vojna na ukrajine

NAŽIVO

Syn posledného iránskeho šacha Rezá Pahlaví vyzval Donalda Trumpa, aby pomohol iránskemu ľudu. Vyhlásil, že „nastal čas skoncovať s islamskou republikou“. 

Zároveň vyzval ľudí do ulíc demonštrovať.

15:22

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I sa vyjadril, že Európa nemôže byť len divákom v otázke Ukrajiny. 

Následne podotkol, že ,,vidíme, ako Európa začína naberať odvahu viesť dialóg s Ruskom, čo je dobrá vec, a my to podporujeme.

15:17

„Nie je jediná elektráreň na Ukrajine, ktorá by nebola poškodená ruskými útokmi,“ povedal Zelenskyj.

 

15:08

Keir Starmer počas konferencie oznámil, že ,,Británia tento rok vyšle svoju údernú skupinu lietadlových lodí do Severného Atlantiku a ďalekého severu, ktorú povedie vlajková loď HMS Prince of Wales, a bude operovať spolu so Spojenými štátmi, Kanadou a ďalšími spojencami NATO – ako silný prejav nášho odhodlania k euroatlantickej bezpečnosti“ .

15:04

Britský premiér Keir Starme  v sobotu v prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že Európa musí stáť na vlastných nohách. Na konferencii poznamenal, že Európa sa musí vzchopiť vo viacerých oblastiach.

14:59

Šefka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) uviedla, že Európa musí prevziať väčšiu zodpovednosť za svoju bezpečnosť. 

Poznamenala, že Európa a Británia by mali užšie spolupracovať v oblasti bezpečnosti a ekonomiky v záujme ochrany ich demokracií.

13:24

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio je toho názoru, že OSN nehrá „žiadnu úlohu“ pri riešení konfliktov. Zároveň dodal, že OSN disponuje obrovským potenciálom stať sa nástrojom dobra vo svete.

13:20

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, Spojené štáty si nie sú isté, či to Rusko s ukončením vojny na Ukrajine myslí vážne. 

Poznamenal, že americké zbrane sa ďalej predávajú na podporu ukrajinského vojnového úsilia a že sa dosiahol určitý pokrok smerom k zabezpečeniu mierovej dohody.

13:16

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) vyjadril, že Spojené štáty a Európa „patria k sebe“. Poznamenal, že USA sú pripravené stáť samostatne.

„Našou preferenciou je urobiť to spolu s Európou. A dúfame, že to urobíme s vami – našimi priateľmi v Európe,“ dodal šéf americkej diplomacie.

13:13

Irán prepustil na kauciu troch prominentných iránskych reformistov. Azár Mansúrí, Ebráhím Asgharzáde a Džavád Emám boli prepustení po niekoľkých dňoch zadržiavania v súvislosti s kritickými vyjadreniami o nedávnych masových protestoch.

13:12

USA poslali do Venezuely viac ako šesť ton zdravotníckeho materiálu. Dodávka prioritného zdravotníckeho materiálu pre venezuelský ľud je súčasťou plánu na „stabilizáciu, obnovu a prechod“ krajiny, uviedlo americké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení.

12:53

Poskytovateľov služieb kryptoaktív tento rok čaká viacero zmien. Podľa najnovších pravidiel sú povinní viesť evidenciu údajov o svojich používateľoch, uskutočnených transakciách a prevodoch. Investujúci do kryptoaktív by nemali zabudnúť na zdaňovanie a nové nové oznamovacie povinnosti.

 

 

10:50

Z najnovšej analýzy FinStatu o podnikateľských štruktúrach na Slovensku vyplýva, že v našej krajine podniká až 72.600 osôb zo zahraničia. Prvé tri priečky patria osobám z Českej republiky, Maďarska a Rakúska. Za nimi nasledujú Ukrajinci. Rusi sa nenachádzajú ani v prvej desiatke.

10:43

USA oznámili, že ukončujú štatút dočasnej ochrany pre občanov Jemenu. Tento štatút platil vyše 10rokov. Americká vláda to spravila z dôvodu, aby obmedzila imigráciu.

 

 

08:53

Vysokopostavený predstaviteľ amerického Imigračného a colného úradu (ICE) oznámil, že mimo službu postavili dvoch federálnych agentov. Tí sú vyšetrovaní pre údajne klamstvo, ktoré sa vťahuje na streľbu v Minneapolise. Počas tejto streľby bol zranený venezuelský imigrant.

07:50

Americká armáda opäť zaútočila v Karibiku. Jej útok na pašerácku loď si vyžiadal 3 životy. Počet obetí protidrogovej kampane Washingtonu stúpol minimálne na 133.

07:46

Požiar v meste Budakeszi v Maďarskú má ďalšiu obeť. Po požiari robotníckej ubytovne evidujú už štvrtú obeť. Príčina vzniku požiaru ešte nie je známa.

07:31

Pred 150 rokmi bol udelený patent na telefón. 14. februára 1876 boli podané dva patenty na nové typy telefónov. Na patentový úrad vo Washingtone prihlásili svoje návrhy chicagský technik Elisha Gray a kanadsko-americký vynálezca a pedagóg Alexander Graham Bell. Nakoľko Bell oznámil svoj predpatentový zámer o niečo skôr, výsledok padol v jeho prospech.

07:19

Francúzsky prezident Emmanuel Macron na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že je nutné nastaviť pravidlá budúcej koexistencie s Ruskom po skončení vojny na Ukrajine s cieľom predísť ďalšej vojenskej eskalácii.

Emmanuel Macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Michael Probst
Včera 20:26

Americký prezident Donald Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social opäť podporil maďarského premiéra Viktora Orbána pred blížiacimi sa voľbami v krajine.

Včera 20:25

Nemecký kancelár Friedrich Merz na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že sloboda je v ére veľmocenskej politiky čoraz viac ohrozená a krajiny by mali byť pripravené prinášať obete. Informuje agentúra AFP.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Michael Probst
Včera 20:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Na snímke príslušníci záchranných zložiek hasia požiar po leteckom útoku ruskej armády na ukrajinské mesto Kamjanske v Dnepropetrovskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny v stredu 16. apríla 2025 / Foto: TASR/AP-Ukrainian Emergency Service via AP
❚❚
.

20:35 – Trump uviedol, že nie je „fanúšikom Zelenského“.

„Ak ste múdri, nevstupujete do vojen… Nepovedal by som, že odviedol najlepšiu prácu. Nie som jeho veľký fanúšik,“ povedal.

Americký prezident zároveň povedal, že Zelenského nepovažuje za zodpovedného za vojnu na Ukrajine.

20:33 – Zelenskyj uviedol, že dnes dvakrát hovoril s francúzskym prezidentom.

„Som Emmanuelovi vďačný za jeho vedenie a za dnešnú prácu v Paríži našich zástupcov – Ukrajiny, Francúzska, Spojeného kráľovstva, Nemecka a Spojených štátov,“ napísal.

.

 

20:30 – Paríž rokuje o možnosti vyhlásenia všeobecného prímeria 20. apríla, tvrdí poslanec Gončarenko.

 

20:28 – Trumpov osobitný vyslanec pre Ukrajinu Keith Kellogg označil stretnutia v Paríži o prímerí na Ukrajine za „veľmi produktívne“.

„Veľmi produktívne stretnutia v Elyzejskom paláci o úsilí ukončiť vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom,“ napísal na X a zverejnil svoju fotografiu s vedúcim ukrajinskej prezidentskej kancelárie Jermakom a ministrom obrany Umerovom.

.

 

 

.

 

20:25 – Úplné Trumpovo vyhlásenie, že očakáva, že Moskva bude tento týždeň reagovať na prímerie na Ukrajine.

Reportér sa amerického prezidenta opýtal – koľko času má ešte Putin na to, aby reagoval na váš návrh prímeria?

„Uvidíme… Tento týždeň sa od nich dozvieme … Ale chceme, aby sa to zastavilo. Chceme, aby sa zastavila smrť a zabíjanie,“ odpovedal Trump.

 

20:20 – Budúci štvrtok bude podpísaná dohoda s Ukrajinou o nerastných surovinách, povedal Trump.

Pripomíname, že Zelenskyj povedal, že memorandum o nerastných surovinách bude podpísané dnes.

 

20:10 – Trump uviedol, že očakáva, že Rusko odpovie na návrh na prímerie na Ukrajine už tento týždeň.

„Potom prijmeme rozhodnutie. Verím, že na Ukrajine zavládne mier,“ povedal americký prezident.

.

 

19:30 – Francúzsko teraz hostí druhé kolo stretnutí, počas ktorých minister zahraničných vecí USA Marco Rubio a vyslanec Bieleho domu Steve Whitkoff v rôznych formátoch rokujú s vysokými predstaviteľmi britského, francúzskeho, nemeckého a ukrajinského tímu.

Informovala o tom riaditeľka Rakúskeho inštitútu pre európsku a bezpečnostnú politiku Velina Čakarová na sociálnej sieti X.

 

19:00 – Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio potvrdil, že hlavným cieľom jeho návštevy v Paríži sú rokovania o ukončení vojny na Ukrajine.

.

„Prišiel do Paríža s jediným cieľom: dosiahnuť skutočné, praktické riešenia ukončenia vojny medzi Ruskom a Ukrajinou. Spolu so Stevom Whitkoffom a Keithom Kelloggom je naším hlavným cieľom naplniť cieľ prezidenta Trumpa ukončiť túto vojnu a zastaviť zbytočné krviprelievanie,“ napísal Rubio v X.

 

.

 

 

18:55 – Zelenskyj povedal, že je pripravený kúpiť od USA 10 systémov protivzdušnej obrany Patriot.

„Sme pripravení kúpiť systémy Patriot od USA. S financovaním nám pomôžu,“ povedal.

Podľa Zelenského je Ukrajina pripravená kúpiť najmenej 10 systémov SAM.

„Povedal som to prezidentovi Trumpovi počas nášho telefonického rozhovoru. Povedal mi, že Amerika na tom bude pracovať. Okrem toho nemám žiadne iné informácie,“ povedal.

Pripomenieme, že predtým bol Trump skeptický k návrhu predať Ukrajine Patrioty.

.

 

18:42 – Ukrajina je úplne závislá od amerických spravodajských služieb, ktoré jej armádu informujú o vypustení ruských rakiet, povedal Zelenskyj.

Podľa neho, ak by nebolo USA, Ukrajina by nevedela, že boli odpálené balistické rakety, a nemohla by Ukrajincov varovať a zaviesť leteckú pohotovosť.

“Keby nebolo americkej rozviedky – bolo by viac prípadov ako v Krivom Rohu a Sumách. Preto sme boli takí znepokojení, keď došlo k „zmrazeniu“ prenosu amerických údajov,“ dodal Zelenskyj.

 

18:28 – Zelenskyj zopakoval, že osobitný vyslanec prezidenta USA Steve Whitkoff „šíri ruské naratívy“. Povedal tiež, že Ukrajina nebude diskutovať o územiach za prímerie.

„Whitkoff prijal za svoju stratégiu ruskej strany. Dnes diskutujeme o bezpodmienečnom prímerí a nediskutujeme o územiach. Poznáte môj postoj a viete, aké sú naše červené čiary, nikdy neuznáme to či ono naše dočasne okupované územie za ruské,” povedal Zelenskyj.

.

 

18:10 – Jednou z verzií útoku na novinára Makarova je jeho profesionálna činnosť a informovanie o vojne s Ruskou federáciou, povedal Zelenskyj.

Uviedol, že v tejto veci počul správu ministra vnútra Igora Klimenka. Ďalšie podrobnosti Zelenskyj neuviedol s tým, že ďalšie informácie budú poskytnuté neskôr orgánmi činnými v trestnom konaní.

Polícia medzitým uviedla, že útočník na novinára Makarova z miesta činu ušiel.

V policajnej správe sa uvádza, že k útoku došlo neskoro v noci v blízkosti jedného z obytných komplexov v kyjevskej štvrti Solomenskij.

Podľa predbežných údajov neznáma osoba nečakane pichlaa Makarova nožom a potom utiekla. Strážcovia zákona zaistili vražebnú zbraň a ďalšie vecné dôkazy z miesta činu.

 

.

17:56 – Memorandum o dohode s USA o nerastných surovinách by sa mohlo podpísať dnes na online stretnutí, uviedol Zelenskyj.

 

17:52 – Trump je stále odhodlaný dosiahnuť prímerie na Ukrajine do konca mesiaca – počas prvých 100 dní, píše The Economist.

„Sľúbil, že vojnu na Ukrajine ukončí do jedného dňa. Teraz zasvätení tvrdia, že Donald Trump dúfa, že prímerie dosiahne počas svojich prvých 100 dní – teda do konca tohto mesiaca,“ uvádza publikácia.

 

17:46 – Nemecko oznámilo nový balík vojenskej pomoci Ukrajine, ktorý zahŕňa rakety pre systémy protivzdušnej obrany IRIS-T, tri delostrelecké systémy Zuzana-2, obrnené vozidlá, 27 000 nábojov 155 mm a ďalšie zbrane.

 

.

17:40 – Ruský poslanec Michail Nosik uviedol, že sa od začiatku vojny sa skrýva na Ukrajine, informovala ruská webová stránka Baza.

Poslanec zastupiteľstva Kalarského mestského obvodu v Zabajkalskej oblasti etickej komisii povedal, že ešte v roku 2021 odišiel do Dnepra, aby sa podrobil liečbe rakoviny. Keď vypukla vojna, obrátil sa na ruské ministerstvo zahraničných vecí a veľvyslanectvo v Turecku so žiadosťou o evakuáciu, ale nedokázali mu pomôcť.

Odvtedy bol podľa Nosika „nútený skrývať sa pred súčasnými úradmi a ukrývať sa pred políciou a AFU“. Povedal, že nemá ukrajinské občianstvo ani povolenie na pobyt. Tvrdí, že žije z dôchodku 27 000 rubľov (330 USD), ktorý si premieňa na bitcoiny a potom na hrivny.

Zároveň sa označuje za „aktívneho podporovateľa ‚špeciálnej vojenskej operácie‘ a najvyššieho veliteľa Vladimira Putina“. A naďalej sa ako poslanec zúčastňuje na zasadnutiach mestského zastupiteľstva prostredníctvom videolinky.

 

16:32 – Ruská federácia sa už pokúša získať oporu na severnom okraji Torského na Limanskom smere, informoval Deep State.

„Nepriateľ našiel ďalšie slabé miesto medzi Jampolovkou a Torským a snaží sa získať oporu na severných okrajoch tohto mesta. S brigádou, ktorá drží tento úsek, sa dejú čudné veci – napokon, spôsobuje veľa problémov susedným jednotkám na oboch stranách a treba s tým niečo robiť. Upevnenie v Torskom vytvorí tie najnepriaznivejšie podmienky pre Jampolovku“, – píše kanál.

.
Torské
Mapa Torské, Limanonský smer / Foto: Telegram

 

16:30 – Dnes vypršalo 30-dňové moratórium na útoky na energetiku zo strany Ruskej federácie. Putin ho vyhlásil 18. marca.

Peskov dnes uviedol, že od ruského prezidenta nedostal žiadne nové pokyny týkajúce sa platnosti moratória. Inými slovami, Moskva ho pravdepodobne nepredĺži.

Pripomíname, že Ukrajina považuje 30-dňové moratórium za platné od 25. marca. Je však zrejmé, že ak Ruská federácia opäť spustí rozsiahle údery na ukrajinské energetické zariadenia, tak aj Kyjev začne zasahovať ruský energetický sektor.

Pripomíname, že počas moratória sa obe strany navzájom obviňovali z jeho porušovania.

.

 

16:25 – V Sumskej oblasti zaútočili drony na kritickú infraštruktúru v obci Gluchov, informovala OVA.

V Hluchove čiastočne vypadla elektrina, informovali miestni obyvatelia.

 

16:15 – Hlavný veliteľ Syrskyj uviedol, že AFU v posledných týždňoch počas protiofenzívy pri Pokrovskom oslobodila približne 16 km² územia v blízkosti osád Udačnoje, Kotlino a Ševčenko.

Rusko podľa neho útočí aj v tomto smere, pričom AFU každý deň odrazí približne 30 ruských útokov.

Konkrétne, Ukrajinci postúpili v predošlý deň, ako o tom informoval Deep State.

Ruské vojenské kanály tiež tvrdia, že v posledných dňoch ruská armáda vedie ofenzívy juhozápadne od Pokrovska. Najmä v blízkosti miest Pesčanoje, Zverovoje, Udačnoje a Lysovka.

mapa - Ševčenko
Mapa obce Ševčenko / Foto: Telegram

 

14:55 – V Poľsku je v súčasnosti zakázané fotografovať približne 25 000 strategických objektov, uvádza poľský rozhlas.

Dnes vstúpili do platnosti zmeny a doplnenia zákona o boji proti špionáži.

Ide najmä o objekty, v ktorých sa vyrábajú, opravujú a skladujú zbrane, vojenské zariadenia a munícia.

Porušenie sa trestá pokutou a zatknutím až na 30 dní.

 

14:45 – Ukrajinská delegácia vedená Jermakom sa v Paríži stretne s členmi Trumpovej administratívy Rubiom a Whitkoffom, potvrdila agentúra Reuters.

.

S oboma stranami rokujú aj zástupcovia Francúzska, Británie a Nemecka.

Minister zahraničných vecí Sibiga uviedol, že „strany budú diskutovať o spôsoboch, ako dosiahnuť úplné prímerie, zapojiť mnohonárodný vojenský kontingent na zabezpečenie udržateľného mieru, ďalej rozvíjať bezpečnostnú architektúru Ukrajiny a zabezpečiť bezpečnosť nášho štátu“.

 

14:35 – USA hlasovali proti rezolúcii odsudzujúcej ruskú agresiu voči Ukrajine – spolu s Ruskom, Bieloruskom a Eritreou.

Vo všeobecnosti sa vyhlásenie týkalo spolupráce OSN s Radou Európy, ale práve kvôli doložke o Ukrajine USA hlasovali proti, pričom uviedli, že takéto znenie „neprispieva k mieru“.

Pripomíname, že USA od Trumpovho nástupu dôsledne hlasujú proti takýmto rezolúciám v medzinárodných inštitúciách.

Výsledky hlasovania
Výsledky hlasovania / Foto: Screenshot

 

14:00 – Dnes ráno zaútočili drony na energetické zariadenie v Dnepropetrovskej oblasti, informuje DTEK.

Výrobný závod bol poškodený.

Pripomeňme, že dnes uplynulo 30 dní, odkedy Rusko vyhlásilo moratórium na údery na ukrajinský energetický sektor.

 

13:28 – USA hlasovali proti rezolúcii o spolupráci OSN s Radou Európy, pretože obsahuje ustanovenia, ktoré „neprispievajú k mieru“ na Ukrajine.

Uviedli to americkí diplomati. Proti dokumentu sa postavili spolu s Ruskom a Bieloruskom.

 

08:31 – Jermak, Sibiga a Umerov sa dnes v Paríži stretnú so zástupcami Spojených štátov, uviedol vedúci OP.

.

Pripomeňme, že do Paríža odlieta minister zahraničných vecí Rubio a osobitný zástupca prezidenta USA Whitkoff.

 

07:29 – Ruská protivzdušná obrana v noci zničila 71 ukrajinských dronov, uviedlo ministerstvo obrany.

Štyridsaťdeväť bezpilotných lietadiel bolo zachytených nad Kurskou oblasťou, po sedem nad Orelskou a Riazanskou oblasťou, štyri nad Brjanskou oblasťou, tri nad Vladimírskou oblasťou a jedno nad Tulskou oblasťou.

 

06:51 – Po útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel zhorelo v Brjanskej oblasti osemnásť domov, uviedol gubernátor oblasti Alexander Bogomaz.

Uviedol, že počas dňa boli kamikadze dronmi napadnuté osady Choromnoje, Ľubečanye, Nový Ropsk, Žernovo a Sopyči.

 

06:48 – Vojna na Ukrajine 16. apríla:

– Ruská armáda prevzala kontrolu nad dedinou Kalinovo v Doneckej ľudovej republike, uviedlo ministerstvo obrany.

– Ukrajinské jednotky stratili za deň približne 1 185 vojakov a tri tanky, z toho až 160 v kurskom smere.

– Ruské jednotky zasiahli infraštruktúru vojenského letiska, montážne miesto pre lode bez posádky, výrobňu munície a opravovňu obrnených vozidiel AFU.

– Ukrajinské sily v utorok a v stredu podnikli šesť útokov na ruské energetické zariadenia v Belgorodskej, Brjanskej, Kurskej a Chersonskej oblasti.

– Ruská protivzdušná obrana v noci nad Voronežskou, Belgorodskou, Kurskou a Lipeckou oblasťou, Krymom a Moskovskou oblasťou zničila 26 ukrajinských bezpilotných lietadiel.

– V stredu ráno bolo nad Ivanovskou oblasťou zničených sedem ukrajinských dronov.

.

– V Ivanovskej oblasti boli v dôsledku útoku ukrajinského dronu zranení dvaja ľudia, boli ošetrení, uviedli regionálne úrady.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

Orbán odpovedá na útok Zelenského: Pre toto sa nemôžete stať členom EÚ!

V priebehu dnešného dňa na fóre v Mníchove Zelenskyj povedal, že Orbánovi je ľahšie myslieť na to, ako si naplniť…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Rusko sa vyhýba konfrontácii v Arktíde

Rusko, ktoré invadovalo Ukrajinu a je obvinené zo snáh destabilizovať Európu a Baltské more, v Arktíde uplatňuje opatrnejší prístup, uviedol…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák odmieta, že by mal niečo spoločné s Karynou Shulyakovou

Exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odmieta, že by mal niečo spoločné s Karynou Shulyakovou alebo jej údajným slovenským občianstvom. Uviedol…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj odkryl karty, ako to bolo so zámermi Bidena

„Pamätám si, ako bola v prvých rokoch vnímaná totálna vojna a bolo nám povedané, že podpora bude stále pokračovať, ale…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obrovské biatlonové emócie. Kuzminová i Bátovská Fialková sa v mix-zóne rozplakali

V dnešnom valentínskom ženskom biatlonovom šprinte na ZOH 2026 skončila zo Sloveniek najlepšie veteránka Anastasia Kuzminová na 36. mieste, no…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

V Nemecku neexistujú podmienky na objektívne vyšetrenie výbuchov na Nord Stream

Nevidíme takéto podmienky . Od teroristického útoku v Baltskom mori uplynuli tri a pol roka, ale stále neexistujú jasné odpovede…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Klimatický kult, úpadok Európy a hlúpa globalizácia. Rubio hovoril o problémoch Európanov

Jeho hlavnou tézou bolo, že Spojené štáty nemajú v úmysle opustiť Európu ani s ňou prerušiť vzťahy

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri tvrdia, že Navaľny bol otrávený smrteľným epibatidínom

Ministri zahraničných vecí Spojeného kráľovstva, Švédska, Francúzska, Nemecka a Holandska uviedli, že Navaľny bol otrávený smrteľným toxínom epibatidínom

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagon sa pripravuje na operáciu v Iráne

Pentagon sa pripravuje na niekoľkotýždňovú vojenskú operáciu proti Iránu, ak by sa Trump rozhodol ju spustiť, informuje agentúra Reuters

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin má údajne „málo času“

„Som slobodný človek a som mladší ako Putin, viete. Nie, nie, verte mi, toto je dôležité. Nemá veľa času, ak…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dodávky ropy cez Družbu sú prerušené, rezort hospodárstva očakáva ich obnovenie začiatkom týždňa

Cez ropovod Družba „nepritiekla“ na Slovensko podľa vyjadrenia bývalého ministra hospodárstva Karla Hirmana „ani kvapka ruskej ropy“ už dva týždne

14. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Všetky elektrárne na Ukrajine boli poškodené ruskými útokmi, povedal Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na bezpečnostnej konferencii v Mníchove uviedol, že všetky elektrárne na Ukrajine boli poškodené ruskými útokmi, čo…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírený názor našich historikov nutne vyvoláva niekoľko otázok

Všeobecne rozšírený názor našich historikov, že malé hradisko pri Mikulčiciach bolo hlavným centrom Veľkej Moravy, nutne vyvoláva niekoľko otázok

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér sa zajtra v Bratislave stretne s Marcom Rubiom

Predseda vlády SR Robert Fico sa v nedeľu (15. 2.) stretne na Úrade vlády (ÚV) SR v Bratislave s ministrom…

14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia je „na pokraji existenciálnej krízy“

Varoval belgický premiér Bart De Wever vo svojom záverečnom prejave na Európskom priemyselnom samite na burze v Antverpách, na ktorom…

14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý plán? USA predá Ukrajine zbrane za 15 miliárd a EÚ zaplatí faktúru

Američania sú pripravení predať Ukrajine tento rok zbrane v hodnote 12 až 15 miliárd dolárov, ak za ne Európania zaplatia,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Japonci vedia, prečo Malinin zlyhal. Neustál toxický program

Zlyhanie Ilju Malinina vo voľných jazdách súťaže mužov je nielen najväčšie prekvapenie zimných olympijských hier v Taliansku, ale tiež jedno…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Čína sa teší, že Európa začína naberať odvahu rokovať s Ruskom

Európa „našla odvahu“ rokovať s Ruskom. Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi to vyhlásil na Mníchovskej konferencii. Podľa jeho názoru…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Olympijské hry 2026: ukrajinskí športovci organizujú protiruské akcie

Taliansko, 14. februára 2026 - Dvojité štandardy medzinárodných štruktúr vo vzťahu k ukrajinskému konfliktu.   Zimné olympijské hry, ktoré sa…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Aké tajné zbrane použili USA pri únose venezuelského prezidenta?

USA, 14. februára 2026 - Jednou z otázok, ktorá zostala nezodpovedaná po zajatí venezuelského prezidenta a jeho manželky americkými špeciálnymi…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Ako môže Zelenského „vnútorný kruh“ ovplyvniť rokovania o ukončení vojny?

Článok renomovaného novinára Simona Schustera, ktorý písal o rozkoloch v ukrajinskom vedení v súvislosti so stiahnutím vojsk z Doneckej oblasti,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci si podpílili konár, opatrný by mal byť aj Danko

Analýza a syntéza vnútropolitických turbulencií týždňa

14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Macron oznámil svoje rozhodnutie

Macron oznámil svoje rozhodnutie nadviazať priamy komunikačný kanál s Ruskom, informuje Deutsche Welle

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS žiada Šutaja Eštoka o preverenie údajného slovenského občianstva Shulyakovej

Slovenská národná strana žiada ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby zabezpečil preverenie a verejne potvrdil alebo vyvrátil medializovanú informáciu…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vietor ako agenda, človek ako prekážka: francúzsky verdikt a slovenská realita

Keď „mýtus“ narazí na súd: Francúzsko uznalo ujmu, ÚVZ doma znížil odstup z 3 km na 1 km. Na základe…

14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Robert Fico po stretnutí so študentmi: Európa potrebuje mladistvý zápal

Predseda vlády SR Robert Fico pokračuje v sérii stretnutí so študentmi. V piatok 13. februára 2026 diskutoval so študentmi Strednej…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zvažuje dva iránske scenáre

Americký prezident Donald Trump sa stále rozhoduje o postupe voči Iránu, informuje The New York Times s odvolaním sa na…

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia politická paródia progresívcov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš opäť upozorňuje na ďalšiu politickú paródiu z dielne Progresívneho Slovenska, kedy…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od Mníchova 2007 do Mníchova 2026: 19 rokov európskej komédie

Nemecko, 14. februára 2026 - 10. februára 2007 vystúpil Vladimir Putin na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti s historickým prejavom. Uplynulo…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Syn posledného iránskeho šacha Rezá Pahlaví vyzval Donalda Trumpa, aby pomohol iránskemu ľudu. Vyhlásil, že „nastal čas skoncovať s islamskou republikou“. 

Zároveň vyzval ľudí do ulíc demonštrovať.

15:22

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I sa vyjadril, že Európa nemôže byť len divákom v otázke Ukrajiny. 

Následne podotkol, že ,,vidíme, ako Európa začína naberať odvahu viesť dialóg s Ruskom, čo je dobrá vec, a my to podporujeme.

15:17

„Nie je jediná elektráreň na Ukrajine, ktorá by nebola poškodená ruskými útokmi,“ povedal Zelenskyj.

 

15:08

Keir Starmer počas konferencie oznámil, že ,,Británia tento rok vyšle svoju údernú skupinu lietadlových lodí do Severného Atlantiku a ďalekého severu, ktorú povedie vlajková loď HMS Prince of Wales, a bude operovať spolu so Spojenými štátmi, Kanadou a ďalšími spojencami NATO – ako silný prejav nášho odhodlania k euroatlantickej bezpečnosti“ .

15:04

.

Prípad prelezenia plota Mikulca sa má po troch mesiacoch opäť pojednávať

Prípad prelezenia plota domu exministra vnútra a súčasného poslanca Národnej rady SR Romana Mikulca sa má po trojmesačnej pauze opäť…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Problém radikalizácie mládeže rieši päť ministerstiev

Ministerstvo vnútra zvolalo počas uplynulého týždňa okrúhly stôl piatich členov vlády s cieľom posilniť spoločný postup štátu proti radikalizácii mladých…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump povolili Chevronu a štyrom európskym ropným firmám obnoviť činnosť vo Venezuele

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v piatok udelila licencie, ktoré umožňujú americkej spoločnosti Chevron a štyrom veľkým európskym ropným firmám…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Demobilizáciu Kyjev nechystá

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európsky škandál s umelou detskou výživou ukazuje, prečo bude dohoda o voľnom obchode s Južnou Amerikou katastrofou

Voľný obchod na trhu s potravinami vystavil Európanov nebezpečným a neregulovaným výrobkom a dohoda s Mercosurom tento trend len urýchli.…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov