Kocúrkovo na steroidoch: Pred vojnou na Donbase to začína aj u nás pekne pulzovať

Bratislava 13. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák,Martin Baumann,Dano Veselský)

 

Agenti a veriaci sekty slniečkových euroatlantistov sa začali horúčkovito aktivizovať: namiesto Fica teraz sú hlavnými objektmi ich svätého džihádu – samozrejme, popri Rusku – najmä Matovič a Sputnik

Igor Matovič
Na snímke bývalý predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO)

Zdá sa, ako keby všetci slovenskí euroatlantisti boli povolaní do zbroje, takí sú aktívni. Jednou z prvých úloh bolo postaviť sa pevne za Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a jeho riaditeľku Zuzanu Baťovú (len aby sa nezabudlo, manželku Radoslava Baťa, bývalého hovorcu Andreja Kisku).

Táto osoba, spolu s vedením Ministerstva zdravotníctva je zodpovedná za sabotáž vakcíny Sputnik V, ktorú úspešne používa 60 krajín sveta, viaceré krajiny EÚ ju dokonca idú vyrábať licenčne, ale ŠÚKL na čele s Baťovou pod nejakými byrokratickými zámienkami (a všelikto tvrdí, že aj vymyslenými dôvodmi) hrdinsky zabránil použitiu tejto hybridnej geopolitickej zbrane na Slovensku.

Preto sa za Baťovú postavili všetky figúrky euroatlantizmu na Slovensku. V pondelok ŠÚKL navštívila prezidentka Zuzana Čaputová. Dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského (FaF UK) v Bratislave Ján Klimas navrhol, aby Baťovej bola udelená Medaila PhMr. Vladimíra J. Žuffu, najvyššie možné ocenenie Slovenskej farmaceutickej spoločnosti Slovenskej lekárenskej spoločnosti (SFS SLS).

Toto ocenenie sa zvykne udeľovať osobnostiam po dosiahnutí významných životných míľnikov. „Som presvedčený, že doktorka Baťová si ho v plnej miere zaslúži už dnes, v neobvykle mladom veku. Za dôležité považujem aj to, že ho SFS SLS udelí v správnom čase. A ten je podľa môjho názoru práve teraz,“ uviedol Klimas. K tomu netreba nič dodávať.

Zuzana Baťová
Na snímke riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová

Podporu pracovníkom ŠÚKL vyjadril aj Slovenský spolok študentov farmácie, ktorý vo svojom vyhlásení „odsúdil bezcieľne nenávistné útoky voči odborníkom na poli farmácie ako ľudským bytostiam“. My v redakcii sa k tomuto vyhláseniu pripájame: aj my odsudzujeme bezcieľne útoky voči ľudským bytostiam. A tiež odsudzujeme trápny a nemiestny politický aktivizmus a byrokratickú sabotáž osvedčenej vakcíny, ktorá by mohla zachraňovať mnoho ľudských životov.

 

Prípad Heberprot

Niekto by mohol namietať: veď ľudia v tých inštitúciách robia len to, čo im kážu predpisy. Lenže práve to nie je celkom isté: v prípade pani Baťovej a ňou riadenej inštitúcie o tom mnohí pochybujú.

Svoju konkrétnu skúsenosť s ňou má napríklad poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha, ktorý tvrdí, že čosi veľmi podobné, ako v prípade vakcíny Sputnik, sa v minulosti stalo aj s vynikajúcim kubánskym liekom Heberprot na tzv. diabetickú nohu.

Liek, ktorý sa používa v desiatkach štátov sveta a zachránil už tisíce pacientov, ŠÚKL nepovolil (vraj preto, že údajne nejaký 72-ročný pacient zomrel na rakovinu prostaty a ŠÚKL nevie vylúčiť, že to nebolo z Heberprotu…). Otec Ľuboša Blahu, známy novinár Milan Blaha, trpel týmto ochorením a lekári mu Heberprot odporúčali ako jedinú šancu. Keďže sa však tento liek na Slovensku nesmie predávať, rodine sa nepodarilo ho včas zohnať. Výsledok: pacientovi museli nohu amputovať.

„Tristotisíc pacientov po celom svete takýto problém nemalo, ale tu niekto účelovo potreboval nájsť zámienku a zarezať dobrý liek. Mimochodom, takto môžete odpáliť ktorýkoľvek liek, lebo vždy sa nájde nejaký 72-ročný pacient, ktorý dostane rakovinu – keby sa takto postupovalo pri AstraZenece, už ju vyhadzujeme do Dunaja,“ uviedol Blaha a zdôraznil, že kvôli takýmto praktikám pri ochrane záujmov západných korporácií jeho otec prišiel o nohu.

„V kuloároch sa hovorilo, že išlo o obrovský tlak od západných farmafiriem, ktoré sa boja kubánskej konkurencie. Aj tej ruskej. Každej,“ povedal Blaha. „Ide o zisk západných farmafiriem, nie o zdravie. A tak je to aj pri Sputniku. Kvôli biznisu tu umierajú ľudia. A ja Baťovej neverím ani slovo. Ani pri Heberprote, ani pri Sputniku.“

 

Euroatlanťania verzus Androméďania

Iní Euroatlanťania, ako napríklad Demeš, Kukan, Vášáryová a ďalší komentovali cesty ministra financií Igora Matoviča do Moskvy a Budapešti. Spomínali veci ako bezprecedentné poníženie a zneváženie slovenskej diplomacie, nerešpektovanie kompetenčného zákona, porušovanie pravidiel a diplomatických zvyklostí v medzinárodných stykoch, poškodenie povesti a dobrého obrazu SR v zahraničí a podobné veci. Skrátka, Matovič a jeho mimozemský štýl robenia politiky je v kurze a jeho politická kariéra naberá čoraz zaujímavejšie obrátky.

Pozoruhodne sa vyvíja spôsob, akým o Matovičovi píšu systémové médiá: prešiel iba rok od volieb a pravoverní euroatlantickí pisatelia čoraz častejšie tohto bojovníka proti korupcii a zlu dávajú do rovnakej škatule ako Mečiara a Fica, teda do takej, ktorá má na veku nakreslenú smrtku a výrazný nápis NEOTVÁRAŤ! ABSOLÚTNE ZLO! Za všetky uveďme citát z Denníka N: „V roku 2021 sledujeme veľký paradox dejín, keď už ani ľudia, čo protestovali proti Mečiarovi i Ficovi, nedokážu vystáť Igora Matoviča, ktorý sa roky tváril, že je na strane ,slušného Slovenska‘. Dnes je jasné, že svoju slušnosť a modernosť iba predstieral.“

Zaujímavý je tiež spôsob, akým sa zástupcovia mediálnej moci rozprávajú s Matovičovým bábkovým premiérom Eduardom Hegerom. Napríklad moderátor TV Markíza Michal Kovačič uzavrel nedeľnú reláciu Na telo, kde bol hosťom Heger, dialógom:

Heger: Myslím si, že bola chyba, že tam (zástupcovia veľvyslanectva počas Matovičovej ceste do Budapešti) neboli.

Kovačič: Aby sme to uzavreli. Už sa to nestane. V budúcnosti, pri ďalšej ceste.

Heger: Verím tomu.

Kovačič: Je to na vás.

Heger: Áno.

V tomto dialógu viaceré moderátorove otázky už ani nezneli ako otázky, ale skôr ako príkazy vystrašenému premiérskemu učňovi…

 

Ďalšia ruská provokácia: presúvali svoje vojská na vlastnom území!

Asi najpozoruhodnejšie vystúpenia na začiatku nového týždňa mali dvaja hlavní ministri pre euroatlantizmus Ivan Korčok a Jaroslav Naď, ktorí sa vyjadrovali k presunom ruských vojsk na ruskom území.

Korčok a J. Naď
Na snímke sprava minister obrany SR Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok

Korčok považuje za problém, že cieľ či motivácia ruskej vojenskej mobilizácie nie je známa (je naozaj záhadou, prečo presúvajú tie vojská, keď na druhej strane hranice sú nahromadené desaťtisíce vojakov a množstvo vojenskej techniky…): „Je úplne normálnou súčasťou výkonu suverenity každého štátu, že sa po jeho vlastnom území pohybujú vojenské jednotky. To nenamietame. Ale k takémuto pohybu vojsk musí dochádzať transparentným spôsobom a v súlade medzinárodnými štandardmi,“ uviedol.

Ešte zaujímavejšiu vec povedal Naď: „Treba mať chladnú hlavu a naozaj veriť, že to deeskaluje, a že tam Rusi možno realizujú nejaké cvičenie na svojom území, na západnej hranici, nech to skončia a nech sa vrátia naspäť domov.“

Zosumarizujme si teda, čo títo naši dvaja ministerskí velikáni ducha odkazujú zloduchovi Putinovi: Putin smie presúvať svoje vojenské jednotky po Rusku, ale iba tak, ako mu to dovolia „medzinárodné štandardy“, teda predpisy schválené vo Washingtone. A iba tak, aby všetci dopredu vedeli ktorá jednotka kam ide. A iba tak, aby to už nebolo príliš – keď sa trochu popresúvajú, tak nech to urýchlene dokončia a šup-šup domov.

Je niekedy ťažké komentovať výroky politikov tejto vládnej koalície bez použitia expresívnych výrazov…  Tak k uvedenému ešte dodajme, že podľa oficiálnych údajov zo stránky Ministerstva obrany za uplynulé štyri mesiace cez Slovensko prešlo najmenej 129 vojenských konvojov. Minister Naď však odmieta, že by sa vojská NATO presúvali k ukrajinskej hranici, takže to tak iste bude.

 

Čo sa to varí v Kuchyni?

Do redakcie nám prišiel mail s nasledovnou informáciou: „Na Letisko Kuchyňa jazdia kamióny, ktoré nesmie nikto ,zo Slovákov‘ kontrolovať a cez vrátnicu chodia osoby s americkými, a teraz sa podržte, s kosovskými (štát, ktorý neexistuje) aj albánskymi pasmi.“

Pisateľ vyslovil tiež domnienku, že tieto veci sa dejú v súvislosti so zmluvou o odovzdaní našich vojenských letísk Američanom, o ktorej sa pred časom veľa hovorilo, ale ktorá údajne nebola nikdy podpísaná (písali sme o nej napríklad TU), ale potom, ako minister obrany Jaroslav Naď jednoznačne vyhlásil, že táto zmluva je pasé a podpisovať sa nebude, sa o nej prestalo hovoriť.

Pisateľ, ktorý sa podpísal ako „Kuchynčan“, pridal pod svoju správu ešte dodatok: „P.S. V roku 1945 som pri anglo-americkom ,presnom‘ bombardovaní letiska prišiel o starého otca a tetu, ktorí boli na poli okopávať zemiaky a nechcem, aby sme sa znova stali terčom kohokoľvek!“

 

Občania zúfalo čakajú na vyslobodenie

A čo občania? Dve tretiny obyvateľov si želajú, aby sa už tento zlý sen čím skôr skončil. Chcú predčasné voľby, podpisy na petícii za referendum o predčasných voľbách vraj pribúdajú raketovým tempom. Zdá sa teda byť isté, že referendum bude – lenže bude aj úspešné? To by muselo prísť k urnám 50 percent voličov… Prídu?

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Návrh, aby advokáti či notári mohli počas pandémie COVID-19 voliť a hlasovať elektronicky a novelu zákona o hospodárskej mobilizáci, prerokujú zrýchlene

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Parlament prerokuje v skrátenom legislatívnom konaní novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej choroby COVID-19 v justícii. Členovia zákonodarného zboru to odsúhlasili 93 hlasmi Vďaka novele by mohli komory zriadené zákonom v čase mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu v…

Polícia zadržala neďaleko mešity vo Frankurte údajne ozbrojeného muža

0 icon

Frankfurt nad Mohanom 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Polícia v nemeckom meste Frankfurt nad Mohanom vo štvrtok zadržala muža, ktorý sa údajne ozbrojený pohyboval v blízkosti tamojšej mešity. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu frankfurtskej polície Policajti okrem neznámeho muža zatkli viacero ďalších ľudí, presný počet…

Milan Mazurek nesúhlasí s vládnym návrhom na 333 eur pre všetky deti v núdzi: „Väčšinou pôjdu peniaze do osád… To je desivé šialenstvo!“

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Veľkou témou v slovenskej politike je v posledných týždňoch sociálna pomoc rodinám. Najskôr strana Hlas-SD navrhovala stovky eur na každé dieťa ako kompenzáciu zvýšených nákladov rodičov počas pandémie, neskôr minister financií Igor Matovič navrhoval výrazné zvýšenie prídavkov na deti a najnovšie vláda navrhuje…

Najvyšší súd SR sa bude zaoberať väzbou v prípade advokáta Dušana Chlapíka

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Najvyšší súd (NS) SR sa budúci týždeň bude zaoberať sťažnosťou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý nezobral advokáta Dušana CH. do väzby. ŠTS určil NS SR termín verejného zasadnutia vo veci na utorok (18. 5.)…

Dvojica, ktorá sa snažila uplatiť Martin Fecka, dostala podmienečný trest

0 icon

Pezinok 13. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Právnik Peter Chrašč a manažér Miroslav Sedlák, ktorí sa snažili uplatiť štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva Martina Fecka, dostali trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov Obchodná spoločnosť Lomtec.com musí zaplatiť 40.000 eur, zároveň dostala ročný trest zákazu účasti na verejných obstarávaniach.…

Nárok na dotované obedy majú mať aj deti dôchodcov a nezamestnaných

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - František Iván)   Nárok na štátom dotované obedy v materských a základných školách majú mať okrem detí rodičov v hmotnej núdzi aj deti rodičov, ktorí sú poberateľmi dôchodku, opatrovateľského príspevku alebo nezamestnaní. Vyplýva to z poslaneckého návrhu novely zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva…

Materské pre policajtky a vojačky sa zvýši

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Miroslava Mlynárová)   Výška materského poberaného policajtkou, policajtom, profesionálnou vojačkou alebo profesionálnym vojakom sa zvýši z doteraz ustanovených 70 % čistého denného služobného platu na 100 % čistého denného služobného platu Vyplýva to z novely zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, ktorú dnes 132 hlasmi…

Vybrali ďalších osem kandidátok o post sudcu Najvyššieho správneho súdu

0 icon

Bratislava 13. mája 2021  AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   V druhom kole výberového konania na sudcov Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR) uspelo osem uchádzačiek Sú nimi sudkyne správneho kolégia Najvyššieho súdu SR Katarína Benczová, Jana Hatalová, Zuzana Mališová, Monika Valašiková, Elena Berthotyová a Petra Príbelská a sudkyňa Krajského súdu Žilina…

Djokovič hladko do štvrťfinále turnaja ATP v Ríme

0 icon

Rím 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alessandra Tarantino)   Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Ríme. Vo štvrtkovom 2. kole zdolal ako najvyššie nasadený Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu 6:2, 6:1 dvojhra - 2. kolo: Novak Djokovič (Srb.-1) - Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) 6:2, 6:1  

V Nemecku vznikla nová politická strana – Die Basis

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Roman Bednar/Foto:Pixabay)   Nová nemecká strana prízvukuje, že jej najdôležitejším mottom je humanizmus a mier. Zároveň otvorene hovorí o tom, že korona očkovanie pokladá za genetickú manipuláciu. Časť jej vedúcich predstaviteľov sú prívrženci tzv. Querdenker-Bewegung, masového hnutia, ktoré už mnoho mesiacov usporadúva v najmä v nemeckých…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bottóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

0icon

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas…

Boris Mesár

COVID- 19 ,konečne vychádza pravda na povrch !

0icon

CDC pripúšťa, že pochybila. Vírus sa takmer vôbec nešíri vonku New York Times píše, že Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripúšťa, že sa spoliehalo na chybné štúdie, ktoré uvádzali 10-percentnú pravdepodobnosť prenosu covid-19 vonku, v skutočnosti je prenos vonku pod 1% Po použití "nesprávneho výpočtu" na podporu povinného…

Tony Belohorec

Stačilo málo a dieťa v bratislavskom výťahu nemuselo zomrieť

0icon

Pred časom ma jeden známy, nie zrovna úspešný architekt presviedčal o svojich kvalitách. Chcel, aby som mu zveril projektovanie a stavbu domu. Problém je, že za celý svoj život nenaprojektoval jediný dom. Ani ten svoj. Firma, ktorá mu jeho dom postavila, ho stavala na základe obrázku, nakresleného do piesku. Asi…

René Pavlík

Dôvera

0icon

Dôvera. V pondelok som sledoval priamy prenos z Národnej rady. Poslanci opozície odvolávali ministerku koalície. Prežila. Síce ledva ledva, ale prežila. Bude riadiť spravodlivosť podľa svojich pochybných schopností možno ešte 3 roky.  Neprekáža jej, že proti nej stojí takmer celá obec sudcov. Má dôveru.  "Hroznô dačo". Dlhšie ako rok nepočúvame…

Rene Molnaru

Na facebooku sa vytvorila nová skupina DOMOBRANA, jej členovia žiadajú zrušiť premlčacie lehoty

0icon

Občianska domobrana navrhuje zrušiť premlčacie lehoty, čo myslíte, kto by išiel do basy ako prvý ak by boli podvody nepremlčateľné, spočiatku aspoň tie na daniach a odvodoch, podvody veľkých rozsahov a hlavne porušovanie ľudských práv ekonomickými útokmi, potom budeme rozširovať. Podľa mojich skúsenosti s nevymožiteľnosťou práva je prax taká, že…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Na zničenie sveta by stačila aj malá jadrová vojna, hovorí štúdia

0 icon

Tím vedcov uverejnil analýzu toho, čo by mohla priniesť jadrová vojna medzi Indiou a Pakistanom. Záver? Bola by to úplná katastrofa pre celý svet. Bezprecedentný nedostatok potravín na celej planéte a pravdepodobné hladovanie trvajúce viac ako desať rokov - to je scenár, ktorý môže svet očakávať, ak India a Pakistan…

Prečo je more slané, keď sa doňho vlievajú sladkovodné rieky?

0 icon

Keby sa všetka soľ z morí rovnomerne rozložila po pevnine, vytvorila by vrstvu vysokú vyše 150 metrov — siahala by približne do výšky 45. poschodia. Odkiaľ všetka táto soľ pochádza, zvlášť keď berieme do úvahy, že do oceánov sa vlieva mnoho potokov a riek so sladkou vodou, pričom moria aj oceány zostávajú slané? Jedným zo zdrojov…

TOP10: Najkrajšie národné parky Európy, poznáš všetky?

0 icon

Pri potulkách po Európe by bola chyba držať sa iba mestských oblastí. Ak nepatríš medzi klasických turistov, mal by si vidieť aj nádherné scenérie v týchto národných parkoch. Od anglickej oblasti jazier po park Gran Paradiso v talianskych Alpách sú národné parky perfektným spôsobom, ako zažiť a oceniť jedinečnú krajinu, ktorá sa vyskytuje…

Tragédia tunelu smrti - 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o tragickej udalosti, ktorá sa stala tretieho marca v roku 1944. Po tom, čo prednosta zazrel červenú lampu, zostúpil z plošiny kabíny a v tom išiel muž mávajúci červenou lampou k zemi. Sotva stihol poznamenať: „Všetci sú mŕtvi!“ Náčelník ho vzal na svoju stanicu a zisťoval, čo sa prihodilo. Bol to brzdič z vlaku…

Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

0 icon

Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

Vo svete IT

Ak nájdeme život na Marse, tak sa tam nemuseli vyvinúť. Odkiaľ by sa tam však vzal? Vedec hovorí o možnom pôvode!

0 icon

Život mimo našej planéty môže znieť ako sci-fi, ale aj napriek tomu, mnoho vedcov a astronómov po ňom aktívne pátra. Ak by sa nám ho podarilo nájsť, a to aj v prípade jednoduchej formy, znamenalo by to, že život nie je tak unikátnym, ako si myslíme, ale mohol sa vyvinúť…

Poco M3 Pro 5G od Xiaomi sa objavil v renderoch: Bude novinka bestsellerom tohto roku?

0 icon

Spoločnosť Poco len nedávno potvrdila prítomnosť Pro verzie modelu Poco M3 a už tu máme i jeho dizajn. Ten však nebude identický so základným modelom, ktorý zaujal výrazným rámčekom pre kameru a tiež neprehliadnuteľným logom spoločnosti. Podľa všetkého bude smartfón vychádzať z nám známeho Redmi Note 10 5G a získa…

Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp do 15. mája, tak stratíte prístup k týmto funkciám!

0 icon

Nové podmienky používania služby WhatsApp plnia plátky mnohých médií. Dôvodom je, že nielen mnohí používatelia ich považujú za kontroverzné, ale ozval sa aj nemecký úrad, konkrétne hamburský komisár pre ochranu údajov, Johannes Caspar. Hoci sa naprieč viacerými médiami objavili správy, že ak nepotvrdíte nové podmienky služby WhatsApp, tak vám bude…

Analytik objavil chyby v protokole WiFi, ktoré ohrozujú milióny zariadení a to už 24 rokov!

0 icon

Málo kto si spomenie na časy, kedy sme sa pripájali k internetu výlučne cez kábel. Technológia WiFi zažila svoj najväčší rozmach v čase nástupu vysokorýchlostného internetu, kedy sa stala konvenčnou technológiou. Najnovšie výskumník Mathy Vanhoef upozorňuje na viacero chýb v protokole WiFi, ktorých pôvod siaha do roku 1997, teda do…

Elon Musk: Tesla okamžite pozastavuje platby za automobily v Bitcoinoch! Čo sa stalo?!

0 icon

Elon Musk v priebehu posledných mesiacov viackrát zamával s trhom s digitálnymi menami. Obzvlášť s menou Doge Coing a Bitcoin. Urobil tak prostredníctvom niekoľkých statusov, či nákupou veľkého množstva digitálnych mien, ale aj prostredníctvom spoločnosti Tesla, ktorá v nedávnej minulosti oznámila, že akceptuje menu Bitcoin. Najnovšie Elon Musk oznámil, že…

Armádny Magazín

Vojenskí zástupcovia Švédska, Dánska a Nórska navštívili pozície ukrajinskej armády na frontovej línii Donbasu

0 icon

Ukrajina, 13.máj 2021 (AM) –Delegáciu prijal veliteľ Ozbrojených síl Urajiny generálmajor Eduard Moskalev a šéf ukrajinskej strany JCCC generálmajor Sergej Salkucan. Ako píše agentúra „Korrespondent“, tlačová služba ústredia takzvanej operácie zjednotených síl informov

Šefčovič: Pokiaľ ide o Rusko, zdôraznili sme potrebu zostať jednotní pri riešení tejto strategickej výzvy

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM) –"Európska únia zostane jednotná, pokiaľ ide o globálnu výzvu, ktorú predstavuje Ruská federácia a v tejto súvislosti zvýši „stabilitu“ Ukrajiny a celého Východného partnerstva." Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič to vyhlásil na tlačovej konferencii po Rade ministrov EÚ pre všeobecné záležitosti. „Pokiaľ ide o Ru

Čínska štátna televízia predviedla na videozáberoch najnovší čínsky „strieľajúci" nôž

0 icon

Čína, 13. máj 2021 (AM) – V Číne bola verejne odprezentovaná modernizovaná verzia čínskeho „strieľajúceho" noža QSB-11, určeného pre prieskumné a špeciálne jednotky. Na videozáberoch Čínskej štátnej televízie bola zbraň predvedená v akcii počas výcviku špeciálnych s

Combined Effort 2021: Slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom cvičení

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM, MOSR) –V priestoroch Centra výcviku Lešť si slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom bilaterálnom cvičení Combined Effort 2021. Priamo v priestoroch centra cvičí takmer 800 vojakov a vojačiek, pričom na oboch stranách slovensko-poľskej hranice s

Proti Čínskej invázii. Japonsko, USA a Francúzsko uskutočňujú prvé spoločné cvičenia na japonskej pôde

0 icon

Japonsko, 13.máj 2021 (AM) – Japonské pozemné jednotky sa pridali k americkým a francúzskym kolegom pri ich prvom trojstrannom cvičení na japonskej pôde, pretože sa snažia posilniť vojenské väzby uprostred rastúcej čínskej asertivity v regióne.   Cvičenie „ARC21“ sa začalo v utorok na základni Ainoura pozemných síl v prefektúre Na

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali