NAŽIVO

Poľské ozbrojené sily uviedli, že Poľsko po ruských raketových a dronových útokoch na Ukrajinu nasadilo stíhačky a aktivovalo najvyšší stupeň pohotovosti.

11:25

Witkoff uviedol, že Trump si kladie otázku, prečo Irán „nekapituloval“ pod tlakom vojenského posilňovania zo strany USA, ktorého cieľom je vyvinúť tlak na Irán, aby pristúpil na novú jadrovú dohodu.

09:59

Orbán zvolal Radu pre energetickú bezpečnosť. Dôvod stretnutia je koordinácia krokov v dôsledku ukrajinského „energetického vydierania“.

09:54

Podľa ukrajinských predstaviteľov a armády Rusko v noci na nedeľu zameralo svoje útoky na energetickú infraštruktúru. Z Kyjevskej oblasti hlásia jednu obeť a niekoľko zranených.

09:41

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump by mal zaobchádzať so všetkými krajinami rovnako. Reagoval tak na Trumpa, ktorý oznámil svoj plán zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA na 15%.

08:16

Merz uviedol, že pred návštevou USA bude rokovať s európskymi spojencami o spoločnej reakcii na americkú colnú politiku.

08:10

Islamské a arabské štáty odsúdili výroky Mikea Huckabeeho. Ten naznačil, že Izrael má biblické právo na rozsiahle územie na Blízkom východe.

08:03

Islamský štát vyzvala svojich členov, aby sa postavili proti novej sýrskej vláde.

07:47

Pakistan podnikol útoky na tábory patriace militantom pakistanskej vetvy hnutia Taliban.

07:46

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez uviedol, že vo Venezuele požiadalo o amnestiu viac ako 1500 politických väzňov.

07:44

Riaditeľ NASA Jared Isaacman vylúčil marcový štart misie Artemis 2. Odvolal sa na technické problémy.

07:43

Trump vyhlásil, že USA pošlú do Grónska nemocničnú loď, ktorá sa tam bude starať o „chorých ľudí“.

07:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico: Karol Mitrík je kandidát opozície čistý ako božie oko

Novým predsedom NKÚ sa stal Karol Mitrík

❚❚
.

Kandidát s najväčšou podporu opozície, prokurátor Maroš Žilinka, ktorého nomináciu podpísalo 60 opozičných poslancov, získal v tajnej voľbe 54 hlasov. Proti jeho zvoleniu bolo 65 členov snemovne, zdržalo sa ich 22.

Nominantka Mariána Kvasničku (nezaradený) a Štefana Kuffu (OĽaNO) Henrieta Crkoňová získala päť hlasov. Záporne sa voči nominácii bývalej vedúcej služobného úradu na ministerstve školstva za Dušana Čaploviča a Petra Pellegriniho (obaja Smer-SD) vyjadrilo 77 poslancov, zdržali sa 59.

.

 

Crkoňová: Som rada, že bol zvolený nový šéf NKÚ

Neúspešná kandidátka na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR Henrieta Crkoňová je rada, že bol dnes v parlamente zvolený nový šéf úradu, pretože táto voľba dlhodobo traumatizovala spoločnosť. Uviedla to vo svojom stanovisku po tom, ako v tajnej voľbe zvíťazil so ziskom 82 hlasov kandidát Pavla Freša (SDKÚ-DS) Karol Mitrík.

Na snímke Henrieta Crkoňová
Na snímke Henrieta Crkoňová

“Chcem pogratulovať pánovi Mitríkovi, že bol zvolený za nového predsedu NKÚ. Zároveň mu chcem popriať, aby naplnil to, čo sa od tohto úradu očakáva. Touto cestou chcem zároveň poďakovať obom mojim protikandidátom, že sme boli v tejto voľbe voči sebe korektní,” dodala Crkoňová.

Poslanec Štefan Kuffa (OĽaNO), ktorý bol Crkoňovej spolunavrhovateľom, ľutuje, že jeho kandidátka neprešla. “Som presvedčený, že bola najlepšia a navyše bola ženou. A navrhol by som ju opäť,” povedal Kuffa novinárom s tým, že výsledok voľby rešpektuje, lebo voči Mitríkovi výhrady nemal.

.

 

Opozícia: Smer si za šéfa NKÚ zvolil vlastného kandidáta

Vládny Smer-SD si za predsedu NKÚ SR zvolil vlastného kandidáta Karola Mitríka, úrad bude ďalších sedem rokov vykastrovaný. Vyhlásil to dnes nezaradený poslanec a podpredseda Siete Miroslav Beblavý, ktorý síce podporoval opozičného kandidáta Maroša Žilinku, v tajnej voľbe však nehlasoval.

“Stalo sa to, že Smer túto voľbu zneužil na zvolenie svojho kandidáta,” zdôraznil. Karola Mitríka podľa Beblavého vnucovali predstavitelia Smeru-SD opozícii od roku 2012. Premiér Robert Fico ho označil za vhodného možného kandidáta.

“Teraz sa našiel niekto taký slabý alebo kúpiteľný ako pán Frešo, ktorý bol ochotný ho aj navrhnúť. A Smer to okamžite využil a tohto kandidáta zvolil,” opísal Beblavý. Považuje to za príklad “takej špinavej a starej politiky, ktorú treba vymiesť z tohto parlamentu”.

.

Podľa Ľubomíra Galka zo SaS nemá premiér Robert Fico a jeho strana Smer-SD záujem na tom, aby bol v NKÚ kandidát, ktorý by túto pozíciu vykonával razantne a zodpovedne.

“Smer do kontrolných orgánov presadzuje len ľudí, ktorí nemajú záujem bojovať proti korupcii,” vyhlásil nezaradený poslanec a šéf hnutia NOVA Daniel Lipšic. Mitrík bol podľa neho zvolený pre to, že Smer-SD chce na čele NKÚ človeka, ktorý bude najmenej dôrazný pri vyšetrovaní,” poznamenal.

Lucia Žitňanská z Mosta-Híd je tiež presvedčená o tom, že si Smer-SD zvolil vlastného kandidáta. “Takže vládu strany Smer bude až do volieb kontrolovať kandidát strany Smer,” skonštatovala. Vládna strana podľa nej voľbou poprela všetky predchádzajúce sľuby.

Nezaradený poslanec a líder strany SKOK Juraj Miškov považuje zvolenie Mitríka za škandalózne. “Strana Smer ovládla aj posledný úrad v krajine, ktorého úlohou je kontrolovať vládu. Zároveň tým porušila dlhoročnú parlamentnú tradíciu, podľa ktorej patril výkon kontroly a post predsedu NKÚ opozícii. Smer tým dokončil demontáž demokratického systému,” povedal Miškov.

Predseda KDH Ján Figeľ skonštatoval, že opozícia viedla čestný zápas o účinnú kontrolu na Slovensku. “Smer si ale cez svojich poslancov vybral svojho kandidáta. Táto voľba poškodzuje občanov, ľudia si zaslúžia pravdu, spravodlivosť a zákonnosť. NKÚ pri tom zohráva veľmi významnú úlohu,” povedal Figeľ.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič je presvedčený, že Karol Mitrík ako riaditeľ SIS urobil všetko pre to, aby Robert Fico nebol usvedčený v kauze Gorila. “Dnes sa mu Fico odmenil tým, že ho nominoval do pozície NKÚ. Očakáva od neho, aby neodhaľoval korupciu, rozkrádanie, čo nám servíruje strana Smer-SD. Ľudia si takúto kontrolu narábania s verejnými zdrojmi nezaslúžia,” dodal Matovič.

 

Horský: Víťazstvo Karola Mitríka sa očakávalo, ale nie až takým triumfálnym spôsobom

Víťazstvo Karola Mitríka vo voľbe nového predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR sa predpokladalo, avšak nie až takým triumfálnym spôsobom. Pre TASR to povedal politológ Michal Horský, podľa ktorého tak opozícia v tejto voľbe fakticky prehrala.

V posledných dňoch bolo podľa neho stále zrejmejšie, že kandidáti Mitrík a Henrieta Crkoňová sa čoraz viac páčia poslaneckému klubu Smer-SD a jeden z nich bude zvolený. “Vzhľadom na všeobecnú znalosť oboch kandidátov sa predpokladalo víťazstvo Mitríka,” povedal Horský. Príjemne ho však prekvapil aj počet hlasov, ktoré v tajnej voľbe získal kandidát s najväčšou podporou opozície, prokurátor Maroš Žilinka. “Tento výsledok pred verejnosťou však môže opozícia ťažko obhájiť. Fakticky prehrala,” podotkol politológ.

.

Myslí si, že rok pred parlamentnými voľbami sa mohli politické strany len ťažko dohodnúť, a preto voľba dopadla takto. “Žiaľ, parlamentné strany nedokázali dospieť k transparentným dohodám a vzájomnej zhode. Smer-SD v hodine dvanástej použil poslanca Freša a zvolil si svojho favorita,” skonštatoval Horský. Do akej miery bude nový predseda NKÚ účinným kontrolórom vládnej moci, sa podľa neho ukáže až po parlamentných voľbách v roku 2016.

Politológovi Jánovi Baránkovi pripomína dnešné zvolenie Mitríka za nového predsedu NKÚ kauzu Gaulieder z roku 1996. Paralela medzi týmto prípadom a dnešnou voľbou je podľa jeho slov v tom, že všetky tri opozičné kluby vyhlásili, že Mitrík nie je ich kandidát a aj napriek tomu bol zvolený. “Tu nás chce Smer-SD presvedčiť, že napriek nesúhlasu opozície zvolili opozičného kandidáta. Robert Fico požadoval pred dvoma rokmi kandidáta, na ktorom sa zhodnú všetky opozičné kluby. Dnes takého dostal a zvolili kandidáta, ktorého navrhoval jeden opozičný poslanec,” uviedol pre TASR Baránek.

Mitrík podľa neho nie je vhodný na to, aby zastával túto funkciu. “Nie je zvykom, aby vo vyspelých demokraciách šéfovia tajných služieb zastávali takéto úrady,” dodal.

 

Fico: Karola Mitrík je kandidát opozície čistý ako božie oko 

.

Nový predseda Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR Karol Mitrík je najopozičnejším zo všetkých troch nominantov opozície, ktorí sa zúčastnili na voľbe. V reakcii na výsledky dnešnej voľby v Národnej rade SR to vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD).

Na snímke premiér SR Robert Fico
Na snímke premiér SR Robert Fico

“Toto je kandidát opozície čistý ako božie oko. Ja už nepoznám čistejšieho opozičného kandidáta,” povedal Fico. Uviedol, že rešpektuje výsledky voľby a zablahoželal novému šéfovi NKÚ k zvoleniu. Zdôraznil, že poslanci Národnej rady SR nevolili “budzogáň opozície”, ale piateho najvyššieho ústavného činiteľa v krajine.

“Ťažko niečo vyčítať kandidátovi, ktorý bol zvolený, lebo je to zakladateľ KDH, zakladateľ SDKÚ, bývalý riaditeľ SIS za vlády Ivety Radičovcej, ktorá sama o ňom povedala, že má chrbtovú kosť,” zdôvodnil premiér, prečo Mitríka považuje za najopozičnejšieho kandidáta.

Pripomenul, že Smer-SD do voľby nenavrhol žiadneho kandidáta. Vládna strana podľa jeho slov rešpektovala návrhové právo opozície. Dnešná voľba ukázala zlý stav opozície, uviedol premiér. Voľbu považuje za jej prehru. Dôvodom je, že nebola schopná garantovať 60 hlasov, ktoré získala pod návrh najsilnejšieho opozičného kandidáta – prokurátora Maroša Žilinku.

“Päťdesiatštyri hlasov opozície to je jednoducho veľké zlyhanie. Opäť sa ukázalo, že opozícia nie je schopná ani sa len zaktivizovať, prísť na to hlasovanie a dať hlasy tomu, komu podpísali,” kritizoval.

.

Smer-SD mal aj podľa jeho podpredsedu Roberta Kaliňáka snahu zvoliť opozičného kandidáta. To sa podľa Kaliňáka aj stalo. “Ja si myslím, že čelného predstaviteľa exekutívy z predchádzajúcej vlády považovať inak, ako za opozičného, ani nie je možné,” uviedol Kaliňák na margo tvrdenia opozície, že Mitrík nie je jej kandidátom.

ml

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo sme si mohli dovoliť za pomoc venovanú Ukrajine?

Ukrajine sme poskytli pomoc v neuveriteľnej hodnote. Ako prejav vďaky nám zastavili kohútik ropovodu Družba. Občiansky aktivista Miroslav Heredoš sa…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: Hnutie Republika konštruktívne komunikuje s viacerými politickými stranami

Mimoparlamentná strana Republika rokuje o úzkej spolupráci v komunálnych voľbách s koaličnou SNS. Otázka spolupráce v budúcoročných parlamentných voľbách je…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA a Irán môžu obnoviť rokovania už čoskoro

USA a Irán môžu obnoviť rokovania začiatkom marca. Obidve strany budú diskutovať o zrušení sankcií a môže byť uzavretá dočasná…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ofenzíva Tet

Co se změnilo volbami? Střízlivě vzato, nic moc. Ano, máme novou vládu, ano, ta se hlásí k Trumpovi, ale to…

22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova FDA zamietla žiadosť spoločnosti Moderna o registráciu vakcíny proti chrípke na báze mRNA

Trumpova administratíva vyhlásila, že sa vzhľadom na nedostatok dôvery verejnosti vzdáva kontroverznej a nebezpečnej technológie mRNA

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pomelo – jeho účinky na zdravie sú na nezaplatenie

Pomelo patrí medzi najväčšie citrusové plody a je bohaté na vitamíny i minerály. Obsahuje najmä vysoké množstvo vitamínu C, ale…

22. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

To štvrté miesto hrozne se***

Vysokú sobotnú prehru s Fínskom 1:6 v dueli o bronzovú priečku na ZOH 2026 v Miláne hodnotili aj Dalibor Dvorský…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinu v noci napadlo takmer 300 úderných dronov a 50 rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Video: Hŕstka ľudí si v Košiciach pripomenula smrť novinára

Slovensko, 21. februára 2026 - \"Prešlo 8 rokov od protivládneho prevratu, ktorý spustil na Slovensku majdan s ľudovým hanlivým označením…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Byť štvrtý a byť posledný je to isté... Slafkovský, Tatar a Hlavaj s obrovskými emóciami po prehre s Fínskom

Naša najväčšia hviezda - Juraj Slafkovský - v pozápasovom rozhovore pre STVR vyhlásil, že z jeho pohľadu je to isté,…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Svet si ani nevšimol kedy Kaja Kallasová porazila ruskú armádu - predstavila podmienky kapitulácie Ruska

Brusel, 22. februára 2026 - Kallasová predstavila podmienky kapitulácie Ruska. Na stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ 23. februára sa očakáva…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Domáce pečenie nemusí skončiť vždy katastrofou

Domáce pečenie dokazuje, že na vytvorenie majstrovského diela nepotrebujete cukrársky diplom. Stačí vášeň, trpezlivosť a chuť skúšať nové veci. Títo…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

15 fotiek, ktoré dokazujú, že zdravý rozum nie je samozrejmosť

Zdravý rozum by mal byť naším každodenným kompasom, no niekedy si zdravý rozum zrejme vezme neplánovanú dovolenku. Každému sa občas…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom

Maďarský premiér Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom. Podľa neho „ich jedinou nádejou je poraziť…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bronz v Miláne oslavuje Fínsko po výhre 6:1 nad Slovenskom. Štvrté miesto pre náš tím je úspechom

Slovenská hokejová reprezentácia zostala na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo bez medaily. Zverenci trénera Vladimíra Országha v…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov