Čo je skutočnou hrozbou pre západných vojnových skeptikov ?

Kyjev 19. septembra 2023 (HSP/Europeanconservative/Foto:TASR/AP-Petr David Josek, Screenshot Youtube/Gonzalo Lira — Again, Screenshot Facebook)

 

Prezident Zelenskyj a ďalší vyslovili zjavné hrozby tým, ktorí by chceli prerušiť vojenskú a peňažnú pomoc, píše Chris Tomlinson pre The European Conservative

Petr Pavel privítal na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Zelenského
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Nie je žiadnym tajomstvom, že toľko vychvaľovaná a očakávaná ukrajinská protiofenzíva proti ruským silám, ktoré okupujú veľkú časť juhu krajiny, dosiahla od svojho začiatku v júni len málo výsledkov, čo podnecuje špekulácie, že napriek tomu, že krajina dostáva miliardovú pomoc a moderné západné zbraňové systémy, nemusí byť schopná vojnu vyhrať.

Ukrajina je v boji stále úplne závislá od západnej pomoci a zastavenie prísunu peňazí by mohlo mať pre vojnové úsilie katastrofálne následky.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v posledných dňoch namiesto obchádzania parlamentov a žiadania hotovosti zvolil novú taktiku: vyhrážky.

V rozhovore pre časopis Economist prezident Zelenskyj vyslovil nie príliš skrytú hrozbu smerom k Západu, keď varoval, že niektorí z miliónov ukrajinských utečencov, o ktorých sa starajú európske a iné štáty, by mohli spôsobiť problémy, ak sa pomoc Ukrajine zastaví.

Americká politička a bývalá kandidátka na guvernérku Arizony Kari Lakeová označila tieto komentáre za hrozbu a v príspevku na X napísala: “Naznačuje Zelenskyj, že ukrajinskí utečenci v iných krajinách by mohli aktivovať teroristické odštiepenecké bunky LIKE, ak prestaneme financovať zástupnú vojnu Joea Bidena s Ruskom? To znie ako hrozba. Ako inak si to máme vysvetliť?”

 


Hoci sa komentáre prezidenta Zelenského dajú vnímať ako výhražné, sú tiež trochu vágne, ale prišli v rovnakom čase ako hrozby ukrajinskej vojenskej hovorkyne Sarah Ashtonovej-Cirillovej, ktorá bola oveľa konkrétnejšia.

Ashtonová-Cirillová, transrodová osoba narodená v USA, sa vyhrážala “ruským propagandistom vojnových zločinov” a uviedla, že Ukrajinci ich budú prenasledovať.

“Budúci týždeň budú zuby ruských diablov škrípať ešte silnejšie a ich besné ústa budú peniť v nekontrolovateľnom besnení, keď svet uvidí, ako obľúbený kremeľský propagandista zaplatí za svoje zločiny. Táto Putinova bábka je len prvá. Všetci ruskí propagandisti, ktorí sú vojnovými zločincami, budú vypátraní a spravodlivosti bude učinené zadosť,” uviedla Ashtonová-Cirillová vo videu zverejnenom na platforme X, ktorá bola predtým známa ako Twitter.

Americký aktivista Charlie Kirk, šéf organizácie Turning Point USA, komentoval klip príspevkom: “Ashtonová-Cirillová sa teraz na sociálnych sieťach vyhráža, že bude loviť a zabíjať tých, ktorí kritizujú vládu krajiny,” a dodal: “Prečo dávame týmto psychopatom naše peniaze?”

 

Prípad Gonzalo Lira

Konkrétny prípad, na ktorý sa Ashtonová-Cirilloová odvolávala, je pravdepodobne prípad americko-čílskeho blogera Gonzala Liru, ktorý sa koncom júla pokúsil utiecť z Ukrajiny po tom, čo tvrdil, že bol vydieraný a mučený v ukrajinskej vyšetrovacej väzbe.

Gonzalo Lira
Na snímke americký vojnový novinár Gonzalo Lira

Hovorca ukrajinskej armády v inom príspevku uviedol, že ukrajinské orgány boli priamo zapojené do súdneho procesu s Lirou v Charkove, pričom Ashtonová-Cirillo tvrdila, že svedčil proti Lirovi a údajne bol vypočúvaný Lirou a jeho právnikom.

Lira predtým v júli zverejnil na X vlákno príspevkov, v ktorých uviedol, že ho na príkaz väzenskej stráže surovo zbili spoluväzni, pričom jeden z nich mu poškriabal očné buľvy špáradlom.

Lira, ktorý bol pôvodne zatknutý v máji, bol obvinený zo snahy zdiskreditovať ukrajinské politické a vojenské vedenie, keďže jeho videá zverejnené na sociálnych sieťach často chválili Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina a zároveň očierňovali kyjevský režim.

Nie je presne známe, aký trest Lirovi hrozí, hoci tvrdil, že roky vo väzení by mohli byť pre neho vzhľadom na jeho existujúce zdravotné problémy trestom smrti.

Lirov prípad tiež poukazuje na zdanlivý nezáujem Spojených štátov napriek tomu, že Líra má americký pas. Keď bol v auguste požiadaný o Lirovu situáciu, hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Matthew Miller sa k nej nevyjadril a požiadal o overenie Lirových júlových tvrdení.

 

 

Atentát na Darju Duginovú

Lirov prípad sa odohral úplne na území Ukrajiny, ktorá je vo výnimočnom stave, ale vyhrážali sa Ukrajinci odporcom režimu aj mimo hraníc krajiny? Zdá sa, že vražda ruskej aktivistky Darje Duginovej potvrdzuje, že Ukrajina je ochotná zabíjať oponentov v zahraničí.

výbuch auta
Na snímke výbuch auta v ktorom zahynula Darja Duginová

Duginová, 29-ročná dcéra ruského politického filozofa Alexandra Dugina, ktorého na Západe často označujú za “Putinov mozog”, zahynula 20. augusta 2022, keď v jej aute vybuchla bomba, keď cestovala z festivalu neďaleko Moskvy, na ktorom jej otec prednášal.

Mnohí vtedy špekulovali, že bomba nemala za cieľ zabiť konkrétne Darju, ale bola namierená proti jej otcovi, ktorý sa v ten deň rozhodol cestovať v inom aute.

Ruské úrady takmer okamžite pripísali zodpovednosť za vraždu ukrajinským agentom, pričom uviedli meno a zverejnili fotografie ženy menom Natália Vovková, ktorá podľa Ruska použila falošné doklady a falošné poznávacie značky, ktoré jej poskytol iný Ukrajinec, identifikovaný ako Bogdan Tsyganenko.

Vovková si prenajala byt v tej istej budove ako Duginová a neskôr bezprostredne po bombovom útoku utiekla do Estónska.

Po zabití Duginovej ukrajinské orgány popreli svoju účasť, hoci Rusko tvrdilo, že do atentátu boli priamo zapojené ukrajinské špeciálne služby.

Len o niekoľko mesiacov neskôr, v októbri, americkí predstavitelia priznali, že sa tiež domnievajú, že za vraždou stojí Ukrajina, ale tvrdili, že ukrajinskí predstavitelia ich vopred nevarovali.

Podľa správy denníka New York Times boli americkí predstavitelia proti tejto vražde a dokonca napomenuli Ukrajincov za jej vykonanie.

 

Zoznamy nepriateľov

Ukrajina preukázala ochotu vraždiť politických oponentov v zahraničí zabitím Duginovej a nemá veľké výčitky svedomia pri zatýkaní Američanov, ktorí kritizujú režim, ako napríklad Gonzalo Lira, ale sú potenciálnymi cieľmi aj iní ľudia na Západe?

Ukrajinská vláda vedie zoznam nepriateľov od roku 2021, keď prezident Zelenskyj založil Ukrajinské centrum pre boj proti dezinformáciám, ktoré je súčasťou Rady národnej bezpečnosti a obrany krajiny.

Na webovej stránke centra sa nachádza mnoho skeptikov Zelenského vlády a vojny, vrátane senátora za Kentucky Randa Paula, ľavicového novinára Glenna Greenwalda, bývalého amerického plukovníka Douglasa Macgregora a politológa Johna Mearsheimera.

Greenwald sa k svojmu zaradeniu na zoznam vyjadril v rozhovore pre Unherd:

Stúpenci vojny na Západe a ďalší funkcionári západných bezpečnostných štátnych orgánov už desaťročia používajú rovnakú taktiku na démonizáciu každého, kto spochybňuje zahraničnú politiku USA a NATO. Hlavnou z nich, ktorá siaha až do začiatku studenej vojny, je obviňovanie všetkých disidentov zo šírenia “ruskej propagandy” alebo z iných služieb Kremľu. To je od Ukrajincov všetko: štandardná mccarthyovská idiocia.

Zoznam nepriateľov Ukrajiny vedie aj ďalšia ukrajinská webová stránka známa pod názvom Myrotvores, a hoci nie je výslovne spojená s vládou, hovorí sa, že je napojená na ukrajinskú bezpečnostnú službu SBU.

Myrotvores je známy aj tým, že zverejňuje domáce adresy svojich cieľov vrátane adries publicistu Olesa Buzinu a zákonodarcu Oleha Kalashnikova, ktorí boli obaja zabití len o niekoľko dní neskôr.

Na zozname sú aj významní západní politici, okrem iných maďarský premiér Viktor Orbán, chorvátsky prezident Zoran Milanovič, bývalý americký prezident Donald J. Trump, senátor Rand Paul a bývalý francúzsky prezidentský kandidát Éric Zemmour.

Popri filmovom režisérovi Oliverovi Stoneovi, hudobníkovi Rogerovi Watersovi a novinárovi Glennovi Greenwaldovi sa objavia aj mediálne osobnosti ako Tucker Carlson. Na zozname sa objavujú aj Darja Duginová a Gonzalo Lira.

 

Západní neonacisti na Ukrajine: Potenciálny zdroj budúceho teroru

Extrémnejšie ukrajinské zložky, ako napríklad neslávne známy prápor Azov, sú známe svojimi neonacistickými sympatiami a sú tiež dobre prepojené s inými neonacistickými extrémistami v Európe a inde.

V roku 2022 uverejnil denník Washington Post článok výkonnej riaditeľky spravodajskej skupiny SITE Rity Katzovej, v ktorom sa tvrdilo, že neonacisti z Európy a iných západných krajín sa hrnú do boja s ukrajinskými silami, pričom sa uvádza, že mnohí z nich boli naverbovaní práporom Azov.

“Ukrajina je pre nich pieskoviskom na budovanie fašistického štátu, zrelým na ozbrojené uchopenie moci krajnou pravicou, po akom túžia vo svojich krajinách,” napísala Katzová.

Katzová ďalej tvrdí, že situácia na Ukrajine môže byť živnou pôdou pre budúci terorizmus, a uvádza:

Situácia na Ukrajine mi v mnohom pripomína Sýriu na začiatku a v polovici minulého desaťročia. Tak ako sýrsky konflikt poslúžil ako dokonalá živná pôda pre skupiny ako al-Káida a Islamský štát, podobné podmienky môžu na Ukrajine vznikať pre krajnú pravicu. Sýria sa stala dejiskom sprisahania a výcviku teroristov na uskutočnenie útokov na Západe, ako boli útoky v Paríži v roku 2015 a útoky v Bruseli v roku 2016.

Extrémisti, ktorí sa úspešne dostanú na Ukrajinu, by sa mohli vrátiť domov s novými zbraňami a bojovými skúsenosťami za opaskom – alebo zostať na Ukrajine, kde môžu ďalej ovplyvňovať svojich krajanov online. To, že sú extrémisti “niekde inde”, neznamená, že sú menej nebezpeční pre krajiny, z ktorých pochádzajú, ako sme sa až príliš dobre presvedčili.

Zbrane prúdiace z Ukrajiny po skončení konfliktu by sa mohli dostať do rúk nielen potenciálnych teroristov, ale aj zločineckých gangov, čo je problém, z ktorého polícia vo Švédsku a inde v priebehu vojny vyjadrila vlastné obavy.

Ukrajina preukázala ochotu zabíjať politických oponentov v zahraničí a má zoznamy nepriateľov a potenciálnu infraštruktúru na nábor extrémistov na uskutočnenie prípadných operácií.

Nedávne zastreté hrozby zo strany prezidenta Zelenského a ľudí ako Sarah Ashtonová-Cirilloová jasne predstavujú vážnu obavu, že porazená Ukrajina môže predstavovať reálnu hrozbu pre západných konzervatívcov a ďalších, ktorí sa hlasno stavali proti podpore Zelenského vlády alebo boli verejne prorusky orientovaní.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

18:47

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v 1. kole Niké extraligy nad BK ŠK UMB Banská Bystrica vysoko 105:23. Najviac bodov: Mikovčáková 28, Havranová 19, Kaľužná 14 – Krajčírová 8, Turčanová 4, Mrváňová a Luptáková po 3.

18:36

Ukrajinské drony v nedeľu údajne zasiahli vrtuľníkovú základňu v ruskom Soči, ako aj závod na výrobu lietadiel a ich komponentov ruskom Smolensku.

18:19

Tím Európy vyhral v nedeľu golfový Ryder Cup. Víťazi pod vedením kapitána Luka Donalda zdolali USA v pomere 16,5:11,5 a získali 23. titul v histórii. Ten zaistil Tommy Fleetwood v súboji s Rickiem Fowlerom, víťazstvom dostal tím na métu 14,5 bodu a vytvoril tak nedostihnuteľný náskok.

18:10

Basketbalisti Slávie SPU Nitra prehrali v 2. kole Niké SBL s Interom Bratislava 48:83. Najviac bodov: Žiak 14. Nuhu 10, Jordan 7 – Moses 19, Adomavičius 13, Sudžum 12

18:03

Bývalý americký prezident Jimmy Carter oslávil v nedeľu svoje 99. narodeniny. Sviatočný deň podľa medializovaných informácií strávil doma so svojou rodinou. V jeho rodnom meste Plains v štáte Georgia sa spomienkové podujatia konali celý víkend.

17:50

Futbalisti Darmstadtu vybojovali prvé tri body v prebiehajúcej bundesligovej sezóne. V nedeľnom zápase 6. kola zvíťazili nad Werderom Brémy 4:2.

17:49

Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15. Jedným z nich je aj chyba v operačnom systéme iOS 17, ktorú opraví v najbližšej aktualizácii. “Ďalší problém sa týka niektorých nedávnych aktualizácií aplikácií tretích strán, ktoré spôsobujú preťaženie systému,” uviedol Apple a dodal, že spolupracuje s vývojármi aplikácií na opravách, ktoré sa už pripravujú na vydanie.

17:47

Turecko už od Európskej únie nebude akceptovať žiadne nové požiadavky ani podmienky, aby sa mohlo stať jej členom. V nedeľu to povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. “Dodržali sme všetky sľuby, ktoré sme dali EÚ, ale oni nedodržali takmer nič z tých svojich,” povedal Erdogan v Ankare na úvod prvého zasadnutia parlamentu po letnej prestávke. 

17:46

Čisté finančné aktíva Slovákov v minulom roku klesli o 12,5 % na úroveň 9010 eur na obyvateľa. V rebríčku takmer 60 krajín sveta sa tak Slovensko nachádza na 40. mieste. Vyplýva to z aktuálneho vydania správy Allianz Global Wealth Report 2023, ktorá skúma finančný majetok a dlhy domácností.

17:46

Ceny zlata v piatok (29. 9.) mierne klesli, za celý týždeň stratili takmer 4 %. Investori si totiž v atmosfére optimizmu, pokiaľ ide o zdravie americkej ekonomiky, zvolili ako bezpečný prístav dolár.

17:45

Slovenským dopravcom pomôže najmä vyrovnanie daňového a odvodového zaťaženia s konkurenčnými štátmi, efektívny dohľad nad trhom či pomoc slovenským firmám podobne ako v okolitých krajinách. Kľúčový pritom bude dialóg novej vlády s dopravcami. Upozornilo na to Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia. Informoval o tom hovorca združenia Roman Kment.

17:44

Ceny ropy v piatok (29. 9.) prišli o prvotné zisky a klesli o 1 %. Dôvodom bolo vyberanie ziskov a obavy týkajúce sa vyhliadok dopytu. Ďalším faktorom boli očakávania, že Rusko a Saudská Arábia by mohli zvýšiť dodávky na trh. Za celý uplynulý kvartál sa však ceny čierneho zlata posilnili takmer o 30 % predovšetkým pre obmedzenie produkcie zo strany aliancie OPEC+.

17:39

Približne milión ľudí sa v nedeľu zišlo vo Varšave na proteste proti poľskej konzervatívnej vláde. Demonštrácia sa konala dva týždne pred parlamentnými voľbami plánovanými na 15. októbra, ktoré podľa opozičnej liberálnej strany Občianska platforma (PO) môžu rozhodnúť o budúcnosti Poľska v Európskej únii i jeho demokratickom postavení. “Je to určite najväčšia demonštrácia v dejinách Varšavy,” uviedla Beuthová.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke vzácne územie Kláštoriska v Slovenskom raji

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Jesenný tekvicový a pomarančový džem bez pasterizácie. Chutný doplnok do koláčov, croissantov a palaciniek

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Práve prebieha najväčšia tekvicová sezóna. V súčasnosti ich vídame nielen v obchodoch s potravinami, ale aj v stánkoch. Hoci väčšina ľudí si z nich zvykne pripravovať slané jedlá, tekvice rovnako dobre fungujú aj v sladkých konzervách. Odporúčame najmä recept na sladký a citrusový tekvicový…

Bude rok 2024 špeciálnym priestupným rokom? Môžete to skontrolovať pomocou dvoch jednoduchých pravidiel

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Priestupný rok je kalendárny rok, ktorý sa predlžuje o 1 deň. Namiesto štandardných 365 dní ich bude 366. Táto udalosť nastáva raz za 4 roky. Ako vypočítať, či je daný rok priestupný a odkiaľ tento názov pochádza? vysvetľujeme.

Dôležitá starostlivosť o maliny. Jesenný rez pre zdravé a bohaté ovocie

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Prerezávanie malín je pre tieto rastliny nevyhnutným postupom. Mali by byť rezané, pretože to má pozitívny vplyv na ich úrodu a násadu plodov. Čoskoro budeme môcť realizovať jesenný rez. Kedy presne to musíme urobiť a ako? Naučte sa všetky tajomstvá rezania, aby maliny plodili…

Cuketový kečup: Zdravá a chutná alternatíva k paradajkovej omáčke

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Priaznivci zdravej výživy, jednoduchých surovín a lahodnej chuti určite ocenia výhody cuketového kečupu. Tento unikátny produkt si získal srdcia mnohých používateľov internetu vďaka jednoduchej príprave a nedostatku zbytočných chemikálií a zlepšovákov. Ako pripraviť cuketový kečup doma? Dáme vám tip.

Kim Kardashian pod paľbou. Fanúšikovia v príspevku na Instagrame neskrývali svoju nespokojnosť

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Fanúšikovia rodiny Kardashian-Jenner dobre vedia, že Kim a Kourtney nemajú momentálne najlepší vzťah. Konflikt sestier začal po talianskej svadbe Kourtney a ako sa ukázalo, stále trvá. Dcéry Kris Jenner sa nevedia dohodnúť a fanúšikovia netaja, že Kim to pri ich poslednom rozhovore prehnala. Na…

Armádny Magazín

Maria Zacharovová o Blinkenových klamstvách pri príležitosti výročia tragédie v Babom Jare

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Anthony Blinken si dovolil klamať o jednej z najstrašnejších tragédií druhej svetovej vojny: o streľbe do civilistov v sovietskom Kyjeve 29. - 30. septembra 1941 v trakte Babí Jar. V tom čase nacisti po obsadení územia

Globalisti opovrhujú slovenskými voličmi

0 icon

Slovensko, 1.október 2023 - Na diskusii o slovenských voľbách, ktorú zorganizoval globalistický think tank The European Conservative v Poľsku, zazneli obavy, že slovenských voličov irituje podporu Ukrajiny a ekonomické problémy: "Bude to

Nie je zabíjanie Rusov trestným činom?

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Politológ Rodionov vysvetlil, prečo Kanada ukrýva nacistických zločincov Ako Kanada 70 rokov po vojne ukrýva nacistických zločincov.   V Kanade vypukol rozsiahly nacistický škandál. Počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente krajiny tam bol pozvaný 98-ročn

Vojenský expert: "Ukrajina bude vyžmýkaná ako handra"

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Vladislav Šurygin, ruský vojenský publicista, a stály člen Izborského klubu, odpovedal na otázky GEOFOR-u   - Vladislav Vladislavovič, prosím, zhodnoťte dianie okolo Arménska a Náhorného Karabachu (NK). Prečo Irán, ktorý vždy vyhlasoval, že zásahy do územnej celistvosti Arménska bude vnímať ako údery do svojej suverenity, naprie

Oneskorený rozruch okolo Slovenska. Prečo sa Západ tak bojí Roberta Fica?

0 icon

USA, 30.september 2023 - Slovensko bolo historicky v tieni Českej republiky a nikdy za celú existenciu samostatného Slovenska mu svetové médiá nevenovali toľko pozornosti ako teraz. Všetko sa to točí okolo postavy Roberta Fica, ktorý so svojou stranou Smer - sociálna demokracia vedie vo všetkých prieskumoch vo volebnom súboji. V…

TopDesať

Pracie gély v domácnosti: Tieto triky určite nepoznáte

0 icon

Pracie gély na prádlo dokážu oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni. Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných…

Neohľaduplnosť ľudí nemá hraníc. Neuveríte vlastným očiam!

0 icon

Neohľaduplnosť ľudí: Na internete existujú komunity, ktoré sa venujú správaniu blbcov. Ľudia v nich zverejňujú svoje príbehy a uvažujú o tom, kto sa mýli a kto by si mal svoje chyby priznať. "Mal som sa manželke vyhrážať rozvodom?" "Bolo správne predať dom bez toho, aby som jej to povedal?" Je tu…

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Funguje to?

0 icon

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Tento prekvapivý trik by mohol byť liekom na to, keď vaša Wi-Fi dostane záchvat vyrovnávacej pamäte - je to pravda, alebo len ďalší technologický mýtus?  Predstavte si, že je útulný piatkový večer doma a vy ste sa usadili, aby ste si pozreli svoj obľúbený…

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou?

0 icon

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou? Nie všetci majú tú možnosť vlastniť záhradu. Tí, čo ju nemajú k dispozícii, využívajú práve balkóny ako svoju odpočinkovú mini záhradku a zároveň aj ako vonkajšiu obývačku počas leta. Na balkóne nemusí byť prázdno ani v zime. Nebudeš tam môcť síce…

Celebrity zachytené na fotografiách z detstva

0 icon

Dnes si ukážeme celebrity zachytené na fotografiách z detstva. A čo vy, máte radi svoje fotografie z detstva? Nasledujúce fotografie vás prinútia znova listovať vo svojich rodinných albumoch. Nič sa nevyrovná tomu sladkému pocitu nostalgie, ktorý zažijete, keď si pozriete fotografie z detstva. Tak ako mnohí z nás, aj celebrity…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali