Sevastopoľ si dávno vyhliadli ako základňu NATO

Sevastopoľ 19. januára 2015 (HSP/Foto:TASR)

 

Prinášame vám rozhovor, ktorý uverejnila koncom minulého roka Komsomolskaja pravda

Podobná situácia bola pred pol storočím v dobe Karibskej krízy. O nečakaných historických paralelách hovorili pre Komsomolskú pravdu vedúci Centra pre výskum spoločenských aplikovaných problémov plukovník vo výslužbe Alexander Žilin a plukovník vo výslužbe Generálneho štábu Ruskej federácie Grigorij Vanin.

Sevastopoľ si dávno vyhliadli ako základňu NATO. Ozaj to bolo také vážne?

Ilustračné foto

Žilin: Áno. Bola ostro nastolená otázka “kto z koho”. Rusko na čele s Putinom skladali skúšky zo štátnosti.

Karibská kríza sa začala v roku 1962 preto, že ZSSR rozmiestnil na Kube jadrové rakety, ktoré boli schopné pokryť územie USA. Každú chvíľu mohla začať jadrová vojna. A teraz?

Žilin: Spresním. Vtedy bol Sovietsky zväz nútený dopraviť svoje rakety na Kubu ako odpoveď na hrozby USA. Američania ešte v roku 1961 umiestnili okolo tureckého mesta Izmir 15 rakiet Jupiter s jadrovým hlavicami, ktoré boli schopné zasiahnuť Moskvu a iné sovietske mesta. Teraz sa Yenkees chystali vyhnať z Krymu našu Čiernomorskú flotilu a rozmiestniť na polostrove svoje jadrové rakety. Z vojenského hľadiska sa to rovná porážke bez vojny. Už ku koncu roka 2014 sa mal polostrov stať hlavnou základňou  NATO v regióne, alebo ako hovoria samotní Američania, stacionárnou, nepotopiteľnou lietadlovou loďou pri “ruskom plote”. Na Kryme sa ešte v minulom roku začali tajne opravy objektov, vybratých na rozmiestnenie vojsk, štábov, skladov a ďalšej infraštruktúry NATO. Zdôrazňujem, že Rusko bolo nútené venovať pozornosť Krymu, tak ako ZSSR Kube, v záujme vlastnej bezpečnosti.

 

ŠPECIÁLNA OPERÁCIA “PRIATEĽKA PRE ANJELA”

Vráťme sa do roku 1962. Chruščov ako odpoveď na americké rakety v Turecku navrhol “pustiť do amerických nohavíc nášho ježa” – vytvoriť raketovo-jadrovú základňu na Kube a zobrať si na mušku USA. Kto rozhodol teraz podsunúť nám “amerického ježka”?

Vanin: Ťažko sa to dozvieme kto a kedy v USA ako prvý rozhodol urobiť z Krymu základňu NATO. To nie je dôležité. Pochopiť je treba jedno: okupácia Krymu bola pre USA úlohou číslo jedna. Dokonca Majdan bol druhotný. Všetko sa začalo rozkrúcať vtedy, keď sa pracovníčka americkej vlády Katarína Čumačenko stala ženou Juščenka. Bola to klasická operácia  “Priateľka pre anjela”. Čumačenkova je dcérou ukrajinských emigrantov, “náhodne” sa ocitla v biznis triede v lietadle vedľa Juščenka. Počas dlhého letu cez oceán sa zoznámili. Očarovaný Juščenko nechal ženu a detí. Nová žena fakticky prevzala moc na Ukrajine do svojich rúk. Pomáhal jej vtedajší minister zahraničných veci Jaceňuk, ktorý sa stal neskôr hlavou Najvyššej rady a premiérka Júlia Tymošenková. Jaceňukova vlastná sestra Alina Steel už mnoho rokov žije v kalifornskej Santa Barbare, je vydatá za Američana. Júlia Tymošenková je “zavesená na háčiku u Yenkees ešte z dôb veľkého prípadu bývalého premiéra Ukrajiny Lazarenka, ktorý si odsedel v USA 8 rokov za “finančné machinácie na Ukrajine”. Lazarenko celkovo prispel k rastu biznisu Tymošenkovej, avšak ju súdneho procesu neuchránili. Tieto osoby sa pričinili o zradu národných záujmov a bezpečnosti Ukrajiny štruktúram NATO.

Je možné dokázať dokumentačne tajné zblíženie Ukrajiny a NATO?

Vanin: Po vstupe amerických vojsk bolo plánované podpísať dohodu o vojenskej spolupráci, v ktorom bol bod: “USA majú právo použiť zbrane v prípade ohrozenia amerických vojakov, rozmiestnených na Ukrajine. Všetky podrobnosti sú uvedené v dokumentoch z obdobia prezidentovania Juščenka:

-  “Doplnok k Smernici prezidenta Ukrajiny číslo 289/2008 z 1.apríla 2008″. 

-  “Cieľový plán Ukrajina-NATO na rok 2008 v rámci Plánu spolupráce Ukrajina-NATO”.

-   Ako aj tajná –  “Analytická správa o plnení Cieľového plánu Ukrajina-NATO v rámci Plánu spolupráce Ukrajina-NATO v prvom polroku 2008″.

V auguste 2008 Ukrajina absolvovala krvavú skúšku, keď Saakašvili začal vojnu proti Južnému Osetsku /presnejšie povedané proti Rusku, pretože všetci vedeli, že Moskva nenechá napospas Cchinvali/. Washington chcel zistiť, či sa dokážu Ukrajinci zapojiť do vojnového konfliktu s Rusmi. Veď dôstojníci absolvovali ruské vojenské školy. Kyjev poskytol Gruzínsku  “Buky” s ukrajinskou obsluhou. Tie strieľali na ruské lietadla, zostrelili jeden bombardér Tu-22. Washington jasal, pretože antiruskosť Ukrajiny urobila dojem. Slovania boli rozdelení až do úrovne nenávisti!

 

ČAS “Č” BOL URČENÝ NA 15. MÁJA 2014

Znamenal príchod k moci Janukoviča koniec zblíženiu?

Vanin: Mnohí si tak myslia. V podstate Janukovič konal podľa princípu “aj našim, aj vašim”. Chcel všetkých preľstiť. Nás dojil a on sám bol pripravený odovzdať Krym Američanom. Kto dá viac. Tak sa rozhodol hrať. Keď v minulú jeseň USA organizovali v Kyjeve euromajdan, všetci to považovali za potrestanie Janukoviča, za odmietnutie na poslednú chvíľu podpísať dohodu o asociovaní s Európskou úniou. Odmietnutie bolo len formálnym dôvodom. V skutočnosti Yenkees sa rozhodli potrestať Janukoviča za to, že pod tlakom Putina začal brzdiť plánovanú okupáciu Krymu americkými vojskami. Samotný Janukovič v ten moment, ako si myslel on sám, ústupkami Američanom /nastávajúci súhlas s EÚ/ tlačil Rusko v cene na plyn a podobne.

Žilin: Obama sa rozhodol urýchliť proces politickej okupácie Ukrajiny zmenou moci v Kyjeve na proamerickú. Už k 15.máju 2014 mal nový premiér Jaceňuk vyhlásiť anulovanie zmluvy o Čiernomorskej flotile a žiadať jej odsun na územie Ruska.

Odkiaľ sú takéto informácie?

Vanin: Ako sa v takých prípadoch hovorí “zo spoľahlivých tajných zdrojov” Kyjevských. Nie všetkým ukrajinským vojakom sa páči NATO. Avšak zmluva s Ukrajinou o Čiernomorskej flotile sa končí až v roku 2017. A automaticky sa predlžuje ešte o 25 rokov za zľavy na ruský plyn.

To je možné len tak ju anulovať?

Vanin: Veľmi jednoducho. V situácii, kedy celé protiruské svetové spoločenstvo podporuje Kyjev, ultimátum, hoci aj s porušením  jednotlivých paragrafov zmluvy o rozmiestnení Čiernomorskej flotily, by dovolilo predčasne ukončiť jej platnosť Mohli pre nás vytvoriť neznesiteľné podmienky pobytu na Kryme. Predstavte si, že by vplávali americké vojnové lode. Pod ich ochranou by “Pravý sektor” každý deň útočil, terorizoval naše vojenské objekty. Boli také prípady za Juščenka, kedy sa nacionalisti pokúšali búrať brány pri vstupoch do našich vojenských útvarov. Mohli zinscenovať aj iné provokácie… Preto by sme boli donútení odísť sami.

Žilin: Otázku Krymu bolo nutné riešiť okamžite. Nad obyvateľmi Krymu zavisla hrozba fyzickej likvidácie. Experti pri výbore náčelníkov štábov USA ešte 17. januára zvažovali možnosť použitia žoldnierov zo súkromných vojenských organizácii a keď sa niečo nepodarí, tak aj vojakov na okupáciu Krymu. Putin hral otvorene. Priamo vysvetlil Obamovi a vedúcim predstaviteľom EÚ svoje stanovisko k Ukrajine. Vyhlásil, že nedovolí NATO gazdovať pri ruskom plote. Koncom februára Rusko uskutočnilo veľké vojenské cvičenia. Začiatkom marca The Washington Post, odvolávajúc sa na zdroje z Pentagonu, o nich napísal : “To čo sa uskutočnilo vyvolalo znepokojenie v Pentagóne a v európskom velení vzdušných síl USA, pretože tieto cvičenia boli najväčšie za 20 rokov a predpokladali zvýšený stupeň bojovej pohotovosti ruských jadrových síl. Tvrdí sa, že do cvičení bolo zapojené aj 12. hlavná správa ruského ministerstva obrany, ktorá zodpovedá za jadrovú výzbroj. Napriek tomu výbor náčelníkov štábov NATO uistil politických predstaviteľov, že Kremeľ sa len snaží strašiť, avšak konať proti vôli USA si nedovolí. Yenkees pokojne začali prípravný cyklus na okupáciu polostrova.

 

KRYMČANOM PRIPRAVOVALI OSUD KOSOVA

Putinovi “zelení mužíci” – príslušníci ruských jednotiek dislokovaných podľa dlhodobej zmluvy s Ukrajinou na základniach na Krymu.

A Kremeľ musel začať konať bleskovo?

Vanin: Áno. Faktor času mal cenu zlata. Aby bola neutralizovaná patriotická nálada obyvateľov Sevastopoľa a ostatných obyvateľov polostrova, Yenkees pripravovali pre Krym osud podobný pre Kosovo. Podľa ich zámerov mali krymskí Tatári zohrať úlohu kosovských Albáncov, vyhlásiť suverenitu a očistiť Krym od Ruských vlastencov. Putinská operácia zabezpečila na polostrove stabilitu – od prijatia rozhodnutia o referende po jeho uskutočnenie. Bola unikátna a bezprecedentná po všetkých stránkach.

Žilin: Pred krymským referendom Jaceňuk rýchlo letel do USA na  konzultácie s Obamom. No narušiť referendum sa nepodarilo. “Dôležití ľudia” nedopustili provokácie. Americká tajná služba – agentúrna, kozmická, vzdušná, námorná, vojenská, rádiová a ďalšie utrpeli na Kryme plné fiasko. Nikdy predtým sa nestalo, aby v terajších podmienkach, keď je každý piaď zeme pod kontrolou, nikto nič nezistil. V éteri nebolo povedané jediné zbytočné slovo a presuny jednotiek sa uskutočnili absolútne skryte. Zahraniční experti sú toho názoru, že Rusko použilo technológie utajenia prípravy vojenskej operácie technickými prostriedkami, ktoré nemá nikto viac.

 

USTUPOVAŤ NIET KAM

Prečo sa vôbec tak držíte polostrova? Chápem, že je to posvätné miesto. Ale z vojenského hľadiska?

Vanin: Ak by sme stratili základňu v Kryme, fakticky by sme stratili Čierne more. Americké rakety na polostrove by sa stali začiatkom konca Ruska. Už nebolo kam ustupovať.

Žilin: Náš prezident, v podmienkach úplného nedostatku času, si skvele poradil s úlohou. Krym sa bleskovo vrátil do Ruska. Vladimír Putin ukázal, že jednopolarný svet už neexistuje. Rusko ďalej nepôjde skloniac hlavu vo vleku politiky USA. Odtiaľ vyplýva taká nenávisť voči nemu zo strany Washingtonu a Bruselu.

bg

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Belgicko vydalo do Rakúska Maročana, zrejme komplica teroristov

Salzburg 5. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Belgicko vydalo v nedávnej minulosti na trestné stíhanie do Rakúska marockého občana Abida T. (26), ktorý je od 25. augusta vo vyšetrovacej väzbe v Salzburgu S odvolaním sa na zdroje z prokuratúry o tom prinesie v utorkovom vydaní informáciu viedenský denník Die Presse,…

Historika Lacka vyhodil šéf ÚPN po odporúčaniach, aby sa zbavil “fašistu”

Bratislava 5. septembra 2016 (HSP/napalete.sk/Foto: Jana Birošová/aktuality.sk)   Jeden z najväčších historikov Slovenského národného povstania Vilém Prečan považoval za rozhodujúcu vlastnosť historika osobnú statočnosť, aby sa nedal zastrašiť, aby zostal verný princípom vedeckej práce. Historikov s takými vlastnosťami bolo na Slovensku málo aj dnes ich je ako šafranu. Občas sa, chvalabohu,…

Masaker motorovou pílou. Nemecké médiá komentujú prehru Merkelovej

Nemecko 5. septembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Rainer Jensen/dpa via AP)   O porážke Kresťanskodemokratickej únie Angely Merkelovej v krajinských voľbách v Meklenbursku-Predpomoransku píšu nemecké denníky ako o šoku alebo dokonca o masakre motorovou pílou. Krajinské voľby podľa zverejnených informácií vyhrala oslabená sociálna demokracia. Na druhom mieste skončila Alternatíva pre Nemecko. Denník Süddeutsche Zeitung informoval,…

Obama pricestoval do Laosu ako prvý úradujúci prezident USA

Vientian 5. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/APPablo Martinez Monsivais)   Barack Obama sa stal dnes prvým úradujúcim americkým prezidentom, ktorý prišiel na návštevu izolovaného vnútrozemského štátu Laos v juhovýchodnej Ázii. Informovala o tom tlačová agentúra AP Šéf Bieleho domu pricestoval dnes do laoského hlavného mesta Vientian na trojdňovú návštevu, ktorej cieľom je…

Mel Gibson: Po “Umučení Krista” príde film “Vzkriesenie”

Linec 5. septembra 2016 (HSP/kath.net/Foto:TASR-Claudio Onorati/ANSA via AP)   Hollywoodska hviezda herec a režisér Mel Gibson potvrdil americkému pastorovi Gregovi Lauriemu, že jeho budúci filmový projekt bude pokračovaním úspešného filmu „Umučenie Krista“.  Informoval o tom "Pro-kresťanský mediálny magazín". Pri návšteve kresťanského spoločenstva „Harvest Christian Fellowship“ v Kalifornii Gibson 36 000 návštevníkom kostola oznámil…

Merkelová prijala zodpovednosť za porážku CDU v Meklenbursku-Predpomoransku

Berlín 5. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová prijala dnes zodpovednosť za slabý volebný výsledok svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nedeľňajších voľbách vo svojej domovskej spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko. Informovala o tom agentúra DPA Kancelárka vyhlásila, že jej prioritou po voľbách bude znovu získať dôveru voličov. Zdôraznila však,…

Obama: Sankcie voči Rusku zostanú, kým Moskva nezmení postoj ohľadom Ukrajiny

Chang-čou 5. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Sankcie uvalené Západom na Rusko zostanú v platnosti dovtedy, kým Moskva nezmení svoj postoj ohľadom Ukrajiny. Popri summite krajín G20 v čínskom meste Chang-čou to dnes ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi povedal jeho americký mocenský náprotivok Barack Obama Informuje o tom agentúra DPA…

Sme rodina predkladá zákon na ochranu proti neprispôsobivým obyvateľom

Bratislava 5. septembra 2016 (HSP/Foto:Boris Kollár)   Neprispôsobivé osoby v novom zákone chce strana Borisa Kollára Sme rodina zadefinovať takto: Práceschopný občan, ktorý dlhodobo nepracuje alebo je dlhodobo nezamestnaný, nemá iný zdroj príjmov okrem sociálnych dávok, nepodniká, nepripravuje sa na budúce povolanie, prijal z verejných zdrojov viac finančných prostriedkov vo…

VideoOrbán: Neuvedomujeme si, do akej priepasti sa Európa rúti

Budapešť 05. augusta 2016 (HSP/Foto:Facebook)   "Ani si neuvedomujeme, ako hlboko sme klesli. Európa si neuvedomuje, do akej priepasti sa rúti", uvažuje maďarský premiér Viktor Orbán „Táto záležitosť s plotom.. Pozrite sa, Rakúšania sú dobráci od kosti. Nehovorím, že život s nimi bol počas posledných pár storočí jednoduchý, ale aj napriek tomu…

Systém rozdeľuj a panuj prestáva fungovať a USA strácajú spojencov

Washington/Moskva 5. septembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Alexei Druzhinin/Pool Photo via AP)   Ruský autor Grigorij Ignatov publikoval článok, ktorý analyzuje postoj Turkov a ich dojem o "dvojtvárnosti" USA, kvôli ktorému USA Turkov ako spojencov strácajú...  Podľa Ignatova sa nervozita v politických kruhoch USA začína čoraz viac stupňovať, pretože strácajú svojich spojencov a…

Francúzi zablokovali kamiónmi Calais; požadujú uzavretie utečeneckého tábora

Calais 5. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)   Zamestnanci prístavu vo francúzskom Calais, vodiči kamiónov, miestni farmári a obchodníci dnes vozidlami zablokovali významnú diaľnicu v severnom Francúzsku, požadujúc uzavretie utečeneckého tábora v Calais prezývaného "džungľa", ktorého počet obyvateľov stále stúpa a vyvoláva v meste napätie.   Informovala o tom agentúra AP. Blokáda…

Sorosove nadácie bojujú proti katolíckym krajinám prostredníctvom potratov

New York/Dublin 5. septembra 2016 (HSP/kath.net/CNA/jg/Foto:TASR/AP-Wong Maye-e)   Nadácie „Open Society“ (Otvorená spoločnosť) miliardára Georga Sorosa očividne na celom svete sledujú stratégiu boja proti zákazu potratov. Vyplýva to z dokumentov uverejnených na internetovej stránke  DCLeaks.com. DCLeaks.com tvrdí, že dokumenty stratégie pochádzajú od nadácií, ktoré George Soros zriadil na celom svete na šírenie…

Vybrali sme z blogu

Súčasné problémy ľavice a snaha o jej kompromitáciu

Od porážky socializmu v roku 1989 sme svedkami neustálej kompromitácie ľavice a snahy o jej postupné zatlačenie do kúta. Prinášam môj krátky pohľad na tri hlavné oblasti, pri ktorých je v súčasnosti ľavica kompromitovaná. 1. Neomarxizmus a snaha o jeho kompromitáciu Neomarxizmus je newspeak, ktorého cieľom je nás zmiasť a…

Reči sa hovoria a chlieb sa je!

Takto to bolo odjakživa a takto je to stále! Demokracia (kapitalizmus), socializmus, diktatúra v mene vodcu. Všetky tieto systémy majú vždy niečo spoločné. Je problém keď niekto príliš nahlas otvára ústa proti systému. Niekde je dovolené viac niekde menej. Ale kto určuje čo je viac a čo je menej? Dvojaké…

Kedy sa na Slovensku dočkáme verejného zdôvodnenia politiky strašenia Ruskom? Časť X.

Ešte raz sa vrátim k článku Daniely Balážovej v denníku Pravda, ktorý bol uverejnený   pod názvom „Na Slovensku silnie proruská propaganda“. Len pripomeniem, že redaktorku veľmi zaujalo, kto ovplyvňuje slovenských bojovníkov proti „bruselskému diktátu“. Naše ministerstvo vnútra akosi analyzovalo proruskú propagandu na Slovensku a došlo k záveru, že sa vytvárajú nálady spochybňujúce členstvo v EÚ…

Sme na zlej strane

Súhlasím s pánom Kotlebom, mali by sme byť čo najskôr neutrálnym štátom a mali by sme vystúpiť z Európskej únie. Pán Fico síce obhajuje naše 12 ročné členstvo v EÚ, no ale na mňa to už nezaberá. Rast ekonomiky už nemôže zahlušiť hlas svedomia, že sme v darebáckych spolkoch. Má…

Úvaha nad scenárom možnej budúcnosti vývoja ľudstva

Je naozaj mimoriadne rozporuplné sledovať, akým smerom sa uberá život väčšiny ľudí okolo nás a aké to pre nich má a bude musieť mať dôsledky. Ten veľký rozpor spočíva v tom, že na jednej strane akosi úplne prirodzene zvykneme priať ostatným ľuďom iba to najlepšie, to znamená mier, pokoj a…

Spravodlivosť alebo fraška z Považskej Bystrice?

Spravodlivosť alebo fraška z Považskej Bystrice?   Ruku na srdce, koľko z nás vie, ako naozaj fungujú orgány činné v trestnom konaní, či už polícia alebo prokuratúra na Slovensku? Za seba môžem povedať, že som si myslel, že sú tu na to, aby zatvárali zločincov do basy. Orgány ochrany

TopSpeed

Veľké porovnanie: Mazda MX-5 typy NA, NB, NC a ND

7

Mazda MX-5 je najpredávanejším športovým autom na svete. Teda pokiaľ ju vnímate ako športové auto. Totiž za 27 rokov existencie mala výkon od 66 kW (90 koní) do 118 kW (160 koní), čo sa nedá označiť ako za veľké stádo koní. Ale o výkone a dynamike v priamke MX-5 nikdy…

Pokuty za diaľničné známky pôjdu dolu asi už od 1. októbra

2

Už dávnejšie sme vám priniesli informáciu o tom, že vláda plánuje znižovanie výšky pokút za jazdu bez platnej diaľničnej známky. Tá ma klesnúť zo súčasných 300 eur na 150 eur. Poslanci mali novelu zákona prijať v zrýchlenom konaní od júna 2016. Keďže to nestihli, do parlamentu sa dostáva na schválenie…

Poškriabaný lak nemusí vždy na prestriekanie

0

V spolupráci s ručnou autoumyvárňou KV Detail sme v ostatnom článku rozobrali riziká zanedbaného umývania auta od hmyzu (a nielen tam) počas letných horúčav. V prípade, že sa vám týmto spôsobom lak poškodil, nie je ešte všetko stratené.

Audi a Porsche vyvíjajú elektromobily samostatne, tu VW nešetrí

4

Každá zo značiek Audi a Porsche vyvíja elektrický sedan. Keďže obe patria do koncernu VW Group, logicky prichádza otázka, či si nebudú navzájom konkurovať. Áno, Audi patrí v hierarchii až pod Porsche, ale je to dostatočné odlíšenie?  

Ferrari zarobí na jednom aute až 56 000 €, Opel len 190 €

6

Najväčšie automobilové koncerny sveta sú Toyota, VW Group a General Motors. Z pohľadu predajných čísel a celkových tržieb sú zároveň aj najväčšími. Ako sú však veľké spoločnosti úspešné z pohľadu zisku na jedno predané vozidlo?  

Ferrari 550 Maranello ako investícia?

5

Asi ťažko by sme hľadali nadšenca, ktorý by mal Ferrari v garáži a nejazdil by ním. Je však aj iná sorta ľudí, ktorí vidia autá ako investíciu, kúpia ich, počkajú, kým ich cena narastie a potom predajú. Nie je tajomstvo, že toto sa dá robiť s exkluzívnymi typmi ako Ferrari LaFerrari, či Lamborghini Veneno.…

KAMzaKRÁSOU

Éterické oleje majú všestranné využitie pre zdravie

0

V prípade, že vám doma na poličke stojí minimálne jeden éterický olej, no vy neviete, čo s ním, na výber máte hneď viacero možností. Zďaleka totiž nejde len o kvapkanie do aromalampy. Éterické oleje nám dokážu pomôcť v závislosti od toho, z čoho sú vyrobené. Ak ste do tajov aromaterapie vkĺzli už dávnejšie, istotne máte svoju obľúbenú…

Fitness vám dodá sebavedomie a radosť do každého dňa

3

Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži ku koncu a nás už onedlho čakajú chladné dni. Aj vy máte pocit, že vám energia, ktorú ste načerpali počas voľných letných dní postupne ubúda? Načerpajte novú energiu z pohybu a naučte sa vnímať svoje telo na Fit&Balance Weekende, ktorý strávite v lone očarujúcej donovalskej prírody. 

Video Skákanie na trampolínach vám vytvaruje postavu!

2

Cvičenie na trampolínach je už dlhé roky obľúbenou aktivitou, ktorá napĺňa fitness centrá a telocvične po celom Slovensku. Dôvodom je, že obľúbiť si tento druh športu nie je vôbec ťažké. Skákanie na trampolíne do hudby je jeden z najúčinnejších spôsobov ako môžete vyformovať postavu a zbaviť sa nadbytočných kíl. Jeho veľkou výhodou je,…

NEW YORK - Miesta, ktoré sa oplatí vidieť - 2. časť

0

V minulom článku sme si spomenuli tri miesta, ktoré sa oplatí vidieť v meste New York. Konkrétne to boli Empire State Building, Central Park a Times Square. Dnes vám povieme o ďalších troch miestach, tak ako vyzerajú, a tak, ako som ich vnímala ja pri ich návšteve. Pozrieme sa bližšie na výhľad…

Vyrobte si 3 jednoduché jahodové domáce masky

2

Vedeli ste, že jahody sú jedným z najlepších prírodných produktov, ktoré môžete aplikovať na pleť? Vďaka obsahu esenciálnych ovocných kyselín vrátane kyseliny salicylovej sú najviac prospešnými pre liečbu akné. Preto v období jahôd je najideálnejšie siahnuť po tomto prírodnom bojovníkovi s akné než využívať rôzne chemické prípravky. Aké sú teda benefity jahôd? V prvom rade,…

Čokoládový cheesecake s černicami

1

Cheesecake určite dobre poznáte. Sýty dezert so sušienkovým základom má však množstvo variácií. Môže byť pečený aj nepečený, s rôznymi druhmi polevy alebo s ovocím. Dnes vám prinášame recept na cheesecake, ktorý ste možno ešte nejedli.

TopDesat

Vypočuj si modernú verziu kultovej skladby Veľký sen mora, ktorou sa Škampi na žaru lúčia s letom

0

Hudobná skupina Škampi na žaru je výtvorom Rádia Expres a venuje sa "zletňovaniu" známych hitov. Na svojom konte ich už majú niekoľko a o všetkých sa dá povedať, že sú podarené. Kapela sa skladá z profesionálych hudobníkov a pracovníkov rádia, ktorí okrem toho pôsobia aj v iných kapelách, ako napríklad…

Trénerovi Kozákovi po zbytočnej otázke praskli nervy. Odniesol si to moderátor RTVS

0

Po prehre slovenského futbalového tímu proti Anglicku bola nálada skleslá. Samozrejme to mrzelo aj trénera Kozáka. Ten však na úvodnú otázku odpovedal v miernom tóne a pomerne obsiahlo. Potom však prišla mierne provokačná otázka od redaktora RTVS Ľuboša Hlavenu. "Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný a v druhom polčase sme chceli…

Nechcený šmyk priamo do garáže

0

Aj keď podľa videa sa nedá usúdiť čo presne sa pred nehodou stalo, veľkou pravdepodobnosťou je rýchla jazda a nezvládnuté riadenie. Vodič sa už márne snažil auto vyrovnávať, no nepodarilo sa. Veľké šťastie mal majiteľ BMW, ktorému sa rútiace auto vyhlo o vlások, no to nemôže povedať majiteľ garáže ani…

TOP 10 najhorších sériových vrahov

0

Niekto, kto sa dopustí dvoch alebo viacerých vrážd v určitom období, sa nazýva sérovým vrahom. Aspoň takto definuje sériového vraha FBI. Dnes ti prinášam 10 najsurovejších sériových vrahov. Život väčšiny z nich skončil smrťou alebo doživotným trestom, ale bohužiaľ ich činy neumierajú s nimi. 10. Jeffrey Dahmer Jeffrey Dahmer bol známy ako Zabijak…

Ako vznikali slovenské kúpele I.: Bardejov

0

Na Slovensku sa nachádza 22 funkčných kúpeľových zariadení, ktoré domáci aj zahraniční hostia pravidelne navštevujú kvôli relaxu a liečbe. Aj keď ich mená sú známe, mnohokrát netušíme, aké príbehy a história sa za ich vznikom skrývajú. Tu je prvá časť seriálu, v ktorej sa pozrieme na Bardejovské kúpele.   [adrotate group="11"]  …

Omyly automobilizmu: Fiat Multipla. Najškaredšie auto sveta?

0

Fiat Multipla. V novodobej histórii automobillizmu je to auto, ktoré je terčom snáď najviac vtipov a posmeškov. Na vine je svojský dizajn, ktorý nie každému vyhovuje. Je to skutočne také zlé auto, alebo sa v tomto prípade dá krásne aplikovať príslovie "nesúď knihu podľa obalu"? Poď sa s nami na…