Vypočúvanie bývalého riaditeľa NIS pred americkým výborom pre dohľad a zodpovednosť

NAŽIVO

Úrady vo Venezuele udelia amnestie pre 379 politických väzňov. Amnestia sa však nevzťahuje na osoby stíhané alebo odsúdené za podnecovanie vojenských operácií proti krajine.

09:23

Dánsko plánuje sprísniť ochranu pre Ukrajincov. Podľa nového návrhu by osoby vylúčené z programu mohli naďalej požiadať o pobyt prostredníctvom štandardných imigračných alebo azylových postupov.

08:37

Orbán: Maďarsko bude blokovať pôžičku EÚ pre Kyjev. Do Maďarska a na Slovensko neprúdi ropa cez ropovod Družba od 27. januára. Dôvodom má byť ruský útok na zariadenie ropovodu v meste Brody v Ľvovskej oblasti.

08:09

USA pri ďalšom útoku na údajnú pašerácku loď zabili troch ľudí. Kritici však spochybňujú, či sú takéto smrteľné útoky v medzinárodných vodách v súlade s medzinárodným právom.

07:41

Trump zaviedol nové globálne 10% clá po zásahu Najvyššieho súdu. Nové dodatočné 10-percentné clo pre všetky krajiny sveta má nadobudnúť účinnosť 24. februára a bude platiť 150 dní, vyplýva z informačného dokumentu Bieleho domu.

07:25

USA plánujú opäť otvoriť ambasádu v Damasku po 14 rokoch. Plány na obnovenie fungovania veľvyslanectva sú utajené a ministerstvo zahraničných vecí odmietlo zverejniť bližšie detaily.

07:24

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo najmenej 8 ľudí. Izraelská armáda uviedla, že zasiahla „veliteľské centrá Hizballáhu“ v okrese Baalbek.

07:23

V Tirane došlo k stretu polície s účastníkmi opozičného protestu. Na piatkovom zhromaždení tisíce priaznivcov opozičnej Demokratickej strany (PD) niesli albánske a stranícke vlajky a skandovali „Rama, odíď“ či „Rama do väzenia“.

07:22

Alan Rickman, alias mág Severus Snape by mal 80 rokov. Alan Rickman, zomrel 14. januára 2016 v Londýne vo veku 69 rokov. Skonal na rakovinové ochorenie.

06:25

Dnes je Medzinárodný deň materinského jazyka. Pri príležitosti tohto medzinárodného dňa sa konajú rôzne kultúrne a vzdelávacie podujatia, výstavy, tvorivé dielne alebo čitateľské súťaže, ktoré organizujú školy, knižnice a ďalšie

06:25

NASA stanovila 6. marec ako najskorší termín štartu misie Artemis 2. NASA vo štvrtok na floridskom Myse Canaveral úspešne dokončila veľkú predštartovú generálnu skúšku – Wet Dress Rehearsal.

06:24

Britská vláda zváži vylúčenie Andrewa z poradia nasledovníkov trónu. Akékoľvek zmeny týkajúce sa nástupníctva by si vyžadovali konzultáciu a dohodu s ostatnými členmi britského Spoločenstva národov (Commonwealth).

06:23

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

Péter Szijjártó:

Blokujeme pôžičku EÚ vo výške 90 miliárd eur pre Ukrajinu, kým sa neobnoví tranzit ropy do Maďarska cez ropovod Družba.

Ukrajina vydiera Maďarsko tým, že v koordinácii s Bruselom a maďarskou opozíciou zastavila tranzit ropy, aby spôsobila prerušenie dodávok v Maďarsku a zvýšila ceny palív pred voľbami.

Blokovaním tranzitu ropy do Maďarska cez ropovod Družba Ukrajina porušuje Asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou a nedodržiava svoje záväzky voči Európskej únii. Tomuto vydieraniu nepodľahneme.

Včera 19:39

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že vložil akcie holdingu Agrofert do súkromného zvereneckého fondu R. S. V. P. TRUST.

Urobil tak po tom, čo získal súhlas regulačných úradov troch členských štátov EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti X. Dodal, že na spoločnosť nemá žiaden vplyv a ani z nej nebude mať žiaden prospech.

Včera 19:17

Nemecký kancelár Friedrich Merz bol v piatok znovuzvolený za predsedu vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU). Dostal 878 z 963 platných hlasov delegátov (91,17 percenta).

merz
Na snímke nemecký kancelár a predseda vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Friedrich Merz a jeho manželka Charlotte Merzová / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/dpa via AP
Včera 19:17

Ukrajina neprehráva vojnu, a výsledok tejto vojny je stále neistý, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v exkluzívnom rozhovore pre agentúru AFP.

Včera 19:16

„Tieto zasrané súdy“: CNN informoval o tom, ako sa Trump dozvedel o rozhodnutí Najvyššieho súdu týkajúcom sa ciel.

„Raňajky prebiehali dobre. Pracovali spolu, ale potom sa prezident Trump nahneval. Začal nadávať na rozhodnutie, nielenže ho nazval hanbou, ale aj útočil na súdy – v jednom momente vraj povedal „tieto zasrané súdy“, pričom použil vulgárny slovník“, informuje televízny kanál.

Pripomíname, že dnes Najvyšší súd USA zrušil všetky obchodné clá, ktoré zaviedol Trump.

Včera 18:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kaliňák prišiel s videom, ktoré šokuje: Vážení hoaxeri, ctené konšpirátorky, mali sme pravdu!

“Vážení hoaxeri, ctené konšpirátorky, mali sme pravdu, Medzinárodný covidový summit na pôde Európskeho parlamentu, ale aj Výbor pre dohľad a zodpovednosť snemovne USA definitívne potvrdil všetko, čo sme dávno vedeli, ale nesmeli sme povedať,” hovorí Erik Kaliňák na začiatku včera zverejneného videa

Vypočúvanie bývalého riaditeľa NIS pred americkým výborom pre dohľad a zodpovednosť
Vypočúvanie bývalého riaditeľa NIS pred americkým výborom pre dohľad a zodpovednosť
❚❚
.

Video dokazuje, že covid pochádza z laboratória, čo oficiálne popieral aj Dr. Anderson, ktorý túto informáciu poslal emailom Dr. Faucimu. Ľudí, ktorí niečo podobné šírili, sociálne siete cenzurovali. Koncom januára 2020 poslal Dr. Anderson Faucimu email, v ktorom napísal, že vírus vyzerá byť umelo vytvorený, nie je v súlade s evolučnou teóriou. O dva dni v ďalšom maili upresnil: “Neviem, ako sa to mohlo stať v prírode, ale bolo by ľahké urobiť to v laboratóriu.” Dr. Anderson dostal od Fauciho 9-miliónový grant na výskum a to stačilo, aby svoje názory otočil o 180 stupňov. Naopak, sám začal osočovať a dehonestovať ľudí, ktorí tvrdili to isté, čo on v maili Faucimu pred pár dňami.

O tom, že vírus pochádza z laboratória, vedel aj riaditeľ Národnej spravodajskej služby a minister zahraničia USA. Bývalý riaditeľ NIS John Ratcliffe na vypočúvaní povedal, že šlo o to, aby zabránili neželanej pozornosti, ktorá by sa venovala vzťahom medzi západnými virológmi a virológmi vo Wu-chane a zdrojom financovania niektorých častí výskumu. Peniaze z USA šli do laboratória v Číne, ktoré nespĺňalo predpisy a robilo celosvetovo zakázaný výskum “Gain-of-function,” a odtiaľ vírus pochádza, to bol výrok, ktorý riaditeľ NIS potvrdil ako pravdivý.

Vo videu ocitáme na summite o covide na pôde EP. David E, Martin hovorí: “Vedecký článok (zo 14. marca 2016 – pozn. redakcie) uvádza, že SARS koronavírus je pripravený na výskyt medzi ľuďmi, a možno sa pýtate, ktorý koronavírus bol pripravený na výskyt medzi ľuďmi? Bol to WiV1-CoV – Wu-han inštitút virológie vírus 1. Kým sa dostaneme do rokov 2017 a 2018, nasledujúca fráza sa udomácnila v každodennom slovníku odbornej komunity: Dôjde k náhodnému alebo úmyselnému uvoľneniu respiračného patogénu.” V apríli 2019, sedem mesiacov pred podozrením pacienta číslo 1, boli štyri patentové prihlášky firmy Moderna upravené tak, aby obsahovali frázu “náhodné alebo úmyselné uvoľnenie respiračného patogénu,” ako zdôvodnenie výroby vakcíny pre vec, ktorá neexistovala. V septembri toho istého roku bol svet informovaný, že dôjde k náhodnému alebo úmyselnému uvoľneniu respiračného patogénu, takže do septembra nasledujúceho roku 2020 bude celosvetovo akceptované očkovanie univerzálnou vakcínou.” Martin ukazuje dokument Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý jeho slová potvrdzuje. Ďalej hovorí: “Zámerom bolo prinútiť svet, aby prijal celoplošné očkovanie univerzálnou vakcínou, a zámerom bolo použiť koronavírus, aby to dosiahli.”

.

Martin cituje dokument Národnej medicínskej databázy: “Kým hrozba infekčnej choroby nie je reálna, prítomná a na hrane krízy, tak sa do veľkej miery ignoruje. Na udržanie financovania mimo krízy musíme zlepšiť porozumenie verejnosti o dôležitosti medicínskych opatrení, ako je vakcína proti chrípkam a koronavírusom, pričom kľúčovou silou sú médiá, ekonomika bude ošiaľ nasledovať. Potrebujeme využiť ten ošiaľ vo svoj prospech. Investori začnú reagovať, ak uvidia na konci cesty zisk. Znie vám to ako záujem verejného zdravia?”

Martin hovorí: “Toto bol premyslený domáci terorizmus, deklarovaný na rokovaní Národnej akadémie vied v roku 2015. Zverejnený priamo pred nimi. Toto je akt biologickej a chemickej vojny spáchaný na ľudstve a bolo to priznané v dokumentoch, že šlo o finančnú lúpež a podvod.” Ktokoľvek skúsil povedať v médiách niečo, čo nebolo v súlade s oficiálne uvádzanými informáciami, bol v nich odpísaný. Kritika a odpor sa teda presunuli na sociálne siete. Práve vtedy začali silné snahy o ich cenzúru, a to aj v USA, kde by to bolo pred pár rokmi nemysliteľné. Pod tlakom vlády bolo obrovské množstvo účtov zablokovaných alebo úplne zrušených. Niektoré zoznamy účtov určených na zrušenie dostali správcovia priamo od FBI.

Už niekoľko mesiacov sa internetom šíri vtip, že každý hoax sa približne po pol roku ukáže ako pravda. Celá tá snaha o cenzúru maskovaná ako “regulácia” mala pekný zelený dôvod, niekoľko miliárd zelených dôvodov. Vláda USA, majitelia sociálnych sietí, vedenie EÚ, médiá hlavného prúdu, naša vláda, všetci títo sa podieľali na biologickej vojne vedenej proti vlastným občanom tajnými službami, Svetovou zdravotníckou organizáciou, ale najmä farmafirmami s jediným konečným cieľom zvýšiť zisky. A všetci sa tým nenávratne skompromitovali. Aj WHO, ktorej súčasný návrh je totálnym popretím suverenity štátov. Štát si musí vlastné veci a obzvlášť vo vážnych chvíľach, ako je pandémia, spravovať samostatne a suverénne a nie prenášať zodpovednosť na organizácie bez demokratického mandátu, nedajbože farmafirmy. Kaliňák sa k týmto slovám prihlásil za Smer SSD.

 

.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

WHO vyzvala svet, aby sa pripravil na pandémiu omnoho smrteľnejšiu ako COVID-19

Covid a znepokojujúce fakty, ktoré mnohí vedci nechcú počuť

Deväť očkovaní COVID na občana? Je čas na revíziu zmluvy

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

.
.

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácií

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Gáborík a Valábik nazvali amerických hráčov "potkanmi"

Americkí hokejoví bratia Brady Tkachuk a Matthew Tkachuk sa v semifinálovom zápase ZOH 2026 so Slovenskom prezentovali svojou typickou provokatívnou…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Taliansko zvažuje vekové obmedzenia pre sociálne siete. Tínedžeri sú závislí od svojich telefónov

Taliansko varuje pred rastúcou digitálnou závislosťou u tínedžerov, pričom odborníci ju spájajú s rodinnými a vzdelávacími problémami a tvrdia, že…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania rozdelili Zelenského gang na dva tábory

Ukrajina, 20. februára 2026 - Ďalšie kolo rokovaní je ukončené. Nadchádzajúce bolo ohlásené . Predstavitelia všetkých troch zúčastnených strán -…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký politológ: Európa má jednu možnosť ako sa stať globálnym hráčom, no vojnovým štváčom sa nebude páčiť

Nemecko, 20. februára 2026 - Rok 2026 pravdepodobne určí budúci smer Európy. Európy, s ktorou bude Rusko musieť naďalej spolupracovať,…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa zo skvelých nápadov, ktoré pokazili zlé prevedenia

Katastrofa pri domácich projektoch nie je ničím výnimočným, najmä keď sa do DIY pustia nadšenci bez dostatočných skúseností. Stačí trochu…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Už to dávno malo byť. Premiér Fico zvažuje zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže…

20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Historické fotografie: 15 fascinujúcich, ale zriedka videných záberov minulosti

Historické fotografie nám umožňujú nahliadnuť do momentov, ktoré učebnice dejepisu často obchádzajú, a práve historické fotografie dokážu zachytiť realitu minulosti…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Najväčšia lietadlová loď na svete vplávala do Stredozemného mora, aby posilnila americkú prítomnosť na Blízkom východe

Americká lietadlová loď USS Gerald R. Ford vplávala v piatok do Stredozemného mora, informovala agentúra AFP na základe fotografií, ktoré…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri obrany piatich európskych krajín volajú po robustných bezpečnostných zárukách pre Kyjev

Akákoľvek mierová dohoda medzi Ukrajinou a Ruskom musí obsahovať pevné bezpečnostné záruky pre Kyjev, aby bola životaschopná, zhodli sa v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nenažraté USA varovali Európu, že urobí “vážnu chybu”

Zdá sa, že Trumpove USA sa nevedia zmestiť do kože a už to ani nezastierajú za frázy o slobode a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Úrady vo Venezuele udelia amnestie pre 379 politických väzňov. Amnestia sa však nevzťahuje na osoby stíhané alebo odsúdené za podnecovanie vojenských operácií proti krajine.

09:23

Dánsko plánuje sprísniť ochranu pre Ukrajincov. Podľa nového návrhu by osoby vylúčené z programu mohli naďalej požiadať o pobyt prostredníctvom štandardných imigračných alebo azylových postupov.

08:37

Orbán: Maďarsko bude blokovať pôžičku EÚ pre Kyjev. Do Maďarska a na Slovensko neprúdi ropa cez ropovod Družba od 27. januára. Dôvodom má byť ruský útok na zariadenie ropovodu v meste Brody v Ľvovskej oblasti.

08:09

USA pri ďalšom útoku na údajnú pašerácku loď zabili troch ľudí. Kritici však spochybňujú, či sú takéto smrteľné útoky v medzinárodných vodách v súlade s medzinárodným právom.

07:41

Trump zaviedol nové globálne 10% clá po zásahu Najvyššieho súdu. Nové dodatočné 10-percentné clo pre všetky krajiny sveta má nadobudnúť účinnosť 24. februára a bude platiť 150 dní, vyplýva z informačného dokumentu Bieleho domu.

07:25

.

Spôsoby sa nemenia, iba herci v hlavných úlohách

Skôr než som sa nechal vtiahnuť do politiky, som pracoval v Historickom ústave SAV ako samostatný vedecký pracovník. Objektom môjho…

20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Krvavočervené písmená – napínavý detektívny thriller o tajomstvách a lži

Krvavočervené písmená  je nový slovenský preklad napínavého detektívneho románu od Alex-a Pavesiho, ktorý slovenskí čitatelia nájdu po prvý raz v…

20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia a jej sebadeštrukcia, to je niečo iné, ako sme akceptovali pri vstupe

Pri vstupe do EÚ sme netušili, že sa v nej budú diať také veci, akých sme dnes svedkami. Namiesto mieru…

20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jacques Baud prehovoril o vojne a o sankciách: „V Európe už neexistuje sloboda prejavu“

Bývalý predstaviteľ OSN a NATO Jacques Baud sa ocitol na sankčnom zozname EÚ. V rozhovore pre nemecké noviny Ostdeutsche Zeitung…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Polícia opäť prehľadáva dom bývalého princa Andrewa, monarchiou otriasa škandál s Epsteinom

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov