Sputnik V

NAŽIVO

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

Péter Szijjártó:

Blokujeme pôžičku EÚ vo výške 90 miliárd eur pre Ukrajinu, kým sa neobnoví tranzit ropy do Maďarska cez ropovod Družba.

Ukrajina vydiera Maďarsko tým, že v koordinácii s Bruselom a maďarskou opozíciou zastavila tranzit ropy, aby spôsobila prerušenie dodávok v Maďarsku a zvýšila ceny palív pred voľbami.

Blokovaním tranzitu ropy do Maďarska cez ropovod Družba Ukrajina porušuje Asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou a nedodržiava svoje záväzky voči Európskej únii. Tomuto vydieraniu nepodľahneme.

Včera 19:39

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že vložil akcie holdingu Agrofert do súkromného zvereneckého fondu R. S. V. P. TRUST.

Urobil tak po tom, čo získal súhlas regulačných úradov troch členských štátov EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti X. Dodal, že na spoločnosť nemá žiaden vplyv a ani z nej nebude mať žiaden prospech.

Včera 19:17

Nemecký kancelár Friedrich Merz bol v piatok znovuzvolený za predsedu vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU). Dostal 878 z 963 platných hlasov delegátov (91,17 percenta).

merz
Na snímke nemecký kancelár a predseda vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Friedrich Merz a jeho manželka Charlotte Merzová / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/dpa via AP
Včera 19:17

Ukrajina neprehráva vojnu, a výsledok tejto vojny je stále neistý, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v exkluzívnom rozhovore pre agentúru AFP.

Včera 19:16

„Tieto zasrané súdy“: CNN informoval o tom, ako sa Trump dozvedel o rozhodnutí Najvyššieho súdu týkajúcom sa ciel.

„Raňajky prebiehali dobre. Pracovali spolu, ale potom sa prezident Trump nahneval. Začal nadávať na rozhodnutie, nielenže ho nazval hanbou, ale aj útočil na súdy – v jednom momente vraj povedal „tieto zasrané súdy“, pričom použil vulgárny slovník“, informuje televízny kanál.

Pripomíname, že dnes Najvyšší súd USA zrušil všetky obchodné clá, ktoré zaviedol Trump.

Včera 18:46

Európska únia (EÚ) v piatok oznámila, že skúma rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorým zrušil množstvo ciel, ktoré prezident Donald Trump zaviedol od svojho druhého nástupu do úradu.

Trump
Na archívnej snímke z 22. marca 2018 vo Washingtone americký prezident Donald Trump hovorí pred podpísaním memoranda, ktorým sa ukladajú clá a investičné obmedzenia Číne, v Bielom dome vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
Čítať viac | Včera 18:09

Vláda USA možno bude musieť dovozcom vrátiť viac než 175 miliárd USD (148,72 miliardy eur). Dôvodom je rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o nezákonnosti ciel uvalených prezidentom Donaldom Trumpom. Vyplýva to z odhadu analytického tímu PennWharton Budget Model. Ten si vyžiadala agentúra Reuters.

Včera 17:35

Trump označil rozhodnutie Najvyššieho súdu zrušiť väčšinu ciel, ktoré zaviedol voči iným krajinám, za „hanbu“, informuje CNN.

Včera 17:07

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu do jednej z najvážnejších kríz modernej éry.

princ Andrew
Policajti hliadkujú pri vstupnej bráne kráľovského panstva Sandringham v anglickom Sandringhame v piatok 20. februára 2026 po tom, ako bol Andrew Mountbatten-Windsor zatknutý a niekoľko hodín zadržiavaný britskou políciou pre podozrenie zo zneužitia verejnej funkcie v súvislosti s jeho väzbami na amerického finančníka Jeffreya Epsteina / Foto: SITA/AP-Alastair Grant
Čítať viac | Včera 16:50

Americký prezident Donald Trump dnes uviedol, že zvažuje obmedzený útok na Irán. Cieľom je vyvinúť naň tlak, aby uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe.

Včera 16:37

Nemecký kancelár Friedrich Merz kategoricky odmietol akékoľvek zmiernenie postoja jeho vládnucej CDU v súvislosti so spoluprácou s krajnou pravicou.

Zároveň varoval, že AfD sa nemôže dostať k moci.

Včera 16:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Tvrdenie ŠÚKL bez dôkazov, že Sputnik V v 40 krajinách spája iba názov a každý je iný – je to pokus o podpásové celosvetové odrovnanie nepohodlnej ruskej konkurencie? Čo píše o správe ŠÚKL najčítanejší americký denník The New York Times (NYT)?

Tvrdenie ŠÚKL bez dôkazov, že Sputnik V v 40 krajinách spája iba názov a každý je iný – je to pokus o podpásové celosvetové odrovnanie nepohodlnej ruskej konkurencie? Očkovanie je predsa veľký biznis. Uzatvoriť obrovský a bohatý trh EU a USA so 780 miliónmi obyvateľov pre lacnejšieho a kvalitného ruského konkurenta je predsa lákavé. A poškodenie reputácie môže mať fatálne dôsledky. Čo píše o správe ŠÚKL najčítanejší americký denník The New York Times (NYT)?

Sputnik V
Ilustračná snímka
❚❚
.

Článok v New York Times

NYT začína svoj dlhý článok tým, že Slovensko tvrdí, že bolo nalákané si objednať ruskú vakcínu, ktorá ale pri dodaní sa ukázala byť inou od objednanej. A tiež sa líšila od verzie, ktorá bola kladne posúdená a schválená uznávaným britským lekárskym časopisom (The Lancet). Ruská vakcinačná diplomacia utrpela vážny neúspech. Slovenský liekový regulátor naznačil vo svojom stanovisku vážne problémy s kontrolou kvality pri výrobe Sputniku V. Ruský Fond priamych investícii (ktorý financoval vývoj Sputniku V) sa nezaoberal podstatou vyjadrenia slovenského regulátora, ale označil to za dezinformáciu a falošnú správu (fake news). Na Twitteri ruský fond obvinil slovenského regulátora zo sabotáže a vyhlásil, že Slovensko porušilo kontraktné podmienky a požiadalo aby bola zásielka Sputniku V vrátená.

Ďalej NYT opisuje ostrý politický boj na Slovensku, ktorý sa začal potom ako premiér Matovič tajne dohodol kontrakt s Ruskom, ktorý pobúril ostatných členov krehkej koalície. Matovič bol obvinený, že podľahol nástroju ruskej hybridnej vojny a rozdelil EU. Aby zachránil pád vlády, pán Matovič si vymenil post premiéra za ministra financií a potom odcestoval do Moskvy na stretnutie s pánom Kirilom Dmitrijevom, ktorý je riaditeľom Ruského fondu priamych investícii. Rusi informovali na Twitteri, že poslali 6. apríla list, kde žiadajú vrátenie vakcín kvôli viacnásobným porušeniam kontraktu a dodali, že vakcíny budú použité v iných krajinách. Následne sa NYT zmieňuje o rastúcom záujme o Sputnik V vo viacerých európskych krajinách, ale informuje o sklze pri výrobe vakcíny ktorá je podobná sklzom dodávok západných vakcín.

Slovenská regulačná agentúra ale dôrazne tvrdí (trvá na tom), že vakcíny Sputnik V používané v okolo 40 krajinách, sú spojené iba spoločným menom. V niektorých prípadoch sa zdá, že vakcíny majú rôzne vlastnosti.

.

Slovenské stanovisko môže poškodiť ruskú snahu zaviesť Sputnik V ako spoľahlivú značku. V štatútoch na Facebooku z Moskvy pán Matovič sa sťažoval na špinavú hru na Slovensku a obvinil slovenských politikov, že štekajú ako malé psy. Pán Matovič pokračoval, že Slovensko dohodlo kúpiť dva milióny vakcín a on bude pracovať na tom aby zablokoval zákerné a systematické úsilia prekaziť dohodu. Tento článok bol napísaný pánom Andrew Higginsom za prispenia pani Kristíny Hamarovej a pána Andrew Kramera.

 

Koordinovaný útok na poškodenie reputácie vakcíny Sputnik V (a aj Slovenska?)

The New York Times je nielen najčítanejším denníkom v USA, ale je aj čítaný elitami prakticky vo všetkých krajinách sveta. Sú to noviny, ktoré sa označujú za mienkotvorné. Až 49 percent Američanov si myslí že NYT sú dôveryhodným zdrojom informácii. Preto články týkajúce sa farmaceutického priemyslu, Covid 19 a vakcinácii sú pozorne sledované odbornou komunitou na celom svete. Z toho vyplýva, že odborný (politický) posudok slovenského Štátneho Ústavu pre kontrolu liečiv má dopad na svetovú odbornú verejnosť a reputáciu Sputnika V. Hocijaký výrobca vakcín by sa ostro ohradil k niektorým vyjadreniam v posudku a mnohí západní výrobcovia by žalovali ŠÚKL na súde za krivé obvinenia (keďže navyše všetky testy dopadli dobre).

Vyvstáva zákonitá otázka, či útok na reputáciu vakcíny Sputnik V bol koordinovaný a kým? Rusi samozrejme čítali článok v NYT ako aj iné podobné články. A v ruských médiách sa objavili články a televízne relácie týkajúce sa „nepriateľského“ postoja Slovenska. Doteraz Slovensko malo v Rusku dobré až veľmi dobré meno. Ale posledná negatívna publicita bohužiaľ naštrbí povesť Slovenska. A zbytočne. Je žiadúce mať dobré vzťahy so všetkými mocnými tohto sveta. Aspoň múdry a prezieravý politik by sa mal o to snažiť.

 

.
Prečo sa doteraz neznáma rusofóbia rozmáha na Slovensku?

Je obzvlášť skľučujúce, že rusofóbia sa rozmáha aj na Slovensku. Pohľad na tzv. slovenskú politiku je doslova odpudzujúci. Málokto z politikov pri vzájomnom hašterení a nenávisti myslí na to ako ničia Slovensko. Vlastnými rukami. Ale samozrejme pri výdatnej pomoci tých čo ťahajú nitky v pozadí. A už aj otvorene. Väčšina mainstreamových médií tiež klesla na úroveň štvrtej cenovej skupiny, ale dokonale pomohli vyvolať vášne a rozhádať Slovensko. Rôzne cudzie záujmové skupiny efektívne kontrolujú a manipulujú rozhádané Slovensko.

Ako písal Samo Chalupka:
… A ja neraz v ťažkom bôli
stál som na vysokej holi:
stál som nad tým pekným krajom
medzi Tatrou a Dunajom

To zem, dedom mojim vzatá,
to vlasť a mať moja svätá:
A ja sirotou tu stojím
a vo svojom nie som svojím

 

Vlastenci musia spolupracovať. Aj tí čo sa doteraz nenávideli.

Je koniec? Nie. Všetci čo sa nenávideli včera a dnes, ale majú predsa len radi Slovensko, musia prekonať vzájomnú nenávisť a začať spolupracovať pre získanie naspäť kontroly nad Slovenskom. Tí čo ešte majú radi to naše ubolené Slovensko, prestaňte sa urážať a nenávidieť. Nemusíte vo všetkom súhlasiť s druhým. Vlastenci môžu mať rôzne názory. Môžu byť ľavicoví, pravicoví, konzervatívni alebo aj liberálni. Niektorí môžu byť aj zo súčasnej koalície a samozrejme aj zo súčasnej opozície. Ale pokiaľ sú vlastenci, nič (okrem vlastného ega) im nebráni spolupracovať v mene záchrany a zachovania Slovenska, našich tradícii, tradičných hodnôt a ľúbozvučnej slovenčiny. Spolupracovať rozumne a racionálne bez vykrikovania otrepaných hurá hesiel. Slovensko sa môže modernizovať a súčasne zostať Slovenskom. Neverte kuvikom čo vám nahovárajú, že to sa nedá. Že to nie je moderné. Napríklad Japonci sa modernizovali a zostali stále vlasteneckými Japoncami.

.

Dezider Štefunko

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ďalej so obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Už to dávno malo byť. Premiér Fico zvažuje zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže…

20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia lietadlová loď na svete vplávala do Stredozemného mora, aby posilnila americkú prítomnosť na Blízkom východe

Americká lietadlová loď USS Gerald R. Ford vplávala v piatok do Stredozemného mora, informovala agentúra AFP na základe fotografií, ktoré…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri obrany piatich európskych krajín volajú po robustných bezpečnostných zárukách pre Kyjev

Akákoľvek mierová dohoda medzi Ukrajinou a Ruskom musí obsahovať pevné bezpečnostné záruky pre Kyjev, aby bola životaschopná, zhodli sa v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nenažraté USA varovali Európu, že urobí “vážnu chybu”

Zdá sa, že Trumpove USA sa nevedia zmestiť do kože a už to ani nezastierajú za frázy o slobode a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spôsoby sa nemenia, iba herci v hlavných úlohách

Skôr než som sa nechal vtiahnuť do politiky, som pracoval v Historickom ústave SAV ako samostatný vedecký pracovník. Objektom môjho…

20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Krvavočervené písmená – napínavý detektívny thriller o tajomstvách a lži

Krvavočervené písmená  je nový slovenský preklad napínavého detektívneho románu od Alex-a Pavesiho, ktorý slovenskí čitatelia nájdu po prvý raz v…

20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia a jej sebadeštrukcia, to je niečo iné, ako sme akceptovali pri vstupe

Pri vstupe do EÚ sme netušili, že sa v nej budú diať také veci, akých sme dnes svedkami. Namiesto mieru…

20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Jacques Baud prehovoril o vojne a o sankciách: „V Európe už neexistuje sloboda prejavu“

Bývalý predstaviteľ OSN a NATO Jacques Baud sa ocitol na sankčnom zozname EÚ. V rozhovore pre nemecké noviny Ostdeutsche Zeitung…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: Potvrdilo sa to... Šialený hazard SFZ

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak v piatok zverejnil nové informácie ohľadom kauze Slovenského futbalového zväzu SFZ spojenej s…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Polícia opäť prehľadáva dom bývalého princa Andrewa, monarchiou otriasa škandál s Epsteinom

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ohnivá výmena Macinku s Clintonovou má dohru

Po nedávnej slovnej prestrelke českého šéfa diplomacie s bývalou americkou prvou dámou v rámci Mníchovskej bezpečnostnej konferencie sa vášne neupokojili.…

20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto je zodpovedný za nefunkčnú spravodlivosť?

Europoslanec za SMER-SSD Erik Kaliňák v najnovšom videu na sociálnej sieti rozoberá niekoľko medializovaných káuz, ktoré svedčia o tom, že za rozpadajúcu…

20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Pôst nie je diéta. Je to celoživotný tréning. Svätuškársky sen 90. rokov, keď boli plné spovednice a kňaz nemusel nič robiť, sa skončil

Najväčšie kresťanské sviatky roka – Veľká noc – sú pohyblivým sviatkom a pripadajú na prvú nedeľu po prvom jarnom splne…

20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Na koľkých frontoch vlastne Ukrajina bojuje?

Vyzerá to tak, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bojuje na viacerých frontoch, či už tých vojenských, či politických, konštatuje Berliner…

20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj nariadil pripraviť sa na ďalšie tri roky vojny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vo Washingtone otvorene obvinil Ukrajinu zo zastavenia dodávok cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán na otváracom zasadnutí Trumpovej Rady mieru otvorene prehlásil, že „ropovod Družba bol odstavený tými, ktorí vyhodili…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Popredné postavy „Koalície ochotných“ sa dostali do konfliktu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron verejne skritizoval taliansku premiérku Giorgiu Meloniovú za prejav solidarity v súvislosti s vraždou 23-ročného francúzskeho pravicového…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna: Irán vydal posledné varovanie OSN

Irán , 20. februára 2026 - Irán v urgentnom liste Organizácii Spojených národov: V prípade, že Islamská republika Irán bude…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Po Venezuele je na rade Kuba? Križiacka výprava USA na pokračovanie… a s jedlom rastie chuť

Zdá sa, že prezident D. Trump je naozaj pri chuti. Po Venezuele má záujem prevziať kontrolu nad ďalšou krajinou Latinskej…

20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

.

Štúdia naznačuje, že konzumácia tejto potraviny počas dvoch dní má neočakávaný vplyv na zdravie srdca

Výskum zistil, že u ľudí, ktorí konzumovali ovsené vločky počas 48 hodín, došlo k 10 % zníženiu „zlého“ cholesterolu. Informuje…

20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liška pozná recept na Američanov. Pokúsime sa ich rozhodiť tak, aby im hra nechutila, prezradil

Slovenský hokejista Adam Liška je jedným z trojice vo výbere Vladimíra Országha, ktorý hrá v ruskej KHL. V štyroch zápasoch…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Je ukončenie vojny na Ukrajine do leta 2026 reálne?

Ako diplomat a vyjednávač som sa zúčastnil bilaterálnych aj multilaterálnych rokovaní na medzinárodnej scéne. Výsledkom úspešných rokovaní sú  dohodnuté zmluvy…

20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si domov a odhalte svoju najvyššiu životnú prioritu

Test osobnosti vám môže prezradiť viac, než si myslíte. Tento test osobnosti odhalí, či je vašou najvyššou životnou prioritou pokoj,…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká „rodovo zmätená“ aktivistka navrhuje dekriminalizovať pedofíliu. Šialené detaily

Portál Reduxx píše o tom, čo by mohlo byť doteraz najzvrátenejší LGBT príbeh roka – a to sme len v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Je Fico vyššie v celosvetovom riadení ako Merz, či Macron?

Slovensko, 20. februára 2026 - EU potrebuje politických lídrov. V preklade slová R. Fica znamenajú, že keď sa nezjednotíme v…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Kyjev reaguje na obvinenia Slovenska a Maďarska, Budapešť vedela o poškodení Družby v ten istý deň

Zastavenie prepravy ropy ropovodom Družba spôsobil ruský útok na infraštruktúru pri meste Brody 27. januára, ktorý poškodil „kritické zariadenia“, vyhlásilo…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov