Sergej Lavrov

NAŽIVO

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo v sobotu podvečer na rýchlostnej ceste R2 v okrese Revúca. Cesta je neprejazdná. TASR o tom informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.
„Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu osôb. Na mieste zasahujú štyria príslušníci HaZZ na dvoch kusoch techniky,“ uviedol Ján Ostrihoň z operačného strediska.

19:34

Izraelské médiá informujú, že najvyšší vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí bol umiestnený do chráneného bunkra v rámci príprav na odrazenie amerického útoku.

19:11

19:09

Trojstranné rokovania medzi USA, Ruskom a Ukrajinou budú pokračovať budúcu nedeľu, 1. februára, v Abú Dabí.

Informoval o tom novinár Axios Barak Ravid s odvolaním sa na amerického úradníka.

18:56

Federálni agenti zastrelili muža po tom, ako ho dnes ráno niekoľko agentov zadržalo a zvalilo na zem v Minneapolise v štáte Minnesota. Nie je jasné, čo prinútilo policajta dvakrát streliť dvakrát do hrude. Ministerstvo vnútornej bezpečnosti informovalo Fox News, že muž, do ktorého niekoľkokrát vystrelili, bol ozbrojený pištoľ, ktorú po streľbe zabavili federálni agenti.

17:34

Polícia vzniesla obvinenie 33-ročnému vodičovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ktorý v piatok (23. 1.) na Vajanského ulici v Piešťanoch nafúkal 3,37 promile. TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Veronika Dachová.
Vzhľadom na správanie vodiča vzniklo podozrenie, že vozidlo viedol pod vplyvom alkoholu. „Po príchode hliadky štátnej polície na miesto sa muž nachádzal vo vozidle. Vykonanou dychovou skúškou mu namerali hodnotu 3,37 promile alkoholu v dychu. Na miesto boli privolaní zdravotníci, pričom u muža neboli zistené žiadne zranenia,“ ozrejmila. Policajti muža na mieste obmedzili na osobnej slobode a následne umiestnili do cely policajného zaistenia.

17:29

USA pri zajatí Madúra použili tajnú zbraň – „discombobulator“, vyhlásil Trump v rozhovore pre americký denník The New York Post.

Anglický názov discombobulator možno preložiť ako „dezorientátor“. Podľa Trumpa toto zariadenie zneškodnilo protivzdušnú obranu a ochranu Madúra.

„Discombobulator. Viac nemôžem povedať, ale veľmi by som chcel. Nakoniec nedokázali odpáliť svoje rakety. Mali ruské a čínske rakety, ale žiadna z nich nefungovala. Vošli sme, oni stlačili tlačidlá a nič sa nestalo. Boli úplne pripravení na náš útok,“ vyhlásil Trump.

Publikácia sa domnieva, že ide o zvukovú zbraň, o ktorej sa už spomínalo v tlači.

17:04

Rokovania o Ukrajine v Abú Dabí prebehli v konštruktívnej a pozitívnej atmosfére, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa vlády Spojených arabských emirátov.

Podľa jeho informácií strany diskutovali o nevyriešených otázkach v rámci mierového plánu navrhnutého Trumpom, konzultácie prebehli v „konštruktívnej a pozitívnej atmosfére“. Ako uvádza zdroj, počas rokovaní zástupcovia Ukrajiny a Ruska tiež priamo spolupracovali.

Pripomíname, že podobne pozitívne hodnotili rokovania v komentároch médií aj zástupcovia ukrajinskej aj ruskej delegácie (hoci anonymne).

Zatiaľ však nie sú známe žiadne konkrétne výsledky. Hoci sa dohodli, že rokovania budú pokračovať aj naďalej. To môže nepriamo svedčiť o tom, že rokovania skutočne neskončili úplným neúspechom.

Pripomíname, že hlavnou témou rokovaní v SAE, ako bolo uvedené skôr, bola diskusia o stiahnutí ukrajinských vojsk z Doneckej oblasti, na čom trvá Rusko a, ako píšu médiá, aj Trump

15:06
Lietadlová loď CVN 78 Gerald R. Ford pri ostrove Saint Thomas na Panenských ostrovoch USA, 21. január 2026

15:01

Rokovania o Ukrajine v Abú Dabí za účasti ruskej delegácie sa skončili.

Členovia ruskej delegácie sa vrátili do hotela.

Vyjednávacie tímy v Abú Dabí preštudovali a prediskutovali niekoľko dokumentov o urovnaní na Ukrajine, uviedol zdroj z vyjednávacieho tímu.

15:00

Mariána Magáta dnes prepustili z väznice pri Trnave po odpykaní celého trestu. Podotkol, že plánuje pokračovať v publikačnej činnosti.

„Nikto mi skrátka nezakáže sa vyjadrovať, aj keby som mal znovu skončiť vo väzení, je mi to jedno,“ povedal Magát po odchode z väznice.

14:21

Rokovania o Ukrajine budú pokračovať budúci týždeň v Spojených arabských emirátoch, píše korešpondent Axios Ravid s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov, ktorí pozitívne hodnotili priebeh rokovaní.

„Ukrajinskí predstavitelia mi oznámili, že trojstranné rokovania medzi USA, Ruskom a Ukrajinou v Abú Dabí boli „pozitívne“ a „konštruktívne“. Ďalšie kolo rokovaní sa uskutoční v Abú Dabí budúci týždeň,“ píše Ravid.

14:02

Košickí hasiči pomáhali osobe v bezvedomí v rieke Torysa. Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach na sociálnej sieti informovalo, že osobu vo vode im nahlásili v katastri obce Vyšná Hutka v okrese Košice-okolie vo štvrtok (22. 1.) večer.
„Po príchode na miesto sa osoba nachádzala spodnou časťou tela v rieke a bola v bezvedomí. Prístup k záchrane komplikoval šmykľavý breh rieky. Hasiči sa k osobe dostali pomocou istiaceho lana a v spolupráci so záchranármi jej poskytli prvú pomoc,“ uviedlo KR HaZZ. Pre nevylúčené zranenie chrbtice osobu v stabilizovanom stave a zafixovanú pomocou nosidiel transportovali do sanitného vozidla.

13:52

Vyjednávacie tímy na trojstrannom stretnutí v Abú Dabí diskutujú o viacerých dokumentoch týkajúcich sa mieru na Ukrajine, píše ruská štátna agentúra TASS.

O aké dokumenty presne ide, nie je špecifikované.

Predtým bolo oznámené, že hlavnou témou stretnutia bude diskusia o požiadavke Ruskej federácie (ktorú podľa médií podporuje aj Trump) stiahnuť ukrajinské vojská z Doneckej oblasti.

11:52

Cesta medzi obcami Slanec a Rákoš je neprejazdná. Informovala o tom košická polícia s tým, že sa na ceste II/552 stala dopravná nehoda, pre ktorú museli cestu uzavrieť. Doprava je odkláňaná v obci Bohdanovce na Ruskov a následne na Slančík. V obci Slanec je doprava odkláňaná na Slančík a následne na Ruskov.

V mieste nehody sa zrazili tri autá, v ktorých dokopy sedelo šesť ľudí, z ktorých traja sa sú zranení. Medzi zranenými je aj jedna maloletá osoba. Zranené osoby previezli na ošetrenie rýchlou lekárskou pomocou.

11:47

Správa agentúry Bloomberg: USA minulý týždeň požiadali Taliansko, aby sa stalo zakladajúcim členom Trumpovho Mierového výboru v snahe posilniť dôveryhodnosť a legitimitu nového orgánu.

11:34

V Abú Dabí začal druhý kolo rokovaní delegácií USA, Ukrajiny a Ruska.

Informujú o tom ruské médiá

10:41

Irán varuje, že začne byť považovaný za začiatok totálnej vojny – Sky News. Trump uviedol, že americká „armáda“ sa blíži k Iránu, ale vyjadril nádej, že nebude potrebné ju použiť. Lietadlová loď so svojím sprievodnou skupinou sa priblížila k Iránu natoľko, že je zaútočiť.

10:08

Britský premiér Keir Starmer reagoval na „hrozný“ výrok prezidenta Donalda Trumpa na Svetovom ekonomickom fóre v Davose tento týždeň, v ktorom tvrdil, že sily NATO zostávali „trochu bokom od frontovej línie“ v Afganistane. „Nikdy sme ich nepotrebovali. Nikdy sme od nich nič nežiadali,“ povedal Trump o NATO, napriek tomu, že Spojené štáty boli jediným členom aliancie, ktorý kedy uplatnil článok 5 po útokoch 11. septembra.

Vo svojej odpovedi na výrok prezidenta Trumpa Starmer dnes v rozhovore uviedol: „Dovoľte mi začať tým, že vzdávam hold 457 našim vojakom, ktorí zahynuli v Afganistane. Nikdy nezabudnem na ich odvahu, statočnosť a obetu, ktorú priniesli svojej krajine. Je tu tiež mnoho tých, ktorí boli zranení, niektorí s život meniaciimi zraneniami. Preto považujem výroky prezidenta Trumpa za urážlivé a otvorene hrozné. A nie som prekvapený, že spôsobili takú bolesť príbuzným tých, ktorí boli zabití alebo zranení, a v podstate celej krajine… Keby som sa vyjadril nesprávne alebo povedal tieto slová, určite by som sa ospravedlnil.“

09:03

Rozhodnutie Washingtonu vystúpiť zo Svetovej zdravotníckej organizácie poukazuje na potrebu jej reformy. Vyhlásil to osobitný predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Dmitrijev.

Podľa jeho slov WHO preukázala svoju neefektívnosť počas pandémie COVID-19.

Organizácia sa, ako poznamenal Dmitrijev, premenila na skorumpovanú byrokratickú štruktúru.

08:16

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva v piatok obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa zo snahy vytvoriť „novú OSN“ prostredníctvom tzv. Rady mieru.

08:10

Viac než desať amerických štátov vyhlásilo výnimočný stav pred príchodom zimnej búrky, ktorá by mohla byť jednou z najintenzívnejších za posledné roky.

08:09

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje vyvinúť tlak na Kubu, a to aj prostredníctvom námornej blokády dodávok ropy, uviedol portál Politico s odvolaním sa na nemenované zdroje.

08:08

Haitská prechodná prezidentská rada v piatok rozhodla o odvolaní premiéra Alixa Didiera Fils-Aimého. Väčšina jej členov sa tak rozhodla urobiť napriek tomu, že Spojené štáty ich od tohto kroku odhovárali.

08:07

Najmenej sedem ľudí zahynulo a ďalších 82 je nezvestných po zosuve pôdy v indonézskej provincii Západná Jáva. V sobotu o tom informoval úrad pre zvládanie katastrof, podľa ktorého oblasť zasiahli silné dažde

08:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nečítajte ukrajinské vyhlásenia ani na noc, ani ráno…

Lavrov odpovedal na Zelenského vyjadrenia o prímerí. Moskva je pripravená na priame rozhovory s Kyjevom, uvádza ruský denník KP. Pritom denník FT varuje, že vystúpenie USA z rozhovorov o ukrajinskom konflikte je čoraz pravdepodobnejšie, hoci USA len ťažko môžu byť úprimným a nezainteresovaným sprostredkovateľom konfliktu, keďže sú doň priamo spravodajsky aj vojensky zapojené

Sergej Lavrov
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov / Foto: SITA/AP-Pavel Bednyakov, Pool
❚❚
.

 

Perspektívy BRICS

Rada ministrov zahraničných vecí krajín BRICS v utorok ukončila svoje zasadnutie v Riu de Janeiro. Ruský minister zahraničných vecí komentujúc výsledky stretnutia BRICS v Brazílii poznamenal, že čoskoro nastane nová etapa rozširovania tejto organizácie. Proces rozširovania BRICS sa v blízkej budúcnosti obnoví, uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov po stretnutí ministrov zahraničných vecí BRICS v Brazílii.  Podľa neho bolo minuloročné stretnutie v Kazani venované prijatiu nových členov, po ktorom sa rozhodlo o prestávke s cieľom prispôsobiť činnosť organizácie novým podmienkam. Lavrov zdôraznil, že teraz sa vytvoril spoločný názor na potrebu zohľadniť záujmy mnohých štátov, ktoré prejavili záujem o vstup do BRICS. Poznamenal, že partnerské krajiny budú považované za prioritných kandidátov na plné členstvo.    „Nepochybujem o tom, že proces rozširovania bude čoskoro pokračovať,“ povedal Lavrov a zdôraznil dôveru v ďalší rozvoj združenia a pripravenosť BRICS na novú etapu. Zástupca vedúceho prezidentskej administratívy Maxim Oreškin poukázal na dôležitú úlohu BRICS ako hybnej sily svetovej ekonomiky a globálneho rozvoja.

 

Damoklov meč svetovej vojny

Sergej Lavrov zhrnul výsledky stretnutia: Moskva a Washington môžu čoskoro dospieť ku konkrétnym rozhodnutiam. Dodal, že „Spojené štáty si uvedomujú, že nemôžeme dopustiť tretiu svetovú vojnu“. Na otázku, či je BRICS schopný odtiahnuť ľudstvo od okraja priepasti: pádu, ktorý by sa mohol skončiť svetovým konfliktom, Lavrov odpovedal: „Uvedomenie si, že tretia svetová vojna je neprijateľná, je zrejmé aj v mnohých ďalších krajinách, ktoré nie sú členmi BRICS. Treba však poznamenať, že si to akosi neuvedomujú elity Európy, z ktorej už dve svetové vojny vznikli.  Toto pochopenie je pritom ale zrejmé z vyhlásení vedenia USA“.

 

.

Pripomenul, že viceprezident Spojených štátov J. D. Vance nedávno povedal to isté: „varoval tých, ktorí vyzývajú ukrajinský režim, aby pokračoval vo vojne, ktorí sa snažia vtiahnuť Európanov do tohto konfliktu tým, že na Ukrajine rozmiestnia nejaké mierové, stabilizačné a iné kontingenty“. Lavrov uviedol, že samotný BRICS nestačí na to, aby odviedol svet z tohto nebezpečného smerovania. Čoraz viac krajín si však uvedomuje, že úloha zabrániť tretej svetovej vojne sa stáva prvoradou. „Dnes je táto úloha veľmi, veľmi naliehavá, najmä tvárou v tvár neuváženým agresívnym akciám a výzvam, ktoré zaznievajú z vedenia krajín Európskej únie a z Londýna,“ povedal minister. Šéf ruskej diplomacie dodal: „Myslím si, že takmer všetci vidia pozitívnu stránku toho, čo sa deje. To znamená, že rokovania medzi Ruskom a Spojenými štátmi pokračujú. Do akej miery sa podarí nájsť konkrétne kroky na realizáciu tohto spoločného záujmu ukáže blízka budúcnosť,“ uzavrel diplomat.

Všetci účastníci stretnutia v Riu dali jasne najavo, že je pre nich dôležité uvedomiť si, ako sa vyvíjajú vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom. „Zaznelo to v mnohých vystúpeniach a v početných kontaktoch, ktoré som mal popri ministerskom stretnutí,“ vysvetlil minister zahraničných vecí. A osobitne zdôraznil, že Rusko bude naďalej budovať vzťahy so Spojenými štátmi transparentným spôsobom a, samozrejme, v žiadnom prípade nie na úkor tradičných, pevných väzieb so strategickými partnermi a rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi.

 

Treba riešiť príčiny konfliktu

Na stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín BRICS, boli podrobne opísané zásadné prístupy Ruska k urovnaniu ukrajinského konfliktu. „Opäť sme podrobne opísali naše principiálne prístupy k riešeniu tohto konfliktu odstránením príčin jeho vzniku,“ povedal. Podľa neho boli príčinami snahy rozšíriť NATO na východ až k hraniciam Ruska a snaha prijať Ukrajinu do Severoatlantickej aliancie, čo by prispelo k vytvoreniu hrozieb pre bezpečnosť Ruska. Lavrov tiež uviedol, že je potrebné zastaviť postup kyjevského režimu, ktorý likviduje všetko, čo súvisí s Ruskom, vrátane jazyka, kultúry, ruských médií a kanonickej pravoslávnej cirkvi. Podľa ministra väčšina účastníkov, ktorí komentovali situáciu na Ukrajine, prejavila pochopenie pre prístupy Ruska zamerané na riešenie konfliktu. Lavrov poznamenal, že Rusko bude v tejto práci pokračovať. Ruský minister zahraničných vecí zdôraznil, že Moskva pravidelne informuje partnerov z BRICS o priebehu rokovaní s Washingtonom. Informácie sa odovzdávajú prostredníctvom veľvyslancov. Lavrov poznamenal, že Ruská federácia je za spravodlivý, rovnocenný dialóg zameraný na vytvorenie rovnováhy záujmov. Minister vyjadril nádej, že v blízkej budúcnosti sa potvrdí, že Moskva a Washington majú spoločný záujem. Rusko bude aj naďalej nadväzovať kontakty so Spojenými štátmi, ale nebude tak robiť na úkor svojich partnerov.

 

.

Rusko je pripravené na priame rokovania

V reakcii na rozhodnutie ruského prezidenta vyhlásiť prímerie počas 80. výročia Veľkého víťazstva Kyjev vyzval Moskvu, aby nečakala a zastavila bojové akcie priamo na 30 dní. Lavrov dostal otázku, či sa má zmysel  počúvať takéto vyhlásenia ukrajinského režimu, vzhľadom na to, že OSU doteraz nedodržali žiadne prímerie. Minister odporučil: „Nečítajte vyhlásenia predstaviteľov ukrajinského režimu ani na noc, ani ráno. Veľmi dobre vieme, akú cenu majú tieto vyhlásenia.“ Sergej Lavrov uviedol, že chápe, prečo Ukrajina potrebuje okamžité a predĺžené prímerie: ukrajinské ozbrojené sily naliehavo potrebujú prestávku. „Teraz zrazu na pozadí toho, čo sa deje na línii kontaktu, kde ukrajinský režim ustupuje vpred a vzad, mení svoj postoj o 180 stupňov zrazu začína požadovať okamžité prímerie bez predbežných podmienok. Prímerie v takejto situácii považuje Rusko za predbežnú podmienku, ktorú Západ využije na ďalšiu podporu kyjevského režimu a posilnenie jeho vojenského potenciálu. A prezident Vladimír Putin,“ pripomenul Lavrov, „vyslovil návrh Ruska: začať priame rokovania bez predbežných podmienok. Moskva je na to pripravená. A pre udržateľné prímerie je potrebné vytvoriť mechanizmy na poctivé monitorovanie prímeria. Tie však zatiaľ neexistujú: Schopnosť ukrajinského režimu organizovať provokácie je dobre známa. Niet pochýb o tom, že tieto provokácie by pokračovali bez ohľadu na to, ako bude toto prímerie organizované. Nevidíme žiadnu možnosť čestného monitorovania zodpovedného dodržiavania tohto prímeria.“

 

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov 29. apríla uviedol, že od Kyjeva nedostal žiadnu odpoveď na priame rokovania s Ruskom. Podľa neho ruský prezident Vladimir Putin opakovane vyhlásil, že krajina je pripravená začať rokovania bez akýchkoľvek predbežných podmienok.

 

Medzitým narastajú obavy elít EÚ a Kyjeva z odstúpenia Washingtonu z rokovaní

V Európe a Kyjeve rastú obavy, že Trump upustí od sprostredkovateľského úsilia o vyriešenie konfliktu na Ukrajine, uviedol denník Financial Times. A je na to dôvod – americkí diplomati totiž vôbec nie sú schopní presvedčiť svojich ruských partnerov za rokovacím stolom. Európski a ukrajinskí predstavitelia sa obávajú, že Donald Trump je na pokraji opustenia mierových rozhovorov s Kyjevom a Moskvou a že pomalé tempo rokovaní môže využiť ako zámienku na tvrdenie, že urobil všetko, čo bolo v jeho silách. Uviedli to zdroje oboznámené s rokovaniami. Americký prezident bol zvolený na vlne sľubov, že konflikt ukončí do „24 hodín“, ale jeho kroky smerom k Vladimírovi Putinovi a pokusy vyvíjať tlak na ukrajinské vedenie mu nepomohli zabezpečiť ani 30-dňové prímerie, nieto ešte trvalé.

.

Nedávne rozhovory s americkou stranou presvedčili európskych a ukrajinských predstaviteľov, že Trump je pripravený využiť akýkoľvek prielom tento týždeň, keď si pripomína prvých 100 dní vo funkcii, aj keby to neviedlo k dlhodobému riešeniu, uviedli štyria predstavitelia pre Financial Times. Jeden z európskych predstaviteľov uviedol, že Trump „vytvára situáciu, v ktorej si môže nájsť zámienku na odchod tým, že úlohu prenesie na plecia Ukrajiny a Európy“. Pochopiteľná neochota Putina pristúpiť na niektoré požiadavky USA a Ukrajiny, ako je napríklad ponechanie stavu ukrajinských ozbrojených síl po skončení konfliktu, kontrola nad Záporožskou JE, vzdanie sa podľa Ruska ešte neoslobodených častí štyroch regiónov a zložitosť samotnej konfliktnej situácie prinútili Trumpa prehodnotiť svoju snahu o dosiahnutie mierovej dohody, uvádzajú zdroje FT. Rusko taktiež trvá na denacifikácii Ukrajiny a ochrane práv ruskojazyčných Ukrajincov. Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v nedeľu označil tento týždeň za „kritický“ pre rozhovory a naznačil, že Washington nie je ochotný nechať sa vtiahnuť do zdĺhavých diskusií. Ruský prezident v pondelok navrhol trojdňové prímerie na sviatky 8. – 10. mája, keď si Rusko pripomína víťazstvo Sovietskeho zväzu v druhej svetovej vojne.

Americkí predstavitelia sa „začali obávať, že sa v rokovaniach s Ruskom naozaj nevrátia s ničím“ a navrhujú dohodu, ktorá by sa zmestila do Trumpovho krátkeho termínu, uviedol zdroj oboznámený s rokovaniami. „Toto bude naozaj dôležitý týždeň a my sa musíme rozhodnúť, či chceme zostať angažovaní,” povedal Rubio pre NBC.

 

Podľa jedného z predstaviteľov všetky tieto udalosti spôsobili, že niektoré európske hlavné mestá prehodnotili svoje snahy udržať Trumpa v procese rokovaní a namiesto toho robiť „správne veci“ a nie to, čo chce Trump. Kyjev sa pomaly pripravuje na to, že v očakávaní stiahnutia sa USA bude konať sám. Zvyšuje domácu výrobu zbraní a zintenzívňuje rozhovory s európskymi spojencami o budúcej pomoci. Podľa úradníkov nie je jasné, či USA ukončia spravodajskú a vojenskú podporu Ukrajine, ktorú Trump dočasne pozastavil už v marci, ak Biely dom upustí od diplomatického úsilia. Budeme tento vývoj pozorne sledovať.

 

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Peter Bielik

Branislav Čech

.
.
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi v noci pokračovali ničením infraštruktúry

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Rozširuje sa vírus, so úmrtnosťou až 75 %. Ľudia upadajú do kómy

Objavil sa nový vírus, so smrtnosťou až 75 %. Ľudia upadajú do kómy. V Indii zaznamenali vypuknutie nevyliečiteľného smrteľného vírusu,…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zožerú vás zaživa, odkazuje Trump Kanade a hrozí jej 100 % clami

Donald Trump hrozí Kanade 100 % clami v prípade, že uzavrieť obchodnú dohodu s Čínou. Kanadského premiéra Marca Carneyho nazval…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blanár sa zastal ukrajinských civilistov a vyzval Rusko, aby prestalo s nehumánnym prístupom k nim

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár vyjadril podporu ukrajinským civilistom. Urobil tak po opakovaných útokoch Ruska na energetické ciele na Ukrajine,…

24. 01. 2026 | Aktualizované 24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Aktualizované 24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší týždeň, ďalšie poníženie Európy

Ešte včera sa európski lídri tvárili, že sa im podarilo obrániť Grónsko, vďaka svojmu jednotnému postoju. Dnes presiakajú von informácie,…

24. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Europoslanec zúri, kým mnohým ľuďom neprišla energopomoc vôbec, na jeho domácnosť prišlo 120 eur

Europoslanec za Progresívne Slovensko Michal Wiezik zúri. Na jeho domácnosť totiž prišli dva šeky s energopomocou v hodnote 60 eur

24. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko už nechce skladovať svoje zlato v USA

Píše o tom The Guardian s odvolaním sa na nemeckých ekonómov. Podľa údajov tohto vydania má Nemecko druhé najväčšie zásoby…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa ocitla v strategickej slepej uličke

Akékoľvek možné scenáre ukrajinského konfliktu budú mať pre Ukrajinu vážne dôsledky. Píše o tom „Berliner Zeitung“

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivé dejiny Slovanov

Najnovšia kniha Oskára Cvengroscha Pravdivé dejiny Slovanov prináša novú koncepciu dejín, zostavenú na základe oficiálnych gréckych a rímskych zdrojov. Knihu si…

24. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dnes je to Grónsko, zajtra to môže byť Kuba, Trump je podľa Danka nevyspytateľným partnerom pre Európu

Dnes je to Grónsko, zajtra to môže byť Kuba. Americký prezident Donald Trump je pre Európu nevyspytateľným partnerom. Uviedol to…

24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel legendárny vzpierač a olympijský víťaz z Moskvy 1980. Žil v chudobe, zlatú medailu predal

Vo veku 68 rokov včera zomrel bývalý československý reprezentant vo vzpieraní Ota Zaremba. Preslávil sa hlavne olympijský titulom z Moskvy…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónsko neprijme dohodu Trumpa a Rutteho

Grónsko neprijme dohodu Trumpa a Rutteho, ak bude zahŕňať otázku prístupu Američanov k zdrojom ostrova

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa dialo na stretnutí v Moskve

Komentár Jurija Ušakova k stretnutiu Vladimira Putina so špeciálnym vyslancom amerického prezidenta Stevenom Witkoffom

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Matovič sa vo vnútri smial, na aké dno stiahol SaS a PS. Budú sa musieť prijať opatrenia

Vzhľadom na roztržky poslancov v závere decembrovej schôdze parlamentu, ktoré sa takmer skončili fyzickou konfrontáciou, považuje predseda SNS Andrej Danko…

24. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Turecko proti Izraelu inštaláciou radaru

Napäté vzťahy Izraela s Tureckom sa pravdepodobne vyostria po inštalácii a prevádzke tureckého radaru riadenia letovej prevádzky na medzinárodnom letisku…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Germánov a ich svet na troskách Západorímskej ríše priblíži historik

V Thurzovom dome Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici pokračuje aj v novom roku 2026 cyklus popularizačných prednášok Stretnutia s minulosťou

24. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik konštatuje, že Putin, Trump a Si Ťin-pching práve ukončili dolárový systém budúcnosti

Rusko, 24. januára 2026 - Rusko je svetovým lídrom v rýchlosti hromadenia zlata v rezervách. Ak počítame od roku 2000,…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Nebude Trumpovi Grónsko stačiť?

Biely dom a ministerstvo vojny USA naďalej naznačujú zámer obsadiť Grónsko, a možno nielen Grónsko

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Fico podpísal dohodu s USA o jadrovej spolupráci unáhlene

Podpredseda Národnej rady SR a predseda koaličnej SNS Andrej Danko si myslí, že predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) podpísal medzivládnu…

24. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gerhard Schröder: Obávam sa o budúcnosť našej krajiny

Bývalý nemecký kancelár sa domnieva, že upustenie od spolupráce s Ruskom bude jedným z dôvodov úpadku Nemecka

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kauza logá pre STVR sa zamotáva. Dizajnér hovorí, že to je inak

Logá, ktoré Slovenská televízia a rozhlas zaregistrovala na Úrade priemyselného vlastníctva, nie sú dielom fotografa a grafického dizajnéra Daniela Zachara

24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Cibulkovej manželstvo sa zrejme definitívne rozpadá

Médiá už v druhej polovici minulého roka naznačovali, že Dominika Cibulková sa na verejnosti prestala objavovať s manželom Michalom a…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

Obec je proti stavbe veterných elektrární napriek zmluve s investorom

Poslanci obecného zastupiteľstva v Štefanove v okrese Senica ešte na decembrovom zasadnutí jednohlasne odmietli výstavbu veterných elektrární na svojom území

24. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jediné kúpele na Slovensku

Voda a vzduch tvoria základ života, no čoraz častejšie počúvame z médií o ich nedostatku, resp. znečistení. To však neplatí…

24. 01. 2026 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hollywood vs. umelá inteligencia: Herci začali boj

Stovky hollywoodskych hviezd sa rozhodli postaviť proti používaniu umelej inteligencie vo filmoch a seriáloch

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Talianska premiérka varovala lídrov EÚ pred otvoreným odporom proti Trumpovi

Meloniová za zatvorenými dverami odrádzala lídrov EÚ, aby sa postavili proti Trumpovi, informuje Politico

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina je na hrane humanitárnej katastrofy a žobre o prímerie

Ukrajina je na pokraji humanitárnej katastrofy, potrebuje energetické prímerie, vyhlásil v Davose generálny riaditeľ DTEK Maxim Timčenko

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuchyňa ako zo sna: Inšpirácia z reálneho života

Kuchyňa je jedným z najdôležitejších priestorov v domácnosti a jej dobrá organizácia dokáže úplne zmeniť každodenné fungovanie. Mnohí si myslia,…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

Maurícius svoje Chagosovské ostrovy neuvidí

Starmer stiahol návrh zákona o prevode Chagosových ostrovov na Maurícius po kritike zo strany Trumpa, píše The Telegraph

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo v sobotu podvečer na rýchlostnej ceste R2 v okrese Revúca. Cesta je neprejazdná. TASR o tom informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.
„Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu osôb. Na mieste zasahujú štyria príslušníci HaZZ na dvoch kusoch techniky,“ uviedol Ján Ostrihoň z operačného strediska.

19:34

Izraelské médiá informujú, že najvyšší vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí bol umiestnený do chráneného bunkra v rámci príprav na odrazenie amerického útoku.

19:11

19:09

Trojstranné rokovania medzi USA, Ruskom a Ukrajinou budú pokračovať budúcu nedeľu, 1. februára, v Abú Dabí.

Informoval o tom novinár Axios Barak Ravid s odvolaním sa na amerického úradníka.

18:56

Federálni agenti zastrelili muža po tom, ako ho dnes ráno niekoľko agentov zadržalo a zvalilo na zem v Minneapolise v štáte Minnesota. Nie je jasné, čo prinútilo policajta dvakrát streliť dvakrát do hrude. Ministerstvo vnútornej bezpečnosti informovalo Fox News, že muž, do ktorého niekoľkokrát vystrelili, bol ozbrojený pištoľ, ktorú po streľbe zabavili federálni agenti.

17:34

.

Prečo je Arktída dôležitá pre Nemecko

Odvtedy, čo pred takmer štyrmi rokmi začala vojna na Ukrajine, pozornosť Európy sa pevne upriamila na východné krídlo NATO. Mohla…

23. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

15 ľudí zdieľa predmety z domácnosti, ktoré existujú v ich krajine musia mať doma

Predmety, ktoré denne používame v domácnosti, často považujeme za úplne samozrejmé. Až pri pohľade za hranice si uvedomíme, že mnohé…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

Nelegálny migrant pracoval ako policajt 10 rokov

Policajt z predmestia Chicaga bol zatknutý Imigračnou a colnou kontrolnou službou po tom, ako úrady zistili, že nelegálne pobýval v…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SZL reaguje na kauzu Jeliseja Kuzmina

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na sociálnej sieti reagovala na rozhodnutie Zväzu slovenského lyžovania nevziať jej syna Jeliseja na zimné olympijské…

24. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Trh sa zrútil“. Čo sa deje s nehnuteľnosťami v Kyjeve na pozadí energetického kolapsu?

V Kyjeve sa na pozadí energetického kolapsu prakticky zastavil trh s nehnuteľnosťami

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Progresívci sa stále držia na prvom mieste, Republika predbehla Hlas-SD

Progresívne Slovensko opäť obsadilo prvenstvo v prieskume. Ak by sa voľby do parlamentu konali v druhej polovici januára, progresívci by…

23. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Peter Bielik

Branislav Čech

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov