NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

Polícia vyzýva vodičov na zvýšenú opatrnosť pri prejazde úsekom v smere od Sečoviec na Dargov v okrese Trebišov. Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, vodič kamiónu tam zišiel z cesty do priekopy, kde sa vozidlo prevrátilo. Po dopravnej nehode riadi polícia dopravu v jednom jazdnom pruhu. „U vodiča nebolo zistené požitie alkoholu,“ doplnila polícia. Z nákladného vozidla unikajú prevádzkové kvapaliny, na mieste zasahujú hasiči. K zrážke s iným vozidlom nedošlo a nehoda sa zaobišla bez zranení.

19:41

Česko má na tento rok pre Ukrajinu zaistené financovanie na takmer 900.000 kusov munície a v súčasnosti podľa Kmoníčka aktívne hľadá ďalších sponzorov a darcov.

19:33

Riaditeľka Louvru odstúpila z funkcie. Rezignáciu odovzdala Macronovi.

19:30

Ursula von der Leyenová požiadala Ukrajinu, aby urýchlila opravy poškodeného ropovodu Družba. Cez ropovod na Slovensko a do Maďarska od 27. januára neprúdi ruská ropa.

19:29

Ukrajina odmieta vyjadrenia ruskej zahraničnej spravodajskej služby, že Kyjev sa snaží získať jadrové zbrane s pomocou Veľkej Británie a Francúzska.

19:28

Británia vyňala ropovod „Družba“ zo sankcií do októbra 2027, vyplýva to z dokumentu britského ministerstva financií.

19:07

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu o „Podpore trvalého mieru na Ukrajine“.

Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania. Proti boli najmä Rusko, Bielorusko a Irán, medzi krajinami, ktoré sa zdržali hlasovania, boli USA, Čína, Brazília a India.

V dokumente sa uvádza, že vojna na Ukrajine trvá už štyri roky a má ničivé dôsledky pre krajinu a globálnu stabilitu. Rezolúcia vyzýva na okamžité a úplné prímerie, úplnú výmenu vojnových zajatcov a prepustenie všetkých nezákonne zadržaných a deportovaných civilistov.

rezolucia
Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania / Foto: Telegram
18:58

Veľvyslanec USA vo Francúzsku Charles Kushner sa zaviazal sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska. Kushner ignoroval predvolanie francúzskeho ministerstva zahraničia v súvislosti s komentármi administratívy USA k násilnej smrti Deranqua. Jean-Noël Barrot mu preto zablokoval prístup k členom vlády.

18:29

Polícia v Ugande zatkla dve ženy pre porušenie zákona proti homosexualite. Svedkovia údajne videli ženy bozkávať sa na verejnosti.

18:18

Macinka adresoval Lavrovovi slová, že obavy krajiny o svoju bezpečnosť môžu byť legitímne, nikdy však nie je legitímna invázia do iného štátu.

18:17

Spoločnosť Turkish Aerospace zverejnila video prototypov stíhačky KAAN. Stíhačka má rovnako ako americké F-16 dva motory F110-GE-129.

17:36

Biely dom uviedol, že Trump uprednostňuje diplomatické riešenie sporu s Iránom, ale v prípade potreby je ochotný použiť aj smrtiacu silu.

17:34
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Izrael sa už necíti bezpečne. Na jeho vojnu s Hamasom doplácajú aj dvojročné deti

Izrael sa už nemôže cítiť bezpečne

❚❚
.

Izrael sa už nemôže cítiť bezpečne

Na južné predmestie izraelského Tel Avivu dopadla raketa vystrelená z pásma Gazy. Oznámila to dnes izraelská armáda s tým, že ide o najvzdialenejší zásah palestínskej rakety za uplynulé dva dni bojov.

Armáda uviedla, že raketa dopadla na okraj mesta Rišon s 300.000 obyvateľmi, ktoré leží na pobreží asi 12 kilometrov južne od Tel Avivu v husto obývanej centrálnej časti Izraela.

Izraelské médiá informovali, že raketa dopadla do pieskových dún neďaleko zábavného parku a nespôsobila žiadne škody ani zranenia. Názorne však ukázala nárast schopností militantov z Gazy.

.

Izraelská armáda začala v stredu ofenzívu v pásme Gazy, ktorej cieľom je “podstatné poškodenie kapacít na odpaľovanie rakiet z Gazy” smerujúcich na južný a centrálny Izrael. Na tlačovej konferencii to v stredu večer oznámil premiér Benjamin Netanjahu.

Izraelská protivzdušná obrana s názvom Železný dóm zasahuje proti raketám vystreleným z územia Gazy

Za uplynulých 24 hodín vystrelili militanti na Izrael 245 rakiet. Izraelský protiraketový systém zlikvidoval vyše 80 z nich, smerujúcich na veľké mestá.

Rakety palestínskych militantov zabili troch civilistov a ďalších zranili. Na druhej strane až na číslo 15 stúpol medzičasom počet mŕtvych palestínskych obetí od začiatku ofenzívy, ktorá podľa agentúry Reuters začala pripomínať otvorenú vojnu.

 

Egypt oficiálne požiadal o zvolanie bezpečnostnej rady

.

Egypt oficiálne požiadal o zvolanie zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN (BR), aby prediskutovala útok Izraela v palestínskom pásme Gazy. S odvolaním sa na vyhlásenie egyptského ministerstva zahraničných vecí o tom dnes informovala agentúra Reuters.

Prebiehajúcu vojenskú operáciu Izraela označil egyptský rezort diplomacie za agresiu. Vo vyhlásení sa uvádza, že stály predstaviteľ Egypta v OSN poslal formálnu žiadosť o zvolanie BR OSN generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-munovi a súčasnému predsedajúcemu BR OSN – zástupcovi Indie.

 

BR OSN v noci rokovala, ale nevydala žiadne stanovisko

Raketa si nevyberá. V márnici nad sebou ležia mladí i starí

O situácii na Blízkom východe rokovala BR OSN aj v noci nadnes, ale po skončení mimoriadnej schôdzky nevydala žiadne stanovisko.

.

Palestínska delegácia pred rokovaním žiadala, aby BR OSN podnikla kroky, ktoré by zastavili izraelskú vojenskú operáciu v Gaze a páchanie vojnových zločinov na palestínskom národe.

Izraelský veľvyslanec pri OSN Ron Prosor v reakcii na palestínsku žiadosť uviedol, že izraelská operácia je odvetou za raketové ostreľovanie územia Izraela zo strany pásma Gazy spravovaného hnutím Hamas. Podotkol, že “nikto neprotestoval, keď Palestínčania zasypávali raketami izraelských civilistov” a dodal, že to by žiaden štát sveta netoleroval.

Ako informovala agentúra AP, Prosor ďalej vyhlásil, že hnutie Hamas premenilo Gazu na “sklad zbraní a munície dodanej Iránom”. Izraelský veľvyslanec ďalej povedal, že niektorí členovia BR OSN “podporujú Izrael a jeho právo na obranu a odsudzujú nepotrestané raketové útoky na nevinných Izraelčanov”.

 

Dym stúpa po izraelskom leteckom ostreľovaní v severnej Gazy, pri pohľade z hraníc Izraela

USA tradične na strane Izraela

Veľvyslankyňa USA pri OSN Susan Riceová uviedla, že Spojené štáty ostro odsudzujú ostreľovanie južného Izraela z pásma Gazy a vyjadrila ľútosť nad obeťami na životoch na oboch stranách. Poukázala na rozpor, keď hnutie Hamas tvrdí, že mu “na srdci ležia záujmy palestínskeho ľudu, a pritom pokračuje v podnecovaní násilia, čo veci Palestínčanov neprospieva”.

Americký prezident Barack Obama sa v noci nadnes telefonicky spojil s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a vyzval ho, aby sa čo najviac snažil vyhnúť civilným obetiam. “Zhodli sa na tom, že by hnutie Hamas malo zastaviť útoky na Izrael, aby sa mohla situácia upokojiť,” píše sa v komuniké Bieleho domu.

 

Obama telefonicky informoval Egypt, že USA sú na strane Izraela

Obama hovoril aj s egyptským prezidentom Muhammadom Mursím, a to vzhľadom na kľúčovú úlohu Egypta pre udržanie regionálnej bezpečnosti. Počas rozhovoru prezident Obama odsúdil raketové ostreľovanie Izraela z pásma Gazy a podporil právo Izraela na obranu,” uvádza sa v stanovisku Bieleho domu.

.

 

Izrael prijal návrh na predbežnú mobilizáciu záložníkov

Izraelská vláda v stredu prijala návrh na predbežnú mobilizáciu vojakov v zálohe pre prípad potreby nasadenia väčších kapacít pri prípadných vzdušných a pozemných útokoch proti vláde hnutia Hamas v pásme Gazy. Izraelská armáda v stredu oznámila, že nálety boli začiatkom rozsiahlejšej vojenskej operácie, ktorá by eventuálne mohla vyústiť aj v pozemnú ofenzívu.

Pri izraelskej odvete za útoky z pásma Gazy na južný Izrael prišiel o život aj šéf vojenského krídla Hamasu Ahmad Džabarí.

 

.
Palestínski pozostalí nesú telo vojenského veliteľa Hamasu Ahmeda JABARA, zabil ho Izrael počas svojho stredjšieho vojenského úderu

Izrael stíhačkami útočí na Hamas. Výsledkom sú mŕtvé deti a tehotné ženy

Izrael v noci nadnes znovu útočil v pásme Gazy, kde už boli zasiahnuté “stovky cieľov”, odkedy izraelské vzdušné sily zabili šéfa vojenského krídla palestínskeho Hamasu Ahmada Džabarího, uviedla dnes tlačová agentúra DPA.

Podľa palestínskych zdrojov stúpol počet obetí pri najnovších útokoch na 11 osôb, pričom zabití boli len traja vojaci –  členovia brigád Izz ad-Dína al-Kassáma, ozbrojeného krídla Hamasu. Pri izraelských útokoch prišli o život aj tri deti a tehotná žena, pričom zranenia utrpelo vyše 100 ľudí, informovala palestínska strana.

Na palestínske ciele útočili bojové lietadlá F-16 a helikoptéry typu Apache, pričom sa do ostreľovania zapojilo aj izraelské bojové loďstvo. Pokračovalo aj ostreľovanie Izraela Palestínčanmi, pričom na izraelské územie dopadli od stredy desiatky rakiet.

 

.

Palestínsky prezident skrátil svoju cestu po Európe

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás skrátil svoju cestu do Európy kvôli izraelskej vojenskej operácii v pásme Gazy, oznámili dnes palestínske zdroje.

Podľa agentúry AP zrušil Abbás plánované schôdzky vo Švajčiarsku a ponáhľal sa na územie západného brehu Jordánu. Kontrolu nad pásmom Gazy stratil v roku 2007, keď oblasť ovládlo hnutie radikálne palestínske hnutie Hamas. Stále sa však považuje za prezidenta všetkých Palestínčanov, píše AP.

Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát, ktorý o návrate prezidenta informoval, zároveň ostro odsúdil izraelskú akciu v pásme Gazy. Podľa jeho slov Palestínčania “budú Izrael považovať za plne zodpovedný za následky tohto aktu agresie”.

Židovský štát začal v oblasti v stredu vojenskú operáciu ako reakciu na raketové útoky prichádzajúce z pásma Gazy.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.

Únia poskytne Kyjevu pôžičku napriek vetu Budapešti, potvrdila šéfka Komisie počas návštevy Ukrajiny

Európska únia poskytne Ukrajine 90-miliardovú pôžičku aj napriek tomu, že ju Maďarsko vetovalo, vyhlásila šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Spojenci Kyjeva vyzvali Moskvu, aby pristúpila na bezpodmienečné prímerie

Viac ako 30 lídrov krajín združených v tzv. Koalícii ochotných vyzvalo v utorok Moskvu, aby pristúpila na „nepodmienečné prímerie“, a…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nord Stream nebol posledný, tvrdí Putin

Prezident Ruskej federácie Vladimit Putin vyhlásil, že Ukrajina môže vyhodiť do vzduchu plynovody Turkish Stream a Blue Stream, ktoré vedú…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Rudolf Huliak sa musí ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej

Minister športu Rudolf Huliak je povinný súkromne aj verejne sa ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej za urážlivé výroky, ktoré na jej…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných rakiet

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných krídlatých rakiet CM-302, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn predstavil najväčší balík protiruských sankcií od začiatku vojny na Ukrajine

Britská vláda v utorok oznámila svoj „najväčší sankčný balík“ voči Rusku od opatrení prijatých bezprostredne po začiatku vojny na Ukrajine…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Jadrovú bombu Ukrajine? Moskva označila darcov a pohrozila protiúderom

Federálna rada Ruskej federácie vyzvala parlamenty týchto dvoch krajín, ako aj Bezpečnostnú radu OSN, Európsky parlament a Medzinárodnú agentúru pre…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamenajú „jadrové“ obvinenia Moskvy v deň štvrtého výročia začatia vojny

Moskva si pripomenula štvrté výročie útoku na Ukrajinu tvrdením o zámeroch Francúzska a Veľkej Británie odovzdať Ukrajine jadrové zbrane

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli detskú pornografiu, úrady začali vyšetrovanie

Belgické úrady začali vyšetrovanie po tom, čo sa v cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli obrázky zobrazujúce sexuálne zneužívanie detí.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tretia lietadlová loď smeruje na Blízky východ. Zastávka na Kréte je vynútená fekáliami

Washington vybudoval svoju najväčšiu vojenskú prítomnosť na Blízkom východe za posledné desaťročia, keďže tlačí na Irán, aby urobil ústupky v…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško vyzýva na reguláciu reklám na hazard počas športových prenosov

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyzýva v súvislosti so Zimnými olympijskými hrami 2026, ktoré sa skončili v nedeľu , na…

24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o výstavbe gigantického veterného parku

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR sa pýta trnavského župana Jozefa Viskupiča, či si uvedomuje, že slovenská opozícia tak ako…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Veľká Británia a Francúzsko „aktívne pracujú“ na dodávkach jadrových zbraní Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Bez použitia represie, obohral celú opozíciu": Ako sa Vladimír Putin dostal do veľkej politiky

Rusko, 24. februára 2026 - \"V Spojených štátoch existuje niekoľko štedro financovaných výskumných centier, ktoré pravidelne zostavujú dôkladné a precízne…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Väčšina Američanov si myslí, že Trump vedie USA zlým smerom

Podľa prieskumu zverejneného deň pred prejavom o stave krajiny sa ukazuje, že americký prezident Donald Trump stratil podporu medzi republikánmi.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieto veci by ste nemali skladovať na chladničke

Skladovať na chladničke rôzne predmety sa môže zdať ako praktické riešenie, najmä ak máte málo miesta v kuchyni. Tento priestor…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci sa roky vojensky vyhrážajú Maďarom: „Dve hodiny k Balatonu“

Poprední ukrajinskí predstavitelia sa už roky vyhrážajú Maďarsku vojenským napadnutím. Maďarský denník Mandiner zhrnul vyjadrenia niektorých politikov, politológov či vojenských…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa lúči so Zaporožím. Posledná bašta obrany ukrajinskej armády padla

Ukrajina, 24. februára 2026 - Bitka o Stepnogorsk zmenila priebeh konfliktu, píše The Times. Západní propagandisti, sa ako vždy, neponáhľajú…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Pokus o atentát na srbského prezidenta Aleksandara Vučića bol údajne zmarený

Srbské úrady informovali, že zmarili podozrivý útok na srbského prezidenta Aleksandara Vučića a jeho rodinu, ako aj na členov Ministerstva…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková: Som stará škola, rozvod vnímam ako prehru

Rozchod a pripravovaný rozvod bývalej tenisovej hviezdy Dominiky Cibulkovej je asi najdiskutovanejšou témou slovenského bulváru v posledných týždňoch. Samotná bývalá…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Naposledy k hokeju: Falošné kázanie o morálke si môžu nechať

Našim mladým hokejistom sa podaril veľký úspech aj napriek tomu, že nesiahli na medaile. Fandili im – na chvíľu –…

24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa, ktorá postihla týchto ľudí

Katastrofa môže prísť nečakane a v tých najmenej vhodných chvíľach, či už ide o malé každodenné nehody alebo veľké životné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Kde skončili naše peniaze? Generál pripomína hodnotu pomoci poskytnutej Ukrajine

Ukrajina je dnes životne závislá od pomoci takmer celej Európy, no namiesto vďaky počúvame vyhlásenia, že je to naša povinnosť.…

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Pri Odese už rok stojí vlak s 2000 mŕtvymi vojakmi ukrajinskej armády

Ukrajina, 24. februára 2026 - Takmer rok sa nepodarilo nájsť ich príbuzných na identifikáciu, preto mŕtvoly zostávajú nevyzdvihnuté. O tom…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

.

Mimovládkam odzvonilo. Úrad vlády sprísňuje kontrolu financovania

Šéf Úradu vlády a poslanec za SMER-SSD Juraj Gedra ohlásil prvú fázu veľkej kontroly mimovládok, ktorú minulý týždeň schválila vláda

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

So zlomeným srdcom. Advocaat končí ako tréner reprezentácie Curacaa

Skúsený futbalový kouč Dick Advocaat dosiahol jeden z najväčších zázrakov v histórii reprezentačného futbalu, keď doviedol Curacao k prvej účasti…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

15 vtipných prípadov, kedy používatelia použili Photoshop

Photoshop nám dáva takmer neobmedzené možnosti úprav fotografií a umožňuje uniknúť z reality jedným kliknutím. Či už ide o jemné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto by mohol byť potenciálnym nástupcom Donalda Trumpa?

Portál Axios zverejnil článok o potencionálnych nástupcoch Donalda Trumpa

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov