Protest

NAŽIVO

Polícia vyšetruje požiar v bytovke na ulici Dvořákovo nábrežie v Bratislave. V jednom z bytov našla mŕtveho muža.

Požiar v bytovke
Požiar v bytovke na nábreží Dunaja / Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj
Čítať viac | 11:11

Peking opäť odmietol obvinenia, že by od čínskych firiem žiadal „nezákonné“ zhromažďovanie a ukladanie osobných údajov ich používateľov.

Opätovne reagoval na májové rozhodnutie írskej Komisie pre ochranu údajov, ktorá v mene EÚ udelila spoločnosti TikTok pokutu 530 miliónov eur pre porušenie pravidiel ochrany osobných údajov európskych používateľov (GDPR). Informuje agentúra AFP.

11:08

Južná Kórea, Spojené štáty a Japonsko uskutočnili letecké cvičenie v rámci snáh posilniť spoločnú reakciu v prípade jadrového alebo raketového útoku KĽDR. Informuje agentúra Jonhap.

10:57

Fínsko oboznámilo OSN s odstúpením od Ottawského dohovoru o zákaze protipechotných mín, uviedlo fínske ministerstvo zahraničných vecí. Informuje agentúra Reuters.

09:44

Americký prezident Donald Trump plánuje dnes navštíviť štát Texas. V Texase počas prívalových povodní zahynulo najmenej 120 ľudí vrátane desiatok detí. Informuje agentúra AFP.

09:43

Americký prezident Donald Trump vo včerajšom  rozhovore pre stanicu NBC News vyhlásil, že USA budú dodávať zbrane Ukrajine prostredníctvom NATO. Zároveň uviedol tiež, že má v pláne v pondelok urobiť “zásadné vyhlásenie” voči Rusku. Informuje agentúra Reuters.

09:35

Americké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že čoskoro uskutoční plán na zníženie počtu zamestnancov. Informuje agentúra AFP.

09:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Porazeného čaká trest. Západ za svoj nepodarený krok v Kazachstane zaplatí väčšiu cenu, než čakal

Tak to v živote chodí: za chyby sa platí. Farebná revolúcia v Kazachstane sa nepodarila a jej výsledkom bude, že USA stratia vplyv v stredoázijskom regióne, so všetkými vážnymi dôsledkami z toho plynúcimi

Protest
Demonštranti stoja pred policajtami počas protestu v meste Alma-Ata
❚❚
.

Organizátori farebných revolúcií zvyknú zneužívať pre svoje účely nespokojnosť obyvateľstva s nejakými objektívnymi problémami, akých je vždy všade dostatok. Tak to bolo aj tentoraz v Kazachstane: oficiálne vznikli „protesty“ preto, že vláda postupne liberalizovala cenu plynu, teda zvyšovala ju smerom k trhovej, „kapitalistickej“ cene, aká je v susedných krajinách.

Tí „protestujúci“ sa v podstate dožadovali socialistickej regulácie cien. Kto by chcel, mohol by v tom vidieť túžbu po návrate do sovietskych čias… ale v skutočnosti neexistuje nejaká idea, ktorá by „protestujúcich“ zjednocovala. Nešlo o žiadne národnooslobodzovacie hnutie, o boj za sociálne práva ani o žiadnu podobnú ideologickú platformu – teda ak za ňu nepovažujeme túžbu po moci a peniazoch. A preto sa objavuje toľko rôznych pohľadov na to, prečo sa vlastne v Kazachstane deje to, čo sa deje.

 

.
Odkiaľ fúka vietor?

Niektorí aktuálne udalosti v krajine interpretujú ako odovzdanie moci od klanu bývalého prezidenta Nazarbajeva súčasnému prezidentovi Tokajevovi, ktorý je podstatne „proruskejší“ a úmerne tomu menej naklonený USA a najmä Turecku (ktoré je situáciou v Kazachstane azda najviac sklamané). Aj na tomto uhle pohľadu je čosi pravdy.

Niektorí hovoria o údajnom vodcovi opozície Muchtarovi Abljazovovi, ktorý z Francúzska vraj koordinuje súčasnú „revolúciu“, ktorá v krajine prebieha. Tento podarený vtáčik bol viackrát hľadaný Interpolom a hoci má svoju centrálu v Kyjeve, už ani odtiaľ nemôže úradovať, lebo ho ukrajinské úrady už niekoľko rokov hľadajú pre spreneveru niekoľkých miliárd dolárov.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na dlhé prsty Turecka a jeho snahu o vytvorenie veľkej osmanskej islamskej ríše, ktorá by siahala, podľa slov samotného Erdoğana, od Viedne až po Čínu.

A je tu ešte jeden veľmi dôležitý sused, s ktorým má Kazachstan hranicu dlhú takmer 1800 kilometrov: Čínska ľudová republika. Každému, kto vníma geopolitické súvislosti, musí byť jasné, že Čína so svojimi ambíciami a so svojím neukojiteľným hladom po energiách každého druhu, chce mať v Kazachstane svoj vplyv. Mimochodom, boli to práve čínski experti, kto pomohol Kazachstanu okamžite po začiatku útoku zablokovať internet, aby sa útočníci nemohli dorozumievať…

Toto všetko sú čriepky celkového obrazu. Ten je, samozrejme, komplexný, ale niet najmenších pochybností, že tá skutočná podstata celého diania je geopolitická a jej prvotný hýbateľ sedí na druhej strane Atlantického oceánu. Západné systémové médiá to pochopiteľne popierajú, ale okrem dôkladne nakrátko ostrihaných ovečiek musí byť každému jasné, že to, čo sa stalo v Kazachstane, je súčasť globálnej operácie namierenej proti Rusku.

.

 

Víťaz berie všetko

Je čoraz očividnejšie, že stále rovnaká americká stratégia už prestáva v postsovietskom priestore fungovať. Udieralo to do očí už od samého počiatku akcie: prezident Kasym-Žomart Tokajev zareagoval rýchlo a tvrdo a aj štáty Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (OZKB) prišli Kazachstanu bleskurýchlo na pomoc. Mnohí pozorovatelia ako kľúčovú myšlienku zdôrazňujú, že práve štvavá americká politika násilných zmien režimov vytvára tlak, ktorého výsledkom je, že Rusko a krajiny v jeho prirodzenom geopolitickom prostredí sa už naučili proti technológii prevratov a farebných revolúcií bojovať.

A nielen že proti tomu vedia bojovať, ale celkom pochopiteľne, za svoje víťazstvo budú chcieť aj odmenu – a platiť bude ten, kto prehral. Tak to už vo svete chodí. A tak, hoci sa o tom ešte príliš nehovorí, sú vážne indície, že Západ stihne za pokus o destabilizáciu stredoázijského regiónu citeľný trest v podobe straty vplyvu. Ak prezident Nazarbajev nechal Američanom dvere otvorené dokorán, jeho nástupca ich po nástupe k moci pred dvomi rokmi trochu privrel – a teraz sa môžu takmer zatvoriť.

Drvivú väčšinu exportu Kazachstanu tvorí ropa, plyn a ďalšie suroviny, pričom takmer všetky tieto zdroje sú viazané a vlastnené veľkými západnými spoločnosťami. Neúspešný pokus o prevrat a následné zblíženie Kazachstanu s Ruskom môže pre Západ znamenať postupnú stratu kontroly nad týmito cennými zdrojmi.

Osobitnou témou sú americké biologické laboratóriá v Kazachstane (majú ich aj v celom rade ďalších postsovietskych republík), o ktorých nikto nevie, čo sa tam vyrába či skúma – nemajú do nich prístup ani kazašské úrady. Je však logické, že v súčasnej situácii budú musieť tieto objekty mimoriadnej dôležitosti zaistiť jednotky OZKB. Ktovie, čo zaujímavé tam nájdu…

.

V kontexte celého diania je viac než symbolické, že formálnou hlavou operácie v mene OZKB je práve arménsky premiér Nikol Pašiňan. Kto sledoval v uplynulých rokoch situáciu v Arménsku, ten vie, že práve Pašiňan bol tým, kto ešte nedávno laškoval so Západom a snažil sa krajinu odpútať od Ruska. Potom však Arménsko prehralo vo vojne s Azerbajdžanom, stratilo Náhorný Karabach a nebyť pomoci Ruska, mohlo stratiť úplne všetko, pričom Západ nepohol ani prstom, aby Arménsku pomohol. Vtedy národ doslova donútil Pašiňana zmeniť kurz krajiny smerom k Rusku.

 

Odrezávači hláv

Dobrou správou je, že v konečnom dôsledku budú pri tejto operácii „neutralizované“ stovky „odrezávačov hláv“ z Blízkeho východu. Je známe, že v Kazachstane pôsobia pobočky rôznych extrémistických islamistických skupín, podobne ako aj v ostatných stredoázijských krajinách. Ťažko presne určiť odkiaľ prišli, koľko ich je z Afganistanu, koľko zo Sýrie a koľko z iných krajín, ale to ani nie je dôležité, pretože je to rovnaký druh bojovníkov. Majú v Kazachstane dobré podmienky, najmä na juhu krajiny sú radikálne islamské názorové prúdy dostatočne silné.

Dá sa predpokladať, že aj po potlačení tohto pokusu o prevrat ostanú v Kazachstane pôsobiť ozbrojené bandy, ktoré sa v tomto chaose vyzbrojili (vyrabovaných bolo mnoho obchodov, vrátane tých so zbraňami) a lokálne boje s nimi budú pokračovať ešte dlhé týždne, keďže bezpečnostné sily nemôžu byť všade. Kazachstan nemá vybudované primerané bezpečnostné štruktúry, takže toto bude ďalší objektívny dôvod na zintenzívnenie spolupráce s Moskvou – a to sa týka nielen Kazachstanu, ale aj ďalších bývalých sovietskych republík zo stredoázijského regiónu, ktoré po týchto udalostiach možno prehodnotia svoju bezpečnostnú politiku, vidiac čo sa stalo u susedov.

Vláda zaujala vo vzťahu k islamistickým banditom jasný postoj (presne mieriť a nebrať zajatcov), čo Západ a mimovládky silne kritizujú ako nehumánne. (Nuž áno, v duchu bruselského prístupu by bolo asi správnejšie – a humánnejšie – vziať ich do Európy a tu ich vypustiť do ulíc, aby sa prevychovali.)

 

Inšpirácia aj pre slovenských protestujúcich?

Dobrá správa je aj to, že slovenské mainstreamové médiá konečne dostali z centrály noty, ako majú písať. Niekoľko dní totiž boli tí milí a pravdymilovní ľudia trochu dezorientovaní, neboli si istí, čo smú napísať a čo nie. Už je však všetko v poriadku. Ide sa podľa klasického scenára: dobrí demonštranti, zlý surový diktátor, zlé Rusko. Teda rovnaká verzia ako vždy: tí v uliciach nie sú teroristi, oni len protestujú.

Tentoraz proti zvýšeniu ceny plynu. No uznajte, je predsa úplne normálne, že keď sa protestuje proti zvýšeniu cien, tak sa vezmú kalašnikovy a obsadia sa vládne budovy, letiská a iné strategické miesta, či nie? K správam o „protestoch občanov proti vysokým cenám“ neodmysliteľne patria aj zábery totálne zdemolovaných dymiacich ruín mesta, ako aj informácie o odrezaných hlavách policajtov a vojenských kadetov. Je to vlastne zaujímavá inšpirácia aj pre nás Slovákov: najbližšie, keď sa nám nebudú páčiť ceny, tiež by sme mohli na to ísť rovnako. Systémové médiá by pre takto protestujúcich Slovákov nepochybne mali rovnaké pochopenie, ako prejavujú voči „protestujúcim“, ktorí odrezávajú hlavy v Kazachstane…

Ivan Lehotský

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Marek Brna

Branislav Čech

Milan Šupa

René Pavlík

.
.
.

“Hanba kam pozriete!” Sulík pre HS o fiasku EXPO Osaka, grandióznom zlyhaní na čele s Dankom a klamstvách exministra Naďa

Približne rok a štvrť už Richard Sulík nie je predsedom SaS a v septembri uplynie rok, odkedy sa vzdal aj…

11. 07. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina a Veľká Británia podpísali “historickú dohodu”

Včera britská vláda schválila financovanie výroby piatich tisíc rakiet proti „Šahidom“. Je to naplánované na 19 rokov

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov o rokovaniach: “Očakávajte veľké prekvapenia”

„Očakávajte veľké prekvapenia,“ povedal Lavrov o novom návrhu Ruska v súvislosti s Ukrajinou

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných prijala konkrétne kroky pre nasadenie vojakov na Ukrajine

V Paríži bude zriadené veliteľstvo mnohonárodných síl, ktoré budú pripravené na nasadenie na území Ukrajiny po ukončení bojových operácií

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Festival za všetky peniaze: Ako sa z POHODY stala štátom dotovaná ideologická tribúna

Festival POHODA roky poberá verejné dotácie, hoci spája hudbu s politikou jednej hodnotovej orientácie. Najväčšiu pomoc dostal za liberálnych vlád,.…

11. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľmi zlý pocit z cirkusu okolo Národných obranných síl. “Smeruje to k vojne, k tej Veľkej vojne proti Rusku,” reaguje exposlankyňa

Pred desiatimi dňami vstúpil do platnosti zákon o Národných obranných silách SR. V podstate ide o zvýšenie počtu vojenských záloh,…

11. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hodnoty? Lexmann to na vás celú dobu iba hrala

Zrada, zrada, zrada. Slovenskí europoslanci, ktorí sa doma tak oháňajú bojom proti korupcii, teraz zachránili Leyenovej rozkývanú stoličku

11. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto chýba v Globálnej väčšine a prečo

Prinášame vám preklad článku Alexandra Dugina, ktorý vyšiel na portály InoSMI

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Akú brázdu vyoral bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta počas svojho funkčného obdobia?

Dňa 20. mája 2025 Dr. Jánovi Šikutovi, PhD. uplynulo päťročné obdobie na poste predsedu najvyššieho súdu, na ktorý nastúpil po…

11. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Odhalili čo nechceli. Výsledok odvolávania Leyenovej je smutnou správou pre nás všetkých

Hlasovanie o odvolaní predsedníčky EK von der Leyenovej treba chápať a vnímať v širšom kontexte. Nebolo a nie je to…

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ideologie přepisuje diagnózy: Zneužívání psychologie ve službách trans aktivismu

Z psychiatrie se stal nástroj propagandy

11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci Bundestagu musia odstrániť z kancelárií dúhové vlajky. „Nie je to cirkusové šapitó,“ reaguje Merz

Vedenie nemeckého parlamentu nariadilo poslancom, aby odstránili dúhové vlajky vystavené vo svojich kanceláriách. Odvolalo sa pri tom na parlamentný poriadok.…

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Zakarpatskej oblasti Ukrajinci nezákonne unášajú a zadržiavajú mužov

Josip Babič, zadržaný muž zo Zakarpatska, uviedol, že ho odviezli do pohraničných kasární v Čope, kde ho od 28. júna…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Koalíciu čaká najväčšia skúška

Schválenie štátneho rozpočtu na budúci rok bude najväčšou skúškou koalície. Treba však dospieť k dohode a návrh schváliť v parlamente.…

11. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 07. 2025 | Aktualizované 11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Aktualizované 11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Lékařská etika pod tlakem: Proč lékaři raději odešli, než aby mrzačili děti

Moderní západní medicína čelí hluboké morální krizi

11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

EÚ a Slovensko podporia obnovu Ukrajiny novými zárukami a grantmi

Európska komisia spolu s vládami Ukrajiny a Talianska spustili v Ríme nové programy na podporu obnovy a rekonštrukcie Ukrajiny. Aj…

11. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nadějný příslib…

Tak nám europarlament NEODVOLAL Uršulu Leyenovou. Ale to se dalo čekat. Evropa je pořád ještě bohatý kontinent , a tím…

11. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Jedna úloha, (ne)jedno fiasko: Fotografie ľudí, ktoré vás bez pochýb rozosmejú

Jedna úloha, jedno fiasko: Fotografie ľudí, ktoré vás bez pochýb rozosmejú! Život si

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Minister Blanár uletel. Bratať sa s Izraelom je zlý vtip

Izrael vyhlasuje, že obyvateľov Palestíny treba „koncentrovať” v „humanitárnych” táboroch…

10. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Projekt Zachráňme životy: Desať nových dôvodov na radosť za prvý polrok 2025

Projekt Zachráňme životy priniesol za prvých šesť mesiacov roku 2025 veľa radosti. Vďaka podpore darcov sa narodilo desať zdravých detí,…

11. 07. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fascinujúce fotografie na spríjemnenie akéhokoľvek dňa v týždni!

Fascinujúce fotografie na spríjemnenie akéhokoľvek dňa v týždni: Len pred niekoľkými dňami zasiahol Zem asteroid. Nebojte sa, to sa stáva…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Svätá Amália

Patrónka proti bolesti rúk, modrinám a horúčke

11. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Smrteľná chyba na diaľnici: Prečo sa nesmie schovávať pod nadjazdom počas búrky

11.07.2025 Redakcia Auto trendy Keď sa na obzore zjavili tmavé mraky a začalo krupobitie, vodiči na diaľnici urobili fatálnu chybu.…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Premiér reagoval na vyhlásenie nemeckého kancelára Friedricha Merza

Nemecký kancelár Friedrich Merz žiada slovenskú vládu, aby prestala blokovať prijatie 18. sankčného balíka proti Ruskej federácii. Premiér SR Robert…

10. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Jednoduché triky, ktoré nám pomôžu vyhrať v živote

Ide mi o to, aby som si uľahčil život, chcem vyhrať. Nebudem sa za to ospravedlňovať. Ani trochu. Takže vždy,…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Trump povedal, že zverejnenie materiálov z trestného konania proti Epsteinovi by mohlo „zničiť“ nevinných ľudí

Trump povedal, že zverejnenie materiálov z trestného konania proti Epsteinovi by mohlo „zničiť“ nevinných ľudí, píše Newsweek

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny EÚ nechcú odovzdať svoje systémy Patriot Ukrajine

Krajiny EÚ nechcú odovzdať svoje systémy Patriot Ukrajine, povedal Rubio

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Afganský heroín. Ako CIA postavila Starý svet „pred mušku“

USA, 10. júla 2025 - V poslednej výročnej správe Európskej agentúry pre drogy sa neuvádza žiadna zmienka o príčinách zvýšenia…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Europoslanci veľkou väčšinou hlasovali proti návrhu na vyslovenie nedôvery Von der Leyenovej

Európsky parlament vo štvrtok zamietol návrh na vyslovenie nedôvery predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktorý iniciovala pravica a…

10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký vodca vyzval Fica, aby sa prestal vzpierať a Putinovi odkázal: "nevzdáme sa"

Nemecko, 10. júla 2025 - \"Koalícia ochotných\" sa dohodla na kľúčových otázkach plánu \"v prípade dlhodobého prímeria\": \"V prípade dlhodobého…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Ako dopadlo stretnutie medzi Lavrovom a Rubiom?

Stretnutie medzi Lavrovom a Rubiom sa skončilo, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj potvrdil, že ukrajinský veľvyslanec v USA bude vymenený

Zároveň potvrdil, že minister obrany Umerov bol zvažovaný ako jedna z možností výmeny

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko dnes v noci podniklo masívny útok dronmi a raketami na Kyjev a región

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Marek Brna

Branislav Čech

Milan Šupa

René Pavlík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov