Kocúrkovo na steroidoch: Pred vojnou na Donbase to začína aj u nás pekne pulzovať

Bratislava 13. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák,Martin Baumann,Dano Veselský)

 

Agenti a veriaci sekty slniečkových euroatlantistov sa začali horúčkovito aktivizovať: namiesto Fica teraz sú hlavnými objektmi ich svätého džihádu – samozrejme, popri Rusku – najmä Matovič a Sputnik

Igor Matovič
Na snímke bývalý predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO)

Zdá sa, ako keby všetci slovenskí euroatlantisti boli povolaní do zbroje, takí sú aktívni. Jednou z prvých úloh bolo postaviť sa pevne za Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a jeho riaditeľku Zuzanu Baťovú (len aby sa nezabudlo, manželku Radoslava Baťa, bývalého hovorcu Andreja Kisku).

Táto osoba, spolu s vedením Ministerstva zdravotníctva je zodpovedná za sabotáž vakcíny Sputnik V, ktorú úspešne používa 60 krajín sveta, viaceré krajiny EÚ ju dokonca idú vyrábať licenčne, ale ŠÚKL na čele s Baťovou pod nejakými byrokratickými zámienkami (a všelikto tvrdí, že aj vymyslenými dôvodmi) hrdinsky zabránil použitiu tejto hybridnej geopolitickej zbrane na Slovensku.

Preto sa za Baťovú postavili všetky figúrky euroatlantizmu na Slovensku. V pondelok ŠÚKL navštívila prezidentka Zuzana Čaputová. Dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského (FaF UK) v Bratislave Ján Klimas navrhol, aby Baťovej bola udelená Medaila PhMr. Vladimíra J. Žuffu, najvyššie možné ocenenie Slovenskej farmaceutickej spoločnosti Slovenskej lekárenskej spoločnosti (SFS SLS).

Toto ocenenie sa zvykne udeľovať osobnostiam po dosiahnutí významných životných míľnikov. „Som presvedčený, že doktorka Baťová si ho v plnej miere zaslúži už dnes, v neobvykle mladom veku. Za dôležité považujem aj to, že ho SFS SLS udelí v správnom čase. A ten je podľa môjho názoru práve teraz,“ uviedol Klimas. K tomu netreba nič dodávať.

Zuzana Baťová
Na snímke riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová

Podporu pracovníkom ŠÚKL vyjadril aj Slovenský spolok študentov farmácie, ktorý vo svojom vyhlásení „odsúdil bezcieľne nenávistné útoky voči odborníkom na poli farmácie ako ľudským bytostiam“. My v redakcii sa k tomuto vyhláseniu pripájame: aj my odsudzujeme bezcieľne útoky voči ľudským bytostiam. A tiež odsudzujeme trápny a nemiestny politický aktivizmus a byrokratickú sabotáž osvedčenej vakcíny, ktorá by mohla zachraňovať mnoho ľudských životov.

 

Prípad Heberprot

Niekto by mohol namietať: veď ľudia v tých inštitúciách robia len to, čo im kážu predpisy. Lenže práve to nie je celkom isté: v prípade pani Baťovej a ňou riadenej inštitúcie o tom mnohí pochybujú.

Svoju konkrétnu skúsenosť s ňou má napríklad poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha, ktorý tvrdí, že čosi veľmi podobné, ako v prípade vakcíny Sputnik, sa v minulosti stalo aj s vynikajúcim kubánskym liekom Heberprot na tzv. diabetickú nohu.

Liek, ktorý sa používa v desiatkach štátov sveta a zachránil už tisíce pacientov, ŠÚKL nepovolil (vraj preto, že údajne nejaký 72-ročný pacient zomrel na rakovinu prostaty a ŠÚKL nevie vylúčiť, že to nebolo z Heberprotu…). Otec Ľuboša Blahu, známy novinár Milan Blaha, trpel týmto ochorením a lekári mu Heberprot odporúčali ako jedinú šancu. Keďže sa však tento liek na Slovensku nesmie predávať, rodine sa nepodarilo ho včas zohnať. Výsledok: pacientovi museli nohu amputovať.

„Tristotisíc pacientov po celom svete takýto problém nemalo, ale tu niekto účelovo potreboval nájsť zámienku a zarezať dobrý liek. Mimochodom, takto môžete odpáliť ktorýkoľvek liek, lebo vždy sa nájde nejaký 72-ročný pacient, ktorý dostane rakovinu – keby sa takto postupovalo pri AstraZenece, už ju vyhadzujeme do Dunaja,“ uviedol Blaha a zdôraznil, že kvôli takýmto praktikám pri ochrane záujmov západných korporácií jeho otec prišiel o nohu.

„V kuloároch sa hovorilo, že išlo o obrovský tlak od západných farmafiriem, ktoré sa boja kubánskej konkurencie. Aj tej ruskej. Každej,“ povedal Blaha. „Ide o zisk západných farmafiriem, nie o zdravie. A tak je to aj pri Sputniku. Kvôli biznisu tu umierajú ľudia. A ja Baťovej neverím ani slovo. Ani pri Heberprote, ani pri Sputniku.“

 

Euroatlanťania verzus Androméďania

Iní Euroatlanťania, ako napríklad Demeš, Kukan, Vášáryová a ďalší komentovali cesty ministra financií Igora Matoviča do Moskvy a Budapešti. Spomínali veci ako bezprecedentné poníženie a zneváženie slovenskej diplomacie, nerešpektovanie kompetenčného zákona, porušovanie pravidiel a diplomatických zvyklostí v medzinárodných stykoch, poškodenie povesti a dobrého obrazu SR v zahraničí a podobné veci. Skrátka, Matovič a jeho mimozemský štýl robenia politiky je v kurze a jeho politická kariéra naberá čoraz zaujímavejšie obrátky.

Pozoruhodne sa vyvíja spôsob, akým o Matovičovi píšu systémové médiá: prešiel iba rok od volieb a pravoverní euroatlantickí pisatelia čoraz častejšie tohto bojovníka proti korupcii a zlu dávajú do rovnakej škatule ako Mečiara a Fica, teda do takej, ktorá má na veku nakreslenú smrtku a výrazný nápis NEOTVÁRAŤ! ABSOLÚTNE ZLO! Za všetky uveďme citát z Denníka N: „V roku 2021 sledujeme veľký paradox dejín, keď už ani ľudia, čo protestovali proti Mečiarovi i Ficovi, nedokážu vystáť Igora Matoviča, ktorý sa roky tváril, že je na strane ,slušného Slovenska‘. Dnes je jasné, že svoju slušnosť a modernosť iba predstieral.“

Zaujímavý je tiež spôsob, akým sa zástupcovia mediálnej moci rozprávajú s Matovičovým bábkovým premiérom Eduardom Hegerom. Napríklad moderátor TV Markíza Michal Kovačič uzavrel nedeľnú reláciu Na telo, kde bol hosťom Heger, dialógom:

Heger: Myslím si, že bola chyba, že tam (zástupcovia veľvyslanectva počas Matovičovej ceste do Budapešti) neboli.

Kovačič: Aby sme to uzavreli. Už sa to nestane. V budúcnosti, pri ďalšej ceste.

Heger: Verím tomu.

Kovačič: Je to na vás.

Heger: Áno.

V tomto dialógu viaceré moderátorove otázky už ani nezneli ako otázky, ale skôr ako príkazy vystrašenému premiérskemu učňovi…

 

Ďalšia ruská provokácia: presúvali svoje vojská na vlastnom území!

Asi najpozoruhodnejšie vystúpenia na začiatku nového týždňa mali dvaja hlavní ministri pre euroatlantizmus Ivan Korčok a Jaroslav Naď, ktorí sa vyjadrovali k presunom ruských vojsk na ruskom území.

Korčok a J. Naď
Na snímke sprava minister obrany SR Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok

Korčok považuje za problém, že cieľ či motivácia ruskej vojenskej mobilizácie nie je známa (je naozaj záhadou, prečo presúvajú tie vojská, keď na druhej strane hranice sú nahromadené desaťtisíce vojakov a množstvo vojenskej techniky…): „Je úplne normálnou súčasťou výkonu suverenity každého štátu, že sa po jeho vlastnom území pohybujú vojenské jednotky. To nenamietame. Ale k takémuto pohybu vojsk musí dochádzať transparentným spôsobom a v súlade medzinárodnými štandardmi,“ uviedol.

Ešte zaujímavejšiu vec povedal Naď: „Treba mať chladnú hlavu a naozaj veriť, že to deeskaluje, a že tam Rusi možno realizujú nejaké cvičenie na svojom území, na západnej hranici, nech to skončia a nech sa vrátia naspäť domov.“

Zosumarizujme si teda, čo títo naši dvaja ministerskí velikáni ducha odkazujú zloduchovi Putinovi: Putin smie presúvať svoje vojenské jednotky po Rusku, ale iba tak, ako mu to dovolia „medzinárodné štandardy“, teda predpisy schválené vo Washingtone. A iba tak, aby všetci dopredu vedeli ktorá jednotka kam ide. A iba tak, aby to už nebolo príliš – keď sa trochu popresúvajú, tak nech to urýchlene dokončia a šup-šup domov.

Je niekedy ťažké komentovať výroky politikov tejto vládnej koalície bez použitia expresívnych výrazov…  Tak k uvedenému ešte dodajme, že podľa oficiálnych údajov zo stránky Ministerstva obrany za uplynulé štyri mesiace cez Slovensko prešlo najmenej 129 vojenských konvojov. Minister Naď však odmieta, že by sa vojská NATO presúvali k ukrajinskej hranici, takže to tak iste bude.

 

Čo sa to varí v Kuchyni?

Do redakcie nám prišiel mail s nasledovnou informáciou: „Na Letisko Kuchyňa jazdia kamióny, ktoré nesmie nikto ,zo Slovákov‘ kontrolovať a cez vrátnicu chodia osoby s americkými, a teraz sa podržte, s kosovskými (štát, ktorý neexistuje) aj albánskymi pasmi.“

Pisateľ vyslovil tiež domnienku, že tieto veci sa dejú v súvislosti so zmluvou o odovzdaní našich vojenských letísk Američanom, o ktorej sa pred časom veľa hovorilo, ale ktorá údajne nebola nikdy podpísaná (písali sme o nej napríklad TU), ale potom, ako minister obrany Jaroslav Naď jednoznačne vyhlásil, že táto zmluva je pasé a podpisovať sa nebude, sa o nej prestalo hovoriť.

Pisateľ, ktorý sa podpísal ako „Kuchynčan“, pridal pod svoju správu ešte dodatok: „P.S. V roku 1945 som pri anglo-americkom ,presnom‘ bombardovaní letiska prišiel o starého otca a tetu, ktorí boli na poli okopávať zemiaky a nechcem, aby sme sa znova stali terčom kohokoľvek!“

 

Občania zúfalo čakajú na vyslobodenie

A čo občania? Dve tretiny obyvateľov si želajú, aby sa už tento zlý sen čím skôr skončil. Chcú predčasné voľby, podpisy na petícii za referendum o predčasných voľbách vraj pribúdajú raketovým tempom. Zdá sa teda byť isté, že referendum bude – lenže bude aj úspešné? To by muselo prísť k urnám 50 percent voličov… Prídu?

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kollár: Z koalície odídeme vtedy, keď nebudeme môcť napĺňať svoj program

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Výstupy z pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát nebudú pre hnutie Sme rodina dôvodom na odchod z koalície. Bude ich však vetovať. Z koalície odíde až vtedy, ak nebude môcť napĺňať svoj program. Pred rokovaním koaličnej rady to uviedol predseda parlamentu…

CIA údajne plánovala únos a vraždu Juliana Assangea

0 icon

Brusel 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Frank Augstein)   Príslušníci americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) počas vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa plánovali únos a vraždu novinára a zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea, keď sa ukrýval na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne. Informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke Medzinárodná federácia novinárov (IFJ)…

Arménsko a Azerbajdžan si pripomínajú prvé výročie 44-dňovej vojny o Karabach

0 icon

Baku/Jerevan 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aziz Karimov)   Obyvatelia Arménska a Azerbajdžanu si v pondelok minútou ticha uctili pamiatku obetí šiestich týždňov bojov v Náhornom Karabachu, ktoré vypukli vlani 27. septembra. Informovala o tom agentúra AFP Vojna o kontrolu nad hornatým regiónom Náhorný Karabach si vyžiadala asi 6500 mŕtvych a vyvolala…

Cenu Václava Havla za ľudské práva získala bieloruská opozičná líderka Maryja Kalesnikavová

0 icon

Štrasburg 27. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Držiteľkou deviatej Ceny Václava Havla za ľudské práva sa stala bieloruská opozičná líderka a aktivistka Maryja Kalesnikavová. Ocenenie udelili na špeciálnej ceremónii počas otváracieho dňa jesenného plenárneho zasadnutia Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu Za Kalesnikavovú cenu, ktorá pozostáva z odmeny 60-tisíc eur,…

EMA posudzuje žiadosť Moderny o podávanie tretej dávky vakcíny

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)   Európska lieková agentúra (EMA) začala posudzovať žiadosť spoločnosti Moderna o podávanie posilňujúcej tretej dávky jej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 Podanie ďalšej dávky očkovacej látky Spikevax chce umožniť najmenej po šiestich mesiacoch od druhej dávky u ľudí vo veku od 12 rokov. EMA…

Pfizer testuje liek na odvrátenie nákazy koronavírusom

0 icon

New York 27. septembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Farmaceutická firma Pfizer začala testovať prípravok, ktorý by mohol potenciálne pôsobiť ako liek na odvrátenie nákazy koronavírusom v prípadoch, keď sa nakazí blízka osoba Spoločnosť v pondelok informovala, že bude skúmať účinky tabletky obsahujúcej nízku dávku liečiva proti vírusu HIV ritonavír na…

Koaličná rada má riešiť zmeny v polícii či tresty za marihuanu

0 icon

Bratislava 27. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Koaličná rada má riešiť zmeny v Policajnom zbore, zriadenie komisie na kontrolu informačno-technických prostriedkov či zmiernenie trestov za marihuanu. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO) Šéfka poslaneckého klubu SaS…

Maďarská socialistická strana varovala Orbána: Víťazstvom SPD v Nemecku sa mení európska politika. Szijjártó: Maďarsko bude spolupracovať s akoukoľvek nemeckou vládou

0 icon

Budapešť 27. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Violeta Santos Moura, Pool via AP,John Minchillo)   Sociálni demokrati z SPD, ktorí v nedeľňajších parlamentných voľbách v Nemecku tesne porazili kresťanských demokratov (CDU/CSU) odchádzajúcej kancelárky Angely Merkelovej, fandia v budúcoročných parlamentných voľbách v Maďarsku Gergelyovi Karácsonyovi – jednému z opozičných kandidátov na post premiéra.…

Izraelský premiér: Irán v jadrovom programe prekročil všetky hranice

0 icon

New York/Teherán 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-John Minchillo, Pool)   Irán prekročil všetky "červené čiary" zamerané na obmedzenie jeho jadrového programu, avšak Izrael mu nedovolí získať jadrovú bombu, povedal v pondelok izraelský premiér Naftali Bennett na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Informuje o tom agentúra AFP "Iránsky jadrový program…

Afganský vyslanec stiahol svoj prejav z rozpravy Valného zhromaždenia

0 icon

New York 27. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manuel ElĂ­as/United Nations Photo via AP)   Vyslanec Afganistanu pri OSN Ghulám Isakzaj zrušil svoj prejav pred svetovými lídrami na Valnom zhromaždení OSN, ktorý mal predniesť v pondelok. Informovala o tom hovorkyňa predsedu tohto valného zhromaždenia Monica Grayleyová, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Ivermektin do lekární bez predpisu!

0icon

Prihováram sa našim politikom. Pôvodne som chcel v texte začať každú vetu nejakou škaredou nadávkou, ale rozmyslel som si to. Politici, na Ivermektin pri liečbe Covidu som vo svojom okolí počul len chválu. A dokonca aj o tom určenom pre kone či ovce. Politici, Ivermektin je podľa odborných štúdií najbezpečnejší…

Gustáv Murín

Očkovacia propaganda pritvrdzuje - až do absurdna

0icon

Od počiatku tejto umelo zdramatizovanej (napr. aj falošne pozitívnymi testami a manipuláciou so štatistikami hospitalizovaných) pandemickej situácie registrujeme u nás absenciu verejnej odbornej diskusie a následné bezradné, agresívne, neúspešné zásahy do života celej spoločnosti vedenej bandou plagiátorov. Nevedomosť vedie ku katastrofickým následkom. A tie sa dostavili. Len si stručne zhrňme,…

Andrej Sablič

Komu niet rady, tomu niet ani pomoci!!!

0icon

Spravil som vše, preto, aby si táto spoločnosť uvedomila kam smeruje a, čo je tomu na príčine. Žiaľ spoločenská hlúposť, ktorej začínajú podliehať aj jedinci derúci sa k moci sa množí exponenciálne tak ako, aj prázdne peniaze, ktoré sú nositeľom tejto hlúposti. Nuž a tak na záver tohoto seriálu článkov…

Pavel Jacz

Matovič je najšikovnejší slovenský politik. Žiaľ, iba ….

0icon

  (Zdroj Sputnik News) To, čo sa dnes deje v spoločnosti, v politike, na štátnych úradoch a najmä v policajných a s nimi súvisiacich zložkách, ktoré majú dbať na dodržiavanie zákonov je výslednica ťaženia súčasnej klapkovo jednosmernej „najprofesionálnejšej“ slovenskej vlády v histórii (aspoň si myslím, že „šikovnejšía“ nebola žiadna doteraz),…

Boris Mesár

1. Nórsko : COVID je sezónna chrípka ? 2. Členovia kongresu USA a ich zamestnanci sú oslobodení od Bidenovho očkovacieho mandátu 3. Prečo je na celom svete zrazu extrémne vážny nedostatok pracovníkov? 4. ZAOČKOVANÁ SLOVENSKÁ HEREČKA ŠVIDRAŇOVÁ DOSTALA COVID

0icon

1.Koronavírus možno teraz zaradiť do jedného z niekoľkých respiračných ochorení so sezónnymi odchýlkami, uviedol Geir Bukholm, zástupca riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH). Za posledný rok a pol bol Covid-19 klasifikovaný ako všeobecne nebezpečná choroba. To sa však môže čoskoro zmeniť, pretože asistent riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH) Geir Bukholm…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Nebudeš veriť vlastným očiam! Tieto zvieratá sa očividne roztápajú

0 icon

Zima je už definitívne za nami a blížime sa k tým neznesiteľným horúčavám, ktoré nás čakajú v lete. Predstav si ten pocit, že sa roztápaš. Ako čokoláda, ktorú si nechal na slnku dlhšie, ako bolo potrebné. Presne tak sa v lete cíti nejden človek. A nie len ľudia zdieľajú tieto…

Dunkerque a 2. svetová vojna (5. časť)

0 icon

 Aj napriek hrdinstvu preukázanom v Dunkerquu a úspešnou evakuáciou prevažnej väčšiny spojeneckých vojsk išlo o potupnú porážku. Hitler nariadil, aby na oslavu vyzváňali tri dni zvony a Churchill pochmurne poznamenal: „Evakuáciou sa vojny nevyhrávajú“. Pokračujeme v poradí piatou časťou článku o situácii vo francúzskom meste Dunkerque počas druhej svetovej vojny.…

Čo sa stane s tvojim telom, ak budeš piť len čistú vodu?

0 icon

Všetci dobre vieme, aké zdravotné ťažkosti nám môžu spôsobiť rôzne sladené nápoje - od obezity až po cukrovku a srdcovo-cievne problémy. Avšak ako bude naše telo reagovať, ak tieto nápoje kompletne vyradíme z nášho "jedálnička" a začneme piť výhradne čistú vodu? 1. Schudneš

Prečo na svete existujú len 4 farby pasov a aký majú význam?

0 icon

Je jasné a celkom logické, že každá krajina na svete má svoj vlastný pas a jeho vyhotovenie. Čo však majú všetky pasy spoločné, je farba obalu. Existujú iba štyri základné farby, ktoré sa používajú na cestovných pasoch po celom svete. Každá krajina má svoje vlastné dôvody pre výber jednej z týchto štyroch farieb,…

TOP 10 dôvodov, kvôli ktorým je ťažké byť nadpriemerne vysoký

0 icon

Máš dva metre a stretávaš sa denno denne s problémami, ktoré ti tvoja výška spôsobuje? Samozrejme, nemajú to ľahké ani nízki ľudia... No v dnešnom príspevku dáme priestor vtipným situáciam, do ktorých sa dostávajú tí nadmerne vysokí. Život nie je vždy jednoduchý a to dokazujú aj nasledujúce fotografie.  1. Keď…

Armádny Magazín

Únos alebo vražda Assangea: Plány tajnej vojny CIA proti WikiLeaks

0 icon

Veľká británia, 27.september 2021 (AM) – CIA údajne plánovala únos Juliana Assangeho a niektorí vyšší úradníci agentúry a Trumpovej administratívy údajne zašli tak ďaleko, že zvažovali aj možnosť, ako zavraždiť zakladateľa WikiLeaks, uviedli

Šéf ruskej rozviedky Naryškin vysvetlil údajné akustické útoky na americkú ambasádu na Kube

0 icon

Rusko, 27.september 2021 (AM) – Vedúci zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin v komentári k informáciám o záhadnom „kubánskom syndróme“ odhalil podrobnosti o niektorých tajných experimentoch USA, ktoré sa uskutočnili v sovietskych časoch. Americkí experti podľa Naryškina skúmali spôsoby, akými elektromagnetické žiarenie ovplyvňuje ľudský mozog, aby sa

Alijev odtajnil neznáme podrobnosti o Putinovi a Karabachu

0 icon

Azerbajdžan, 27.september 2021 (AM) - Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev odtajnil neznáme podrobnosti súvisiace s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a konfliktom v Náhornom Karabachu. Alijev poznamenal, že komunikácia s arménskym vedením prebehla cez Putina: sprostredkoval správy Pašinjanovi. Putin bol o vojne i

Ako to je v naozaj s Wagnerovcami? Šéf ruskej diplomacie Lavrov aj premiér Mali vysvetľujú

0 icon

Mali, 27.september 2021 (AM) – Predseda vlády republiky Mali Shogel Kokalla Maiga reagoval na obvinenia Francúzska, že krajina sa uchýlila k pomoci ruskej armády prostredníctvom agentúry Wagner. Podľa politika si za to môžu sami Francúzi: „Boli sme do určitej miery opustení uprostred letu.“   Francúzsky m

Zverejnené zábery Putina a Šojgua v tajge

0 icon

Rusko, 27.september 2021 (AM) – Médiá zverejnili zábery ruského prezidenta Vladimira Putina a ruského ministra obrany Sergeja Šojgua v tajge - hlava štátu a vedúci ministerstva obrany tam boli začiatkom septembra. Na záberoch je vidieť Putina počas jeho dovolenky s udicou v ruke, na prechádzke v horách, plavbe loďou po rieke. Putin…

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali