Ministerstvo zdravotníctva SR sa pri očkovaní detí odvoláva na odborníka Jeseňáka, ktorý je na výplatnej páske farmakoncernov. Ochorenie po Covid-19, pre ktoré vraj chcú očkovať detí, sa objavuje aj po vakcíne

Bratislava 12. júna 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Sebastian Scheiner, TASR/AP-Vadim Ghirda, Pixabay)

 

Ešte vo februári sa v Izraeli objavilo 10 prípadov syndrómu multisystémového zápalu (PIMS) po očkovaní proti covid-19 podľa portálu Israel National News. Prvé prípady sú známe už aj v Európe a Amerike. Naši odborníci však tvrdia, že deti treba zaočkovať preto, aby sa vyhli tomuto ochoreniu po covid-19, hoci by ho mohli dostať práve po očkovaní

izrael ockovanie
Na snímke dievča dostáva vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 v izraelskom meste Rišon LeZion

Izraelské ministerstvo vnútra vyzvalo nemocnice, aby informovali aj o ďalších prípadoch tohto syndrómu, ktorý sa vyskytuje tak u detí ako aj dospelých niekoľko týždňov po prekonaní covid-19. V Izraeli sa objavilo 50 prípadov ochorenia po covid-19, polovica u detí. Zaznamenali len jedno úmrtie aj to len preto, že sa na syndróm prišlo neskoro.

Izraelské ministerstvo však diagnostikovalo 10 prípadov tohto ochorenia po očkovaní. Ako sa dá čakať, žiaden súvis s očkovaním potvrdený nebol, no ministerstvo zostavilo komisiu pre prešetrenie po-vakcinačnej morbidity, ktorú vedie Prof. Dror Mevorach of Hadassah Ein Kerem. Zároveň boli kontaktované ostatné nemocnice, aby zbystrili pozornosť v súvislosti s týmto zriedkavým syndrómom aj po podaní vakcíny.

Najnovšie vydanie Žurnálu amerického CDC pre nastupujúce infekčné choroby opublikovalo štúdiu z Kalifornie o dospelých pacientoch, u ktorých sa objavil PIMS po očkovaní. Štúdia žiada monitorovanie týchto ochorení tak po covid-19 ako aj po očkovaní. Azda o prvom takom prípade informoval Britský medicínsky žurnál 0, keď mladý človek dostal vakcínu 6 týždňov po ľahkom prekonaní covid-19, a po druhej dávke vakcíny uňho potvrdili PIMS.

 

Pomer rizík a benefitov očkovania

Slovenské ministerstvo však tvrdí, že toto extrémne zriedkavé ochorenie je jediný dôvod v záujme dieťaťa, pre ktorý treba preočkovať všetky deti experimentálnou vakcínou, hoci 90% z nich má bezpríznakový priebeh a ostatní len ľahký priebeh covid-19. Ak sa vyskytlo nejaké úmrtie u detí s covid-19, tak tie mali iné vážne diagnózy. Riziká vakcíny však zahŕňajú krvné zrazeniny, zápal srdcového svalu až po smrť, ktoré sa v stovkách ba tisícoch objavujú v americkom i európskom systéme nahlasovania nežiaducich účinkov u dospelých.

očkovanie
Ilustračné foto

Izraelský portál uvádza mieru úmrtia po očkovaní proti covid-19 a proti chrípke podľa amerického systému nahlasovania VAERS. Kým po vakcíne proti chrípke pripadá 1 smrť na 9 000 000 zaočkovaných, pri Covid-19 vakcíne je to 1 smrť na 35 000 dávok očkovania alebo 10 000, ak ide o plne zaočkovaných. Izraelský štát nemá verejne transparentný systém nahlasovania nežiaducich účinkov. Portál lamentuje, že ministerstvo dostatočne neinformuje a preto ľudia ani nemajú vedomosť o online formulároch, prostredníctvom ktorých nežiaduce účinky môžu nahlasovať.

Množstvo odborníkov po celom svete odmieta očkovanie detí pre opatrnosť, keďže možné dlhodobé následky vakcín nie sú známe. Tieto osoby sú cenzúrované, ostrakizované a pod. Jediný pandemický korektný názor je, že očkovať treba všetkých len, aby sme dosiahli kolektívnu imunitu. Diskusia sa jednoducho nepripúšťa, diskutovať možno len o tom ako preočkovať čo najväčšiu väčšinu – samozrejme, aby to vyzeralo dobrovoľne, hoci je to nasilu.

 

Čo viac vieme o syndróme PIMS

V časopise Pediatric Investigation uverejnili výskumníci z Bostonskej nemocnice pre deti, ktorá spolupracuje s Harvardskou univerzitou, článok pod názvom Komplexnosti COVID‐19 vakcín a syndróm multisystémového zápalu u detí (PIMS) s týmto tvrdením:

„Zistilo sa, že deti, ktoré boli diagnostikované s vážnym PIMS, majú vyššie hladiny protilátkovej odpovede na SARS-CoV-2 vrátane vyšších hladín domény naviazania na receptory, neutralizačných títrov a protilátok proti spike proteínu a virálnemu nukleokapsidu. Tento tip zápalového rizika je pri vývoji vakcíny veľkou výzvou hlavne pre pediatrickú populáciu. Ak by vakcína vedela navodiť takýto typ protilátkovej odpovede, potom be potenciálne mohla vystaviť zdravé deti riziku vážnych následkov po očkovaní, ktorého zámerom je predísť ochoreniu z vírusu SARS-CoV-2. Hoci len v malom počte, toto je vážna obava.“

Klinická štúdia pre vakcíny Pfizer ani len nedosledovala polovicu zaočkovaných dlhšie ako jeden mesiac, druhú polovicu len dva mesiace. Keďže ide o zriedkavé ochorenie, tak by sa v počte 1131 zaočkovaných v klinickej štúdií ani nemuselo vyskytnúť. Objavuje sa po týždňoch a väčšina detí, aj tých s vážnymi kardiologickými príznakmi sa vylieči do 30 dní. Zvyčajné symptómy zahŕňajú teploty, bolesť brucha a svalov, únavu, tlak v hrudi.

 

PIMS, Covid-19 alebo Kawasaki choroba – nebude to to isté?

Žurnál americkej medicínskej asociácie uverejnil štúdiu výskumníkov, ktorá sledovala 1116 hospitalizovaných vo veku do 21 rokov od marca do októbra 2020 s príznakmi, ktoré zodpovedali navzájom podobným ochoreniam: covid-19, PIMS a Kawasaki choroba. Výskumníci porovnávali klinické a laboratórne výsledky, aby mohli zistiť ako presnejšie diagnostikovať PIMS.

Zistili, že PIMS je ťažké diagnostikovať, pretože má podobné respiračné a gastrointestinálne príznaky ako ťažký covid-19. Ostatné príznaky MIS-C sú veľmi podobné Kawasaki chorobe, ktorá spôsobuje zápal krvného riečištia. 80% detí s MIS-C a covid-19 malo vážne respiračné symptómy, ale viac detí s PIMS bez covid-19 malo zasiahnuté orgány vrátane problémov srdca a slizníc ako napr. vyrážky a začervenanie očí ako sa vyskytuje u pacientov s Kawasaki chorobou.

Záver je, že PIMS sa viac vyskytuje u detí (6-12 rokov) hispánsko-latino pôvodu a černošskej populácie, ktoré majú už existujúce diagnózy. Naozaj teda naše detí nie sú vo vážnom ohrození týmto raritným syndrómom. Viac ich ohrozujú známe a neznáme riziká očkovania proti Covid-19. Kawasaki choroba prevláda najmä vo východoázijskej rasy a u deti vo veku 2 až 3 roky.

Ako ináč, Kawasaki ochorenie podľa medicínskych autorít nijako nesúvisí s očkovaním, hoci to nikto nikdy neskúmal. Pritom vedeckých dôkazov, že dieťa môže byť prvé roky života v chronickom zápale a v cytokínovej nerovnováhe  práve pre množstvo dávok vakcín s hliníkom, je už dosť. Neprekvapí, že dieťa so zníženou imunitou v takom stave ťažšie znáša priebeh infekčného ochorenia, hlavne ak lekári imunitu nepodporujú ani v procese liečby covid-19.

 

Alebo ešte niečo iné by to mohlo byť?

Iní výskumníci publikovali podozrenie, že ide o syndróm tzv. aktivácie mastocytov (žírnych buniek). Symptómy sú podobné aj tejto chorobe, na ktorú je známa liečba, potláčajúca mastocyty, ktoré sa aktivizujú v cytokínej burke pri ochorení covid-19. Pri covide sa totiž spúšťa zápalová cytokínová búrka a trombogenickí agenti, čo má za následok deštrukciu pľúc. Mastocyty sú imunitné bunky, ktoré zohrávajú patogenickú úlohu v mnohých zápalových procesoch. Tie sú zvýšené u covidových pacientoch v krvnom sére a pľúcnom tkanive.

PIMS je tak veľmi zriedkavé ochorenie po covid-19 (jeden na ???? prípadov) napokon ako zriedkavý je aj zápal srdcového svalu u mladistvých po očkovaní (jeden na 3 000-6000). Ak post-vakcinačná myokartidída, ktorá podľa našich odborníkov po týždňoch odzneje bez následkov, nie je problém, prečo potom má byť problém post-kovidový PIMS, ak odzneje po týždňoch a bez následkov? Dnešná medicína ho už vie včasne diagnostikovať a aj účinne liečiť, ak je vôľa liečiť. No neprekvapili by štúdie, uverejnené v čase, keď vakcíny majú ambíciu byť schválené pre deti, v ktorých deti nebudú liečené, aby sa z PIMS vyrobila zámienka očkovať deti.

 

Záujem dieťaťa alebo vakcinačných molochov je na 1. mieste?

Po covidovej sezóne 2020/21 sme poučení, že možno čakať všetko. Navyše, dnes keď už aj vedecká komunita uznáva, že vírus bol umelo vytvorený, hoci to bolo dlho zakázané si čo i len myslieť, treba si ponechať kritického duchu hlavne voči tým, ktorí nám natláčali dogmu, že ide o prirodzený vírus, a teraz nám natláčajú očkovanie pre deti bez ohľadu na známe a neznáme riziká. Ak klamali raz, budú klamať znova. A za ten rok sme videli najrôznejšie manipulácie, objednané modelovania, sponzorované štúdie, schválenia efektívnosti neefektívnych patentovaných liekov a hlavne veľa cenzúry a nálepkovania.

očkovanie
Ilustračné foto

Očkovanie detí sa skrýva za pseudoargument, že je v ich záujme, aby sa predišlo PIMS. S takýmto odôvodnením ohlásilo naše ministerstvo otvorenie čakárne na očkovanie detí. Odvolalo sa pritom na odborníka na výplatnej páske farmafiriem. Prezident imunológov Miloš Jeseňák vykázal pomimo svojho platu v prvom polroku 2020 príjem 43 tis. Eur. Podobne o čosi viac mu v priemere vyšlo aj za predchádzajúce dva polroky. Z toho aj pekne sumičky od výrobcov vakciny. Takáto osoba v konflikte záujmov tvrdí, že očkovať deti treba ako súčasť „globálneho boja proti tomuto ochoreniu… lebo deti môžu predstavovať zdroj infekcie pre iných“.

Deti musia podľa týchto farmaexpertov podstúpiť očkovanie, aby sme údajne vykynožili vírus, lebo tvrdia, že tak vykynožili iné choroby. Ich zamieňanie príčin a dôsledkov pripomína frázy komunistov, ktorí tvrdili, že socialistické zriadenie je príčinou pokroku, hoci ten bol ešte rýchlejší na Západe. Dnes presviedčajú, že choroby vymizli vďaka očkovaniu, hoci niektoré choroby ako týfus vymizli aj bez očkovania. Ďalšie majú dnes tak ľahký priebeh ako šarlach, že o nich nič nepočuť práve preto, že sa zlepšila hygiena a strava. Len demagógovia môžu tvrdiť, že jedinou príčinou toho, že je menší výskyt ochorení, proti ktorým sa očkuje, sú vakcíny. Hlavne, keď je aj historicky a štatisticky podložené, že očkovať sa začalo po tom, čo úmrtnosť na tie choroby klesla takmer k nule… (viď graf 1 tu)

Jana RayTutková
Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Juhovýchod Európy sa pripravuje na vlnu horúčav

0 icon

Skopje 28. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)   Úrady vo viacerých krajinách juhovýchodnej Európy vydali varovania pred extrémne horúcim počasím. Spravili tak v súvislosti s vlnou horúčav, ktorú v regióne očakávajú vo štvrtok, a podľa meteorológov by mala teploty vo vnútrozemí vyhnať až na 43 stupňov Celzia Úrad verejného zdravotníctva v…

Ruský Roskomnadzor chce blokovať i účty na sociálnych sieťach spojené s Navaľným

0 icon

Moskva 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) v stredu pre agentúru AFP vyhlásila, že zablokované by mali byť i účty "extrémistických organizácií" na sociálnych sieťach spojené s opozičným lídrom Alexejom Navaľným Stalo sa tak dva dni po…

Hasiči a polícia zasahujú pri tragickej nehode pri Štefanove

0 icon

Štefanov 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Hasičský a záchranný zbor)   Hasiči a polícia momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste II/500 v katastri obce Štefanov v okrese Senica. Pri nehode došlo k zrážke osobného automobilu s kamiónom, pričom vo vozidle sa v tom čase nachádzali štyria…

Chárov agent o jeho budúcnosti: „Niet sa kam ponáhľať“

0 icon

New York 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)   Budúcnosť slovenského hokejového obrancu Zdeno Cháru v zámorskej NHL je stále nejasná. Budúci člen Siene slávy sa podľa jeho agenta pripravuje na svoju 23. sezónu v profilige a jedným dychom dodal, že netreba nič uponáhľať. V lete sa Chára stane neobmedzeným…

Ústavný súd vydal chybné uznesenie k pozastaveniu časti vyhlášky k hraniciam

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Ústavný súd (ÚS) SR spravil chybu v uznesení k pozastaveniu časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR k režimu na hraniciach. Ústavný súd  pozastavil len časť týkajúcu sa osôb, ktoré absolvovali prvú dávku vakcíny do 9. júla. Informovala o tom televízia Markíza, ktorej to potvrdil…

V priebehu 24 hodín našli štátni ochranári dva uhynuté medvede, asi obete pytliactva

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Štátna ochrana prírody SR (ŠOP SR) objavila v priebehu 24 hodín dva uhynuté medvede, ktoré sa pravdepodobne stali obeťami pytliactva. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) o tom informovalo v tlačovej správe, ktorú zaslal Slavomír Held z odboru komunikácie rezortu Ani v jednom z…

Medvedev v dusivom teple smerom k rozhodcovi: „Môžem zomrieť“

0 icon

Tokio 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)   Extrémne teplo v Tokiu v stredu totálne vyčerpalo ruského tenistu Daniila Medvedeva. Druhý nasadený hráč olympijského turnaja v osemfinále vyradil Taliana Fabia Fogniniho v trojsetovom dueli 6:2, 3:6 a 6:2, no počas zápasu sa viditeľne fyzicky trápil "Môžem to dokončiť, ale čo ak…

Vakcína je sloboda? CDC: Očkovaní v rizikových oblastiach v USA majú znova nosiť rúška

0 icon

Washington 28. júla 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Obyvatelia Spojených štátov žijúci vo vysoko rizikových oblastiach by mali vo vnútorných priestoroch začať znova nosiť rúška, a to aj v prípade, že sú zaočkovaní proti novému koronavírusu. Oznámilo to v utorok americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Ako informuje…

Vedci znovu vyzývajú na okamžité kroky v boji proti klimatickej kríze

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Tisícky vedcov zopakovali svoje výzvy na okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál DW „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch - nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch -…

Spojené štáty hľadajú spôsoby, ako posilniť kybernetickú bezpečnosť kritickej infraštruktúry

0 icon

Washington 28. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Carlson)   Spojené štáty hľadajú spôsoby, ako posilniť ochranu kritickej infraštruktúry pred kybernetickými útokmi. K dosiahnutiu cieľa majú prispieť verejný aj súkromný sektor Prezident Joe Biden v stredu podpísal výnos, ktorý okrem iného ministerstvu pre vnútornú bezpečnosť a ministerstvu obchodu nariaďuje vypracovať bezpečnostné štandardy pre…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Štefan Harabin

Policajný prezident Kovařík už mal byť vo väzbe, lebo pomáhal páchateľom trestnej činnosti sa ukryť. Žilinka, Kovařík a Remeta, každý svojím dielom, úspešne rozkladajú trestné konanie.

0icon

Prokurátor Remeta tvrdí že vyšetrovateľka Diana Santusová postupovala zákonne a v jej postupe nezistil procesné pochybenie. Iba policajt Kovařík, v trestnom konaní, podriadený Remetovi, úmyselne zmaril akciu, pri ktorej mali byť zadržaní obvinení z krivých výpovedí, ktorí sú teraz záhadne nezvestní. Nesporne zákonný postup vyšetrovateľky Santusovej v  akcii zameranej na zadržanie podozrivých  členov…

Andrej Sablič

Analýza ekonómie pokračovanie II.

0icon

Malá filozofická medzihra - úvaha. Prečo? Zisťujem, že v minulosti sa venovala malá a dnes takmer žiadna pozornosť pri výchove človeka o základných zákonoch, podľa ktorých prebiehajú procesy v prírode i spoločnosti. Nuž, a tak pre mnohých moje texty môžu byť Španielskou dedinou. Píšem pre ľudí, a tak prosím o…

Erik Majercak

Je prezident USA dement? USA sa pomaly rozpadajú. Mainstreamové Fox News otvárajú Overtonove okno v mainstreame a ťahajú tému opustenia USA jednotlivými štátmi do regionálnych únií

0icon

Rozpadu USA a pádu dolára sa venujem už pár blogov a s časom sa ukazuje ako tento proces postupuje. Najnovšie sa do procesu rozpadu zapojili mienkotvorné Fox News tu  https://www.youtube.com/watch?v=l7_P3Safn-Y. Tie percentá podpory oddelenia sa od USA sú na zatiaľ úrovni 30-44% podľa regiónu, ale je to proces

Peter Lipták

Čaputová podpísala Mengeleho zákon

0icon

Beštia fašizmu prvýkrá

Marián Tkáč

Pomenujme Vodné dielo Gabčíkovo Nagymaros menom Júliusa Bindera

0icon

Pozemský život je limitovaný, v nebi bude zase o jedného statočného Slováka viac.  Odišiel spomedzi nás profesor Július Binder, vzácny muž, ktorého meno je spájané s grandióznym Vodným dielom Gabčíkovo-Nagymaros. Aby tak bolo natrvalo, navždy, premenujme Vodné dielo Gabčíkovo-Nagymaros na VODNÉ DIELO JÚLIUSA BINDERA. Spojme sa, zjednoťme a urobme všetko…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Týchto 10 detí prekvapilo rodičov so svojimi vynálezmi

0 icon

Deti sú často podceňované. Myslíme si, že sú príliš malé na to, aby vedeli čokoľvek. Avšak, ak s nimi budeme tráviť množstvo času, zistíme, že nás dokážu príjemne prekvapiť. Aby sme ti to dokázali, podelíme sa s tebou o týchto 10 detských vynálezov, ktorými deti prekvapili svojich rodičov. Kto by…

4 veci, ktoré ste (pravdepodobne) o vode nevedeli

0 icon

Až 60 percent telesnej hmotnosti tvorí voda. Orgány vďaka nej fungujú tak, ako majú. O jej dôležitosti svedčí aj to, že hoci bez potravy prežijeme niekoľko týždňov, bez vody zomrieme už do niekoľkých dní. Pozrite sa spoločne s nami na 4 veci, ktoré ste pravdepodobne o vode nevedeli.   1. Hydratácia Pri dostatku…

10 geniálnych trikov, ktoré zlepšia tvoje fotografické schopnosti

0 icon

Profesionálna fotografická výbava stoji aj tisíce eur. Vďaka nej však fotograf dokáže vytvoriť úžasné a nádherné fotografie a vynaloží pri tom iba zlomok námahy ako obvykle. Ak však máš čas, chuť, trpezlivosť a nebojíš sa, že tvoje ruky budú špinavé, potom ti tieto malé jednoduché domáce triky pomôžu dosiahnuť podobné…

Zaujímavé vzácne veci, ktoré prešli naozajstnou skúškou času

0 icon

Starožitnosti sú bezplatnou vstupenkou na cestu späť v čase. Ak sú staré veci dobre zachované, môžu sa z nich stať cennosti s nevyčísliteľnou hodnotou. Od krásnych edvardiánskych šiat až po pradedov fotoaparát z 19. storočia, ľudia sa často obracajú na sociálne médiá, aby zdieľali tie najfascinujúcejšie veci, ktoré vlastnia. Dnes vám umožnia…

Spálenie od slnka? Toto by si nemal robiť!

0 icon

Existuje mnoho spôsobov, ako prírodne spálenú pokožku ošetriť , napríklad nanesením surovej zemiakovej pasty alebo medu na tvár. Niektoré zdanlivo nevinné rituály však môžu spálenie ešte zhoršiť. Ako sa ukázalo, aj potraviny, ktoré ješ, alebo oblečenie, ktoré nosíš, by ti mohli poškodiť pri popáleninách od slnka. 1. Používanie aloe vera s prísadami na spálenie

Armádny Magazín

Námorná pechota USA si vybrala prototyp pokročilých prieskumných vozidiel od General Dynamics

0 icon

28. júla 2021, Sterling Heights, USA (AM) - Námorná pechota Spojených štátov amerických vybrala návrh prototypu spoločnosti General Dynamics Land Systems, ten tak postupuje v rámci výberového konania na pokročilé priesk

„Medvedia služba“ spojencov v Kurskej bitke

0 icon

Rusko, 28.júl 2021 (AM) – Západné rozviedky odovzdali Moskve chybnú informáciu o dislokácii nemeckých vojsk. So „senzačným odhalením“ o udalostiach 2. sv. vojny sa pred necelým rokom vytasili zaoceánski „historici“. Americký časopis Popular Mechanics uverejnil materiál, v ktorom sa tvrdí, že Červená armáda mohla zvíťaziť v Kurskom oblúku len v

Voliteľne ovládateľné bojové vozidlo od Rheinmetall bolo vybrané v programe americkej armády

0 icon

Nemecko, 28.júl 2021 (AM) – Americká armáda zadala spoločnosti American Rheinmetall Vehicles so sídlom v Sterling Heights v Michigane zmluvu na vývoj 2. fázy digitálneho návrhu pre program voliteľne ovládateľných bojových vozidiel (Optionally Manned Fighting Vehicle – OMFV). Spolu so svojimi partnermi Raytheon Technologies, L3Harris

Ako Rímska ríša. Európska únia nie je jednotná a môže sa čoskoro rozdeliť na západ a východ

0 icon

Francúzsko, 28.júl 2021 (AM) – Novinári francúzskeho denníka „Le Figaro“ tvrdia, že medzi dvomi časťami Európskej únie existujú vážne rozpory. Hovoríme o západnej Európe, ktorá EÚ vytvorila a o východnej, takzvanej novej Európe, ktorej hodnoty a priority sú často so „staršími kolegami“ v rozpore.   Le Figaro píše, že ide o akýsi konflikt…

Rusko navyšuje výrobu vojenských a civilných vrtuľníkov

0 icon

Rusko, 28.júl 2021 (AM) – Tento rok holding Vrtuľníky Ruska (korparácia Rostech ) dodá Rusku a zahraničným zákazníkom 190 vojenských a civilných vrtuľníkov, čo je o 20 viac ako v minulom roku, oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Andrej Boginskij. &nb

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali