NAŽIVO

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že Mexiko pomôže Kube pri hľadaní diplomatického riešenia a alternatív po tom, čo USA pohrozili clami štátom, ktoré dodávajú Havane ropu.

Včera 20:20

Vo veku 71 rokov zomrela Catherine O’Harová, známa z filmu Sám doma.

Catherine O'Harová
Na snímke Catherine O’Harová / Foto: Screenshot Youtube
Včera 20:03

Trump vyhlásil, že verí v uzavretie dohody s Iránom s cieľom predísť vojenskej konfrontácii. Armáda v regióne Blízkeho východu je podľa jeho slov však ešte väčšia, ako tá nasadená do operácie vo Venezuele.

Včera 19:46

Polícia v Španielsku zadržala majiteľa čínskeho kaderníckeho salónu pre podozrenie z financovania Hamasu. Podľa polície ide o prevody kryptomien vo výške 600.000 eur.

Včera 19:45

Trump uviedol celkové straty Ukrajiny a Ruska za posledné dva mesiace – 27-29 tisíc vojakov za mesiac.

„Stovky tisíc ľudí, prevažne vojakov, bolo zabitých. Minulý týždeň – alebo skôr minulý mesiac – stratili 29 000 ľudí. Za mesiac stratili 29 000 vojakov. Veríte tomu, ľudia? 29 000. Keď stratíte jedného pretekára, je to veľká udalosť. A tu je to 29 000 vojakov za jeden mesiac. Mesiac predtým to bolo 27 000,“ povedal americký prezident.

Zelenskyj skôr vyhlásil, že Rusko má mesačne 30-tisíc strát, ale Trump tvrdí, že celkové straty oboch armád sú nižšie ako táto cifra.

Včera 19:28

Špeciálny predstaviteľ Kremľa Kirill Dmitrijev sa pravdepodobne stretne s predstaviteľmi Trumpovej administratívy 31. januára v Miami.

Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Včera 19:26

Kriminálna polícia z Komárna v spolupráci s Pohotovostným policajným útvarom v Nitre zadržala v piatok dopoludnia 47-ročného väzňa na úteku. Väzeň ušiel z pracoviska v Hurbanove 8. januára tohto roka, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Hľadaný muž bol zadržaný v Zemianskej Olči v okrese Komárno. Následne bol eskortovaný na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Komárne z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

Včera 19:10

Nemecké ministerstvo vnútra oznámilo, že Nemecko a Izrael uskutočnili spoločné cvičenie na obranu proti prípadnému rozsiahlemu kybernetickému útoku.

Včera 18:55

Trump opäť vyhlásil, že Ukrajina a Rusko sú „veľmi blízko“ k mieru.

„Myslím si, že majú šancu. Snažíme sa. Ukončil som osem vojen. Myslel som si, že všetky budú možno tvrdšie ako táto. Ale Zelenskyj a Putin sa nenávidia. A to veľmi komplikuje situáciu. Ale myslím si, že sme veľmi blízko k dosiahnutiu dohody,“ povedal americký prezident.

Včera 18:54

Polícia pripomína vodičom víkendovú uzáveru diaľnice D2 medzi Kútmi a Malackami. Dopravné obmedzenia potrvajú od soboty (31. 1.) 22.00 h do nedele (1. 2.) 6.00 h. Dôvodom je osádzanie novej lávky pre peších a cyklistov ponad diaľnicu. Obchádzková trasa povedie po starej ceste cez obce Sekule, Moravský Sv. Ján a Veľké Leváre. Vyznačená bude dopravným značením. „Žiadame vodičov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia,“ odkázala Bartošová.

Včera 18:38

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejňuje viac ako tri milióny nových strán spisov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina. Zverejnenie spisov z federálneho vyšetrovania Jeffreyho Epsteina je doteraz najrozsiahlejšie a zahŕňa tisíce videí a fotografií. Reportéri New York Times prechádzajú tento materiál.

Včera 18:37

Sýrska vláda dosiahla dohodu s Kurdmi, ktorých pozície Damask nedávno napadol na severe krajiny. Informuje o tom BBC.

Podľa informácií médií boli práva Kurdov uznané a ich oddiely sa pripoja k sýrskej armáde.

Dohodu sprostredkovali USA. Veľvyslanec Washingtonu v Turecku a osobitný vyslanec pre Sýriu Tom Barrack označil dohodu za „fundamentálny a historický míľnik na ceste Sýrie k národnému zmiereniu, jednote a trvalej stabilite“.

Dohode predchádzali týždne bojov. Sýrskym jednotkám sa podarilo dobyť rozsiahle oblasti na severovýchode krajiny, ktoré boli viac ako 10 rokov pod kontrolou „Sýrskych demokratických síl“.

Včera 18:14

Do Iránu smeruje obrovská flotila, ktorá je väčšia ako tá, ktorá bola vyslaná do Venezuely, vyhlásil Trump.

„Ak nedospejeme k dohode, uvidíme, čo sa stane,“ dodal.

Pripomíname, že Irán už odmietol požiadavky USA týkajúce sa jadrového a balistického programu.

Včera 18:14

Nórske ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Nórsko sa pripojilo k sankciám EÚ proti iránskym aktérom po smrti tisícov demonštrantov v Iráne.

Včera 18:13

Trumpova administratíva uvalila sankcie na viacerých iránskych predstaviteľov vrátane ministra vnútra Eskandara Mómeního, ktorého obvinila z potláčania celonárodných protestov.

Včera 18:12

Sudánske mesto al-Ubajjid sa stalo v piatok terčom dronových útokov. Podľa svedkov došlo k zásahu viacerých zariadení napojených na vládu krajiny.

Včera 18:11

Turecko vyslalo stíhačky F-16 do Somálska. „Turecko vyslalo do Somálska stíhačky F-16,“ uviedol vládny predstaviteľ pre AFP bez ďalších podrobností.

Včera 17:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

SNS chce zastaviť Istanbulský dohovor, v pléne to rozpútalo diskusiu. Verešová aj dnes robí obštrukcie: “Mám pocit, že sa na to iba hráte”

Poslanci Národnej rady SR sa v názore na Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (Istanbulský dohovor) rozchádzajú. Slovenská národná strana prišla s iniciatívou, aby parlament prijal uznesenie k procesu ratifikácie dohovoru. Podpredseda SNS Jaroslav Paška v pléne predstavil návrh uznesenia, podľa ktorého by NR SR mala požiadať vládu SR, aby proces smerujúci k ratifikácii Istanbulského dohovoru ukončila

❚❚
.

“Vidíme, že sú problémy medzi terminológiou Istanbulského dohovoru a Ústavou SR, ktorá nepripúšťa také definície partnerských vzťahov, ako sú v Istanbulskom dohovore,” uviedol Paška. Podľa neho jedným z rozporov je, že v SR máme definovanú rodinu ako partnerský vzťah muža a ženy, čo je základnou bunkou systému SR.

V rámci rodovej terminológie Istanbulský dohovor umožňuje partnerstvo, kde sa používa terminológia rodič číslo jedna a rodič číslo dva. Tento systém osôb vychovávajúcich deti podľa Pašku zakladá vážne problémy vo vzťahu k Ústave SR.

SNS považuje za dôležité, aby dohovor nebol na Slovensku ratifikovaný. Podľa navrhovaného uznesenia sa SR nehodlá stať zmluvnou stranou Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu.

.

Vláda má vykonať všetky úkony súvisiace s oznámením Rade Európy, že SR sa nehodlá stať zmluvnou stranou dohovoru. Vládu má o prijatí uznesenia informovať predseda NR SR.

Poslanec za SNS Štefan Zelník je presvedčený, že tvorcovia dohovoru “pod rúškom zákazu násilia na ženách tam zakomponovali články o nezmyselnej rodovej rovnosti”.

Peter Pčolinský zo Sme rodina súhlasí s tým, aby sa SR nepridalo k tomuto dohovoru.

Rovnako ho odmieta aj strana Mariana Kotlebu ĽSNS. “Problém Istanbulského dohovoru je podsúvanie gender ideológie, ktorú sa nenápadne snaží popri dobrej veci vsunúť do spoločnosti,” uviedol Milan Uhrík.

“A preto Istanbulský dohovor v článku 12 píše, že zmluvné strany prijímajú opatrenia podporujúce zmeny v spoločenských a kultúrnych moduloch správania sa žien a mužov – a toto je dôležité – s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien, alebo na stereotypných rolách mužov a žien,” vysvetlil a dodal:

.

“To znamená, že aj obraz rodiny, kde mama je starostlivá, nežná matka a muž je živiteľ, ochranca rodiny, je v podstate stereotypný obraz. Stereotypný obraz, ktorý podľa Istanbulského dohovoru treba odstrániť všetky tradície, zvyklosti a stereotypné roly. Nakoniec to vedie presne k tomu, že už nebude muž a žena, ale bude rodič 1 a rodič 2. A začať to má aj podľa zástancov Istanbulského dohovoru práve už na školách, začať to má ideologickou indoktrináciou žiakov najmenších detí.”

Nezaradený poslanec Martin Poliačik má opačný názor. Podľa neho potrebujeme ukončiť hlúpe spory a nepochopenie definíciií. “Treba sa prihlásiť k civilizovanému spôsobu, ako podporiť slabých ľudí v tejto krajine,” povedal v rozprave.

Poslanec Ondrej Dostál (SaS) si myslí, že by sme mali čítať to, čo sa v dohovore píše a nie sa domnievať, čo je za tým.

Anna Verešová (OĽaNO) si myslí, že SNS nejde o to zastaviť ratifikáciu Istanbulskeho dohovoru. “Mám pocit, že sa na to iba hráte,” povedala.

Na jej vyjadrenia reagoval aj poslanec Smeru Járaj Blanár. Uviedol, že ho udivuje tón Verešovej, pretože v podstate zaútočila na Slovenskú národnú stranu a de facto na túto vládu.

.

“Vy ste už tak naštartovaní, že hocičo tu príde, aj pozitívne, prvé čo je tak z vašej strany útok. Namiesto toho, aby ste videli v tom spojencov. Ja sa tomu venujem od začiatku a pre mňa je dôležité, že Istanbulský dohovor sa ešte u nás neuplatňuje,” uviedol.

“A hocikedy, keď pristúpime k tomu, aby sme ho zrušili, tak je to dobre. Lebo naozaj z vašej strany som nevidel ani jednu iniciatívu tu v parlamente, že by ste predkladali, aby sa Istanbulský dohovor zrušil, napriek tomu, že ste všetkých nás obviňovali, že to teraz ideme urobiť,” dodal a vyzval:

Poďme sa spojiť, aby sme takéto veci, ktoré nepatria do našej spoločnosti, odsúdili, dali ich preč. Ja sa k tomu vyjadrím aj z toho politického hľadiska, keď vznikal Istanbulský dohovor, ako sa Mikuláš Dzurinda predbiehal s ministrom a tak ďalej, kto bude prvý pod tým podpísaný.”

Poslanec SNS Tibor Bernaťák zároveň Verešovej vysvetlil, prečo strana predkladá návrh teraz. “Keď sme nastupovali do vlády, boli sme tá politická sila, ktorá trvala na tom, že Istanbulský dohovor sa nemá ratifikovať a budeme robiť všetko preto, aby sme v prípade ak bude na to vôla stiahli náš podpis pod týmto dohovorom späť. Myslíme si, že tá situácia nastala teraz. Možno pred mesiacom by sa to nedalo, možno o mesiac sa to už dať nebude. Preto tento návrh uznesenia predkladáme teraz.”

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

„Strana nepokojov“. Reakcia Ruska na energetické prímerie

Spôsob, akým bola téma energetického prímeria prezentovaná v informačnom priestore Ruskej federácie, bol veľmi príznačný z hľadiska pozície siete blogerov…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyhlásenie Matice slovenskej k nesúhlasu so zapojením slovenských miest do súťaže „Maďarské hlavné mesto mládeže 2026″

Matica slovenská vyjadruje zásadný nesúhlas so zapájaním miest a obcí Slovenskej republiky do súťaže „Maďarské hlavné mesto mládeže 2026″, ktorú…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa čaká dilema

Americký prezident Donald Trump stojí pred voľbou, od ktorej závisí budúcnosť systému jadrových obmedzení medzi Washingtonom a Moskvou, píše The…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Belousovová reaguje na kritiku Rizmana : „Ospravedlniť by sa mal niekto iný, nie ja“

Politička Anna Belousovová v nedávnom príspevku na sociálnej sieti upozornila na audit, ktorý vykonalo Ministerstvo financií SR a týkal sa…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Recept na dlhovekosť: Ako sa stravujú najzdravší ľudia na svete

Aké je tajomstvo dlhého a zdravého života? Je skutočne veľmi jednoduché… Knihu nájdete TU

30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajomník OSN varuje pred finančným kolapsom organizácie

Generálny tajomník Organizácie spojených národov António Guterres varoval pred „nevyhnutným finančným kolapsom“ organizácie v dôsledku neplatenia príspevkov a kvôli rozpočtovým…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic, obžalovaný z extrémizmu, ostáva vo väzbe

Obžalovaný Daniel Bombic bude naďalej stíhaný väzobne. Rozhodla o tom dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu Eliška Šnajderová, ktoré zamietla jeho…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Valachová pre HS: 91-ročná pani profesorka mi odhalila svoje rituály. Každý sa môže dožiť vysokého veku – pokojne aj 120 rokov

Moderátorka podcastu Odznova Martina Valachová vo svojich rozhovoroch pravidelne predstavuje ľudí, ktorí sú nielen zaujímaví a majú čo povedať, ale…

30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

Zlato, striebro a bitcoin rastie. Čo je za tým?

Dnes prudko klesla cena zlata, striebra a bitcoinu, zatiaľ čo dolár začal posilňovať

30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nastupujúca holandská vláda sľúbila zachovať podporu Ukrajine: “Čas na rozhovory s Moskvou ešte neprišiel”

Nastupujúca holandská vláda v piatok prisľúbila plnú podporu Ukrajine a záväzok dodržať výdavky na obranu podľa štandardov Organizácie Severoatlantickej zmluvy

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA neposkytli Ukrajine sľúbených 250 miliónov dolárov na energetiku

Spojené štáty americké neposkytli Ukrajine 250 miliónov dolárov na energetiku, ako jej predtým sľubovali. Informuje o tom agentúra Reuters s…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ zvažuje zákaz vstupu ruským vojakom, ktorí bojovali na Ukrajine

„Z Buče do Bruselu nemôže viesť žiadna cesta,“ vyhlásil estónsky minister zahraničných vecí, keď vyzval na celoeurópsky zákaz vstupu bývalých…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina. Ako ďalej?

S Ukrajinou som sa zoznamoval mnoho rokov. Nielen cez knihy a štúdium jej dejín. Prvýkrát som bol v Kyjeve roku…

30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kremeľ komentoval vyhlásenie Zelenského, že „neodovzdáme Donbas a ZJE bez boja“

„ZJE je už viac ako dva roky pod kontrolou Ruskej federácie. Vzniká jedna otázka, či to znamená, že kyjevský režim…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kráľovná sprostredkovateľov- Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump prezradil, čo mu Putin povedal a sľúbil

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, aby počas chladného obdobia neútočil na Kyjev a ďalšie…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 93 rokmi Londýn priviedol k moci Adolfa Hitlera

Rusko, 30. januára 2026 - 30. januára 1933 sa stal nemeckým kancelárom. Hlavnou úlohou Hitlera bolo rozpútať vojnu proti Rusku - ZSSR,…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Opozícia obkukala správanie Matoviča

Opozícia sa definitívne zmenila na poslušného panáčika Igora Matoviča. Čo sa rétoriky a správania týka určite. Myslí si generál Jozef…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jasná sa zmení na najväčšie zimné ihrisko. Olympijský festival ponúka zábavu pre fanúšikov

Nechce sa vám cestovať stovky kilometrov do Talianska, ale chcete zažiť pravú olympijskú atmosféru takpovediac naživo? Stačí prísť v dňoch…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj rýchlo zosmutnel: "Rusi presmerovali útoky na našu logistiku"

Ukrajina, 30. januára 2026 - Zelenskyj potvrdil, že v noci neboli útoky na energetiku, ale teraz ruské ozbrojené sily kladú…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo štvrtok večer v Bratislave smerovali dva vlaky oproti sebe

Vo štvrtok večer v úseku Bratislava – Vinohrady smerovali krátkodobo dva vlaky oproti sebe. Rušňovodič vlaku R 10737 prešiel návesť…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čurný rázne reagoval po zastavení toku miliónov eur z ministerstva športu: "Chodí to ako kačka, kváka to ako kačka, tak je to kačka” 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii šéf rezortu cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak oznámil, že po vážnych zisteniach hlavného kontrolóra zastavuje…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že nie všetko máme pod kontrolou

Pod kontrolou máme v živote veľa vecí, aspoň si to radi myslíme, no realita nás občas s obľubou vyvedie z…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko odignorovalo tému LGBTi na európskej pôde

Zástupcovia SR sa nezúčastnili rokovania o zákaze konverzných praktík. V čom je háčik?

30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia začala konanie proti Slovensku pre zmeny v ochrane oznamovateľov

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávne prijatie zákona o…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

O lžiach o premiérovi, ktoré šíri portál Politico

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa vyjadril k nedávnym správam, ktoré o slovenskom premiérovi priniesol probruselský…

30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán uzatvorí Hormuzský prieliv pre cvičenia s bojovou streľbou. Trump sa môže pridať aj s jeho flotilou

Irán, 30. januára 2026 - Veľká Británia sa pravdepodobne nezapojí do možného útoku USA na Irán, uvádza britský denník The…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Fotografie ľudí, ktorí preskočili brífing o zdravom rozume

Fotografie majú schopnosť zastaviť čas a zachytiť momenty, ktoré by inak ostali len nepríjemnou spomienkou alebo varovaním pre ostatných. V…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že Mexiko pomôže Kube pri hľadaní diplomatického riešenia a alternatív po tom, čo USA pohrozili clami štátom, ktoré dodávajú Havane ropu.

Včera 20:20

Vo veku 71 rokov zomrela Catherine O’Harová, známa z filmu Sám doma.

Catherine O'Harová
Na snímke Catherine O’Harová / Foto: Screenshot Youtube
Včera 20:03

Trump vyhlásil, že verí v uzavretie dohody s Iránom s cieľom predísť vojenskej konfrontácii. Armáda v regióne Blízkeho východu je podľa jeho slov však ešte väčšia, ako tá nasadená do operácie vo Venezuele.

Včera 19:46

Polícia v Španielsku zadržala majiteľa čínskeho kaderníckeho salónu pre podozrenie z financovania Hamasu. Podľa polície ide o prevody kryptomien vo výške 600.000 eur.

Včera 19:45

.

Djokovič si v Melbourne zahrá finále Australian Open proti Alcarazovi, stále má šancu na rekordný titul

Po štyroch vlaňajších semifinále na grandslamových turnajoch sa Srb Novak Djokovič opäť prebojoval do finále na podujatia \"veľkej štvorky\". Tridsaťosemročný…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Gašpar: Ukrajinci si musia uvedomiť, že Európa nie je nikomu podriadená a Slovensko už vôbec nie!

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že pomoc sa dá poskytovať, ale jej podmienkou…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington reaguje na pokutu EÚ voči platforme X Elona Muska

Washington sa postavil proti Bruselu po tom, ako regulačné orgány Európskej únie začiatkom tohto mesiaca udelili pokutu platforme X Elona…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela-Krym a dilema Iránu pre Trumpa. Začne veľká vojna na Blízkom východe?

Západné médiá sú plné správ, že USA môžu v najbližšej dobe zaútočiť na Irán, hoci poznamenávajú, že Trump ešte neprijal…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vdova po Alanovi Rickmanovi varuje po smrti manžela pred „ťažkými“ príznakmi rakoviny pankreasu

Herec známy najmä z filmu „Harry Potter“ zomrel vo veku 69 rokov 14. januára 2016 po šesťmesačnom boji s rakovinou…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov