Veľká tlačová konferencia Vladimira Putina: “Už dlho nikoho nesledujem, odvtedy, čo som prestal byť riaditeľom FSB”

Moskva 23. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Sergey Guneyev, Sputnik-Konstantin Mihalchevskiy, Sputnik, Kremlin Pool Photo, Sputnik-Ramil Sitdikov,TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

 

Dnes prebieha veľká tlačová konferencia ruského prezidenta Vladimíra Putina. Prezident už tradične na začiatku hovorí o dôležitých ekonomických a sociálnych ukazovateľoch a potom odpovedá na otázky novinárov

Vladimir Putin
Na snímke Vladimir Putin

Tento rok kvôli pandémii koronavírusu bol obmedzený počet novinárov. Podľa Kremľa získalo akreditáciu 507 novinárov. Okrem toho musia zástupcovia médií absolvovať celkom trikrát PCR test.

 

 

Ako dlho bude trvať konferencia, nevie ani sám prezident. Televízne kanály majú na programe minimálne štyri hodiny. Najkratšie vysielanie bolo v roku 2001, iba hodinu a pol. Formát bol nový a Putin dostal iba 22 otázok. O sedem rokov neskôr to bol rekord, za štyri hodiny a štyridsať minút odpovedal prezident na 80 otázok.

 

14:14 Na záver tlačovej konferencie Putin všetkým zaželal šťastný nový rok a opustil sálu.

Tlačová konferencia trvala 3 hodiny a 56 minút, prezident odpovedal na 55 otázok.

14:13 Osobná otázka od Avtoradio: chýba Putinovi osobná komunikácia?

Komunikácia chýba, rovnako ako každému inému,“ odpovedal.

Ako prezident trávi svoj voľný čas? Sleduje blogerov?

Už dlho nikoho nesledujem, odvtedy, čo som prestal byť riaditeľom FSB,“ oponovala hlava štátu.

14:09 Otázka Sputniku Afganistan: Uzná Rusko vládu Talibanu?

Putin by si prial, aby situácia v regióne bola stabilná; pre Rusko „to nie je zlá otázka“ – úrady sa obávajú infiltrácie extrémistov do stredoázijských pohraničných republík a šírenia afganských opiátov. Uznanie by malo vychádzať z reálií. Krajiny, ktoré napáchali najväčšie škody, by mali afganskému ľudu pomôcť. Napríklad rozmraziť hotovostné rezervy – afganské vklady v amerických bankách.

14:05 Putina sa opýtali na slobodu slova a urážanie citov veriacich.

Je zverejňovanie Hitlera na webových stránkach Nesmrteľného pluku slobodou tvorby? Zamyslime sa nad touto stránkou veci. Musíme si zaistiť slobodu všeobecne, bez nej nás čaká smutná, temná a neperspektívna budúcnosť, ale musíme pochopiť, že táto sloboda sa dostáva do určitého rozporu s našimi cieľmi, keď sa stretáva so slobodou druhého človeka. Je urážka proroka Mohameda slobodou tvorby? Domnievam sa, že to tak nie je. A dáva podnet k ďalším, násilnejším extrémistickým prejavom. Vydali sa teda do Paríža a postrieľali celú redakciu. Prečo by to teda malo byť povolené?“ odpovedal.

13:44 Otázka na blokáciu olympiády v Pekingu, aký je dôvod?

„Toto rozhodnutie je neprijateľné a zlé. Kedysi dávno som hovoril s jedným z bývalých prezidentov USA, môžete hádať s kým, a ten mi povedal: blokácia olympiády v Los Angeles a Moskve bola chyba. A teraz Spojené štáty pokračujú v tých istých chybách? S čím je to spojené? So snahou potlačiť rozvoj ČĽR,“ zdôraznil Putin.

13:40

Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

13:38 Novinár z Krymu poďakoval Putinovi za to, čo sa v regióne deje. Je tu však jedna nuansa: veľkí mobilní operátori neprichádzajú. Čo robiť?

Je to spojené so západnými sankciami, vysvetlil.

„Nastáva zvláštna situácia. Ak si niekto myslí, že Krym je okupovaný, prečo by mali byť obyvatelia Krymu ďalej trestaní? Odpoveď je rovnaká. Na obyvateľov Krymu, na demokraciu kašlú,“ povedal Putin.

Úrady postavia nemocnice, zapoja sa do renovácie obydlia a budú systematicky riešiť všetky problémy Krymu. To sa týka aj mobilných telefónnych služieb. Ako, to prezident nepovedal, aby „nezasahoval do procesu“.

13:16 Putin: Rusko musí hľadať účinný protijed proti netradičným hodnotám prenikajúcim zvonku.

Putin si myslí, že ženský šport prestane existovať, keď budú môcť súťažiť s mužmi s opačným pohlavím.

„Vo všetkom musí byť nejaký zdravý rozum. Alebo športovci. Muž sa vyhlási za ženu a súťaží napríklad vo vzpieraní alebo inom športe. Ženský šport by prestal existovať úplne. Držím sa tradičného prístupu, že žena je žena a muž je muž,“ povedal Putin.

13:12 Putin prirovnal kultúru rušenia ku koronavírusu

Prezident odpovedal na otázku o „novej etike“.

„Tento kočiar pôjde nevyhnutne. Rovnako ako pandémia. A nemôžeme sa tomu vyhnúť, len hľadať účinný protijed. Ak si niekto myslí, že žena a muž sú to isté, tak s pánom Bohom. Ale existuje zdravý rozum,“ odpovedal.

12:57 Putin odpovedal na otázku, ako vyriešiť demografický problém. 

Putin pripomenul, že v línii jeho rodičov bolo deväť až desať detí, z ktorých takmer všetky padli počas Veľkej vlasteneckej vojny. Podľa neho došlo v histórii krajiny k dvom demografickým zlyhaniam, pričom druhé nastalo po rozpade ZSSR.

„Našou úlohou je vytvoriť celý reťazec podpory materstva a detstva – od narodenia až po ukončenie školskej dochádzky. Na každom kroku prijmeme podporné opatrenia, aby sme v horizonte jedného a pol roka túto medzeru odstránili. Dúfame, že to bude hrať pozitívnu úlohu.“

,Ale sú tu aj ďalšie veci. Demografický problém je vo všetkých priemyselných krajinách, pozrite sa na Európu – všade je to rovnaké. Menia sa životné priority ľudí, vrátane žien v plodnom veku: najskôr kariéra, potom dieťa.“

„Musíme ukázať všetky pozitívne aspekty veľkej a priateľskej rodiny, ukázať, aké šťastie je mať deti. Robte to talentovane, rafinovane, s pomocou umelcov a verejných organizácií,“ odpovedal Putin.

Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

12:18 Otázka na rokovanie s Bidenom: zhodujú sa ich názory na budúcnosť Donbasu a minskej dohody? Ako si Putin predstavuje „hrôzu vojny s Ukrajinou“? Je to možné? Ako môže byť vydaný rozkaz, aby ruský vojak zastrelil Ukrajincov?

Putin: O budúcnosti Donbasu rozhodnú jeho obyvatelia. Chcú z nás urobiť účastníka konfliktu na Ukrajine, to nedovolíme.

Putin presmeroval otázku, ako je možné vydať rozkaz na strieľanie na vlastných: Spýtajte sa súčasného vedenia Ukrajiny, kde prebieha ostreľovanie Donbasu.

12:13 A otázka od nositeľa Nobelovej ceny, novinára Dmitrija Muratova: pozná Putin mená tých, ktorí si objednali vraždy Nemcova a Politkovskej?

Putin odpovedal, že urobil všetko na vyšetrenie týchto známych prípadov.

“Existuje názor, že objednávatelia vraždy Politkovskej a Nemcova sa skrývajú, ale vyšetrovacie orgány to nevedia. Ak existujú tí, ktorí si objednali vraždu Politkovskej a Nemcova, budeme ich hľadať,” vyhlásil prezident.

11:59 Otázka týkajúca sa obvinení voči spoločnosti Gazprom 

„Je to pokus obrátiť všetko zase naruby. Môj kolega sa pýta, čomu Západ nerozumie. Všetko je lož, pretože Gazprom zvýšil svoje dodávky v ďalekom zahraničí a do Európy všeobecne o takmer 20 percent. Myslím, že je to jediná spoločnosť, ktorá sa takto chová. Americkí dodávatelia dodávali plyn na prémiové trhy, do Južnej Ameriky, Kórey a Japonska. A ceny sa zvyšujú. Veľa faktorov. Nepriaznivé počasie, dlhá jar, veterné elektrárne nefungovali. Miestne úrady zároveň sužujú svoje ťažobné spoločnosti. Vznikol deficit,“ domnieva sa Putin.

„Nie je potrebné ničiť dlhodobé zmluvy. Povedali nám, že trh sa prispôsobí. A aj sa prispôsobil,“ povedal a poukázal na historický cenový rekord.

„Do Nemecka sme tento rok dodali o desať percent viac, do Talianska navyše 4,4 miliardy kubických metrov. Vidím tieto obvinenia, že Gazprom si nezarezervoval objem na trase Jamal-Európa. To prekračuje všetky hranice. Deje sa tak preto, že kupujúci nepodali žiadosti na nákup. A čo začali robiť? V obrátenom režime začali túto trasu, z Nemecka do Poľska, a už niekoľko dní čerpajú,“ vysvetlil Putin.

Rusko dodáva plyn na základe dlhodobých zmlúv a cena je 4-7krát nižšia ako na spote.

11:49

Vladimir Putin
Na snímke Vladimir Putin

11:42 Putin na otázku britskej novinárky Sky News o “možnosti napadnutia” RF na Ukrajinu: Rusko nikoho neohrozuje. 

“Rusko sa zdá byť pre Západ obrovskou krajinou, len tak si možno vysvetliť neustály tlak na RF,” uviedol ruský prezident.

11:34 Putin: Rusko a Čína spoločne vyvíjajú zbrane vysokých technológií. Spolupráca Ruska a Číny je stabilizujúcim faktorom na medzinárodnej scéne.

11:32 Putin o iniciatíve bezpečnostných záruk: Bez akýchkoľvek rečí priamo postavená otázka – žiadny postup NATO na východ. Dúfam, že sa situácia pri rokovaní s USA a NATO bude vyvíjať konštruktívne. Moskva zatiaľ vidí pozitívnu reakciu na myšlienky systému bezpečnostných záruk.

11:24 Putin: Vyzerá to, že na Ukrajine sa chystajú na tretiu vojenskú operáciu a upozorňujú nás, aby sme sa toho nemiešali, ale my musíme reagovať.

11:20 Otázka o vakcinácii. Čo zapríčiňuje nové vlny covidu-19?

„Spôsob schopnosti k mutáciám nového vírusu. Veľmi jednoduchá odpoveď. Nové varianty sa objavujú tam, kde existujú problémy so systémom zdravotníctva. Prečo aj ja hovorím o nevyhnutnosti vzájomného priznania a rozširovania vakcín. Inak si globálne neporadíme s touto situáciou,“ vysvetlil Putin.

Úmrtnosť na Covid-19 je zložité spočítať a to nie kvôli tomu, že sa niekto snaží niečo skryť, vysvetlil Putin.

„Príčina vôbec nie je v nejakej politickej vôli. Vždy je sila akcie úmerná sile protiakcie. Keď začneš tlačiť, hneď sa objavia spôsoby, ako obísť túto snahu nátlaku. Musíme ísť inou cestou, s úctou sa správať k ľuďom bez ohľadu na ich pozíciu a trpezlivo vysvetľovať nevyhnutnosť určitých opatrení,“ uviedol Putin. V Nemecku zosilňujú zodpovednosť a úroveň zaočkovanosti je nízka. „A aký je v tom zmysel? Bojovať musíme proti narušeniu práva a nie proti ľuďom,“ uviedol Putin.

11:00 Putin: Sme obklopení vojenskými základňami, ktoré sú všade – na východe, na juhu, na severe, na západe, ale obkľúčiť také územie, ako je to naše, je ťažká úloha.

10:44

 

Už tradične sa novinári snažia pripútať pozornosť prezidenta plagátmi. Pred niekoľkými rokmi Kremeľ rozhodol, že ich fantáziu obmedzí na formát A3, aby tieto materiály nenarušovali prácu fotografov a kameramanov.

10:33 Putin: kolektívna imunita v Rusku je teraz 59,4 %, čo je veľmi málo, potrebujeme 80 % a dúfam, že to dosiahneme v druhom štvrťroku budúceho roka.

10:29 Zahraničný dlh Ruska klesol na svetové minimum, povedal Putin.

10:24 Boj proti koronavírusu pokračuje, všetci poznáme nebezpečenstvo nového kmeňa omikrónu. Ruská ekonomika sa stretla s výzvami pandémie a ukázalo sa, že je pripravená na takého šoky oveľa lepšie ako iné krajiny, povedal Putin.

“Naša ekonomika, ktorá čelí výzvam spojeným s obmedzeniami v ekonomike, je tiež viac mobilizovaná a pripravená na šoky ako iné vyspelé krajiny sveta, keď vezmeme do úvahy skupinu G20,” povedal Putin.

10:17 Prezident ponúka, že začne bez dlhého úvodu.

Prvá otázka sa týka celosvetového boja s koronavírusom. Ako táto pandémia ovplyvnila ruskú ekonomiku?

10:13 Prišiel prezident Putin, tlačová konferencia začala.

10:07 Prišiel prezidentov hovorca Dmitrij Peskov. Novinárom v sále pripomenul hygienické a epidemiologické opatrenia a pravidlá konferencie. „Buďme čo najstručnejší,“ povedal novinárom.

10:03

putin tlacovka
Pred začiatkom tlačovky

9:38 Účastníci Putinovi veľkej tlačovej konferencie musia pred stretnutím s prezidentom prejsť dezinfekčným tunelom. Špeciálne rámy ošetrujú striebrom všetkých novinárov, ktorí sa akcie zúčastňujú.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

18:11

Ak západní partneri urýchlia dodávky zbraní dlhého doletu, Ukrajina začne oslobodzovať územia Donbasu, ktoré boli obsadené v roku 2014. Prezident Volodymyr Zelenskyj to povedal na tlačovej konferencii po samite Ukrajina – EÚ.

18:10

Donald Trump vyzval na zostrelenie čínskej sondy zaznamenanej na oblohe nad kontinentom USA. “Zostreľte ten balón!” napísal na sociálnej sieti Truth.

17:06

Čínske ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že balón pohybujúci sa nad územím Spojených štátov je civilné zariadenie používané na výskum, najmä na meteorologické účely. Podľa USA ide o čínsky špionážny balón.

15:57

Vstup Ukrajiny do Európskej únie bude závisieť od toho, ako úspešne sa na tento krok pripraví, pričom nie sú stanovené žiadne pevné termíny na vstup, ba dokonca ani na začatie rokovaní, uviedla šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na samite Ukrajina – EÚ v Kyjeve.

15:40

Pápež František pricestoval na trojdňovú návštevu Južného Sudánu. Cieľom jeho cesty je podpora mieru a zmierenia v krajine.

14:45

Chcel zabiť Alžbetu II. kušou. Muž sa na súde priznal k vlastizrade. Od roku 1981 sa stane prvou osobou v Británii usvedčenou z tohto trestného činu.

14:37

V Južnom Sudáne vypukli násilnosti, pri ktorých prišlo o život 28 ľudí. Udialo sa tak v predvečer návštevy pápeža Františka.

12:57

Nemecká vláda potvrdila, že Berlín schválil presun tankov Leopard 1 na Ukrajinu.

12:41

Turecký minister vnútra vyzval veľvyslanca USA v Ankare, aby “dal svoje špinavé paprče preč” od krajiny, a obvinil ho zo snahy “rozvracať” Turecko

12:13

Talianska pobrežná stráž objavila počas záchrany člna s utečencami pri ostrove Lampedusa telesné pozostatky ôsmich ľudí.  V piatok o tom informovali tamojší predstavitelia. Informuje agentúra ANSA.

12:06

Pápež František v piatok ukončil trojdňovú návštevu Konžskej demokratickej republiky a odletel do Južného Sudánu. Informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Irán donútil Západ, aby ho videl novým spôsobom

0 icon

Teherán 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Shipenkov/Pool Photo via AP)   Denník Wall Street Journal v stredu z Teheránu informoval, že "smrteľné zásahy a slabá ekonomika utlmili protivládne pouličné demonštrácie... organizované protesty sa do veľkej miery utlmili". Paradoxom je, že táto interpretácia je široko uplatniteľná v súčasnej situácii vo svete vrátane…

Fico: Brusel akútne potrebuje počuť aj iný názor na vojnu na Ukrajine, ako len ten, ktorý znie z USA

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Prinášame vám reakciu predsedu strany SMER - slovenská sociálna demokracia Roberta Fica zo stretnutia s veľvyslancami USA, Veľkej Británie a viac ako 20 krajín EÚ, ktoré sa uskutočnilo v stredu 1. februára 2023 "Ďakujem veľvyslancom z viac ako 20-tich členských štátov EÚ, USA…

Čistky v maďarskej armáde. Viktor Orbán je pod drobnohľadom NATO

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Ft/Foto:TASR/AP-Christoph Soeder)   Budapešť tvrdí, že za vyradením vyšších dôstojníkov nie je žiadna skrytá agenda, informuje Financial Times Plukovník István Juhász slúžil viac ako 36 rokov v maďarskej armáde, vrátane niekoľkých misií v Iraku a Afganistane, ktoré zavŕšil prácou na čele misie svojej krajiny v centre…

V dome Igora Matoviča nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   V dome lídra OĽANO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Pre TASR to potvrdil Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Upozornil na to týždenník Plus 7 dní "Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá podnikla potrebné kroky.…

Mandzák: Obvinenie Jozefa Brhela chápeme ako zaťahovanie NAKA do politického boja

0 icon

Obvinenie Jozefa Brhela st. považuje jeho advokát Michal Mandzák za nezmyselné a za zaťahovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) do politického boja. Jozef Brhel st. podľa neho obvinenie popiera.

Napätie medzi USA a Čínou sa zvyšuje

0 icon

Washington 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter) Aktualizované 3.2.2023 18:00 Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken odloží plánovanú návštevu Pekingu v nadchádzajúcich dňoch, informuje ABC. Dôvodom je čínsky balón Hovorca Pentagónu Pat Ryder uviedol, že nad severnou časťou kontinentálnych Spojených štátov bol zistený a sledovaný výškový prieskumný balón, ktorý pravdepodobne vypustila…

Naď zverejnil zaujímavý dokument: Vyzývam toho, kto robí túto paniku, aby okamžite prestal!

0 icon

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje na falošné povolávacie rozkazy. Téme sa na sociálnej sieti venoval aj dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Za pomoci Západu dokonáva Ukrajina eutanáziu

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Ukrajina umiera. Dobrovoľne, za pomoci Západu. Krváca z tisícich rán, no Západ, namiesto toho, aby donútil Ukrajinu uzavrieť mier bez podmienok, dodávkami zbraní vlastne asistuje pri jej eutanázii. Akokoľvek rôzni pseudoanalytici špekulujú o tom, že Ukrajina ešte môže v súčasnom konflikte s Ruskom zaznamenať…

Matovič prekvapil: Posun v prípade Sulíkových korupčných káuz

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Startitup/Foto: Facebook)   Igor Matovič (OĽaNO) nedávno avizoval, že má dôkazy o závažnej korupcii lídra strany SaS Richarda Sulíka. Bližšie však nešpecifikoval, o čo presne ide ani nekonkretizoval, akými dôkazmi disponuje. Exminister najnovšie prichádza s informáciami o údajnom posune prípadu Závažné obvinenia poslanca vytiahol Igor Matovič…

Na severe Slovenska vyhlásili kalamitu, obmedzenie platí aj na Donovaloch

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Na Orave, Liptove, Kysuciach a Hornom Považí vyhlásili cestári pre sneženie kalamitu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Sneženie komplikuje dopravu aj na ďalších úsekoch ciest na Slovensku. Obmedzenia, najmä pre kamióny, platia už aj na viacerých horských…

NAJNOVŠIE

BLOG

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Irán donútil Západ, aby ho videl novým spôsobom

0 icon

Teherán 3. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Shipenkov/Pool Photo via AP)   Denník Wall Street Journal v stredu z Teheránu informoval, že "smrteľné zásahy a slabá ekonomika utlmili protivládne pouličné demonštrácie... organizované protesty sa do veľkej miery utlmili". Paradoxom je, že táto interpretácia je široko uplatniteľná v súčasnej situácii vo svete vrátane…

Fico: Brusel akútne potrebuje počuť aj iný názor na vojnu na Ukrajine, ako len ten, ktorý znie z USA

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Prinášame vám reakciu predsedu strany SMER - slovenská sociálna demokracia Roberta Fica zo stretnutia s veľvyslancami USA, Veľkej Británie a viac ako 20 krajín EÚ, ktoré sa uskutočnilo v stredu 1. februára 2023 "Ďakujem veľvyslancom z viac ako 20-tich členských štátov EÚ, USA…

Čistky v maďarskej armáde. Viktor Orbán je pod drobnohľadom NATO

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Ft/Foto:TASR/AP-Christoph Soeder)   Budapešť tvrdí, že za vyradením vyšších dôstojníkov nie je žiadna skrytá agenda, informuje Financial Times Plukovník István Juhász slúžil viac ako 36 rokov v maďarskej armáde, vrátane niekoľkých misií v Iraku a Afganistane, ktoré zavŕšil prácou na čele misie svojej krajiny v centre…

V dome Igora Matoviča nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   V dome lídra OĽANO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Pre TASR to potvrdil Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Upozornil na to týždenník Plus 7 dní "Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá podnikla potrebné kroky.…

Mandzák: Obvinenie Jozefa Brhela chápeme ako zaťahovanie NAKA do politického boja

0 icon

Obvinenie Jozefa Brhela st. považuje jeho advokát Michal Mandzák za nezmyselné a za zaťahovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) do politického boja. Jozef Brhel st. podľa neho obvinenie popiera.

Napätie medzi USA a Čínou sa zvyšuje

0 icon

Washington 3. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter) Aktualizované 3.2.2023 18:00 Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken odloží plánovanú návštevu Pekingu v nadchádzajúcich dňoch, informuje ABC. Dôvodom je čínsky balón Hovorca Pentagónu Pat Ryder uviedol, že nad severnou časťou kontinentálnych Spojených štátov bol zistený a sledovaný výškový prieskumný balón, ktorý pravdepodobne vypustila…

Naď zverejnil zaujímavý dokument: Vyzývam toho, kto robí túto paniku, aby okamžite prestal!

0 icon

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje na falošné povolávacie rozkazy. Téme sa na sociálnej sieti venoval aj dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Za pomoci Západu dokonáva Ukrajina eutanáziu

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Ukrajina umiera. Dobrovoľne, za pomoci Západu. Krváca z tisícich rán, no Západ, namiesto toho, aby donútil Ukrajinu uzavrieť mier bez podmienok, dodávkami zbraní vlastne asistuje pri jej eutanázii. Akokoľvek rôzni pseudoanalytici špekulujú o tom, že Ukrajina ešte môže v súčasnom konflikte s Ruskom zaznamenať…

Matovič prekvapil: Posun v prípade Sulíkových korupčných káuz

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (HSP/Startitup/Foto: Facebook)   Igor Matovič (OĽaNO) nedávno avizoval, že má dôkazy o závažnej korupcii lídra strany SaS Richarda Sulíka. Bližšie však nešpecifikoval, o čo presne ide ani nekonkretizoval, akými dôkazmi disponuje. Exminister najnovšie prichádza s informáciami o údajnom posune prípadu Závažné obvinenia poslanca vytiahol Igor Matovič…

Na severe Slovenska vyhlásili kalamitu, obmedzenie platí aj na Donovaloch

0 icon

Bratislava 3. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Na Orave, Liptove, Kysuciach a Hornom Považí vyhlásili cestári pre sneženie kalamitu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Sneženie komplikuje dopravu aj na ďalších úsekoch ciest na Slovensku. Obmedzenia, najmä pre kamióny, platia už aj na viacerých horských…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

Vášeň v Tebe

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová zverejnila fotografiu plnú lásky, ale aj obrovskej bolesti

0 icon

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová, najväčšia súperka našej úžasnej Petry Vlhovej, včera na sociálnej sieti Instagram zverejnila dojímavú fotografiu. Fotografia zobrazuje lyžiarku, ako v nemocnici drží svojho otca za ruku. Druhého februára totiž uplynuli tri roky od kedy zomrel jej otec. Nešťastne totiž spadol zo strechy rodinného domu v mestečku Edwards. Žiaľ,…

Simona Krainová prehovorila o milostnom trojuholníku: Ona – Sagvan Tofi – Dara Rolins

0 icon

Slovenská speváčka Dara Rolins mala pred niekoľkými dňami v O2 aréne v Prahe svoj doteraz najväčší koncert. Ľudia sú z neho nadšení. Zúčastnila sa ho aj modelka Simona Krainová, ktorá aktuálne prehovorila o trojuholníku so Sagvanom Tofim. Speváčka Dara Rolins v sobotu 28. januára odspievala svoj doteraz najväčší koncert, ktorý si dala ako darček…

Prečo ľudia tlieskajú v lietadle?

0 icon

Známy cestovateľ, bloger, autor knihy Influencer – Milan Bez Mapy – vo svojom aktuálnom krátkom videu vysvetľuje zvyk tlieskať v lietadle po pristáti. Tlieskate aj vy? „Tlieskanie v lietadle, pravdepodobne, začalo ešte v časoch, keď lietanie nebolo tak široko dostupné, bezpečné a lacné ako je dnes,“ vysvetľuje v úvode cestovateľ. Dodáva, že tiež záleží od…

Preplachujete cestoviny alebo nie? Uvarte si ich podľa Jamieho Olivera

0 icon

Cestoviny patria medzi jedno z najobľúbenejších jedál, ak o nich hovoríme v súvislosti s rýchlosťou prípravy. Po uvarení ich preplachujete alebo nie? Ako to robí Jamie Oliver? Svetoznámy britský kuchár pri varení cestovín postupuje podľa jednoduchých krokov. Osvojte si jeho postup  a 

Neviditeľná hrozba, ktorá môže zničiť vaše manželstvo

0 icon

Manželský vzťah môžu zničiť rôzne závislosti. Niektoré sú viditeľné – alkoholizus, drogová závislosť či patologické hráčstvo - gamblerstvo. Iné sú neviditeľné a v mnohých prípadoch považované aj za cenné či hodné obdivu. Práve do druhej skupiny patrí workoholizmus. Workoholizmus je však zabijak. Ničí totiž zdravie - fyzické a duševné, pohodu, potešenie a…

Armádny Magazín

„Situácia sa každým dňom zhoršuje“: Ukrajinský pilot oznámil, že stíhačky na Ukrajine končia

0 icon

Ukrajina, 3. februára 2023 (AM) – Ukrajina v blízkej budúcnosti môže zostať úplne bez bojových lietadiel , počet lietadiel vo vzdušných silách ozbrojených síl Ukrajiny sa rýchlo znižuje. Povedal to ukrajinský pilot s volacím znakom „Juice“ v rozhovore pre britské vydanie denníka The Financial Ti

Maďarsko vykonalo rozsiahle čistky v armáde. Orbán zatrhol členstvo Ukrajiny v EÚ

0 icon

Maďarsko, 3. februára 2023 (AM) – Maďarský premiér opäť vylial vedro ľadovej vody na horúce hlavy ukrajinských úradov, ktoré dnes prejavili potešenie v súvislosti s návštevou predstaviteľov EÚ v Kyjeve. Pripomeňme, že v Kyjeve sa otvoril summit Ukrajina-NATO, kam vlakom pricestovali predstavitelia EÚ rôznych úrovní

Čoho sa boja americkí vojaci?

0 icon

USA, 3. februára 2023 (AM) – V januári bola Pentagonom uverejnená správa o UFO, z ktorej vyplynulo, že v roku 2022 nedokázal identifikovať 171 neznámych leteckých objektov. Prípady „vzdušných javov“ sa tým v USA vyostrili.   So záhadným oneskorením, no nakoniec predsa len, vydali americké úrady správu o tom, ktoré z minuloročných javov na nebi zatiaľ

Rusko poslalo na Ukrajinu vojenské roboty na ničenie západných „Leopardov“ a „Abramsov“

0 icon

Rusko, 3. februára 2023 (AM) – Ruské bojové roboty "Marker" dorazili do zóny špeciálnej operácie na Donbas. Tam ich otestujú v reálnych bojových podmienkach. Odborníci plánujú vypracovať algoritmy na vedenie boja v rámci skupiny s robotmi, “hovoria experti. V zóne špeciálnej vojenskej operácie budú testované dve verzie Markera naraz. Jeden z…

Vyjadrenia ruského prezidenta Putina, šéfa zahraničných vecí Lavrova a šéfa rozviedky Naryškina

0 icon

Rusko, 3. februára 2023 (AM) – Prinášame prehľad najnovších vyjadrení čelných predstaviteľov Ruskej Federácie k operácii na Ukrajine a k situácii vo svete.   Hlavné tézy prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina na galavečere na počesť víťazstva v bitke o Stalingrad: ▪️Ideológia

TopDesať

30+ dokonale načasovaných fotografií z celého sveta

0 icon

Tie najlepšie životné momenty sú neopakovateľné. Preto ľudstvo vymýšľalo rôzne spôsoby, ako ich zachytiť a uchovať naveky. Práve z toho dôvodu vznikli fotoaparáty, či videokamery. Tie nám slúžia už niekoľko desiatok rokov a za tú dobu sa určite podarilo zachytiť nespočetné množstvo vzácnych okamihov. Avšak fotografie v tomto článku sú…

TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

0 icon

Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. [the_ad…

Práčka naozaj kradne tvoje ponožky! Ako to robí?

0 icon

Opäť sa to stalo! Vyložil si práčku, vyberieš čistú bielizeň a ponožku nenájdeš, hoci si pamätáš, že si ju dával dovnútra. Na tvojej pamäti nie je nič zlé, iba práčka ti... kradne ponožky. Ako sa ukázalo, ponožky a iné drobné predmety sa môžu jednoducho zaseknúť v častiach práčky a nie je to…

Zavádzajúce fotografie, ktoré potrápia tvoj zrak

0 icon

Svet je plný zvláštností. Niektoré veci, ktoré sa dejú v našich životoch sú neuveriteľné. V dnešnom článku ti ukážeme zopár netradičných vecí, ktoré však nie sú skutočné. Tieto zavádzajúce fotografie poriadne potrápia tvoj zrak. Ak sa už bavíme o zvláštnostiach, tak sa určite zhodneme, ak ti povieme, že mnohé zvláštnosti…

10 divných faktov o jedle, o ktorých si doteraz pravdepodobne netušil

0 icon

Jedlo. Jeme ho každý deň, no koľko o ňom v skutočnosti vieme? A práve to sa teraz pokúsime napraviť. Existuje veľa zaujíamvostí o jedle, o ktorých sme doteraz ani my v redakcii nevedeli! Pokúsili sme sa to trochu zamiešať. Niektoré fakty, ktoré sme uviedli, sú zaujímavé, niektoré sú divné a niektoré sa…

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali