeg: povstalecký generál, ktorý ponížil Osmanskú ríšu

Albánsko, 2. januára 2026 - Gjergj Kastrioti, neskôr známy ako Skanderbeg, sa narodil okolo roku 1405 v rodine Kastrioti, šľachtickej…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslední velký král?

Netajím se tím, že na amerického prezidenta, Donalda Trumpa, nahlížím se sympatiemi. Za rok ve funkci toho stihl docela dost…

02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Národný mediálny úrad je dobrá idea, žiada si však politickú dohodu

Národný mediálny úrad je dobrá myšlienka, ktorú Ministerstvo kultúry SR podporuje. Implementácia tejto idey je však závislá od politickej dohody

02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump: USA sú pripravené zasiahnuť, ak bude Teherán zabíjať demonštrantov

Prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že Spojené štáty sú „pripravené zasiahnuť“, ak Irán začne zabíjať demonštrantov po tom, čo…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov