Ministerstvo zdravotníctva SR sa pri očkovaní detí odvoláva na odborníka Jeseňáka, ktorý je na výplatnej páske farmakoncernov. Ochorenie po Covid-19, pre ktoré vraj chcú očkovať detí, sa objavuje aj po vakcíne

Bratislava 12. júna 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Sebastian Scheiner, TASR/AP-Vadim Ghirda, Pixabay)

 

Ešte vo februári sa v Izraeli objavilo 10 prípadov syndrómu multisystémového zápalu (PIMS) po očkovaní proti covid-19 podľa portálu Israel National News. Prvé prípady sú známe už aj v Európe a Amerike. Naši odborníci však tvrdia, že deti treba zaočkovať preto, aby sa vyhli tomuto ochoreniu po covid-19, hoci by ho mohli dostať práve po očkovaní

izrael ockovanie
Na snímke dievča dostáva vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 v izraelskom meste Rišon LeZion

Izraelské ministerstvo vnútra vyzvalo nemocnice, aby informovali aj o ďalších prípadoch tohto syndrómu, ktorý sa vyskytuje tak u detí ako aj dospelých niekoľko týždňov po prekonaní covid-19. V Izraeli sa objavilo 50 prípadov ochorenia po covid-19, polovica u detí. Zaznamenali len jedno úmrtie aj to len preto, že sa na syndróm prišlo neskoro.

Izraelské ministerstvo však diagnostikovalo 10 prípadov tohto ochorenia po očkovaní. Ako sa dá čakať, žiaden súvis s očkovaním potvrdený nebol, no ministerstvo zostavilo komisiu pre prešetrenie po-vakcinačnej morbidity, ktorú vedie Prof. Dror Mevorach of Hadassah Ein Kerem. Zároveň boli kontaktované ostatné nemocnice, aby zbystrili pozornosť v súvislosti s týmto zriedkavým syndrómom aj po podaní vakcíny.

Najnovšie vydanie Žurnálu amerického CDC pre nastupujúce infekčné choroby opublikovalo štúdiu z Kalifornie o dospelých pacientoch, u ktorých sa objavil PIMS po očkovaní. Štúdia žiada monitorovanie týchto ochorení tak po covid-19 ako aj po očkovaní. Azda o prvom takom prípade informoval Britský medicínsky žurnál 0, keď mladý človek dostal vakcínu 6 týždňov po ľahkom prekonaní covid-19, a po druhej dávke vakcíny uňho potvrdili PIMS.

 

Pomer rizík a benefitov očkovania

Slovenské ministerstvo však tvrdí, že toto extrémne zriedkavé ochorenie je jediný dôvod v záujme dieťaťa, pre ktorý treba preočkovať všetky deti experimentálnou vakcínou, hoci 90% z nich má bezpríznakový priebeh a ostatní len ľahký priebeh covid-19. Ak sa vyskytlo nejaké úmrtie u detí s covid-19, tak tie mali iné vážne diagnózy. Riziká vakcíny však zahŕňajú krvné zrazeniny, zápal srdcového svalu až po smrť, ktoré sa v stovkách ba tisícoch objavujú v americkom i európskom systéme nahlasovania nežiaducich účinkov u dospelých.

očkovanie
Ilustračné foto

Izraelský portál uvádza mieru úmrtia po očkovaní proti covid-19 a proti chrípke podľa amerického systému nahlasovania VAERS. Kým po vakcíne proti chrípke pripadá 1 smrť na 9 000 000 zaočkovaných, pri Covid-19 vakcíne je to 1 smrť na 35 000 dávok očkovania alebo 10 000, ak ide o plne zaočkovaných. Izraelský štát nemá verejne transparentný systém nahlasovania nežiaducich účinkov. Portál lamentuje, že ministerstvo dostatočne neinformuje a preto ľudia ani nemajú vedomosť o online formulároch, prostredníctvom ktorých nežiaduce účinky môžu nahlasovať.

Množstvo odborníkov po celom svete odmieta očkovanie detí pre opatrnosť, keďže možné dlhodobé následky vakcín nie sú známe. Tieto osoby sú cenzúrované, ostrakizované a pod. Jediný pandemický korektný názor je, že očkovať treba všetkých len, aby sme dosiahli kolektívnu imunitu. Diskusia sa jednoducho nepripúšťa, diskutovať možno len o tom ako preočkovať čo najväčšiu väčšinu – samozrejme, aby to vyzeralo dobrovoľne, hoci je to nasilu.

 

Čo viac vieme o syndróme PIMS

V časopise Pediatric Investigation uverejnili výskumníci z Bostonskej nemocnice pre deti, ktorá spolupracuje s Harvardskou univerzitou, článok pod názvom Komplexnosti COVID‐19 vakcín a syndróm multisystémového zápalu u detí (PIMS) s týmto tvrdením:

„Zistilo sa, že deti, ktoré boli diagnostikované s vážnym PIMS, majú vyššie hladiny protilátkovej odpovede na SARS-CoV-2 vrátane vyšších hladín domény naviazania na receptory, neutralizačných títrov a protilátok proti spike proteínu a virálnemu nukleokapsidu. Tento tip zápalového rizika je pri vývoji vakcíny veľkou výzvou hlavne pre pediatrickú populáciu. Ak by vakcína vedela navodiť takýto typ protilátkovej odpovede, potom be potenciálne mohla vystaviť zdravé deti riziku vážnych následkov po očkovaní, ktorého zámerom je predísť ochoreniu z vírusu SARS-CoV-2. Hoci len v malom počte, toto je vážna obava.“

Klinická štúdia pre vakcíny Pfizer ani len nedosledovala polovicu zaočkovaných dlhšie ako jeden mesiac, druhú polovicu len dva mesiace. Keďže ide o zriedkavé ochorenie, tak by sa v počte 1131 zaočkovaných v klinickej štúdií ani nemuselo vyskytnúť. Objavuje sa po týždňoch a väčšina detí, aj tých s vážnymi kardiologickými príznakmi sa vylieči do 30 dní. Zvyčajné symptómy zahŕňajú teploty, bolesť brucha a svalov, únavu, tlak v hrudi.

 

PIMS, Covid-19 alebo Kawasaki choroba – nebude to to isté?

Žurnál americkej medicínskej asociácie uverejnil štúdiu výskumníkov, ktorá sledovala 1116 hospitalizovaných vo veku do 21 rokov od marca do októbra 2020 s príznakmi, ktoré zodpovedali navzájom podobným ochoreniam: covid-19, PIMS a Kawasaki choroba. Výskumníci porovnávali klinické a laboratórne výsledky, aby mohli zistiť ako presnejšie diagnostikovať PIMS.

Zistili, že PIMS je ťažké diagnostikovať, pretože má podobné respiračné a gastrointestinálne príznaky ako ťažký covid-19. Ostatné príznaky MIS-C sú veľmi podobné Kawasaki chorobe, ktorá spôsobuje zápal krvného riečištia. 80% detí s MIS-C a covid-19 malo vážne respiračné symptómy, ale viac detí s PIMS bez covid-19 malo zasiahnuté orgány vrátane problémov srdca a slizníc ako napr. vyrážky a začervenanie očí ako sa vyskytuje u pacientov s Kawasaki chorobou.

Záver je, že PIMS sa viac vyskytuje u detí (6-12 rokov) hispánsko-latino pôvodu a černošskej populácie, ktoré majú už existujúce diagnózy. Naozaj teda naše detí nie sú vo vážnom ohrození týmto raritným syndrómom. Viac ich ohrozujú známe a neznáme riziká očkovania proti Covid-19. Kawasaki choroba prevláda najmä vo východoázijskej rasy a u deti vo veku 2 až 3 roky.

Ako ináč, Kawasaki ochorenie podľa medicínskych autorít nijako nesúvisí s očkovaním, hoci to nikto nikdy neskúmal. Pritom vedeckých dôkazov, že dieťa môže byť prvé roky života v chronickom zápale a v cytokínovej nerovnováhe  práve pre množstvo dávok vakcín s hliníkom, je už dosť. Neprekvapí, že dieťa so zníženou imunitou v takom stave ťažšie znáša priebeh infekčného ochorenia, hlavne ak lekári imunitu nepodporujú ani v procese liečby covid-19.

 

Alebo ešte niečo iné by to mohlo byť?

Iní výskumníci publikovali podozrenie, že ide o syndróm tzv. aktivácie mastocytov (žírnych buniek). Symptómy sú podobné aj tejto chorobe, na ktorú je známa liečba, potláčajúca mastocyty, ktoré sa aktivizujú v cytokínej burke pri ochorení covid-19. Pri covide sa totiž spúšťa zápalová cytokínová búrka a trombogenickí agenti, čo má za následok deštrukciu pľúc. Mastocyty sú imunitné bunky, ktoré zohrávajú patogenickú úlohu v mnohých zápalových procesoch. Tie sú zvýšené u covidových pacientoch v krvnom sére a pľúcnom tkanive.

PIMS je tak veľmi zriedkavé ochorenie po covid-19 (jeden na ???? prípadov) napokon ako zriedkavý je aj zápal srdcového svalu u mladistvých po očkovaní (jeden na 3 000-6000). Ak post-vakcinačná myokartidída, ktorá podľa našich odborníkov po týždňoch odzneje bez následkov, nie je problém, prečo potom má byť problém post-kovidový PIMS, ak odzneje po týždňoch a bez následkov? Dnešná medicína ho už vie včasne diagnostikovať a aj účinne liečiť, ak je vôľa liečiť. No neprekvapili by štúdie, uverejnené v čase, keď vakcíny majú ambíciu byť schválené pre deti, v ktorých deti nebudú liečené, aby sa z PIMS vyrobila zámienka očkovať deti.

 

Záujem dieťaťa alebo vakcinačných molochov je na 1. mieste?

Po covidovej sezóne 2020/21 sme poučení, že možno čakať všetko. Navyše, dnes keď už aj vedecká komunita uznáva, že vírus bol umelo vytvorený, hoci to bolo dlho zakázané si čo i len myslieť, treba si ponechať kritického duchu hlavne voči tým, ktorí nám natláčali dogmu, že ide o prirodzený vírus, a teraz nám natláčajú očkovanie pre deti bez ohľadu na známe a neznáme riziká. Ak klamali raz, budú klamať znova. A za ten rok sme videli najrôznejšie manipulácie, objednané modelovania, sponzorované štúdie, schválenia efektívnosti neefektívnych patentovaných liekov a hlavne veľa cenzúry a nálepkovania.

očkovanie
Ilustračné foto

Očkovanie detí sa skrýva za pseudoargument, že je v ich záujme, aby sa predišlo PIMS. S takýmto odôvodnením ohlásilo naše ministerstvo otvorenie čakárne na očkovanie detí. Odvolalo sa pritom na odborníka na výplatnej páske farmafiriem. Prezident imunológov Miloš Jeseňák vykázal pomimo svojho platu v prvom polroku 2020 príjem 43 tis. Eur. Podobne o čosi viac mu v priemere vyšlo aj za predchádzajúce dva polroky. Z toho aj pekne sumičky od výrobcov vakciny. Takáto osoba v konflikte záujmov tvrdí, že očkovať deti treba ako súčasť „globálneho boja proti tomuto ochoreniu… lebo deti môžu predstavovať zdroj infekcie pre iných“.

Deti musia podľa týchto farmaexpertov podstúpiť očkovanie, aby sme údajne vykynožili vírus, lebo tvrdia, že tak vykynožili iné choroby. Ich zamieňanie príčin a dôsledkov pripomína frázy komunistov, ktorí tvrdili, že socialistické zriadenie je príčinou pokroku, hoci ten bol ešte rýchlejší na Západe. Dnes presviedčajú, že choroby vymizli vďaka očkovaniu, hoci niektoré choroby ako týfus vymizli aj bez očkovania. Ďalšie majú dnes tak ľahký priebeh ako šarlach, že o nich nič nepočuť práve preto, že sa zlepšila hygiena a strava. Len demagógovia môžu tvrdiť, že jedinou príčinou toho, že je menší výskyt ochorení, proti ktorým sa očkuje, sú vakcíny. Hlavne, keď je aj historicky a štatisticky podložené, že očkovať sa začalo po tom, čo úmrtnosť na tie choroby klesla takmer k nule… (viď graf 1 tu)

Jana RayTutková
Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 19:47

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili stredajšie rokovanie diskusiou k novele zákona o integrovanom záchrannom systéme. Vo štvrtok (2. 2.) bude 83. schôdza pokračovať od 9.00 h.

Včera 19:23

Ruské úrady zadržali a pokutovali Američanku, ktorá na moskovské Červené námestie priviedla teľa. Alicia Dayová (34) dostala pokutu 20.000 rubľov (približne 170,65 eur) za obmedzenie chodcov prostredníctvom nepovoleného protestu. Na základe iného obvinenia ju odsúdili na 13 dní „administratívneho zadržania“ za neuposlúchnutie príkazov polície, píše The Guardian.

Včera 18:44

Útočné jednotky PMC „Wagner“ úplne oslobodili dedinu Sacco a Vanzetti.

Útočné jednotky PMC „Wagner“ úplne oslobodili dedinu Sacco a Vanzetti
Útočné jednotky PMC „Wagner“ úplne oslobodili dedinu Sacco a Vanzetti

Včera 18:39

Bidenovo odmietnutie poskytnúť Ukrajine stíhačky F-16 vyvolalo nespokojnosť v Pentagóne.

Včera 18:22

Ukázalo sa, že trosky rakiet, ktoré sa 14. januára našli na moldavskom území, sú súčasťou ukrajinských S-300.

Uviedla to šéfka moldavského ministerstva vnútra Anna Revencová, informovala tlačová agentúra IPN.

Včera 18:17

Britský hardrockový spevák Ozzy Osbourne v stredu oznámil, že vzhľadom na svoje podlomené zdravie ukončuje koncertné vystupovanie. Spresnil, že na takéto aktivity je už „príliš slabý“.

Včera 17:50

Bosnianski policajti zrejme zadržali obžalovaného expolicajta Mariána Kučerku. Ten už sa mal niekoľkokrát postaviť pred najvyšší súd. Jedno pojednávanie bolo pôvodne určené aj na zajtra.

Marián Kučerka
Na snímke Marián Kučerka

Včera 17:24

V Krasnej Gore čistia útočné jednotky „Wagnerovcov“ strednú a východnú časť obce a postupujú aj v Paraskovievke.

Včera 17:13

Grécki záchranári v stredu našli telo druhého pilota stíhačky F-4, ktorá sa v pondelok zrútila do Iónskeho mora západne od pobrežia Grécka.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Káčer v Ríme: Taliansko je ochotné posilniť našu bezpečnosť

0 icon

Káčer v Ríme: Taliansko stojí pri Slovensku, je ochotné posilniť našu bezpečnosť

Ve stínu války

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Vidlakovykydy/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky) Článok z kategórie Česky Ano, i o tom byly prezidentské volby. Válka a mír se celkem podrobně propíraly. Koneckonců jsou to už dva měsíce, co nám náčelík štábu Řehka řekl, že je třeba se připravovat na válku velkého rozsahu, protože v případě konfliktu NATO…

Ruskí vojaci zvyšujú tlak. Postupujú vo viacerých smeroch. „Muzikanti“ zvádzajú urputné boje

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Ruskí vojaci postúpia ešte niekoľko kilometrov, aby uzavreli obkľúčenie Artemovska - Bachmutu, povedal pre „Pervyj kanal“ vojenský expert LĽR Andrej Maročko „Naše sily zobrali mesto do „podkovy“. Aby zatvorili túto „podkovu“, musia prejsť ešte desať kilometrov,“ povedal dôstojník. Plánované stiahnutie jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny…

Mikloš, Demeš či Stanke ministrami? Čaputovej kancelária sa vyjadrila k údajnému zoznamu členov úradníckej vlády

0 icon

Bratislava 1. januára 2023 (HSP/TASR/Foto: TASR - Pavol Zachar)   Na internete sa aktuálne šíri informácia o zozname kandidátov na ministrov úradníckej vlády, ktorý oficiálne dementoval prezidentský palác. Kto sú teda tí údajní horúci kandidáti ? Na internete sa uvádza, že premiérom by mal byť bývalý minister financií za SDKÚ…

Advokát: Aktuálne prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána Kučerku na Slovensko

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot)   V Bosne a Hercegovine v súčasnosti prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána K. na základe medzinárodného zatykača na Slovensko. TASR o tom informoval jeho advokát Martin Bezák s tým, že sa na políciu dostavil dobrovoľne "Náš klient sa dostavil pred policajné orgány Bosny a…

„Ukázal sa ako hyena!“ Kotleba opísal, čo sa dialo po kolapse Beluského, či bol zaočkovaný a ako sa zachoval Naď

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian,Jaroslav Novák)   Ako sme už skôr informovali, dnes priamo v pléne (rokovacej miestnosti) Národnej rady Slovenskej republiky skolaboval poslanec, predseda poslaneckého klubu a podpredseda strany ĽSNS, Martin Beluský. O incidente informoval na sociálnej sieti šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorého zarazilo správanie ministra v demisii…

Jemné zvonenie piesne, ktorú Ukrajina nechce počuť

0 icon

Kyjev 1. februára 2023 (HSP/responsiblestatecraft/Foto:TASR/AP-Roman Chop)   Aj keď sa o tom nehovorí nahlas ani sa to v médiách nešíri, v niektorých kľúčových otázkach týkajúcich sa ukončenia vojny na Ukrajine možno vzniká tichý a neistý konsenzus, píše Ted Snider pre Respomsible Statecraft Predseda Zboru náčelníkov štábov generál Mark Milley 21.…

Vojensko-priemyselný komplex pomáha ruskému priemyslu prežiť

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Vojensko-priemyselný komplex pomáha ruskému priemyslu prežiť, píše agentúra Bloomberg Publikácia píše, že výroba hotových kovových výrobkov vrátane zbraní, bômb a munície vzrástla v Rusku v roku 2022 o 7 %. Počítače, elektronika a optické výrobky, ktoré podľa ekonómov môžu zahŕňať súčiastky pre letecké a…

Meteorológovia varujú pred závejmi na severnom a strednom Slovensku

0 icon

Na východnom a strednom Slovensku má v stredu večer a vo štvrtok (2. 2.) snežiť. Môžu sa tiež tvoriť snehové jazyky a záveje. V niektorých okresoch sa očakáva aj silný vietor.

Vyjde puč s Hegerom? Je to dosť možné

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Niekoľko mesiacov pred voľbami sa začala pripravovať nová strana Eduarda Hegera. K téme sa na sociálnej sieti vyjadril exminister Juraj Draxler Prieskumy Hegerovi zatiaľ ukazujú vysoký potenciál, vraj až dvadsať percent. To je zrejme značne prehnané, ale napriek tomu celý projekt podľa Draxlera…

NAJNOVŠIE

BLOG

Pavel Jacz

Moderátor TA 3 Iliev nám káže, čo si máme myslieť a čomu neveriť! Začína to byť, ako v socializme!

0icon

Relácia TA3 V politike úvodným predslovom moderátorov pred rozhovormi začala politicky ovplyvňovať názor diváka. Pokiaľ ostrieľaný Dírer sa snaží trafiť klinec po hlavičke, neskúsený Iliev si myslí, že jeho komentáre, v ktorých ako samozvaný hovorca homosexuálov (Nikdy nezabudne aspoň slovíčkom spomenúť tú jeho „veľmi utl&aac

Erik Majercak

V Rusku bude Červený projekt v spolupráci s pravoslávnou cirkvou po páde liberalizmu

0icon

Práca ako zdroj bohatstva bude opäť považovaná za hodnotu a tí, ktorí túto prácu vykonávajú budú v spoločnosti opäť vážení. Bude zavedená plánovaná ekonomika a množstvo nakradnutého majetku z privatizácie bude znárodnené. To už nie je či, ale kedy a ako Ak ste boli v Rusku, tak viete, že pamätn&iacut

Milan Šupa

Je koniec vlažnosti, lenivosti a duchovného lajdáctva!

0icon

Sily vesmíru, dané do pohybu zvýšeným tlakom Božieho Svetla, začínajú vynucovať a vyžadovať zvýšený duchovný pohyb aj na zemi. Nič už nebude také, aké bolo predtým. Už teraz je viditeľné, a viditeľné bude stále viac a viac, ako sa všetko, čo nie je v súlade s Vôľou Stvoriteľa kolíše a…

Ivan Štubňa

Výzva na všeobecné odmietnutie vojenskej mobilizácie. A celonárodný odpor proti vláde v demisii!!!

0icon

Nedávno predstavitelia nedôveryhodnej vlády v demisii vyhlásili, že žiadna mobilizácia sa nechystá. Vláde zapredancov Slovenska sa veriť nedá. Tri roky ich bašovania zjazvili Slovensko v každom sektore života spoločnosti. Tliachanie predstaviteľov vlády,

Gustáv Murín

Skládková Zuzanka obhajuje politické procesy á la Psychopatovič

0icon

Táto Sörösova Barbie a kobercová modelka nám robí hanbu už aj v zahraničí. Proaktívne išla gratulovať ešte NEzvolenému kandidátovi na českého prezidenta, čím len vyvolala dohady, či tie voľby neboli vopred zmanipulované. Hrubo tým urazila stále ešte funkčného prezidenta Zemana a neprípustne zasiahla do samotných volieb, kedy bez ná&

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Nová vonkajšia expozícia drevených plastík v Botanickej záhrade v Košiciach

Autor: TASR-František Iván

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Káčer v Ríme: Taliansko je ochotné posilniť našu bezpečnosť

0 icon

Káčer v Ríme: Taliansko stojí pri Slovensku, je ochotné posilniť našu bezpečnosť

Ve stínu války

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Vidlakovykydy/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky) Článok z kategórie Česky Ano, i o tom byly prezidentské volby. Válka a mír se celkem podrobně propíraly. Koneckonců jsou to už dva měsíce, co nám náčelík štábu Řehka řekl, že je třeba se připravovat na válku velkého rozsahu, protože v případě konfliktu NATO…

Ruskí vojaci zvyšujú tlak. Postupujú vo viacerých smeroch. „Muzikanti“ zvádzajú urputné boje

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Ruskí vojaci postúpia ešte niekoľko kilometrov, aby uzavreli obkľúčenie Artemovska - Bachmutu, povedal pre „Pervyj kanal“ vojenský expert LĽR Andrej Maročko „Naše sily zobrali mesto do „podkovy“. Aby zatvorili túto „podkovu“, musia prejsť ešte desať kilometrov,“ povedal dôstojník. Plánované stiahnutie jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny…

Mikloš, Demeš či Stanke ministrami? Čaputovej kancelária sa vyjadrila k údajnému zoznamu členov úradníckej vlády

0 icon

Bratislava 1. januára 2023 (HSP/TASR/Foto: TASR - Pavol Zachar)   Na internete sa aktuálne šíri informácia o zozname kandidátov na ministrov úradníckej vlády, ktorý oficiálne dementoval prezidentský palác. Kto sú teda tí údajní horúci kandidáti ? Na internete sa uvádza, že premiérom by mal byť bývalý minister financií za SDKÚ…

Advokát: Aktuálne prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána Kučerku na Slovensko

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot)   V Bosne a Hercegovine v súčasnosti prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána K. na základe medzinárodného zatykača na Slovensko. TASR o tom informoval jeho advokát Martin Bezák s tým, že sa na políciu dostavil dobrovoľne "Náš klient sa dostavil pred policajné orgány Bosny a…

„Ukázal sa ako hyena!“ Kotleba opísal, čo sa dialo po kolapse Beluského, či bol zaočkovaný a ako sa zachoval Naď

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian,Jaroslav Novák)   Ako sme už skôr informovali, dnes priamo v pléne (rokovacej miestnosti) Národnej rady Slovenskej republiky skolaboval poslanec, predseda poslaneckého klubu a podpredseda strany ĽSNS, Martin Beluský. O incidente informoval na sociálnej sieti šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorého zarazilo správanie ministra v demisii…

Jemné zvonenie piesne, ktorú Ukrajina nechce počuť

0 icon

Kyjev 1. februára 2023 (HSP/responsiblestatecraft/Foto:TASR/AP-Roman Chop)   Aj keď sa o tom nehovorí nahlas ani sa to v médiách nešíri, v niektorých kľúčových otázkach týkajúcich sa ukončenia vojny na Ukrajine možno vzniká tichý a neistý konsenzus, píše Ted Snider pre Respomsible Statecraft Predseda Zboru náčelníkov štábov generál Mark Milley 21.…

Vojensko-priemyselný komplex pomáha ruskému priemyslu prežiť

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Vojensko-priemyselný komplex pomáha ruskému priemyslu prežiť, píše agentúra Bloomberg Publikácia píše, že výroba hotových kovových výrobkov vrátane zbraní, bômb a munície vzrástla v Rusku v roku 2022 o 7 %. Počítače, elektronika a optické výrobky, ktoré podľa ekonómov môžu zahŕňať súčiastky pre letecké a…

Meteorológovia varujú pred závejmi na severnom a strednom Slovensku

0 icon

Na východnom a strednom Slovensku má v stredu večer a vo štvrtok (2. 2.) snežiť. Môžu sa tiež tvoriť snehové jazyky a záveje. V niektorých okresoch sa očakáva aj silný vietor.

Vyjde puč s Hegerom? Je to dosť možné

0 icon

Bratislava 1. februára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Niekoľko mesiacov pred voľbami sa začala pripravovať nová strana Eduarda Hegera. K téme sa na sociálnej sieti vyjadril exminister Juraj Draxler Prieskumy Hegerovi zatiaľ ukazujú vysoký potenciál, vraj až dvadsať percent. To je zrejme značne prehnané, ale napriek tomu celý projekt podľa Draxlera…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

Moderátor TA 3 Iliev nám káže, čo si máme myslieť a čomu neveriť! Začína to byť, ako v socializme!

0icon

Relácia TA3 V politike úvodným predslovom moderátorov pred rozhovormi začala politicky ovplyvňovať názor diváka. Pokiaľ ostrieľaný Dírer sa snaží trafiť klinec po hlavičke, neskúsený Iliev si myslí, že jeho komentáre, v ktorých ako samozvaný hovorca homosexuálov (Nikdy nezabudne aspoň slovíčkom spomenúť tú jeho „veľmi utl&aac

Erik Majercak

V Rusku bude Červený projekt v spolupráci s pravoslávnou cirkvou po páde liberalizmu

0icon

Práca ako zdroj bohatstva bude opäť považovaná za hodnotu a tí, ktorí túto prácu vykonávajú budú v spoločnosti opäť vážení. Bude zavedená plánovaná ekonomika a množstvo nakradnutého majetku z privatizácie bude znárodnené. To už nie je či, ale kedy a ako Ak ste boli v Rusku, tak viete, že pamätn&iacut

Milan Šupa

Je koniec vlažnosti, lenivosti a duchovného lajdáctva!

0icon

Sily vesmíru, dané do pohybu zvýšeným tlakom Božieho Svetla, začínajú vynucovať a vyžadovať zvýšený duchovný pohyb aj na zemi. Nič už nebude také, aké bolo predtým. Už teraz je viditeľné, a viditeľné bude stále viac a viac, ako sa všetko, čo nie je v súlade s Vôľou Stvoriteľa kolíše a…

Ivan Štubňa

Výzva na všeobecné odmietnutie vojenskej mobilizácie. A celonárodný odpor proti vláde v demisii!!!

0icon

Nedávno predstavitelia nedôveryhodnej vlády v demisii vyhlásili, že žiadna mobilizácia sa nechystá. Vláde zapredancov Slovenska sa veriť nedá. Tri roky ich bašovania zjazvili Slovensko v každom sektore života spoločnosti. Tliachanie predstaviteľov vlády,

Gustáv Murín

Skládková Zuzanka obhajuje politické procesy á la Psychopatovič

0icon

Táto Sörösova Barbie a kobercová modelka nám robí hanbu už aj v zahraničí. Proaktívne išla gratulovať ešte NEzvolenému kandidátovi na českého prezidenta, čím len vyvolala dohady, či tie voľby neboli vopred zmanipulované. Hrubo tým urazila stále ešte funkčného prezidenta Zemana a neprípustne zasiahla do samotných volieb, kedy bez ná&

Vášeň v Tebe

Požiadal Kate Middleton o selfie. „Som v strese,“ priznal. Takúto odpoveď určite nečakal

0 icon

Kate Middleton v utorok navštívila britské mesto Leeds. Jeden z fanúšikov nabral odvahu a požiadal princeznú z Walesu o selfie. Priznal však, že je nervózny. Takúto odpoveď asi nečakal. Princezná z Walesu je známa tým, že sa rada fotografuje s fanúšikmi kráľovskej rodiny. Takže, keď jeden z fanúšikov nabral odvahu a požiadal ju, či by si…

Jedzte dúhu, radí známy slovenský gastroenterológ. Prečo?

0 icon

Medzi súčasť črevnej mikroflóry patria prospešné i škodlivé baktérie. Zloženie mikróbiómu môže ovplyvniť vaše zdravie. Ako dosiahnuť, aby vaše črevá boli zdravé? Päť jednoduchých rád poskytol na sociálnej sieti uznávaný slovenský gastroenterológ Ladislav Kužela. Jedzte minimálne 30 rastlín za týždeň „Výskum v rámci American Gut Project uká

Pri akom hosťovi sa skúsený Karel Šíp poriadne zapotí?

0 icon

Český zabávač Karel Šíp rozosmieva ľudí už približne 18 rokov. Vo svojej relácii Všechnopárty však zažil aj momenty, pri ktorých sa poriadne zapotil. Čo mu spôsobilo stres? Bol to alkohol. „Príde vám hosť na javisko, podá vám ruku a dýchne na vás. A vy cítite, ktorá bije. Ale už nemôžete…

Ako krájať cibuľu bez sĺz? Tento trik je skvelý, aj keď budete vyzerať smiešne

0 icon

Mnohí ľudia radi varia a považujú to za mimoriadne príjemnú činnosť. A súčasťou mnohých jedál je aj cibuľa. Práve krájanie cibule sa nepovažuje za veľmi obľúbenú činnosť, keďže po jej prerezaní sa začnú uvoľňovať plyny, ktoré spôsobujú pálenie a svrbenie očí. Ako teda krájať cibuľu, aby vám oči neslzili?

Chcete sa stať milionárkou? Mali by ste sa vzdať týchto 11 vecí

0 icon

Finančný expert a autor viacerých kníh Steve Siebold tvrdí, že takmer každý má na to, aby sa stal milionárom. Podľa autora knihy Ako myslia bohatí, ak sa chcete stať milionárkou, mali by ste vo svojom živote urobiť určité zmeny. Týchto 11 vecí sa totiž bohatí ľudia vzdali, píše

Armádny Magazín

Ukrajinské sily za týždeň stratili stovky vojakov. Kyjev potvrdzuje postup ruských jednotiek k mestu Krasnyj Liman

0 icon

Ukrajina, 1. februára 2023 (AM) – Ukrajinský generálny štáb vo svojej rannej správe potvrdzuje informáciu, že ruské jednotky útočia západne od línie Svatovo-Kremennaja. Ozbrojené sily RF vo večerných a nočných hodinách postupovali v niekoľkých sektoroch frontu. Jednou z týchto oblastí bol smer na obec Jampolovka, ktorá je severovýchodne od

Odhalenia Scotta Rittera

0 icon

USA, 1. februára 2023 (AM) – V rozhovore pre Daily Planet sa tento bývalý spravodajský dôstojník námornej pechoty USA a zbrojný inšpektor OSN vyjadril, že sa stotožňuje s názorom ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, vysloveným v JAR, že na Ukrajine už neprebieha proxy vojna, ale skutočná a reálna vojna. (V proxy vojne na seba bojujúce strany

Andrej Fursov: Zlovestná intelektuálna nadradenosť. Ako vyhral Západ v 20. storočí

0 icon

Slovensko, 1. februára 2023 (AM) – Víťazstvo nad ZSSR si vybojoval jediný, už globalizujúci sa Západ, jediné jadro kapitálového systému, kde vojenskú a ekonomickú moc USA opakovane posilňovala technická, ekonomická a finančná sila ich bývalých protektorátov – Japonska a Nemecka, ktoré sa začiatkom 70. rokov stali nezávislými centrami moci svetového kapitál

Dve zbrojovky sa spoja pre americký program taktického armádneho nákladného vozidla

0 icon

Nemecko, 1. februára 2023 (AM) – American Rheinmetall Vehicles (Sterling Heights, MI) a GM Defense LLC (Washington, DC) získali kontrakt na prvú fázu U.S. Program armádneho spoločného taktického nákladného vozidla (CTT). Cieľom viacfázového programu je nahradiť armádu ťažkých taktických nákladných vozidiel s výrobou

V Poľsku sa snažia zastaviť lavínu prepúšťania z armády

0 icon

Poľsko, 1. februára 2023 (AM) – Plán na vytvorenie 300-tisícovej armády je prioritou poľského ministra obrany Mariusza Blaszczaka. Pri jeho realizácii však nastali problémy, píše poľské vydanie Niezalezny Dziennik Polityczny. Podľa dostupných informácií v roku 2023 opustí poľskú armádu (Wojsko Polskie) až 12-tisíc profe

TopDesať

Práčka naozaj kradne tvoje ponožky! Ako to robí?

0 icon

Opäť sa to stalo! Vyložil si práčku, vyberieš čistú bielizeň a ponožku nenájdeš, hoci si pamätáš, že si ju dával dovnútra. Na tvojej pamäti nie je nič zlé, iba práčka ti... kradne ponožky. Ako sa ukázalo, ponožky a iné drobné predmety sa môžu jednoducho zaseknúť v častiach práčky a nie je to…

Zavádzajúce fotografie, ktoré potrápia tvoj zrak

0 icon

Svet je plný zvláštností. Niektoré veci, ktoré sa dejú v našich životoch sú neuveriteľné. V dnešnom článku ti ukážeme zopár netradičných vecí, ktoré však nie sú skutočné. Tieto zavádzajúce fotografie poriadne potrápia tvoj zrak. Ak sa už bavíme o zvláštnostiach, tak sa určite zhodneme, ak ti povieme, že mnohé zvláštnosti…

10 divných faktov o jedle, o ktorých si doteraz pravdepodobne netušil

0 icon

Jedlo. Jeme ho každý deň, no koľko o ňom v skutočnosti vieme? A práve to sa teraz pokúsime napraviť. Existuje veľa zaujíamvostí o jedle, o ktorých sme doteraz ani my v redakcii nevedeli! Pokúsili sme sa to trochu zamiešať. Niektoré fakty, ktoré sme uviedli, sú zaujímavé, niektoré sú divné a niektoré sa…

Táto zábavná zbierka fotografií ti ukáže vtipné príbehy z ciest

0 icon

Možno si vodič a možno nie. Určite si však spomínaš na vtipné a zábavné príbehy z ciest, ktoré si zažil ako vodič alebo ako spolujazdec. Nezáleží na tom, či si držiteľom vodičského preukazu alebo nie. Každý z nás sa pomerne často presúva z bodu A do bodu B pomocou rôznych…

Trápi ťa vypadávanie vlasov? Tieto triky by ti mohli pomôcť

0 icon

Trápi ťa vypadávanie vlasov? Tieto prírodné triky ti pomôžu tento problém vyriešiť. Vypadávanie vlasov je väčšinou spájané s mužmi, no v skutočnosti sa s týmto problémom počas života stretne viac ako 55% žien. V skutočnosti asi 40% žien zažije trvalú stratu vlasov počas svojho života. A hoci v tom môže…

FOTO DŇA

Nová vonkajšia expozícia drevených plastík v Botanickej záhrade v Košiciach

Autor: TASR-František Iván

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali