Martin Klus

NAŽIVO

Tusk požiadal predsedu Sejmu Wlodzimierza Czarzastého o utajenie prvého bodu piatkového zasadnutia parlamentu. Zdôraznil, že ide o krok vzhľadom na povahu informácií, ktoré sa týkajú bezpečnosti štátu.

14:53

Vo veku 93 rokov zomrel český maliar, kostýmový výtvarník a scénograf Theodor Pištěk.

14:52

Bývalá vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová odstúpila z funkcie rektorky belgickej univerzity College of Europe.

14:16

Armáda Ruska vypustila do útokov na území Ukrajiny 138 útočných dronov rôznych typov. Ukrajina tvrdí, že zneškodnila 114 z nich. Zaznamenaných bolo 24 útokov dronov na 14 rôznych miestach.

14:06

Roskomnadzor zaviedol „reštriktívne opatrenia“ voči aplikácii FaceTime od spoločnosti Apple. Zdôvodnil to tým, že aplikácia sa údajne zneužíva na páchanie trestnej činnosti.

14:05

Nemecko poskytne Ukrajine prostredníctvom rozvojovej banky KfW ďalších 100 miliónov eur na opravu jej energetickej infraštruktúry zničenej vo vojne s Ruskom.

13:30

Demokrati sa nevzdávajú pokusov zablokovať vojenskú operáciu USA vo Venezuele.

Skupina senátorov na čele s Timom Cainom, Adamom Schiffom a vodcom menšiny Chuckom Schumerom, ako aj republikánskym senátorom Random Paulom predložili novú rezolúciu, v ktorej vyzývajú Trumpa, aby prestal používať vojenské sily, „pokiaľ to nie je povolené vyhlásením vojny alebo konkrétnym povolením na použitie vojenskej sily“ v súvislosti s potenciálnymi vojenskými akciami proti Venezuele bez súhlasu Kongresu.

Pripomíname, že predchádzajúcu podobnú rezolúciu Senát už začiatkom novembra zamietol.

12:58

Nemecká vláda poskytne Ukrajine prostredníctvom rozvojovej banky KfW ďalších 100 miliónov eur na opravu jej energetickej infraštruktúry zničenej vo vojne s Ruskom. Na svojej stránke to oznámilo nemecké ministerstvo hospodárstva.

12:55

Obdobie, keď sa jeden z rodičov staral o dieťa na materskej, respektíve rodičovskej dovolenke, sa bude započítavať do dôchodku. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorú poslanci Národnej rady SR vo štvrtok definitívne schválili. Za návrh hlasovalo všetkých 142 prítomných poslancov. Novela bude účinná od januára budúceho roka.

12:06

Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje navrhované zvýšenie dane z pridanej hodnoty pre všetky sociálne podniky od začiatku roka 2026 z aktuálnych päť percent späť na 19 percent. Podľa hnutia ide o vážny zásah do rozpočtov samospráv a prípadné zneužívanie sociálnych podnikov mal štát riešiť inak.

12:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Už špekulujú ako zabrániť referendu 2021. Klus navrhuje prijať zákon, ktorý by dovoľoval referendá len v deň volieb. Najbližšie to vychádza až o 2 roky

Zdá sa, že vládni predstavitelia majú z prípadného referenda o predčasných voľbách veľký strach. Premiér Igor Matovič neustále hovorí o “návrate mafie”, niektorí vládni poslanci sa vyhrážajú, že nebudú rešpektovať výsledky referenda a najnovšie “sa opustil” aj štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS), ktorý chce odoprieť občanom ich doterajšie právo na referendum. To by sa podľa neho mohlo konať len v deň volieb

Martin Klus
Na snímke štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Martin Klus (SaS)
❚❚
.

 

Rozbehla sa petičná akcia na referendum o predčasných voľbách

Minulý týždeň bol spustený zber podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Aj keď sa hovorí o apolitickej iniciatíve a členovia petičného výboru skutočne nie sú politici, faktom je, že referendum výrazne podporujú aj opozičné strany HLAS a SMER-SD.

 

.
Vláde sa to nepáči

To samozrejme využívajú vládni politici. Ich najčastejším “argumentom”, prečo by sa nemalo konať referendum, je, že sa tým vráti “vláda mafie.”

Takéto tvrdenie je však úplne manipulatívne. Prípadné úspešné referendum totiž len dá možnosť ľuďom “rozdať karty” nanovo v predčasných voľbách. Predčasné voľby teda neznamenajú automaticky návrat akejsi “mafie”. Ak Matovičova vláda je tak skvelá ako o sebe tvrdí, nemal by byť pre ňu problém obhájiť si svoju pozíciu.

 

Niektorí vládni poslanci nebudú akceptovať výsledky referenda

Mnohí poslanci vládnej koalície však už dopredu avizovali, že výsledky referenda nebudú akceptovať.

Poslanec strany SaS Alojz Baránik, na otázku redaktorky v reportáži TV Markíza, či by sa ako poslanec cítil viazaný výsledkom tohto referenda odpovedal jednoznačne: „Nie nebol. Pretože ústava hovorí jasne, aký dlhý je mandát.“

.

Anna Zemanová zo SaSky to vidí podobne: „Myslím si, že nie,“ odpovedala stručne.

Ondrej Dostál (SaS): „Neviem si veľmi predstaviť, akým spôsobom by niekto mohol poslancov prinútiť, aby hlasovali v rozpore so svojím presvedčením.“

Viazaný výsledkom referenda by sa necítil ani poslanec Matovičovej strany OĽaNO, Dominik Drdul: „V tomto prípade by som sa necítil byť viazaný výsledkom tohto referenda, pretože nemám pocit, že by naša vláda robila niečo, čo by bolo tak krajne zlé a nespravodlivé, že by to odôvodňovalo skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom.“ Viac sa dočítate TU.

 

V minulosti chcel Matovič zľahčiť občanom prístup k referendu

Zástancom priamej demokracie a referend bol pritom svojho času aj súčasný premiér Igor Matovič. Ten spoločne so svojimi spolustraníkmi v OĽaNO ako opozičný politik presadzoval odbúravanie rôznych prekážok v súvislosti s referendom.

.

V roku 2015 napríklad navrhoval, aby 50% kvórum na platnosť referenda bolo zrušené: „Existencia 50%-ného kvóra, keď k urnám musí prísť 2,2 milióna ľudí, systematicky ubíja v ľuďoch záujem o veci verejné,“ povedal Matovič na tlačovke.

Len prednedávnom, v roku 2018, Matovič dokonca chcel zorganizovať referendum o predčasných voľbách: „Nastal čas pre referendum za predčasné voľby. Ľudia potrebujú mať možnosť vyjadriť sa. Chceme presvedčiť všetky demokratické strany, že toto je veľmi vážna chvíľa. Nemôžeme vzdať boj za spravodlivosť. Jediné riešenie sú predčasné voľby.“

 

Klus chce sprísniť podmienky na uskutočnenie referenda

Zdá sa však, že dnes, keď sa karta obrátila, sa niektorí vládni predstavitelia snažia prístup ľudí k referendu ešte viac sťažiť.

K referendu o predčasných voľbách, ktoré sa má uskutočniť v roku 2021 sa vyjadril aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS).

Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti tvrdí, že referendá sa zneužívajú na koalično-opozičný súboj. Referendum o predčasných voľbách,ktoré sa má konať tohto roku označil Klus za “frašku.”

Tvrdí, že to nie je žiadne občianske referendum, ale politické. Nepáči sa mu najmä to, že to budú podľa neho zbytočne vyhodené peniaze: “Menej nám už ale všetkým bude do smiechu, keď si uvedomíme, čo tento opozičný ”špás” bude stáť. Vynaložené milióny si v tejto ťažkej dobe určite vieme predstaviť aj na celkom iné účely,” tvrdí Klus.

Klus preto ako “správny liberál” navrhuje obmedzenie práva občanov na referendum. To by sa už podľa neho nemalo konať hocikedy po vyzbieraní 350 000 podpisov, ale malo by sa konať len spoločne s voľbami:

Všetky referendá spojme s voľbami! Referendum je legitímnou súčasťou demokracie a demokracia niečo stojí. To nik nespochybňuje. No ešte pred šiestimi rokmi som z opozície navrhoval jednoduché riešenie, aby bol aj baran celý aj vlk sýty.To sme potom opakovane pripomínali pri rôznych príležitostiach aj priamo v NR SR. Je čas ho oprášiť a čím skôr prijať v NR SR, nech je tejto drahej ”zábavke” raz a navždy koniec. A to bez ohľadu na to, kto je v koalícii a kto v opozícii.

Každé ďalšie referendum nech sa koná len spoločne s najbližšími voľbami. Tak ako je to štandard v mnohých vyspelých demokraciách. U nás to bude v novembri 2022, kedy máme zlúčené komunálne a regionálne voľby. Všetky petičné výbory a dobrovoľníci, by tak presne vedeli na aký termín svoje iniciatívy smerovať. A hlavne, keďže volebné komisie budú tie isté a jedinou zmenou bude referendový papierik navyše, ušetríme milióny €. O to zvlášť, ak si uvedomíme, že šanca na platné “samostatné” referendum je takmer nulová,” uviedol Klus na sociálnej sieti.

.

 

Stovky miliónov eur na vojenskú techniku mu nevadia?

Klus argumentuje hlavne finančnými úsporami. Áno je pravdou, že referendum stojí niekoľko miliónov eur. Konkrétne sa náklady na referendum pohybujú okolo sumy 7 miliónov eur. No ako aj sám Klus poznamenal “demokracia niečo stojí.” A preto nie je na mieste kvôli pár miliónovým úsporám, čo z hľadiska nášho štátneho rozpočtu sú v podstate len “drobné”, obmedzovať základné právo občanov na referendum, ktoré je jedinou formou priamej demokracie akú na Slovensku máme.

Navyše, keď počas dnešnej krízy nemá táto vláda problém vyhodiť 148 miliónov eur na vojenskú techniku z Izraela a uvažuje aj o kúpe amerických vrtuľníkov za 50 miliónov eur, pár miliónov na referendum sa snáď istotne nájde.

Samuel Gdovin

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

.
.
.

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán oznamuje výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zatiaľ čo sa opozícia zmieta v problémoch

Tento krok prichádza v nadväznosti na únik informácií o prísnych úsporných opatreniach, ktoré údajne plánuje opozičná strana, informuje spravodajský portál…

04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívne Slovensko je podľa Barteka „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im prekazil biznis za stovky miliónov

Progresívne Slovensko je podľa Hlasu-SD „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im vraj prekazil biznis za stovky miliónov. Uviedol to poslanec…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Belgický premiér vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny

Belgický premiér Bart De Wever vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny a obáva sa, že v prípade konfiškácie ruských aktív…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky, vyhlásil premiér krajiny Petteri Orpo, ktorého slová cituje Yle

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tatar asi nepomôže Slovensku na vianočnom turnaji. Otázna je aj olympiáda

Slovenský hokejista Tomáš Tatar v pondelok 1. decembra oslávil 35. narodeniny a onedlho sa stane prvýkrát otcom. Okrem týchto príjemných…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Meta začala v Austrálii vymazávať účty deťom mladším ako 16 rokov

Spoločnosť Meta začala v Austrálii vymazávať účty používateľom sociálnych sietí Facebook, Instagram a Threats, ktorí majú menej ako 16 rokov

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bude Ursula von der Leyenová ďalšou na rade?

V Bruseli tento týždeň prebehli razie v diplomatickom zbore EÚ. Chápadlá korupčnej chobotnice siahajú do najvyšších kruhov. Ku najnovšej kauze

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev XIV. prijal na osobnej audiencii prezidenta Petra Pellegriniho

Pápež Lev XIV. vo štvrtok prijal slovenského prezidenta Petra Pellegriniho na osobnej audiencii v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Po jej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump: Mali pomerne dobré stretnutie s prezidentom Putinom

Prezident USA Donald Trump v stredu vyhlásil, že verí, že ruský prezident Vladimír Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine, hoci…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov