Alojz Hlina

NAŽIVO

Premiér Slovinska Robert Golob vyzval Ursulu von der Leyenovú a Antónia Costu, aby preverili podozrenie zo zahraničného zasahovania do slovinských parlamentných volieb. 

15:54

Päť európskych štátov a Japonsko sú pripravené prispieť k snahám o zaistenie bezpečnej plavby cez Hormuzský prieliv. Sú tiež hlboko znepokojení z eskalujúceho konfliktu na Blízkom východe.

15:49

OSN upozornila, že prístup k pitnej vode nemá celosvetovo 2,1 miliardy ľudí.

15:25

Peskov odsúdil údajne silnejúce ukrajinské útoky na kompresorové stanice spoločnosti Gazprom. Podľa jeho slov takéto incidenty ohrozujú kritickú infraštruktúru a medzinárodné energetické trasy.

15:12

Estónske orgány uviedli, že estónsky vzdušný priestor v blízkosti ostrova Vaindloo vo Fínskom zálive narušilo ruské stíhacie lietadlo.

15:08

Lídri EÚ vyzvali na prijatie 20. balíka sankcií voči Rusku. Očakávajú, že prvé prostriedky budú vyplatené na začiatku apríla. Spoločné závery Európskej rady  podľa zdrojov TASR nepodporili Slovensko a Maďarsko.

14:56

Hegseth uviedol, že spojenci by mali ďakovať Trumpovi za vojenský zásah proti Iránu.

14:55

Predseda Sejmu Wlodzimierz Czarzasty odmietol prideliť číslo tlače prezidentskému návrhu zákona o poľskom SAFE 0 %. Oznámil vypracovanie analýz jeho ústavnosti.

14:35

Generálny riaditeľ Naftohazu Serhij Koreckyj oznámil, že na Ukrajinu už dorazila skupina expertov EÚ. Jej úlohou je vyhodnotiť aktuálny stav ropovodu Družba.

14:32

Čína označila zabitie Alího Larídžáního za neprijateľné. Larídžání zomrel počas vzdušných útokov Izraela.

13:48

Iránske média uviedli, že poslanci Iránu predkladajú plán, na základe ktorého by sa zaviedlo mýto pre lode prechádzajúce cez strategický Hormuzský prieliv.

13:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Hlina: Ministerstvo životného prostredia je skôr ministerstvom deštrukcie než ochrany životného prostredia

Envirorezort je skôr ministerstvom deštrukcie než ochrany životného prostredia. V reakcii na kontrolný deň premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR to povedal opozičný poslanec Alojz Hlina (SaS). Nejde podľa neho o kontrolu, ale o tichý súhlas s rozvratom, ktorý sa na tomto ministerstve deje

Alojz Hlina
Na snímke poslanec parlamentu Alojz Hlina / Foto: TASR-Martin Baumann
❚❚
.

Vedenie ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS) je ukážkou toho, ako môže politika ničiť ochranu prírody, skonštatoval Hlina. „Na ministerstve máme nepotistický klan Kuffovcov – jeden lieta na vrtuľníku, druhý ťahá drevo na vozíku. Máme pytliaka ako šéfa Tatranského národného parku. A namiesto toho, aby minister Taraba chránil prírodu, nosí do parlamentu zákony, ktoré ju ničia,“ podotkol.

Strana SaS pripomenula, že Taraba priniesol novelu zákona, ktorá umožňuje rúbanie stromov v intravilánoch bez náhrady a teraz rozpráva o prečerpávacej vodnej elektrárni Málinec-Látky. To je podľa Hlinu dôkazom nekompetentnosti. „Je to pomýlená voľba, pomýlená nominácia. Z 5,5 milióna ľudí na Slovensku vieme nájsť niekoho kompetentnejšieho ako Tomáš Taraba, som si tým istý,“ myslí si poslanec.

SaS tvrdí, že koalícia nemá záujem o skutočnú ochranu životného prostredia. „To, že premiér Fico takúto devastáciu svojím kontrolným dňom de facto legitimizuje, je len ďalšou hanbou. Taraba nie je minister pre prírodu, je to minister proti prírode,“ doplnil Hlina.

 

Krátky: Minister Taraba sa odklonil od ochrany životného prostredia

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) sa odklonil od základného cieľa, ktorým je ochrana životného prostredia. Je ministrom megalomanských plánov a katastrofálnej personálnej politiky. V reakcii na kontrolný deň premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na envirorezorte to uviedol opozičný poslanec Rastislav Krátky (Slovensko, Za ľudí, KÚ).

.

„Robert Fico na začiatku svojho vládnutia potrestal celé Slovensko tým, že rezort životného prostredia zveril do rúk SNS,“ podotkol poslanec parlamentu Július Jakab (Slovensko, Za ľudí, KÚ). Poukázal na to, že minister s premiérom prezentujú vytrhnuté fakty a čísla bez kontextu. Pre Tarabovu neschopnosť prišlo Slovensko o 300 miliónov eur z plánu obnovy určených na dekarbonizáciu, tvrdí poslanec.

Podľa Jakaba je lož, že Taraba nemá kauzy. Pripomenul, že Tarabov sused právnik získal zákazky za 600.000 eur. Minister zároveň urobil personálne čistky, pri ktorých nahradil odborníkov straníckymi nominantmi. „V prípade projektu v Málinci postupoval bez diskusie s verejnosťou, ignoroval obavy o ochranu spodných vôd a zasahovanie do súkromného vlastníctva,“ dodal.

Šéf envirorezortu si podľa Krátkeho buduje „politické pomníky“ z megalomanských projektov, ktoré majú slúžiť jeho kariére, no obyvateľom SR škodia. „Jeho nadšenie pre veľké gestá nie je v prospech ľudí, ale v prospech jeho samého,“ podotkol. Krátky dodal, že Taraba je v konflikte s odbornou verejnosťou, čoho dôkazom je verejný list odborníkov, upozorňujúci, že ministerstvo pod jeho vedením ide zlým smerom.

Krátky upozornil aj na prejavy papalášizmu na ministerstve. Závažné pochybnosti sa podľa neho objavujú aj pri projekte baterkárne v Šuranoch. „Načo máme takého podpredsedu vlády, keď nedokáže zasiahnuť do významných investícií v prospech zdravia ľudí a životného prostredia?“ pýta sa Krátky. Pripomenul tiež, že opozícia vo februári 2025 podala návrh na Tarabovo odvolanie, ktorý koalícia zatiaľ odložila na september.

Poslanec poukázal aj na program Obnov dom. Problémom je, že ľudia, ktorí ukončili projekty v septembri alebo októbri 2024, dodnes nedostali peniaze. „Naša vláda čerpala eurofondy, nastavila tento program a reálne pomáhala ľuďom. Dnes sa Taraba chváli cudzím perím a zavádza verejnosť tvrdením, že on vypláca financie,“ poznamenal Krátky. Vyzval ministra, aby zverejnil, koľko projektov bolo zazmluvnených počas jeho pôsobenia a prečo občania stále čakajú na vyplatenie prostriedkov.

.

 

Stohlová: Taraba nezvláda riadiť svoj rezort a dlhodobo nenapĺňa jeho poslanie

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) nezvláda riadiť svoj rezort a dlhodobo nenapĺňa jeho poslanie. V reakcii na kontrolný deň premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na envirorezorte to uviedla opozičná poslankyňa Tamara Stohlová (PS) s tým, že Taraba sa nikdy nemal stať ministrom.

„Rozložil svoje rezortné organizácie, odborníkov a odborníčky vyštval a vymenil za amatérov bez skúseností. Ochranu prírody, ktorú vníma za každých okolností len ako prekážku, rozvrátil legislatívne, personálne aj manažérsky,“ skonštatovala Stohlová. Organizácie spadajúce pod ministerstvo životného prostredia nie sú podľa nej schopné plniť svoje úlohy, stoja im projekty a prepadávajú peniaze.

„Jednou z vlajkových lodí Tomáša Tarabu sú práve európske peniaze, veľmi rád sa štylizuje do pozície ministra, ktorý exceluje pri využívaní európskych peňazí. Sám nazýva svoj výkon fenomenálny. Pripomeňme si, že to bol práve jeho rezort, ktorý prišiel o vyše 300 miliónov eur z plánu obnovy,“ povedala Stohlová. Doplnila, že Taraba nevedel naplniť dohodnuté míľniky a nevedel ani prísť s alternatívnymi projektami, pritom cieľom plánu obnovy bola zelená transformácia Európy po pandémii s dôrazom na riešenie klimatickej krízy ako príležitosti pre ekonomiku a spoločnosť.

Poslankyňa reagovala aj na vyjadrenie premiéra, ktorý ocenil novelu zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. „Tá v skutočnosti prínosom nie je, pretože obmedzila práva verejnosti aj samospráv. A spôsobila taký chaos, že aktuálne je predmetom nútených legislatívnych opráv,“ poznamenala.

.

Taraba a jeho ľudia podľa Stohlovej nenapĺňajú podstatu existencie envirorezortu, ale priamo ju popierajú. Tvrdí, že environmentálne krízy sa s príchodom Tarabu na ministerstvo prehĺbili.

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Británia a Nemecko oznámili vývoj rakiet pre NATO s doletom viac ako 2 000 kilometrov , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kandidátom na predsedu Prešovského samosprávneho kraja bude Milan Mazurek

Poslanec Európskeho parlamentu Milan Mazurek bude kandidovať na predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Na sociálnej sieti o tom informoval predseda…

19. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Česmad Slovakia vyzval vládu na zrušenie 400-eurového limitu na tankovanie nafty

Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia oceňuje kroky vlády, ktoré prispeli k jednej z najnižších cien nafty v Európskej únii.…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo vnútra: Minister vnútra nevydal žiadne nariadenie, ktorým by žiadal od policajných útvarov citlivé informácie

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nevydal žiadny interný riadiaci akt, ktorým by žiadal od policajných útvarov citlivé informácie – napríklad…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

SACKA: K vyššiemu počtu turistov môže pomôcť rozvoj leteckej dopravy

Počet zahraničných turistov na Slovensku sa v súčasnosti dostal na čísla návštevnosti, ktoré boli v našej krajine pred pandémiou nového…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Stav ropovodu Družba: Na Ukrajinu dorazili európski experti, potvrdil šéf Naftogaz

Na Ukrajine sa nachádzajú experti Európskej únie, ktorí majú skontrolovať ropovod Družba, potvrdila spoločnosť Naftogaz

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko kritizujú reakciu EÚ na krízu s ropovodom Družba, Ursule von der Leyenovej poslali list

Slovensko a Maďarsko sa sťažovali Ursule von der Leyenovej, že neboli vopred informované o expertnej misii Európskej únie na kontrolu…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajinec viac ako Slovák? Pre primátora Bratislavy zrejme áno

Občiansky aktivista a kandidát na primátora Bratislavy Miroslav Heredoš upozornil na naozaj podivnú parkovaciu politiku, ktorú v hlavnom meste Slovenska zaviedol primátor…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister zahraničných vecí Badr al-Busaidi v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského obavy rastú: „Mám z toho veľmi zlý pocit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa kvôli vojne na Blízkom východe cíti pod tlakom. Počas svojho turné po Európe sa spojencom…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stubb chce Trumpa „nalákať“ na dohodu: Spojenectvo výmenou za

Fínsky prezident Alexander Stubb nahlas uvažuje o dohode s Donaldom Trumpom. Európa by mohla pomôcť v Perzskom zálive, ak by USA…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán v otázke pôžičky pre Ukrajinu neustúpi, kým ropa opäť nezačne prúdiť cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že v otázke týkajúcej sa poskytnutia pôžičky vo výške 90 miliárd eur z európskych zdrojov pre…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD navrhne zmrazenie paušálnych náhrad členov vlády

Koaličná strana Hlas-SD navrhne zmrazenie paušálnych náhrad členov vlády. Uznesenie v tomto zmysle sa chystá predložiť na rokovanie vlády, keďže…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump klame, keď tvrdí, že nevedel o plánoch Izraela zaútočiť na iránske plynové ložisko

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí vojaci omdlievajú od hladu v Záporoží

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Peking na pokraji vojny na Blízkom východe

Čína, 19. marca 2026 - Začiatok vojny USA a Izraela proti Iránu sa stal vážnou geopolitickou skúškou pre Čínsku ľudovú…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

.


Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý šéf protiteroristického centra, ktorý kritizoval Trumpa pre vojnu s Iránom, je podozrivý z úniku informácií. Vyšetruje ho FBI

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie vyšetruje vysokopostaveného amerického protiteroristického predstaviteľa Josepha Kenta pre údajné úniky utajovaných informácií. Kent v utorok…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hádzanári spravili prvý krok za vytúženým postupom na MS do Nemecka

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpila úspešne do bojov o miestenku na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré sa v januári 2027 uskutočnia v…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Világi hovorí, prečo to v DAC nevyšlo s angažovaním Weissa či Škrteľa

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda Oszkár Világi vysvetlil, prečo nebola úspešná jeho snaha o angažovanie trénera Vladimíra Weissa st. či…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov

Národná rada SR schválila v utorok novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov, pamätníkov, pamätníkov holokaustu…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NABU ako nástroj západného riadenia Ukrajiny. Zelenskyj kladie odpor

Ukrajina, 19. marca 2026 - Ukrajina dostala balík podmienok na vstup do EÚ, ktorý predpokladá posilnenie nezávislosti NABU a vyňatie…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

Online nakupovanie, ktoré nás presvedčilo, že život je lotéria

Online nakupovanie prináša vzrušenie, očakávanie aj občasné sklamanie v jednom balíčku. Online nakupovanie nám často sľubuje dokonalé produkty za skvelé…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Škodia nám, no aj tak ich jeme: Pravda o obľúbených potravinách

Nie všetko, čo nám chutí, je zároveň aj prospešné pre naše zdravie. Moderný životný štýl priniesol množstvo potravín a nápojov,…

19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Cukor: Ktorá krajina je najväčším spotrebiteľom cukru na svete?

Cukor patrí medzi najviac konzumované potravinové zložky na svete a jeho spotreba neustále rastie. Tento článok vám prezradí, ktorá krajina…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

.


.

V Kongrese sa schyľuje k ostrému stretu. Pentagón chce 200 miliárd na vojnu s Iránom

Pentagón chce požiadať Kongres o ďalších viac ako 200 miliárd dolárov na vojnu s Iránom, informuje denník The Washington Post…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Kirk mi pred smrťou povedal: ‚Joe, nedopusť, aby sme sa zaplietli do vojny s Iránom‘“

Bývalý riaditeľ amerického protiteroristického centra Joe Kent naďalej ostro kritizuje vojnu s Iránom

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Francúzky generál: Predávajú lístky na Titanic

Francúzsky generál vo výslužbe Michel Yakovleff prirovnal účasť v koalícii na ochranu Hormuzského prielivu k nákupu zľavneného lístka na Titanik…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto v skutočnosti riadi mediálneho regulátora?

RpMS môže podľa zákona voliť aj odvolávať svojho riaditeľa. Ak európsky dohľad spochybňuje vnútorné personálne rozhodnutie národného regulátora, kde začína…

19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov