21. schôdza vlády SR

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

Včera 20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

Včera 20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

Včera 19:40

Babiš sa rozhodol vzdať sa svojho holdingu Agrofert a tým vyriešiť konflikt záujmov. Akcie spoločnosti bude spravovať nezávislý správca a on už firmu nikdy vlastniť nebude. Po jeho smrti ju prevezmú jeho deti.

Včera 19:39

Vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe Alexus Grynkewich povedal, že NATO integruje všetky severoeurópske krajiny pod Spoločné veliteľstvo síl v americkom Norfolku. Cieľom je zvýšiť transatlantickú bezpečnosť a posilniť pozíciu aliancie na ďalekom severe.

Včera 19:37

Štátny tajomník ministerstva dopravy Igor Choma uviedol, že plánovaný termín dokončenia druhej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 v novembri 2027 sa zatiaľ nemení.

Včera 18:54

Zástupca ministra energetiky Ahmet Berat Conkar uviedol, že Turecko predĺžilo o jeden rok dve zmluvy s Gazpromom o dodávkach zemného plynu.

Včera 18:53

V Úradnom vestníku EÚ sa uvádza, že Európska komisia začala prehodnocovať antisubvenčné clá na elektromobily skupiny Volkswagen vyrobené v Číne.

Včera 18:51

Denník The New York Times podal žalobu na Pentagón, pretože považuje za protiústavnú jeho novú obmedzujúcu mediálnu politiku. Súd zároveň požiadal, aby zablokoval jej uplatňovanie.

Včera 18:40

Merz odložil svoju návštevu Nórska a namiesto toho zamieri do Bruselu na rokovania o využití zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine.

Včera 17:28

Rusko zaznamenalo prudký nárast leteckých incidentov, pretože pre západné sankcie má obmedzený prístup k náhradným dielom pre lietadlá zahraničnej výroby. Ruské letecké spoločnosti nahlásili od januára do konca novembra viac ako 800 porúch, ktoré viedli ku zrušeniu letov alebo núdzovým pristátiam.

Včera 17:17

Velenie ukrajinskej armády odmieta tvrdenia Ruska o údajom dobytí mesta Pokrovsk a mesta Vovčansk. Moskva to oznámila tento týždeň.

Včera 17:12

Armáda Izraela oznámila, že jej jednotky zabili približne 40 členov Hamasu, ktorí sa ocitli v pasci v tuneloch pod mestom Rafah na juhu Pásma Gazy.

Včera 17:11

Viacero ministrov zahraničných vecí členských štátov organizácie pre agentúru DPA uviedlo, že OBSE je pripravená monitorovať prípadné prímerie na Ukrajine.

Včera 17:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kolíková: Šírenie nepravdivej informácie bude po novelizácii Trestného zákona trestným činom. Šeliga nerozumie, prečo chce Kolíková zatvárať ľudí za hoaxy

Ministerstvo kultúry a v spolupráci s rezortom spravodlivosti pripravujú novú legislatívu upravujúcu oblasť médií. Detaily majú predstaviť už tento týždeň na samostatnej tlačovej konferencii. Viacerí politici z radov opozície sa už vyjadrili, že z ich pohľadu vláda pripravuje nástroj na umlčanie alternatívnych médií, ktoré budú môcť byť pokutované likvidačnými sankciami.

21. schôdza vlády SR
Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
❚❚
.

Už skôr sme písali o tom, že rezort kultúry pripravuje nový mediálny zákon a s ním určitý register vlastníkov médií, v ktorom majú byt evidované konkrétne osoby, ktoré stoja za médiami. Ministerstvo tiež uviedlo, že chce zákony prispôsobiť 21. storočiu a ide mu tiež o zrovnoprávnenie všetkých foriem médií: televízii, rádií, novín i internetových periodík. Ministerstvo chce taktiež bojovať s hoaxami a dezinformáciami.

Novinkou majú byť rôzne finančné postihy, ktoré hrozia médiám za šírenie zakázaného obsahu.

Ruky k dielu pridáva aj rezort spravodlivosti ministerky Márie Kolíkovej, ktorý pracuje na novom Trestnom zákone a Trestnom poriadku. Majú sa v nich údajne vyskytovať aj ustanovenia, ktorými rezort plánuje sankcionovať napríklad šírenie medicínsky zavádzajúcich informácii o ochorení covid-19 a o očkovaní. Informoval o tom v stredu denník SME.

.

Postihované by vraj mali byť správy, ktoré majú objektívne za následok ujmu na zdraví či živote ľudí.

“V súčasnosti si totiž polícia nevie poradiť s prípadmi, kedy bežní ľudia a dokonca aj lekári šíria bludy. Dokáže riešiť len situácie, ktoré sa zmestia do paragrafu o šírení poplašnej správy alebo priame poškodenie zdravia ľudovými liečiteľmi,” píše denník.

Podľa konkrétneho znenia novely zákona sa zdá, že slobode médií na Slovensku odzvonilo. Uvádza sa, že dezinformácia bude definovaná ako nepravdivá informácia, ktorá je spôsobilá vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, ohroziť životy alebo zdravie ľudí alebo ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu.

Pod formulkou “ovplyvnenie obyvateľstva pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu” budú môcť angažovaní policajti či prokurátori stíhať skoro akúkoľvek správu zverejnenú v médiách, ktorá nebude sedieť do ich názorového spektra.

Otázkou je, čo je demokratické na tom, že názory jednej skupiny obyvateľstva budú môcť byť naďalej zverejňované v masmédiách, zatiaľ čo názorom inej skupiny občanov bude hroziť tvrdá cenzúra pod hrozbou väzenia.

.

Kolíkovej rezort chce, aby boli šíritelia dezinformácii postihovaní trestnom odňatia slobody od jedného roka až na 5 rokov. V prípade škôd veľkého rozsahu bude hroziť trest štyri až desať rokov za mrežami.

 

Kolíková dnes: Šírenie nepravdivej informácie bude trestným činom

Šírenie nepravdivej informácie bude po novelizácii Trestného zákona trestným činom. Informovala o tom dnes na tlačovej konferencii ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) s tým, že novelu rezort spravodlivosti predložil do medzirezortného pripomienkového konania.

“Je dôležité, aby ľudia dostávali pravdivé informácie, keď sa rozhodujú o dôležitých otázkach, ako je napríklad očkovanie,” priblížila Kolíková.

Novela, ktorá mení viaceré oblasti bola podľa ministerky vypracovaná v duchu „k slabším by sme mali byť miernejší, k silnejším prísnejší”.

.

Novela navrhuje zavedenie nového osobitného motívu trestných činov. Dôvodom na vyšší trest by bolo, keby k trestnému činu došlo pre výkon povolania. “Reagujeme na nárast útokov voči lekárom, učiteľom, bezpečnostným zložkám či novinárom,” vysvetlila Kolíková.

Navrhovaná úprava sa dotýka aj vybraných sexuálnych trestných činov vrátane komplexnej zmeny trestného činu znásilnenia a zlúčenia tejto skutkovej podstaty so súčasným trestným činom sexuálneho násilia.

Novela sa snaží nastaviť pravidlá, aby sa poškodený dostal k náhrade škody skôr. “Obeť by už nemala čakať na odškodnenie či zameškané výživné niekoľko rokov,” povedala ministerka.

Zmeny v Trestnom zákone by tiež mali umožniť efektívnejšie postihovať konanie spočívajúce v špekulatívnom prevode obchodných podielov v obchodných spoločnostiach na tzv. biele kone. Novela sprísňuje aj volebnú korupciu.

Zmenou by malo prejsť stíhanie drogových trestných činov. Kolíková zdôraznila, že návrhom nedochádza k dekriminalizácii či legalizácii drog. Za prechovávanie marihuany v množstve do jedného gramu by sa už po novom neukladal trest odňatia slobody, ale niektorý z alternatívnych trestov. “Účelom je minimalizovať negatívne dosahy na spoločenské uplatnenie spravidla mladistvých prvopáchateľov spôsobené aj viacročným zápisom v registri trestov,” vysvetlila ministerka. Cieľom novely je rozlišovať trestanie užívateľov drog od ich výrobcov a dílerov.

Návrh zákona už neráta s trestom odňatia slobody ako s univerzálnym trestom. Za vybrané trestné činy bude môcť súd ukladať iba tresty nespojené s odňatím slobody. “Takéto alternatívne bude môcť súd ukladať pri držbe marihuany v nepatrnom množstve alebo pri ohováraní,” spresnila Kolíková. Novela ráta s odňatím slobody, ak by sa alternatívny trest nedodržiaval.

Zvyšuje sa aj hranica malej škody z pôvodných 266 eur na 500 eur a zavádza sa nová kategória škody – škoda mimoriadne veľkého rozsahu, ktorej hranica je najmenej jeden milión eur. “To nachádza svoje využitie najmä pri daňových trestných činoch a trestných činoch proti životnému prostrediu, ktoré sú nezriedka páchané v tomto rozsahu,” spresnilo ministerstvo.

Návrhom zákona dochádza aj k spresneniu viacerých skutkových podstát trestných činov a ďalšie nové trestné činy sa zavádzajú. Kolíková chce, aby sa priaznivejšie tresty dotkli aj už odsúdených. “Nepredpokladám však, že dôjde k prepúšťaniu väzňov,” dodala ministerka.

„Ja sama očakávam veľkú debatu, ktorá je na mieste, aby bola,” vyhlásila ministerka.

 

.
Juraj Šeliga: Očakával som, že novela Trestného zákona prinesie znižovanie trestov

Modernizáciu Trestného zákona mohlo priniesť plošné znižovanie najprísnejších trestov. SR má jedny z najprísnejších v rámci Európskej únie. Až na pár výnimiek sa to nedeje. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga je preto z novely Trestného zákona predloženej do medzirezortného pripomienkového konania z dielne Ministerstva spravodlivosti (MS) SR mierne sklamaný. Uviedol to na sociálnej sieti

48. schôdza Národnej rady SR
Na snímke poslanec NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí)

“Dlhoročné väzenie má byť naozaj za vážne trestné činy, ochranu verejného záujmu vieme dosiahnuť aj kombináciou väzenia, alternatívnych trestov a najmä prevenciou,” poukázal Šeliga.

Snahe zaviesť nový trestný čin “šírenie nepravdivej informácie” ako reakcie na rozširovanie hoaxov nerozumie.

“Som presvedčený, že sloboda slova je citlivá vec, ale náš trestný poriadok už pozná skutkové podstaty, ktoré chránia verejný záujem, a my namiesto toho, aby sme ich aplikovali, opäť vytvárame nové. Dezinformáciám sa nedá zabrániť tak, že zavrieme ľudí do väzenia. Nová skutková podstata v tejto vypätej dobe nič nevyrieši,” mieni Šeliga.

Ocenil, že novela sa snaží o častejšie využívanie trestu domáceho väzenia, možnosť jeho uloženia by však podľa neho mala byť upravená podrobnejšie.

.

“Rovnako sa prikláňam k tomu, aby sme sa začali rozprávať o tom, čo ideme robiť napríklad s trestom pre tehotné ženy alebo ženy s malým dieťaťom,” uviedol Šeliga.

Nie je tiež presvedčený o správnosti zavedenia osobitného motívu, ktorý má priniesť vyššie tresty tým, ktorí napadnú lekárov, hygienikov, učiteľov či novinárov pre ich povolanie.

“Protesty a vyhrážky pred domami lekárov, hygienikov vieme postihnúť už dnes prostredníctvom skutkovej podstaty nebezpečného vyhrážania,” pripomenul Šeliga.

Rozlišovanie trestov pre ľudí, ktorí sú len užívateľmi drog, od ich výrobcov a distribútorov víta. Navrhuje však, aby sa marihuana dekriminalizovala.

“Trestný čin ohovárania by sme mali a mohli vypustiť. V moderných trestných kódexoch takéto trestné činy nepoznajú,” priblížil Šeliga.

.

Zvýšenie hodnoty škody, ktorá je hranicou pre spáchanie trestného činu z 266 eur na 500 eur hodnotí ako dobrý krok.

“Som presvedčený, že toto bude jeden z najväčších prínosov novely,” skonštatoval.

Zároveň priznal, že nerozumie niektorým novým skutkovým podstatám, ako je napríklad výroba a držba prostriedkov určených na prekonanie zabezpečenia či ohrozenie a poškodenie životného prostredia.

“Vzhľadom na návrh novely, poznajúc koaličných partnerov, považujem za chybu, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková najprv nepredstavila tento návrh koaličným partnerom a následne komunikovala verejne,” dodal Šeliga s tým, novela bude ešte predmetom verejnej diskusie.

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR chce po novom presadiť výraznejšie využívanie alternatívnych trestov namiesto odňatia slobody či rozlišovanie užívateľov od výrobcov drog. Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predložilo MS SR. Kolíková predstavila verejnosti novelu zákona v stredu.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.

Hlavné posolstvá z rozhovoru ruského prezidenta pre India Today

Indický televízny kanál India Today uverejnil rozhovor s Vladimirom Putinom. Hlavné vyhlásenia prezidenta

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Štátny fond rozvoja bývania mení prístup k bývaniu. Digitalizácia výrazne urýchli vybavovanie žiadostí

Štátny fond rozvoja bývania prechádza najväčšou modernizáciou za poslednú dekádu. Jeho cieľom je priblížiť sa ľuďom a výrazne zrýchliť proces…

05. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americké ministerstvo financií čiastočne zrušilo sankcie uvalené na ruský Lukoil

Ministerstvo financií Spojených štátov predĺžilo vo štvrtok povolenie na pokračovanie prevádzky čerpacích staníc značky Lukoil mimo Ruska a pozastavilo niektoré…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko: Korupcia ako spôsob realizácie politiky

Keď sa pozerám, ako okolo nás vybuchuje jeden korupčný škandál za druhým, nevdojak si spomínam na minulý režim. Aj ten…

04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslankyňa: „Drahá EÚ, naše deti potrebujú bezpečný internet a nie „veľkého brata“ v telefóne!“

Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente navrhla tri spôsoby ako chrániť naše deti pred škodlivým obsahom v digitálnom priestore

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rezort reaguje na vyjadrenia exministerky Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a pokrytecké

Ministerstvo kultúry SR reaguje na vyjadrenia exministerky Natálie Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a…

04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Orbán oznamuje výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zatiaľ čo sa opozícia zmieta v problémoch

Tento krok prichádza v nadväznosti na únik informácií o prísnych úsporných opatreniach, ktoré údajne plánuje opozičná strana, informuje spravodajský portál…

04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robiť sa im neoplatí, žiť zo štátnych dávok im vyhovuje. Nezamestnaní v Nemecku si prácu ani nehľadajú

Väčšina nezamestnaných v Nemecku, ktorí poberajú sociálny príspevok Bürgergeld , si prácu ani nehľadá. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. Situácia je aktuálne podľa…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD chce zosúladiť fungovanie nového úradu s európskou smernicou

Poslanci Národnej rady SR z Hlasu-SD chcú zosúladiť legislatívu o úrade, ktorý nahradí Úrad na ochranu oznamovateľov s európskou smernicou.…

04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V USA zadržali muža, ktorý v roku 2021 položil bomby pred sídla amerických demokratov a republikánov

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie zadržali vo štvrtok muža, ktorý je údajne zodpovedný za nastraženie rúrkových bômb v blízkosti…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Greif reaguje a uzatvára reprezentačnú kapitolu. Zostal v úžase z argumentov, ktoré vytiahol Calzona

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no na jeseň si napravila…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Komentátor Ďuriš prekvapil spájaním Weissa ml. s reprezentáciou. Fanúšikovia dali najavo, čo si o tom myslia

Po skončení kvalifikačnej skupiny o postup na MS, v ktorej Slováci skončili druhí za Nemeckom a zabezpečili si postup do…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Progresívne Slovensko je podľa Barteka „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im prekazil biznis za stovky miliónov

Progresívne Slovensko je podľa Hlasu-SD „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im vraj prekazil biznis za stovky miliónov. Uviedol to poslanec…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri piatkovom žrebe MS 2026 budú asistovať aj legendy zámorského športu

Legendy zámorských profilíg v americkom futbale, ľadovom hokeji, basketbale a bejzbale budú medzi osobnosťami, ktoré sa v piatok v americkom…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky vojak: "Ak nás pošlú na Ukrajinu, bude to masaker!“

Francúzsko, 4. decembra 2025 -  „Francúzsko sa nemôže dočkať, kedy pošle svojich vojakov na Ukrajinu,“ vyhlásilo tlačové oddelenie Ruskej zahraničnej…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

Včera 20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

Včera 20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

Včera 19:40

.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Británia objavila dvoch ruských špiónov, komplikáciou je, že ich najali Ukrajinci

Londýn, 4. decembra 2025 - Dnes všetci v Británii citujú noviny i Paper, ktoré odhalili diverziu Ruska. Ukázalo sa, že…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov